Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Hoppszi válasza mh197 (#3050) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Kedves mh197!

Én nem értek hozzá, nem tudom pontosan mit jelent. Amit írtam a kezelőlapomról másoltam. Így hangzik az egész bekezdés szóról szóra:
" Lumbalis gerinc MRI: a felvételeken az L.V-S.1 csigolyában spondylodiscitisre jellemző jelintenzitás - fokozódás észlelhető, a porckorong csaknem teljesen felszívódott."

Nem tudom mit jelent ez, de nagyon sok fájdalommal és kellemetlenséggel jár.
A Professor Úr (akiben a találkozás óta maximálisan bízok) azt mondta gyógyszeresen gyógyítható. Labor eredményekkel megyek vissza hozzá és megbeszéljük a teendőket.

(#3052) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#3051) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nekem a gyógyszeres kezeléssel csak negatív tapasztalataim voltak.

Az első kúra szteroidot beszedtem, amitől akkora fejem lett mint egy labda, de semmi javulást nem tapasztaltam.

A következő kúrákat már ki sem váltottam.

A sógorom orvos, vele konzultáltam, mielőtt így döntöttem.
Azt mondta, ha fizikailag ingerli valami az ideget, azon a szteroid nem fog segíteni.
Igaza is lett.
Egyrészt, mire az orális szteroid felszívódik és ott hatna ahol kellene, addigra a hatása minimálisra redukálódik.
A mellékhatásait viszont tapasztalni fogom.
A helyi szteroid injekcióra mondta azt, hogy érhet valamit. (de nekem az sem hozta meg a kívánt eredményt)

Nem teljesen a témába vág, de nagyon jó hasonlat:
Apámnak volt egy autója, aminek a váltójából folyamatos búgó hang jött menet közben.

Fater elvitte a volt mesteremhez a gépet, és megkérdezte, hogy ha adalékot töltene bele, az segít-e.

Erre az öreg: "Bele is szarhatsz, az akkor is ilyen lesz" :D
Szétszedés után kiderült, hogy néhány fogaskerék szem le volt törve, amit valóban nem lehet máshogy orvosolni, mint fizikálisan.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3053) Hoppszi


Hoppszi
csendes újonc

Doki, jól elkeserítettél..... :-(
Viszont fokozatosan romló állapotomban, -amiben már oly' sok minden nem segített- nem merném felülbírálni a professor döntését. Gyulladás van a csigolyáimban. Ezt mondta józan paraszti szavakkal. Ezt gyógyszeresen meg tudja szüntetni. Mit tehetnék???? Bármit megtennék egy pici javulásért is!!
Lehetséges, hogy különböző a fájdalmunk oka.
u.i.: Én egy olyan jármű vagyok, amit még talán nem kell szétszedni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3054) Ispy válasza Hoppszi (#3053) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ez nem fekete vagy fehér kérdés.

Mindenkinél más a korkép, más gyógymód hoz javulást. Ki kell próbálni a gyógyszeres kezelést, ha meg nem is gyógyítja az akkut problémát, de lehet sokat javít az állapotodon.

Ha meg mégsem válik be, még mindig lehet B terv, de ha gyulladás van, addig úgysem fognak vágni, amíg azt nem tudják megszüntetni valahogyan, szvsz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3055) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#3053) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nyilván nem a megmaradt reményeid elhesegetése volt a célom, csak a tapasztalataimat osztottam meg.

Remélem neked segítenek a gyógyszerek és nem kell drasztikus eszközökhöz folyamodni a gyógyulásod érdekében.

Csak én nem túl sok emberről hallottam, akinek a gyógyszerek végleges megoldást jelentettek... :(

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3056) Hoppszi válasza Ispy (#3054) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Igen...valami ilyesmi logika alapján gondolkodom én is.
Ezer dolgot próbáltam sikertelenül. Miért ne adnék egy esélyt ennek is?! Hátha....
Másrészt a gyulladás miatt miért műtenének? Minek vágjanak? Mit vennének ki?? A gyulladt csigolyámat? :-P

(#3057) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#3055) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Tudom-tudom.... Csak éppen még csak most csillant fel a reményem...
Mondd csak, mit értesz drasztikus módszeren egy gyulladás esetében?

(#3058) attiati válasza Hoppszi (#3034) üzenetére


attiati
veterán

Taplalkozas?
D vitamin (telen mindenkibol kiurul), B vitamin es tarsai idegek vedelme miatt.

Tokre nem ertek a gerinc reszehez, de lehet benned egy allando gyulladas is taplalkozas miatt.
(Tejtermekek, fuszeres etelek, gyulladasokat erosito etelek)

[ Szerkesztve ]

(#3059) Hoppszi válasza attiati (#3058) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm a tippet attiati, de azt gondolom, hogy ezen az ágon nagyjából rendben vagyok.. Már néhány éve kifejezetten ügyelek a táplálkozásra (főleg mióta a mozgásban korlátozott vagyok), vitamin és folyadékbevitelre.

Amikor a reumatológusnál voltam (legutóbb) 2016. nov-dec. akkor még csak a keresztcsontomon volt egy enyhébb gyulladás. Kérdeztem mitől, mert szeretnék tenni ellene. Annyit válaszolt: " hát ennek nagyon sok oka lehet"

Az utolsó kezelőlapomra azt írta: "fél év múlva kezelések (gyógytorna, masszőr és úszás volt) ismétlése javasolt".

Minek? - kérdem én. :F

(#3060) attiati


attiati
veterán

Fitness labda nem csuszij el folyamatosan, ha az ember rajta ul?

Kell alatenni valamit?
Neztem ulolabdakat is, amin van 3 apro gumilab, hogy ne csusszon el, de azok dragabbak.

Normal gumilabda is jo lehet?

(#3061) attiati válasza Hoppszi (#3059) üzenetére


attiati
veterán

Es vegul mit mondtak, mi az oka a gyulladas kialakulasanak, vagy barmi masnak?

(#3062) Daler válasza Doki-HUN1978 (#3052) üzenetére


Daler
csendes tag

Hoppszi fórumtárs esete (a részleges MR leírása alapján, [jó lenne ismerni az egészet]) úgy néz ki más, mint a szokásos porckorong degeneráció talaján kialakult gerinc problémák. [link]

Ha jól emlékszem ebben a fórumban is volt régebben hasonló eset.

(#3063) G@ß! válasza Hoppszi (#3053) üzenetére


G@ß!
őstag

Most lehet, hogy én nem vagyok már biológiából a toppon, de ha jól tudom a csigolya egy csont.
Egy csont hogy gyulladhat be?

(#3064) Ispy válasza G@ß! (#3063) üzenetére


Ispy
veterán

Hát úgy, hogy a csontok nem egymáshoz szorítva mozognak, hanem mindenféle lágy szövet veszi ezeket körül, amik viszont be tudnak gyulladni.

De én is régen voltam utoljára biológia órán :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3065) Hoppszi válasza attiati (#3061) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Mivel a reumatológus ezt mondta ezért kerestem fel egy méltán híres neurológust. Ott tartok, hogy MR volt, amiből látta, hogy a gyulladás a csigolyákra húzódott, illetve azt a porfelszívódás dolgot is az alapján mondta.
Ma voltam vérvételen, a laboreredményekkel kell majd visszamennem. Ezért eddig tőle nem is kérdeztem, hogy mi okozza a gyulladást. Azt mondta meg tud gyógyítani, de kell 3-4 hónap. s hogy a következő alkalommal mindent pontról pontra megbeszélünk.

Kedves Daler, nincs egyéb az MR-ről. Amit a felvételről ír, azt teljesen bemásoltam. A kezelőlapomon még a panaszaimat sorolja fel, majd az általa végzett vizsgálat adatait, s amit fentebb írtam annyit az MR-ről. Én felvételt nem kaptam, illetve semmi egyebet; mert ahol az MR-t végezték elmondták, hogy a professzor úr nem kér elemzést, csak a felvételt az ő gépére átküldik és ő nézi át. A képernyőn mutogatta nekem a gyulladt csigolyákat.
A vizsgálatról ilyeneket írt: "balra convex antalgiás scoliosis" (úgy tudom ez csak gerincferdülés); " a lumbalis lordosis elsimult", ( ez az a görbület mérséklődés amiről nemrég itt a fórumban valaki érintett miatt is szó volt - gondolom én); "Mko. paravertebralis defense tapintható," (ezt nem tudom mi), "A gerinc mozgásai beszűkültek, előrehajlás 20-30 fokban lehetséges. (no comment), " Mko-i Valleix pontok nyomásérzékenyek, L.V- S. I segmentum középen kifejezett nyomásra és ütögetésre érzékeny"
S végül ennyi: Dg. : Spondylodiscitis L V - S I

attiati, nekem van fitnes labdám. Nem kell kitámasztani vagy ilyesmi. Kényelmes, mert nem ütközik különösebb ellenállásba a gerincem. De hosszan használva nagyon fárasztó.

(#3066) Hoppszi válasza G@ß! (#3063) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Nah jólvan már .... Ezt már kezd kötözködés szagú lenni.
Mit gondolsz én találtam ki???
Lehet rosszul fogalmaztam....nem csigolya, hanem a porckorong rajta... Elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#3067) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#3057) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igazad van, bocsika!
Valamiért úgy emlékeztem, hogy neked is sérved van mint a fórumtársak zömének...

A te esetedben nyilván lehet hatékony a szteroid terápia.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3068) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#3067) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Doki!
Ugyan...semmi baj! :) Nm kell bocsánatot kérned :-)
Képtelenség pontosan követni, hogy kinek milyen problémája van itt.

G@ß!
Bocsánat az előző kitörésért, de már több esetben mondták, hogy "ha a röntgen nem mutat semmit akkor nincs neked semmi bajod" és hasonló okosságok. Miközben hosszú ideje szenvedek. Így már kicsit érzékenyen érint a téma.
De nézd:
Spondylodiscitis alatt a csigolyaközti porckorongok és/vagy a csigolyatestek zárólemezeinek gyulladásos megbetegedését értjük. A mozgásszervi gyulladásos megbetegedések közé soroljuk. A spondylodiscitis a gerinc nyaki, háti és lumbalis szakaszát is érintheti.
Ilyesmiről van szó.
Amit Daler belinkelt az egész jól leírja.

(#3069) attiati válasza Hoppszi (#3066) üzenetére


attiati
veterán

Sztem egyaltalan nem akart kotekedni, csak meg szeretné erteni (lehet rosszul fogalmazott)

A labdaelcsuszast azert kerdem, mert irták a tobbiek, hogy a labda elejere kell ulni? Es nem teljesen a tetejere. Igy ha alatta egy szonyeg van, azon nem csuszik el konnyen hatrafele?

Az jo hir, ha magabiztosan kijelentette a doki, hogy meg tud gyogyitani.

Rettentoen fog erdekelni majd a doki indoka, hogy mi miatt alakulhatott ki.

[ Szerkesztve ]

(#3070) G@ß! válasza Hoppszi (#3066) üzenetére


G@ß!
őstag

Dehogy, nem kötekedés volt. :N

(#3071) Bogyi007 válasza attiati (#3069) üzenetére


Bogyi007
veterán

Barzó professzor kezeiben a legjobb helyen van ahol lehet. 2 éve műtött kiszakadt porckorong-sérvre jobb 3-4 között. Tünetmentes vagyok jelenleg is, köszönhetően az útmutatásainak s a gyógytornáknak amiket azóta is csinálok. Egy tipp a sorstársnak: ha végeztél nála akkor jó ha tudod, a professzor úr szereti az édességet. A Latin Negyed üzletet ajánlom ehhez. A Szegedi Árkádban is van ilyen üzlet. :D

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3072) Hoppszi válasza attiati (#3069) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

G@ß!-val kapcsolatban én voltam (vagyok gyakran) ingerlékeny. :( Sajnálom.

A labdának én pl nem is tudok a tetejére ülni. De az eleje nem teljesen az elejét jelenti, hanem ahová úgy kényelmesen le tudom engedni a hátsóm terpesz állásból, (mondjuk úgy 2 óránál, ha oldalról nézzük a labdát) és picit hátra gurítva feljebb kerülök a tetejére. Nem csúszkál el, viszont nekem nagyon óvatos mozgásokra kell figyelnem, mert ficergéssel előváltható megbillenés és akkor a hirtelen mozdulat belenyilalást okoz.
Úh, nem tudom érthető-e ez így..... :-/

Kedves Bogyi; köszönöm szépen a megerősítést és a tippet ;-)

(#3073) formasu válasza Hoppszi (#3072) üzenetére


formasu
tag

Olvasom, hogy néhány hónap múlva történő javulást ígért a professzor úr, műtét nélkül.
Régebbi hozzászólásaimban olvashatod, hogy alig bírtam mozogni, amikor kaptam az első "epidurális szteroid" injekciót, /közvetlenül a fájó részhez a gerinc csatornába!/ és az utána kötelező egy órás fekvés után úgy szálltam ki az ágyból, mintha semmi bajom nem lenne. Ez tartott két hétig, utána elkezdett fájni, de csak kicsit!!! és kaptam még egyet. Ez volt több, mint két és fél éve...
Azért én ezt olvasva egy kicsit elgondolkoznék. /Nem kötelező, de engem sem műtöttek a kimutatott L4-L5 sérvemmel, és síelni is járok!/

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3074) Hoppszi válasza formasu (#3073) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Kedves formasu!
Emlékszem erre, hogy írtad. Nagyon örülök, hogy ilyen könnyedén felgyógyultál és én is nagyon szeretnék még az életemben síelni is.
Egyrészt úgy gondolom nekünk nem egyforma a "bajunk". Nekem nincsen sérvem!
Másrészt hogyan merném én felülbírálni a Professor elképzelését, még ha érdemes is ezen elgondolkodni amit írtál.
Olvass utána Dr.Barzó Pál professor tanulmányainak, tapasztalatainak. Én pedig egy szállítási ügyintéző vagyok, aki egy fórumon tájékozódik gerincproblémákról és betegek tapasztalatairól. Össze sem hasonlítható.
Ugye megértesz?

(#3075) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#3074) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nyilván én is előbb hallgatnék egy tapasztalt orvosra, mint egy fórumtársra...

Olvasd el mások tapasztalatait, használd fel belőle a számodra hasznos infókat, esetleg próbáld ki őket, hogy használnak-e, de az orvos véleménye legyen azért a mérvadó.

Nyilván ő sem akar azonnal kés alá fektetni, de azért szem előtt kell tartani azt is, hogy neki abból van munkája és pénze, hogy a pácienseknek gyógyszereket írogat és műt.

A kőzéputat nekünk kell megtalálni, kitapasztalni, ami nem mindig egyszerű feladat és nehéz döntések elé állít.

Ez jó nagy közhely lett, de tényleg ez a helyzet.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3076) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#3075) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm Doki!
Holnap megyek vissza hozzá a laboreredményekkel. Azt mondta, akkor mindent megbeszélünk. Igazából átgondolni is csak utána tudom, hiszen nem ismerem a terveit. Ennyit mondott amit már említettem és lehet, hogy naív vagyok, de hittem neki, bízom benne.

Jelentkezem majd!
Szép napot Mindenkinek! :)

(#3077) G@ß! válasza Hoppszi (#3072) üzenetére


G@ß!
őstag

Semmi gond! Majd írj holnap! :K

(#3078) mh197 válasza Hoppszi (#3051) üzenetére


mh197
senior tag

Ok, értem, kár, hogy nem készült MR lelet, vagyis az orvosod nem kért... Azon ugyanis a radiológus szakember pontosan leírja, hogy milyen a normális állapothoz képest látható eltéréseket tapasztal, lát. Most csak azt tudod, amit ezek szerint a kezelő orvosod, idegsebészed elmondott, és rövid diagnózis összesítőként leírt. Ez tapasztalatom szerint mindig néhány rövid mondat, ahogy esetedben is.
Az MR képek közül, ha rákeresel a neten, hogy "gerinc sérv MR" ezer félét kiad, azokkal össze tudod vetni a te MR képeidet.
Megjegyzem ha netán tényleg az lenne a diagnózis, hogy valami brutál gyúlladás miatt egy teljes porckorong felszívódott (én még ilyenről nem hallottam, de az egy dolog..és ezért is kérdeztem, hogy nem-e csak egy kiszakadt rész vot ami felszívódott), akkor ott azt gyógyszerrel kezelni.. Most gondolj bele, hogy ha egy rendszerből (ahol miliméterek is számítanak) egy majd 1 cm vastag és kb 5-6 cm átmérőjű korong teljesen felszívódik, aminek távtartó funkciója van, hogy az idegeket a csigolyák ne nyomják össze, akkor azzal ott mit lehet kezdeni gyógyszerrel? Porckorongot vissza felépítő gyógyszer nincs (bár sokan esküsznek a glükozaminos anyagokra..), de ha van majd megcáfol valaki :D (Szerintem páran már beszedtük/beadattuk volna). A gyúlladást ha tényleg ennyire durva, hogy "megevett" egy komplett porckorongot, akkor valóban meg kell szüntetni, de annak ugye van egy kiváltó oka, ami vélhetően az összenyomott idegekből eredhet, remélhetőleg nem rosszabb dologtól. Na akkor azzal mit lehet kezdeni, csak fizikailag visszaállítani a rendszert egy műtéttel. Én aztán nem vagyok híve a vagdosásnak, de az általad leírt információk igen szűkösek, és ha tényleg szó szerint az van a papírodon, hogy a komplett porcokorongod felszívódott a két derék csigolya közt, akkor ezt paraszti ésszel végiggondolva nem lehet megoldani mindenféle csodaszerekkel. Egy fizikai távtartó egység hiányzik ugyanis ekkor a két csigolya közül.

Megjegyzem még ha műteni is kell ilyesmit, attól sem kell betojni. Én láttam olyanokat, akiket csavaroztak, és két hónap múlva már túráztak az erdőben, míg én meg kínlódtam a fájdogálással. Tudom itt is vannak páran akiknek van csavar, de érdekes, mert akikkel én találkoztam, azok arról számoltak be, hogy utána visszakapták az életüket. Egy autószerelő pl 4-5-el volt csavarozva, de utána annyira jól lett, hogy elfelejtette, hogy vigyázni kell, és tönkretette az alatta lévőt is. De 6 évig full tünetmentes volt, hajolt, emelt, szerelt..csak nem vigyázott magára, elhagyta a tornát és az úszást.. A másik srác kertész volt, két hónappal a 3 csigolyát összefogató csavarozós műtét után minden további fájdalom nélkül ült, állt, túrázott az erdőben. Rehabos helyen találkoztam vele, amire elmondása szerint csak azért jött el, mert az orvosa előírta, de amúgy köszöni, már minden segédeszköz nélkül teljesen jól van. Ja, 1,5 cm-es csigolyacsúszása és brutális feszülős fájdalmai voltak előtte..
Szóval sajnos tény, hogy azok panaszkodnak általában akiknek vmiért nem jön össze a műtét, és sajnos a net is ezért nem jó, mert ez amolyan lelki szemetesládaként összegyűjti azokat az embereket, akiknek továbbra is gondjaik vannak. Amúgy meg a legtöbb műtött köszöni szépen éli világát teljesen tünetmentesen. Tudom ezt most itt lehet sokan nem így gondolják, de én csak azt írom le, amit itt olvastam, és akikkel meg élőben beszéltem műtöttekkel.
A lényeg, hogy életmódbeli váltás, sok úszás, torna, és vigyázni rá, ezek mindenképp kellenek. Az hogy műtét vagy sem, azt meg bízd az orvosodra, de nem árt, ha két orvost is megkérdez az ember, én is így tettem. Ha jól olvastam Te viszont elég jó helyen vagy, szóval minél hamarabb elkezdeni a kezelést, aztán bízni a javulásban, és sok kitartást!! Kelleni fog bárhogy alakul, de nem szabad feladni azt, hogy tudd meg fogsz gyógyulni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3079) Hoppszi válasza mh197 (#3078) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Hűűhaaa....
Kapok ám hideget-meleget. Őszintén szólva eléggé megvisel lelkileg. Néha már bánom, hogy regisztráltam.

Ma láttam az MR felvételemet, s a professor úr szépen el is magyarázta. Felnagyította, mutatta milyen egy szép porckorong (mert olyanom is van) és milyen a szóban forgó. A papíromon szó szerint így áll: "csaknem teljesen felszívódott" . És valóban alig-alig látszik. A többihez képest is nagyon vékonyka.
A laboreredményemből azt szűrték le, hogy nem bakteriális eredetű gyulladás (mint ahogyan itt volt pl egy fórumtársnak a tüdejében), hanem úgynevezett steril gyulladás, amit -leegyszerűsítve a magyarázatot- a két csigolya összedörzsölése okoz. A porc, ha nem is épül újra, de ha nincs folyamatos használatban, nyomás alatt, koptatva akkor feltöltődik. Nem akarok hülyeséget mondani, nem emlékszem, hogy ezt pontosan hogyan fogalmazta meg a professor úr, de valami ilyesmi volt, hogy feltöltődik.
Továbbá azt is megmutatta pontosan hol van a gyulladt terület.
Most a feladat szigorú ágynyugalom, hogy ne nyomódjon, kopjon tovább a szóban forgó porc. Gyulladás csökkentő szedése. Két hét múlva kontroll.
Elvileg ennek hatnia kell, viszont említett valami lehetőséget ami az irritált idegeket sugárzással elégeti vagy mi.... Olyan egy napos "kezelés". Ha netán nem lenne elég a fent leírtak betartása, akkor az is szóba jöhet. Azt mondta éves szinten 300-400-at ilyet megcsinálnak. Erről azért nem akarok többet írni, mert nem tudom úgy elmondani ahogy hallottam és igen hamar belém lehet kötni,ha netán rosszul fogalmazok valamit.

Lehet, hogy nem kötözködésnek szánjátok, de csak gondoljatok bele...
- 2 éve egy percre sem múló fájdalommal élek,
- időnként fokozódik, éles fájdalommá válik,
- előtte keményen sportoló és nagyon aktív életet élő, munkamániás nő vagyok,
- az elmúlt fél évben a fájdalom olyan szintű, hogy nem alszom csak 2-3 órákat, napi 8 órámat ugyanúgy ledolgozom, bár a háztartási feladataimat alig tudom ellátni, egyéb mozgást igénylő hobbimról teljesen lemondtam,
- ezerféle tanácsot megfogadtam, kipróbáltam,
- mivel nincs sérvem és nem izomfájdalom okozza a derékfájást az ismeretségi köröm hipohondernek gondol. Legalábbis ezt éreztetik. Mintha csak ez a két kór létezne. Folyamatos fájdalommal és kialvatlanul, kimerülten ezt elég rosszul viselem.
- tetejében eléggé stresszelt a tény, hogy 2 éve a méhnyakrákszűrés P4-es eredménye miatt 2 db méhnyakcsonkításos műtétem volt, s legbelül azon rettegtem, hogy annak a "betegségnek" valami áttétje, szövődménye, más variációja , "mit tudom én milye" okozza a derékfájást.
- a reumatológusom a jó szokásos gyógytorna, masszőr, termálvíz terápiát írta ki, ami a professzor véleménye szerint pont az ellenkezője annak amit tenni kell

S végezetül még annyi, hogy nekem már szinte mindegy mi a kezelés. Nem akarok én sem versengeni, hogy "hű nekem aztán nagyobb a bajom mint másé", sem bizonygatni, hogy mennyire fáj.
Én csak azt szeretném, hogy elmúljon a fájdalom s élhessem a 2 évvel ezelőttihez legalább hasonló, tevékeny életemet.

Jobbulást és szép estét Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#3080) G@ß! válasza Hoppszi (#3079) üzenetére


G@ß!
őstag

Mielőbbi felépülést kívánunk a topic lakóival együtt.
Elhiszem, hogy milyen borzasztó lehet. Én "csak" ~3 hetet feküdtem a műtétig mozdulatlanul, fájdalommal teli. WC-re is csak nagy dologra mentem ki...

(#3081) Bogyi007 válasza Hoppszi (#3079) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ne halgass a sok károgóra, beszéljenek inkább a tények a Professzor Úr kapcsán:

Emberségéről is egy cikk

És még lehetne sorolni:

Ebben is úttörő volt a Professzor úr...

És az egyik legnagyobb sajtóvisszhangot kapó műtéte a Doktor Úrnak..

Nyugi, a legjobb helyre mentél, a fenti linkekből is láthatod - a többiek is - hogy a Professzor Úr nemcsak kiemelkedő munkát végez, hanem emberileg is megértő és odaadó. Szegényebb lenne a hazai Orvosi Kar nélküle. Hívták külföldre egyébként e nemet mondott a felkérésre mivel Ő kijelentette hogy Itthon akar a betegeken segíteni.

Én két éve március 16.-án feküdtem be a Szegedi Idegsebészeti Klinikára és másnap mütött is a Doktor Úr. Minden nap a viziteken kívül is meglátogatotta minden betegét az osztályon még hétvégén is amikor elvileg szabadnapja volt akkor is bejött körülnézni hog mindenki milyen állapotban van és hogy elégedett-e a körülménekkel. Nagyon rendes ember, elképzelni sem tudnák nála jobb kezelőorvost.

Drukkolok hogy te is felépülj! :K :K

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3082) Hoppszi válasza Bogyi007 (#3081) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Elképesztő!
Még a könnyeim is kihullottak!
Köszönöm.
Még inkább igyekszem betartani tanácsát!

(#3083) Hoppszi válasza G@ß! (#3080) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm szépen!

(#3084) formasu válasza Hoppszi (#3079) üzenetére


formasu
tag

Talán írtam, hogy nálam is "előjött" az L4-L5-ös sérv mellé, ami nálad lehet, az L5-S1 között, hogy elvékonyodott a csigolyámon a porckorong, és szinte "dörzsölődik".
Erre kezdtem szedni a Béres Porcerő Forte-t, és a Béres Actival 50+-ot, még tavaly szeptemberben.
Talán decemberre már számottevő volt a javulás, és azóta is érezhetően javul, napközben már alig érzem. Ezekben csak a szervezetnek szükséges ásványi anyagok, és vitaminok vannak...

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3085) Hoppszi válasza formasu (#3084) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm, hogy mondod.
Későbbiekben lehet, hogy nálam is szóba jön ilyesmi.

(#3086) mh197 válasza Hoppszi (#3079) üzenetére


mh197
senior tag

Azért remélem, hogy az előbbi hozzászólást nem kötözködésnek vetted.. :Y
Én csak arról írtam neked, amiről kérdeztem is, hogy hogy lehet egy porckorong teljesen felszívódva. Amúgy a mostani hozzászólásodban azért már írtál bővebb részleteket. Valószínűleg nem a porckorongod, hanem a benne lévő kocsonyás-zselés anyag az ami neked felszívódott belőle, vagyis vízvesztéses a korong. Azt, hogy ez gyulladás okozza, vagy genetikai, az szinte mindegy is, a lényeg, hogy a gerincből kilépő idegek vannak nyomás alatt. Két csigolya a lapult vízvesztett korong miatt közelebb kerül, ami miatt az idegszálaknak lévő amúgy is szűkös rések összezáródnak, és elnyomják az idegszálat. Lényegében a sérv is hasonló, csak ott az idegszálak összenyomódását nem a két csigolya közeledése által beszűkülő rés, hanem maga a porckorong résbe történő betüremkedése okozza.
Az ilyen idegszáli nyomásoktól van leginkább a legtöbb embernek a fájdalma. A gyulladás lehet a porckopás miatt kialakuló csontsúrlódásból is, de nem rémisztgetve, az már elég komoly helyzet.

Az általad leírt tüneteket meg ha itt visszaolvastál, láthatod, hogy nagyon sokan átéljük. Igen elviselhetetlen fájdalom, nem tudja más, csak aki átéli, igen van olyan is, aki lábra sem bír tőle állni, aludni sem bír még annyit sem, mint amit írtál, max nagyon erős gyógyszerrel pl contramal. Az hogy milyen volt a gerinc problémák előtt az élet, azt is nagyon sokan megírták már. Mindenki a régi életét akarja vissza ez természetes. A sport múlt sem mérvadó, mert aktív sportolóknak is lesz ilyen baja. Szóval ezt szerintem senki nem kötözködésnek szánja valószínűleg, és igen, lelkileg ez aztán kitartást követel meg az embertől, de nem kell kétségbe esni, sokan átélnek ilyet, elhiheted. Legegyszerűbb, ha olvastad itt azt, amikor egyik fórumtársat 4-szer kellett megműteni ugyanott.. Na azt hiszem ő is mesélhetne vad dolgokat...
Azt meg mondjuk továbbra is tartom, hogy általában műtét után az emberek nagy százaléka jól lesz, nem fog tovább ezzel a problémájával foglalkozni, igyekszik elfelejteni. Akiket meg a neten fellelsz, hogy írogatnak, ők leginkább szerencsétlenül jártak műtéttel, vagy küzdenek a műtét ellen, de van problémájuk. Ebből adódóan eléggé féloldalas vélemények jönnek.
Bocsi még egyszer, ha az én válaszomat úgy vetted, hogy kötözködés, csak próbáltam a realitások talaján megfogalmazni, hogy mi is a gondod. A porckorong újraképződésről, feltöltődésről meg azért még érdeklődj itt mástól is. Ha ez megtörténne tényleg, akkor annak itt nagyon sokan örülnénk szerintem...

(#3087) para2014 válasza mh197 (#3086) üzenetére


para2014
csendes tag

Igazad van! Szépen megfogalmaztad ,hogy mire jó ez az oldal. :K Le írjuk a tapasztalatainkat,tüneteinket és kit hol műtöttek és milyen orvos.És persze mindenkinek más a betegsége hiszen nincs két egyforma ember.És nem osztogatni kéne a tanácsokat vagy bántani,nem egyforma a fájdalom küszöbünk sem. :U Aki itt van ezen az oldalon vagy már megjárta a poklokat vagy most készül,vagy csak érdeklődik.Mikor én készültem a vasas műtétre kétségbe esve kerestem egy korábbi fórum társat mert addig csak ő volt itt aki vasazva volt.És tudom milyen jó volt,hogy elmondta az ő véleményét,és azt mire számíthatok.Sajnos most már én is tudok mesélni a négy gerincműtét után.És még mindig nincs vége ,most már a hatszor műtött térdem adta meg magát de nem is egyszerű még a protézis sem.Most ott tartok,hogy ahol a gerincem műtötték oda küldtek az ortopéd részre.Ott egy helyen vannak az orvosok és találják ki mit tudnak kezdeni velem.Mert a térdem miatt romlik a gerincem,de míg rossz a gerincem nem lesz jó az esetleges protézis. :W

(#3088) Doki-HUN1978 válasza para2014 (#3087) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mikor a hsz-eidet olvasom, úgy érzem nincs is semmi bajom, de legalább is nincs miért panaszkodnom. :)

Jobbulást neked is!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3089) para2014 válasza Doki-HUN1978 (#3088) üzenetére


para2014
csendes tag

Köszi! De én úgy gondolom,mindenkinek meg van a maga baja .A fájdalom az fájdalom mindegy,hogy egy sérv vagy gyulladás az aki azt át éli annak maga a pokol :K Én már azon is gondolkoztam,hogy keresnem kellene egy sámánt vagy boszorkányt vagy nem is tudom kit,mert ez már rajtam átok ;] Szép hétvégét és jobbulást mindenkinek.

(#3090) Hoppszi válasza mh197 (#3086) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Sziasztok!

Második napja fekszem. Kín! Ráadásul kint süt a nap!
Node, a filmnézésen és az olvasáson kívül igyekszem kutakodni, hogy mit tehetek később ...Úgyértem mit sportolhatok, mire figyeljek oda....stb.

Találtam valamit és gondoltam esetleg érdekelne Titeket is.

( " A porckorong újraképződésről, feltöltődésről meg azért még érdeklődj itt mástól is. Ha ez megtörténne tényleg, akkor annak itt nagyon sokan örülnénk szerintem..." )

Szóval, hallottatok már Gyuri bácsiról, a füves emberről?
Az ő javaslata:
PORCKORONGKOPÁS, AMIKOR A ZSELÉS ANYAG KIFOGY A PORCOK KÖZÜL: A boltokban kapható ételzselatint /a ráírt elkészítési mód szerint/ elkészítjük, és amikor már dermed, öntsünk még rá forralt vizet, és villával törjük át, hogy kenhető legyen, a fájós részre rákenjük esténként, úgy,hogy bevizezzük, vagy a térdünket, vagy a könyökünket, vagy a gerincünket és belemasszírozzuk, teljesen beszívódik, ami még marad a bőrünkön, azt nedves ruhával töröljük le. Naponta egy mokkáskanállal együnk is belőle, garantálja, hogy 6 hónap után visszatermelődik a zselé a porcok közé.

Próbálta már valaki?

Egyébként erről a zselatinos dologról hallottam már mástól is ...futólag. Sajnos nem figyeltem rá, nem foglalkoztam vele.

A másik gondolat, ami most eszembe jutott, s amit hozzáfűznék ehhez, azt egy természetgyógyász mondta.
Ő és az anyukája is dolgoznak Magyarországon és Horvátországban is. (Mindig th-val írom először a Horvátországot, mert a férjem Horváth. :B :D Javítva. )
Szóval a természetgyógyász azt mondta, hogy sokkal sikeresebb a horvát pácienseivel, mint itthon. Méghozzá azért, mert azok betartják amit javasol nekik. A magyarok meg várják a csodát, de amit tenni kellene érte -pedig általában egyszerű dolgok-, azt elengedik a fülük mellett. Kifogásokat keresnek.
Lehet, hogy igaza van?
Lehet, hogy jobban figyelnem kellett volna amikor ezt a zselatinos dolgot mesélte valaki?
Lehet, ha csináltam volna már nem is lenne semmi bajom?

[ Szerkesztve ]

(#3091) para2014 válasza Hoppszi (#3090) üzenetére


para2014
csendes tag

Szia! Már bocsi,de te tényleg elhiszed ezt???? :D Ha zselatint kensz a gerincedre az majd szépen be szívódik és újra épül a porckorongod??Egyébként én is szoktam teákat inni de nem bízom a Gyuri bácsiban! Volt egy riport egy már nem emlékszem pontosan talán kémikussal,végig nézték a tea keverékeket amit az öreg javasol.És bizony sok olyan növény van benne ami nem igazán jó. :( De meg értelek mindent ki próbál az ember csak jobb legyen,de próbálj meg józan paraszt ésszel gondolkozni.

(#3092) para2014 válasza Hoppszi (#3090) üzenetére


para2014
csendes tag

Ez le maradt! Én is most keresgélek pont ebben témában igaz én most a térdem miatt,és vannak porcok amik nem képesek újra képződni.Pedig mindenűt ezt reklámozzák,na igen nekik elkel adni.És sajnos a gerinc is ilyen.De szorítok neked,hogy minél hamarabb meggyógyulj. :K

(#3093) Hoppszi válasza para2014 (#3091) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Láthatod, hogy bizonytalan vagyok. Hiszen ott a sok kérdés....
De végigcsinálta már valaki?
Nem túl ésszerű..... de van aki csinálta becsülettel fél évig és azt tudja mondani, hogy tuti semmit sem ér?

Ha belegondolok,s mondjuk úgy döntök,hogy kipróbálom, ahogy ismerem magam az első néhány fájdalom mentes nap után én is szépen megfeledkeznék az egészről...
Mert tényleg olyanok vagyunk, hogy inkább egy szuri...és már nem is fáj...és már robotolhatok is tovább.... Gyorsan essünk túl rajta és haladjunk. Ez van belénk nevelve.
Aztán ki tudja.... lehet, hogy van lassabb és biztosabb módszer is, mint akár pl Gyuri bácsié.... S talán hosszútávon célravezetőbb. Ha van még egyáltalán előttünk olyan hogy hosszú táv....

(#3094) Hoppszi válasza para2014 (#3092) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

A zselatin por nem egy reklámozott, drága termék.
Bárkinek, kis pénzért elérhető.
Nem támogatjuk vele gyógyszergyárak megélhetését és nem eszünk egy kis gyógyhatásért ezer másféle szemetet.
Ahogy itt érvelni próbálok egyre inkább arra sarkall, hogy ki kell próbálni. ;)
Egyébként mit veszíthetek? Nem is kell róla tudni senkinek, még hülyének sem néznek. Max a férjem... De neki is mindegy volna már, hogy mit kenek magamra csak legyek már jobban.

Te mit veszítenél, ha minden este a térdedre kennéd? Havi 500 forintot?

Köszönöm, hogy szorítasz nekem! :B
Bízom benne, hogy mindenki megtalálja a Neki megfelelő utat a gyógyuláshoz! :)

(#3095) para2014 válasza Hoppszi (#3094) üzenetére


para2014
csendes tag

Igaz van! Próbáld ki,szerinted én mit nem próbáltam még? Még az árokpartról a kiskutya gumit is rá kenném akár a gerincemre akár a térdemre.De ha vissza néztél a fórumon van már mögöttem egy pár műtét!!

(#3096) para2014 válasza Hoppszi (#3094) üzenetére


para2014
csendes tag

Ja és sajnos nekem nem porckopásom van a térdemnél,már 34-éves koromban már III.-IV.fokú kondropthia volt ami azt jelenti,hogy már csontfejen mentem.Akkor Hangody prof egy kísérleti műtétet végzet,vékony üveg porcon mentem,na az idáig bírta.Nem vagyok sem idős sem túlsúlyos sem.

(#3097) Hoppszi válasza para2014 (#3095) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Igen, nagyjából emlékszem az írásaidra. Tudok a műtétekről. Sajnálom. Szőrnyű lehet!

Pont ezért gondolom azt, hogy végül is mit ártana pl a térdednek?
Ez nem olyan gyógyszer amit az orvosod ellenezhetne, vagy káros hatása lenne....
Nem is kell tudnia senkinek, így kinevetni sem fognak.
És ha használ?? Ki járna jól???
Ugyanezek a felvetések persze ugyanúgy vonatkoznak rám is. :B

Amúgy én is kipróbáltam már ezerötszázkilencvennyolcmillió féle jó tanácsot. A probléma csak azt volt, hogy azt se tudtam mi okozza a fájdalmat. Így a szokásos "fáj a derekad, izomlazító, masszőr, tigristapasz/lóbalzsam"... útvonalon lődörögtem.
Most már tudom, hogy a gyulladást a csigolyámban gyulladáscsökkentővel meg kell szüntetni. A porckorong a pihentetéstől picit újra szívja magát (mint ahogy normál esetben egy éjszaka alatt is az egész nap nyomott korongok éjjel regenerálódnak) . Persze az enyém nem lesz már olyan mint a normális, de talán olyan szinten tudom tartani (és akarom tartani), hogy ne engedje a csigolyákat újra egymást irritálni és begyulladni)
S erre például érdemes lenne kipróbálni a zselatin kúrát....

Azt írja, hogy enni is érdemes. Bár azt még nehezebben tudom elképzelni, hogy a gyomromból a gerincembe kerül... :)) De ki tudja?

(#3098) Hoppszi válasza para2014 (#3096) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Akkor bocsánat ezt félreértettem.
Bár alig értem amit írsz (szerencsére nem ismerem ezt a helyzetet), de olvasni is ijesztő.
Sok erőt kívánok Neked!!!!

(#3099) para2014 válasza Hoppszi (#3098) üzenetére


para2014
csendes tag

18.évesen volt egy nagy esésem, versenyeztem tájfutó voltam.Akkor volt az első térdműtétem,ki kellet venni a hóffa zsírszövetet ez miatt szárazon ment a térdem ami elindított egy gyors kopást.Meg fél oldalt az egyik meniscust ami az oldalt mozgást stabilizálja.Teltek az évek és nem kíméltem magam és 30.évesen újra iszonyúan fájt és nem tartót meg.Na akkor én is úgy voltam vele mint te most ,hogy egyik orvostól a másikig mentem.Olvastam Hangody prófról akkor találta ki a mozaik plasztikát.Olyan szinten volt kopva a térdem,hogy középen már nem volt porc,már a csontfej kopott ami nem igazán alkalmas rá,már a szerkezete miatt sem.A megoldás a protézis lett volna csak akkor még nem tudták cserélni és az tíz évet bír,én meg nagyon fiatal voltam.De a mozaik plasztikát sem tudták mert oldalt ahol még volt porcom már az is rossz állapotban volt nem lehetett át ültetni.Akkor találta ki,hogy elméletben van egy műtétét amit még nem csináltak és rajtam meg próbálja.A csontfejet egyenesre gyalulták majd rengeteg pici lukat fúrtak a csontba,hat hétig nem lehetett rá lépni.A csont ki forta a lukakat és lett egy vékony kis réteg ezt hívják üvegporcnak.Igen ám de ez miatt az a lábam milliméterekre de rövidebb lett ami rontott az amúgy is rossz gerincemen,a sérvek a csúzsások mindig a másik lábamra ment így az agyon műtöttet terheltem.Idáig! most teljesen össze omlott.És nem tudom mi lesz??Igy már érted,bocsi de erre már nem jó a kocsonya inkább meg eszem ;]

(#3100) Hoppszi válasza para2014 (#3099) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Igen, így már értem. És szörnyen sajnálom!!!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.