Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bigdady válasza Memmaao (#550) üzenetére


bigdady
nagyúr

Apple watch után nekem buta volt nem tudok mit csinálni, se nem zárt le ha levettem, rezgést a környezetem is hallja, értesítés csak akkor ment ha előnézet be van kapcsolva az adott apphoz, tevékenységek is nagyon kevés számú benne, persze aki pont azt sportolja annak oké de ezek még csak csak kompromisszum, de inkább a kijelző ami nekem túl kevés volt az borzasztó volt nézni (nappal nem). Maradok a többszöri töltésnél inkább, úszáshoz marad a régi nem cserélek, nem vagyunk egyformák, túrázáshoz az nem való ez tény, próbát megért azért ;)

(#552) Speedo válasza bigdady (#551) üzenetére


Speedo
tag

"Apple watch után buta" - persze az, nem lehet rá appokat telepíteni, nem futnak a háttérben sem a gyári "alkalmazások" stb ez egy sport óra, amiben a "smart-ság" annyi, hogy telefonhívást, notificationt meg tud neked jeleníteni, és amúgy syncel az amúgy nagyon komplex telefonos appjával, vége pont. Ez viszon tökéletesen kiderült az első youtube tesztből is. Nem lehet összehasonlítani egy apple watchhal, mert annyi a közös bennünk, hogy mindkettőt a csuklón hordod és képes az időt mutatni.

"se nem zárt le ha levettem" - mert ő nem kezel semmilyen "érzékeny" adatot mint az apple watchod, nincs rajta nfc, nem tudsz vele fizetni stb. ott is főleg ezért "zár" le, plusz az érintőkijelző miatt, ami itt megint nincs, nem lesz véletlenül megnyomva.

"értesítés csak akkor ment ha előnézet be van kapcsolva az adott apphoz" - ez meg iPhone probléma, mmint sajnos az apple miatt nem tudnak a thirdparty óra gyártók jobb notification integrációt adni, értelem szerűen semmi nem lesz olyan szinten integrált abba az ökoszisztémába, mint az apple watch. Ugyanígy működik a legdrágább garminon is. Androidon szabadabb a rendszer ott alkalmazásonként tudod konfigurálni az értesítéseket, és még válaszolni is tudsz rájuk az előre felvett szöveges opciókkal.

"tevékenységek is nagyon kevés számú benne" - pusztán kíváncsicságból, egy csuklós pulzusmérő, giroszkóp és gps kombótól mégis milyen tevékenység hiányzik, nem basztatás tényleg kíváncsi lennék rá, mert itt is lehetséges akármilyen tetszőleges "nevű" tevékenység létrehozása, de ezen szenzorokból túl sok mindenre nem kell számítani, értelem szerűen a legtöbb tevékenység a pulzusod változása és a gps / barométer alapján számolt adatokat fogja neked megadni, amire van egy algoritmus és az számol egy képlet (magasságod, súlyod, nemed, stb) alapján elégetett kalóriát, ami inkább "közelítő". (itt most ne beszéljünk az egyéb ant+-os dolgokról, csak akármilyen sport óráról)

Azen "fájdalmas" pontjaidnak nagy része kettő három youtube videóból vagy rendes írt tesztből kideríthető, sajnálom, hogy emiatt berendeltél egy órát magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#553) bigdady válasza Speedo (#552) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erre van az online vásárlás elállási lehetőség 14 nap, kipróbáltam nem jött be.
Egyébként a tevékenységet ha így nézzük egynek sincs értelme

[ Szerkesztve ]

(#554) Pompi válasza bigdady (#553) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mondjuk azért van akinek más a véleménye még úgy is, hogy az Apple Watch világából jött.

De egyébként mind1 is valóban, kipróbáltad, nem jött be. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#555) Orgi válasza bigdady (#553) üzenetére


Orgi
őstag

Amúgy a gombok lezárását a beállításoknál be lehet állítani rajta, másrészt meg túrázásnál szerintem kifejezetten a megfelelő adatokat mutatja: megtett km, átlagsebesség, megtett szint, időjárás-riasztás és sötétedés is hasznos tud lenni, de amúgy engem a kalória is érdekel.

(#556) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok! Van valakinek már arról fix infoja hogy az emagos solar valójában hány év garis?

(#557) vendingo válasza gorje (#556) üzenetére


vendingo
veterán

Mondanám, hogy emagot kérdezzed, de nem tudják ők se a választ. Tapasztalatból mondom. Annyit közöltek, hogy ők is csak annyit tudnak, ami a webshopban ki van írva. Még azt se tudták, hova szól a gari.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#558) sanyci válasza gorje (#556) üzenetére


sanyci
senior tag

Annyit ad, amennyi a vásárlásnál a képernyőmentésen van.
Ez a jogszabály.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#559) Memmaao válasza sanyci (#558) üzenetére


Memmaao
addikt

Na, ha így lenne akkor nekem csak 1 év lett volna a tactix delta solar órára, de szerencsére 3 év van 😅.

My name is Bond, James... Dean.

(#560) sanyci válasza Memmaao (#559) üzenetére


sanyci
senior tag

Miért kell még mindig játszanod az ostobát? :W
Ha 1 évet írnak, de a jogszabály 3 mond, akkor 3 év jár.
Ha a jogszabály 1 évet mond, de ők 2 évet írnak, akkor 2 év jár, mert azt mondja a jogszabály, hogy amit feltüntetnek az eladáskor azt be kell tartaniuk.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#561) dionaea válasza sanyci (#560) üzenetére


dionaea
őstag

Azért a stílus erős.
Egyébként te írtad ami a képernyő mentésen van annyi van. Ha ott egy bvn akkor annyi? Te írtad.
Egyébként nem is értem mit kell lovagolni ezen témán.

(#562) sanyci válasza dionaea (#561) üzenetére


sanyci
senior tag

Szerintem sem kellene ezen lovagolni, de már vagy 10x írta le azt, aminek köze nincs a témához.
Ismerni kell a jogszabályokat és kész.
Ha egy boltban valamit x. összegért raknak ki, y garanciával, azért x. összeget kell fizetni és y. garancia jár érte, kivéve, ha jogszabály ennél nem ír elő kedvezőbbet

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#563) Memmaao válasza sanyci (#560) üzenetére


Memmaao
addikt

Szóval ha a bolt hülyeséget ír ki, ami a vevőnek kedvezőbb, akkor az az érvényes, ha a vevőnek kedvezőtlen, akkor meg a jogszabály által előírt... :U :U :U :U :U
Az eMAG weboldalán annyi hiba van, mint csillag az égen. Két hete még 100e felett volt fent a solar. Az árat àtírtàk, a gari időt nem. A Tactix Delta solar meg 2020ban még 1.ev garis volt, 2021.01.01. óta nem sikerült átírni a weboldalon. :C :W
De képzeld, a tesóm rendelt egy solar-t, most hogy 85e, és a jogszabály által előírt sávos garancia van az online garanciajegyen. :U :U :U :U :U

My name is Bond, James... Dean.

(#564) balu1977


balu1977
senior tag

Vihar a biliben.

(#565) sanyci válasza Memmaao (#563) üzenetére


sanyci
senior tag

Most utoljára írom le, miután te is pont le tudtad írni:
"Szóval ha a bolt hülyeséget ír ki, ami a vevőnek kedvezőbb, akkor az az érvényes, ha a vevőnek kedvezőtlen, akkor meg a jogszabály által előírt..."
Igen.
Ezt mondja a jogszabály.
Mindig is ezt mondta.
Ugyanis ha a bolt nem azt adja, amit ígér, azt a vásárló megtévesztésének hívják és akár milliós bírság is jár érte. Hiszen ha mindenhol ugyanannyiért árulják, akkor ott veszed meg, ahol pl. olcsóbb a szállítás, vagy mondjuk több garanciát ígérnek (a nyilvánvaló tévedés nem játszik, bár van amikor azt is megszívja az eladó).
Az eMag esetén pl. nem vagy köteles utánajárni, hogy miért ír 24 hónap garanciát, pl. azért se, mert az Amazon is 24 hónappal árulja, ráadásul az eMag sokszor román, vagy más egzotikus disztribútoron keresztül szerzi be az árut, amit megint csak nem kell tudnod, hogy az mit jelent számodra.
Ugyan ez a helyzet, ha a boltban valami 100 forint a polcon, de a pénztárgép szerint meg 200. A bolt köteles odaadni annyiért, amennyiért ki van írva.
Ezek évtizedek óta változatlan szabályok, a "sávos garancia" amit mindig emlegetsz, csak pluszként jött be, ami sok esetben az alacsonyabb áru termékeknél inkább mínusz lett, amit - ha jól emlékszem - idén vissza korrigáltak (pl. a cipők esetében).
Sok néhánytízezer forintos terméket itthon hiába árulnak sávos garanciával, ha nem az eladóhoz, hanem a gyártóhoz fordulsz mégis cserélik (pl. egyes lifetime guarantee eszközöket), de jártam már úgy is, hogy 400ezer forintos eszközt azért nem cserélt a gyártó, mert hivatalosan nem került forgalomba Európában (ez mellesleg a nyilvános feltételei között ott is van), de 165ezerér biztosított új csereeszközt (ez gyakorlatilag a szállítás és a vám/áfa díja volt), mindezt sűrű elnézéskérések mellett.
De ez már nagyon off.
A lényeg:
A vásárlónak vannak jogai, amit érvényesíteni kell.
Pl. mivel az eMag azt követően se javította a termékadatokat, hogy te felhívtad rá a figyelmet, innentől nem hivatkozhat tévedésre. Ha pedig tudatos a magatartása (mert tojik rám, hogy rossz a kiírás), akkor a vásárlónak fognak igazat adni, plusz még meg is bírságolják majd.
És ez így jó.

Remélem így érthető!
...és azért írtam le, mert tudatosítani kell mindenkiben, hogy ne hagyja magát!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#566) Memmaao válasza sanyci (#565) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez eddig is érthető volt. De továbbra is, hiába van kiírva 24 hónap garancia az eMAG oldalán, a Navi Gate matricás hazai forgalmazói garanciával bíró óràdat a Navi Gate 12 hónapig fogja hiba esetén új órára cserélni, a számlán szereplő 85e vételár mellett. A második évben az eMAG lehet, hogy fogja neked cserélni, ha nekik küldöd vissza, de az már nem gyártói, hanem bolti garancia.

My name is Bond, James... Dean.

(#567) vendingo


vendingo
veterán

Érdekes értékek (covid)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#568) gorje válasza vendingo (#567) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen a solar-os válaszokat Mindenkinek! :R

vendingo: Jobbulást! Nekem is "verte a pulzust" éjjel nappal. Volt meló odabent... Ja, hason feküdve aludj, ha esetleg a hörgők beindulnak.

(#569) sanyci válasza vendingo (#567) üzenetére


sanyci
senior tag

A véroxigénszint mit mutat?

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#570) vendingo válasza sanyci (#569) üzenetére


vendingo
veterán

95%. Magas láz nonstop. (39-40c°)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#571) sanyci válasza vendingo (#570) üzenetére


sanyci
senior tag

Jobbulást!
Ha tendenciózusan csökken a véroxigénszint, akkor ne hagy hogy elhajtsanak az orvosok!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#572) gorje válasza vendingo (#570) üzenetére


gorje
senior tag

Ha jól gondolom akkor az "elején vagy". Nekem is hasonló volt kb. Első két nap 39-40fok, utána 4 napig 37-38fok 0-24be. Kitartást, erőt és jobbulást kívánok! Sok vízet igyál és lehetőleg ne feküdj mindig(ez talán a legnehezebb tudom...), ugye a tudogyula kockázata miatt. Fekvés, alvás meg hason! Jó veroxigent!!!

(#573) vendingo


vendingo
veterán

Köszi a tippeket, tanácsokat. Ma reggelre lement 38 fok alá. Remélem nem fog felszökni megint. Tegnap nagyon elvoltam keseredve, semmi nem használt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#574) balu1977 válasza vendingo (#573) üzenetére


balu1977
senior tag

Nyugi ez az omikronos kovid már gyerekjáték. Nem megy rá a tüdőre így könnyebben elviselhető.

(#575) gorje


gorje
senior tag

Emagos solar garancia.

(#576) sanyci válasza gorje (#575) üzenetére


sanyci
senior tag

Akkor remélem pont kerül a parttalan posztok végére! :C

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#577) balu1977 válasza sanyci (#576) üzenetére


balu1977
senior tag

De akkor is. :DD

(#578) He-Nike


He-Nike
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült hozzájutnom eme frankó órához "bigdady" user jóvoltából. Visszaküldte az emagnak, azok leakciózták mint bontott termék én meg megvettem tőlük 48000 forintért. Egyenlőre nekem eddig tökre bejön. Egyetlen apró részlet zavar eddig: Tényleg nem lehet sehol százalékosan megjeleníteni az akksi töltöttséget? Illetve még egy kérdés folyamatosan monitorozott pulzus mellett meddig bírja az akksija? vagy érdemesebb inkább kikapcsolni a pulzus mérést?

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#579) Orgi válasza He-Nike (#578) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem csak a Solar verziótól van százalékos megjelenítés, szóval ennél tényleg nem lehet és én minden napi sporttal, közben gps használattal olyan 4-6 naponta töltöm, végig bekapcsolt pulzusméréssel.

(#580) sanyci


sanyci
senior tag

Üdv!
Ha 22mm-es QuickFit szíjat szeretnék az Instinct-emre, akkor:
- az új szíjhoz jár a QuickFit "tengely", vagy
- feltehetem a QuickkFit szíjat a gyári rugós tengelyre, vagy
- vennem kell még egy (csavarozható) QuickFit tengelyt is?

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#581) Orgi válasza sanyci (#580) üzenetére


Orgi
őstag

Én korábbi hozzászólásban linkelt Alis helyről rendeltem és járt hozzá minden.

(#582) vendingo


vendingo
veterán

Kis OFF: Ugyan még covid pozitív vagyok, de már semmi bajom. Az órával remekül nyomon tudtam követni az állapotom, a gyógyultság mértékét. Jó volt látni, hogyan normalizálódnak az értékeim. Nyáron vettem az órát, azóta számtalan dologban volt a segítségemre, jó beruházás volt, nem bántam meg a vételét.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#583) sanyci válasza Orgi (#581) üzenetére


sanyci
senior tag

A fő kérdésem akkor, hogy csavaros tengely kell-e, lehet-e, vagy marad csak a rugós?
Én most egy régebben vett textil szíjjal használom, de annak pl. sokkal vékonyabb a tengelye, a gyári vastag meg a szíjhoz nem jó.
Nekem viszont szimpibb lenne, ha belemenne a Fenix sorozat csavarozós tengelye és akkor tudnék rá egyedi szíjat is készíteni (pl. számlapot is védő/takaró verziót kemény fizikai munkához)...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#584) Memmaao válasza sanyci (#583) üzenetére


Memmaao
addikt

A fenix széria sem csavarozós, legalábbis a fenix6, Tactix tuti nem, sima rugós tengely. Szerintem az instinct gyári rugós tengelye tökéletes, nem kell helyette masik.

My name is Bond, James... Dean.

(#585) sanyci válasza Memmaao (#584) üzenetére


sanyci
senior tag

Köszi. A Fenix 5-höz vannak pl. menetes "pin"-ek...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#586) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Úgy néz ki szerdán bejelentik az instinct 2-őt. Kíváncsi vagyok valamelyik változata elérhető lesz-e érintőkijelzős panellel vagy megmaradnak a gomboknál. A fenix 7-ben is érintőre váltottak, szerintem jó döntés volt.

(#587) balu1977 válasza Babetta-X (#586) üzenetére


balu1977
senior tag

Ott is ki lehet kapcsolni szerencsére...

(#588) Orgi


Orgi
őstag

Én nagyon remélem, hogy maradnak a gomboknál, úszásnál pl az előzőm érintője meghülyült a víztől és már több mindenhez rá se kell néznem, úgy tudom hogy mit nyomjak (pl a folyamatban lévő túra szüneteléséhez).

(#589) lorcsi válasza Babetta-X (#586) üzenetére


lorcsi
veterán

meglepődnék érintő kijelzőn, ennek az órának pont nem ez a lényege

egy órás fizetés nagyon jó lenne :K és talán a zene
akkor el is gondolkoznék a váltáson

(#590) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A gombok tuti maradnak, már egy ideje kint vannak a render képek, lényegesen nem változik az óra fizimiskája. Én arra számítok, hogy nagyobb felbontású lesz a kijező, véroxigén szint (ez eddig a sima Instincben nem volt) és remélem bekerül az órás fizetés - bár ennek a Garmin Pay-nek nem néztem még utána, hogy mit tud, egy NFC-s Google Pay jó lenne, de ha a Garmin Pay ezt kiváltja, akkor jó. Az már csak az induló ár kérdése, hogy rögtön váltani fogok-e vagy kivárok némi áresést.

Nekem nagyon bejön továbbra is ez a cucc, sokat vaciláltam 2020-ban mire megvettem - igaz egy jó deal nagy löketet adott - de egy pillanatra nem bántam meg, azóta le se vettem a kezemről kb. A féltucat analóg órámról néha letörlöm a port azért, alkalmanénk felkerül valamenyik, de olyankor máris hiányérzetem van :)

Feel Good Inc.

(#591) lorcsi válasza Pompi (#590) üzenetére


lorcsi
veterán

garmin pay

szerintem ~130-150 körül lesz

(#592) Babetta-X válasza Orgi (#588) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Igen, az úszás kivétel, bár a honor magicwatch 2-ben tök jól megoldották az érintő+gomb kombót, sosem zavart úszásnàl ez a dolog. Szerintem aki egyszer megszokja vagy megszereti az nehezen engedi el az érintőt, a honor ilyen szempontból nagy etalon volt nekem. Előtte pl a TomTom órákra gondoltam milyen egyszerűen kezelhetőek, de mostmár másképp látom. Nem vagyunk egyformák : )

(#593) Orgi


Orgi
őstag

Na első review...
[link]

(#594) lorcsi válasza Orgi (#593) üzenetére


lorcsi
veterán

Fizetes vegre megvan :)

Kar hogy a sun szín eltűnt :(

(#595) Orgi válasza lorcsi (#594) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem sima Instinct után tetszene, főleg ebben a neon színben ha már sunburst nincs, bár Revolut nélkül Garmin Pay gondolom sose lesz magyar bankoknál :(

(#596) Memmaao válasza Orgi (#593) üzenetére


Memmaao
addikt

A legjobb szín volt a sunburst. Nekem hiányozni fog. Most egyik szín semnjin be igazán.

My name is Bond, James... Dean.

(#597) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nekem így a videó alapján az egyes forma világa jobban tetszik. Nem mondom, hogy ez nem ok, de egymás mellé téve a kettőt nekem az egyes designja jobban bejön, az újnak finomítottak a vonalain, és az a belső recés keret meg külön furcsa. Persze élőben meg kell majd nézni.

A többi hw+sw fejlődés persze tetszik, jó az új pulzus szenzor, hogy átkerült a barométer nyílása, a fizetési lehetőség, connect iq stb. stb.

Egyelőre nem jött meg az instant get feeling a kinézet miatt, de hosszabb távon valószínüleg váltani fogok, de nem rohanok vele.

Feel Good Inc.

(#598) lorcsi válasza Pompi (#597) üzenetére


lorcsi
veterán

+1
az őszi BF...egy jó akció keretében

(#599) vendingo


vendingo
veterán

Garmin pay és barométer miatt gondolkodok a cserén. Ha jó áron lesz miután lecsengett az újdonsága, venni fogok egyet. Nekem tetszik.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#600) balu1977


balu1977
senior tag

A solar verzió most csak a solar funkcióval tud többet vagy van funkcióban is különbség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.