Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) medica válasza lorcsi (#196) üzenetére


medica
senior tag

csak véroxigént nem mér (ami nem árt manapság, persze kérdés a pontosság). Venuk tudják. [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#202) HKorn válasza medica (#201) üzenetére


HKorn
addikt

Miért nem árt manapság? Enyém tudja, de semmit nem ad hozzá az edzéshez, abszolút nem must have funkció sztem.

Run&Ride

(#203) balu1977 válasza HKorn (#202) üzenetére


balu1977
senior tag

Mert trendi opció...

(#204) lorcsi


lorcsi
veterán

nektek a hőmérsékletet pontosan mutatja?

nálam mintha...3-4 fokkal magasabbat jelezne
kell ezt kalibrálni?

(#205) Memmaao válasza lorcsi (#204) üzenetére


Memmaao
addikt

Soha nem fog pontos hőmérsékletet mutatni! A szenzor a bőrödhöz közel van. Mind köpeny hőmérsékletet, mind levegő hőmérsékletet mérni alkalmatlan.

My name is Bond, James... Dean.

(#206) megyikaron


megyikaron
újonc

Sziasztok!
Nagyon szemezem ezzel az oraval. A kerdesem, crossfit/funkcionalis trening stb. jellegu sporthoz (de foleg crossfit), mennyire ajanlanatok ezt a modellt? Tobb helyen olvasgattam mar es alapvetoen jonak tartottak, de gondoltam megkerdezem itt is.

(#207) ratobi válasza lorcsi (#204) üzenetére


ratobi
senior tag

Ha vízben vagy, azt többé kevésbé jól mutatja.
Egyéb méréshez le kell venni a kézről.

(#208) lorcsi válasza ratobi (#207) üzenetére


lorcsi
veterán

Igen, ivzben..kb. jo is volt...de azon kivul..erdekes

(#209) dionaea


dionaea
őstag

Az orat lehet frissíteni? Tehát érkeznek ra frissítések? Vagy ilyen opcio nincs? Illetve lattam van format menü vagy rosszul láttam?
Reset van azt tudom.
A barometer hiba ,hogy rossz értéket mutat, vagy nem is mutat semmit?

Lassan nekem is érkezik egy ilyen óra rangeman helyett ugyhogy várom.

(#210) Memmaao válasza dionaea (#209) üzenetére


Memmaao
addikt

Rendszeresen jön frissítés. Van gyári visszaállítás. A barométer hiba hw, így kell rá a garancia.

My name is Bond, James... Dean.

(#211) dionaea válasza Memmaao (#210) üzenetére


dionaea
őstag

Ok köszi. Meg par nap e megérkezik

(#212) lorcsi válasza Memmaao (#210) üzenetére


lorcsi
veterán

Tok elegans az a vivomove style ;)

(#213) dionaea


dionaea
őstag

Megérkezet az Instinct. Hát eddig aktivitás mérős órám a samsung S2, S3 volt , illetve olyan óra ami akár kirándulásra, túrázásra használható G shockokból volt/van pár darab. Abból is Rangeman.
Hát ez az óra baromi jó. Gyors, funkcionalitásban mindegyik felett áll. Értesítések nagyon jók. ABC funkciók Rangemanhoz visszonyítva egy másik univerzum. Gyors lényegretörő, átlátható.

próbálgattam a Casio H1000 et. Az egy katasztrófa volt. Lassú, bonyolult, nem átlátható, az adatok pontatlanabbak. Casio megragadt 10 évvel ezelőtti szinten, bármennyire is próbálkozik. Amiért veszik az emberek mert divat óra lett.

Ami fura egyelőre ezzel az órával, hogy a frontierhez képest a pulzus kb 20 bpm el többet mutat. Tehát nyugalmi állapotban a Garmin 70-80 as értéket ad a Frontier 50-60 öt mutatott.

Nekem ez nagyon tetszik. Ár érték arányban verhetetlen.

(#214) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok,
A magasság mérés nálatok működik rendesen? Nálam csak egy vízszintes vonal az egész, mehetek bármerre.. Hogy lehet működésre bírni? Ha valahol kalibrálom, utána mindig azt mutatja...

(#215) Memmaao válasza ratobi (#214) üzenetére


Memmaao
addikt

Tönkrement benne a szenzor. Ha garanciás, csere és indul újra a garancia.

My name is Bond, James... Dean.

(#216) ratobi válasza Memmaao (#215) üzenetére


ratobi
senior tag

Enyém mutat értéket, de mindig csak azt amire kalibrálom..

(#217) Memmaao válasza ratobi (#216) üzenetére


Memmaao
addikt

Az enyém is.mutatott ha kalibraltam. Aztán meg semmit. Mert rossz a szenzor.

My name is Bond, James... Dean.

(#218) ratobi válasza Memmaao (#217) üzenetére


ratobi
senior tag

Faca..

(#219) Memmaao válasza ratobi (#218) üzenetére


Memmaao
addikt

Van rá garanciád? Ha igen, csere új órára és indul újra a garancia.

My name is Bond, James... Dean.

(#220) ratobi válasza Memmaao (#219) üzenetére


ratobi
senior tag

Igen van, csak szlovák... Már fel vettem velük a kapcsolatot, vissza kell küldenem.

(#221) balu1977


balu1977
senior tag

Használ valaki más szijjat? A gyári alatt néha bepirosodik a kezem ezért cserélgetném.

[ Szerkesztve ]

(#222) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Most amazon.uk-n 37% akció van a sima instinct órákra. :)

(#223) Gregor 97


Gregor 97
lelkes újonc

Sziasztok! Olyan sportórát keresek ami a futást úszást biciklizést részletesen méri, itt gondolok a részletes edzeselemzesre, pl uszasnal a hosszak számát/idejét, biciklinel km-re lebontva a pulzust, sebességet és reszidot (futásnál ugyan ezt), esetleg tartalmaz edzesterveket, ajánlásokat az edzésem fejlesztésére, ajánlást pihenőre stb, szóval olyan óra kellene, ami ezt a három sportot részletesen tudja, pontos gps-el és viszonylag jó pulzusmeressel, nem baj ha pár másodperccel később írja ki a pulzust, csak nagyjából be tudjam lőni, hogy milyen pulzustartományban edzek éppen, 5-6 bpm eltérés annyira nem számít(nekem). Csili-vili okosóra funkciók nem fontosak, max minimális értesítés kezelés, vagy hogy ha ránézek az órára akkor aktiválja a kijelzőt (esetleges aod módban is tud működni). Ezeket az Instinct mennyire tudja? Esetleg gondoltam még honor gs prora, vagy polar m430, vagy még a vivoactive3?(Xiaomi note 8pro telóval használnám, ha számít valamit).Hálás lennék nagyon ha valaki írna pár sort a tapasztalataival kapcsolatban, rengeteg fórumot, videót néztem már át, de én mindig az emberek tapasztalataiban bízom és nem a reklámban 😁

(#224) caledonia válasza Gregor 97 (#223) üzenetére


caledonia
csendes tag

Egy évig VA3-at használtam futásra,úszásra,kerékpározásra. Mindent pontosan, és részletesen mér, pontos a pulzumérő, +30 sporttevékenységet ismer, ezerféleképp tudod testreszabni az adatmezőket, jól olvasható a kijelzője, működnek a telefonos értesítések, szép, könnyú, frankó a Garmin pay. Ennyi a pozitívum. Viszont nem véletlenül az egyik legolcsóbb. Az üzemidő és a vezérlés hazavágja az egészet. Heti 5-6 gps-es edzéssel minden másnap kell tölteni, folyamatosan figyelni kell az akkuszintet. Az érintőképernyő és az egy gombos vezérlés is katasztrófa sportoláshoz. Alkalmankénti edzésekhez teljesen jó, de inkább okosóra. Pár hete instinctet használok, de ég és föld a kettő. Az öt gombos irányítás egészen frankó, főleg úszáshoz, és futáshoz. Az üzemidő az egyik legjobb a garminok között. Lehet ütni-vágni,mindent kibír. Van hangjelzés , mennek az értesítések, pontos a pulzus. Nappal is jól olvasható, és este is a háttérvilágítással. Tud mindenféle navigációt. Valami egészen tuti sportóra, ennyi pénzért. Ha nem fontos a szép érintőkijelző, a zene, meg a Garmin pay akkor ez a te órád, vagy még a forerunner 245, vagy vivoactive4, amik már tudják az úszást is, még vállalható áron, de azokkal nincs tapasztalatom. Na meg a komolyabb forerunnerek és a fenixek, de azok már erősen zsebbenyúlósak.

[ Szerkesztve ]

(#225) caledonia válasza Gregor 97 (#223) üzenetére


caledonia
csendes tag

Nagyon jókat hallottam még az amazfitekről. Szívesen kipróbálnám valamelyik stratost, vagy t-rexet. Hobbi sportólóknak állítólag nagyon tuti.

(#226) Gregor 97 válasza caledonia (#224) üzenetére


Gregor 97
lelkes újonc

Nagyok köszönöm a részletes írásodat! Ezek szerint az Instinct nem tud úszást? :/

(#227) ratobi válasza Gregor 97 (#226) üzenetére


ratobi
senior tag

"Pár hete instinctet használok, de ég és föld a kettő. Az öt gombos irányítás egészen frankó, főleg úszáshoz, és futáshoz"

Szerintem nem írta, hogy nem tud.. 😀

[ Szerkesztve ]

(#228) caledonia válasza Gregor 97 (#226) üzenetére


caledonia
csendes tag

Előszőr azt gondoltam kicsit zavarni fog úszás közben, mert fényképen nagy batárnak tűnik, de felcsatolva már nem vészes. Mondjuk egy női kézen biztosan szarul néz ki. BF-en volt a sárga 68-ért, de tegnap is láttam a grafitot 70-ért.

[ Szerkesztve ]

(#229) Gregor 97 válasza ratobi (#227) üzenetére


Gregor 97
lelkes újonc

Igen, azóta atolvastam még egy párszor és leesett 😁

(#230) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy ha valamilyen sportot végzek és nálam van a telefon is amivel párosítva van akkor a saját gps-ét használja, vagy a telefonét. Remélem érthető volt a kérdésem. Köszi előre is a segítséget.

(#231) balu1977 válasza bobby_30 (#230) üzenetére


balu1977
senior tag

A sajátját.

(#232) bobby_30


bobby_30
tag

Olvastam valahol hogy nehézkesen működik eggyütt Huawei telefonnal. Ez a gyakorlatban miben nyilvánul meg, illetve or vosolható-e a probléma? Ha valakinek van ezzel saját tapasztalata és megosztaná, azt megköszönném.

(#233) ratobi válasza bobby_30 (#232) üzenetére


ratobi
senior tag

Én azzal használom (p20 pro). Nem tudom mi a nehézkes...

(#234) Pompi válasza bobby_30 (#232) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én P30 telóval használom. Semmi nehézkedés nincs.
Évek óta használok Garmin terméket (Edge), P30 előtt P20 volt, semmi gondom.

Feel Good Inc.

(#235) bobby_30 válasza Pompi (#234) üzenetére


bobby_30
tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget. Még azon filózom hogy ez vagy a solar legyen inkább. Nem is a megnövelt üzemidő miatt, hanem a plusz funkciók végett /body battery/. Bár az a 60000 ft különbség igencsak elgondolkodtató.

(#236) Memmaao válasza bobby_30 (#235) üzenetére


Memmaao
addikt

Body battery már a sima instincten is van. A senzor más. SatO2 nincs. Üzemidőben nálam kb úgy alakult, hogy a sima Instinct olyan 11 napot bírt, a solar pedig 14 napot bír 7/24 viselve.

My name is Bond, James... Dean.

(#237) lorcsi


lorcsi
veterán

Nem semmi ez a connect rendszer
Csak par hete hasznalom..a jovo hetre akartam turautvonalat keresni
Mar arra keszultem, h a turistautakrol kell konvertalgatni
Ehhez kepest...Connect->tréning->utvonalak...es a terkepen lehet keresni mas feltolteset az adott teruletre...
Eszkozre kuldes..es mar ott is van
Elso vakterkepes turazasom lesz, de maris nagyon tetszik 😀

(#238) bobby_30 válasza Memmaao (#236) üzenetére


bobby_30
tag

Tudom hogy te mindkét típust ismered, mert mindkét fórumot átolvastam, ezért lenne pár kérdésem. A pulzus mérés valóban pontosabb lett az új szenzorral? Tehát mióta a solart használod más lett az átlagos pulzusod a síma instict által mérthez képest? Tudom hogy az igazi a mellkaspánt lenne, de azt csak külön akkor használnám ha konkrétan sportolnék valamit. Illetve a Body battery sehol sem szerepel a síma instinct leírásában, csak a solarnál, de ha te azt mondod hogy van benne akkor szerintem ezt választom. Végűl szerintetek honnan érdemes beszerezni, tehát melyik áruházat érdemes elkerűlni messzire? Most Amazonon szállítással kb 56000-ért meg lehet kapni, de a garancia miatt gondolom érdemes itthonról beszerezni. Köszi a segítséget.

(#239) caledonia válasza bobby_30 (#238) üzenetére


caledonia
csendes tag

Ha a garancia számít Zerge, ha az ár EMAG, de ott is ki lehet fogni két év garival. Remélem nem számít reklámnak.

[ Szerkesztve ]

(#240) Memmaao válasza bobby_30 (#238) üzenetére


Memmaao
addikt

Nincs különbség a pulzusmérésben. Vagyis 7/24 viselve nincs lényegi eltérés a nyugalmi pulzusban és pulzus ingadozásban. Sport alatt nem tudom, mennyivel pontosabb, mert ant+ övet használok. A sima Instinct ott azért pontatlan volt. Amazon 56e nagyon nagyon jó àr! Amazon.uk esetén figyelj arra, hogy már nincs email contact! Nem lehet őket emailben elérni, de ha telepíted az amazon appot, chaten kb azonnal reagálnak. Nekem garanciális ügyintézés során még nem volt panaszom amazonra. Tény, hogy nem lesz 1 év hazai forgalmazói gari, de az amazon nagyon rugalmas garanciális ügyekben. Pl amazon.uk 8,99 GBP utal neked a postára, de ha fotót küldesz a posta költségről, azt is térítik (és automatikusan a termék érkezésekor a 8,99 GBP is :) ) Az amazon.de meg ticketet küld ingyenes visszaküldésre. Viszont ha meghibàsodik, valószínű nem csere órát küldenek, hanem megtérítik a vételárat.
Most az eMAG nagyon jó áron adja a szürkét.
Annyi meg, hogy ha eMAG vásárlás során nincs rajta navigate matrica, akkor nem.magyar garis. De van 14 napod visszaküldeni. Ha nekem kéne most vennem, én a Solar-t venném, de ár érték arány a sima mellett szól.
A sima Instinct leírása azért nem írja a body battery-t, mert megjelenés után kb 1 évvel került bele, kb a 8as sw frissítéssel.

My name is Bond, James... Dean.

(#241) BaLee válasza Memmaao (#240) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha az Emag-on az adott Garmin óránál a fogalmazónak is az Emag-ot írja akkor annak hivatalos magyar terméknek kell(ene) lennie, mert fel vannak tüntetve a Garmin oldalán mint hivatalos viszonteladók. [link]

(#242) ratobi válasza Memmaao (#240) üzenetére


ratobi
senior tag

Milyen ant+ övet használsz?

(#243) BaLee válasza BaLee (#241) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Plusz infó. Ma érkezett meg az Instinct Solar-om az Emagtól, rajta van a nagy Navi-Gate forgalmazói matrica.

(#244) Memmaao válasza ratobi (#242) üzenetére


Memmaao
addikt

Egy Beurer digital és egy scosche rhythm van itthon.

My name is Bond, James... Dean.

(#245) bobby_30


bobby_30
tag

Megrendeltem az órát, és addig is próbálom magam kiképezni. Milyen alkalmazást kell letölteni a connect-en kívűl?

(#246) balu1977 válasza bobby_30 (#245) üzenetére


balu1977
senior tag

Semmilyent.

(#247) dionaea


dionaea
őstag

Kijött beta sw 12. Akinek gondja van a w11 el hátha megoldja.

(#248) balu1977 válasza dionaea (#247) üzenetére


balu1977
senior tag

Van benne újdonság?

(#249) dionaea válasza balu1977 (#248) üzenetére


dionaea
őstag

Reggel ota van fent igy nem tudom.de ez 4.5 mb volt a 11sw meg 2.75mb. Persze ez nem jelent sokat.

(#250) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok! Ma megjött az óra, és megkezdtük az ismerkedést. Mindjárt kérdeznék is. Sikeresen megadtam fix tevékenységnek a terepfutást, bár az igen távol áll tőlem. Egyszóval a jobb felső gomb fixálást hogy lehetne megszüntetni. Valamint érdekelne hogy az óra része képes-e kiírni hogy 13:58, nem csak azt hogy 1:58. Egyenlőre ezek lennének. Köszi a segítséget előre is.
Végűl a Zergétől vettem, ami érdekes hogy én nem találtam rajta Navi Gate matricát sehol, illetve magyar nyelvű leírást sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.