Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) MC Pite válasza Dyraxx (#896) üzenetére


MC Pite
veterán

Nincs rá üveg, ez enyhén domború. Az össze süveg meg sík :U .
Neked tetsző szíj, nekem pl a nejlon jött be [link] .
Tartalék kábel vagybtöltőfej esetleg, mert ritkán töltöd, nem mindig lesz eszedben vinni :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#902) Drótszamár válasza MC Pite (#901) üzenetére


Drótszamár
őstag

Én ilyen adaptert vettem tartalék kábel helyett: [link]
Így usb-c kábellel tudom tölteni. Az adaptert a kulccsomómra fűztem fel.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#903) kekigyu válasza MC Pite (#901) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Ez a nejlon szíj milyen lehet non-stop viselés esetén? Gondolok itt arra, hogy én csak töltés közben veszem le az órát, abban is fürdök. Milyen gyorsan szárad vagy mennyi vizet ,,tart magában,, egy gumi szíjhoz képest?

(#904) MC Pite válasza kekigyu (#903) üzenetére


MC Pite
veterán

Fürdeni, úszni nem jó, utóbbira átpattintok egy QuickFit szilikonszíjat.
A sima órákatnén se vettem le, de azokat lazábban hordtam. Ezeket fürdéshez leveszem, szárazra törlöm a kezem, ill megtörlöm azbórát felvétel előtt.
Átlagos edzés enyhe nedvességét jól bírja, és persze sokkal jobban szellőzik.
Ki lehet nyomkodni a vizet,(a nagyját) ill aki nem törli meg a szilikon alatt se úszás után, annak egykutya.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#905) kekigyu válasza MC Pite (#904) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Inkább az lenne fontos, hogy a ruhát ne vizezze össze, mármint ne tartson magában vizet. A szilikon szíj kívülről egy pillanat alatt szárad, ami alatta marad meg nem zavar. Linket tudsz adni, honnan rendeltél nejlon szíjat?

(#906) MC Pite válasza kekigyu (#905) üzenetére


MC Pite
veterán

Én [innen] vettem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#907) Dyraxx válasza MC Pite (#901) üzenetére


Dyraxx
tag

Köszi!
Azt tudjátok esetleg, hogy az i2 solar-nál a garmin pay-hez melyiket érdemes használni, mastercardhoz: Curve, Revolut, vagy TransferWise? És miért épp ezt vagy azt?

(#908) MC Pite válasza Dyraxx (#907) üzenetére


MC Pite
veterán

Revolut. Curve akkor, ha amúgy nem használnál Revolutot, és akkor nem kell tölteni. Nekem mindkettő hozzá van adva, curve már párszor megszivatott (de nem kell topupolni, bár aitomatikusra van állítva Revolut esetén).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#909) Dyraxx válasza MC Pite (#908) üzenetére


Dyraxx
tag

Sosem használtam még egyiket sem. Csak úgy gyanítom, hogy mire valók, ill, hogy hogyan működnek. A Curve hogyan szívatott meg? És mi az a top-up? Hogy tölteni kell a Revolut egyenlegre valami minimális összeget, vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#910) MC Pite válasza Dyraxx (#909) üzenetére


MC Pite
veterán

Curve szívások: nem sikerült fizetni (pl shell), ill nem sikerült fizetni, és le is vonta a bankkártyáról (elutasítva, de egyenleged csökkent a tranzakcióval). A curva hasonló mint a googlepay, csak közvetítő a fizetésben.
A Revoluthoz van számlád, erre teszel lóvét, pl kártyás fizetéssel, esetleg auto feltöltéssel. Itt van bankbetéti védelmed is, meg (az appot is) egyszerűbb használni. Curve előnye a go back in time, de az főként a vivid money-hoz (volt) hasznos, átlagfelhasználónak nincs haszna. Vivid helyett ott a magyar ReCash inkább.
Akkor röviden, Revolut.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#911) kekigyu válasza MC Pite (#906) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Még egy utolsó kérdés: ezt a tépőzáras megoldást mennyire érzed stabilnak? Mennyire elhagyásbiztos a gyári szíjhoz képest?

(#912) MC Pite válasza kekigyu (#911) üzenetére


MC Pite
veterán

3 hónap alatt újszerű (sporttal, melóval, 2-4 hetente kézzel kimosom). Elég erős, és nem áll ki, nem akadsz el vele, ha az óra akad el, akkor se engedett.
A gyári állítólag még jobb, de egyelőre ez is korrekt. Egy dolog fura, levételkor az én kezemnél már 1-2 tépőzárnyit vissza kell húzni a tengelynél (bővíteni). Egy picit hosszabbnál nem kéne (vagy egy jó QuickFitesnél, ahol nem az olcsó 20-22mm adapterbe rakják).

[Ez] rendes quickfites, nem a pilinszke vacak.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#913) kekigyu válasza MC Pite (#912) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Köszi!

(#914) Dyraxx válasza MC Pite (#910) üzenetére


Dyraxx
tag

Arról nincs híretek, hogy a Garmin Pay-t bővítenék-e a közeljövőben magyar bankokkal, vagy esetleg az alap G-Pay-jel? A hivatalos weboldalon írják persze, hogy folyamatosan bővítik a platformot, de a gyakorlatban nem történik semmi bővítés mióta.

(#915) balu1977 válasza Dyraxx (#914) üzenetére


balu1977
senior tag

A bankodnál érdeklődj csak tőlük függ.

(#916) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan tudok aktiválni egy magam által létrehozott teljesítmény üzemmódot ? A Max Battery és a Jacket mode az alap, emellé létrehoztam egy sajátot, és ennek az beizzításával vagyok bajban.

Válaszotokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#917) MC Pite válasza zo-lee (#916) üzenetére


MC Pite
veterán

Adott tevékenységnél állítod be(pl séta beállítás), Energiaüzemmód.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#918) sanyci


sanyci
senior tag

No. Sokak szerint nincs szükség védőüvegre.
Nem tudom, de ma vettem észre egy csúnya karcolást az órán. Szerencsére csak a védőüvegen.
Mivel matt üveget használok (a telefonjaimon is), nagyon fura volt pár óráig nélküle használni az órát, szabályosan zavart a gyári üveg csillogása!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#919) Dyraxx válasza sanyci (#918) üzenetére


Dyraxx
tag

Állítólag az Instinctek nem csillognak az ott használt technológia miatt és így tökéletesen látni őket minden irányból vakító napsütésben is. Most akkor mi az igazság?

(#920) sanyci válasza Dyraxx (#919) üzenetére


sanyci
senior tag

Az én ízlésemhez képest csillog a Solar 1., ezért is tettem rá matt üveget.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#921) MC Pite


MC Pite
veterán

Különböző dologról beszéltek.
Az üveg az üveg.
A kijelző technológia meg olyan, hogy remekül látszik kb minden szögből, főleg a nem solar változatoké. [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#922) sanyci válasza MC Pite (#921) üzenetére


sanyci
senior tag

Igen, ez is igaz.
Szóval látszani, mindig nagyon jól látszik, de engem zavar, ha csillog.
Az azért számomra nem elfogadható, hogy egy órán, amiben van taktikai mód, a kijelző üvege visszaveri a fényt, és elárulja, hogy hol vagyok, vagy akár csak a szembe csillant...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#923) balu1977 válasza sanyci (#922) üzenetére


balu1977
senior tag

Rambo te vagy az?

(#924) Diopapa válasza balu1977 (#923) üzenetére


Diopapa
addikt

:DDD :DDD :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#925) sanyci válasza balu1977 (#923) üzenetére


sanyci
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy a 9 éves lányom emiatt talált meg bújócskánál! :DD

Viszont tényleg zavaró pl. vezetés közben, ha ide oda tükröz az autó plafonján egy fényes foltot, stb.

A Nokia AMOLED CBD kijelzői voltak az utolsók, amire nem tettem matt üveget/fóliát...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#926) Dyraxx válasza sanyci (#925) üzenetére


Dyraxx
tag

Akkor meg ő a Rambó... Az ellen meg nem véd, szal így is úgy is feleslegesnek tűnik a matt üveg. :DD

(#927) Dyraxx


Dyraxx
tag

Végre megérkezett az i2 Solar órám az Amazonról. Egész délelőtt a beállításokat bújtam, próbáltam megtanulni a kezelését. A nagyja megvan, de pár dolgot továbbra sem értek / nem találok. Letöltöttem a kektura.hu weboldalról az aktuális friss, teljes OKT térképet (nyomvonal + pecsételőhelyek, ~1130km, ~2,5 MB): https://turistaterkepek.hu/kekturahu/gpx/mozgalom/okt_teljes_bh_20220908.gpx
Amikor fel akarom tölteni a Connect profilomba a kéktúra hivatalos GPX fájlt, a telefonos connect app némi töltési idő után hibát ír ki, PC-n keresztül pedig 5 percnyi töltés után canceleltem, mert gondolom beakadt, mármint kiakadt. Mi a baj ezzel a fájllal? túl nagy neki? Van valami limit? Vagy a ~150 pecsételőhely pont a túl sok neki?

Ezt követően létrehoztam egy rövid, saját útvonalat a térképen kattintgatva, és ezt fellőttem az órára. Megpróbáltam legyalogolni - nem sikerült. betöltöttem a Pályák -> gpx file -> Pálya menün kersztül -> feljött a térkép, elkezdtem a pályát lemenni, de pár perc után kiírt valami visszaszámlálást 30 vagy 60 mp-ről, valami energia mód szöveget jelenített meg. Ezt a visszaszámlálást kétszer kinyomtam, így ilyenkor visszaengedett a térképre, de harmadjára végigengedtem, megnéztem mit csinál, ha végigér a számláló. Hát kinyomta a térképet meg az egész eksönt, visszatért az óra a föképernyőre. Ezt gondolom ki lehet kapcsolni valahol, de nem találtam még meg, hogy hol.

A másik, hogy az egy dolog, hogy betöltöttem a gpx útvonalat, és elindulok rajta, de hogy tudom felvenni azt, ahogy azon végigmegyek?

A harmadik kérdésem hogy miért ennyire sötét az óra kijelzője? két helyet találtam, ahol állítani lehet a backlightot, a bal felső gomb megnyomására, azt feltettem 100%-ra, és az aktivitás köben, azt hagytam 20%-on. De a backlight bekapcsolása nélkül akkor is túl sötétnek tartom a kijelzőt. Észrevettem, hogy harántok egyet rajta, akkor világosabb lesz valamivel a számlap, de a félhomályos késő délutáni lakásban alig látom. A fénye függ az akksi állapotától? Mármint kisebb-e a fénye (nem a backlight) pl. 10% akksin, mint 80% akksin? Van rá valami mód feljebb tornászni az alap fényerejét valahogy, vagy ez ennyi?

Tehát összegezve a kérdéseket:
1.) -Miért nem fogadja be a Garmin Connect rendszer az OKT kéktúra hivatalos GPX térkép fájlját?
2.) -Miért akar energiatakarékos módba váltani 5-10 perccel azután, hogy elindítok egy feltöltött "pályát"?
3.) -Hogy tudom felvenni az aktivitást, miután betöltöttem és elindítottam egy pályát?
4.) -Lehet-e javítani valahogy az óra túl sötét kijelzőjén? (Nem a háttérfényen (backlight) keresztül)

Előre is köszi a segítségeket, válaszokat!

(#928) balu1977 válasza Dyraxx (#927) üzenetére


balu1977
senior tag

1 túl hosszú neki. Mindíg csak azt rakd fel amit teljesíteni akarsz.
2 csak a pályat indítod ,de tevékenységet nem és azért számol vissza.
3 fentebb írtam. Indítod a pályát majd a túra tevékenységet.
4 nem

[ Szerkesztve ]

(#929) Drótszamár válasza Dyraxx (#927) üzenetére


Drótszamár
őstag

4: Fehér alapon fekete watch face?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#930) Dyraxx válasza balu1977 (#928) üzenetére


Dyraxx
tag

Szuper, köszönöm a válaszokat!

A "csak a pályat indítod ,de tevékenységet nem" -el kapcsolatban hogyan tudom azután elindítani a túra tevékenységet, hogy a pálya már elindult és megyek a vaktérképen?

Illetve még az érdekelne, hogy nem jöttem rá, hogyan lehet középre tenni a nyilat, tehát a pozíciómat, vagy ez is indulna a tevékenységgel automatikusan? Mert egyelőre így, hogy csak betöltöm a térképet, nem a nyilam van a középpontban és ahhoz mozgatja a térképet, hanem a térkép fix, pl. ahogy bezoomolom, és a nyíllal pedig egyszerűen lemegyek az óra számlapjáról, ahogfy hagyom el a bezoomolt szakaszt.

Bocsesz az amatőr kérdésekért, ez az első GPS-es/térképes sportórám. :)

(#931) Dyraxx válasza Drótszamár (#929) üzenetére


Dyraxx
tag

Igen, épp arra is gondoltam én is nemrég, köszi! Vajon nem teszi a fehér háttér kevésbé láthatóvá verőfényben a számlapot? Vagy van beállítás arra is esetleg, hogy nappal ez, éjjel meg az fusson? :)

(#932) balu1977 válasza Dyraxx (#930) üzenetére


balu1977
senior tag

Jobb gombal kikeresed a túrát és vagy indítod simán vagy lejjebb mész és kiválasztod a pályát és utána indítod. Erre figyelj mindíg mert ,ha elfelejted indítani tevékenységet nem lesz a végén semmid a túráról.
Azért mész le a pályáról mert csak betöltötted a pályát,de nem indítasz tevékenységet és gondolom ott se vagy fizikailag.

[ Szerkesztve ]

(#933) balu1977 válasza Dyraxx (#931) üzenetére


balu1977
senior tag

Csak meg kell szoknod a monokróm kijelzőt. Váltogatni csak te tudod. A solar miatt kicsitt jobban látszik a hagyományos instinct kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#934) Dyraxx válasza balu1977 (#932) üzenetére


Dyraxx
tag

Köszi, akkor tehát elég annyi, hogy miután betöltöttem a pályát, a jobb felső sarokban a gombra nyomok, jön a rezgés és elindul a felvétel. ennyi? Ez jelenti azt, hogy elindítom a tevékenységet?

(#935) balu1977 válasza Dyraxx (#934) üzenetére


balu1977
senior tag

Igen.

(#936) Dyraxx válasza balu1977 (#933) üzenetére


Dyraxx
tag

Oksa, köszi! A monokrómmal nincs bajom, csak azzal, hogy lehetne kontrasztosabb. ÉPp most kezd romlani a szemem (öregségi 45+) és ha ennyire összeolvad a fekete a fehérrel, tehát nincs kontraszt köztük, mert gyenge az alap fényerő, akkor összemosódnak az apró számok, betűk a kijelzőn. Szerencsére vannak nagyobb karakteres fészek, de a menürendszer betűi éppoly összemosódottak maradnak.

Vagy csak az én órámnak ilyen low a fényereje, mert pl. hibás? Amit a videókban látok, azok azért az enyémnél dupla olyan világosak, persze lehet a felvétel miatt is, de mindnél?

Akartam fotót készíteni róla, összehasonlítás végett, de a fotókon meg szuper jól látni, sokkal nagyobbnak tűnik a fényereje, mint ami valójában... Ezzel korrelál az a hosszú topik is, amit találtam ezügyben a Garmin fórumján:
https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/instinct-2-series/286546/instinct-2-solar-tactical-washed-out-display-anyone-else-having-this-problem-w-their-display#pifragment-1292=1
A topikban sokan jelzik, hogy úgy vették észre, hogy az óra fejjel lefelé sokkal jobban látszik, sőt olyan is felröppen benne, hogy úgy tűnik, mintha a instinct 2 (s, tactical, solar) modellekben fordítva építették volna bele a polarizációs szűrőt és ezt senki nem vette észre. :P Minden esetre tele van hasonló fényerő/láthatósági/olvashatósági problémás topikkal a fórumuk az i2-re vonatkozóan. Hát elég fura.

Remélem valami firmware-rel fogják orvosolni. Ha akár 150%-ig fel lehetne tolni a fényerőt/kontrasztot, akkor már nem lenne semmi problémám az elolvasásával. Amúgy épp most talált az automata szoftverfrissítés egy új fw-t: 5.21 (c09ad4a) - ez a legfrissebb szoftververzió jelenleg, vagy érdemes manuálisan frissíteni, vannak béta meg fejlesztői változatok amik az automata frissítésben nem elérhetők, hasonló módon, mint ahogy pl. a TCL tévéknél?

[ Szerkesztve ]

(#937) sanyci válasza Dyraxx (#936) üzenetére


sanyci
senior tag

De hát ez transzflektív kijelző! Minél világosabb van, annál jobban látszik.
Sötétben meg pont elég a fénye.
Ráadásul polarizált szemüvegben is jól látszik.
Tehát nappal, kültéren háttérvilágítás nélkül is szuper jól látszik, éjszaka meg minimális fénynél is, teljes sötétségben meg bántóan erős is tud lenni...
A kontraszt is nehéz ügy, mert összesen két színt tud:
a fekete meg a "fehér" között elég komoly a kontrasztkülönbség

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#938) MC Pite válasza Dyraxx (#936) üzenetére


MC Pite
veterán

Folyamatosan kevered a kontrasztot és a világosságot.
Döntsük el. Amúgy a nem Solar jobban látszik. [link]
Ha volt kvarcórád, azt is fény felé fordítottad, este meg világítást nyomtál gondolom.
Megjegyzem a színes transzreflektív kijelzők még rosszabbul láthatóak kevés fénynél (főleg ha solar).
Nálam tevékenységnél 20, általános 10, este 5% fényen kellemes (naplemente után, értesítésre és gombra igen, csuklómozdukatra nem világít.
Ha nagyon gáz, meg kell nézni boltban másikat, vagy nem Solart venni. Pár napig az I2 után zavart az I2S kijelzője, picikét rosszabb az I1S-től, de élhető, és jobb a színesektől.
Csak az a ragyogó kotrasztú I2 ne lett volna egy hétig a kezemen :DDD .

Én mindig a tevékenységet indítom el, és amikor kell, akkor indítom a navigálást (nem térképes ez az óra!).
Pl túrázást elindítod, hosszan az UP gomb, Navigáció, Pályák.
Ha Explore appal rakod rá a gpx-et vagy készíteszb útvonalat, nem fog kanyaronként navigálni(!), csak akkor rezegvha letértél - de ez működik fent a hegyen, net nélkül (ha töltöttél az Explore appra térképet). A connecttel lesz kanyarodási figyelmeztetés, de net kell hozzá.

150pontos gpx ahogy írták nagy neki, vágd szét.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#939) Dyraxx válasza sanyci (#937) üzenetére


Dyraxx
tag

"[...] éjszaka meg minimális fénynél is, teljes sötétségben meg bántóan erős is tud lenni" - Nekem ezzel van a bajom. Nap közben, fényben semmi baja, tökéletesen látni, viszont este, sötétben befekszek az ágyba, és háttérvilágítással is alig látom a kis betűket. Szal nemhogy bántó a háttérvilágítás, hanem baromi gyenge a fénye 100%-fényerőn is.

A kontrasztot a fényerő függvényében írtam. Nyilván a fekete és fehér között nagy a kontrasztkülönbség, de abból a különbségből az ég világon semmi nem látszik, ha nincs semmi fény - hiába viszek be egy fehér és egy fekete lapot egy vaksötét szobába, semmit nem fogok látni a kontrasztjukból - hiszen vaksötét van. Van olyan minimális fényerő, ahol már dereng esetleg valami, de nyilván kis betűk, számok kontrasztos ovlasására még nem elég ez a fény - na én valami ilyesmit érzek az i2 solar esetében este a sötét szobában a háttérvilágítással kapcsolatban. Baromi gyenge a fénye és épp ezért a kontraszt megvilágítása nem elegendő a kijelző olvasásához. Lehet, hogy egyedi probléma.

(#940) Dyraxx válasza MC Pite (#938) üzenetére


Dyraxx
tag

"Folyamatosan kevered a kontrasztot és a világosságot." - A kontrasztot a fényerő függvényében írtam, nyilván a kontraszt minimális fény nélkül nem értelmezhető az emberi szem számára. Előző posztban részletesebben.

"Nálam tevékenységnél 20, általános 10, este 5% fényen kellemes" - ha este levenném a 100%-ról 5-10%-ra, nagy eséllyel még a nagy óraszámokat sem látnám, nemhogy a kisbetűket. "Ha nagyon gáz, meg kell nézni boltban másikat" - jó ötlet, most már nagyon érdekel, hogy ennek van baja csak, vagy a modell ilyen.
"Én mindig a tevékenységet indítom el, és amikor kell, akkor indítom a navigálást [...] Pl túrázást elindítod, hosszan az UP gomb, Navigáció, Pályák." - Melyik az az UP gomb? :)

Ha megnyomom a "GPS" gombot, feljön a tevéklenység menü (futás, túrúzús, navigáció, stb). Kiválasztom a "Túrázás"-t (GPS gomb rá), és akkor benne vagyok a túrázás tevékenységben. Ekkor mit kell nyomnom? Ha újra a GPS-t nyomom meg, akkor elindul a felvétel, az gondolom nem jó. Ha a SET gombot nyomom, akkor ott megint feljön, hogy Futás, Túrázás, Navigáció, stb, de itt már egyszer kiválasztottam, hogy túrázás, nem? vagy ez már egy másik menü? A Túrázáson belül a SET gombbal miért választhatok ismét a tevékenységek közül? Nem értem.
Ha a tevékenységen belül nem a SET gombot nyomom meg, hanem a "MENU" gombot, akkor ott is van választható "Navigáció" sor, a "Futás beállítása", az "energiaüzemmód" és a "tréning" sorok alatt. Ez kell nekem?

köszi előre is!

(#941) Diopapa válasza Dyraxx (#940) üzenetére


Diopapa
addikt

Én is 45 éves vagyok, Instinct 1 Solar-al, 20%-on hagyom a fényerőt sötétben és kiválóan látom. Nem tudom elképzelni, hogy kevés a fény, hacsak nincs valami hibája vagy tényleg ennyire rossz a szemed. A kijelző pedig eink, a kontrasztossága vetekszik a papírlapéval.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#942) balu1977 válasza Dyraxx (#939) üzenetére


balu1977
senior tag

Neked nem ilyen órát kellett volna venned, ha nem jó a szemed. Én is azért cseréltem le 6x=re

(#943) Dyraxx válasza Diopapa (#941) üzenetére


Dyraxx
tag

Alapvetően nem rossz a szemem, nem vagyok szemüveges sem. Közelre (15-20cm-től) nem látok már homályosság nélkül, ami abban nyilvánul meg, hogy a többnyire mosószeres flakonon, mosogatókapszulás dobozokon lévő 100 nyelven ráírt baromi apró betűs dolgokat már nem tudom olyan közel vinni a szememhez, hogy még élesen lássam, így azokat már nem tudom elolvasni. Máskülönben jó a szemem és élsesen látok. Egy SPAR blokkon a szöveg 15-20 centitől közelítve kezd homályossá válni, de az még úgy is olvasható, hiszen jóval nagyobbak a betűi, mint ami a mosópor hátulján van.

És hát mondom, hogy fényben, nappal tökéletesen látom az óra apró betűit is, szóval .. :)

Szóval akkor lehet, hogy mégis hibás, megpróbálom összehasonlítani egy másikkal egy boltban, ha találok majd egyet dél-Pesten valahol, ami készelten is van és nemcsak megrendelni lehet.
Tudtok valami boltot esetleg így fejből, ahol szoktak lenni Garmin órák? Van a közelben Soroksári bevásárlóközpont, Köki Terminál, vecsési Market Central, határ úti Shopmark, Media Markt, Euronics, sportboltok (decathlon, hervis, mountex, intersport, sportfactory) és különböző óra-ékszer boltok, bár azokban nem hiszem, hogy lenne.

[ Szerkesztve ]

(#944) Orgi válasza Diopapa (#941) üzenetére


Orgi
őstag

44 éves vagyok, műtött szemmel, tehát annyira nem tökéletes, 2.5 dioptria van rajta. 20%-os háttérvilágítással használtam az Instinct 1-et és most a 2-őt is, mindkettővel teljesen jól látható.
Annyi különbség talán van, hogy az Instinct 1 nekem mattabbnak tűnik, az Instinct 2 üvege fényesebb és szerintem jobb volt az 1-é ebből a szempontból, nem szemből nézve kissé csillog az Instinct 2 üvege.

(#945) Diopapa válasza Dyraxx (#943) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem tudom, ez pl mennyire van neked messze:

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#946) Drótszamár


Drótszamár
őstag

A légnyomás alapú magasság mérés hogyan működik nálatok?

I2Solar verzióm van, és egyre szarabb nálam. Hiába pucolom ki alul és oldalt a nyílást hülyeségeket mér az óra. Tegnap füvet nyírtam otthon egy fél órát, és e közben 105m szintemelkedést szedtem össze. :(

Mindegyik ilyen szar, vagy nálam hibás a szenzor?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#947) Diopapa válasza Drótszamár (#946) üzenetére


Diopapa
addikt

Az instinceknek sosem volt túl jó, de ennyire nem lehet szar.. Nekem I1 Solar van, jött rá nem olyan rég egy frissítés, ami ezen javít.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#948) MC Pite válasza Dyraxx (#940) üzenetére


MC Pite
veterán

Izé, használatit előbb fusd át. Vagy mégis rossz a szemed ha nem látod a Menu/Up feliratokat :D
A
Set - az a Back gomb. (Azaz indítás helyett visszaléptél.)
GPS - OK
ABC - Down
Menu - Up
CTRL - Ligt
De ezt, és egy tevékenység indítását had ne nekünk kelljen leírni... :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#949) Keszi86


Keszi86
csendes tag

Sziasztok.
Én körülbelül 2 hónapja vettem használtan egy Instinct Solat Tacticalt 22 napot ír teljes feltöltés után 20%-os háttérvilágítássa nem tudom ez jó-e. Jó óra amúgy eddig tetszik, viszont van pár dolog amivel van probléma vagy csak én gondolom annak.
1. Múltkor random lemerült, vagyis egyik nap feltöltöttem estére 2 napot írt 9%-ot. Ki-be kapcsolás megoldotta.
2. Háttérvilágítással (90%) mintha csíkos lenne a kijelző halványan, bár annak lehet olyannak kell lennie.
3. Folyamatosan le-le csatlakozik véletlenszerűen a telefonról (Honor view 10).
4. Nem nagyon akar szinkronizálni. Például igaz nem folyik semmilyen tevékenység de a napi pulzust napintenzitást stb. nem mutattja a connect bár ez lehet a program hibája. Viszont az időjárás meg az értesítések működnek.
Ezeket vettem észre ha valaki tud esetleg ezekre valami megoldást, szívesen venném.

[ Szerkesztve ]

(#950) balu1977 válasza Keszi86 (#949) üzenetére


balu1977
senior tag

1. Valami beragadhatott
2. Ez hiba
3. Nincs beállítva rendesen, hogy fusson és ne záródjon a connect.
4. A hármas pont miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.