Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) balu1977 válasza zo-lee (#800) üzenetére


balu1977
senior tag

23% és 16 napot ír? Hol itt a probléma?

(#802) MC Pite válasza zo-lee (#799) üzenetére


MC Pite
veterán

Őszinte leszek: Szerintem tök fölösleges energiatakarékosba tenni. SPO2 kikapcsolva is kibír 2-3 hetet akár, edzésekkel is 1-2-őt. Az éjjeli SpO2 viszont lefelezi a runtimeot.
Én a heti hajmosás és/vagy borotválkozós (azaz hosszabb) fürdésnél rakom töltőre oszt ennyi.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#803) zo-lee válasza balu1977 (#801) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Nem a matekkal van a gondom, hanem - ahogy az első hsz-ban írtam - azzal, hogy kb. 12 óra alatt (tegnap délután 18:00- ma reggel 6 óráig) 3 napot csökkent a kijelzett üzemidő, energiagazdaságos üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#804) MC Pite válasza zo-lee (#803) üzenetére


MC Pite
veterán

Napos kijelzés pontatalan, mint a tippelt megtehető km, (utolsó x idő mintavétele alapján) csak a százalékot érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#805) Diopapa válasza zo-lee (#800) üzenetére


Diopapa
addikt

23%-on van az óra és még 16 nap van hátra, az nagyon jó. az én beállításaimmal 16n van hátra 56%-on. (bluetooth be, értesítések be, pulzusmérés be, véroxigén ki)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#806) Smeló


Smeló
tag

Instic Solar 1-em van. Azt tapasztaltam, hogy vmtől időnként "beakad" az óránál vmi, és nagyon gyorsan merül. Nem segít a töltés, G.Expresszre kapcsolás, és az újraindítás sem. A gyári állapot visszaállítása után áll helyre a korábban megszokott merülés üteme. Más tapasztalt hasonlót?

(#807) MC Pite válasza MC Pite (#794) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha nem is 100%-os a megoldás/amit kerestem, de megvan:

[kép]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#808) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pár napig le volt merülve az órám(solar, 1.verzió), töltés, kapcsolódás után szoftvert frissített, és most ránézve kb 10 fokkal melegebbet mutat mint a mellérakott szobai hőmérő :Y . Természetesen több, mint fél órán át nem piszkáltam, csak rajtam volt nap közben.

Lehet a szoftver bugos?

Szerk: lehet jó lesz, a sw update üzit a "hősokk" észlelésekor láttam meg, most mintha "hűlne". Pár óra múlva újra összemérem és visszajövök hisztizni, ha nem jót mutat :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#809) MC Pite válasza MC Pite (#807) üzenetére


MC Pite
veterán

A (nagyjábóli) megoldás az az, hogy ezek szerint az Explore arra való, hogy -akár térerő nélküli helyen- a telefonra töltött offline térképpel is oda tudjak bökni egy pontra és odanavigáljon az óra - turn by turn nélkül. Nem arra, hogy általában ezzel készítsük az útvonalat - persze mindig ezzel próbálkoztam jó ideje. A garmin connect webes felületén a Tréning (stopper ikon), Útvonalak, Pálya létrehozása részen összeállítva az útvonalat már lesz kanyarodási értesítés. Bringás útvonalnál nem, de gyalogosnál meg is jelenik ez az opció! És innentől jelzi előre a kanyarokat, és nem kell a térkép nézeten hagyni, mert felugró ablakban is mutatja. :)

Amiért csak nagyjából jó ez a megoldás, hogy ehhez számítógép kell, mert telefonról elég körülményes egy útvonalat összerakni, és persze net is kell hozzá. De legalább megvan a lehetőség. :)
Kár hogy a Garmin a turn by turn navit csak a térképpel rendelkező (2× ennyibe kerülő) óráknál reklámozza.
szerk: És aki még nem próbálta úgy, már elindított tevékenység közben is lehet indítani navigációt, vagy leállítani, vagy másikat indítani. Jobban szeretem így használni mint a navigáció tevékenységet indítani, mert ott egyféle számlap/adatlap kiosztás van, egyébként meg nyilván túrázás/futás/outi/mtb bringázás szerinti adataimat látom.
[Yt videó az útvonalszerkesztésről]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#810) sanyci válasza MC Pite (#809) üzenetére


sanyci
senior tag

Kipróbáltam.
"Egyéb" tevékenységgel is működik...

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#811) t72killer válasza t72killer (#808) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vaklárma volt, hőmérő okés :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#812) MC Pite


MC Pite
veterán

I2: Új funkciók és megjelenítés már a célegyenesben... (Még nincs magyarírása)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#813) Orgi válasza MC Pite (#812) üzenetére


Orgi
őstag

Az itt írtak jönnek?
[link]

(#814) MC Pite válasza Orgi (#813) üzenetére


MC Pite
veterán

8.64 volt a stabil verzióm, ott ezek nagy része nem tűnt fel, illetve egy ideje már használom is ami meg igen.
Vagy csak nem találom - hogy pl a kolléga nenfeltétlen lássa a banktól jövő üziket mikor mellettem ül, és jön a fizu :DDD . (Ó, ráguglizva meglett.)

A bétával ezen túl jö nek az új cuccok. A F6 és I2-be a HRV figyelés és widgetek érkeznek, a bétában ez volt a fő újdonság.

Az amúgy vicc, hogy mennyi és milyen sportprofil van (majd tucatnyi bringás pl), de roller vagy görkori az nincs.

És a vicc, hogy miután sem a garmin support fb oldalon, sem itt sem tudta senki hogy tudok turn by turn / kanyarodási értesítéses navigációt készíteni, majd rájöttem, és leírtam...
Kiderült hogy nem kell az online felület sem, mert a garmin connect app is tudja hogy új útvonalat dobjak össze benne :DD Még tesztelnem kell hogy az utasítások is mennek-e, de remélem igen.

De lassan új teszteket kell csinálni az órákról, mint anno a fuji fényképezőknél. Csomó új opció jelent meg. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#815) MC Pite


MC Pite
veterán

HRV mellett újnak tűnik a Funkcionális küszöbteljesítmény mérése is, sőt, pánt nélkül is mért ma VO2 maxot az I2, idáig emlékeim szerint az Instinctek ezt csak pánttal tudták.
Az edzésterhelés diagrammot és hőhöz való akklimatizálódást nem tudom hogy eddig is volt és nem néztem, vagy ezek újak :DDD

Ó, itt van cikkben: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#816) MC Pite


MC Pite
veterán

Mit csinál a feledékeny Solar tulaj aki nem vitt magával a 2 hetes útra Garmin kábelt, és edzeni is akar néha? :DDD (Energiatakarékoson félig töktött akkuval ugyan 30 napot ír, de akkor csak óra+lépésszámlálóként funkcionál.)
[kép]
Kb 2 óra alatt 5%.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#817) t72killer válasza MC Pite (#816) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD . Vesz valami brutál ívlámpát a legközelebbi keravilban?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#818) MC Pite válasza t72killer (#817) üzenetére


MC Pite
veterán

Peeersze. Ha olvasólámpa nincs, jó lesz az elszívóé :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#819) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Instinct egyre nagyobb csalódás számomra.
OKT-22
Mért adatok: 13,89 km 1048 m szint
Hivatalos adatok: 18 km 585 m szint

Folyamatosan szakadozik a GPS jel ami még az olcsó rider 15 bringás órámnál se fordult elő soha. Aztán itt van ez a szint eltérés amit nem tudok hová tenni. Lépés számláló 34987 lépést mért erre a napra.

(#820) Orgi válasza J.C.G. (#819) üzenetére


Orgi
őstag

Én szintén Instinct 1-el teljesítettem az OKT-t (és a többit is) és nem tapasztaltam ilyet, se elmérést, se szakadozást. Egyetlen eset volt, mikor a GPS-t átraktam ultratac vagy energiakímélő módba (nem tudom melyik a pontos megnevezése most), akkor full hülyeséget mért, ezt a beállítást nézd meg szerintem, illetve egy teljes gyári visszaállítás esetleg...

(#821) MC Pite válasza J.C.G. (#819) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem jellemző ilyen, szerintem is visszaállítás vagybalaposannátnézni a beállításokat.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#822) J.C.G. válasza Orgi (#820) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm a segítséget, de nem állítom át energiatakarékos üzemmódra. Viszek magammal powerbankot és így nem gond az akkumulátor merülése.
Ha ez így van akkor az én készülékem a hibás sajnos (vagy se).

MC Pite #821

Már volt alapra állítás is a fagyások miatt.

[ Szerkesztve ]

(#823) MC Pite válasza J.C.G. (#819) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha rámész a weboldalon hogy Magassági javítások : Bekapcsolva, akkor mire változik szint?
Én most hétvégén használtam először az ultratracot, na ott a 4km-es sétából 255km-lett. Kiexportáltam a gpx-et, a garmin explore szépen látta hogy 4km, majd az alapján javítottam, strávába kézzel ezt importáltam. De a normál gps használtattal nem volt még ilyen, pontosabb (legalábbis az I2) mint a telefonom.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#824) J.C.G. válasza MC Pite (#823) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ezt nem tudtam hogy ilyet kell (lehet) állítani rajta. Ez már reálisnak tűnik. Amúgy menet közben a táblákon jelzett magassági adatok kb. stimmeltek, 2m eltérést tapasztaltam mindössze. Egyébként ezt minden alkalommal be kell állítani vagy most megtettem és ennyi volt a problémám vele?

GPS jel vesztésre vannak ötletek?

(#825) Orgi válasza J.C.G. (#824) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem ezt csak egyszer kell beállítani, de nekem default be volt.
GPS jelvesztésre: gondolom GPS only beállításon vagy, szerintem állítsd át a többi közül vmelyikre, mondjuk GPS+Galileo-ra...
[link]

(#826) J.C.G. válasza Orgi (#825) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Kerékpározásnál csak GPS volt állítva, de városban nem volt gondom vele, többi opció ruszkira volt állítva, most megnézem euval, remélem jó lesz. Mást nagyon nem találtam ami befolyásolhatná.

(#827) J.C.G. válasza J.C.G. (#826) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nem jó továbbra se. Amit nem értek az az, hogy kerékpározásnál ez miért nem probléma.
OKT14
Hivatalos: táv 14,1 km, szint 525 m
Gamin: 6,43 km szint 396
Briton 15: 15,42 km szint 490 m
Pedig még + dolgokat is beiktattunk.
Lépések: 31050
Emelet: 114/129

A beállítás GPS+ Gallileo másodperccenkénti mintavétel.
Durva jelvesztéseket produkál az órám. Elveszíti a jelet majd pár km után megint talál műholdat.

(#828) MC Pite válasza J.C.G. (#827) üzenetére


MC Pite
veterán

Gari...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#829) Diopapa válasza J.C.G. (#827) üzenetére


Diopapa
addikt

Tehát az Ultratrac nincs bekapcsolva? Esetleg a mp-enkénti gps jelet lehetne automatikusra tenni. Vagy gyári beállítások visszaállítása?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#830) J.C.G. válasza MC Pite (#828) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Igen valószínűleg ez lenne a megoldás.
Amazon.de oldalon működik ez?
#829Diopapa
Köszönöm már végig próbáltam ezt is.
Eddig inteligens mintavételen volt és nincs az energiatakarékosság bekapcsolva.

(#831) balu1977 válasza J.C.G. (#830) üzenetére


balu1977
senior tag

Ha elmegy a gps jel az nem a mintavétel gyakorisága miatt van.
Auto pause nincs véletlenül bekapcsolva? Az szokot bezavarni gyaloglás-túrázás közben. Csak bicó közben van neki értelme.

[ Szerkesztve ]

(#832) J.C.G. válasza balu1977 (#831) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Az bizony be van kapcsolva!
Ez okozhatja a gubancot?
Ezt még ki kell próbálnom. Akkor ha jól értem minden bicó és túra váltásnál ki és vissza kell kapcsolnom ezt a funkciót? Esetleg hagyjam kikapcsolva?

(#833) J.C.G. válasza J.C.G. (#832) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Látom ki lehet kapcsolni tevékenységenként is.
Remélem ez megoldja a problémámat. Köszönöm a segítséget!
Az energiatakarékos időkorlátnál csak normál és bővített opció van, normálra van állítva nálam.

[ Szerkesztve ]

(#834) balu1977 válasza J.C.G. (#833) üzenetére


balu1977
senior tag

Tuti ez lesz a baj. Lassú mozgásnál későn kapcsol ,hogy te már elindultál,azért hiányoznak a kilométerek. Ha kiesne a gps jel akkor összekötné egy egyenes vonallal és nem lenne ekkora különbség.

(#835) J.C.G. válasza balu1977 (#834) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Egyenes vonallal köti össze, erre értettem a jel elvesztését.
De hétvégén remélem megyek még egy kört és tesztelhetem. :)

[ Szerkesztve ]

(#836) MC Pite


MC Pite
veterán

Az csak annyi hogy 2-4km/k alatt pause, ha elindulsz, akkor folytatja; ebből 1-2% eltérés jöhet össze. Kisgyerekkel, lassú sétával sok megállással akár fél-1km is 2-3km-en, de itt nme hiszem hogy ez okoz ekkora különbséget.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#837) balu1977 válasza MC Pite (#836) üzenetére


balu1977
senior tag

Majd kiderül.

(#838) Diopapa


Diopapa
addikt

Az elején én is kísérleteztem az Autopause-al, de szerintem teljesen szarul működik. :( Ha kell a pause, kézzel kapcsold be.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#839) MC Pite válasza Diopapa (#838) üzenetére


MC Pite
veterán

Én mindig használtam; egyedül a kisgyerekes rengetegszer megállós és lassan haladós köröknél volt fals. Igaz, amúgy ritkán állok meg, de ha valahol megállunk egy bambira, nem ketyeg addig is az óra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#840) J.C.G. válasza MC Pite (#839) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Sok a megállás csajokkal, bár most, hogy csak ketten megyünk már gyorsabb. De sok a fényképezés virágok, rovarok, makk stb. miatt. Esetleg egy kitérő a szikla mászás miatt.

(#841) J.C.G. válasza balu1977 (#837) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Mára kiderült hogy az auto pause volt a hiba. Úgy tűnik nem m kell kidobnom a szemétbe az órám. :R
OKT-04 Tapolca, Keszthely

(#842) Smeló


Smeló
tag

A héten a közel másfé éves Solar Instninct-em elvittem a Garminhoz, mert 3-4 nap után GPS és Pulzoxi nélkül is lemerült. A következő nap hívtak, hogy mehetek a csereóráért, gariba cserélik. Abszolút korrekt a Navigate ügyfélszolgálata, és nem éri meg néhány ezer Ft-al olcsóbban más beszerzésű Garmin eszközt venni sztem.

(#843) balu1977 válasza Smeló (#842) üzenetére


balu1977
senior tag

Ez egyik is így volt. Nem szerelnek,hanem cserélnek.

(#844) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok, csak a biztonság kedvéért kérdezném, hogy ha Instinct 1-et cserélek 2-re, akkor Connectben csak simán eltávolítom az egyest, hozzáadom az újat és minden korábbi edzésem megmarad a programban?

(#845) Diopapa válasza Orgi (#844) üzenetére


Diopapa
addikt

Szia, Persze. Ha meglesz, kérlek írj pár sort, hogy mennyiben más / jobb? Az elsőből a Solar vagy a sima verziód van?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#846) Orgi válasza Diopapa (#845) üzenetére


Orgi
őstag

Sima 1-es van, amit imádok amúgy. Engem a jobb szenzor, úszás alatti részletesebb értékek, jobb üzemidő, picit az alvásfigyelés érdekel főleg, de ha ráguglizol, jó pár összehasonlító cikk van, 1-es Solarról nem váltottam volna, de simáról szerintem megéri, ha vki sokat sportol.
Meg untam nézni, ahogy a pénzem csak inflálódik el, inkább elköltöttem akkor már :D

(#847) Diopapa válasza Orgi (#846) üzenetére


Diopapa
addikt

Ez a beszéd! :DDD
Engem kicsit a ConnectIQ meg a Garmin Pay vonzana, de februárban vettem az 1-es Solart, én is imádom, remélem még sokáig kitart.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#848) Orgi válasza Diopapa (#847) üzenetére


Orgi
őstag

Ezek pont hidegen hagynak, ráadásul a sima 2-es már elfogadható áron van, a Solar (amiben van a Garmin Pay) ára horror... ráadásul szerintem a magyar bankok nem is támogatják a K&H kivételével.

[ Szerkesztve ]

(#849) Diopapa válasza Orgi (#848) üzenetére


Diopapa
addikt

Revolut-al ez nem gond...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#850) balu1977 válasza Orgi (#846) üzenetére


balu1977
senior tag

Részletesebb adatok úszásnal? Mik azok? Alvásfigyelés meg éppen olyan szar minden garminban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.