Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) MC Pite


MC Pite
veterán

Sít sose próbáltam, most azbúszásnaknolvstam utána higzy működne rendesen (jól elrugaszkodni, siklani, relatív gyorsan úszni).

Megérkezett a 11.16 az I2/2S-re.
Alcás mód [link], menet közben futásnál teljesítmény és a korrigált sebesség, testreszabható ne zavarj mód, stb.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1002) MC Pite


MC Pite
veterán

Gyors volt: 11.18

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1003) MC Pite


MC Pite
veterán

Próbálta valaki az Irányított teszt végrehajtása a tejsavküszöb meghatározásához funkciót?

Nagynehezen megtaláltam hol van, csak egy pánt kell hozzá.
I2 könyve (angol, a magyarban nem találtam) [link] . Bár a Fenix 7-nél le van magyarul is, és ugyanez lesz: [link] Garmin leírása általánosan: [link]

Ha jól sejtem, valami egyszerűbb helyet keressek (körpálya féleség) ahol könnyen tudom majd szabályozni a pulzust, ne terepre menjek kipróbálni?
Plusz épp normális (nem kissé fájós láb) állapotú izomzat + bemelegített állapot is hasznos, megpróbálom jövő héten megcsinálni :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1004) Orgi válasza MC Pite (#1002) üzenetére


Orgi
őstag

Hozzám még a 11.16-os sem ért ide 🤷

(#1005) MC Pite válasza Orgi (#1004) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem is fog szerintem, a 18 a javított 16-os, a log is (kb) azonos. Azt meg hetek alatt szokták csak kiterjeszteni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1006) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Decemberben vettem egy instinc-et. Most jutottam el addig, hogy bringázás közben is kipróbáljam. De sajnos hiába indítottam el a GPS-t csak az időt számolta. iConnectbe feltöltve a térkép se jelenik meg. Bringázás után amikor gyalogolni voltunk ott a megtett távot már mutatta, de iConnectbe áttöltve a térképet itt sem mutatja.
Januárban még minden rendben volt gyaloglásnál.
Mi csesződhetett el?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1007) MC Pite


MC Pite
veterán

Tudod linkelni a tevékenységet? Garmin connect.
Energiagazdálkodásnál/tevékenységnél be van kapcsolva a gps?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1008) Orgi válasza MC Pite (#1005) üzenetére


Orgi
őstag

Tegnap nekem is megjött a 11.18, kár hogy pont hazaértem a síelésből, bár így is egész normálisan működött a tevékenység mérése.

(#1009) Orgi válasza sonar (#1006) üzenetére


Orgi
őstag

Én mostanában szobabiciklizek, de ott csak időt mutat, mondjuk gondolom ez normális. Rendes biciklizésnél szerintem kéne táv is, nem lehet hogy ezt a tevékenységet indítottad el véletlenül?

(#1010) sonar válasza MC Pite (#1007) üzenetére


sonar
addikt

Tegnap akármit nyomkodtam nem találtam a kérdéses menüket. Majd mérgemben kikapcsoltam.
Reggeli kávénál jött a megvilágosodás, hogy ez lehet nem is rossz ötlet.
Gyors felöltöztem aztán kint mentem két kört az udvarban és most rendesen track-elt, Connect-be is megjelent a tevékenység, térképpel is.
Havonta illene kikapcsolni az órát?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1011) MC Pite válasza sonar (#1010) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem szoktam, de bugok előfordulhatnak. Mondjuk nálam még legalább 2 havonta eleve jön sw frissítés, vagy néha belassul, olyankor restart. (Vagy ha baromi sok tevékenység van, törlöm.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1012) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Még egy kérdésem lenne.
Ti vettetek a kijelzőre vmi protectort? Érdemes?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1013) Orgi válasza sonar (#1012) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem nem.

(#1014) MC Pite válasza sonar (#1012) üzenetére


MC Pite
veterán

Egyesre vettem oleofób üveget, a kettesé enyhén domború :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1015) Pompi válasza sonar (#1012) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én tettem rá, annak ellenére, hogy elvileg mindent is kibír.

Mondjuk ehhez képest azt olvastam, hogy a Fenix 6 Sapphire üvegét is meg lehet karcolni.
Az ördög nem alszik. Én alapvetően vigyázok a cuccaimra, mégis van, hogy megtörténik a baj. Pont friss sztori. Úgy két hete megint elkezdett foglalkoztatni a téma, hogy az 1.gen Instincet le kellene cserélni valamire. Annak kapcsán indultam neki, hogy az utolsó darabos Fenix 6-okat akciózza az Amazonon a Garmin Store különböző mértékben. Volt, hogy az USA Store-ban a Fenix 6 Pro Black 300 dollár volt - ami még a postával, vámmal, áfával együtt is baráti ár. Én végül a német Amazonról (úgy látszik ez a végzetem, az Instinct is onnan jött anno) rendeltem meg egy Fenix 6 Solart - a színre mentem, fém lünettásat szerettem volna. 420 euro magasságában volt - tehát kb. mint egy Instinct 2 Solar itthon. Pénteken jött meg a cucc, tettem rá üvegfóliát. Vasárnap egy étteremben (tehát még csak nem is sportolás közben) egy ártatlan szituban sikerült a falba (ilyen rusztikus kőutánzat cucc volt) verni az óra üvegét - pontosabban szerencsére a rátett üveget amit sikerült is megkarcolni. Nem tudom, hogy a gyári Gorilla Glass aka Power Glass hogy szerette volna, minden esetre örültem neki, hogy csak a védő üveget sikerült megkarcolni.

Feel Good Inc.

(#1016) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Megjött a frissítés i2-re.
Az üzemidő kijelző 8 napról 15 napra ugrott. Kikapcsolták vajon az éjszakai spo2 mérést?
Az szokta duplázni az üzemidőt.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1017) MC Pite válasza Drótszamár (#1016) üzenetére


MC Pite
veterán

Valószínűleg igen, de nálam ki volt amúgy is kapcsolva (csak olyankor kapcsoltam be, ha majd, vagy 100%ra töltöttem véletlen :DDD ).
Azt írja 56% 16nap, de ezt nyilván tevékenységek nélkül kell érteni, azaz hetente szoktam 40-50%ot rátölteni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1018) Drótszamár válasza MC Pite (#1017) üzenetére


Drótszamár
őstag

Átnéztem a beállításokat, és nem. Ha bekapcsolom az egésznapos mérést, akkor 9 napot jelez, ha csak éjszaka mér akkor 15-öt. Lehet tuningoltak valamit az algoritmuson, és kevesebbett kell világítania a piros lednek?

Most 73% - 9 nap az előrejelzés egész napos pulzus, és sp02 méréssel.
Eddig 100%-nál volt 10 nap úgy hogy az sp02 csak 23:00 és 06:00 között volt bekapcsolva.
Szép munka, ha tényleg tud így ennyit. :C

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1019) Drótszamár válasza Drótszamár (#1018) üzenetére


Drótszamár
őstag

1 nap alatt 2 napot merült. Ez így inkább bug mint feature. Mind1, visszatettem csak éjszakai mérésre.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1020) Memmaao válasza Drótszamár (#1019) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem ez a becsült idő nagyon nagyon távol van a valós üzemidőtöl. Nekem a Crossover 34 napot ír 100%-on, de 20-21 napnál még sosem bírt többet.

My name is Bond, James... Dean.

(#1021) MC Pite


MC Pite
veterán

10-11% nálam az I2S egy óra tevékenységgel (ingázásnál csak gps, de optikai pulzusméréssel). Kb a fele ebből a tevékenység most.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1022) dionaea


dionaea
őstag

Mivel úgy látszik a I1, I2 osszemosodott itt a topicban ami nem baj, kérdezném hogy I1 és 2 között nagy a különbség?
Mostanában viszem vissza az I1 et garancián túli beszamítasra és ha meglesz az új nem tudom megérné- e eladni és venni egy I2 t viszont a különbözet elég nagy árban a kettő között. És mégegyszer nem szeretnék belefutni hogy gari után nemsokkal elfárad az óra. Tehát mindenképpen magyar garas kellene.

(#1023) MC Pite válasza dionaea (#1022) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem nagy, de kinek mi számít.
A menü sokkal hasznosabb, a telepíthető cuccok is (pl jelzi így battery guestimatel mikor 80% körül jár a töltés, fasza óralapokat lehet felrakni. [link] A nem szolároknál bitang jó lett a láthatósága a kijelzőnek, csorognak bele az új hasznos funkciók. Szenzor is ügyesebb, szolár is rengeteget fejlődött (ha olyat veszel). Ezeket használtam.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1024) dionaea válasza MC Pite (#1023) üzenetére


dionaea
őstag

Ok köszi úgy döntöttem még várok. Tetszik az i2 főleg a solar. De még gyűjteni kell.

(#1025) MC Pite


MC Pite
veterán

2X: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1026) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

(#1027) Orgi válasza Pompi (#1026) üzenetére


Orgi
őstag

Szép, de remélem a 3 visszatér a korábbi mérethez, a kis kezemen a 45 még oké, ez már batárnak tűnik...

(#1028) Pompi válasza Orgi (#1027) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez "csak" egy méret a 2-es vonalon belül. Igazából ezzel csak igazították a kínálatot a Fenix sorozatban megszokottal, ott is van S, "sima" és az X, ahol az X mindig a legnagyobb verziót jelenti. Szóval szerintem ha majd megjelenik a 3-as akkor ugyan így meg lesz ez a hármas felosztás méretben.

Feel Good Inc.

(#1029) MMiklos86


MMiklos86
csendes tag

Imádom a G-Shockokat, de igazából már tényleg minden területet lefednek az Instincttel. A különböző fórumokon lehetett olvasni olyat, hogy azért tart ki valaki a Rangeman, Mudmaster mellett, mert az Instinct "túl kicsi férfiórának", de a 2X ezt is orvosolja.

(#1030) lorcsi


lorcsi
veterán

I13 minim van es egy ideje nem talalja az oram a telefont
mit kell bekapcsolni az iphone-on, h rezegjen ha az ora keresi ?

(#1031) MC Pite válasza lorcsi (#1030) üzenetére


MC Pite
veterán

Miuin kisakkoztuk nagynehezen, de szifonon passz.

Esetleg ez?
Check your notification settings.

Go to the settings in your iPhone.
Scroll down to 'notifications'.
Find the Garmin Connect app.
Turn on 'allow notifications'.
Tap 'show preview', 'always', or 'when unlocked'.
Tap everything in 'notifications'.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1032) lorcsi válasza MC Pite (#1031) üzenetére


lorcsi
veterán

Ezek igy vannak nalam is
megsem rezgeti :F

(#1033) Farkas82


Farkas82
tag

December óta boldog tulajdonosa vagyok egy instinkt2 solarnak, nagyon klasz óra, csak két dolgot lenne jó beállítani, csak nem találom:
- híváskor ne csak kettőt rezegjen, mint pl üzenetek érkezésekor, hanem folyamatosan ameddig fel nem veszem, mert így érzésre nem lehet a kettőt megkülönböztetni. (annyit tudtam csinálni, hogy híváskor csippanjon is eggyet, de hangos közegben azt nem hallani)
- az időt a telefonról vegye, ne keljen a gps szinkronizálást manuálisan indítani. (tudom, ha pl egy futást indítok, megteszi magától, csak pont most nem tudok futni, a medencés úszáshoz meg nem használ gps-t)

(#1034) Orgi válasza Farkas82 (#1033) üzenetére


Orgi
őstag

A másodikat nem értem, nem a neten szinkronizál időt is? De attól hogy nem szinkronizált egy hete, még pontos marad... Kollégámnak is Garminja van és másodpercre mindig ugyanannyit mutat az óránk.

(#1035) Farkas82 válasza Orgi (#1034) üzenetére


Farkas82
tag

Gps szinkronizálás után 1mp késéssel együtt jár a telefon órájával, de tegnap pl 8mp késésben volt az óra a telefonhoz képest, miután 3 hete nem indítottam gps rajta.

(#1036) balu1977 válasza Farkas82 (#1033) üzenetére


balu1977
senior tag

Egyiket se lehet máshogy állítani.

(#1037) Dyraxx


Dyraxx
tag

Sziasztok!
Márciustól használom kocogáshoz az I2 Solar órámat és azt vettem észre, hogy az 5 km-es távomat valamiért állandóan máshogy számolja, van, hogy 5km-nek, de van hogy csak 4-nek, vagy 4,5-nek, de volt már 3,5 is. Többnek viszont sosem számolja.
Az eredeti GPS+Glonass beállítást használtam eddig, de most átállítottam GPS!+Galileo-ra, de gyk. semmi különbség nincs, összevissza mér mindkettő.

A 18. kerületben kocogok egy kis fás parkban, a kerület közepén. Az 5 km-emet már sokszor lemértem, telefonnal, gps-szel, biciklivel, szóval az fix. Valamiért az óra nem jól indítja a helymeghatározást, úgy tűnik, mert amikor már lefutottam kb 1 km-t, néha még mindig csak 400m-nél jár, de ez változó.

A parkba vezető út gyalog kb 12 perc súrún lakott, tiszta erdőmentes területen, (Üllői út), és amikor otthonról elindulok, akkor bekapcsolom a helymeghatározást, de a 12 perc alatt nem találja meg a helyemet, csak fut körbe a vonal a GPS felirat körül a kicsi körben. Ettől még elindul a futás aktivitás, de baromi pontatlan. Ha 20-50 méter lenne a pontatlansága, akkor nem érdekelne, de hogy 5km-en 4-et mérjen, az nem túl nyerő sportban.

Mi lehet a baj?
Feltelepíettem a legújabb szoftvert is már, és újraindítottam többször is, de nincs változás.

(#1038) balu1977 válasza Dyraxx (#1037) üzenetére


balu1977
senior tag

Kapcsold ki az autopauset vagy fuss gyorsabban.

(#1039) Addel válasza balu1977 (#1038) üzenetére


Addel
senior tag

Azt csak észrevenné, ha szüneteltet, akkor rezeg. :)

(#1040) Diopapa válasza Dyraxx (#1037) üzenetére


Diopapa
addikt

Szia,

Lehet, hogy hülye kérdés, de megvárod a GPS jelet mielőtt elindítod a tevékenységet?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1041) Drótszamár válasza Dyraxx (#1037) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha indulás előtt szinkronizálom a telefonnal, akkor gyorsabban talál pozíciót.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1042) Orgi válasza Diopapa (#1040) üzenetére


Orgi
őstag

De írta, hogy 12 perc alatt sem talál GPS jelet az óra. Én nyomnék az órának egy gyári állapotra visszaállítást, mert ez semmiképpen sem normális. Naponta többször elindítom a Connectet, így nekem 15-20 mp alatt van gps jel mindig amúgy még a belvárosban is.

(#1043) Diopapa válasza Orgi (#1042) üzenetére


Diopapa
addikt

Valóban.. De akkor nem az a probléma, hogy pontatlan a mérés, hanem hogy 12 perc alatt sem talál jelet, amikor ennek max 5-50mp-es feladatnak kellene lennie.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1044) Addel


Addel
senior tag

Sziasztok, az normális, hogy 2 hete az "edzésre való felkészültségre" 1-100-ig skálán 1 pontom van ? Gondoltam pihenek kicsit, pünkösd alatt 3 napig nem mozogtam semmit, ugyan úgy 1 pontom van azóta is?! Nem érzem magam ennyire tunyának. :F

(#1045) Orgi válasza Addel (#1044) üzenetére


Orgi
őstag

Ilyet hol lehet látni? Sehol sem találok :)

(#1046) Addel válasza Orgi (#1045) üzenetére


Addel
senior tag

Megnyitod a telefonon a connect app-ot, ott bal felül lenyitod a menüt->Teljesítmény-statisztikák->ott a második felülről "Edzésre való felkészültség"

(#1047) Orgi válasza Addel (#1046) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem sima Instinct 2-nél nincsen ott ilyen.

(#1048) Addel válasza Orgi (#1047) üzenetére


Addel
senior tag

Erre nem is gondoltam, hogy ilyesmiben eltérhet a i2-től az i2x. :F

(#1049) MC Pite


MC Pite
veterán

I2 Solar, nekem sincs.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1050) Dyraxx válasza balu1977 (#1038) üzenetére


Dyraxx
tag

Az autopause futásnál ki van kapcsolva, gyorsabban meg nem tudok futni, így is olyan gyors vagyok, hogy lehagyom a GPS-t, látod :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.