Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) niof válasza agabe (#58947) üzenetére


niof
addikt

Inkább az euphoria-t javaslom! Az nagyon ott van! Voltam SAOSP-n is, de az e. OS kenterbe veri lazán, és az is 5.1! :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58952) Sanya válasza Pompi (#58919) üzenetére


Sanya
nagyúr

sideloadot hogyan indítod?

Amikor a hangerő fel+bekapcsológombot nyomni kell, sosem lép be oda.
Sem bekapcsoló+hangfel, sem hangfel+bekapcsoló.
Mindig kikapcsol.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58953) Sanya válasza Sanya (#58952) üzenetére


Sanya
nagyúr

power kb 1 secig, majd rányomni a vol+-t

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58954) Pompi válasza Sanya (#58953) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, kb. így. :K

- - - - - - - - -

Aztán visszaraktam a rootot és a twrp-t is az NRT-vel gond nélkül.

Feel Good Inc.

(#58955) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Na nekem megjött az ota :)

(#58956) cafatmaister


cafatmaister
csendes tag

Hi,nalam megjött OTA-n a 5.1
kerdeznem: kell/ajanlott elotte/utana FR?

köszi

A1018->5110->3310->k700i->6230i->N70->6500s->6120c->E71->Legend->Defy->BB9700->Neo->Arc->P->N4

(#58957) Sanya válasza cafatmaister (#58956) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én nem csináltam. Eddig jó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58958) NTonee válasza cafatmaister (#58956) üzenetére


NTonee
veterán

előtte meg ne próbáld az FR-t, mert akkor ugrott az OTA is. Utána csinálhatsz, de nem muszáj. Ha minden rendben működik, akkor nem kell. Ha valamilyen problémát tapasztalsz, akkor viszont az legyen az első.

[ Szerkesztve ]

(#58959) petipetya


petipetya
nagyúr

Én sem gyalultam a rendszert és semmilyen gondot nem tapasztalok. Direkt a 4.4.4-es gyári rom volt fent pár napig, aztán OTA-n frissítettem 5.0.1-re, majd pár nap használat után ment fel az 5.1-es factory image (ez is megy már pár napja).

Kíváncsi voltam, hogy ha mindezek közben egyáltalán csinálok gyári beállítások visszaállítását, akkor találkozom-e olyan hibajelenségekkel, amelyeket egyesek a pokol legmélyebb bugyrával azonosítottak. Hát NEM.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#58960) #59070464


#59070464
törölt tag

5.1-ben meg mindig jelen van az a hiba, hogy x ido utan power gombot hosszan nyomva nem jon elo a menu.

(#58961) petipetya válasza #59070464 (#58960) üzenetére


petipetya
nagyúr

Most nézem, hogy már csak a kikapcsolás menüpont jön elő a power gomb hosszanti nyomására. Szépen le lett csupaszítva.

"nincs rá lezsóidő"

(#58962) Ruzcak


Ruzcak
tag

Srácok azt véletlenül nem tudjátok hogy az mitől lehet hogy amikor hívok lekapcsol a kijelzo,idáig rendben van,viszont utána egyáltalán vissza se lehet kapcsolni.
power gombra csak villan egyet.
mivan ha mégsem akarok hívni?
Vagy az már luxus lenne?:D
gyári stock 444
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#58963) Ruzcak válasza Ruzcak (#58962) üzenetére


Ruzcak
tag

V lehet h a sensor nem jó?

(#58964) vicze válasza petipetya (#58961) üzenetére


vicze
félisten

5.0-tól ilyen sajnos.

(#58965) dsr


dsr
senior tag

Sziasztok!
Sajnos betört a hátlapom , és találtam ebay-en amcsiból 6 ezer forint ellenében állítólag eredeti akkufedelet , a kérdésem az lenne , hogy valamilyen módon itthon is ki tudom cserélni , vagy szervízben tudom csak megcsináltatni?

(#58966) pcnet válasza dsr (#58965) üzenetére


pcnet
addikt

Fagyálló 9e ft-ért cseréli. Ne kockáztass eBayessel szerintem.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#58967) Pompi válasza vicze (#58964) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, de ami ott volt az kapott máshol helyet. Ott volt az airplane mód, az bekerült az értesítési sávon lehúzható menübe. Aztán ott volt még a némítás, az meg a hangerő gomb megnyomására előkerülő menübe került.
Már nem tudom stockon ott volt-e a rezgő mód kapcsoló KitKat alatt, mert utoljára xposed/gravityboxos megoldást használtam, de ha igen, akkor az nem kapcsolaható viszont egyszerűen, egy gombnyomással, hanem a hangerő teljes levételével, visszaállításával.

Feel Good Inc.

(#58968) mihione válasza dsr (#58965) üzenetére


mihione
őstag

Csak uveg vagy komplett hatlap?siman kitudod cserelni otthon kell hozza egy t5 torx es egy kis muanyag feszitobizbasz.
Nekem is betort de en majd sztem csak uveget veszek ra es ugy cserelem.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#58969) dsr válasza mihione (#58968) üzenetére


dsr
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Lehet külön üveget is cserélni rajta? Nekem csak az üveg meg van repedve.

(#58970) heidricha


heidricha
senior tag

Gyári 5.1. image-ből, twrp,root,busybox.

Merül, mint a Titanic, kap még egy napot, ha nem gyógyul, megy vissza a Chroma.

Nem a kernel a ludas, eredeti és HC (b71) kernellel dettó. Ébrentartás minimális, semmi pörgés, mégis 2% per óra wifi-n kikapcsolt (vagy be-) szinkronnal.

(#58971) heidricha válasza dsr (#58969) üzenetére


heidricha
senior tag

Ha valaki bevállalja. Állati macerásnak tűnik, van hozzá pár video.

(#58972) pityaa23


pityaa23
senior tag

Üdv, az 5.1 ota teljesen random érkezik?

(#58973) niof válasza heidricha (#58970) üzenetére


niof
addikt

Melegen ajánlom az Euphoria OS-t! Nagyon jól gazdálkodik az akksival is, meg egyébkéni is, rendkívül jól testre szabható a rendszer. Tegnap este fél kilenckor értem haza, 64%-os akksival. Teljesen átlagos felhasználással. Kb 30 prec telefon, 60p net, mailezés és kis játék.
Hells Doctor kernellel, rootolva.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58974) Ruzcak válasza Ruzcak (#58963) üzenetére


Ruzcak
tag

Nektek ha hivtok ébren van a képernyő?

(#58975) niof válasza Ruzcak (#58974) üzenetére


niof
addikt

Nincs.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58976) petipetya válasza Ruzcak (#58974) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nincs.

"nincs rá lezsóidő"

(#58977) heidricha válasza niof (#58973) üzenetére


heidricha
senior tag

Már itt van kéznél, ha a gyári továbbra sem hajlandó rendesen viselkedni - vagy inkább mindenképp - kipróbálom.

Kernelt mivel állítod? HC nagy előnye, hogy van hozzá alkalmazás is, de az nemigen szeret mást hangolni.
Hátránya meg nem sok van, bár nálam pár naponta, vagy inkább hetente egyszer Ingress közben lefagy. Mintha olyankor tenné, amikor üzenetem jött, de ebben nagyon nem vagyok biztos.
Nem nagyon cserélgetem a kernelt, nem derült még ki, hogy csak a HC-ral jelentkezik, vagy mindenképp.

(#58978) heidricha válasza Ruzcak (#58974) üzenetére


heidricha
senior tag

Amikor hívok, mivel épp előtt nyomkodtam, ébren van. Amikor beszélgetés folyik, akkor attól függ - fülhöz emelve nincs ébren, kihangosítva mintha ébren lenne, de lehet, hogy csak a szokásios egy percig.

Valami fura dolgot akkor tapasztaltam, ha a BT fülessel beszélek, mert ilyenkor a proxy mintha nem zárná le a képet akkor sem, ha közben takarásba kerül. Ez lehet direkt is, de engam igencsak zavar, mert a zsebemben ilyenkor önálló életet él a telefon.

(#58979) Ruzcak válasza heidricha (#58978) üzenetére


Ruzcak
tag

Nálam ha elinditom a hívást egyből lekapcsol a kijelzo és életre se lehet kelteni.
a power gombra néha villan egyet.
ha elinditom a hívást egyből lezárul hiába takarom a proximityt.
ugyanez hívás fogadasnal is.
tehát kapcsolat közben egyáltalán nem jön vissza,érdemes lehet fagyallot keresni ezzel?
max power gombbal tudom lerakni,de ne vicceljetek hogy ez gyariba ilyen :Y

(#58980) niof válasza heidricha (#58977) üzenetére


niof
addikt

Hát, igazából csak azért tettem fel a HD-t, mert ajánlották. Nem igazán piszkáltam bele. Viszont szebb (teltebb) színeket ad alapból, mint az original kernel.
Amúgy meg gyors, mint az olajozott villám. Az Ingress-t nem ismerem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58981) pcnet válasza Ruzcak (#58979) üzenetére


pcnet
addikt

Én 2 hete erre kaptam meg, hogy user error, meg nyavajgok, hogy xar az android.

Hivatalosan is elköszönnék, végül maradtam Androidnál, iOShez csóró vagyok sajnos. W G2je lett az új áldozat.

Mindenkinek köszönöm szépen a 1.5 év segítséget és türelmet! :R

Minden jót!

Sziasztok!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#58982) w333 válasza pcnet (#58981) üzenetére


w333
félisten

Használd egészséggel :R és sok Androis OS darálás mentes napot :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58983) Ruzcak válasza pcnet (#58981) üzenetére


Ruzcak
tag

Igen én is átmentem egy One M7-re de fateré lett a nexus 4 és ezt valahogy megkéne oldanom,mert azt mondja így nem akarja használni a telefont.

Sok örömöt a G2-höz! :R

(#58984) heidricha válasza Ruzcak (#58979) üzenetére


heidricha
senior tag

ROM gyári? Ilyet még nem hallottam, ha gyári rendszerrel saját appok telepítése előtt is ezt csinálja, akkor tuti hardver, és amúgy is esélyes.

Nálam touch probléma akkor van néha olyankor, ha zsebben kezd el csörögni. Ilyenkor persze a zsebben éled, amikor meg végre kibányászom a zsebemből, van kép, de nem lehet felvenni, mert touch az nuku. Power gomb kétszer, és minden rendben. Ez nemigen hasonlít a Te hibádra, csak valahogy kikívánkozott.

(#58985) Ruzcak válasza heidricha (#58984) üzenetére


Ruzcak
tag

Igen igen full unroot.
A te hibad lollis hiba.
Szoval azt mondjatok ha ti hivast inditotok akkor a kijelzo meg elerheto es csak akkor zar le ha proxy erzekeli h fulhoz van rakva?
Mert akkor felhivom fagyallot hatha megtudja nezni

(#58986) C.Brigante


C.Brigante
veterán

En ennel a telefonnal megtanultam, ha minden hibatlanul mukodik,(jelen esetben 444) szarj a friss gyari romra! 2x szopatott meg az ujdonsag varazsa, 3x nem fog, megha 5.1-nek is hivjak! :DDD

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#58987) niof válasza Ruzcak (#58985) üzenetére


niof
addikt

Ez hülyeség. Nekem amióta megvan a készülék (2013.06.), azóta rendszeresen előforduló hiba ez. Nem minden esetben természetesen, de 25-30 hívásonként egyszer előfordul. A fenti megoldás tökéletesen megoldja.
Ettől függetlenül kicsit kényelmetlen, de nem vészes dolog.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58988) Sanya válasza pityaa23 (#58972) üzenetére


Sanya
nagyúr

kb 2 hét alatt. Én amiatt siettem, hogy ne akkor jöjjön, amikor nem vagyok itthon és elszáll az egész, akkor meglőttem magam: Se kontakt, se telefon.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58989) petipetya válasza Ruzcak (#58985) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ennek úgy kell működnie, ahogyan nálam a gyári rom esetén. Leteszem a telefont az asztalra és indítok egy hívást.

Létrejön a hívás.

A képernyő folyamatosan aktív.

Amikor a kezemmel eltakarom a szenzort, akkor elsötétül a kijelző, amikor elveszem a kezemet, akkor visszajön a kijelző.

Ha ezerszer csinálom meg, akkor is így történik. Ha közben a kezemben van a telefon és a fülemhez emelem, ugyanez történik.

Ha nem így működik, akkor az:
- szenzor hiba
- főzött rom/xposed stb. hiba
- maszatos fólia takarja a szenzort
- user error

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#58990) C.Brigante


C.Brigante
veterán

lol

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#58991) Ruzcak válasza petipetya (#58989) üzenetére


Ruzcak
tag

Köszönöm szépen erre voltam kíváncsi!
teljesen gyári úgyhogy sensor csere lesz.
További szép napot

(#58992) SamS20


SamS20
senior tag

az 5.1-en működnek ugyanúgy az olyan dolgok (pl xposed + gravity boy) mint a 5.01-en ? root stb ?

(#58993) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Ha jól olvastam ma akkor a CM a tegnapi kiadásában javította a google service bug-ot.
Vagyis a magas fogyasztást gondolom.
Mondjuk nekem csak 3G-n jelentkezett és ritkán de akinek gondot okoz az utána nézhet a dolognak vagy kipróbálhatja az utolsó Nightly-t.

(#58994) t181 válasza hudyfiu (#58993) üzenetére


t181
senior tag

Én is olvastam róla, reméljük használ...

Bár most mintha sikerült volna előrelépést elérnem. E-robotban beállítottam, hogy a képernyő kikapcsolása után 60mp-cel kikapcsoljon az autoszinkron, képernyő bekapcsolásánál pedig azonnal visszakapcsoljon.
Drasztikusan csökkent az ébresztések száma, és az ébren töltött idő. Van még mit csinálni, de jó lesz ez.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#58995) heidricha válasza t181 (#58994) üzenetére


heidricha
senior tag

Én többnyire kikapcsolva tartom a szinkront - legalábbis 3G-n - próbálkoztam a kapcsolgatással is, de nemigen tapasztaltam eltérést a fogyasztásban.

(#58996) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Ha teljesen gyári rendszert használok, hogyan érdemes frissítenem? Megvárni amíg a telefon kiírja, vagy külön leszedni számítógépre és úgy flashelni? Ha beállításokban próbálok rákeresni a szoftverfrissítésre, nem talál semmit. Teljesen random, hogy mikor fog nekem is megjelenni?

(#58997) w333 válasza PTomi92 (#58996) üzenetére


w333
félisten

Türelem ... napokon belül jelezni fogja ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58998) adamfriday


adamfriday
senior tag

(#58999) mihione


mihione
őstag

Nekem most olyat jatszik neha estenkent hogy ha sokaig nem nyulok hozza akkor nem lehet feleleszteni a telot,latom pl h villog az ertesitesi led de se duplakoppra se powerre nem reagal csak ha hosszan nyomom kikapcsol aztan bekapcsolom es akkor lesz jo.asszem lesz egy gyalulas es mehet az 5.1 francoval nemtudom mit tud a legujabb de remelem benne van mar az s2w vagy dt2w.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#59000) Just_Reboot válasza adamfriday (#58998) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Király!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.