Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Illumiana válasza szlibud (#3350) üzenetére


Illumiana
újonc

Szio!

Neked is volt amugy zsibbadás utána? Mármint 8 hét után?
Most ujra MRI kell mert tegnap a jo lábam (a bal) is elkezdett zsibbadni, baromi ijesztő :(

(#3352) Norberto008


Norberto008
tag

Sziasztok!

http://medicoverkorhaz.hu/mutet/ortopedia/porckorong-dekompresszio-pldd

Ilyen műtéten volt már valaki?

Voltam a formasu által emlgetett gerincbe szúrt blokád injekció-n is, de nekem sajnos semmit nem ért még ez sem.. :( :( Sőt még ezek után a hátam, lábam is fáj azóta..
Nem tudom már mi tévő legyek...

üdv

(#3353) Lysander83 válasza Norberto008 (#3352) üzenetére


Lysander83
újonc

Nem értem, hogy lehetnek ilyen hiszékeny emberek.
Ha nekem van egy bőrkeményedés az ujjamon nem az a megoldás, hogy lézerrel eltávolítom az ujjcsontom.
A formasu által ajánlott dologról meg annyit tudunk, hogy injekció gerincbe. Könyörgöm, lehet, hogy víz volt, és ha nem milyen módon hat????

Nekem is fájt már a lábam, hogy nem tudtam aludni, elkezdtem edzeni, jógázni és műtét nélkül megvagyok.
70kg ot felhúzok, 50kg ot guggolok
Nem volt szimmetrikus a testtartásom, az volt a baj, de egy edző simán észrevesz mindent.

(#3354) Illumiana válasza Lysander83 (#3353) üzenetére


Illumiana
újonc

Szerintem akkor nagy mázlid volt hogy elmult, én nagyon keményen edzettem előtte is, joga, crossfit , cardio, személyi edző stb mindig is nagyon jo test-tudatom volt, nem emeltem rosszul stb, mégis kiszakadt és meg kellett műteni.

A fájdalmak vissza tértek, gyógytornázom, sétálok, oda figyelek mégis ..
Most éppen a másik oldalon fáj és megyek vissza MRI-re mert lehet kijött a másik oldalon, elég fos ez és mindenki aki most jol van, nagyon mázlista. Komolyan.

(#3355) Lysander83 válasza Illumiana (#3354) üzenetére


Lysander83
újonc

Szerintem nem mázli.
A cardio-nak semmi értelme. Csak a szívet erősíti.
A crossfit röviden: mindenféle bokatörő életveszélyes gyakorlatok végzése minnél gyorsabban.
Szerintem ez kettőnk között a különbség. Mármint fejben.

(#3356) formasu válasza Lysander83 (#3353) üzenetére


formasu
tag

Nagyon sajnálom, hogy ez a véleményed. Engem már 4 éve mentett meg a Főorvos a műtéttől, /Erős szteroidot adott, pontosan oda, ahová szükséges, és nem vizet!/ azóta kisebb panaszoktól eltekintve jól vagyok. /Nem a 30-as korosztályhoz tartozom sajnos/ Egyfolytában vezetek akár 7-8 órát is, amikor síelni megyek, /Ebben az évben ötször voltam 3-5 napokat Ausztriában/ és akkor reggeltől 4 óráig a sípályán vagyok, nem a Hüttében. Ritkán előfordult, hogy talán rossz mozdulatot tettem, és elkezdett fájni a derekam, de nem sugárzott ki. Ekkor felkerestem a Főorvost, kaptam néhány kisebb injekciót a fájó rész köré, és ennyi...
Van egy ismerősöm, akit egy éve műtöttek magánklinikán, nem a "hagyományos" módszerrel. Négy nap után szinte fájdalommentesen az utcán járkált. Nemrégen beszéltem vele. Általában fenn van, jól van, teszi a dolgát, de időnként akkora fájdalmai vannak, hogy még felkelni sem tud. Hozzá képest már eddig "nyertem" négy évet műtét nélkül, és időnként kisebb fájdalmakkal.
Sajnálom, hogy megadtam a Főorvos elérhetőségét bárkinek, többet nem teszem.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3357) Lysander83 válasza formasu (#3356) üzenetére


Lysander83
újonc

Remélem azért megálltál, hogy begépeld ezt a post ot :D
Szteroid? Kismillió szteroid létezik.
És mind illegális. Ha ilyen könnyű lenne patikai szteroidhoz hozzáférni, hogy "doktor bácsi fáj a hátam", nem lenne akkora biznisz a fekete piacon árulni.
Egy orvos a börtönt koztátja azzal, hogy felír neked egy szteroidot ha azt nem tudja megindokolni rendesen.

Sok sebből vérzik a sztori ...

És az okot kéne megszüntetni a rossz testtartást.

(#3358) Lysander83 válasza formasu (#3356) üzenetére


Lysander83
újonc

Főorvos nagy betűvel??? :D
Gyanus, hogy ki lehet itt az a Főorvos :D

(#3359) Cathfaern válasza Illumiana (#3354) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"joga, crossfit , cardio"
Ezek mind kiválóan alkalmasak gerincsérv kialakítására. Jóga alkalmas lehet a megelőzésére és kezelésére, de nagyon-nagyon nehéz jó jóga oktatót találni, sajnos túlzottan divat lett már. És vannak jóga gyakorlatok amik kifejezetten ártanak a kialakult gerincsérvnek, illetve ha amúgy nem elég erős a törzsizomzat, akkor elő is segítik a kialakulását.
Crossfit gyakorlatilag egyenes út a gerincsérvhez, cardioból attól függ mit csináltál. Futás talán neutrális, de bicikli / spinning / bármi amit nem állva egyenes háttal végzel elősegítheti a gerincsérvet. Személyi edző megint csak olyan, mint a jóga oktató: vagy ért hozzá, vagy nem. Ha ért hozzá, akkor is vagy megérti, hogy az egészségmegőrzés és nem a teljesítmény a célod, vagy nem. Aztán lehet alapból se az egészségmegőrzés volt a cél, akkor meg ugye megette a kutya az egészet :)

Lysander83
"Szteroid? Kismillió szteroid létezik. És mind illegális."
Az kemény lenne :) Az összes hörgőtágítóban szteroid van, és azt nem nagy kunszt szerezni, ha picit is asztma gyanús vagy felírják (ami nem kunszt, mert az asztma definíciója olyan, hogy kis akarással az egészséges emberek jórészét bele lehet erőltetni). Vagy ott a prednizolon, felírják állatoknak is, az is tömény szteroid. Nagyon-nagyon sok szteroidhoz hozzá lehet férni, persze mindegyiket receptre adják.

(#3360) Illumiana válasza Cathfaern (#3359) üzenetére


Illumiana
újonc

Persze, meg a crossfit el is lesz felejtve természetesen, a legelső bejegyzés amit írtam az inkább arra vonatkozott hogy a felépülés alatti fájdalmakat mennyire kell komolyan venni.

És természetesen a sport és az egészséges táplálkozás nálam az egészséges életmod miatt volt

(#3361) Lysander83 válasza Cathfaern (#3359) üzenetére


Lysander83
újonc

Most minek kell belekötni a szteroidokba?
Igen, vannak legális szteroidok pl fogamzásgátló. A hörgőtágítók nagy része pont nem szteroidos.
De a sportolók is szeretik regenerálni az izületüket. Amiket ők erre használnak az mind illegális.
És ha valakinek nincs józan paraszti esze, hogy fájó háttal mit ne csináljon azon semmi nem segít.
Megsúgom a 300ezer forintos szék se, mert az alap az, hogy egyenes háttal tudjunk állni, ülni segítség nélkül

(#3362) Cathfaern válasza Lysander83 (#3361) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az egész hsz-ed arról szólt, hogy nem lehet legálisan szteroidhoz jutni, mi másra kellett volna reagálnom? :F Orvos minden további nélkül felírhatja ha indokoltnak látja. Egy krónikus gerincprobléma esélyesen elég indok.

(#3363) Lysander83 válasza Cathfaern (#3362) üzenetére


Lysander83
újonc

De melyiket írja fel könyörgöm?
A sportolók hgh t használnak ami eleve nem szteroid.

Mondjuk nekem eleve nem szimpatikus ez a ne csináljunk semmilyen sportot csak szúrjuk a szteroidot, de manapság ez a divat tudom.
A Főorvos is szúrja magát minden nap biztos, hogy nagy bicepsze legyen :D

(#3364) Cathfaern válasza Lysander83 (#3363) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Semmi köze a sportolásnak ehhez. Szteroidot gerincbe nem azért szúrják, mint amiért tespépítők szteroidot szednek, hanem azért, mert a szteroid gyulladáscsökkentő hatású (is).

(#3365) Lysander83 válasza Cathfaern (#3364) üzenetére


Lysander83
újonc

"Fontos tudni, hogy a szteroid gyulladáscsökkentők alkalmazása csak a tüneteket csökkenti, de a kiváltó okot nem szünteti meg, ráadásul súlyos mellékhatásokat is okozhatnak. Ez az oka annak, hogy csak akut, életet veszélyeztető gyulladás esetén, vagy az elhúzódó gyulladás szövetkárosító következményeinek kivédésére használják.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/4298/szteroid-gyulladascsokkentok"

Lehet a Főorvos ezt nem tudja?

(#3366) Cathfaern válasza Lysander83 (#3365) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem a Főorvost védem vagy hogy a szteroid injekció a jó megoldás. Csak azt mondom, hogy teljesen legálisan lehet kapni szteroid injekciót.

(#3367) Lysander83 válasza Cathfaern (#3366) üzenetére


Lysander83
újonc

Hol lehet kapni olyan szteroidot legálisan amitől növekszik az izom?

(#3368) formasu válasza Lysander83 (#3367) üzenetére


formasu
tag

Itt nem izomerősítőről van szó!
Amit a Főorvos ad, az fájdalomcsillapító, és ha jól emlékszem: DepoMedrol. Kétlem, hogy ez tiltott lenne.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3369) Cathfaern válasza Lysander83 (#3367) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ki mondta, hogy ilyen injekcióról beszélünk?

(#3371) Norberto008 válasza formasu (#3356) üzenetére


Norberto008
tag

Én nem bántottam a főorvos-t, lehet hogy neked segített de nekem nem. Sajnos ugyan úgy fáj mindenem.. Hétfőn megyek megint hozzá, meglátom mit mond.. Örülök hogy neked hatott, de azért mert nekem nem hatott nem értem miért kell ilyet írni h sajnálod hogy megadtad az elérhetőségét :F :F

üdv

(#3372) Norberto008 válasza Lysander83 (#3353) üzenetére


Norberto008
tag

Teszem ehhez hozzászólásodhoz én tavaly kondiztam, 70-80kg-kat húztam hátra, tolockodás súllyal stb stb, ugyanúgy fájt a derekam a sérv miatt mint most, szóval ennyit a nagy bölcsességedről.... :DD

üdv

(#3374) formasu válasza Norberto008 (#3371) üzenetére


formasu
tag

A Főorvos az injekciókkal nem szünteti meg a sérvet, csak igyekszik fájdalommentessé tenni.Erről eddig talán nem volt szó. Tehát ezután is oda kell figyelni, hogy mit- hogyan fogsz meg, hogyan emelsz! Ez sajnos nálam is így van, mert egy rossz emelés, vagy mozdulat után van, hogy elkezd fájni a derekam, de nem olyan intenzitással, mint az injekciók előtt, és 4 éve már nem is sugárzott ki. Ha /ritkán fordul elő talán évente egyszer.../ fáj, felkeresem, és megint közel fájdalommentessé tesz. Nekem ez még mindig jobb, mintha 4 éve megműtöttek volna, /a műtét jóval nagyobb, és hosszan tartó fájdalommal is jár, és kérdés, hogy hányszor lehet ismételni/ és már azóta /lehet, de nem biztos/ hogy megint műteni kellene. Én négy éve egy hónapig szinte fel sem bírtam kelni az ágyból, utána 100 méter megtételéhez 10 méterenként meg kellett állnom a fájdalmak miatt. Mióta megkaptam az injekciókat, azóta teljes értékű életet élek! Egész nap lábon vagyok, azt csinálom, mint 4 évvel előtte, és műtét nélkül. Mindenki maga dönt arról, hogy a műtétet választja, vagy mással próbálkozik. A mással próbálkozásnak főleg akkor van eredménye, ha nem volt előtte műtét! A Főorvos sok embert eltanácsol, akik már műtve voltak, és újból fáj nekik. Tudom, vannak jó példák is a műtét után, de mindenkinél fennáll a rosszabb lehetősége is. /A szomszédomat talán 6 éve műtötték, utána négy évig teljesen jól volt. Egyszer csak elkezdett zsibbadni az egyik lábfeje, és a lába is, de annyira fájni is szokott, hogy vezetés közben a sarkát nem tudja letámasztani, és fáj is neki. Azóta felkereste a Főorvost, és még másik dokit is, és azt a választ kapta, hogy a műtét után olyan helyen és olyan irányú "kinövés" keletkezett a műtét helyén a gerincében, amit már biztonságosan műteni sem lehet...Ezzel együtt kell, javasolt élnie inkább, mint egy újabb műtét által várható komolyabb komplikáció.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3375) Norberto008 válasza formasu (#3374) üzenetére


Norberto008
tag

Ez tök jó meg minden amit írsz, de nem válasz a kérdésemre. Nem minden test egyforma, ami neked lehet hatott másnak nem biztos hogy fog.. Lsd engem.. Tudom hogy nem lehet terhelni magam, ezt Ő is mondta, legfőképp pihenek mert szerencsére olyan munkám van, de azért is írtam hogy nekem nincs hatás. Azt mondta amíg meg nem gyógyul semmi ilyesmit ne csináljak, hát nem is tettem. de sajnos a sok pihenés sem megoldás sztem... De tényleg örülök ha Neked és az ismerősödnek jó benyomással volt az injekció.. Én sajnos nem lettem "fájdalommentes". :((

üdv

(#3376) attiati


attiati
veterán

éjszakai alváshoz (oldalt fekvéshez) használ valamelyikőtök láb közé párnát?

Csomó fajtát lehet kapni. Van köztük olyan, ami bevált? Vagy mire kell figyelni?

(#3377) biker válasza attiati (#3376) üzenetére


biker
nagyúr

Díszpárna :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3378) akaido válasza attiati (#3376) üzenetére


akaido
addikt

Kispárna. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3379) akaido válasza Norberto008 (#3352) üzenetére


akaido
addikt

Egy ilyen műtét "mennyibe fáj". Ha tudtam volna erről márc. 8 előtt...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3380) formasu válasza akaido (#3379) üzenetére


formasu
tag

Ha rákattintasz, a lap alján megtalálod a linket:
[link]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3381) akaido válasza formasu (#3380) üzenetére


akaido
addikt

:R Így már oké.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3382) Norberto008 válasza akaido (#3381) üzenetére


Norberto008
tag

Én most megyek 22.-én az idegsebészhez aki így műt.. Talán kilehet kerülni ezt a magánkórház féle opciót és akkor nem kerül semennyibe. Persze a dokinak jár a jatt. :R

üdv

(#3383) akaido válasza Norberto008 (#3382) üzenetére


akaido
addikt

Remélhetőleg fájdalomtól mentessé varázsol! Már csak az alábbiak miatt:
Február végétől már csak vegetáltam, és arra vártam, hogy az állandó fájdalom mindegy hogy hogyan de múljon el. A testvérem elnevezett Majmok_bolygója_lázadásnak, mert nem tudtam kiegyenesedni, csak mint az említett filmben a majmok...Mondtam is neki: én lázadnék, de sajna a forradalmi hevület esetemben karcsú, ugyanis képtelen vagyok egyenes derékkal hadba szállni...
Ha már 22-e: május 22-én voltam a műtét utáni 2 és fél hónapos gyógytornász kontrollon a Gerincközpontban. Na kaptam egy olyan 45 perces erősítő-nyújtó gyakorlatsort- amit azóta naponta bűvölök- hogy felér egy edzéssel.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3384) Norberto008 válasza akaido (#3383) üzenetére


Norberto008
tag

És a műtét óta hogy vagy?

üdv

(#3385) akaido válasza Norberto008 (#3384) üzenetére


akaido
addikt

A nagy és állandó fájdalom elmúlt. Zsibbadások elvétve, pici fájdalmak nagyon ritkán ferdülnek elő.
Mivel van még egy "kiboltosulás" is feljebb így azért a gyógytornát rizikósabbnak vártam elsőre, de eddig bírom. A gyaloglás szinte tökéletes. Úszni tudok gyorsban, hátban -műtét előtt önmagamhoz képest- elég jól.
Az előrehajlás(nem erőltetem) és a cipő és zokni felvétel ülve, még mindig macerás- húzódik a műtét környéke.
Cipekedésről, súlyemelésről szó sem lehet max 5 kg-t mertem eddig, azt sem huzamos ideig.
Viszont tudok ülni! Végre normálisan asztalnál tudok étkezni, nem állva ahogy a műtét előtt, (sőt a végén már csak félig fekve tudtam enni, mert álló helyzetben görnyedt voltam a fájdalomtól egy perc után.) Tudok autót vezetni, eddigi leghosszabb a Kerepes - Vác táv, ennél messzebbre egyenlőre nem tervezek.
A "szerelmemet" a kerékpárt egyenlőre ki se merem próbálni, majd talán az után, ha az utolsó kontrollon rábólintanak, az nyár végén várható.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3386) Win-Er


Win-Er
újonc

Sziasztok!

Remélem még nem halt meg ez a topic mint már sok másik..
Azzal nem szaporítanám túlságosan a szót hogy egy napon ,attól a bizonyos utolsó csepp a pohárban mozdulattól elkezdődtek a durvább gerincsérves tüneteim ,mert mindenkinek így kezdődik a "karrier"...
Erős bal farizomba sugárzó fájdalom mellett egy vékony csíkban a comb hátsó részén le a talpamig fájdalom ,vádli fájdalom ,talp bizsergés voltak a tünetek. Egyre jobban szűkült be az életem ,állni ,ülni ,járni alig tudtam ,aludni is már csak egy pozícióban..
Röviden : 3 hét alatt magán úton eljutottam a sérv diagnózisig. L5-S1 sérv. Majd gyógytorna. Először Mckenzie torna ,később megvettem a Bene Máté Zoltán féle Autodempresszió módszer ,gerinc nyújtó torna E-könyvét és video anyagát. A Mckenzie tornával együtt másfél hónapot tornáztam ,de sajnos eredmény nélkül. Állapotom nem hogy javult volna ,hanem romlott fokozatosan. Találtam Szegeden egy idegsebészt ,akivel megbeszéltem hogy ez nem állapot és hamarosan megműt.
3 hét helyett kb 10 nap múlva meg is történt a műtét. (2018.04.09.) Minden rendben volt ,megkönnyebbülés.
Viszont 10 nappal a műtét után "beállt" a derekam ,azóta alig hajlik a környező gerincszakasz.
Felkelni is úgy kelek fel hogy a térdemre támaszkodva fellököm magam.Ha nyugodtan fekszek semmiféle fájdalmam nincs ,csak ha mozgatom ,felkelek..
Az első 3 hét volt a legdurvább. Stieve-hez hasonlóan ,ha megpihent egy kis fekvés után ,miután felkeltem úgy fájt hogy járni alig bírtam. Úgy beszúrt a wc oda-vissza úton többször is hogy csak úgy kerekedtek a szemeim ,majd hanyatt estem...Velem is antibiotikumot szedetnek. Egy hónapig szedtem Klindamicint 4x300mg/nap ,ezután 2 hét bentfekvős vénás antibiotikum kezelés. napi 4x 600mg infúzióban ugyanaz a hatóanyag ,+ a második héttől Rifampicint is kaptam mellé 2x 300mg... 2 hét után közbeszólt a sors ,el kellett mennem fogorvoshoz ,úgy hogy itthon folytatódik az antibiotikum kúra.. Sajnos nem sok javulás érzek ,annyi hogy már nem akarok hanyatt esni ,és egy kézzel felkínlódom a zoknikat ,és a fotelkarfára felrakva a lábam megkötöm a cipőmet.. Kezdetektől kezdve szedek egy Arcoxia 90mg gyulladáscsökkentőt (a nem szteroid gyulladáscsökkentők közül a legerősebb) ,és ha abbahagyom ,kb a 4. napon úgy el kezd fájni hogy moccanni is alig birok. Nézegettem utána hogy mi lehet ez ,és a kontroll MR ,valamint a sebész aki műtött is megerősítette hogy ez spondylodiscitis. A porckorong ,és az L5-S1 szegmens körüli csigolyák is be vannak gyulladva. Kezdek hitevesztett lenni ,hogy ez így meg fog gyógyulni.... Elvileg ez is úgy gyógyul hogy összecsontosodik.. De lehet hogy ugyan az a baj mint Stieve-nél hogy a gyulladás miatt nincs csontosodás..
Azt mondta az orvos 3 hete ,hogy ha ez még 1-másfél hónapon keresztül így megy jön a fixáló műtét...
Stieve ,te hogy vagy mostanában? Ha jól rémlik lázról ,gennyről nem írtál.. Nekem sincsenek ilyenek..
Valaki volt e itt hasonló cipőben?
Gyógyulást mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#3387) Norberto008 válasza Win-Er (#3386) üzenetére


Norberto008
tag

Uhh, ez nem hangzik jól... :( Részvétem és jobbulást!

üdv

(#3388) biker válasza Win-Er (#3386) üzenetére


biker
nagyúr

Jóbbulást!
Sajnos hallottam már bármilyen műtét esetén hasonló gyulladásról. elég nehéz gyógykezelni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3389) Win-Er


Win-Er
újonc

Köszönöm!

Azt nehéz feldolgozni ,hogy hogy sikerült egy ilyen töredék százalékban előforduló szövődményt belegelni...
Ahogy írta nemrég valaki ,igen az legtöbb műtött elvan ,éli világát ,már el is felejtette a műtétjét.. És azok találhatók meg túlnyomórészt ilyen fórumokon akiknek meglehetősen rögös a felépülés útja..
Stieve és Hoppszi volt még itt gyulladással. Hoppszinak azt mondták steril a gyulladása.
Ennyi fekvés és antibiotikum után csak elgondolkodik az ember. Vajon steril a gyulladás? Amit valószínűsítek..
Most nem tudom azért tesznek e különbséget úgy hogy vannak gennykeltő baktériumok mert vannak nem gennykeltőek...? És hiába nem látunk az MRI felvételen gennyet ,hiába pumpálják belém a sok antibiotikumot ,mert épp egy nem gennykeltő ,a kapott antibiotikumra rezisztens organizmussal van dolgunk...?
Diagnosztikai céllal nem végeznek feltárást és szerintem is hülyeség. Hogy mintát vegyenek ,hogy tenyészik e ki valamilyen baktérium.. Így viszont patthelyzet az egész.. Elvileg az ágynyugalom gyógyítja ,de elég nagy kihívás egyedül ez kivitelezni. Mert a vc-n kívül más egyébért is fel kell kelni ,nincs aki kiszolgálja az embert..
Ebben a nyári melegben befeküdni több hétre ,hónapra az megint csak durva lenne..... A csavarozás az megoldás lenne ,nem volna mozgás ,elindulna ,vagy gyorsabban haladna az összecsontosodás...
Csak kicsit félek tőle ,mert olvasok itt olyat akinek a csavarok után se lett jobb ,sőt rosszabb lett ,és a gyulladás miatt benne van hogy a csontosodás ugyanúgy nem haladna...
Azért örülnék ha a "vasasok" közül ,vagy plusz még gyulladással ,vagy úgy mint én mezei sérvműtét utáni gyulladással küzdők vagy már gyógyultak is felbukkannának és megtisztelnének a véleményükkel!
Köszönöm ,és kitartást mindenkinek! :)

(#3390) biker válasza Win-Er (#3389) üzenetére


biker
nagyúr

feleségem daganatos, neki volt a kemo kezdetekor (2 kezelés után abbamaradt) 37.000 a FV száma, senki nem értette, ilyenkor épp lemenni szokott.
azt mondták, steril gyulladás, mert a CRP normál, a FVS magas, olyan nincs :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3391) Win-Er


Win-Er
újonc

Ma volt egy labor vizsgálatom.
Lymfocita abszolút érték 2,680
LYM 35,100 referencia érték 20,000 - 40,000
CRP 7,6 referencia érték 0,0 - 5,0
Az értékek úgy nézem közel vannak a normálishoz..
Amikor jöttem el a klinikáról készült egy labor v. ,és a CRP 21 volt.........Egy héttel előtte 15...
Erre az orvos azt mondta nem a labor fog engem meggyógyítani ,az számít hogy mit érzek..
Érzésre nem sok különbség van 5-6 héttel ezelőtthöz képest.. Talán először a gyulladásnak kell lemenni ,
amit most a labor eredmény mutat ,utána tud elkezdeni csontosodni és érzetre javulni..
Valaki írta nem rég hogy olyan lassan gyógyul ,hogy észre se veszi a javulást.... Lehet nálam is ez van..

(#3392) #31600896 válasza szlibud (#3308) üzenetére


#31600896
törölt tag

Üdv. Most a rohamos javulás után hirtelen megint elkezdett érzéskiesés jelentkezni a kislábujjamnál, sohasem múlt el igazán, de most megint olyan, mint műtét előtt. Derekam fáj enyhén, kicsit a csípőm is. Fekvőtámaszozom mostanában, gondolván 1 év eltelte után már enyhébb gyakorlatokat lehet csinálni mellre is.

(#3393) #31600896 válasza #31600896 (#3392) üzenetére


#31600896
törölt tag

Félek, hogy kiújult.

(#3394) Win-Er válasza biker (#3390) üzenetére


Win-Er
újonc

Mikor már elküldtem a hozzászólást akkor jöttem rá hogy még válaszolnék az általad írtakra is Biker...
Szar hogy nem lehet rögtön még egy hozzászólást írni ,csak ha születik egy újabb....
Ezt úgy érted hogy szerinted nincs steril gyulladás?
Hogyne volna! Ott van az autoimmun betegségek egész sora!
Nem kell mikróba a gyulladáshoz...

(#3395) biker válasza Win-Er (#3394) üzenetére


biker
nagyúr

Félreértetted, van steril gyulladás, a vérkép arányokra írtam, hogy olyan nincs :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3396) szlibud válasza #31600896 (#3393) üzenetére


szlibud
tag

Én nem értek hozzá, mert nem szoktam fekvőtámaszozni, de ha azóta lett rosszabb, akkor nem kizárt, hogy rossza a kivitelezése a fekvőtámasznak.
Esetleg meg lehet próbálni felfüggeszteni és az eddigi gyakorlatokat folytatni, hogy akkor visszajavul-e.
Ha nem, akkor én várnék kicsit, de aztán megnézetném MRi mit lát...
Bár az enyém pl. nem sokkal rosszabb az 1-2 évvel előtte készültnél, a derekam viszont igen :(

(#3397) #31600896 válasza szlibud (#3396) üzenetére


#31600896
törölt tag

Javult magától, biztos meghúztam a húzódzkodással kicsit, vagy az időt érezte. :)

(#3398) akaido válasza #31600896 (#3397) üzenetére


akaido
addikt

Óvatosan minden sportot! Nyújtás fekvő helyzetben, nekem ezt tanácsolták a Gerincközpontban. A közel 40 perces gyógytorna gyakorlatom(minden nap megcsinálom) is úgy lett összeállítva, hogy egy hát-derékizom erősítést egy nyújtó gyakorlatsor követ. Eddig bírom! (Ma füvet nyírtam egy órán keresztül, és nyilván elfáradtam a nagy melegben, de nem fáj a derekam...eddig)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3399) Simi2018


Simi2018
újonc

Sziasztok! 3 hete műtöttek gerincsérvre. Jól sikerült, enyhe ba lábfej zsibbadás van,. Ami aggaszt viszont. Nekem 6 hét múlva kell mennem kontrollra addig pedig sétát mondtak illetve hordjam a derékmerevítőt. Itt viszont mindenkitől azt olvasom hogy már az első hat héten is gyógytorna..... Én a kórházban 5 napot voltam, 2-szer láttam a gyógytornászt, a lábfejemet kellett billegtetni, és rohant mert hogy mennyi dolga van. Segítsetek mit lehet már 3 hét után tornázni!? Köszi

(#3400) biker válasza Simi2018 (#3399) üzenetére


biker
nagyúr

kell, mert rövidülnek a szalagok, gyengül az izom.
De nem fogok semmit javasolni, mert kárt is okozhat. olyan gyógytornász kell, aki megnézi, mivel műtöttek, és mit mozoghatsz.
Jellemzően fekve, nyújtások, terhelés nélkül mozgatások

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.