Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#6501) dionaea


dionaea
őstag

Ok értem. Viszont ezért boldogtalan a samsun z üzem időt de lehet felesleges értelmetlen papokat telepíteni. Pl csak egy időjárás app van, 1 magassagmero app van, barometer progibol is egy van és azt nem lehet óra szamlapba integrálni grafikon felülettel csak jelenlegi értékkel. Iránytű progi nincs. Lux ki írás nincs csak egy játék programban. Napfelkelte nap lemente program nincs csak az időjárásban és pár óra számlap ban. Ezért fura nekem az egész

(#6502) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ez a szilikon szíj jó a 44mm változatra is? [link]

(#6503) ferenck válasza Gedeon31 (#6502) üzenetére


ferenck
senior tag

Igen, mindkettő 20mm-est használ.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6504) Gedeon31 válasza ferenck (#6503) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :R

(#6505) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Frissült az S-Healt az órán. Most már lekérdezhető az alvási adatok, tefon oldás nélkül, igaz nem elsőre. Egy újaindídás nem árt az órának tepülés után.

Üdv: -=Yogibear=-

(#6506) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Hogy miért nem tudták belerakni azt a piszok véroxigén mérést.

(#6507) HSanyi válasza hematoma1 (#6506) üzenetére


HSanyi
tag

:R :R :R
Mert akkor nem veszed meg soha az Active 4-t, vagy 5-t.

:)) :)) :))

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6508) hematoma1 válasza HSanyi (#6507) üzenetére


hematoma1
aktív tag

A vérnyomás mérésnek beugrottam. :F

(#6509) Dello79 válasza dionaea (#6498) üzenetére


Dello79
aktív tag

Email olvasás .. Naptar .. (email órán futó alkalmazás tehat nem kell neki a telefon ... ) ez nekem erős érv , de mást nem tudnék felhozni..

Ja ha nincs nálad a telefon ..pl otthon felejtetted wifin .. és bemész a munkahelyre az órát wifi re teszed és jön minden üzenet , telefonhívás , telefonálhatsz ..

Na ilyeneket max az Apple tud a Samun kívül .. persze a Samu is csak Samu telefonnal !! de az Apple is csak Apple telefonnal ha itt tartunk...

(#6510) Dello79 válasza dionaea (#6501) üzenetére


Dello79
aktív tag

Teljesen igazad van, én sem értem miért nem fejleszt rá valaki ilyet.. mikor ott a Garmin nem annyira okos platform mégis millió használható program volt rá ..

Csak abban meg nem volt normális email és naptár kliens .. sajnos ez ilyen.. de fullos funkcionális oralapok voltak hozzá ..

Én úgy látom nincs olyan ami tökéletes Apple nem tetszik és ott semmi egyedi oralap nincs .. szóval ez van .. Nekem összességében bejön az Active2 .. de tényleg jó lenne hozzá sok normális applikáció akár pénzért .. lehet ezért vált WearOS re ..

(#6511) HSanyi válasza hematoma1 (#6508) üzenetére


HSanyi
tag

Egyébként a véroxigén és a hőmérés sokkal hasznosabb lehet, mint a relatív vérnyomás mérés ( a kalibráláshoz viszonyított érték)
A röhej, hogy a szenzorok is egyszerübbek, kézen tarthatóak, elég elolvasni a sok felelősség kizárást vérnyomás és ekg mérésnél)
A Samu ebbe az irányba ment el, ez van.
Lehet több órát kellene venni és mindig a célnak megfelelőt használni, mert mint pont fentebb írták, ez van.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6512) atomka78


atomka78
tag

Sziasztok. Hol lehet azt megnézni vagy esetleg valaki tudja hogy mit tartalmaz az új s-health frissítés? Én azt tapasztaltam, hogy ha felismeri egy edzést akkor megkérdezi hogy akarom e hogy manuális edzés legyen és mérje az adatokat közben. Ezt jónak tartom, de biztos jött vele más is. Köszönöm

(#6513) hematoma1 válasza HSanyi (#6511) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Igazad van.

(#6514) Yogibear974 válasza Yogibear974 (#6505) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Nem, mégsem. Ugyanúgy sz@r. :( Biztosan valami véletlen volt.

Üdv: -=Yogibear=-

(#6515) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Én majd ilyen órát szeretnék venni, ezért követem a csoportot.
Mivel samsung telefonom van (s9), így próbálok már most is samsung app-okat használni (illetve az adataim elég ha a nagy cégek (samsung, google, facebook) tudják, nem kell még másik szereplő is).

Az s health-el futok már egy ideje (telefon). Mindig kevesebbet miért, itt az volt a szöveg, hogy kell egy kis idő, mire pozíciót talál. Ezért többször is úgy futtam, hogy előtte elindítottam a futást, és szüneteltetésre tettem (de így sem lett pontos).
Azt hozzá kell tenni, hogy nálam egy kör picit több mint 500m, és köröket szoktam futni. Illetve a futási sebességem reltíve elég gyors.
Mentem egy kört lassan kocogva, azt tökéletesen lemérte, majd mentem egy kört gyorsan, és ott jóval kevesebbet mért.
Van valaki hasonló más is, aki gyorsan fut, és neki mik a tapasztalatai?
Esetleg hol rontom el? A szüneteltetésnél nem pozicionál? Hogy kéne helyesen pozicionálnom?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6516) Schuler888 válasza Yogibear974 (#6505) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mindig is lekerdezheto volt :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6517) Schuler888 válasza HSanyi (#6511) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem ertem parotoknal ezt a vernyomasmeresfikat, nekem es joparunknal normlais kalibrálás utan teljesen megbizhatoan mukodik... ellenben az SpO2 nekem is hiányzik :(((

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6518) Schuler888 válasza ArthurShelby (#6515) üzenetére


Schuler888
senior tag

Talan o tud segiteni gyorsfutas temaban🤔😆

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6519) kmarci25 válasza ArthurShelby (#6515) üzenetére


kmarci25
veterán

Watch 3-mal futok. Az órán jelzi, ha van fix pozíció (amíg nincs addig villog a gps jel, ha van akkor folyamatosan világít). Akkor kell elkezdeni futni, mikor fixált. Gondolom a telefon is jelzi valahogy. Én úgy vettem észre hogy szünetelés alatt, nem keres.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6520) ArthurShelby válasza Schuler888 (#6518) üzenetére


ArthurShelby
addikt

:DDD Vele járok futni, igazából ő kérte, hogy kérdezzem meg itt :DD

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6521) ArthurShelby válasza kmarci25 (#6519) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez a villogás lehet tényleg így van, mert ha elindítom villog a futó(nő) ikon. Majd kipróbálom, és írok mi lett az eredmény.
De te egyébként hogy csinálod? Mármint elindítod az edzést, pörög a stopper, de te még vársz, majd mikor nem nem villog el kezdesz futni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6522) HSanyi válasza Schuler888 (#6517) üzenetére


HSanyi
tag

:C :C :C
Olvasni....

A vérnyomásmérés működik , de valós értelme kevesebb, mint egy egyszerűbb és akár a pulzus mérésnél megszokott folyamatos mérés is lehetséges lenne, vagy intervallumban.

Egyébként, ha megfigyeled a vérnyomás mérést, mindig a kalibrált érték körül mozog.

Pár napig kimaradt a gyógyszerem, akkor 140-150-s felső értékem volt, akkor kalibráltam. Utána már nem voltam feledékeny, visszaált a vérnyomásom a 115-125- értékre, de a samu "csak" 135-re tudott lemenni.
Ekkor újra kalibráltam és megint "jó".
Mivel ötlet szerűen mérem, ennyi erővel a rendes véryomásmérővel is mérhetek és ott nincs semmi kizárási feltétel az omronnál, csak mér egyből.

Szóval még szép magyar nyelven, nem fikáztam, hanem fölösleges csilli-villi funkciónak neveztem a vérnyomásmérést. De persze egyszerübb közegben.....

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6523) HSanyi válasza ArthurShelby (#6520) üzenetére


HSanyi
tag

:C :C :C :C :C

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6524) kmarci25 válasza ArthurShelby (#6521) üzenetére


kmarci25
veterán

Pont így, amíg villog gyorsabb séta, ez max 10 másodperc, aztán futás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6525) Yogibear974 válasza Schuler888 (#6516) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Elsőre nem, csak telefonon. Miután telefonon megnyitottad, már átszinronizál. Mások is erre panaszkodtak.

Üdv: -=Yogibear=-

(#6526) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)
Gondologom egy ilyen órán, jelenleg egy Amazfit GTS-t használok 2 éve. A bökkenő ahogy olvasom EKG funció csak Samsung telefonnal érhető el gondolom más dolgok is nekem meg egy Xiaomi Mi Note 10-em van. Mennyire problémás a mókolás ?
Esetleg olyan opció, hogy Samsung telefonnal párosítva van ott feltenni órára a kellő appot, majd visszacsatlakozni vele a enyémre? :)
Előre is köszönöm

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6527) HSanyi válasza erikke17 (#6526) üzenetére


HSanyi
tag

1./ Sajnos annyira igaz, hogy totálisan máshogy jelenik meg pl. a wear alkalmazás Samun, mint Xiaimi-n ( note5>> A52), de az oroszok minden telefonra fel tudják rakni, segítenek is. Telegram GWA2 csoport.

2. Ha EKG és vérnyomás mérés miatt kell, akkor ne válts órát. Mindegyik valamilyen szinten gagyi és nem folyamatos, hanem eseti mérésű.

Kipróbáltam őket, de nem nyűgöztek le.
Igaz, nem is ezek reményében vettem az órát, hanem az okos funkciók miatt, amiben sajnos elmaradt az Amazfit. Most pnt azon gondolkodom, hogy külön veszek órát sporthoz, mert hétköznapra kiváló a WA2, sporthoz is jó, de vannak hiányosságai azon a téren. Pl. egy transreflektív kijelző sokkal ütősebb....

Mindez a saját véleményem, minden fikázás nélkül, mert most is aktívan használom az órát és eladni sem számndékozom a hibái miatt. :R :R :R

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6528) erikke17 válasza HSanyi (#6527) üzenetére


erikke17
őstag

A leírásban linkelt videó alapján fel lehet rá műteni? Vagy tényleg szörnyen megy nem Samu telefonom?
Nem konkrét EKG és vérnyomás a cél csak ha már tudja az óra a funkciót akkor miért ne :)
Főleg a több funkció végett cserélnék Amazfit eléggé zárt rendszer és ahogy írod az okos funkciók hiánya. Melóm végett jó lenne órán keresztül telefonálni meg sok egyéb más GTS 2 tudja de annyiért kapok ilyen Samu órát ami még többet tud.
Ma 160 euróert be tudom szerezni ezért gondolkodom rajta :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6529) HSanyi válasza erikke17 (#6528) üzenetére


HSanyi
tag

Engem annyira nem érdekelt, így a Note 5-re nem is erőlködtem a felrakással.

Fit2-t cseréltem, a hosszabb GPS idő miatt, kihangosítást használom aktívan bicajozás közben.

A GWA2 nekem nagyon bejött, de a vérnyomás mérése nagyon gagyi (sajna van ilyen problémám és gyakran mérem "rendes" vérnyomásmérővel a vérnyomásom), az ekg meg vicc, gyakorlatban használhatatlan és értelmetlen.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6530) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Pontosan milyen hátrányai lesznek az órának ha nem Samsung telefonnal használom?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6531) Dello79


Dello79
aktív tag

Tudtok ajánlani, futáshoz programot ? vagy a beépített gyári jó ?

Ill. van olyan normális navigáció ami offline működik telefon nélkül ?

(#6532) dionaea válasza Dello79 (#6531) üzenetére


dionaea
őstag

Here egész jó bár élesben mwg nem próbáltam

(#6533) ollie válasza FuRiONight (#6530) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs vérnyomás és EKG mérés.

***

(#6534) FuRiONight válasza ollie (#6533) üzenetére


FuRiONight
őstag

Meg gondolom a Samsung alkalmazások sem tudnak kommunikálni egymással. :U

(#6535) ollie válasza FuRiONight (#6534) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, tudnak. Fel kell telepíteni a Galaxy Wearable meg a Samsung Health appokat. Minden működik a vérnyomás meg EKG mérésen kívül.

***

(#6536) erikke17 válasza HSanyi (#6529) üzenetére


erikke17
őstag

Értem viszont akkor csak EKG és BP funkció nem megy nem Samsung telefonnal mint ahogy ollie is írja lejjebb :)
Meg két olyan dolog, hogy folyamatos pulzus mérés van van vagy csak mikor el indítod?
A másik, Zepp(Amazfit) alkalmazásból szerintetek valahogy át lehet szinkronizálni adatokat? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6537) HSanyi válasza erikke17 (#6536) üzenetére


HSanyi
tag

Van folyamatos pulzus mérés.
Amazfit import pass, nem tudom.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6538) kmarci25 válasza Dello79 (#6531) üzenetére


kmarci25
veterán

Futáshoz a sajátját használom, főleg mert a többi, amit láttam mind fizetős és nem is az olcsó kategória (ami 1000 Ft fölött van, az nekem app-ért már sok :DDD).
Navira a Here jó, offline is megy, ha előtte letöltöd a térképet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6539) atike


atike
nagyúr

Hali!

Kihagytam sacc egy hónapot meg majd' 300 hsz-t... :DDD

Van esetleg új módszer a nem-Samsung telefonon való EKG/BP méréshez ami már tud magyar nyelven is, vagy még mindig a "régi" módszer él?

(#6540) Parallaxis válasza ollie (#6535) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha jól tudom az SMS app sem megy más gyártó készülékével.

(#6541) ollie válasza Parallaxis (#6540) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elképzelhető.

***

(#6542) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Holnap én is csatlakozom egy 44mm-es Acél verzióval. Ha 2-3 napot kibír, akkor számomra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#6543) Dello79 válasza kmarci25 (#6538) üzenetére


Dello79
aktív tag

Én kifizetek érte akar 3-4000 Ftot ha érdemben annyival többet nyújt .. de ha csak mert írt valaki valami mást ami más kinézet de koppra az mint a gyári akkor nem fizetném ki ..

(#6544) Dello79 válasza Parallaxis (#6540) üzenetére


Dello79
aktív tag

Ugyvan , nincs sms app és nincs Samsung email alkalmazás sem .. ha ez cél .

(#6545) HSanyi


HSanyi
tag

Egy kényelmes tépőzáras szíj:

[link]

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6546) 용 Bob válasza Dello79 (#6543) üzenetére


용 Bob
senior tag

Én a Gear Trackert használom, amivel teljesen elégedett vagyok. Testreszabható a legapróbb részletekig (futás közbeni adatok, Layerek ezer féle kiosztása), illetve bármilyen futásedzést betudsz neki programozni. 3k a teljes app. És van még 410 Ft havi előfizetés is extra funkciókért, ami főleg az azonnali szinkronizációt segíti kevésbé ismert oldalakra (Smash Run, Final Surge, Relive, Runanalyze...stb.). Strava szinkronhoz nem kell subscribe.
Részletes bemutató videó

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#6547) Dashes válasza 용 Bob (#6546) üzenetére


Dashes
őstag

Ez jól néz ki, Samsung Health integráció is van? Jó lenne egyben látni mindent.

(#6548) hematoma1 válasza HSanyi (#6529) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Ez így igaz ahogy mondod. Mindegyik mérés vicc.

(#6549) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Páromnak van egy Watch Active 2 és egy S20 Ulra páros. Ha leveszi az órát, és leteszi az asztalra (érzékelőkkel lefelé), akkor is rezeg az óra amikor hívása jön. Pedig elvileg be van állítva, hogy jelzések csak viseléskor érkezzenek. Nekem ugyanezzel a beállítással a Watch 3 nem jelez, ha nem viselem. Mit rontok el? Vagy a WA2 ilyen? :F

(#6550) T_Stark válasza JockeyEwing (#6549) üzenetére


T_Stark
őstag

Biztosan nem ilyen, nálam nem jelez ha le van téve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.