Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#6701) Schuler888 válasza Dello79 (#6697) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ha bohockodas lenne nem kapta volna meg az engedelyt az egeszsegugyi szervezettol. Ez azert nem ilyen random belerakjuk dolog. Most pl a vercukor merest fejlesztik, es nem a marketingesek hanem neves egyetemek kozremukodesevel. En is kalibraltam mar be szarul, de nyar ota hasznalom, random kontrollmeresekkel es a sys max 1-2t ter el, a dia az mondjuk van hogy 5ot is, sztem ez trend figyelesbe siman belefer, hozzateve hogy 2 egymásutani meres is ter el ennyit sot van hogy tobbet is egy azon felkarossal.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6702) Dello79 válasza Schuler888 (#6701) üzenetére


Dello79
aktív tag

Emélszel a dízelbotrányra ? hány évig csaltak az autógyártók ? na ahhoz képest az hogy 1 órában 1 funkció milyen az kb. icipici ügy.. és ott is csaltak.. itt nem mondom, hogy csaltak, csak hogy semmit sem ér és ezt írják is.. így engedélyezték..

De mind1 is nem bizonygatom. Vegyél egy normális vérnyomásmérőt és győződj meg róla ahogy én is.. ennyi.. SOHA nem lesz pontos .. próbáld ki .. én is kalibráltam már be rosszul .. de jól is.. és aznap még nem téved de 1-2 nap és semmit sem ér..

Figy ha ez jó lenne, akkor nem lenne szükség havonta újrakalibrálni ! ez is ezt mutatja.. az OMRONT mikor kell újrakalibrálni ? 1x a gyárban és utána SOHA.. és pontos..

(#6703) S@c@ válasza Dello79 (#6702) üzenetére


S@c@
őstag

van igazság abban amit mondasz, de még a vérnyomásmérőket is szokták ujra kalibrálni, pláne a digitálisakat. - Orvosi muszerész ismerosom van :D

(#6704) ArthurShelby válasza Dello79 (#6702) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mondjuk attól, hogy havonta kalibrálni kell, még nem lesz valami pontos, vagy pontatlan, ez a technológiából adódik.
Ettől függetlenül tényleg pontatlan ez az egész, szóval kicsit olyan nem árt nem használ feeling számomra.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6705) kmarci25 válasza Dello79 (#6702) üzenetére


kmarci25
veterán

Vegyél 2 felkarost és mérd meg 2szer egymás után, majd írd be az eredményt. Garantálom, hogy nem lesz ugyanaz a kettő. Ez alapján a felkaros is bohóckodás?!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6706) Schuler888 válasza Dello79 (#6702) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Vegyél egy normális vérnyomásmérőt és győződj meg róla"

Talan olvasd el ujra a kommentem..

"csak hogy semmit sem ér és ezt írják is.. "

En meg hasznalom, mert sajnos magasvernyomasos vagyok."

A dieselbotranyt meg idekeverni kb semmi ertelme nem volt..

Errol ennyit. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6707) Badboys


Badboys
őstag

Az én tapasztalatom a vérnyomásmérésről. Két féle vérnyomásmérőt használok. Tavaly vettem az órát SGW3 at. Azt mondhatni közel egyező értékeket produkált a 3 eszköz. Az utolsó Healt frissítés óta lett az óra nagyon rossz. Akár naponta is kalibrálhatom akkor is fals adatokat produkál. Valóban ez nem az etalon, de nálam azóta rossz az egész, amióta frissítés volt. Nem a vita további generálása a célom csupán a saját észrevételem és sejtésem írtam le. Ellenőriztem a szenzorokat is valaki azt írta, ha 0 az érték akkor jó nálam 6 ot mutat. Így viszont nem tudom megítélni. A kérdés csupán az, hogy aki a 0 értéket mondta az honnan honnan vette ezt?

(#6708) baani59 válasza Badboys (#6707) üzenetére


baani59
aktív tag

Az említett értékek az EKG szenzorra vonatkoznak, ha az ujjad ugyanúgy rajta van "Vissza" gombon mint mikor EKG mérést végzel. Az XDA developers GWA2-vel foglalkozó fórumán tette valaki közzé ezt az infót. Ha a szoftver miatt lett rossz, akkor ez nyilván így van másoknál is és előbb-utóbb javítják majd. Miután a GWA2 esetében bizonyos régiókban jóval hamarabb megjelent a EKG és vérnyomás mérés, az órán és a telefonon is a Samsung Health programot le lehetett cserélni. El tudom képzelni, hogy vissza lehetne rakni azt verziót, amikor még jól működött, csak némi utánajárás kell.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#6709) jose999 válasza Badboys (#6707) üzenetére


jose999
senior tag

Pontosan ezt vettem észre én is!

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#6710) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok mit csinálhatott rosszul a haverom? Fel nap múlva állandóan visszajön

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6711) kmarci25 válasza anonymus89 (#6710) üzenetére


kmarci25
veterán

Koszos az üveg vagy a fólia.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6712) S@c@ válasza Badboys (#6707) üzenetére


S@c@
őstag

Hogyan tudjuk visszarakni a korábbi verziót? :F

(#6713) HSanyi


HSanyi
tag

Akinek fontos a PONTOS vérnyomásmérés:

https://tesztarena.hu/xiaomi-vernyomasmero-ora/

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6714) HSanyi válasza Badboys (#6707) üzenetére


HSanyi
tag

"..En meg hasznalom, mert sajnos magasvernyomasos vagyok..."

Rendben, nekem dettó, használom is, de negatív a tapasztalatom. A "kalibrálás " miatt pont a vérnyomás ösze-vissza ugrálását nem kezeli le.
Amikor stabil a vérnyomás, akkor meg nem is kell mérni.
Ha neked jólműködik az jó, de én a sport szlgáltatásai miatt vettem az órát és a konzervatív megjelenés miatt, a vérnyomás csak bónusz lett volna.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6715) anonymus89 válasza kmarci25 (#6711) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez az, hogy 2 is van és mind a kettőnél ezt produlkálja. :(((

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6716) csimpas


csimpas
tag

sziasztok!

aki méri az alvást, megtenné, hogy megírja, hogy kinek mennyi idő szokott lenni a MÉLYALVÁS?

nekem kellene mennem alvásvizsgálatra, már lassan 1.5 éve, de pont a Szent László kórházban csinálják, ahol épp most covid osztály van...

azért érdekelne, mert nekem vagy semmi, vagy csak pár perc a mélyalvás éjszakánként, és érdekelne, hogy azért mégis, mi az átlag?

tech2 teszten láttam egy pillanatra, hogy a srácnak 1 óra 30 perc volt a mélyalvás, aztán most nem tudom mi van :F

szereném tudni, hogy kinek mennyi?

Köszi, ha megosztjátok velem! :R

(#6717) prehistoric válasza csimpas (#6716) üzenetére


prehistoric
csendes tag

30 percet nem érte még el sosem

(#6718) Béló válasza csimpas (#6716) üzenetére


Béló
aktív tag

Legjobb eredményem 24 perc, rendszerint 2 perc szokott lenni.
A korábbi Huawei órám mást mért.

(#6719) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Nem is tudtam, hogy az eSIMes verzióból már van alu verzió is.

(#6720) PoLizei válasza csimpas (#6716) üzenetére


PoLizei
aktív tag

1 hete használom, átlag napokon 42 perc körül van. nekem a REM alvást kevesli mindig.

P*L****

(#6721) Badboys válasza HSanyi (#6714) üzenetére


Badboys
őstag

Sajnálom, hogy nem olvastad el figyelmesen amit írtam. Az utolsó frissítés óta nem jó a rendszer.
Amit meg linkeltél az egy förtelem. Használd egészséggel már, ha egyáltalán hozzá jutsz. Kínait meg elvből soha, egyszer volt többet nem lesz, ha ingyen osztogatják sem kell.

(#6722) Gedeon31 válasza Ateszpapa (#6719) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Telekomnál már áprilisban is láttam.

(#6723) janosiorsi


janosiorsi
csendes tag

Sziasztok! A két hete vásárolt órámnak (40 mm, legutoló) borzasztó pontatlan a GPS-e. A High location accuracy be van kapcsolva. Szerintetek mi lehet a gond?

[kép]

(#6724) S@c@ válasza janosiorsi (#6723) üzenetére


S@c@
őstag

Nekem az új frissítés óta... :( Ezért kérdezem, h lehet visszarakni a korábbit?

(#6725) bbendre válasza janosiorsi (#6723) üzenetére


bbendre
őstag

Nem lehet, hogy részegen vezettél? :D
Nálam ugyan ez a helyzet ma néztem. Volt már ilyen régebben is. Pár hét és jött egy javítás ami valami mást rontott el. Azthiszem laggolt az óra.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#6726) Dello79 válasza csimpas (#6716) üzenetére


Dello79
aktív tag

A Samsungon el kell felejteni az Alvás figyelést .. sajnos.. azt se vette észre hogy hajnalban wc re mentem , miközben a pulzusbol is egyértelmű volt .. szóval a 10e Ft Huawei Band em, sokkal pontosabb alvás monitorozására .. igaz azt sem használom.

De ha brutál pontos alvás adatok kellenek akkor abban a FitBit az etalon és azon belül a Sense, én nem alszom semmi kutyuben de haveromnak ilyen van .. tökéletes.

(#6727) Schuler888 válasza HSanyi (#6713) üzenetére


Schuler888
senior tag

LoL. A hagyományos elvu, de csuklon mero gepek mindig is pontatlanok voltak. :DDD :DDD :N

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6728) Schuler888 válasza csimpas (#6716) üzenetére


Schuler888
senior tag

10perctol ugy 2oraig terjed fáradtságinszintttol

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6729) Schuler888 válasza Dello79 (#6726) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sztem az "on keszulekeben" van a probléma :DDD en felebredek mert nem megy az alvas es ki se mozdulok az agybol, csak szorfolok es erzekeli..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6730) Dello79 válasza Schuler888 (#6729) üzenetére


Dello79
aktív tag

Az új szoftver frissítés óta nem néztem. De ha melyalvasnak max 10 -20 percet mer az hülyeség .

(#6731) HSanyi válasza Schuler888 (#6727) üzenetére


HSanyi
tag

LOL olvasni. :DD :DD :DD :DD

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#6732) bbendre válasza Schuler888 (#6729) üzenetére


bbendre
őstag

Ha felveszed a telefon es szorfolsz azt azonnal erzekeli, de ha csak felkelsz es visszaalszol azt sokszor nem erzekeli.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#6733) Dello79 válasza bbendre (#6732) üzenetére


Dello79
aktív tag

Pénzért ők is mindent vállalnak, jól látszik hogy vicc.. az óra ezen képessége :)

[link]

De engem egyik sem érdekel, mivel óra és karkötő és eszközök nélkül alszom.

[ Szerkesztve ]

(#6734) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Igértem megírom, hogy mi lett a vége a szervizelésnek.

Nem hittem benne, mert nem volt meg a számlám és a HA eladó is csak tavaly decemberig írta a garanciát pont a számla hiánya miatt hiába Telekomos az óra ami lassan másfél éves lesz.

Nos, nagy az örömöm, mert megcsinálták, kicseréltek benne mindent, kaptam egy új órát.
Nagy köszönet a TMX Budaörsi szervizének, mert nem kekeckedtek, elfogadták számla nélkül is.

Jóval pontosabb a szenzor is mint volt, gyorsabban és pontosabban méri a vérnyomást.

Futár vitte-hozta, nagyon meg vagyok velük elégedve.

Nyitok egy sört az egészségükért is.

Köszi TMX
:R

[ Szerkesztve ]

(#6735) Schuler888 válasza Ateszpapa (#6734) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sokan fikázzák a tmx-et mas markak kereteben de samsung ugyben nekem eddig mindig mindent gyorsan csereltek

Az a szij durvan szoros🤔

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6736) Dello79 válasza Ateszpapa (#6734) üzenetére


Dello79
aktív tag

Légyszi 2 -3 nap múlva is küldj egy ilyen képet ! És becsületes úton .. ne újrakalibrálva.. mert ilyen képem nekem is van ill. tudok bármikor csinálni :) pont ilyen Omronom is van.. de csak kalibrálás után aznap :) " pontos "

(#6737) Schuler888 válasza Dello79 (#6736) üzenetére


Schuler888
senior tag

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6738) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Mostanában szándékozom ilyen órát venni. Érdemes?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6739) evitiguF


evitiguF
senior tag

[kép]

Jött valami frissítés az órához/alkalmazáshoz?
Én az itteni válaszokra alapozva váltig állítottam havernak, hogy CSAK Samsung telefonnal képes az óra EKG/vérnyomás mérésre, és küldte a képet, hogy nem. :F
Playből leszedett aplikációval, semmi buhera.

(#6740) pusihusi válasza evitiguF (#6739) üzenetére


pusihusi
addikt

:( :( :( :(

Üdv. Feri!!

(#6741) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Most voltam futni, utána csináltam vagy 3-4 ekg-t, és azt írja ki, hogy nem sikerült elemezni, és ha következőre is ilyen eredményt kapok, akkor forduljak orvoshoz. Szerintem nincs para, makk egészséges vagyok, vagy aggódnom kéne?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6742) subset válasza ArthurShelby (#6741) üzenetére


subset
senior tag

Szerintem már nem is aggódsz...
Nálam ha túl izzadt a kezem (edzés közben megesik :) ) akkor az óra is "úszik" a nedvességtől...és akkor nem fog rendesen mérni...
és akkor sem vagy csak nehezebben ha csont száraz a bőröd

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#6743) ArthurShelby válasza subset (#6742) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igazad volt mindenben. Nem is aggódtam, csak furcsáltam. Most mértem még egyet, és most már jött a szokásos megnyugtató üzenet, hogy nem találhatóak pitvarfibrilláció jelei, valószínűleg már megszáradtam. :DDD

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6744) subset válasza ArthurShelby (#6743) üzenetére


subset
senior tag

Ha pitvarfibrillációd lenne azt jó eséllyel az óra nélkül is észrevennéd. :K Feltéve ha ismered a tested, figyelsz magadra stb...

Használj Te is szabad szoftvert !

(#6745) Schuler888 válasza ArthurShelby (#6741) üzenetére


Schuler888
senior tag

102BPM! Sracok, benne van, hogy 100felett nem pontos a meres, igy az a felso hatar, folotte ezt fogja dobni, ha beesel 100ra mar megmeri, de ez mar az eleje ota igy van

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6746) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#6686) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Aki ugyanúgy nem látja/látta a térképet telefonon a health-ben, ellenben az órán igen, az kapcsolja be telefonon a health-ben a beállítások között a helyadatokat.
Ezután a következő edzésnél már lesz térkép a telefonon is (ami fura, hogy az előzőeknél nincs, gondolom valahogy újra kellene szinkronizálni).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6747) PoLizei válasza ArthurShelby (#6746) üzenetére


PoLizei
aktív tag

ez nem lehet, hogy a napokban érkezett óraszoftver frissítéssel javult meg? tegnap éppen nem a Stravát indítottam el kutyaséta közben, hanem a "gyári"appot. utána kellemesen meglepődtem, hogy a telón volt térkép, GPX export, minden adat, ami kell majd más sporthoz is :C

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#6748) ArthurShelby válasza PoLizei (#6747) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem hinném, egyértelműen utána javult meg. A megoldást innen vettem: "I fixed this by enabling the Location Information from my phone - Samsung Health - settings"

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6749) Dello79


Dello79
aktív tag

VAN az órán tárhely, VAN az órán hangrögzítő, de jól látom, hogy komolyan csak úgy működik, hogyha BT -n csatlakozik a telefonhoz ?

(#6750) adamklark


adamklark
senior tag

nem, működik önmagában (ha erre gondoltál) [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.