Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) #31600896 válasza Simi2018 (#3399) üzenetére


#31600896
törölt tag

Sajnos az a zsibbadás meg is fog maradni most már mindig. Ne legyen igazam. Nekem 1 éve volt a történet, azóta se múlt el, nem is enyhült.

(#3402) Simi2018 válasza #31600896 (#3401) üzenetére


Simi2018
újonc

Én ezzel a zsibbadással teljesen elvagyok, semmi gondom vele. Más ne legyen!! De tudom hoG :R y nem lesz más!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#3403) Simi2018 válasza Win-Er (#3386) üzenetére


Simi2018
újonc

Szia! Most találtam rá az esetedre! Mi van Veled hol tartasz? Engemet 2018.07.05.-én műtöttek sérvre! Úgyhogy sorstársak vagyunk!

[ Szerkesztve ]

(#3404) Simi2018 válasza Zoli bácsi (#479) üzenetére


Simi2018
újonc

.

[ Szerkesztve ]

(#3405) em950302


em950302
újonc

Sziasztok!
Rengeteg hozzászólást olvastam itt az elmúlt 3 napban, ami nagyon hasznos volt. Leírom én is a történetemet, hátha kicsit tudok könnyíteni a lelkemen így műtét előtt. :D
Amit tudni kell rólam, hogy egészségügyben dolgozok, a huszas éveim elején járok és máris egy csodálatos kiszakadt sérv tulajdonosa lehetek amit holnap után műtenek. :(
Kiskorom óta rossz a gerincem de igazából eddig soha nem volt olyan panaszom ami aggódásra adott volna okot. Márciusban volt egy rosszabb időszakom először, amikor elkezdtem megint futni. 2 hétig szenvedtem a derekammal, ülésből a felállás rettenetes volt, de miközben mentem semmit nem éreztem, lábzsibbadás, fájdalom lesugárzás nem volt. Rossz volt de a munkában úgy nem korlátozott pedig sokszor kell beteget emelnem, mobilizálnom. Már szinte el is felejtettem hogy fájt amikor is október elején megint kezdődött minden csak sokkal durvábban. Egy aerobik edzést követően (10.06) kezdődött a derékfájás de gondoltam oké megint kicsit rossz lesz aztán elmúlik. Vasárnap pihentettem majd hétfőn mentem dolgozni. Hétfőn, kedden semmi új nem történt, fájt de nem volt kibírhatatlan, továbbra sem sugárzott és zsibbadt. Na a szerda már teljesen más volt! Reggel alig bírtam kikelni az ágyból, reggel elvezetni a munkahelyig kész katasztrófa volt, annyira fájt. Napközben elvoltam, szerencsére sokat megyek nem kell órákat ülnöm egy helyben. Délután hazavezetni megint egy pokol volt, amint sikerült beérnem a házba egy isteni sugallat hatására lezuhanyoztam és lefeküdtem pihenni...és már nem bírtam kikelni az ágyból onnan kezdve akkora fájdalmaim voltak. Ez tartott csütörtök délelőttig, akkor kezdett jobb lenni. Reggel négykézláb tudtam csak elmászni a WC-re de teljesen levert a víz, dél körül már fel tudtam állni és lassan kibotorkálni. Flector port ittam, meg a kenőcsével kentem a derekam mert ezt adta a háziorvos egy telefonos egyeztetés után. Péntek reggel be tudtam ülni a kocsiba, elmentem hozzá személyesen is, hogy megnézze mi van meg elintézzem a táppénzes papírt mert én már hétfőn dolgozni akartam. Megemelte nyújtva mind a kettő lábamat, megbeszéltük hogy ez nagyon nem jó és kb. ennyi történt, nem utalt sehova nem történt semmi. Közben szerencsére a kolléganőm intézett egy kis protekciós időpontot a mozgásszervi rehabra, hétfőn meg is nézett a főorvosnő. Ő azonnal soron kívül intézett MR-t, ez meg is történt csütörtökön (10.18), ahol a LV-nél egy igen nagy kiszakadt sérv kandikált kifelé. Azonnal mondták hogy ez tuti műtét, teljesen benne van a gerinccsatornában, odaadták a CD-t, közben bent már intézték is az idegsebészt hogy nézze meg ő is. MR után másfél órával már az idegsebésznél ültem hogy megvitassuk hogyan tovább. Azt el is felejtettem írni, hogy tüneteim kb. egyáltalán nincsenek, egy nagyon minimális lábzsibbadás volt a bal oldalon a kisujjamnál de az is csak akkor ha álltam, illetve a bal farizomban éreztem az idegi eredetű fájdalmat de amúgy semmi gond nem volt csütörtök, péntek után mostanáig.
Szóval az idegsebész megvizsgált, egyedül az achilles- reflex maradt el a bal oldalon. Azt mondta hogy mivel nincsenek tünetek nem lenne indikált a műtét DE teljesen elzárja a gerinccsatornát, és nem is érti hogyan vagyok ilyen jól, illetve nagyon közel van a caudalis rostokhoz és ennek könnyen lehet bénulás illetve széklet, vizelet tartási gond a vége, így aggódik. Nagyon megijesztett ott, így a műtét mellett döntöttem 10.19-én, és megbeszéltük hogy ha már nemzeti ünnep lesz akkor mi ünnepeljük egy kis vágással.
És igen, elég szomorú, hogy a háziorvos simán elküldött, hogy ott tuti nincs semmi és pihentessem, kenjem meg tornáztassam, hétfőn meg majdnem számon kért hogy én minek szeretnék beutalót a mozgásszervire ott nem foglalkoznak ilyennel.. szóval nagy csalódás volt ez nekem. :((
Nagyon félek milyen lesz, soha nem voltam még műtve illetve a kórházban sem feküdtem bent betegként.
Majd megírom hogy sikerült, hátha ezzel másokat is megnyugtatok akik ilyen cipőben járnak. :)

(#3406) biker válasza em950302 (#3405) üzenetére


biker
nagyúr

Hát hajrá!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3407) Bogyi007 válasza em950302 (#3405) üzenetére


Bogyi007
veterán

2015 március 15. környékén szinte ugyanígy jártam. Szintén kiszakadt sérv, 35 évesen jobb oldal IV-esnél. Március 12.-én voltam magánrendelésen ahol volt MRI vizsgálat is Dr. Barzó Pál professzornál. Ott derült ki hogy a jobb láb nagyujj már le volt bénulva. Március 17.-én meg már műtött is. Azóta rendben voltam, de tavasszal szintén a jobb oldalon el kellett végezni egy félnapos beavatkozást amikor is 3 injekcióval hő általi idegkezelést csináltak.
Múlt hét hétfőn meg történt egy rosszul sikerült emelés óta a 3 évvel ezelőtti műtéti héttől jobbra van egy állandó "érzem hogy ott van valami gubanc" érzésem ami jelenleg akkor kezd átmenni fájdalomba ha valamit emelni próbálnék vagy tartanék valami súlyt . Mellette aludni, feküdni, sétálni tudok és szobabiciklizni is. Ezt csütörtökön nézik meg Szegeden ismét Idegsebészeti rendelésedkor.

Ami gond hogy egy hét múlva fekudnék be jobblábon elvégezendő visszér-műtétre altatásban és aggódom hogy az mellett ez a gerincprobléma bekavarhat.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3408) formasu válasza Bogyi007 (#3407) üzenetére


formasu
tag

Nagyon sajnálom, de a jelek szerint a műtéted "sikere a Barzó profnál" eddig tartott? Nem vagy egyedül, másoknál is /sokuknál/ visszatér hónapokkal, vagy évekkel a műtét után a fájdalom. /Nem kárörvendő vagyok, írtam, hogy sajnálom!/
Téged 3 éve műtöttek, én 4 éve /tehát, fél évvel hamarább volt, hogy két hétig még lábra állni sem tudtam/ L4-es kiszakadt sérvvel, és nem engedtem magam megműteni, hanem más utat, többször is más orvost kerestem... /A műtét nagyon kevés embernél hoz végleges, sok évre szóló javulást!/
Régebben írtam Neked, hogy a Barzó prof sem "Isten", de megkérdőjelezted az én rendbejövetelemet műtét nélkül, és az volt a véleményed, hogy "csak a műtét segít"...
Azóta is jól vagyok, /azért vigyáznom kell, hogy mit csinálok!/ de egész nap talpon vagyok, végzem a dolgom, 5-6 órát is vezetek autót, és járok síelni is évente többször. MŰTÉT NÉLKÜL!!!
Talán csak azoknak tudnám javasolni a műtétet, akinek annyira "elkopott, összecsúszott" a csigolyája, hogy tényleg már nincs más mód, csak a "szegecselés, vagy csavarozás, és lemezelés", és a gerinccsatornába adott szteroid injekció ilyenkor már nem használ, nem is használhat.
Még egyszer megkérdezem: Biztos vagy még mindig abban, hogy CSAK! a műtét lehet a kivezető út a fájdalmakból?

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3409) Bogyi007 válasza formasu (#3408) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem tudtam a munkámban visszavenni, plusz azóta volt egy bal térd műtét és bal láb visszér-műtét is és most jön a jobb lábon is. És naponta hordom a kompressziós harisnyákat is (amik talptól combig vannak)

Sajnos a kereskedelem a napi 8-10 órás állómunkával ilyen...
Nem feltétlenül a műtét sikere vagy annak az elmaradása az ok (egyébként csavar, lemez vagy bármi idegen tárgy nincs bennem) . Én nem tudtam/tudok visszábbvenni... Nem lehet...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3410) Bitska


Bitska
újonc

Sziasztok! Először írok a témában. Engem már műtöttek porckorong sérvvel. Ne haragudjatok, ha esetleg okoskodásnak tűnik, amit írni fogok, csak a tapasztalataimat osztom meg. A műtétet itt sokan úgy kezelik, mint valami mindenképpen elkerülendő rosszat. Nos, a baj az, hogy Magyarországon nem rendelkeznek azokkal a műtéti eljárásokkal, amik garantálják, hogy az operáció semmilyen hátrányos következménnyel nem fog járni (mondjuk 99% biztonsággal). Természetesen a műtét által sem várható 100%-os felépülés, mert ez egy gyógyíthatatlan betegség! Egy degenerálódott, leépült szerv a tudomány mai állása szerint nem fog megfiatalodni, hiába tekersz rajta, hiába borogatod, hiába lógsz fejjel lefelé. A műtét elhárít egy súlyos állapotot, megelőzi a nagyobb bajt, lehetőséget ad egy rehabilitációs folyamatra, és nem utolsó sorban csökkenti a fájdalmakat. A világ máshol tart a műtét terén, mint a hazai orvoslás. Engem Németországban műtött meg egy magánorvos. Vonattal mentem egyedül, másnap altatás nélkül, az oldalamon behatolva egy 0,5 cm vastagságú endoszkóppal megoperált, vérzés, roncsolás, fájdalom nem volt. A műtét jó egy órás volt. A sérvem ki volt szakadva, és ki volt záródva, a legnagyobb törmelék darab 2x3 cm nagyságú volt, amit eltávolított. A műtét során kizárólag a szétroncsolódott részeket távolítja el, a törmeléket kimeri, az ideget felszabadítja (a tiszta ideggyököt le is fényképezi), majd az egészet kicsit lesimítja, oldattal befecskendezi. Ez a procedúra a későbbiekben semmilyen hegesedéssel vagy kiújulással nem jár(hat). Ha kiújul, annak nem a műtét az oka. A műtét után egy órát megfigyeltek, majd a saját lábamon elmentem a szobámba, megmosakodtam, megvacsoráztam. Ez este hatkor volt. Másnap délelőtt tizenegykor hagytam el a klinikát, és a délután fél kettes budapesti vonattal haza jöttem. A poggyászomat én vittem, előtte a családnak vettem egy kis szuvenírt és megkajáltam egy büfében. Ennyit szerettem volna elmesélni. A fájdalmaim nem szűntek meg teljesen, de kb. 20-30% - ra redukálódtak, ami egy egészen más életminőség. Egyébként rendesen dolgozok. A műtét után végig vezettem, jártam-keltem (a szabályokat betartva). Kár volt előtte egy évig kihordanom a sérvet, a megmaradt panaszaim most vszínűleg kisebbek lennének.

(#3411) formasu válasza Bitska (#3410) üzenetére


formasu
tag

Gratulálok neked!
Nekem /sajnos/ van egy jó ismerősöm, akit két éve hasonló módszerrel műtöttek, talán a 4. kerületben, talán összességében fél mill. Ft-ért.. Ő is jól volt utána rögtön, talán egy évig. Egy év után előjöttek ismét a fájdalmai, de újabb műtétet nem akar. Azóta kapott néhány szteroidos szurit a gerincébe, és "elfogadhatóan" van.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3412) em950302


em950302
újonc

Ma volt a műtétem reggel. Kb. 2 órás lehetett a család azt mondta. Egész jól magamhoz tértem már csak egy valami aggaszt..bal lábba éreztem a tüneteket így mondta a foki hogy bal oldalról fogja megnyitni. A műtét óta olyan szintű zsibbadást érzek a bal lábamban mint még soha. Előtte ennyire sose zsibbadt. Az orvos azt mondta meglátjuk reméljük elmúlik. Hát én is remélem hogy csak amiatt van hogy megbolygatta az ideget kicsit. Amúgy fájdalmam nincsen, illetve ahogy fordultam az agyban kicsit érzem a sebet de az semmi. :)
Más is tapasztalt ilyet? :F
Holnap jön az állás, séta kívancsi leszek! :)

(#3413) Bitska válasza formasu (#3411) üzenetére


Bitska
újonc

A hasonló módszer az nem ugyanaz. Az endoszkóp egy dolog, attól még az teljesen más műtéti eljárás. Ez az orvos eddig 8000 gerincműtétet végzett, maga fejlesztette eszközökkel dolgozik, olimpikonokat, válogatott sportolókat is megoperál, általában sikeresen. A szteroid injekción szinte mindenki átesik a műtétet megelőzően. Én is kaptam jó néhányat. A szteroid egy hormon tartalmú, erős gyulladásgátló gyógyszer. Meg nem gyógyít, hanem lecsökkenti a gyulladást, ami által a tünetek átmenetileg jelentős mértékben javulnak. Időt nyer a szervezeted arra, hogy spontán módon gyógyuljon. Akinek képes erre a teste, vagy nem olyan súlyos a sérve, az a segítségével gyógyulhat, mert még nála némileg visszafordítható a folyamat. Egy rokonomat is még ki tudta hozni a sérvből, de ez nem mindenkinél segít, nálam is hatástalan volt. Nincs két egyforma ember, nincs két egyforma sérv sem. Egyébként a szteroid mellékhatásai valóban súlyosak lehetnek, sajnos nálam is okoz gondokat. Én csak azt akartam mondani, hogy a korszerű módszerrel és jó szakember által elvégzett operáció nem indít el semmilyen rossz folyamatot, nem gyorsít fel egy romló tendenciát. Avval is tisztában vagyok, hogy külföldi műtétre nem mindenkinek van pénze. Csak magát a műtét vagy nem műtét témát feszegettem. Ha hónapokig nem tudsz kijönni belőle sem gyógyszerrel, sem mással, és minden napod egy pokol a fájdalom miatt, akkor nincs mire várni, ha műthető az eset.

(#3414) biker válasza em950302 (#3412) üzenetére


biker
nagyúr

Relatív normális, az is lehet most ébrednek az idegszálak
Ha nem múlik, az más

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3415) formasu válasza Bitska (#3413) üzenetére


formasu
tag

Egyetértek veled! Valakinek ez is használ, valakinek csak a műtét használ. De talán javasolt "ezt" is kipróbálni a műtét előtt, /persze nem mindegy, hogy ki, és hová adja az injekciót!/ hátha nem kell utána már a műtét.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3416) em950302


em950302
újonc

Ma van 5 napja, hogy megműtöttek. Napjaimat főként a fekvés és a séta tölti ki jelenleg, illetve az a kevés tornagyakorlat amit adtak a kórházban. A lábzsibbadás enyhült, bár még messze van a tökéletestől. Az is lehet, azért érzem jobbnak mert kezdek hozzászokni. :DD Tegnap elkezdett fájni a bal vádlim is, ami kicsit megijesztett de gondolom ez normális, valamint a fenekembe is belenyilallgatott a fájdalom. Mára az utóbbi enyhült. Amúgy nem panaszkodok, fájdalomcsillapítót nem szedek csak éjszakára. Felmerült bennem viszont pár kérdés, hátha ti tudtok rá válaszolni (sokat olvastam a fórumot de bevallom őszintén egyelőre nem értem végig :D ).
Tudom hogy még nem aktuális de kb. mikortól lehet majd eljárni gyógymasszőrhöz? Már most érzem hogy a hátizmaim kezdenek beállni. :(
Valamint úgy emlékszek azt mondták, hogy szabad de valaki erősítsen meg abban hogy hason is lehet feküdni műtét után?

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :)

(#3417) inf3rno válasza em950302 (#3416) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha a szíved rendben van, akkor érdemes megpróbálni a lázterápiát is, én éreztem utána, hogy a régi görcsös, becsomósodott izmokon is javított valamit. A masszőr is jó persze, meg talán a hengerezés is, bár így műtét után nem tudom azt mennyire lehet.

Nekem egész érdekes kezdődő sérvem van most. Nem tudom, hogy a nyaki vagy a derék okozza (valszeg a nyaki), de izomrángással és izomremegéssel (pl kézremegéssel) jár, ami elmúlik, ha lefekszem és alápolcolom a derekam. Ahogy néztem mindenhol inkább a fájdalmat emelik ki, mint fő tünetet, de ezek szerint járhat ilyen epilepsziához meg Parkinsonhoz hasonló tünetekkel is, gondolom attól függően, hogy mit nyom. A pilatesre és a mckenzie-re egész jól reagál, rángás már alig van, pedig csak egy hete kezdtem, a remegésen viszont még dolgozni kell. Lehet, hogy elmegyek vele ortopéd orvoshoz, sosem voltak valami jók az ízületeim, meg túl sokat ülök, aztán már kezd meglátszani.

Buliban hasznos! =]

(#3418) Doki-HUN1978 válasza em950302 (#3416) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mindenképp konzultálj egy gyógymasszőrrel! Én úgy emlékszem a műtét után pár nappal már célszerű nyomatni a tornát. Persze kezdetben csak óvatosan, majd később mehetnek az erőteljesebb mozgások.
A gyógytornász tudni fogja mit mikor csinálhatsz.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3419) em950302 válasza inf3rno (#3417) üzenetére


em950302
újonc

Köszönöm a tanácsot inf3rno!

Érdekes tünet ez a parkinsonos dolog az biztos. Hogy vagy azóta?

Doki-HUN1978 igen, a tornával nagyjából tisztában vagyok hogy azt lehet csinálni finoman már az első hetekben is. Kimondottan a masszázsról viszont nem sokat tudok, van akitől azt hallottam 6 hét után már el lehet járni masszőrhöz, sőt ki is írják viszont van ahol azt olvastam 3 hónap mire lehet menni nyomkodtatni a hátat. Ez érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

(#3420) inf3rno válasza em950302 (#3419) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ritka tünet, és nyaki sérvre lehet jellemző. Itt találtam hasonlót: [link] "Ugye nem SM?" címmel. Tornára jól reagál, de valahogy úgy vagyok vele, hogyha már egy elfogadható szintre felhozom, és nagyjából elmúlik, akkor ellustulok, aztán egy idő után újra előjön, mert nem tornászok napi szinten. Nehezen szoktatom magam a rendszerességre. Valszeg sokkal egyszerűbb lenne, ha nekem is fájna, mert arra kénytelen odafigyelni az ember. A derekammal is ugyanígy elvagyok már 10+ éve. Néha fáj egy kicsit, mert rohadt sokat ülök, meg érzem, hogy átfut az "áramütés" a lábamon, amikor felkelek a székből, de mellette szoktam edzeni is, aztán az úgy szinten tartja. Az idei év, ami igazán kicsinálta a gerincemet, mert jó ha 2 hónapot tudtam normálisan edzeni, mindig volt valami sérülés, vagy most műtét, ami miatt nem tudtam menni futni vagy tekerni, mellette meg napi minimum 12 órát a gép előtt ülök...

Azt hallottam, hogy a hátizom gyakorlatok és a húzódzkodás is javítanak a gerincsérven. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3421) #31600896


#31600896
törölt tag

Tavaly aug elején műtöttek sérvvel, volt egyel feljebb is egy, azt nem volt fontos megműteni akkor. Szépen gyorsan felgyógyultam, tornázgattam, úsztam, dolgoztam, autót vezettem, közben mindig ügyeltem, hogy ne terheljem magam. Az élet azért néha úgy adja, hogy kell emelni nehezet. Akkor 26 éves voltam. Kb. egy hete megint kezdődött minden előlről, csak most a jobb oldalon. Időnként ülőideg fájdalom, derékfájás a jobb oldalon, fekvésből ha felülök hasogat, legalul ahol műtve voltam nyomkodásra fáj. Gondolom elkezdte nyomni az ideget a másik sérv. Ha ülök akkor is érzem, hogy nem fa..a. Járni kényelmesen tudok, lábat fel tudom emelni, még futni is bírok, de szerintem ez nem egy sima becsípődés, mert nem múlik. Ennyi a rövid, de szomorú történet 27 évesen kezdhetek rettegni a 2. műtéttől, mert magától szerintem nem múlik el.

(#3422) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Elnézést a kicsit offért, remélem belefér a topik kereteibe. Édesapámnak hosszú évek óta van porckorongsérve, el tud vele élni, dolgozik is, nem műtteti, mert az orvosa is azzal kecsegtette, hogy két opció van, vagy rosszabb lesz utána, vagy kijön máshol, és ugyanott tart majd.

Most karácsonyra anyámék kitalálták, hogy mindenféle csoda nagydózisú (párezer milligrammos) kollagénkészítményt akarnak neki venni (Lenkei, sajátmárkás nevenincs kozmetikumgyárak, ilyen helyeken nézték, és még drágák is).

Én viszont azt olvastam, hogy egyrészt a kollagén nem úgy működik, hogy "visszapótoljuk", és javul az állapot, illetve nem is direktben kellene fogyasztani a kollagént, hanem segíteni a természetes termelődést és beépülést (C/D-vitamminnal, glükozamin-szulfáttal és kondroitin-szulfáttal). Erről tud valaki viszonylag releváns információkat mutatni?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3423) inf3rno válasza updog (#3422) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kollagén kb. ezer aminosavból álló láncokból épül fel. Az emésztőrendszer ezeket feldarabolja, és olyan 2-3 aminosav hosszú láncok szívódnak csak fel a keringésbe. Max 15 aminosav hossz, amit eddig mértek, de az nem a jellemző méret: [link]. Aminosavak szempontjából sem nagyon van benne esszenciális aminosav [link], szóval olyan szempontból sem valami nagy szám. Bőrön keresztül úgy tudom nem szívódik fel. Gyakorlatilag esélytelen, hogy bármi hatása legyen. Olcsó beszerezni, úgyhogy sokan csinálnak belőle túlárazott kozmetikumot meg kapszulákat, aztán hülyítik a népet. Egyébként a kocsonyát is az dermeszti meg, szóval a kozmetikum helyett jobban járnak, ha főznek neki azt. ;) Esetleg ha vesznek neki valami fürdő bérletet az jobb lehet, pl Hévízen van súlyfürdő, amit esetleg ki lehet ne próbálni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3424) formasu válasza updog (#3422) üzenetére


formasu
tag

Hasonló gondjaim vannak, már négy és fél éve, mint édesapádnak. Én sem műtettem meg magam, jól vagyok, mert egy nagyon hozzáértő doki helyrehozott néhány, a gerincbe adott szteroidos injekcióval. Keress, ha rám hallgatsz, egy ilyen dokit, de nagyon járd körül, hogy ki legyen az, mert nincsenek sokan jók, és megbízhatók ebben az országban!
Amit leírtál, én erős fenntartásokkal fogadom, én biztosan nem próbálnám ki.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3425) szlibud válasza updog (#3422) üzenetére


szlibud
tag

Szerintem kipróbálni lehet, ártani nem fog, viszont legalább használni se :)) Én bizti nem költenék rá egy forintot sem.
Formasut támogatnám, keresni kell olyan orvost aki noninvazív kezelést/kezeléseket alkalmaz, és kipróbálni, sok embernek tették már ilyenek tünetmentessé a sérvét, persze soknak meg nem, mert nincs két egyforma baj, de a kollagénnél nagyobb eséllyel fog használni. Persze valóban nagyon nem mindegy az orvos sem.

(#3426) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. 28 éves vagyok, soha semmi bajom nem volt a derekammal egészen idén márciusig. Kiszálltam az autóból és mintha egy kést döftek volna a derekamba. Másnap hazavittek mivel képtelen volna vezetni. Háziorvos azt mondta, hogy lumbágó. Itthon pihentem egy hétig, vénásan kaptam naponta fájdalomcsillapítót, tabletta formájában izomlazítót. Következő héten már semmi bajom nem volt. Múlt hétfőn az irodában felállás közben megint jött a fájdalom de nem annyira mint első alkalommal. Újfent hazahoztak, kezelés ugyanaz. Szüleim eü-ben dolgoznak, mondták, hogy csináljunk egy ct-t biztos ami biztos. Aznap meg is csinálták majd jött az eredmény, 4-es lumbális sérv, 1 cm-es. Ideget nem nyom mivel kifelé található. Ma volt bent idegsebész aki megnézte a felvételt és azt mondta ő akár már jövő csütörtökön meg is műtené, még januárig sem várna vele. Édesapám jó pár éve ismeri, azt mondta, hogy másnak nem is engedné, hogy műtsön. Olvasgattam a témában itt a topikban, külföldi orvosi oldalakon is és eléggé tanácstalan vagyok. Nem vagyok orvos, számomra valahogy érthetetlen, hogy csakis műtéti úton lehet megoldani.
A másik problémám, hogy elég sokat utazok külföldre munkámból kifolyólag leginkább autóval. Egy kinti eset például, hogy kiszakad elég sok problémát vet fel. Mi a ti véleményetek? A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#3427) inf3rno válasza trassher (#3426) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Külföldi útnál utasbiztosítást kell kötni. Nem hiszem, hogy állnák a műtétet, mert azt hiszem 2 milla körül szokott lenni az összeghatár, de a hazahozás simán megoldható belőle. A maradékra a többiek tudnak érdemben válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3428) formasu válasza trassher (#3426) üzenetére


formasu
tag

A véleményem le van írva kettő hozzászólással feljebb. Amikor nekem műtétet javasolt valamelyik orvos, többet nem mentem hozzá, kerestem másikat. Nem biztos, hogy a műtéttel járnál jól. /Ez csak az én véleményem!/

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#3429) Doki-HUN1978 válasza trassher (#3426) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ne műttess!!!

Járj fizioterápiára, vagy gyógytornára,masszíroztatni, amíg a fájdalmaid nem múlnak!

Utána úszás, ami segít faszán ellazítani az izmokat.

Majd kezd el megerősíteni a hátizmokat! Ha a hátizmok erősek, nem fogsz többé sérvet kapni.
Az az alapja a gerinc tartásának.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3430) szlibud válasza trassher (#3426) üzenetére


szlibud
tag

Én nem vagyok feltétlen műtét ellenes (engem is műtöttek), de semmikép se mielőtt minden mást nem próbáltál ki, amiket előttem felsoroltak, főleg ha el tud múlni sima gyógyszerektől is hónapokra.
Ha semmi más nem segít és úgy érzed az életminőségedet (hobbi, munka stb.) jelentősen rontja, csak akkor műtét.
Ez csak az én véleményem (tapasztalatom), ilyenkor év végén van ahol szeretnek műteni nagyon, mert maradt keret... másrész nyilván egy gerincsebész mi mást mondana mint műtétet.

(#3431) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Megvan a két héttel ezelőtti fizetős (egyébként március végére lett volna időpontom) MRI vizsgálatom leletek és kiértékelese.

Most megyek full csomagos kezelésekre (száraz és vízitorna, gyógymasszázs és vízalatti sugármasszázs és medencefürdő 15-15 alkalommal)
Ha ezekre nem kellően reagál a derekam es gerincem meg a környéki izmok akkor jön az epidurális szuri a gerincbe...

Most közben tolom a napi 2 Skudexa-t és napközben még egy Algoflex Forte-t. Így megvagyok bár ezek mellé (is) már dobok napi 2 Nolpaza-t is a gyomorvédelme végett.

Szerintetek a kezelések alatt mi volna az érdemesebb?
Maradjanak a gyógyszerek vagy próbáljam meg nélkülük és nézzem meg így hogy mi lesz a következmény?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3432) kirkri


kirkri
addikt

Szerintem nem lehet ezt ilyen egyértelműen tanácsolni senkinek, hogy ne műttesse meg magát.
Anno nekem a OITI-ben Orbay doktor úr azt mondta egy vizsgálat után, hogy menjek haza, próbáljak ki mindenféle alternatív módot amire gondolok és ha eldöntöttem, hogy műtétet szeretnék, majd akkor jelentkezzek nála.

3 hónap múlva jelentkeztem, mert akkor már olyan fájdalmaim voltak, hogy 30 métertől többet nem tudtam menni és brutális kényszertartás is kialakult.

Ez 6 éve történt, a műtétet követően azonnal megszűnt minden panaszom, azóta az egészséges emberek életét tudom élni, a nyáron medencét építettem a kertben, ami elég nagy fizikai igénybevétellel járt. Persze lehet, hogy már holnap újra kiújul a probléma, de szerencsére 6 éve tünetmentes vagyok.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki feküdjön kés alá, de ennek ellenkezőjét sem szabadna senkinek hangoztatni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3433) inf3rno válasza Bogyi007 (#3431) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A vénás bajaidra érdemes kipróbálni a diozmint és heszperidint, nekem nagyon sokat javítottak a lábamon már néhány nap után is.

A Skudexa-t próbáld elhagyni, az ópiátot tartalmaz, és rá lehet szokni. Az AlgoFlex (ibuprofén) is problémás, ha folyamatosan szedni akarod, mert nem szelektív cox-2 inhibitor és szétcseszi a gyomor védőrétegét. Próbáltam keresni neked szelektív cox-2 inhibitoros fájdalomcsillapítót, de csak kutyáknak valót találtam. Azért elég gáz, hogy a kis dögöket már jobban kezelik, mint az embereket... Ha teheted, akkor próbáld csökkenteni, vagy elhagyni hosszú távon a fájdalomcsillapítókat. Te érzed mikor és mennyi kell. Bizonyos esetekben a jegelés is segíthet enyhíteni a fájdalmat, érdemes kipróbálni azt is, hátha.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3434) biker válasza Bogyi007 (#3431) üzenetére


biker
nagyúr

A protruzio még tornára, nyújtásra jól reagál. Nyomjad.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3435) Norberto008


Norberto008
tag

Kiegyenesedett lordosis-t szerintetek a helyére lehet rakni? Ha igen, milyen gyakorlatokkal?

üdv

(#3436) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nagyanyámnak van egy sérve, lumbális, elég hajtottan megy már. Nem emlékszem melyik csigolya, talán L3 vagy L4 lehet. 80 felett jár, műtét már nem nagyon jön szóba. Orvoshoz sem akar járni, pedig szívesen elvinném McKenzie terapeutához, de hallani sem akar róla. Alig lehet kimozdítani otthonról. Szerintetek mi az a 2-3 egyszerű gyakorlat, ami a leghatékonyabb ilyen sérvre? Valami olyat tanítanék neki, ami a lehető legegyszerűbb. Tornázni reggel az ágyban hajlandó (szokott is a csípő protézises műtétje óta), de ugye az idősek már nehezen tanulnak új dolgokat, ezért valami egyszerű kellene...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3437) szlibud válasza Norberto008 (#3435) üzenetére


szlibud
tag

Szerintem nem, nekem is olyan :(

(#3438) akaido válasza kirkri (#3432) üzenetére


akaido
addikt

... Hanem azt szeretnéd hangsúlyozni-amit én is-, hogy minden eset egyedi. Lehet típusokba sorolni, persze, de az életkor, izomzat, csontrendszer, életmód stb mind befolyásoló tényezők.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3439) Bogyi007 válasza inf3rno (#3433) üzenetére


Bogyi007
veterán

bikernek is válasz.

Haladok a kezelésekkel, bő harmadát tudtam le eddig s mellette naponta is nyomom a tornát otthon. Január 1. óta Skudexa elhagyva s Algoflex Forte is csak 2-3 darab fogyott összesen, érzem jó irányba halad a derekam állapota...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3440) trassher válasza trassher (#3426) üzenetére


trassher
addikt

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy december 13-án megműtöttek. Mikor az orvos megvizsgált én is éreztem, hogy a bal lábam gyengébb és a reflexeim is. Emiatt döntöttem úgy, hogy akkor csináljuk, éppen nem mindegy meg tudok e állni a zebránál vagy elütök két iskolást.
A műtétről annyit, hogy nem volt egy hatalmas dolog, a drain kényelmetlen volt utána de nem kibírhatatlan. Minden nap más más helyen volt izomlázam, más fájdalmam nem volt. Jelenleg gerinctornára járok amiből van még 4 alkalom összesen. Műtét után 3 héttel már nyugodtan autóba ültem és vezettem, tudok ülni, abszolút nem fáj semmim. Ha fáj is akkor izomfeszülést érzek 1-2 percig miután felkeltem az ágyból.

Redmi Note 7

(#3441) Bogyi007 válasza trassher (#3440) üzenetére


Bogyi007
veterán

További sikeres gyógyulást! Javaslom a tornát utána otthon is csináld naponta!
Valamint ha van rá módod akkor járj további kezelésekre is. A száraz gyógytorna ingyenes a vízitorna s majd később a tangentor és Caracala (kádkezelések) és a gyógymasszázs évi 2x15 alkalommal pedig TB által támogatott.

Ezek is nagyon hasznosak tudnak majd lenni számodra...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3442) trassher válasza Bogyi007 (#3441) üzenetére


trassher
addikt

Köszi! :)
A torna megy minden nap + esténként ha nincs nagyon hideg akkor átlagban 4,5 km séta.

Redmi Note 7

(#3443) inf3rno válasza Bogyi007 (#3439) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak így tovább! :K Nekem a nyakam változó, az utóbbi két hétben nem tudom hogyan feküdtem el a csuklyás izmot, de alig tudtam jobbra nézni, annyira fájt. :D Annyiból kapóra jött, hogy a tornát sem hanyagoltam el emiatt, mert mindig volt, ami figyelmeztetett rá. Mostanra kilazult annyira, hogy már alig érzem. Megpróbálom a tornát nem abbahagyni, és egyre több gerinc tornás gyakorlatot beemelni. Azt hiszem nekem ez hozhatja el az áttörést, mert amíg nem fáj, addig elég lusta vagyok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3444) Simi2018


Simi2018
újonc

Sziasztok! Tavaly nyáron műtöttek engemet is. Eleinte sokat olvastam-nem csak itt- a sérvről, tünetekről,műtétről, műtét utáni időszakról, felépülésről, újabb sérvről. És azt vettem észre hogy alig javulok. Aztán nem foglalkoztam betegségemmel, lesz ami lesz alapon éltem napjaimat, mondván a sorsomat úgy sem tudom elkerülni. És lássatok csodát, jobb és jobb lett felépültem, dolgozom, élem életemet.Most is azért jöttem fel ide hogy mindezt leírjam, és arra kérek minden új sorstársamat, ne foglalkozzatok mit olvastok, mik a praktikák, "okos" hozzászólások,Mozogjatok és ne a betegségetekre gondoljatok. Fejben dől el nagyon nagy része. Ennyit szerettem volna írni. Ja! és ha valaki azt mondja-biztos lesz olyan itt- hogy nekem szerencsém van és hogy biztos nem voltak komplikációm stb.
Igenis volt, bal lábam lebénulva, vizelet és széklettartási problémák voltak..... Jó egészséget mindenkinek!!!!!

(#3445) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!

Tavaly júniusban volt egy balesetem,8 lépcsőfokot zuhantam és földet éréskor a derekamat odavágtam az alsó lépcsőfok peremére (110kg,190cm vagyok), eléggé fájt még másnap is sántítottam,de 2 napra rá következett be a baj, zuhanyozás közben összeestem,teljesen járóképtelen lettem, és bekerültem a kórházba.......
Röntgen,CT, törés nem volt(bár a bal lábam szinte alig éreztem), lábra nem tudtam állni, és isiász infúziót kaptam 5 napig,majd 2 gyöki blokádot is az LIII-S.I -hez(protrusiot állapítottak meg)....ezek után kitudtam szállni a székből és haza jöttem.
Gyógytorna,reumatológus, Flector, tramadol,mydeton,aflamin........de csak nem akart múlni a fájdalom, ezért felkerestem egy MRI magánrendelést , és a vizsgálat után derült ki igazán mi is a baj, a leletben ez állt:

"LIV/V-ben széles alapú medialis DH,cranio-caudalisan 1 cm-es. LV/SI résben jobb oldali paramedialis és foraminalis DH,kisizületi gyulladás LIII-SI között,myalgia sec."

Ezt követően jópár gyógytorna kezelés,tavaly októbertől ezidáig 6 alkalom Diprophos-Lidocaine injekció a fájdalmas részekre, és ha már nagyon erős a fájdalom,akkor tramadol-aflamin(jelenleg is).

Hogy őszinte legyek, nem vettem észre,hogy a torna ért volna bármit, és a kedvem az is elvette,hogy rengeteg pénzbe kerül, valahogy úgy éreztem mindig össze lett csapva az egész (persze az már előre közölve lett,hogy kb a 15-ik alkalom után tudom majd csak hazahozni a gyakorlatokat), és most már úgy érzem a gyógyszerek is kevésbé hatnak,sajnos fel is szedtem egy jópár kilót mert nem tudok olyan aktívan sporttevékenységet folytatni a fájdalmak-korlátaim miatt mint korábban....

Eléggé el vagyok szontyolodva az állapotom miatt, és egyáltalán nem tudom,hogy merre-milyen irányba keressem a megoldást,mert úgy érzem egyre jobban romlik a helyzet,sokszor már sem ülve,sem állva,sem fekve sem jó, már egy közepesen megpakolt bevásárló szatyor is kicsinál teljesen.

Tudnátok ajánlani bármilyen hatékony megoldást, terápiát,kezelést, tornát,szakembert a dióhéjban összefoglalt problémámra?

Hálásan köszönöm!

Sziasztok!

(#3446) Bogyi007 válasza bghistvan (#3445) üzenetére


Bogyi007
veterán

Helló!

Szomorúan olvasom a történetedet. Itt sokunknak, sokféle esete volt már és ki-ki a saját gyógyulására esküszik. Van egy műtét nélküli megoldás ami formasu társunknak vált be vannak akiket már műtöttek és vannak akik a sok mozgás és torna mellett teszik le a garast.

Nem tudom hogy mennyire van lehetőséged esetleg pl. délre jönni?
Az első komolyabb bajomnál engem műtöttek (kiszakadt porckorong-sérv) azt magánrendelésről indítva TB alapon Szegeden Dr. Barzó Pál professzor Úr végezte el, az tünetmentes is.
Ez 2015 márciusban volt, tavaly ősszel három kiboltosulásom lett, amire sokáig szedtem kombinálva Skudexa-t (tramadol) és Algoflex Fortet. Ezzel szintén Szegeden Dr. Tóth Tamást kerestem meg, akinek az útmutatásai által, valamint köszönhetően a Mórahalom városában található Móra Vital egészségcentrumban gyógytornászoknak, masszőröknek és tangentor kezelőknek sokkal jobban vagyok. Megszünt a fájdalom, tudom hogy meddig és miként érjem el a munkában a határaimat és persze napi szinten minimum 15-20 perc gyógytorna otthon is!

Én ezeket tudtam segítségül adni, gondolom a többiek is tudnak tippeket adni neked. De ha visszaolvasol és te is látsz olyan személyt akinél látod hogy volt egy jó orvosa vagy eljárás amit csinált, szerintem akkor privát üzenetben nyugodtan írj rájuk.

Hajrá és sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3447) gws580


gws580
tag

Sziasztok!
Engem most műtőttek Február 22. én l5 s1 kiszakadt sérv, jobb oldali gyöki kompresszió de már kezdte elérni a bal oldali kilépő ideggyököt is.. sürgősségi műtét kellett
L4 l5 protuziomat hagyták egyenlőre + meszesedés L szakaszon..

Ha valakinek tudok segíteni.....figyelem a fórumot

Peti

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#3448) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Látom van ez a téma is, így írnék én is pár sort.
Nekem is már egy ideje vannak derék/gerinc problémáim, fájdalmaim, mikor jobb, mikor rosszabb és nagyobb fájdalmakkal jár. (pár éve meg pl. háttal estem a jégen és voltam röntgenen, majd CT-re kellett mennem...mert volt baj) Az biztos, hogy fekvéssel nem múlik el, így orvoshoz fordultam (erős fizikai munkát végzek, gyakran pakolok nehezeket is) és a doki adott beutalót Röntgen és Reumatológiai szakrendelésre. Röntgenre Ápr.09-re kaptam időpontot (Januárban hívtam) és olyan fájdalmak gyötörtek, hogy inkább nem kivárva azt a hosszú időt, elmentem magán klinikára és megcsináltattam azt a felvételt.

Röntgen:

[kép] - [kép]

Itt jobban látszik valami: [kép]

Valaki járt hasonlóképp? (fájdalom, eredmény, stb.?)
Reumatológiai szakr. -re Március 13.-n megyek és ott majd mondanak valamit, meg kérek kezelést is.

Radiológus szakorvosi vélemény az:

A lordosis nem kóros.
A csigolyatestek magassága megtartott.
Az S1 lumbalizált.
Az L5 rés mérs. szűkebb.
A zárólemezek nem kórosak.

Vélemény:
L5 discopathia susp.
S1 átmeneti csigolya

Háziorvos sokat nem mondott rá (semmit kb.)
Mire számíthatok?

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3449) gws580 válasza MaxxDamage (#3448) üzenetére


gws580
tag

Szia!
Annyit tudok elmondani, hogy a rtg felvétel nem ad megfelelő betekintést a gerincünkbe..nem a legoptimálisabb képalkoto ílyen estekben..
Pl Nekem még a ct is csak ráutalt arra h kiszakadás lett..
Az mri viszont megmutatta a teljes valóságot..az idegsebész, (Debrecen Klinika) azzal fogadott, h de jó h megcsináltuk az mri..t...

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#3450) MaxxDamage válasza gws580 (#3449) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt mondod nekem is el kellene menni egy MRI-re? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.