Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HKorn válasza nemethbalazs (#48) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem volt mindkettő, transz és oled is, el kell ismerni transz előnyeit kültéren, de azert az Instinct-nek a felbontással is vannak gondjai, emelett oled ugyanolyan jól használható kint is, jelenleg is az van, sokkal szebb.

Run&Ride

(#52) HKorn válasza zoli03 (#50) üzenetére


HKorn
addikt

A barométer hiánya jogosan fájó pont, emiatt nekem sem kellene. Ezzel együtt az Instinctet még mindig túlárazottnak tartom, egy Stratos 3 nagyobb tudású és olcsóbb is.

Run&Ride

(#53) dionaea


dionaea
őstag

Szerintem ezt az orat nem lehet amazfit -hez hasonlítani. Más kávéház ezt egy g shock hoz kell.

(#54) Maximum1 válasza HKorn (#52) üzenetére


Maximum1
őstag

”Stratos 3 nagyobb tudású és olcsóbb is.“
Az lehet, de ez 10+ év múlva is óra marad, a stratos telefon nélkül csak egy félkarú óriás, az appja tud magyart, de az óra meg nem, ne mond hogy nem veszel el benne, mindenre jó de kompromisszumokkal, garmin a felét tudja de azt stabilan évekig.
Már csak az anyag használata megéri a felárat, fogtam, nyomkodtam mind2öt, nem egy liga, semmiben

dionaea +1

[ Szerkesztve ]

(#55) Memmaao válasza sebgutkopf (#44) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, az óra árának 50%-át jóvá írják az új óra árából.

#HKorn: miért lenne túlárazott az instinct? Garmin, kifogástalan supporttal, és a márkán belül nem is a drága vonalba tartozik.

My name is Bond, James... Dean.

(#56) zaskar válasza sebgutkopf (#44) üzenetére


zaskar
senior tag

Amíg tudják ugyanazt a típust biztosítani, addig csak arra fogják cserélni. Másik típust csak abban az esetben fognak felajánlani, ha Instinct már nem áll rendelkezésre. Persze ilyen esetben a befizetett összeg változhat. Jelenleg egy Instinct garanciaidőn túli fizetős cseréje 50900 Ft a hazai forgalmazónál, de csakis az általa és viszonteladói által eladott készülékekre. Ez a megoldás kényelmesnek tűnik ugyan, de azt is vegyük figyelembe, hogy mondjuk 3 év múlva már külföldről is elég jó áron megvehetjük a "pótlást", és jelenleg is elkepzelhető, hogy olcsóbb odakint.
Én 2007 óta használok Garmin órákat, ebben volt néhány hazai és több külföldi vásárlás is, természetesen mindig vadonatúj órát vettem. Ha az ember féláron vagy közel harmadáron tud valamit megvenni kintről (mert előfordult ilyen nem egyszer) fel sem merül benne a hazai vásárlás lehetősége.
Garanciaidőn túli cserém még 2009-ben volt egyszer, akkor az újonnan 65 ezerbe kerülő 2 éves óra cseréjéért 18900 Ft-ot kellett fizetnem. Az összes többi órámmal nem volt probléma, most is megvan még pl. a 2009-ben UK-ból újonnan vásárolt Forerunner 310xt, és hibátlan.
A cserére egyébként fix árak vannak, ami nem feltétlenül 50%, hanem változó. Az Instinct esetén valóban kb. félár, de drágábbak esetén előfordul, hogy az új ár kb. harmada.
https://www.garmin.hu/kozponti-ugyfelszolgalat

[ Szerkesztve ]

(#57) HKorn válasza Maximum1 (#54) üzenetére


HKorn
addikt

Felejtsd el a 10+ évet, ezeket ugyanúgy kidobhatod majd pár év után, mint a telefonokat, teljesen mindegy ki a gyártó. Ahhoz pedig drága dolog.

Run&Ride

(#58) HKorn válasza Memmaao (#55) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, profi berkekben biztos nem számít drágának, én úgy értem, hogy nekem az, mert én bringázok és futok hobbi szinten, tehát nekem kell pulzusmérés /kalóriaszámlálás, meg egy nagyjából pontos GPS track, ezt pedig a legtöbb sportóra tudja, a Garmin árának feléből.

Run&Ride

(#59) Ganzer válasza Hadrian (#1) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nem csípem a fehér színt órákban, de ez a g-shock vadállat ebben a színben, bejön. :K

(#60) Memmaao válasza Ganzer (#59) üzenetére


Memmaao
addikt


Nekem eddig ez a két szín volt/van.

My name is Bond, James... Dean.

(#61) Ganzer válasza Memmaao (#60) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ezek is guszta színek. Nekem egy fekete fenix 5 plus volt, csak már nem használtam ki a képességeit, így eladtam. Most egy ilyen van:
Semmi extrát nem tud de a munkámból kifolyólag terepre valami nagyon strapa óra kell, ezt gond nélkül hozza. De most megint vakarózok hogy nekem kell egy instinct vagy valami gshock ami legalább csipog ha messenger üzenet vagy hívás jön. :)

(#62) ( V ) válasza Ganzer (#61) üzenetére


( V )
veterán

G-Shock szériából kíváncsi lennék az új GBD-H1000 ra. Elsőre ár értékben inkább az instinct. Bár a képességei elég meggyőzőek plusz normál módban 1 év működés az azért elég komoly. Ja és böhöm nagy :D

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#63) Ganzer válasza ( V ) (#62) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Igen, azt sajnálom hogy ilyen nagy. Gshock-nál csak a design tetszik nekem (de az nagyon, főleg a fehér!), minden másban számomra úgy tűnik hogy az Instinct lesz jó: ár, méret. :K

(#64) Ganzer válasza Memmaao (#60) üzenetére


Ganzer
aktív tag

A flame red verzió közelebb áll a narancssárgához mint a piroshoz? Ahány képet nézek róla neten, annyi árnyalat.. a te képeden pl guszta tűznarancsot mutat nálam. Ha inkább tűznarancs/narancs akkor tuti azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#65) Memmaao válasza Ganzer (#64) üzenetére


Memmaao
addikt

Egyértelműen inkább narancs, mint piros. Nekem ez a g shock is nagyon bejön, de szerintem messze nem tud annyit, mint a Garmin.

My name is Bond, James... Dean.

(#66) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok! Sikerült már valakinek + óralapokat rakni rá?

(#67) dzsi23 válasza ratobi (#66) üzenetére


dzsi23
addikt

Minek az?

(#68) ratobi válasza dzsi23 (#67) üzenetére


ratobi
senior tag

Csak a kíváncsiság... A Connect IQ-ban láttam, hogy van hozzá, csak nem sikerült kapcsolódni..

(#69) dzsi23 válasza ratobi (#68) üzenetére


dzsi23
addikt

A Connect IQ-ban szerintem másik modellhez láttál Intsinctes számlapot. Az Instinct nem támogatja a Connect IQ-t.

(#70) ratobi válasza dzsi23 (#69) üzenetére


ratobi
senior tag

Lehet... Köszi.
Nem mintha az alapok nem lennének jók 😀

[ Szerkesztve ]

(#71) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok! Android 10-el Huawei p20 pro) használja valaki? Az éjszaka frissült, azóta nem jelez az óra. Biztos valami engedély probléma van, de nem jövök rá..

(#72) sqpp


sqpp
őstag

Csatlakozom uraim :D

@ratobi, én 11-el használom és jó :)

[ Szerkesztve ]

(#73) ratobi válasza sqpp (#72) üzenetére


ratobi
senior tag

Már nálam is 😀
Légyszíves nézd meg, hogy magyar nyelven jól írja a hold fázist? Mondjuk most éppen telihold van, de ha csökken, akkor nekem növő holdot ír, ha nő, akkor meg fogyót...

(#74) sqpp válasza ratobi (#73) üzenetére


sqpp
őstag

Nálam rendben írja, bal oldali holdkelte (moonrise), jobb oldalon napnyugta (moonset)

Közepe pedig telihold. Ja várj.. elbasztam.. meglesem mindjárt.

De igen, jól irja.

Ha balról növekszik, akkor növő, ha jobbról üresedik, akkor csökken.

De ha tenyleg rosszul van, csak kösd gépre, tárhelykent az órát es a TEXT mappaban a magyar nyelvnel rakeresel es atirod.

[ Szerkesztve ]

(#75) ratobi válasza sqpp (#74) üzenetére


ratobi
senior tag

Ez rendben van nálam is.. Alul, ahova most a telihold van írva, ott lesz fordítva, mikor majd már fogy a hold. Akkor azt írja, hogy növő hold. Ezt is át lehet állítani?

(#76) sqpp válasza ratobi (#75) üzenetére


sqpp
őstag

Ezt mondom, h megneztem, mert a GPS gombbal tudsz előre is menni az időben meg hátra is. Ott nekem jól írja, ergo, ha neked nem, akkor atirod a nyelvi fájlban

(#77) ratobi válasza sqpp (#76) üzenetére


ratobi
senior tag

Kösz, ránézek majd.

(#78) Memmaao válasza ratobi (#75) üzenetére


Memmaao
addikt

Magyar nyelven nekem is fordítva írja, angolul OK

My name is Bond, James... Dean.

(#79) ratobi válasza sqpp (#76) üzenetére


ratobi
senior tag

Ezt az .ln3-filet mivel lehet megnyitni vajon? :F

(#80) sqpp válasza ratobi (#79) üzenetére


sqpp
őstag

Bármilyen szövegszerkesztő, de inkább notepad vagy notepad++

(#81) ratobi válasza sqpp (#80) üzenetére


ratobi
senior tag

Kösz, siker!

(#82) Memmaao


Memmaao
addikt

Szerintem megvan az instinctem utódja.

My name is Bond, James... Dean.

(#83) ratobi válasza Memmaao (#82) üzenetére


ratobi
senior tag

(#84) Memmaao válasza ratobi (#83) üzenetére


Memmaao
addikt

Ebben a színben nem tetszik, sárgában venném meg. A Zergén 140 körül alakul majd az ára.

My name is Bond, James... Dean.

(#85) ratobi válasza Memmaao (#84) üzenetére


ratobi
senior tag

Azért remélem ez húzza még egy ideig.. 😀

(#86) Memmaao válasza ratobi (#85) üzenetére


Memmaao
addikt

Én nem bírtam magammal, megrendeltem a sunburst solar változatot, 143e Ft a Navi Gate oldalán.

My name is Bond, James... Dean.

(#87) sqpp válasza Memmaao (#86) üzenetére


sqpp
őstag

Kár hogy nincs benne VO2 max... de legalább SPO2 van.

(#88) Memmaao válasza sqpp (#87) üzenetére


Memmaao
addikt

Mondjuk elvileg evvel az új szenzorral tudhatna VO2 maxot számolni, nem? Lehet majd bele kerül, ahogy a Body Battery is utólag került a rendszerbe. A vivomove-banvan SpO2 szenzor, de nem használom az alvás monitorozás sat szintet, mert az nem bírja akkuval. Ezen viszon tuti be lesz kapcsolva.

My name is Bond, James... Dean.

(#89) dzsi23 válasza Memmaao (#82) üzenetére


dzsi23
addikt

Azt hiszem, ez nem fogja lejjebb nyomni az Instinct árát, pedig reméltem. :D

(#90) Memmaao válasza dzsi23 (#89) üzenetére


Memmaao
addikt

Már eléggé le van nyomva, 83e az aqua honlapján.

My name is Bond, James... Dean.

(#91) dzsi23 válasza Memmaao (#90) üzenetére


dzsi23
addikt

Szerintem ott már rég ilyen áron megy. Nem azt mondom, hogy nem ér annyit, csak reméltem, hogy az új modell lejjebb nyomja annyival az árát, hogy ne gondolkozzak másik okosóra vásárlásán, hanem egyértelműen ez legyen a nyerő.

(#92) Memmaao


Memmaao
addikt

Ma megjött az Instinct solar. Nem Instinct II, a sw is 9.2 tart. Az akku jelzés más, százalékos érték látható, nak csak vonalak. Van pár extra dolog, részben az új pulzusmérő miatt. Az sO2 senzor szerintem elég lassú, eleve fél perc után ad értéket, de nem is mindig mér.

My name is Bond, James... Dean.

(#93) Locuste


Locuste
tag

Lesz egy pár eladó Instinct, többek közt az enyém is :D Tetszik az új Solar

(#94) Memmaao válasza Locuste (#93) üzenetére


Memmaao
addikt

Én már el is adtam. A solar 12 napja van a csuklómon és azt írja, még 19 napot bír.

My name is Bond, James... Dean.

(#95) balu1977


balu1977
senior tag

Váltott valaki stratos 2ről erre? Milyenek a tapasztalatok. Futok és biciklizek,gondolom erre megfelel,de túrázáshoz mennyire jó? Gondolok itt az előre megírt gpxes túra útvonalakra. Azokat hogy mutassa?

(#96) vanye válasza balu1977 (#95) üzenetére


vanye
senior tag

Pace-ről váltottam anno, és hát megbízhatóságban ég és föld a két termék. Én eleve túrázáshoz vettem már a Xiaomi óráját is; az Instinct kifejezetten túrázásra/outdoor-aktivitásokhoz lett kitalálva. A gpx-fájlokat kb. ugyanolyan metodikával mutatja, ahogy azt a Pace/Stratos is tette: látod a vonalat (útvonalat), amit követni kell, aztán ahhoz képest ott van a téged reprezentáló nyíl. Egyszerű, mint a faék, de ennél több sztem nem is kell annak, aki túrázni indul.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#97) balu1977 válasza vanye (#96) üzenetére


balu1977
senior tag

Köszi! Közben azt olvastam a bicikli nincs benne. Tényleg? Mert akkor lehet stratos 3 lesz belőle.

(#98) ratobi válasza balu1977 (#97) üzenetére


ratobi
senior tag

Van benne.

(#99) balu1977


balu1977
senior tag

Kijelzővel mennyire vagytok megelégedve? A szemem közelre nem a legjobb. Startost még látom,de ez picit kisebb. Mindent értesítés megjelenik rajta?

(#100) Memmaao válasza balu1977 (#99) üzenetére


Memmaao
addikt

Kontrasztosabb, mint a stratos színes kijelzője. Van kerékpár, csak multisport nincs. Nekem volt pace, stratos, issue sem lehet hasonlítani. Maga a Garmin connect is fényévekre van az amazfit apptól. Most viszont kifektette a garmint egy malware, így kvázi csak mint offline eszköz működik. Értesítések átmennek. Kiír mindent.

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.