Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) vendingo válasza t72killer (#650) üzenetére


vendingo
veterán

Óvatossan ezzel a napra tevéssel. Én nyáron raktam ki 15 percre a napra, majdnem "szétolvadt" olyan forró lett. Karon hordva hűti a menetszél és a testhőnk.

Amúgy azt, hogy működik szerintem mindenki tudta akinek ilyen órája van. :)
Elárulom, még a víz alatt is töltődik, ha napfény éri.
Amúgy normálisan használva, nem (energiatakarékoson) nem fog töltődni, hanem inkább szintentart/lassabban merül. Nekem pulcsis idő óta 3-5 nappal hamarabb lemerül.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#652) t72killer válasza vendingo (#651) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wow, köszi a figyelmeztetést, kövrtkező körben odafigyelek! noigen, a műanyagnak nem jó. Szerencsére szeles-hűvös van nálunk 1előre, úgyh csak langyos volt.

új az óra, sose volt még napelemes órám és kíváncsi vtam, mennyi az annyi :)) .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#653) Laurh


Laurh
aktív tag

A sima Instinct Solar jobban megérheti, mint a Instinct 2ő?
Most egy Amazfit T-Rex Pro-t használok, de a Solar 85e körüli ára nagyon gondolkodóba ejtett.
A számlapon az adatokat testre lehet szabni vagy azért korlátoltak a lehetőségek?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#654) t72killer válasza Laurh (#653) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én bőven meg vagyok elégedve a sima solarral, a következő szint nekem a Garmin Pay lenne, ami csak a 2 Solarban van, mégtovább a rendes térkép, ami még abban sincs.

és amilyen bivaly órák ezek, simán ajánlom használtan beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#655) sanyci válasza Laurh (#653) üzenetére


sanyci
senior tag

Ha fontos a testreszabás, akkor a 2-es verziót válaszd....

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#656) balu1977 válasza sanyci (#655) üzenetére


balu1977
senior tag

Sok mindent ott se tud testre szabni. Azért a kis kijelző elég behatárol. Inkább vennék egy használt fenix 5x vagy hasonlót.

(#657) Memmaao válasza balu1977 (#656) üzenetére


Memmaao
addikt

KI van zárva, hogy Fenix órát vennék használtan, pláne 5ös szériát, töltőport hibával! Bőven testre szabható a solar! A kijelző minden zónája állítható. Az instinct 2 most, majd dupla áron nem éri meg. A solar jó választás a jelenlegi 90e körüli ár mellett. Kérdés, hogy mondjuk 102e jobb vétel e érte 2 év garival. Én a megjelenés napján vettem 136e, rég nem garanciális már. El nem adnám, hibátlan. A tactix delta solar ment a háztól 4 hónap után.

My name is Bond, James... Dean.

(#658) balu1977 válasza Memmaao (#657) üzenetére


balu1977
senior tag

Tudjuk hogy te különleges eset vagy. 😁
Trex pro után óriási visszalépésnek fogja érezni a kijelzőt. Tudásban se lesz előrébb. Megveszi a garmin nevet. Bármelyik más kijelzős garminnal jobban jár és még többet is kap.

(#659) Memmaao válasza balu1977 (#658) üzenetére


Memmaao
addikt

Neked van/volt instinct órád?!? A transzflectiv monochrom kijelző nagyon jól látható. Nem AMOLED, és ez nem is baj! A kijelző más lesz, mint a T-Rex, nem mondanám visszalépésnek. Megkapja a Garmin ökoszisztémát, ami azért bőven az Amazfit előtt jár. Kap egy elpusztíthatatlan órát. Persze, lehet venni Fenix vonalon bármit (nem 89e), de ezt nem kell félteni, azt meg lehet. Fenix 5 garancia nélkül nem ajánlott, mindegyiket utol fogja érni a korrozio.

My name is Bond, James... Dean.

(#660) balu1977 válasza Memmaao (#659) üzenetére


balu1977
senior tag

Igen van. És egy 6x sapphire is. Ég és a föld a kettő. Mellesleg ugyanolyan katonai szabványal bír mint az instinct. Kicsit elvakult vagy az instinctel.

(#661) dionaea válasza balu1977 (#660) üzenetére


dionaea
őstag

Ami jó az jó

(#662) balu1977 válasza dionaea (#661) üzenetére


balu1977
senior tag

Nem mondtam hogy nem jó az instinct, hisz nekem is van,csak helyén kell kezelni. Az említett trexel összehasonlítva pl semmi extra. A garminos ökoszisztémába se kapcsolódik túlzottan. Pl mellkaspántot tudsz rá csatlakoztatni, de futastinamikát nem tud csak pulzust. Többi kiegészítőt nem tudom kezel e egyáltalán. A kijelző is ingerszegény már egy olcsó forerunnerhez is képest, nemhogy egy szép amoledhez mérve. Instinct 2 már más tészta, de ott meg elszálltak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#663) vendingo válasza balu1977 (#662) üzenetére


vendingo
veterán

Engem az üzemidő és a remekül minden körülmények között olvasható kijelző csábított el. Amoledet a hajamra kenhetem bringázás közben verőfényes napsütésben. 30-40-nel száguldva nincs kedvem mazsolázni egy amoled kijelzőn. Instinct kielzőjét bárhol, bármikor leolvasom kompromisszumok nélkül.
Mellkaspántnál azért több mindent is lehet csatlakoztatni ant+ rendszeren keresztül.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#664) Memmaao válasza balu1977 (#662) üzenetére


Memmaao
addikt

Tudsz hozzá csatlakoztatni. Nekem a cadence sensor, a mellkas pánt is rá van csatlakoztatva kerékpározás közben. Nem, nem elvakult vagyok, csak nem értem, ha valaki az instinct solar felől érdeklődik, mi értelme egy használt Fenix 5 kiajànlanod? Akkor már sokkal inkább akciósan egy új Fenix 6 ( aminek szintén "csalódás" a kijelzője, egy AMOLED mellett). Igen, mil std a Fenix is. És az első oszlop, ajtó, stb nyomot hagy rajta. Az instinct meg kibírja ezeket, ebben jobban hasonlít a T-Rex-re.

My name is Bond, James... Dean.

(#665) vendingo válasza Memmaao (#664) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem az instinct tokozása bizonyos mértékben öngyógyulónak tűnik. Anno megvettem, első héten végigszántottam egy durva vaskorláton. Mára semmi nyoma nincs a behatásnak. Apróbb karcok és horzsolások eltűnnek róla idővel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#666) Memmaao válasza vendingo (#665) üzenetére


Memmaao
addikt

Én is csaptam már neki mindennek, semmi sérülés nincs rajta. Volt egy mély karc, de az is eltűnt idővel róla.

My name is Bond, James... Dean.

(#667) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Én 2020 októberében vettem az Instincet, akkor volt 153 euro egy akcióban, azaz durván 55 ezer forint. Imádom, már írtam korábban is, hogy gyakorlatilag le sem veszem. Ha cserélném, akkor a Garmin Pay miatt a 2 Solarra kellene, viszont az teljesen más árkategória, ott már tényleg képbe kerül nálam egy Fenix 6 vagy Fenix 6 Pro akár. És tudom, hogy az nem Instinct, nem tudom mennyire strapabíró egy Fenix, bár én azért nem ütöm-vágom az Instinctet sem. Bringázáshoz pl. Edge 530-at használok, "házon belülről."
De egyelőre nem gondolkozok másik óra vásárláson, remekül megvagyok az Instincttel. Csak az új megjelenése és ára miatt néztem szét egy picit és gondoltam megosztom veletek ezt a gondolatmenetet.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#668) balu1977 válasza Memmaao (#664) üzenetére


balu1977
senior tag

Azért mert 85ért akar instinctet. Annyiért már kap fenixet is használtan és még ha az 5ősből is választ ,többet kap tudásban mint ettől. És nem tudom milyen órád volt előtte, de nekem ugyanilyen kijelzős ami színes és eleve nagyobb és nagy visszalépésnek éreztem az instinct 2 darab színét, de főleg a kicsiségét,hogy egy üzenetet nem tudok rajta elolvasni gombnyomogatás nélkül mert nem fér ki.

(#669) Memmaao válasza balu1977 (#668) üzenetére


Memmaao
addikt

Ugyan, mondd már meg, mib3n több a Fenix 5 a solar-nal. Régebbi szenzor,.öregebb GPS modul, nincs body battery...
Előtte kb minden volt, Sony smartwatch (2012) óta, Huawei, Samsung, pebble, Fossil. A pebble van még a.mai napig, az instinct és egy withing scanwatch Horizon.

My name is Bond, James... Dean.

(#670) balu1977


balu1977
senior tag

Ezeket csak azért írtam le, hogy ha esetleg valaki majd olvassa ,lássa a nem teljesen elégedett véleményeket is.

5x-et mondtam de mind1. Vannak összehasonlító oldalak akit érdekel majd rákeres.

[ Szerkesztve ]

(#671) balu1977 válasza Memmaao (#669) üzenetére


balu1977
senior tag

Én meg arra lennék kíváncsi mi nem jött be a deltan? A nagysága? Mert az nekem is fura ez után.

(#672) Laurh


Laurh
aktív tag

Közben beszereztem egy Solar-t a T-Rex mellé, este megnézem futásnál mit hogyan mér. :)

Létezik olyan opció, hogy ne küldje át olyankor az órára a push értesítéseket amikor a telefon aktív? (így elsőre nem találtam)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#673) balu1977 válasza Laurh (#672) üzenetére


balu1977
senior tag

Ha jól tudom nem.

(#674) Orgi válasza Laurh (#672) üzenetére


Orgi
őstag

Mármint arra gondolsz, hogy edzés közben ne jöjjön értesítés az órára mondjuk egy mailról? Ez állítható, beállítások/telefon/intelligens értesítéseknél.
Ha meg arra, hogy mondjuk egy mail érkezésekor ne jelezzen, ha épp a telón nézed, akkor szerintem nem, mindkettőn fog érkezni.

[ Szerkesztve ]

(#675) t72killer válasza Memmaao (#659) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1000 a transzflektív kijelzőre. Direkt trópusi napsütésben is tökéletesen látható minimális fogyasztással. Az instinct után eszem ágában sincs semmi olyasmit viselni, ami miniPaks leszívásával izomból próbálja lenyommni a napfényt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#676) Memmaao válasza balu1977 (#671) üzenetére


Memmaao
addikt

Az, hogy a kezemen van egy 412e forint értékű óra, ami elvileg DLC bevonattal rendelkezik, mégis ha racsukódott a kezemre a szelektív kuka kék fedele kb 30cm magasságból, az is leverte a bevonatot. Vagy pl éjjel az agy végének neki ütöttem, paff lejött a bevonat, ahol a fához ért. A szenzor hibás volt, nem mért 90% feletti satO2-t, úgy, hogy a másik kezemen a solar 97% mért, így gariban vadiúj órára cserélte a Navi gate. Aztán az új órával azt vettem észre, hogy folyamatosan az órát óvom a kezemen, hogy nehogy sérülés érje. Így inkább eladtam. Vettem egy withing scanwatch Horizon-t és egy withings scanwatch 38mm rosé gold órát kék szamlappal és még így is maradt 100e forintom.
Egyedül a részletes alvás monitor hiányzik, mert a solarban csak az alap van.

# Laurh: a solar is mellkas panttal lesz az igazi, sportolás során. Az optikai szenzor nem pontos ezen sem.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#677) balu1977 válasza Memmaao (#676) üzenetére


balu1977
senior tag

Annyi pénzért elvből se vennék. Megértem. Én még egy év garis 6x sapphiret vettem 400euroért. Nem félek a karcoktól, az ad neki patinát. :D

(#678) Memmaao válasza balu1977 (#677) üzenetére


Memmaao
addikt

251e sikerült megvenni egy eMAG újra csomagolt órát, de az ugye szenzor hibás volt és a Navi gate vadiúj órára cserélte. Onnan az 3 év , 0km. Így sikerült haszonnal kiszállni belőle. A mérete nem volt zavaró, meg lehetett szokni. A withings scanwatch Horizon pl sokkal nehezebb, fém szijjal 145gr.

My name is Bond, James... Dean.

(#679) balu1977 válasza Memmaao (#678) üzenetére


balu1977
senior tag

Ez a withings okoskijelzője nem az én szemeimnek való.

(#680) Memmaao válasza balu1977 (#679) üzenetére


Memmaao
addikt

Mármint túl kicsi és nem látnád jól? Brutál fényereje van.

My name is Bond, James... Dean.

(#681) Laurh válasza Orgi (#674) üzenetére


Laurh
aktív tag

A 2. opcióra gondoltam, kár hogy ezt nem oldották meg egy kapcsolóval. Viseletre kényelmesebb nekem mint a T-Rex, futás alatt kb ugyan azokat az adatokat mérte a 2 óra.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#682) lorcsi válasza Pompi (#667) üzenetére


lorcsi
veterán

dettó ugyanezt játszottam magamba végig..
annyi kiegészítéssel, h megnéztem melyik az az első fenix modell ami tudja a pay-t és a zenelejátszást is
fenix 5x plus...8 giga tárhely...meg a pay
de olyan 90-100 körül adják használtan
nem ér annyi ráfizetést

(#683) dionaea válasza Memmaao (#676) üzenetére


dionaea
őstag

Ez a withings a következő kiszemeltem. Tetszik hogy, analóg mutatós, kijelzővel. Napi használatra tök jó.

(#684) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valamilyen külső hőmérővel tud kommunikálni az óra? Pl kint tartanék egyet az udvaron.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#685) vendingo válasza t72killer (#684) üzenetére


vendingo
veterán

Garmin tempe.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#686) t72killer válasza vendingo (#685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , wow, nem is tudtam, hogy van sajátjuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#687) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

az óráról lehet olyat csinálni, hogy elküldöm valakinek a pozíciómat üziben pl egy kiválasztott appban, előre konfigurált kontaktnak?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#688) lorcsi válasza t72killer (#687) üzenetére


lorcsi
veterán

A telefonos app-ban lehet ilyesmit elkuldetni
Biztonsag es kovetés reszben

(#689) t72killer válasza lorcsi (#688) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

itt nem írják, hogy instincttel menne, de 7végén kipróbálom :R

A livetracket találtam még a témában, ami macerásnak tűnik (koordináták helyett egy elévülő linket küld emailben).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#690) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Hopp, erről valahogy lemaradtam, de megérkezett az Instincbe öntött Descent MK, azaz a Descent G1. Én búvárkodom, úgyhogy ez most felizgatta a fantáziámat, jobban mint az Instinct 2 széria - nyilván zsebbenyúlósabb történet, de mondjuk egy Suunto D4i komputer ami kb. ennek megfeleltethető kijelzőben - tudásban persze nem, eleve 130 ezer forint, ha így nézzük rendben van a 200 ezer körüli ár a G1-ért.

Descent™ G1: The dive computer for both of your worlds – Garmin® Retail Training

Feel Good Inc.

(#691) t72killer válasza Pompi (#690) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú de örültem volna egy ilyennek, amikor még aktívan merültem majd minden héten, úgy 8 éve. Mostmár jó, ha évi egy adag megvan, a jóöreg xp10-emet már nem fogom cserélni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#692) Pompi válasza t72killer (#691) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én durván évente jutok egy búvár szafarira, tehát agyon használva így sem lenne. Viszont a jelenlegi Sunntommal pont aza bajom, hogy elemmel működik - amit ha proper módon akarok cseréltetni, akkor évente közel 10 ezer forintba kerül - elem, o gyűrű és nyomáspróba. Kikapcsolni nem lehet, tölteni nem lehet. Évente lemerül. Tehát évente 10 ezer a fenntartási költsége. (OK, kicserélhetem magamnak, mert alapvetően nem egy nagy truvaj, de csak egyszer nem sikerül és kuka). Szóval már most januárban azt néztem, hogy mire lehetne lecserélni, amit lehet tölteni. A Suunto D5 egy napig bírja, az a ló másik oldala, hogy naponta töltögessem. A legutóbbi túrán is végig az Instinc volt rajtam, a merülések idejére vettem csak át a Suunto-t - az Instinctet nem mertem levinni, mert elmeletileg más a minősítése - bár valószínüleg bírta volna. Szóval nekem nagy királyság lenne egy "Instinct" ami tudja a merülési dolgokat. Az MKI-II nem jött szóba se az ára miatt. Így én ennek a G1-nek most örülök, nem mondom, hogy rohanok venni, mert idénre már megvolt a búvár élményen pár hete, így most nem aktuális, de a következő utam előtt szerintem meg fogom lépni. Addig is alig használt Suunto D4i Novo ugyanitt eladó :)

Feel Good Inc.

(#693) t72killer válasza Pompi (#692) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezért vettem anno az xp10-et. Egy 50Ft-ossal kinyitható a hátlap és cserél benne az ember egy full mezei 2450est, amiből 1db kb másfél-2 év klubmerüléseit +2hét egyiptomot kiszolgált. Emléxem már, egyik kritérium volt, h ne kelljen óráshoz mászkálni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#694) t72killer válasza vendingo (#685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kiegészítve a hőmérő-témakört: vajon komplett időjárás-állomás adatai is áthúzhatók az órára :F ? (hőmérséklet mellett szélirány+erősség + amit csak mér az állomás)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#695) vendingo válasza t72killer (#694) üzenetére


vendingo
veterán

Nem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#696) sanyci válasza t72killer (#694) üzenetére


sanyci
senior tag

Tulajdonképpen a telefonra érkező értesítésként igen. De más módot nem tudok...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#697) t72killer válasza sanyci (#696) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, azt egy okos állomással meg lehet elvileg organizálni. Bár a legjobb az lenne, ha a weather widgetnek be lehetne valahogy hackelni forrásként.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#698) sanyci válasza t72killer (#697) üzenetére


sanyci
senior tag

Még egy lehetőség, ha az állomás smsc-szerveren keresztül kommunikál...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#699) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, akksizabálás van nálam is, majdnem mint itt, de rááltam a témára.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#700) Memmaao válasza t72killer (#699) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem rendszeresen csinálta, olyankor, ha észleltem, hogy sokat fogyaszt, kényszerleállítás megoldotta egy darabig.

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.