Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) heidricha válasza w333 (#59199) üzenetére


heidricha
senior tag

S6-tal nem fogod tudni eldönteni! :)

(#59202) kali válasza leslien (#59200) üzenetére


kali
legenda

ááá, benéztem a témát, illetve a telefon típusát, bocsánat... :(

[ Szerkesztve ]

(#59203) C.Brigante válasza heidricha (#59198) üzenetére


C.Brigante
veterán

Nalam mar euphoria is osszeszart magat.... Vagy nincs szerencsem az 5.1es romokkal vagy mindig porszem kerul a rendszerbe, de ez mind szar eddig. Egyik 2 napot birth masik 1et se. Full wipe on tul system format minden meg volt. Nem szamitott. Gmaps mindegy melyik csomagot hasznaltam, fc a vege. Sajnalom mert egyebkent nagyon tetszetos volt as utobbi rom.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#59204) leslien válasza kali (#59202) üzenetére


leslien
nagyúr

mindegy mert közben meg lett :D
*#*#4636#*#* 

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#59205) niof válasza C.Brigante (#59203) üzenetére


niof
addikt

Én már kb. egy hónapja euphoria-n vagyok, hells doctor kernellel, és semmi bajom vele. Ez az eddigi legjobb romom, ami ezen a telón fent volt! Szerintem inkább valamit nem jól csinálsz. Én pl. csak annyit tettem telepítéskor, amit az XDA-s oldalon írnak, hogy meg kell csinálni, és semmi gond nincs. Pedig még super su-t is flasheltem hozzá. Semmi hiba nincs, ami eddig volt. Talán a zsebből kivéve bejövő híváskor olykor lefagyó digitizert kivéve, de ez még jelly bean-en is megvolt, meg kit kat-on is. Ez inkább hw gond talán.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59206) hudyfiu válasza niof (#59205) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem a cm jön be mióta hamar megoldják a problémákat és pakolják bele az extrákat.
A főoldal progit kellett cserélni a Google asszisztens-re mert nem szeretett a gyári pár dolgot de ezzel megoldódott minden gondom.

(#59207) niof válasza hudyfiu (#59206) üzenetére


niof
addikt

Én ezer éve a Nova Launcher-t használom. A gyári egyszerűen nem elég!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59208) C.Brigante válasza niof (#59205) üzenetére


C.Brigante
veterán

Uu telepitettem, ahogy irtak. Mondjuk nincs benne semi hokusz pokusz. Lenyegeben nehez mashogy csinalni. Su-t en is tettem a vegen. Mindegy, nem ragodom rajta, igy jartam. :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#59209) adamfriday válasza hudyfiu (#59206) üzenetére


adamfriday
senior tag

+1, a CM12.1 nálam teljesen bugmentes, gyors, akkuval is jól bánik. Launchernek meg évek óta a Nova-t használom ugyanezen okokból.

(#59210) heidricha válasza C.Brigante (#59203) üzenetére


heidricha
senior tag

Valami olyat használhatsz, amit mi többiek nem.

Wipe / Install aligha elrontható.

(#59211) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok. Xda-n olvastam, hogy az új 5.1 + hellscore párossal valakinek egész napos használattal 5 óra SOT volt.
Valaki tapasztalt hasonló javulást üzemidő terén?

(#59212) niof válasza Hitch (#59211) üzenetére


niof
addikt

Melyik 5.1 ROM-nál? Ez elég lényeges lenne!
Amúgy az Euphoria (5.1 szintén) és Hells Doctor kernel nálam hozott javulást üzemidő terén, de SOT-ot nem néztem, bevallom. Csak azt tudom, hogy másik romoknál 40-45%-os akksival szoktam hazaérni, ami estére 30-35%-ig merült tovább. Euphoria óta pedig, ugyan olyan használattal 60% körüli akksival szoktam hazaérni.
Szóval, nálam van valami javulás. :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59213) Hitch válasza niof (#59212) üzenetére


Hitch
aktív tag

Gyári romon mutatta a javulást neki.

(#59214) zooom3r


zooom3r
tag

Euphoria-ból fent van a legfrissebb 20150428. Akinek bug-zott, lehet hogy javították. Szerintem az egyik legstabilabb rom jelenleg (nálam).

[ Szerkesztve ]

(#59215) niof válasza zooom3r (#59214) üzenetére


niof
addikt

Nekem még a 04.15-ös build van. Gondolom valamikor jelzi majd az update-et! Megy is majd fel egyből, az fix!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59216) niof


niof
addikt

Hát, ez az 5.1.1 hasít mint a szél! :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59217) SamS20


SamS20
senior tag

Valaki aki használ xposed + gravity boxot az meg tudná mondani hogy csak nálam nem működik az 5.1 alatt a dolog vagy még másnak sem?

(#59218) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Találkoztatok ezekkel a hibákkal?

A gyári kamera alkalmazásban nem tudok videót rögzíteni, a felvevő gombra nem reagál, fényképezni tudok.

YouTube videókat nem tudok sem a YouTube app-ban, sem a Chrome-ban lejátszani.

Mókolás nélküli stock 5.1-et használok.

(#59219) jaszy76 válasza tamas.nick (#59218) üzenetére


jaszy76
aktív tag

A kamera hibával többször is találkoztam, csak a restart segít.
Stock 5.1 van, image-ből feltéve.
Youtube is szarakodik néha, azon is segít a restart. :)

[ Szerkesztve ]

(#59220) CienPo válasza jaszy76 (#59219) üzenetére


CienPo
csendes tag

Youtubenak elég egy gyorsítótár törlés + kényszerített leállítás is.

(#59221) niof


niof
addikt

Olvastam erről az akku kalibrálásról valahol. Ezt mivel, hogyan?
Valaki tapasztalat?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59222) t181 válasza niof (#59221) üzenetére


t181
senior tag

Teljesen felesleges!

szerk.: anno CWM-ben lehetett, de mire programot kerestem volna rá, mindenki rájött, hogy nincs értelme az egésznek.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#59223) niof válasza t181 (#59222) üzenetére


niof
addikt

Ok, köszi! Csak kíváncsi voltam.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59224) heidricha válasza heidricha (#59198) üzenetére


heidricha
senior tag

Friss Chroma, legalábbis a korábbinál frissebb (0428) - teljesen más a tárcsázója, remélem, ezzel nem lesz gond!

(#59225) noorbertt


noorbertt
őstag

Moto g 2gen milyen lépés n4 után?
Párom megolte az N4 telot :)...

[ Szerkesztve ]

(#59226) niof válasza noorbertt (#59225) üzenetére


niof
addikt

Mi történt szegénnyel?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59227) noorbertt válasza niof (#59226) üzenetére


noorbertt
őstag

Pulcsi zsebéből fejest ugrott a rosszcsont :)... Totál kakuk a kijelző elmondása szerint.

[ Szerkesztve ]

(#59228) fokukac válasza noorbertt (#59225) üzenetére


fokukac
nagyúr

1g 4g van a bnőmnek, teljesen vállalható darab. Persze alsóbb kategóriás, kisebb teljesítmény, kevesebb ram, rosszabb kamera. Viszont kétszee annyi ideig bírja az akksija - bár a 2g állítólag ebben rosszabb...

Más téma: megvolt az első restartom 5.1 alatt. vakuvak világítottam volna, zseblámpaként, és újraindult - többször is...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59229) heidricha válasza noorbertt (#59225) üzenetére


heidricha
senior tag

MotoG 1gen sem drámai visszalépés, talán nem is az.
Szerintem jobb a fogása, sokkal jobb akksi élettartam (amíg nem GPS-ezel néhányszor, utána ui. restart kell, mert a hardver lezabálja). Cseppálló, kevésbé érzékeny a koccokra, főleg peremes hátlappal.
Wireless charge, NFC, Gyro nincs (utóbbi 4G-ben már van) - nekem utóbbi hiányzott már.
KK esetén root/gravitybox a gyári rendszeren volt a nyerő.
Érzésre szinte nem is lassabb.

(#59230) noorbertt válasza heidricha (#59229) üzenetére


noorbertt
őstag

Moto g 2gen lesz a befuto. Néhány £al drágább mint az 1gen.

(#59231) heidricha


heidricha
senior tag

Chrome-ot használ valaki? Általában egész jó, de pár percenként lefagy. Ilyenkor semmire nem reagál, nem görgethető. Minden más működik, kilépni, értesítést nézni n gond, de a C maga érzéketlen. Aztán gondol egyet, és megy tovább, egy darabig megint minden OK. Minden ROM, minden kernel. Oldal mérete is kb. mindegy.
Van megoldás, vagy másnál eleve nem is jelentkezik?

(#59232) dannyl válasza heidricha (#59231) üzenetére


dannyl
addikt

Nekem is volt ilyen, aztán még azt is csinálta, hogy ha a megnyitott lapok közt akartam keresgélni, akkor csak lefelé lehetett menni, se kitörölni, se rákattintani másra... Egyszerűen kiúsztak lefelé a képből az ablakok... Semmi nem oldotta meg, csak a restart. És nem egyszer volt. Csinálta egy ideig, aztán már egy jó hónapja nem... Fene se érti.

(#59233) niof válasza dannyl (#59232) üzenetére


niof
addikt

Nálam is hasonló a helyzet. Mármint egy darabig csinálta, aztán egy ideje nincs gond vele. Szerintem kb. a legutóbbi frissítés óta rendben van.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59234) zhorvath válasza heidricha (#59231) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ugyanez van, a legutolsó frissítés óta. Előtte nem csinálta.

(#59235) kukker01


kukker01
csendes tag

Sziasztok!
Egy kicsit a segítségetekre lenne szükségem! A héten megleptem magam egy Nexus 4-el, ami nagyon szép, gyors, kitünő... kivéve 1 dolgot: a GPS. Gyári 5.1-es android fut a készüléken. Amikor megérkezett, rögtön ki is próbáltam az udvaron, és jött a meglepetés: mire bemérte a pozíciomat a szabad ég alatt: kb. 20 perc telt el. Gondoltam első, cold boot volt, ez után gyorsabb lesz, de nem igazán.
Nézegettem fórumokat, egy helyen láttam, hogy a digitizett IC-jét leárnyékolják (ami pár verzióból hiányzott), mert nem csak a chipet védik az az EMI hullámoktól, hanem az antennákat is védik az IC-től! Kis barkácsolással sikerült leárnyékolnom a chip-et, már jobb a helyzet: bekapcsolás után azonnal megmondja, mennyi műhold látható, majd 1-2 sec-en belül elkezdi befogni a műholdakat. Átlag 9-13-at fog be egyszerre a szabad ég alatt, de a pozim megállapítása így is nagyjából 2 percet vesz igénybe. Nálatok is ennyi ideig tart, mire teljesen beáll a GPS? (3G, wifi kikapcsolva, csak a sima GPS jelek alapján méretem be magam)
Előre is köszönöm visszajelzésetek!

Üdv

(#59236) Mzombi


Mzombi
aktív tag

Stock 5.1.1-en jött nekem elő az a hiba, h fél-1 napos használat után a youtube és az Instagramos videókat nem játsza le. Másnál is előfordult ez? Telefon újraindítása segít csak. Youtube-n belül előzmények törlése is megvolt, de nem segít.

(#59237) Ricardo válasza Mzombi (#59236) üzenetére


Ricardo
félisten

Van már stock 5.1.1 ?

(#59238) HZoli87 válasza Ricardo (#59237) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs (N4-re).

(#59239) Zsírkrétamen válasza kukker01 (#59235) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Gondoltam kipróbálom én is, elsőre wifi minden nélkül szobaablakból, olyan 5-6 műfoldat fogott, és olyan 1, másfél perce telt neki. (majd érdekes, kiléptem, újra elindítottam a programot, 11 műholdat látott, de 5 perc alatt sem sikerült megtalálnia magát, így bekapcsoltam a wifit, azzal együtt olyan 5sec alatt megtalálta magát.)
Szerintem köze van ahhoz, hogy elötte próbáltuk-e wifivel is, mert nekem úgy gyorsabban megtalálta magát, de átlagba olyan 1-2 perc.
(CM-el 5.0.2-őn)

(#59240) niof válasza kukker01 (#59235) üzenetére


niof
addikt

Esetleg rootold a telót, és tedd fel ezeket a progikat:
FasterGPS
GPS Test

Sokkal gyorsabban működik majd, mint a gyárival. Nálam legalábbis beváltak.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59241) Osynho


Osynho
addikt

Üdv! Az 5.1 frissítés óta a fényerő buzul nálam. Leveszi alapra, hiába húzom fel a csúszkát, ott marad. Aztán egyszer csak visszadobja maxra. Resetet nem csináltam, lehet az megoldaná?

(#59242) daniele válasza kukker01 (#59235) üzenetére


daniele
aktív tag

Próbáld ki milyen gyári android 4.4.4-en, mert lehet, hogy a lollipop a ludas.

(#59243) fokukac válasza Zsírkrétamen (#59239) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha az AGPS adatok (a műholdak pályája a következő két napban) betöltődnek, utána sokkal gyorsabb lesz egy pár napig. Én egy GPS Státusz nevű ingyenes progit használok, ami egész gyors.

Ja igen, a gugli a cellainformácó és a wifi információ alapján is beméri a helyet, és úgy persze, hogy sokkal gyorsabb.

Ui. Amúgy most, hogy mondod, 5.1-en elsőre nekem is nagyon lassan találta meg, hogy hol vagyok, de csak elsőre.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59244) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Flesselt mar valaki stock 5.1re szazalekos battery modot? Xda n talaltam, csak irtak paran, h meggajdult a telefon tole... Pedig ami a custom okban van az nagyon hianyzik.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#59245) pepe091 válasza C.Brigante (#59244) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ennél szerintem nem igen van egyszerűbb, régóta ezt használom.

(#59246) petipetya válasza daniele (#59242) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem Orbán Viktor tehet róla.

"nincs rá lezsóidő"

(#59247) C.Brigante válasza pepe091 (#59245) üzenetére


C.Brigante
veterán

Igen ezt hasznaltam anno vagy 2 percig, aztan elkezdtem konnyezni a latvanytol. Kimondottan az lp szazalekosa lenne jo. Azert koszi

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#59248) NTonee válasza kukker01 (#59235) üzenetére


NTonee
veterán

Akkor most légyszi kapcsold be a mobilnetet/wifit és bonthatsz egy sört a megoldott probléma örömére. ;)

(#59249) kukker01 válasza NTonee (#59248) üzenetére


kukker01
csendes tag

Köszönöm az információkat! Marad a wifi, és 3G, a FasterGPS-hez egyenlőre nincs rootolva a telefon. Azért így se végtelenség kivárni ezt a pár percet, főleg a "mókolatlan" állapothoz képest, ott gyilkos volt az a 20-25 perc.

(#59250) noorbertt válasza noorbertt (#59230) üzenetére


noorbertt
őstag

Meg is vettem. Adtak hozzá egy kék és egy pink hátlapot a fekete alap mellé. Nettó kijelző akkora mint az n5_é. Méretre és súlyra nagyobb mint n4 vagy n5. Viszont elég baráti azt kell mondanom. Majd élesben kiderül milyen lesz. Viszont 145£ ért elég jó vétel idáig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.