Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#6601) Parallaxis válasza eriklili (#6599) üzenetére


Parallaxis
addikt

Maga az óra és az EKG mérés sem jelenthetne problémát, mert semmilyen szinten nem befolyásolhatja a közérzeted (ha igen, akkor ezt bármelyik, akár mechanikus óra is megteszi, mert egyszerűen nem viseled el, hogy van valami a kezeden /én ugyanígy vagyok az ékszerekkel/.)

Ami viszont okozhat nálad problémát, azok a rádiófrekvenciás jelek. Első körben tiltsd le az órán a Wifi-t, mivel az nagyobb teljesítménnyel kommunikál. Jó eséllyel minden kényelmetlen érzésed elmúlik. Ha nem, akkor még a BT lekapcsolását is megpróbálhatod, de az elvileg olyan kis teljesítménnyel kommunikál, hogy nem zavarhatna, no meg azt kikapcsolva megszűnik az óra és a telefon közti minden kapcsolat, így az értesítéseket sem kapnád meg.

(#6602) pusihusi


pusihusi
addikt

Jó reggelt-egy kis segítség kellene! A vérnyomás kalibrálása nem sikerül! Vagy azt írja ki-gyenge a jel-szorítok a szíjon-akkor sem jó! Vagy gyenge a jel, v. vegyem le az órát és dörzsöljem a csuklómat-már fór a csuklóm, de így sem jó! Ötlet???? :R *Már vagy 50-szer próbáltam kalibrálni! :W

Üdv. Feri!!

(#6603) ArthurShelby válasza pusihusi (#6602) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hali, csatlakozok én is a csoporthoz :)
Van pár kérdésem kérdéseim:
1. Látom, hogy lehet mérni a folyadékbevitelt. Engem a mérés kevésbé izgat, viszont néha nyaggathatna, hogy igyak (kevés folyadékot iszom), esetleg van ilyen funkciója?
2. Az automatikus fényerő mi alapján van? Ebben is van egy fényérzékelő szenzor? (ha igen, hol található)
3. Miben más a futás és az edzés? Ha elindítom a futást és nincs bekapcsolva a gps, akkor bekapcsolja?
4. Az ébresztő óra intelligens, azaz össze van kötve az alvásfigyeléssel? Illetve az ébresztőt lehet szinkronizálni a telefonnal (ha egyiken beállítok, akkor mind2-n jelez, vagy csak az egyiken)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6604) ArthurShelby válasza pusihusi (#6602) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem kell, hogy nagyon szoros (túl szoros) legyen a szíj, szimplán laza (hétköznapi viseletben) legyen a szíj meghúzva (nyilván ne úgy, hogy leessen a csuklóról). Enyhén nedves bőr elvileg nem hátrány (bár az én szőrös kezemmel nem volt gondja), illetve mutatja is néha, hogy elhelyezésileg egy ujjnyira legyen a csuklótól.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6605) eriklili válasza Parallaxis (#6601) üzenetére


eriklili
tag

Köszönöm szépen a válaszodat, sajnos el kell adjam, mert azért vettem, hogy a lehetőségekhez képest mindent hasznaljak rajta.
Így kikapcsolva már semmi értelme nincs.
Fájó szívvel, de már fel is tettem eladásra.
Köszi a segítséget! 👍

Eriklili /Anna

(#6606) Dello79 válasza eriklili (#6605) üzenetére


Dello79
aktív tag

Mi lesz helyette ?

( Amúgy az óra ha zavar az valószínűleg Pszichés reakció.. mivel az óra csak olyan dolgokat használ amit egy normál telefon is és gondolom telefonod jó sok éve van, amin van ugyan úgy GPS , GSM antenna , BT , WIFI és jóval erősebb jeleket sugároz mint egy óra, nem akarom a telefonnal kapcsolatban is beléd állítani a frászt.. persze )

Amúgy én "repülő" módban használom sokat.. így 0 fogyasztása van ezeknek a dolgoknak a notification nem jön és a hívás ami pont jó nem zavar :) ha fontos napom van, tárgyalások, fontos megbeszélések, vagy bármi akkor pedig teljes üzemben minden be van rajta kapcsolva..

[ Szerkesztve ]

(#6607) Kiskakukk


Kiskakukk
csendes tag

Szeretném ha válaszolnátok (tapasztalatból írjatok):
A Samsung Galaxy Watch Active 2
tudja-e az alábbiakat:
- minden üzenetet jelez
- erősen rezeg, ha értesítést kapok
- kép üzenetet is megjeleníti
- rövid válasz üzenetet lehet az órával küldeni
- ha eltávolodok a telefontól, majd visszatérek, akkor automatikusan kapcsolódik a két eszköz egymáshoz.
- vérnyomást mér (legalább az óra. nem baj, ha nem küldi át a telefonra)

(#6608) eriklili válasza Dello79 (#6606) üzenetére


eriklili
tag

Nagyon köszönöm a jó tanacsot.
Biztos van ilyen jellege is annak, hogy letettem, de az éjjeli nem alvás az 100%-hogy az óra hatására volt.
Ennek következtében gondoltam, hogy akkor árthat a nappali viselése is számomra. /ha nem éreztem jól magam gyakrabban mértem pulzust, vérnyomást stb.

Eriklili /Anna

(#6609) Dello79 válasza eriklili (#6608) üzenetére


Dello79
aktív tag

Én sem tudok órában aludni , pedig már volt 3 féle Band, 2 féle órám zavar .. ez más kérdés.

(#6610) ollie válasza Kiskakukk (#6607) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kép üzenetről nem tudok nyilatkozni, mert még nem kaptam olyankor, amikor nem a számítógép előtt voltam, de a többit biztos, hogy tudja.
A vérnyomás méréshez viszont havonta kell kalibrálni az órát, egy vérnyomás mérő készülékkel. Plusz, hivatalosan csak akkor működik, ha Samsung telefonod van.

***

(#6611) Kiskakukk válasza jlaci74 (#6375) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

Egész pontos mérés!
Az Active2 ezek szerint méri a vérnyomást :DD

(#6612) Kiskakukk válasza ollie (#6610) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

És ha nincs Samsung telefonom, akkor az óra azért méri a vérnyomást?

(#6613) HSanyi válasza Kiskakukk (#6612) üzenetére


HSanyi
tag

NEm. Csak samuval jön meg.
Xiaomi Note 5 nem volt, cserre A52-re, azonnal.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6614) ollie válasza Kiskakukk (#6612) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, mert a szükséges app hozzá csak Samsung telefonon megy. Bár utána már nem kell az app magához a méréshez, de az eredményeket csak ott tudod megnézni.

***

(#6615) Schuler888 válasza Parallaxis (#6601) üzenetére


Schuler888
senior tag

Dehogynem. A szoftver figyelmeztet is ra.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6616) Kiskakukk


Kiskakukk
csendes tag

Végül is az Active 2 megjeleníti a watsappon küldött képeket?

(#6617) ArthurShelby válasza Kiskakukk (#6616) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Messengerről tudok nyilatkozni, ott nem jeleníti meg (helyette olyasmi volt h média fájlt küldött xy)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6618) HSanyi válasza HSanyi (#6600) üzenetére


HSanyi
tag

Valakinek ötlete a problémámra?
(Hátha az új lap mioatt nem lája az, aki tudna válaszolni)
:R :R :R :R

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6619) pusihusi válasza ArthurShelby (#6604) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszönöm szépen a válaszodat :R Sikerült! Egy kicsit balfék voltam!

Üdv. Feri!!

(#6620) noicenoice válasza Kiskakukk (#6616) üzenetére


noicenoice
tag

Viber megjeleníti a képeket, az biztos.

(#6621) Kiskakukk válasza noicenoice (#6620) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

vauu, akkor biztosan a watsapp is :)

(#6622) Kiskakukk válasza noicenoice (#6620) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

Le tudnád fotózni az órádat, amin látszik, hogy megjelenik a kép? Most kaptam választ a Samsung ügyfélszolgálatáról, hogy nem jelenik meg a kép.

(#6623) Badboys


Badboys
őstag

Valaki megtudná adni a sensor teszt kódot? Tudom volt már, de nem találom pedig vissza néztem. Amennyiben SGW3 ra is jó? Köszönöm

(#6624) ArthurShelby válasza Badboys (#6623) üzenetére


ArthurShelby
addikt

*#0*#

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6625) Parallaxis válasza Schuler888 (#6615) üzenetére


Parallaxis
addikt

Dehogynem. A szoftver figyelmeztet is ra.. :U

Viselés közben hol zavarna már be az EKG mérés amikor az csak kizárólag nyugalomban, szándékosan elindítva és csak 30 másodpercig működik??? :(

(#6626) noicenoice válasza Kiskakukk (#6622) üzenetére


noicenoice
tag

(#6627) Kiskakukk válasza noicenoice (#6626) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

Köszönöm szépen!
Egyébként délután megvettem és teljesen odavagyok tőle, nagyon klassz. És a képek is lejönnek😃😃👍

(#6628) pusihusi válasza ArthurShelby (#6624) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia ezt hová kell beírni?

Üdv. Feri!!

(#6629) ArthurShelby válasza pusihusi (#6628) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tárcsázóba, mintha telefonszámot gépelnél be

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6630) Schuler888 válasza Parallaxis (#6625) üzenetére


Schuler888
senior tag

Dehat pont most zarod ki a sajat mondandodbol az állítást, amire reagaltam.

"Maga az óra és az EKG mérés"

Az EKG merest emlitettem en is. Mindenki tudja hogy az nem non-stop. :F

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6631) Dello79


Dello79
aktív tag

(#6632) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#6603) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezekre valaki tudja a választ?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6633) HSanyi válasza ArthurShelby (#6603) üzenetére


HSanyi
tag

1. fizetős alkalmazás van ilyen

2. Van, de hogy a képernyő mely részén passz.

4. Az ébresztő nincs összekötve az alvás figyeléssel.
Ha Samu órád van, az ébresztés az órára is átmegy, Xiaomi-nál nem jött át.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6634) Kiskakukk válasza Dello79 (#6631) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

Hol találom a vérnyomásmérő funkciót?

(#6635) ollie válasza Kiskakukk (#6634) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Samsung Health Monitor app kell hozzá, és csak Samsung telefonra lehet telepíteni.

***

(#6636) Kiskakukk válasza ollie (#6635) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

Köszönöm.
És lehet csak az órán mérni a későbbiekben vagy vinni kell hozzá a telefont is? Futáshoz nem vinnék telefont, de a vérnyomást megmérném.

(#6637) anonymus89


anonymus89
addikt

Samsung galaxy watch 2 44mm ezüst, fekete 66.493,-Ft akicósan és még tovább csökkenthető 2.000,-Ft-tal ha valamikor vásároltatok már és értékelitek a boltot.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6638) kmarci25 válasza Kiskakukk (#6636) üzenetére


kmarci25
veterán

Azt hogy gondolod? A vérnyomás mérés nem automatikus, el kell indítani az órán, és nyugton maradni, amíg mér. Értsd: ha mozog a karod közben, akkor félbeszaktíja a mérést és újrakezdi. Egyébként telefon nem kell hozzá.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6639) Kiskakukk válasza kmarci25 (#6638) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

Azt szerettem volna megtudni, hogy tudom-e úgy mérni a vérnyomást, hogy a telefont nem viszem magammal.

(#6640) kmarci25 válasza Kiskakukk (#6639) üzenetére


kmarci25
veterán

Azt tudod. Én meg csak azt nem értettem, hogy futás közben hogy akarod mérni.:K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6641) Kiskakukk válasza kmarci25 (#6640) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

Csak azt nem értem, hogy akkor miért mondjak, hogy csak Samsung telefonnal egyutt lehet mérni

(#6642) ollie válasza Kiskakukk (#6641) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert ha nem Samsung telefonhoz van párosítva az óra, akkor nincs semmilyen lehetőség vérnyomás és EKG mérésre.

***

(#6643) Kiskakukk válasza ollie (#6642) üzenetére


Kiskakukk
csendes tag

De ha Samsunggal parositom, akkor utána csak az órával tudom mérni a vérnyomást?

(#6644) HSanyi válasza Kiskakukk (#6639) üzenetére


HSanyi
tag

Igen.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6645) evitiguF válasza Kiskakukk (#6643) üzenetére


evitiguF
senior tag

Egy kicsit segítek.

Kiskakukk arra lenne kíváncsi, hogy adott X helyen Samsung telefonnal párosítva elindítható, és lekérdezhető a vérnyomásmérés? Min indítható ez? Telefonon, vagy az óráról ( is ).
illetve
egy adott Y helyen, ahol már csak az óra van vele (a telefon valahol otthon), indítható-e közvetlenül az óráról, telefon nélkül a vérnyomás mérés. Ha igen, annak eredményét, később szinkronizálja össze a telefonnal?

(ez számomra is kérdés, a céges telefon alma, de ha van a háztartásban Samsung telefon, ami többnyire nincs az óra közelében a nap folyamán, akkor milyen funkciókról kell lemondani?
Mi az amikkel tud kommunikálni, és mi az amihez feltétlen szükséges a samu telefon megléte?)

(#6646) kmarci25 válasza evitiguF (#6645) üzenetére


kmarci25
veterán

Minden kérdésre igen a válasz.

A zárójeles részt nem értem: nyilván azzal a telefonnal fogod összepárosítani, amit használsz. Ha az egy Samsung akkor minden funkció működik. Ha nem, akkor nem. Az nem megy, hogy az egyik telefonnal használod, és néha összekapcsolod egy Samsung telefonnal is. Sőt, az sem működik, hogy egy Samsunggal összekapcsolod felteszed az órára az EKG és vérnyomásmérést, majd egy másik telefonnal használod, mert ha új készülékhez kapcsolod, akkor tulajdonképpen reseteli az órát.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6647) ollie válasza evitiguF (#6645) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kmarci már válaszolt, de talán így egyértelműbb:

Egyszerre csak 1 telefonnal lehet párosítani az órát, ha másikhoz párosítod, akkor előtte resetelődik, vagyis minden törlődik az óráról. Csak akkor van ekg és vérnyomásmérés, ha folyamatosan a Samsunghoz van párosítva. Így meg már nincs értelme használni, ha nincs a telefon a közeledben (legalábbis szerintem). Persze ha csak a vérnyomásmérés és ekg a cél, akkor ez egy járható út, de minek ahhoz okosóra, aminek semmi más funkcióját nem tudod kihasználni, mert nem ahhoz a telefonhoz van párosítva, amit napközben használsz.

Amihez feltétlen kell Samsung telefon: ekg és vérnyomásmérés, sms-re válaszolás óráról (és talán telefonálás órán keresztül (ha nem simes)), meg ha jól tudom a telefon értesítéseit sem tudja kezelni nem Samsung telefonon (törlés, válaszok, stb). Lehet, hogy még több hátrány van iPhone esetén, mert azon ugye nem android fut.

[ Szerkesztve ]

***

(#6648) kmarci25 válasza ollie (#6647) üzenetére


kmarci25
veterán

Telefonálni lehet óráról akkor is ha nem Samsung a készülék, és az értesítéseket is kezeli

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6649) anonymus89 válasza kmarci25 (#6648) üzenetére


anonymus89
addikt

Megerősítem évek óta használom Huawei telefonnal tökéletesen műxik a telefonálás bluetooth-on keresztül illetve az értesítések kezelése azokra válaszolás.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6650) ollie válasza kmarci25 (#6648) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor az legalább működik.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.