Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Addel válasza Diopapa (#1100) üzenetére


Addel
senior tag

Nem mókolnám, jeleztem nekik, gondolom előbb-utóbb kijavítják.

(#1102) Pompi válasza Addel (#1101) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha akarták volna már réges rég kijavították volna. (Itt most konkrétan évekről van szó). Kvázi hivatalos magyarországi Garmin support facebook csoportban is többször volt róla szó, hogy nem stimmel. A mókolás 1 perc és gyakorlatilag semmi veszélye nincs. De persze ezt csak úgy mondom, azt csinál mindenki amit akar, ha várni akarsz várj ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1103) Memmaao válasza Addel (#1101) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem fogják! Első szériás instinct óta fordítva van lefordítva. Én eleinte minden nyelvi frissítés után jeleztem, hogy még mindig rossz. A mai napig nem jó. Az ln4 file átírása a legegyszerűbb, ha zavar. Vagy úgy hagyod. Én mindig átírom, meg még pár zavaró fordítási hibát és elmentem az eredetit is, hogy csak vissza kelljen rakni, ha eladom. Nem mindenki örülne a tétlenség figyelés "Mozdulj Marci!" üzenetre.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1104) Dyraxx válasza Addel (#1098) üzenetére


Dyraxx
tag

Ha feliratkoztál a bétaszoftver-tesztelők klubjába a Garmin oldalán, akkor pár napja letölthető egy új teljes nyelvi csomag a 12.xx béta szoftverhez, lehet, abban már javítva van ez is

(#1105) petymeg válasza Pompi (#1086) üzenetére


petymeg
addikt

Megtaláltam, de nem valami pontos. Akármilyen szabályosan csinálom minden 2. 3. fekvőtámaszt számol csak.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1106) Orgi válasza petymeg (#1105) üzenetére


Orgi
őstag

Ha én elindítok egy súlyzós edzést, minden kör után lehet állítani az ismétlésszámot és a súlyt is, nézd meg a beállításait az edzésformának. Kézzel utána tudod állítani, ha rosszul számolta...

(#1107) petymeg válasza Orgi (#1106) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi.

A Holdtöltét milyen mókolással lehet megfordítani?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1108) Addel


Addel
senior tag

Szereztem egy ant+-os mellkaspántot, mert az volt a gyanúm, hogy nem pontos az óra által mért pulzus. Nem egyszerűen nem pontos, használhatatlanul pontatlan.
Kerékpárral mentem ugyan azt a kört amit szoktam órával. Sikerült tized pontosan ugyanazt az átlagsebességet hoznom amit tegnap órával. Órával az átlag pulzus 128/perc, a maximum 148/perc, pánttal 142/perc az átlag és 166/perc a max. csodálkoztam is eddig, hogy emelkedőt 130-140-es pulzussal nyomom. :(((

(#1109) MC Pite válasza Addel (#1108) üzenetére


MC Pite
veterán

Hirtelen változást nem jól bírja az optikai. Plusz jól érzékelhető lépcső van az óráknál a szenzorgenerációkban.

Plusz, nem könnyű jól rögzíteni az órát, főleg bringánál ahol rezeg.
Nálam az I2 már egész jól mér, de néha/télen vacakul mér (ruha nyomja, lentebb csúszik, laza) így is.
De crossfitten gatya, oda csak a mellkaspánt jó.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1110) petymeg válasza Orgi (#1106) üzenetére


petymeg
addikt

Közben rájöttem, hogy azért számolta rosszul, mert jobb kéz volt beállítva az óra viselésre. Áttettem balra, így már tökéletesen számolja.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1111) Addel


Addel
senior tag

Hátha valakinek kell majd, I2x-re rendeltem védőüveget, most jött meg.
Rendes üveg, műanyag védőtokban küldték és szépen illeszkedik az órára.


(#1112) petymeg


petymeg
addikt

Nektek nem produkál ilyeneket?


Meg a másodperc számlálás szokott eltűnni, de nem tudom eldönteni, hogy bug vagy energia takarékossági fícsör...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1113) Memmaao válasza petymeg (#1112) üzenetére


Memmaao
addikt

Csinál ilyet is néha. A MP mutató eltűnik 10mp után ha nem.nozog az óra, az energiatakarékos mód.

My name is Bond, James... Dean.

(#1114) MC Pite válasza petymeg (#1112) üzenetére


MC Pite
veterán

Sose volt ilyen frissítési hibám, bár más számlapot használok.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1115) petymeg


petymeg
addikt

Ma letoltam a füvet a kertben 1000 nm alig egy óra volt, izzadtam mint az állat pulzus is magas volt, vagy lagalábbis nem nyugalmi, de az neki nem számít intenzívnek. Vagy el kellett volna indítanom valami tevékenységet pl séta?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1116) Addel válasza petymeg (#1115) üzenetére


Addel
senior tag

Nekem a napközbeni gyaloglásokat mindig beteszi "move IQ event"-ként. Nem lehet, hogy a séta közbeni karmozgásról azonosítja, és ha füvet nyírsz, nem mozog a karod ? :)

(#1117) MC Pite


MC Pite
veterán

A fűnyírás az smafu neki. Max habtevékenységet indítasz, de lépésed nem érzi, sebességed kb 0.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1118) Addel


Addel
senior tag

Ezt magyarázza már meg nekem valaki.
Azt történt hogy levettem az órát, így természetesen megállt a pulzust mérés, letettem egy törölközőre és megmérte a törölköző pulzusát. :F
Megismételtem a videofelvétel kedvéért, ugyan az történt ismét.
Ez mi ?

[link]

(#1119) vendingo válasza Addel (#1118) üzenetére


vendingo
veterán

Ez ilyen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1120) Dyraxx válasza Addel (#1118) üzenetére


Dyraxx
tag

Küldd be a Garminnak a videót, csak a hecc kedvéért, kíváncsi lennék, mit reagálnak rá. :) Mondjuk azzal a subjecttel, hogy "Vajon mennyire lehet komolyan venni a Garmin órák pulzusmérőjét..."

[ Szerkesztve ]

(#1121) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Sziasztok. Pár hete drasztikusan csökkent az Instict Solar órám akksijának a teljesítménye. Szeptemberben lesz 3 éves, már 1 hetet sem bír ki normál használat melett, ráadásul 30-40% -nál kikapcsol. Pár hónapja olyat kezdett csinálni, hogy ha feltöltöttem 100%-ra, akkor fél óra múlva már csak 80%-ot mutatott, de onnantól normál tempóban merült tovább. Most meg pluszban van ez, hogy 30% környékén gyakorlatilag lemerül.
Tudja valaki, hogy ezt lehet e a garminnál cserélni fix áras cserével?
Vagy hogy tudnám az akkut rehabilitálni (valószínűleg sehogy)? Kicsit szomorú vagyok, hogy egyáltalán nem intenzív használat mellett ennyi idő után ennyit gyengül az akksija. Pont eztért választottam anno ezt az órát, hogy 2-3 hetente elég tölteni. :((

(#1122) MC Pite válasza JohnnyWeiss (#1121) üzenetére


MC Pite
veterán

Van itthon 1-2 ember aki cserél akkukat (rá kell keresi). Szerintem mehet a fixáras csere is, de a navigate tud erről pontosabbat.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1123) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok, instinct 2X solar van közületek valakinek? Mennyire vált be? Nekem egy Fenix 5X van, újabban nem használom az Apple watch miatt, de nagyon gondolkozok egy 2X-en.

(#1124) Addel válasza lugosi (#1123) üzenetére


Addel
senior tag

Nekem van, alapvetően bevált, Az utolsó fw-vel atomstabil, annyi, hogy ha sok gps használatos sport van, akkor ez is relatív gyorsan lemerül. Nálam napi átlag 1órával alig több mint 2 hetet megy el. Viszont azt figyeltem, hogy nagyon effektív a napelem benne, múlt szombaton pecázni voltam, egész nap a tűző napon, és nem merült az óra, hanem töltődött. :)

(#1125) lugosi válasza Addel (#1124) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ez jól hangzik. Mivel az apple watch mellé gondolom, ezért annak az üzemidejéhez képest a 2 hét álomszerűnek tűnik jelenleg.

(#1126) balu1977 válasza lugosi (#1125) üzenetére


balu1977
senior tag

Apple órához képest bármelyik garmin minimumot 1 héttel többet bír.

(#1127) petymeg válasza Addel (#1124) üzenetére


petymeg
addikt

Engem is meglepett a napelem hatékonysága. Múlt héten nyaraltunk, egész nap kint voltam a tengerparton és egyáltalán nem merült. Általában 2 hetet bír egy töltéssel, 2 hete töltöttem és még 8 napot ír. Itthon nem tudom kihasználni a napelemet mert leginkább bent vagyok.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1128) lugosi válasza balu1977 (#1126) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, a Fenixem 6-10 nap között bír(t amíg használtam), attól függően hogy mennyi GPS-es tevékenység volt. De ez a különbség ismert volt előttem az aw megvételekor, ez nem probléma.
Csomó jó dolog van az apple watch-csal ami nem elérhető garminon, pl cellular verzióm van így a telefon otthonfelejtése esetén is tudok telefonálni, navigálni biciklizés közben stb. Viszont van pár dolog, ami rohadtul hiányzik, az egyik a hímestojás szindróma, a Fenixemet nekiütöttem, nekihorzsoltam pár dolognak, semmi baja, az aw-ra megy úgy vigyázok, mint a hímes tojásra. A másik a fizikai gombokkal való kezelés, nem gondoltam volna hogy hiányozni fog, sőt pont az érintőkijelző volt az egyik ok a váltásra, de hiányzik, sok esetben pontatlan a tipitapizás, egyik kezemmel fogok a biciklikormányt, a másikkal próbálok aránylag pontosan scrollozni, na ez nem megy. Szokás szerint a két eszköz ötvözete lenne jó, mint rengeteg minden másnál.

(#1129) MC Pite válasza lugosi (#1128) üzenetére


MC Pite
veterán

Úgy hívják Epix (gen2).
Most van egy úton az emagtól, kíváncsi vagyok.
Nyilván nem mindkét oldal tudásából van benne minden, de elég nagy a közös halmaz.
Nálam még az eTrex20 kiváltása ami miatt érdekes, meglátjuk, hogy válik be.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1130) lugosi válasza MC Pite (#1129) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Biztos nagyon jó óra, láttam róla yt videót, de a kettő ötvözetét jelenti olyan értelemben is, hogy az árakat is össze lehet adni, és nekem az már sok érte.
Én is etrex 20-at használok a biciklin, na annál az eszköznél pont jól jönne az érintőkijelző. Nekem semmi se jó :D :/
Csomó minden hiányzik az aw által mért értékekből amikor megyek egy kört a biciklivel. A garminnál olyan jól lehet követni minden egyes szakaszon, sőt minden egyes ponton a sebességet, szívritmust stb. Komolyan hiányzik az évnek ebben a szakában, amikor többet mozgok.
Egyébként kézenfekvő megoldás, hogy felváltva használja őket az ember, de nekem személy szerint nagy motiváció az appokba épített kihívás mind a két platformon, próbálom őket teljesíteni (évekkel ezelőtt ezért is vettem okosórát és örülök hogy erre nagyon bevált), ha felváltva használom őket akkor ez a funkció kiesik.

(#1131) MC Pite


MC Pite
veterán

Megérkezett az Epix (gen 2, nem Pro) de marad az Instinct 2 Solar.

Epix: Remek felbontás, éles minden grafikon, szöveg, stb. Majd kétszer annyi szöveg fér ki értesítéskor, tapi hasznos a gombok mellé.
Végre gpx betöltésekor nincs hibaüzenet hogy további 51 pontot nem fog jelezni (komolyan Garmin, 2022/2023-ban ezt még mindig így kell?) hanem gyorsan betölti és kezd navigálni. Térképet is egész gyorsan kezeli, menüben is gyors, mentés is gyorsabb mint az I2nél. Több adat elérhető edzésnél, pl kiizzadt folyadék, tréning felkészültség (I2X már tudja, bétában a sima is), stamina, climb pro.

A gombok élesek, kicsik és keményebben járnak. A tok hiába titán, nehéz - Instincthez képest mindenképp. A gyári szijjal főleg nehéz megzabolázni, sport közben pláne, kötelező mellé egy nylon szíj. Igaz minden korábbi órától ügyesebben kapcsol a kijelző csuklómozdulatra, de mégsem látszik mindig az óra, vagy ha mégis akkor az AOD harmadolja az akkuidőt (5-6 napra).

Tényleg látszik a tűző napon is a kijelző... Haaaa megmozdítom/nyomkodom/értesítés jött, azaz feléledt a kijelző, nem csak a folyamatos kijelzés van.
Futóknak, túrázóknak tökéletes. Aki evezőt, kormányt, botot, stb fog a kezében, hát; nem fogja szeretni. Csuklómozdulatig dimmelve látszik, azaz nem látszik a napon.
Néztem csomó tesztet, de ez nem jött át; csak hogy tessék, milyen fényereje van - ha megmozdítom.

A 'korlátlan' gpx-ért, a remek térképért (jobb mint a Fenixen; és így eladhattam volna az eTrexet) kár, a pár sw extra nem rossz, de bringásként ez a súly (rázós úton nem kellemes) és ez a kijelző nem nekem való. Aki fut, túrázik, annak viszont ez egy piszok jó óra (nylon szíjjal).
[Képek]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1132) MC Pite


MC Pite
veterán

I2 Solar, b13.15

Reggeli riport, edzésre való felkészültség, azbórára töktött garminos edzések végre egy helyen láthatók a workoutsban, stb.
Log: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1133) MC Pite


MC Pite
veterán

I2 Solar ami kevésbé kontrasztos mint a sima és Epix gen2 hasonló szögben bringán, laposabb napállásoknál: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1134) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Küldött már RMA során vissza valaki Angliába terméket?

Már 1 hónapja megkapták az órámat a tracking szerint, de nem történt semmi azóta, és levélre sem válaszol a Garmin support.

Másnál is ilyen lassú ez?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1135) lugosi válasza Drótszamár (#1134) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mi az az RMA? :B

(#1136) Drótszamár válasza lugosi (#1135) üzenetére


Drótszamár
őstag

Visszaküldés. (pl garancia miatt)

instinct2 solar magasság mérője bolondul meg néhány perc használat után.
Ezt küldtem el nekik. A szállítást ők intézték, nekem csak címkét kellett ragasztani, meg dobozolni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1137) vendingo válasza Drótszamár (#1136) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem is ez volt a gondom. Itthon 24 órán belül rendezve volt postázással együtt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1138) Drótszamár válasza vendingo (#1137) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ez sajna Amazonos vásárlás nincs rá magyar gari, így Angliába kellett küldeni :(
Legközelebb magyar garisat veszek majd.

Nálam ezt csinálta séta közben: https://www.youtube.com/watch?v=Y7h8ioBTteM

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1139) Memmaao válasza Drótszamár (#1134) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem volt rá hazai garancia? Nekem a Navi gate Pesten helyben cserélte. 2x is.

Szerk: most látom, hogy amazon. De ebben az esetben nem a garminnak, hanem az amazonnak kellett küldened nem? Ennyi idő alatt Amazon is szokott azért refundolni. Írj rájuk.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1140) MC Pite


MC Pite
veterán

Nemrég tűnt fel hogy a tevékenységeknél a connect oldalon mutatja a Body Battery nettó hatást. Ez régebb óta működik már?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1141) Drótszamár válasza Memmaao (#1139) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nem, az amazon 3 hónapig volt illetékes csak, utána már a Garminhoz szólt a gari.
Már letelt a 3 hónap mire igazán látványos lett a "liftezés".

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1142) betterbá válasza lugosi (#1130) üzenetére


betterbá
újonc

Szia !
Nekem van egy júniusban vásárolt, 2x használt gyakorlatilag új Instinct 2X tactical coyott modell. garanciális és áron alul adnám. Garmin boltos, garis.

Üdv,
Bálint

(#1143) Drótszamár válasza Drótszamár (#1134) üzenetére


Drótszamár
őstag

Tegnap megjött a csere óra.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1144) Addel


Addel
senior tag

Valami történt, fel tudtam venni az otp-s kártyám garmin pay-ben, pedig eddig nem engedte.

(#1145) balu1977 válasza Addel (#1144) üzenetére


balu1977
senior tag

Beléptünk a 21. századba.

(#1146) MC Pite


MC Pite
veterán

És megy a Walettel is :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1147) MC Pite


MC Pite
veterán

Instinct 2 Solar, Balatonkört csináltam meg vele.
11 ¼ óra bruttóban, pulzuspánt (nem kapcsolja le az optikai szenzort, csak kabát módban), pedálszenzor, riasztások be (pulzus, pedálfordulat, étel, ital, hang), gps+galileo módban.
Reggel 97%on állt, tekerés után 59%on, azaz kb 38% volt a bő 11 óra.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1148) J.C.G. válasza MC Pite (#1147) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nagyon jó ez az akku idő. Főleg annak fényében amit az új Apple watchról írnak.
Nekem az első széria van, de ez az akku kapacitás nagyon hiányzik számomra. Talán egy jó akció keretében majd benevezek valamelyik 2-es szériásra.

(#1149) lugosi válasza MC Pite (#1147) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez gyári watchface az instinct-en?

(#1150) MC Pite válasza lugosi (#1149) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem, Instinct Pro a ReedWorks-től.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.