Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) formasu válasza MaxxDamage (#3450) üzenetére


formasu
tag

Igen, el kell menni MRI-re, és utána ne reumatikushoz, ne idegsebészhez, és főleg ne műtétre menj! Van más lehetőség is, csak olvasgass vissza. /Persze ez csak az én javaslatom, nekem használt már több, mint 4 éve!/

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3452) MaxxDamage válasza formasu (#3451) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Esetemben milyen vizsgálatot kell kérnem? (magán klinikán - kérnék árajánlatot)
Röntgennél Gerinc L+R diag. volt írva a beutalón. (külön nem mennék le a háziorvoshoz beutalóért - kórházba meg nem várnék fél évet a vizsgálatra inkább) műtétet azt szeretném elkerülni, lehet a masszázs/egyéb kezelés is megoldja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3453) gws580 válasza MaxxDamage (#3452) üzenetére


gws580
tag

A doki tud kérni mri vizsgálatot.. akár surgősségit is Neked csak az idöpontkérés marad mri re..
Magánklinikán nem tudom hogy zajlik ez.

Azt még...
A feleségem éves koponya mri je 3 hónap lett tavaly...és bemondták neki, hogy ha nem akar várni..akorr fizetősön 1 hét és van időpont...30 k.
.ha kell kontrasztanyag is neki.akkor 70k
Nálunk a 70 ezres játszott

[ Szerkesztve ]

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#3454) MaxxDamage válasza gws580 (#3453) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Utána kérdek majd.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3455) biker


biker
nagyúr

Elmentem maszek MR-re, mert a helyi fa...kalap reumatológus szerint semmi látnivaló.
Na a vizsgálata is megér egy misét. Mivel már nagyon szar volt, kértem beutalót. Háziorvos mondja, hogy 2-3 hónap az időpont. Mondom szuper. De látom, van magánrendelése, hát kértem rá időpontot.
Azt mondja, miért a magánra mentem?
Mondom magamban, közöd? Nem kell a pénz???
Aztán: és mit szeretne? injekció? gyógyszer? fürdőjegy?
Hát mondom mondjuk vizsgáljon meg, és döntse el b+, ne én találjam már ki!

Na a vizsgálatnál azért lábemelés, kb 1mp alatt felemelte derékszögig, mire üvöltöttem, már fent volt a lábam. qrvára nem tudta, honnan fáj.

ezek után adott fürdőjegyet, úgy, hogy fél óráig tanakodtak a szecskában, mi a szart kezdjenek az előző előtti (10+ éves) fürdőjeggyel, amin se azt nem jelölte be, hol kell masszírozni, se nem írt dátumot, se nincs rajta hogy elfogadom hogy évi 2 alkalom és igazolom hogy nem volt még, az iszappakolás helyett iszaptófürdőt írt, és nem írta rá, hogy hova és hány fokos iszapot kell tenni.
Végülis akár én is megírhattam volna.

A lelet, mely igazolja, hogy nincs itten semmi látnivaló...

A gerinc íve diszharmónikus. A lumbalis lordosis kiegyenesedett, enyhe balra convex scoliosis látható. A
csigolyatestekben számos 58 mm-es magas jelintenzitású terület látható a STIR felvételeken.
Az L.IV.-V. ben körkörös discus hernia látható, mely mindkét oldali forament szűkíti, a durazsákot komprimálja.
Az L.V. SI résben kissé jobb oldali túlsúllyal discushernia ábrázolódott, amely durazsákot komprimálja, kitölti a gerinccsatorna jobb felét, diszlokálja. a jobb oldalon kilépő gyököt.
A csigolyatestek magassága megtartott, a peremszélek megnyúltak.
A discusok jelintenzitása a T2 súlyozott szekvencián csökkent.

két műtét volt eddig, l5-s1 és l4-l5 jobb oldali mindkettő, a bal combom 10+ éve zsibbad, a bal lábfejem az elmúlt egy évben zsibbad.
Namost gondolkodhatok, mit lehet ezzel kezdeni, műtét nélkül nyilván, mert azt megmondták, a következő lépés csak a csavar, még egyszer nem lehet műteni a szalagok miatt.
Meg hogy mi a szar az a számos magas jelintenzitású terület. A képeken a csigolya testekben szabályosan világító foltok vannak. régen azt írták, hemangiómák, de nem volt ennyi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3456) formasu válasza biker (#3455) üzenetére


formasu
tag

Sajnálom, hogy ez van veled, és a két műtét után sem vagy jól, ill. hogy ugyanott megint kiújult, ill. az MRI-n is látszik a sérv, és nyomja az ideggyököt. Ezen már most sokkal nehezebb segíteni műtét nélkül, mintha még nem lett volna műtve. Azért én tennék egy próbát, de nem mindegy, hogy kinél!!!... Nagyon meg kell válogatnod azt az orvost, aki ebben profi.
Nekem a fürdő, a masszázs, a tangentor nem sokat ért, egyedül talán a nyújtás volt hasznos, akár a földön fekve is, és persze a jó helyre adott injekciók. A csontkovács inkább árt, mint használ. A reumatológusok ezen már keveset tudnak tenni.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3457) biker válasza formasu (#3456) üzenetére


biker
nagyúr

Nem mindegy kinél, igen, de ki a fenénél?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3458) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szeretnék megerősítést kérni. A jobb lábfejem szokott zsibbadni hosszabb távú futástól, és az eddigiek alapján az a benyomásom, hogy ezt nem porckorongsérv okozza. Volt már, hogy hosszú ülés után végigfutott az "áram" a lábamon, és ez egyáltalán nem a teljes lábra kiható dolog, hanem csak a jobb lábfejemre. Az a gyanúm, hogy vagy keringési probléma lehet, vagy a helyi ideget nyomja valami. Tudnátok valamit mondani a porckorongos végtag zsibbadásokról, hogy milyenek?

Buliban hasznos! =]

(#3459) Bogyi007 válasza inf3rno (#3458) üzenetére


Bogyi007
veterán

Így a tüneteidet olvasva én egy érsebészt keresnék fel a helyedben és próbálnék vele lebeszélni egy ultrahangos vizsgálatot a lábadon végig...

Valamint Magnéziumot szedsz-e rendszeresen?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3460) MaxxDamage válasza Bogyi007 (#3459) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem ropog (újjak, könyék, nyak, gerinc/derék néha, lábfej...) na kb. minden ami porcos. Nekem mit kellene szednem? :) /gyümölcsöt nagyon nem fogyasztok semmit, néha vitamin komplexumot szedek azt ennyi) többi bevitel az, ami az étkezésbe benne van.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3461) inf3rno válasza Bogyi007 (#3459) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Voltam már, de ránézésre lövése sem volt a témához. Azt megállapította, hogy visszeres a lábam, amit addig is tudtam, de ez (nekem) nem magyarázza a fenti tüneteket. Ha esetleg van direkt sportolókkal foglalkozó érsebész, akkor annál még tennék egy próbát, simánál már biztosan nem, mert pénz kidobás.

Szedek magnéziumot.

Egyelőre ami valamit használt, hogy lazábbra veszem a cipőt, és zokniból se veszem már fel a szűkebbeket. Ezen kívül majd még kipróbálom a diozmint, több nyújtást, masszírozást, ilyesmiket, hátha valami beválik.

Buliban hasznos! =]

(#3462) Bogyi007 válasza inf3rno (#3461) üzenetére


Bogyi007
veterán

Orosházi a dokim aki átjár Mórahalomra (valamit sógoromnak nagy soanja is mint kiderült :)) ) vele nagyon meg vagyok elégedve.

Én hordom az I. fokozatos kompressziós harisnyát is mellette (talptól combig ér, kicsit szár volt eleinte de mára már lazán megszoktam) így estére nincs bedagadva a lábszáram, s bokám. Valamint szedem a Venoruton Forte-t.

MaxxDamage, jó kérdés, a gyümölcsök és zöldségek mondjuk ártani nem ártanának. Jót tesznek a laboreredmenyeidnek is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3463) inf3rno válasza Bogyi007 (#3462) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a diozmin + heszperidin is elég jól használt legutóbb. Ahogy nézem az oxerutin ha lehet még jobb: [link], viszont az már vényköteles. Amúgy állandóan szeded vagy kúra szerűen?

Buliban hasznos! =]

(#3464) MaxxDamage válasza Bogyi007 (#3462) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, az biztos. Nem járok laborba és orvoshoz is csak akkor ha nagyon kell. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3465) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szerencsére még nincs sérvem, de pl. masszázs az jó is meg nem is. Gerinc és derék környéken be vagyok dagadva és fáj. Gyógytorna is fájdalmas, eléggé sokat kell lazítani. Az elektro kezelés nem tudom mire jó, de 2 részből áll.
3 hónapig szedem ezt és azután 3 hó szünet. Majd kiderül milyen változás lesz. 3 havi adagot be is rendeltem. ;)

Ropog mindenem ami csak ropogni tud kb.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3466) inf3rno válasza MaxxDamage (#3465) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez az ízületeken javít valamit. Hívhatjuk porcerősítőnek. Olyan nagy csodát ne várj tőle szerintem. Reuma, ahol komolyabban tud használni, ilyen gerinc bántalmaknál szerintem annyira sokat nem. Azért kíváncsi vagyok mire jutsz vele. Amúgy proenzi3 expur olyan harmad áron van hozzá képest, a jutavit glükózamin meg még olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3467) MaxxDamage válasza inf3rno (#3466) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ahogy elnézem, az a proenzi3 az ugyanazt tartalmazza kb. így le is mondom a másik rendelésem, 30 ezer nem kevés egy gyógyszerért. :) :R

Proenzi 3 Expur 90x Ajándék 50x Walmark - ez most csak 3.800 Ft

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3468) biker válasza MaxxDamage (#3467) üzenetére


biker
nagyúr

Én is azt szedem a reumás doki javaslatára, de nem sokat érzek tőle.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3469) MaxxDamage válasza biker (#3468) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mármint melyiket? :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3470) biker válasza MaxxDamage (#3469) üzenetére


biker
nagyúr

expur, de mindegy, nem sok különbség van a normálhoz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3471) MaxxDamage válasza biker (#3470) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem, egy próbát megér és jobb az ára is, mint a másiknak. :K
"de nem sokat érzek tőle" ---> Lényeg, hogy több, mint a semmi. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3472) formasu válasza MaxxDamage (#3471) üzenetére


formasu
tag

Én a Zöldkagylót szedtem régebben, egy ideig, azt mondták, hogy jobb lesz tőle. Lehet, hogy valamit használt, de sokat nem...
Ha nem voltál ezzel műtve, akkor keress inkább egy "jó!" dokit /nem bármelyik reumatikust/ aki a fájó részbe, vagy akár a gerincbe adott injekciókkal /szteroidos!/ rendbe tud tenni!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3473) inf3rno válasza biker (#3470) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én szedtem régebben azt hiszem Bérest, de ugyanaz van nagyjából mindegyikben, glükózamin, kondroitin, MSM. Segít az ízületeknek regenerálódni, meg 2 hónap után úgy tűnt, hogy jobban is kenődik a térdem. Ropogós ízületekre talán használ valamit, vagy ha az ember keményen edz, akkor sem árt. Sérvre viszont kétlem, hogy komoly hatása lenne.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3474) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3475) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Sziasztok!

Volt valakinek olyan sérve, ahol a lába és a kezei is zsibbadt/érzéketlen lett?

Az MR miatt nekem csak a láb lenne indokolt, neurológus és reumatológus csak a fejét vakarta.

(#3476) inf3rno válasza rachmaninoff (#3475) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyaki sérv okozhat ilyesmit. Akár még izomrángást, kézremegést is ritka esetben. A cukorbetegeknél van még ilyen ideg elhalás miatt, de gondolom azt már nézték neked.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3477) rachmaninoff válasza inf3rno (#3476) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

nyaki és gerinc lenne egyszerre? ennyire peches lennék? :D

nem néztek még cukrot. utánajárok, köszönöm!

(#3478) inf3rno válasza rachmaninoff (#3477) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én tudom a kezekhez már a nyaki gerincszakasz tartozik. De lehet én tudom rosszul, meg az is lehet, hogy más okozza, pl kéztőalagút szindróma, stb. Érdemes utánajárni, jónak biztosan nem jó jel. Igy, hogy egyszerre a kettő, így nem feltétlen a gerincre gyanakodnék. Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3479) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egy biztos. Gyogytorna (Mckenzie) + ultrahang és elektro, + masszázs amit kaptam és itthon is csinalok (a tornát), nagyon hasznos dolog! Közben úgy érzem a bal oldali csípővel van gond és az lehetséges, hogy a fájdalom feláramlik a derék/gerinc alsó részébe? Faternak is csípő problémája volt (annak is bal oldalon) és már rég van is protézise. Ez csípő probléma genetikailag örökölhető? (apa/fiára?) :F

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3480) inf3rno válasza MaxxDamage (#3479) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem értek hozzá, de szerintem attól van a csípő gond, hogy féloldalasan terheled. Ez lehet pl gerincferdüléstől, vagy csak mert azt szoktad meg, hogy ülés közben balra dőlsz a székben, vagy ilyesmi. Ezen kívül lehet, hogy az egyik lábad egy picivel hosszabb, mint a másik, és azért az egyik oldalon jelentkezik először. Én inkább ilyesmire tippelnék, mint arra, hogy le vagy felsugárzik valami. A kettő egyébként összefügghet, ha az egyik csípődben gond van, akkor máshogy jársz, és az kihat a gerincedre. Nagyanyámnál pl ez tette be a kaput a gerincnek, amikor kilazult a csípő protézise 15 év után.

Buliban hasznos! =]

(#3481) MaxxDamage válasza inf3rno (#3480) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm!
Ennek kicsit jobban utána járok majd.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3482) rachmaninoff válasza inf3rno (#3478) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Koszonom a valaszt.
Arra lenne tipped, hogy milyen szakrendelest keressek fel, ha maganuton szeretnem kivizsgaltatni magam? Neurologia, reumatologia?

(#3483) inf3rno válasza rachmaninoff (#3482) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt nagyjából leírja, hogy mik lehetnek az okok: [link] Én inkább neurológushoz mennék először, mert nem biztos, hogy a gerinc okozza. Ő meg jobban ért az egyéb okokhoz... Ha csak sokára ad időpontot, akkor esetleg előre lehet dolgozni Synlab-nál vérképpel, vércukorral, máj, vese, stb. ilyen alap dolgokkal, ha nem gond, hogy utána megint megszúrnak, amikor elküldenek még egyszer ugyanarra meg hozzáírnak még 1-2 dolgot.

Buliban hasznos! =]

(#3484) rachmaninoff válasza inf3rno (#3483) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Szuper, köszönöm a segítséget!

(#3485) Simi2018


Simi2018
újonc

Sziasztok reménykedő, segítséget kereső Betegek!
Könyörgöm ne itt keressétek a gyógyulásotokat! A fejemet fogom a sok okos embertől itt....mindenki radiológus, idegsebész...ebben az országban minek az orvosi egyetemek???? itt vannak az igazi orvosok!!!! Röhej. Kritizálnak osszák az észt. Nincs lelkiismeret furdalásotok, hogy sokszor az beteg embereket félrevezetitek a tudatlanságotokkal? Miből gondoljátok hogy itt a neten gyógyítani tudtok, ami még egy professzornak sem megy,mivel látni kell a beteget. Minden beteg más és más!!!!!

(#3487) Ispy válasza Simi2018 (#3485) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem itt csak beteg emberek osszák meg egymás közt a gondolatokat, remélem senki sem gondolja komolyan, hogy egy fórum kiválthat szakorvosi vizsgálatokat.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3488) Simi2018 válasza Ispy (#3487) üzenetére


Simi2018
újonc

Pedig van pár hozzászóló akik egyszerűen az orvosi diagnózist, javallatot vonják kétségbe, önmaguk gyógyírét tartják helyesnek, orvos-szakmai véleményt hazudtolnak meg. Akár azon az áron is hogy egy reménykedő beteget taszítanak súlyos anyagi áldozatokba hogy mindenféle bizonytalan kezelést javasolnak Nekik!!!!!

(#3489) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Édesanyámnak gerincsérve van, és Pesten keresne orvost, aki műtené. Vizsgálatokon túl van, orvost keres. Tudtok javasolni vkit/vkiket? Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3490) formasu válasza Melack (#3489) üzenetére


formasu
tag

Szia!
Én nem műtettem meg magam már több, mint 4 éve az L4 és L5 közötti sérvvel. Ha rám hallgatsz, ne sebészt keress, hanem egy "JÓ" dokit, aki epidurális injekcióval meg tudja gyógyítani, ill. fájdalommentessé tudja tenni édesanyádat. /Vigyázz, nagyon nézz utána, hogy kit választasz! Ez nagyon fontos!/

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3491) Melack válasza formasu (#3490) üzenetére


Melack
veterán

Én és feleségem is javasoltuk neki a tornát/jógát, mert az segített rajta. Én ennyit tudok, hogy mire kell neki: "Gerincsérv, szűkület, kopás, ferdülés, mindez egy helyen a derék környékén." Ő ezekben nem hisz, én meg nem fogok fejjel a falnak menni. Amire megkért, megkérdezem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3492) formasu válasza Melack (#3491) üzenetére


formasu
tag

Nem olvastad el pontosan, amit írtam! Én egészen másról írtam, saját tapasztalatot. Ez nem kézrátétellel gyógyítás, nem kuruzslás, és nem is torna! Ami a legfontosabb: nem sok ilyen orvos van, aki képes erre, /tudja, hogy hová kell adni a megfelelő injekciót!/ de van, és meg lehet találni Budapesten is. Erről ennyit.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3493) Bogyi007 válasza formasu (#3490) üzenetére


Bogyi007
veterán

Egyébként ezt az injekciót Szegeden normál TB rendelésre idén megkaphattam volna én is, de nem kértem. Inkább a napi fél óra tornát s a masszázs és vízitorna kezeléseket választottam és jobban is vagyok. Ez legalább természetes módja a dolgoknak mint hogy kvázi kikapcsoljam az idegrendszerem egy pontján az érzékelést....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3494) formasu válasza Bogyi007 (#3493) üzenetére


formasu
tag

Ezt honnan vetted, "hogy kvázi kikapcsoljam az idegrendszerem egy pontján az érzékelést...."
Nem lehet, hogy félre vagy tájékoztatva? Gyakorlatilag azt írtad, hogy nekem már több, mint 4 éve ki van iktatva az érzékelésem? Akkor hogyan lehet, hogy idén tavasszal valami hibás mozdulat után megint azon a tájékon /L4-L5/ elkezdett fájni, és ki is sugárzott annyira, hogy fájdalomcsillapítót kellett bevennem. /Írásod szerint nem volna szabad már fájnia többé, mert ki van kapcsolva az idegrendszerem ezen pontja!/ Felkerestem a dokit, és kaptam megint egy injekciót a gerincbe, és azóta /elővigyázatos vagyok, az igaz/ megint fájdalommentes vagyok.
Ezt a "kikapcsoljam"-ra írtam neked. Tudod, inkább néha egy-egy injekció, mint a műtét, ami után nem 100%-os, hogy utána nem tér vissza a fájdalom rövidebb- hosszabb idő után. És ha visszatér, mit tudsz tenni? Vagy újabb műtét, vagy szenvedés, vagy amit Te is csinálsz /nem tudom, hogy/ fájdalmak nélkül teszed-e?/. Sajnos a műtét után már általában nem lesz olyan hatásos ez az injekció, ezért a doki nem is adja szívesen az injekciót ebben az esetben.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3495) Bogyi007 válasza formasu (#3494) üzenetére


Bogyi007
veterán

Totálisan tünetmentes a műtéti helyem környéke, a másik oldalon van egy kicsi kitüremkedés de azt javarészt magamnak köszönhetem, a műtét után (persze idővel) újra "nagylegény" voltam és egy ideig ugyanúgy terheltem magam (pakolás, cipekedés - vegyesboltban mindenféle árupakolás ami előfordulhat) de szóltak hogy vegyek vissza, azóta ez megtörtént és a kezelésekkel vissza is állítottam magam a korrekt állapotba.

Mindezek mellé a 186 cm per 105 kg sem ideális, valamint az sem hogy mindkét térdemen volt egy műtét s a bal lábamon egy visszeres műtét is.
Most azon dolgozom hogy lemenjek tartósan 95-90 kg alá. Ha ez meglesz pláne nem lesz problémám...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3496) formasu válasza Bogyi007 (#3495) üzenetére


formasu
tag

Az "idegrendszer kikapcsolásáról" nem írtál egy szót sem. Arról is írnál valamit? Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy miért írtad...

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3497) Simi2018 válasza formasu (#3492) üzenetére


Simi2018
újonc

Tisztelt "Formasu"!
Nem szeretnélek megbántani, de annyi zagyvaságot írsz. Minden sérv más, elhelyezkedés,stb. És hogy megfelelő orvos. Bármelyik orvos mellészúrhatja azt az injekciót. Meg el is találhatja a helyet. Örülök hogy Neked megoldódott a betegséged az injekcióval, de hidd el van akinek az sem segített. Pl Nekem. Pedig nekem az a bizonyos orvos adta. A műtét igen!!!! Minden ok, pedig hidd el szarul voltam. Lábbénulás, vizelet tartási gondok...Csak azért írom mielőtt engemet is kioktatsz hogy kell meggyógyulni sérvből. Ne taszítson senki sem egy beteg embert bizonytalanságba, felesleges anyagi kiadásokba. Ja és az injekcó: Volt már néhány bénulás belőle, ugyan annyira veszélyes mint a műtét. Na de tudom vissza válaszolsz a stílusodban hogy megmondod a tutit. Hidd el mosolyogni fogok rajta, mivel én a 9 hónapombóla kezdettől a műtétig mindent kipróbáltam, többek között az itteni praktikákat. Nagyon bánom mert csak az idő és a pénz ment ezekkel. A műtét után pár héttel vígan voltam és azóta is vagyok. Csak azt tudom mondani betegek: NE AZ ITTENI PRAKTIKÁKNAK dőljetek be! Bocsánat ha valakit megbántottam!!!

(#3498) Simi2018


Simi2018
újonc

És pont emiatt nézek fel ide időnként!! A reménykedő keseredett betegek miatt!! Nehogy bedőljenek egyes itteni praktikáknak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#3499) inf3rno válasza Simi2018 (#3497) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tehát összefoglalva érdemesebb egy kockázatos műtétet bevállalni mielőtt kipróbálnál bármit, ami esetleg segíthet, és kevésbé kockázatos.

Buliban hasznos! =]

(#3500) Bogyi007 válasza inf3rno (#3499) üzenetére


Bogyi007
veterán

Te ezt hogy olvastad ebből ki? Épp ellenkezlőleg történt nála (is). Tett próbát ezzel az injekciós dologgal is és nem vállt be nála, a műtét viszont igen.
Nálam is a műtét volt az EGYETLEN járható út és eltelt 4 év és tünetmentes vagyok, pedig nálam is volt egy adott szakaszon bénulás és olyan fájdalom hogy már feküdni se nagyon tudtam vele....

Az más kérdés, hogy nem mindegy hogy ki az orvosod és hogy esetleg az ország mely pontján végzik el a kezelést. Ennek utánajártam és az eredmény önmagáért beszél.
Valamint persze a műtét vagy kezelések után az sem mindegy, hogy milyen rehabilitációs programot végez el az ember és milyen időközönként. Én a magam részéről negyed évente járok 15 alkalmankénti száraz tornás kezelésekre és naponta otthon is tornázom minimum 20-30 percet és persze az évi 2x15 kezelést magába foglaló (és a TB által támogatott) vízitorna, gyógykádas (tangentor vagy caracala-kád) és gyógymasszázsra is eljárok a közeli Móra-Vitál központba (ez a Mórahalom városában található Szent-Erzsébet fürdő mellett található).

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.