Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Memmaao válasza Orgi (#450) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem a 10k baráti, ahhoz képest, hogy egy Fenix szíj 20-40-100e, attól függően, hogy szilikon, bőr, vagy fém.

My name is Bond, James... Dean.

(#452) vendingo válasza Orgi (#450) üzenetére


vendingo
veterán

Aliexpress.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#453) Pompi válasza Orgi (#450) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én Aliexpresszről vettem egy tucatot. Kinézetre és minőségre is van olyan, mint a gyári verzió. Pillanatok alatt cserélhető, gyakorlatilag minden reggel a ruházatnak megfelelő szint pattintok fel.

Innen és innen rendeltem.

Feel Good Inc.

(#454) Orgi válasza Pompi (#453) üzenetére


Orgi
őstag

Huh, örök hálám, a 2. linkről kettő is tetszik, meg is rendeltem :)

(#455) MC Pite


MC Pite
veterán

A Solarban nagyobb az akku? 10%-ot töltött annyi jdő alatt, amennyi alatt a sima 2 csíkot tölt :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#456) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Látom más is küzdd az üzemidővel. Eddig egy Honor Magicwatch 2-őt használtam, ami hosszú kirándulásokat vagy egész napos kerékpártúrákat simán kibírt reggeltől estig. Van esélyem ezzel vagy más garmin órával hasonló lehetőségekre? Néztem ezt a solar dolgot, de nem bízom benne annyira, nem tudom mennyire hiteles a gyári adat, ahogy fentebb olvastam másnak sem mindig jött össze.

(#457) MC Pite válasza Babetta-X (#456) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy 15-20 perces töltéssel bírni fogja a 12-14 órát. A Solárt még nem tudom, de takarékosabb a hw.

Tulajok:
Hétvégén voltam egyet tekerni, addig nálam volt mindkettő. Este mentem, és meglepődve tapasztaltam, hogy mindkét óra világított végig tevékenység közben (kezem a kormányon). Most kikapcsoltam a csukló emelésre világítást tevékenység közben, azóta nem próbáltam. Ez így normális volt?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#458) vendingo válasza MC Pite (#457) üzenetére


vendingo
veterán

Be lehet állítani, hogy tevékenység közben világítson, vagy sem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#459) Orgi válasza Babetta-X (#456) üzenetére


Orgi
őstag

A Solar szerintem simán bírhat több napos túrát is, nekem a sima van, főleg túrázáshoz. Végig aktív gps-el szerintem 6-8 órát bírhat ki, de ha megállok enni egy szendvicset, inni egy sört valahol, kipausolom és rárakom a power bankomra, 1-2 csíkot is bele tölt, simán belefér nekem.

(#460) MC Pite válasza vendingo (#458) üzenetére


MC Pite
veterán

Gombnyomásra, riasztásra vagy kézmozdulatra. Előbbi kettő nem volt, kézemelés sem, ezért nem értem.

Nekem kb 8 óra GPS-es rögzítés után szólt az Instinct hogy akkufesz alacsony, a kövi megállásnál felszúrtam én is PB-ra.
Nem tudom napból mikor mennyit tud nyerni a Solar, arra nem apellálnék. Idáig érdemi százalékokat nem láttam hogy töltene, tegnap mintha 2-3%ot ment volna bele fényből, de még figyelem, mert amikor kint játszunk egy órát kislányommal és oda süt a nap, és intenzitás is sokszor felmegy 100%ra, akkor sem látom hogy emelkedett volna pár százalékkal.
Az érdekes hogy tesztekben azt írják hány napról hány napra nőtt az üzemidő, százalékot nem írják ki (főleg ha fenix-hez hasonlítják, aminek meg százalékban adják meg). [link] Pl.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#461) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Egész napos túrákra általában nem szívesen cipelek plusz power bankot, főleg mert a hmw2 mellett nem is kellett, így eleinte biztos szokatlan lesz, bár van kisebb powerbankom is. Nézegettem, hogy a fenix 6 pro solar még jobb üzemidőt ígér, csak az ára eléggé húzós.

(#462) MC Pite


MC Pite
veterán

Meg nem kis/könnyű darab, engem már zavarna. Telefon miatt sem viszel biztos ami biztos alapon pb-ot? Mennyi az egésznapos? Milyen pontosságú gps logra van szükséged?
Kell-e neked hogy az órán térkép is legyen?

Más: Mire keressek/tudja-e valaki, hogy lehet betűtípust váltani? Hót ziher hogy valahol át lehet állítani :(
Az üres számokat akarom szintén telire:

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#463) Babetta-X válasza MC Pite (#462) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nem szoktam. Egész napos kerékpártúra reggel 7-től sötétedésig, gyalogtúra esetén 8-9-től szintén sötétedésig, tehát 10-12 óra. Lehet megbarátkozom a powerbank dologgal :) Annyira nem kell halál pontos, csak valami útvonal legyen, térkép nem kell, nagyritkán a locust megnyitom útközben ha eltévedek.

(#464) MC Pite válasza Babetta-X (#463) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezeket papíron már elviszi a Solar, meg evés közbeni töltéssel a sima Instict is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#465) MC Pite


MC Pite
veterán

Skacok, többször nyúltam az Instinct LN4 fájljába, és nem volt gond (talán egyszer nem tetszett neki valami és angolul indult).
De a Solarnál ha csak a napokat átjavítom, már akkor sem fogadja el, máris angolul jelenik meg. Mik a 'szabályok' szerkesztésnél, mit ronthatok el? :F
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#466) Memmaao válasza MC Pite (#465) üzenetére


Memmaao
addikt

Szia! Ha esetleg hosszabb a kiírt nap neve, mint amit még tud jeleníteni, akkor teszi ezt. A tactix delta solar is ilyen. De nekem mind instinct solar mind tactix delta solar esetén simán sikerült átírni a nyelv file-t.

My name is Bond, James... Dean.

(#467) MC Pite válasza Memmaao (#466) üzenetére


MC Pite
veterán

A Most-ot, és a napokat írtam át 4 karakteresre első körben (korábban ezeket megcsináltama simán).

Amúgy nem találok adatot, de gyanús, hogy a Solarban nagyobb az akku (lassabban tölt, vagy az Instinctnek volt nagyon pontatlan a kijelzése).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#468) Memmaao válasza MC Pite (#467) üzenetére


Memmaao
addikt

Akkor lehet véletlen valahol egy sor elelé beraktál egy entert, vagy valami hasonló, mert ezt tudnia kéne, nekem is most a M, a napokat nem írtam át, csak a tactix esetén, de csak 3 karakteresre.

My name is Bond, James... Dean.

(#469) MC Pite válasza Memmaao (#468) üzenetére


MC Pite
veterán

De kb tízszer csak nem rontom el... Most csak 3 karakteresre írtam át a napokat, mást nem, de így se jó :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#470) lorcsi


lorcsi
veterán

A mult heten ejjelre levettem sz oramat ejjelre 4-5 napra
Azota a mobilos connect alkalmazás mini méretben nem jelzi a napi adatokat ( body battery, alvas, pulzus, )
A legbosszantobb, h a napi lepeseket sem jelzi, mintha nem is rogzitené

Teljes meretnel mutatja, de a disgrsmot igy sem

Jartatok mar igy ?
Mit lehet ezzel kezdeni ?

[ Szerkesztve ]

(#471) MC Pite válasza lorcsi (#470) üzenetére


MC Pite
veterán

Cache törlés, reinstall.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#472) lorcsi válasza MC Pite (#471) üzenetére


lorcsi
veterán

kipróbáltam
sajnos semmi :(

Befotoztam mi a bajom :
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#473) MC Pite


MC Pite
veterán

Olyan mintha energiatakarékosban lenne az óra (kivéve hogy összecsukva meg látszik).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#474) lorcsi válasza MC Pite (#473) üzenetére


lorcsi
veterán

Fb csoportban kaptam egy tippet
Telefonon kitoroltem a bt parositott eszkozokbok
Restart minden
Es ujra parositottam
Ugy tunik igy mar mutatja kis meret eseten is a mert ertekeket, picit mar diagramban is latszik

(#475) sanyci


sanyci
senior tag

Üdv!
Amazonon most 58e a sima Instinct és 86e a Solar verzió.
Megéri a különbséget, ha valójában a GPS-nél fontosabb számomra a sima aktivitásmérés és riasztás?
(Aki ismeri, egy Amazfit Bip-ről lépnék tovább)

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#476) Memmaao válasza sanyci (#475) üzenetére


Memmaao
addikt

Kicsit jobb a solar pulzus szenzora, illetve mutatja százalékosan az akku időt,valamint kb 30% plusz akkuido.

My name is Bond, James... Dean.

(#477) MC Pite válasza Memmaao (#476) üzenetére


MC Pite
veterán

Kb ennyi a difi. A napenergiás töltés, khm, nem sokat ér. Én a több gari, hoszabb üzemidő, spo2 miatt váltottam; de aki nem rögzít 8 óra feletti gps-es tevékenységet, sokat nem fog észrevenni. Talán még a keményebb gombokat (előny hogy nehezebb véletlen benyomni, de a nyomásérzet gagyibbnak tűnik nekem).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#478) sanyci válasza Memmaao (#476) üzenetére


sanyci
senior tag

Köszi.
Sajnos azt nekem kell kisakkoznom, hogy megére-e ennyi +28ezret.

Még egy kérdés: érdemes rá védőüveget tenni, vagy teljesen felesleges?

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#479) vendingo válasza MC Pite (#477) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem meg jó a solar töltés. Nyáron sokkal tovább bírta 1 töltéssel, mint most.

sanyci: érdemes üveget tenni rá.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#480) Memmaao válasza sanyci (#478) üzenetére


Memmaao
addikt

Teljesen felesleges rá az üveg! Solar esetén ront is a töltésen, egyébként meg olyan jól védi a tok az üveget, mélyen van, hogy nekem másfél év alatt sem sikerül megkarcolni.

My name is Bond, James... Dean.

(#481) MC Pite válasza vendingo (#479) üzenetére


MC Pite
veterán

Két órán át érte az autóban, sokszor felment a napintenzitás százig, de legyen csak 25% az átlag... A töltöttség megint 0%-ot növekedett, mint amikor egy órán át érte kint a nap nagy inetenzitással. Van rajta üveg, de nem hiszem hogy sokat számít/ront.
Videóknál is 2-3 óra alatt alig töltenek (ahol asztalon 100% intenzitás éri végig). Tölt, de 10 perces kajanszünet alatt kábellel többre megyek.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#482) vendingo válasza MC Pite (#481) üzenetére


vendingo
veterán

Ha két töltés között csak 3%-ot tölt, már nyertem egy napot. Energiatakarékosban meg végtelen az üzemidő.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#483) MC Pite válasza vendingo (#482) üzenetére


MC Pite
veterán

Bekapcsolt pulzoximéterrel 13 nap nekem a 100% (28 ha kikapcsolom).
El nem tudom képzelni mennyit kell hogy a nap érje a 3%os töltésért, de gyanítom kb fél napot kell a tűző napon lenni (nyilván nem ezért vagyunk a napon, és ez is több mint a semmi).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#484) vendingo válasza MC Pite (#483) üzenetére


vendingo
veterán

Sok kicsi sokra megy. Nyáron bringával járok, melóban is sokat ér a nap, horgászok, kajakozok, túrázok, nekem érezhető visszaesés üzemidőben ez a téli időjárás. Sokszor van, hogy százalékosan nem növekszik az üzemidő, de nem is csökken nap végére. Nagyon bevált nekem ez a solaros óra.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#485) MC Pite


MC Pite
veterán

A Solar kb 10%-ot tölt kávelen negyedóránként? (16,5 perc alatt ment fel 39ről 52%-re). A sima mintha bőven gyorsabban töltött volna (különböző aksi méret?).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#486) sanyci válasza MC Pite (#485) üzenetére


sanyci
senior tag

Nagyobb az akksija...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#487) MC Pite válasza sanyci (#486) üzenetére


MC Pite
veterán

Úgy látom sokan vannak még így, hogy a gyári kábellel 3-6 óta alatt tölt fel. Azzal nekem kb 10%/15 perc.
Az utángyártott kábellel jóval gyorsabban tölt.
Nem tudom hogy ez bug vagy feature a Solarnál.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#488) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Csatlakoztam én is az Instinct felhasználók táborához.
Olvasva a topikot, picit elbizonytalanodtam a döntésemmel kapcsolatban.
Lehangoló számomra, hogy egy outdoor óra nem bír mérni egy egész napos tevékenységet. Oké, hogy viszonylag hamar fel lehet tölteni, de na, 2021-et írunk. Outdoor..

Sok tapasztalatom még nincsen vele sajnos. Voltam egy Cseh túrán ahol a viharriasztás szépen működött. Hazafelé is többször figyelmeztetett és bele is futottunk az esőbe. Viszont itthon a lakásban tegnap is küldte a riasztást holott szép napos idő volt. Féltem is, hogy kiborulahatott a só. :D

Jelenleg az akku töltötsége 4/5, szombat reggel töltöttem fel. Tegnapi napon volt egy rövidebb séta (11.31 km,2:40:31p) amit rögzítettem. Ez alapján annyira nem rossz az akku kapacitása, de hegyek között még nem teszteltem. Ja kb 10 percenként rezgett a karomon menet közben, de nem írt ki semmit. Ez mi lehet?

(#489) Pompi válasza J.C.G. (#488) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ja kb 10 percenként rezgett a karomon menet közben, de nem írt ki semmit. Ez mi lehet?

Nézd meg, hogy az adott tevékenységre az Auto lap feature nincs-e bekapcsolva. Van olyan tevékenység aminél alapból be van kapcsolva mondjuk 1 km-re, ilyenkor 1km-enként jelez. Ez akár ülhet is a te 10 perces rezgéseidre.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#490) J.C.G. válasza Pompi (#489) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm.
Valószínüleg ez lehet a megoldás, átállítottam 5 kilóméterre.
A pulzust azt mindig bemondja a telefonom időnként? Pont felfhívtak és egyszercsak búgó hangon hallom mennyi a pulzusom. A vonal másik végén is hallják ilyenkor?

(#491) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Valaki találkozott már azzal a hibával, hogy a tevékenység végezte után nem található meg az edzés? Mentés megtörtént, és az óra mutatta is az összegzést mint idő, távolság, lépés és tempó, de az aplikációban nincs meg. A napi lépésszámot jelzi csak. Mi a teendő ilyenkor?

(#492) Orgi válasza J.C.G. (#491) üzenetére


Orgi
őstag

De ugye nem az történt, hogy mikor mentene, akkor nem volt neten kint a teló? Mert ilyenkor nekem azt írja az óra, hogy mentés sikertelen (de magába elmenti) és amikor legközelebb szinkronizálok neten lévő telefonnal, akkor kerül csak bele az appba.

Btw kíváncsi vagyok erre az Instinct 2-re és 2s-re, főleg az árukra, Solarról talán nem, de simáról biztos előrelépés lesz váltani rá.

[ Szerkesztve ]

(#493) J.C.G. válasza Orgi (#492) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Volt nálam telefon és mobilinternet is volt. Semmiféle hibát nem jelzett a telefon.
De ugye mikor írtam ide, akkor már itthon voltam egy ideje és szinkronizált a telefonommal.
A napi tevékenységeimnél írja az óra: 2:29:59p, 23014 lépés stb. De akkor miért nincs szinkronizálva és mentve az útvonalam?

[ Szerkesztve ]

(#494) dionaea válasza Orgi (#492) üzenetére


dionaea
őstag

Ház sztem a gyenge pont az ár lesz. De remélem, nem fogja követni az árazás az inflációt.

(#495) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Iohone értesítéseket hogy kezeli? Ugye nem csak hívás SMS hanem minden appot jelez? :R
Erdemesebb a solar verziót venni? Jobb? Látom az véroxigènmérős az jól működik?

(#496) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, igyekszem visszaolvasni, most 60k az óra újonnan, megéri vajon? Imádom az órákat, Pebble/Pebble Time-om is van meg kínai szutykok, illetve Amazfit Verge is... úgy érzem ez nem az a kategória. 2x raktam már a kosárba és vettem ki... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#497) vendingo válasza koncsik (#496) üzenetére


vendingo
veterán

Én több mint 1 évig rágódtam rajta, nem bántam meg. A kijelzője nagyon megfogott, tökéletesen olvasható sportolás közben is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#498) balu1977 válasza koncsik (#496) üzenetére


balu1977
senior tag

Csak ha sportra veszed.

(#499) Memmaao válasza balu1977 (#498) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem csak sportra! Tud mindent, amit egy pebble, hasonlóan jó kijelzővel, hosszú akku idővel. Én imádtam, a solar a mai napig megvan, mellette egy Pebble Time round és egy Garmin Tactix Delta solar

My name is Bond, James... Dean.

(#500) dionaea válasza koncsik (#496) üzenetére


dionaea
őstag

Szerintem megeri nagyon is. G shockok sehol sincsenek. Az instinct nem akar több lenni mint ami és azt maximálisan hozza. 60 ért meg pláne. És az ugyfelszolgalatuk nagyon segítő kész itthon is és külföldön is. Ami szerintem jó dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.