Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Orgi válasza balu1977 (#850) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk a pulzust a sima Instinct nem mutatja úszásnál, az érdekelne, de a multi-sport is triathlonhoz.

[ Szerkesztve ]

(#852) balu1977 válasza Orgi (#851) üzenetére


balu1977
senior tag

Ezek valóban hasznosak.

(#853) MC Pite válasza Diopapa (#847) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem volt I1, I1S, I2 és most I2S. Ha van konkrét kérdés válaszolok, de szoktam irogatni a tapasztalatokat. Az I2 egy ultrakönnyű Fenix inkább mintsem az Instinct fokytatása, főleg a 9.x-es szoftverekkel :K .

Az alvásfigyelésen is javítottak, pontosabb mint tavasszal volt, elég jónak tűnik. Nyilván a pulzus is sokkal pontosabb mint az I1S-nél, már nem mindig veszem fel a pántot (kardió és montinál még nagyobb a difi, de aszfalton vagy futásnál már megegyezik a pánttal).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#854) Diopapa válasza MC Pite (#853) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszi a válaszokat!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#855) Dyraxx


Dyraxx
tag

Üdv!
Szeretnék venni egy Instinct 2 órát és érdekelne, hogy érdemes-e most még várni, hogy tovább essen az ára, vagy innen már nem nagyon fog, vagy csak olyan lassan, hogy nem éri meg tovább várni?

A másik kérdésem az lenne, hogy mennyire éri meg a Solar verziónni? Amatőr szinten túrázok, tehát a GPS kb kéthetente lenne bekapcsolva 1-2 napra. Az eü funkciók, várnyomásmérés, ilyesmi egyáltalán nem érdekelnek, ki is kapcsolnám (ha ki lehet) azonnal vásárlás után. Útvonalakat (gpx) viszont szeretnék rá tölteni abban a 4-5 napban, amit havonta túrázással töltök.
A fenti használat fényében megéri-e a 40.000 pénz a Solar funkcióra?
Köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#856) Orgi válasza Dyraxx (#855) üzenetére


Orgi
őstag

Én pénteken rendeltem és azóta 4k-t ment fel az ára, a másik topicban válaszoltam.

(#857) Dyraxx válasza Orgi (#856) üzenetére


Dyraxx
tag

Szuper, köszönöm!

Még azt néztem, hogy a sima Instinct 2 (Standard-graphite, stb) változathoz mellékelt specifikációkban nem találtam meg a Garmin Pay fícsört a hivatalos honlapon, sőt, az Instinct 2-k közül csak a Dezl és a Solar változatokhoz írják a Garmin Pay-t. Gondolom ez egy praktikus dolog lehet, ha nem kell előhúzni mindig a bankkártyát.

https://www.garmin.com/en-US/p/775421/pn/010-02626-11#specs
Ha a Garmin Pay-re szűkítem a keresőt az összes óránál a hivatalos oldalon, akkor is csak a Dezl-t, illetve a Solar változatokat listázza ki.

Létezik, hogy ez a funkció csak a Dezl-ben és a szolárokban van, a sima Instinct 2-kből pedig kihagyták?

(#858) Orgi válasza Dyraxx (#857) üzenetére


Orgi
őstag

Ez így van, a Garmin Pay csak Instinct 2 Solar. De csak a K&H támogatja tudtommal, illetve Revolut.

(#859) Dyraxx válasza Orgi (#858) üzenetére


Dyraxx
tag

A Solar és a Dezl (a fuvaros változat), ahogy olvasom. És gondolom, aki nem K&H-s, az a Revoluton keresztül egyszerűen tudja ezt a funkciót használni. (A többi támogatott platformot bevallom nem is ismerem: Curve, Genome, TransferWise)

(#860) balu1977 válasza Dyraxx (#859) üzenetére


balu1977
senior tag

Azt ugye tudod hogy csak a csiganyál navigáció megy rajta?!
Hogy meg e éri solart venni? Nem! De ha akarsz vele fizetni akkor muszáj lesz.
Ha nem kell a pay ,akkor elég a a sima első instinct is,mert pont annyit tud túrázás szintjén.

(#861) sanyci válasza Dyraxx (#855) üzenetére


sanyci
senior tag

Én 90e-ért vettem a német Garminnál a Solar 1-et, akkor annyi volt a nem Solar is itthon.
Nekem simán megérte a plusz pénz (akkor 55e lett volna a sima), hogy sokkal ritkábban kell tölteni.
Az igényeidet olvasva egy Solar 2, amellett, hogy azzal fizetni is tudsz, ha az fontos számodra azt tudja nyújtani, hogy szinte csak akkor kell majd töltened, ha aktívan használod a GPS-t.
Ez azért elég nagy szó, mikor az iWatch új verziójánál már akár 18 órás üzemidőt is ígérnek...
Nekem megérné, hogy szinte elfelejthetem a töltést, cserébe még fizethetnék is.
Curve segítségével meg bármilyen magyar bankkártyát használhatsz Garmin Píy-re.

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#862) Dyraxx válasza balu1977 (#860) üzenetére


Dyraxx
tag

- Hát ahogy nézem az akksi épp a dupláját bírja üzemidőben, mint az Instinct 1-é, és ez a faktor számomra esszenciális.
- Ha a csiganyál navigáción a vaktérképet érted, nem tudom, hogy ez mekkora mínusz pl. a Fenix 6 full-térképéhez képest. A Fenix 6 Pro ~200k, a Fenix 6 sima ~150K, az Instinct 2 solar szintén ~150K körül mozog. Szóval nem tudom, ki nyeri a "Fenix 6 sima versus Instinct 2 Solar" debate-et, ami nyilván egy régebbi modell vs egy új modell.
tehát gyakorlatilag e két dolog közül kell választanom:

- az Instinct 2 Solar hosszú üzemideje vaktérképpel
vs
-a Fenix 6 full térképe jóval rövidebb üzemidővel.

Jól gondolom?

Mennyivel tud többet vajon egy full-térkép, mint a vaktérkép?

(#863) Dyraxx válasza sanyci (#861) üzenetére


Dyraxx
tag

Tehát akkor tud-e a full térkép annyival többet a vaktérképnél, hogy megérje visszamenni az időben 1 szériát, illetve feláldozni az üzemidőt?

GPX trackfájlt gondolom mindkettőbe be tudok tölteni, és mindkettő tudja jelezni, ha letérek a trackről. Mik azok a térképfunkciók, amik a vaktérképen nicnsenek, de a teljeseben igen?

(#864) sanyci válasza Dyraxx (#863) üzenetére


sanyci
senior tag

Vaktérképen nincs háttér/szintvonal, stb., csak a feltöltött nyomvonal.
Viszont vihetsz fel pontokat.
Ha van nálad telefon is, akkor meg megnézed azon, ha a track nem elég...
Én telefonnal is úgy navigálok, hogy az a táskámban van és a fordulóknál szól.
Ezt a vaktérképes navi is tudja.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#865) MC Pite válasza Dyraxx (#862) üzenetére


MC Pite
veterán

Vaktérkép úgy jól használható, ha jelzi a kanyarokat - ehhez neked kell összerakni szerintem az utat. Bár mondjuk múltkor egy saját korábbi edzést indítottam, és ment a turn by turn...
I2nél a teló/garmin szerver(?) tervez - meg tudod könnyen nézni gépen/telefonon- térképes fenixnél az óra (lassabb és nehezebb pontosan megnézni).
Fenix Pro mutatja a térképet is, a másik csak a nyomvonalat, utasításokat (a lényeg az utasítás nekem, ha nincs turn by turn, majdnem mindegy van e térkép). Explore appal nem lesz turn by turn, csak a connectel. https://prohardver.hu/tema/re_garmin_instinct_kuldetes_teljesitve/hsz_807-807.html

Instinct monokróm, remekül olvasható és könnyű, fenix meg színes és tud 1-2 dolgot pluszba. Sokat nézegettem, pont a térkép és a súly fontos nekem, de túl nehéz és relatív sérülékeny ehhez képest a fenix. Vannak videók amik összemérik (bár I2 nemrégiben kapott sok újítást, a videókban ez még nincs benne).

Felesleges kikapcsolni SPO2 kivételével bármit, rengeteg dolgot mér ügyesen az I2, ez nem egy huami/samsung, stb (nemmtúl hasznos alvási és edzés statisztikákra gondolok).

Solar: Nyáron határozottan jobban bírja, meg a pay ami előny. Utóbbi nem izgat, mert ott a telefon (bár a curve gpayyel néha szopat, garmin payyel jó; revolut mindkettővel). A színe miatt vettem használt I2S-t a visszaküldött I2 helyett.
5,5órás tekerésen puzus pánttal és pedálfordulatszenzorral, navigációval és persze gps+galileo rögzítéssel 20%-ot merült - ez jóval hatékonyabb töltés mint a solar fenixnél, vagy akár az I1S-nél volt. De olyan sokat bír a sima I2 is, hogy ritkán kellene több. Azok solar plusszáért nem adnék pénzt.

Egy előnye volt nemrég a Solarnak: 10 napos német útra elfelejtettem kábelt vinni. Az 54%-al okosóraként kihúzza, de alvásmonitorozással és 2 naponta edzésekkel persze nem; így spot lámpa alá lógattam, és ott töltöttem minden nap. :DDD
[kép]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#866) Dyraxx válasza sanyci (#864) üzenetére


Dyraxx
tag

Én eddig óra nélkül túráztam, pl. Kinizsi 100 most ment le először, telefonon az OSMAnd+ appal. Ami abban tetszett, hogy POI-kat ki lehet jeleztetni, tehát a GPX útvonal mellett található nemcsak kilátót, várromot, de az utolsó vadlest, padot, vízvételi lehetőséget is kijelzi kis ikonnal, ha bekapcsolom a POI-kat. Ezt gondolom a vaktérkép nem tudja, de talán a Fenix rendes térképe sem.(?)

Ami még érdekelne, hogy az Instinct 2 képes-e arra, hogy beavatkozás nélkül, menet közben jelezze hanggal/rezgéssel, bármivel, hogyha véletlenül letérek a betöltött GPX útvonalról?
A K100-on volt most ilyen bajom, mivel a telefon OsmAnd+ appja nem jelzett, elmentem egyenesen tovább ott, ahol balra kellett volna kanyarodnom, és mentem fölöslegesen vagy fél km-t, mire észrevettem, hogy rossz felé tartok. Tehát az Instinct tud-e ilyen helyzetben figyelmeztetni menet közben, anélkül, hogy babrálnám éppen?
-vagy arra csak a full-map (pl. fenix 6) képes?
-vagy az sem?
-vagy mindkettő?

[ Szerkesztve ]

(#867) balu1977 válasza Dyraxx (#866) üzenetére


balu1977
senior tag

Egy fenix pont ezekre is képes amiket itt leírtál. Vaktérképen mutatja az útvonalat és hogy ahoz képest te hol vagy. Ennyi. Se poi se más útvonalak, se semmi. Ezt az üzemidő parát meg nem értem. Mit számít hogy nem 2 hét, hamem 3 hetente kell tölteni? Túrára az ember eleve feltöltött órával indul. Én legalább is igen.

(#868) Orgi válasza balu1977 (#867) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk egy Kinizsi 100-at vagy más nagyobb teljesítménytúrát, aminek több mint 16 óra a menetideje egy sima Instinct nem bír ki elindított edzéssel, rá kell tölteni power bankból közben. Vagy egy több napos sátrazást... Nyilván nem mindenki csinál ilyet, de azért rétegigénynek sem mondanám. Nem nagy dolog, ráadásul a sima Instinctre tök gyorsan rá lehet egy kis pihenő közben tölteni jelentős mennyiséget, de akkor is tény.

(#869) balu1977 válasza Orgi (#868) üzenetére


balu1977
senior tag

Igen extrém esetekben, ha már tölteni kell közben is elveszik a solar előnye. Vagy elég ha csak nem süt a nap vagy nem olyan szögben vagy erdőben van. Írta hogy nem kell semmi plusz szolgáltatás se. Akkor is elég a sima a kettes instinct helyett. Túrázásra épp olyan szar mindkettő kijelzője. Instinct előtt amazfit stratosom volt transflektiv kijelzővel és sírtam mikor túrázni indultam vele. Kicsi nagyon az a kijelző. Mikor másfél év után lecseréltem 6x sapphirere újra jó volt ránézni az órára menet közben. Nem csak azért mert újra normál méretű lett hanem az extrák végett amiket nem tud a fenixhez képest. Szíve joga ki mit vesz, de én tuti nem ajánlom egy túrázó embernek az instinctet.

[ Szerkesztve ]

(#870) Diopapa válasza balu1977 (#869) üzenetére


Diopapa
addikt

Furcsa, az ember azt gondolná, hogy pont túrázásra van. Nem teljesen értem amit írtál, a Samunak jobban olvasható volt a kijelzője mint az Instinct-nek? Vagy mit értek félre? :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#871) sanyci válasza Dyraxx (#866) üzenetére


sanyci
senior tag

Arra az I1S is képes, hogy jelezze, ha fordulni kell, látod, ha nem vagy a track-en, és rezeg akkor is, ha visszatérsz rá...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#872) Pompi válasza Diopapa (#870) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én nem látom, hogy hol van Samsungról szó... szerintem Garmin Fenix 6x Sapphire-ről van szó.

Feel Good Inc.

(#873) balu1977 válasza Diopapa (#870) üzenetére


balu1977
senior tag

Amazfitről és 6x sapphireról írtam. :D Ha nem világos akkor azt hogy az amazfit is vaktérképes de mivel nagyobb a kijelzője jobb volt sokkal túrázásra.

(#874) Dyraxx válasza Orgi (#868) üzenetére


Dyraxx
tag

A sima Instinct nem volt eredetileg sem opció. Az I2 standardnak pont a duplája az üzemideje, mint az 1-nek, én azt remélem, hogy egy K100-at kibír az I2, pláne az I2 Solar.

(#875) Dyraxx válasza balu1977 (#867) üzenetére


Dyraxx
tag

A fenix nem vaktérképes, úgy tudtam. Az üzemidő para pedig abból ered, hogy utálom töltögetni az eszközöket, ráadásul mindig elfelejtem, azt ott állok megfürödve, amikor szükség lenne éppen rá. Épp ezért vettem telefonból is bitang-aksisat. Igaz, hogy egy valóságos tégla, de egy hónapban egyszer-kétszer azért mindig eszembe jut feltölteni - és az pont elég is neki.

Úgy is mondhatnám: Nem vezetékes telefont / órát /eszközöket keresek. Azok a kétezres évektől már idejétmúltnak számítanak, de valahogy mostanában megint divatba akarnak jönni. :)

[ Szerkesztve ]

(#876) Dyraxx válasza sanyci (#871) üzenetére


Dyraxx
tag

Tehát, ha be van töltve a GPX track file és barangolunk az erdőben, és váletlenül letérünk az útvonalról, akkor pl. 20 méter múlva jelez hanggal/rezgéssel, hogy letértem? vagy mennyit enged, mi az a távolság ami a hibahatáron már kívül esik?

(#877) MC Pite válasza Dyraxx (#874) üzenetére


MC Pite
veterán

Kibírja, simán.
Pár méter után jelez. Ha connectes (vagy bizonyos gpx-ek esetén is) az útvonal, még szól is kanyarok előtt.

A sima fenix ugyanazt tudja mint az instinctek, a drágább fenix 6 Pro/stb tud térképet (de korlátoltabb mint az etrexem, így maradok a turn by turn vaktérképnél).

balu1977: Rendes térképhez kell/ajánlott a 6X mérete, de fogadjuk el hogy valakinek egy fél toronyóra 24 órában zavaró a kezén (pl nekem).
Etrexet nagyon ritkán használom, elég az I2S, max a kormányon van ha sokat navigálok vele. Etrexet akkor használom, ha vakrepülés van, vagy nem tudom előre az utat, és sokat kell piszkálni a térképet (kalandtúrák). De végigtekerni egy útvonalon nekem perfekt az I2 navija (turn by turn módon!).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#878) sanyci válasza Dyraxx (#876) üzenetére


sanyci
senior tag

Ezt nem próbáltam, de a kijelzőre pillantva azonnal látszik, ha nem vagy a tracken...
Meg ugye azt mindig jelzi, ha forduló van, így ha nem jelez, ne fordulj :))

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#879) MC Pite válasza balu1977 (#869) üzenetére


MC Pite
veterán

Stratosra műtöttél térképet és azt követted? Úgy kurvalassú az óra...
Vagy nem tudom neked melyik volt, nekem a 3-as. De sokkal jobban szeretem az I2 kijelzőjét. Az I1 felbontásban elmarad, de sokkal jobban látható.

sanyci: Explore-vel tervezett/letöltött útvonalnál nem szól a kanyarok miatt, csak ha letértem!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#880) Orgi válasza Dyraxx (#874) üzenetére


Orgi
őstag

Nem neked válaszoltam az üzemidő vonatkozásában...

(#881) sacro


sacro
tag

Sziasztok ! Nem régen sikerült szereznem egy sima Instinct-et. Végigolvasva a fórumot, láttam hogy korábban volt mód egy kicsit "magyarosítani" az óra magyar nyelvét. A kérdésem az lenne van még lehetőség letölteni nyelvi fájl-t valahonnan ? Bújtam a netet de bevallom sehol sem találtam .

(#882) lorcsi válasza sacro (#881) üzenetére


lorcsi
veterán

A nyelvi fajl fent van az oradban
le tudod tolteni, szerkeszteni es felmasolni a sajat valtozatodat

(#883) sacro válasza lorcsi (#882) üzenetére


sacro
tag

Szuper !!! Köszönöm !!!. :R Még csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy melyik text editort javaslod ? Illetve hogy csak átírom, visszamásolom és kész ? :)

(#884) balu1977 válasza sacro (#883) üzenetére


balu1977
senior tag

Hosszabb nem lehet.

(#885) lorcsi válasza sacro (#883) üzenetére


lorcsi
veterán

Notepad
igen kb ennyi az egesz
en meg annyit megcsinaltam, h az eredeti nyelvi fajl is megvan.. ha valami gebasz lenne

(#886) sacro


sacro
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, mindenkinek ! :R Az óra azóta folyamatosan "magyarosítás" alatt !! :))

(#887) Diopapa


Diopapa
addikt

Instinct Solar-ra jött frissítés 18.10, elvileg javították a magasságmérővel kapcsolatos bugokat.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#888) J.C.G. válasza Diopapa (#887) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

A solar nélkülire is megérkezett a 18.10.

(#889) Smeló válasza Diopapa (#887) üzenetére


Smeló
tag

A tapasztalatok alapján még így is maradt javítanivaló benne...

(#890) J.C.G. válasza J.C.G. (#888) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Valamiért nagyon merül ma. 30 perc GPS mérés volt csak és 2 vonal maradt, pedig este 19 óra körül húztam le a gépről. Kíváncsi leszek meddig bírja.

(#891) J.C.G. válasza J.C.G. (#890) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Érdekes, egy bringás mérés aktív volt a háttérben. 5:39p indult és 13 óra körül nyomtam egy stoppot, majd mentettem. Menet idő 0:05, teljes menetidő 0:07 sec, eltelt idő 1:11 sec teljes menetidő. Ahhoz képest hogy 7 órán keresztül mért? a háttérben...
Eddig úgy volt beállítva az óra, hogy aktív mérésnél lezárta a gombokat és pár látni kívánt adatot jelenített meg a kijelzőn, de most nem vettem észre rajta semmi különöset míg be nem akartam lépni a tevékenységek közé.
Át kell néznem a beállításokat.

(#892) J.C.G. válasza J.C.G. (#891) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nem tudom miként tudott véletlenül elindulni a mérés mikor 3 gombnyomás kell hozzá.
Van mit javítani a gombok nyomáspontján. Nem tudom a kettesnél ez változott e.

(#893) balu1977 válasza J.C.G. (#892) üzenetére


balu1977
senior tag

Hát szerintem rendben van a nyomáspont. Inkább lehetett az hogy túl lent van az óra a csuklódon és ahogy fogod a kormányt ahogy vissza hajlik megnyomta.

(#894) J.C.G. válasza balu1977 (#893) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Igen ez az oka. A felsőm és a kabát ujját is vissza kell húzni, hogy hozzá férjek az órához ami megint csak előre nyomja az órát. De ezek szerint egész télen erre készülhetek, mindig ellenőriznem kell, hogy nem fut-e a háttérben valami mérés.

(#895) Pompi válasza J.C.G. (#894) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Zárd le a gombokat ha ennyire necces ez a vezetés-kabát szitu. Nem a legideálisabb, de talán jobb, mint folyamatosan csekkolni, hogy elindult-e valami.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#896) Dyraxx


Dyraxx
tag

Na tegnap végre megvettem én is az i2 solart, Amazonon volt (van) akcióban, s ezzel életem első sportóráját, remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket. ^^
Ami még érdekelne, hogy mit érdemes még beszerezni hozzá? Az amazon megmutatja, hogy mások miket vettek még hozzá, pl. edzett üveg, vagy műanyag fólia, keret bringára stb. Biciklim nincs, főként túrázáshoz, (akár magashegyi) fogom használni), ill terepfutáshoz (erdő). Kell-e nekem tehát kijelzővédő fólia?

(#897) Dyraxx válasza Dyraxx (#896) üzenetére


Dyraxx
tag

...vagy bármi más?

(#898) J.C.G. válasza Pompi (#895) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Igazad van! Ha többször is előfordul hasonló, akkor ez lesz a megoldás.

(#899) Orgi válasza Dyraxx (#896) üzenetére


Orgi
őstag

Teljesen felesleges szerintem.

(#900) Dyraxx válasza Orgi (#899) üzenetére


Dyraxx
tag

Rendben, köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.