Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1001) róland válasza HMárió (#1000) üzenetére


róland
veterán

Nekem LTE-s változat van. Ha leválasztom a telefonról, akkor az LTE modem durván meríti az akkumulátorát, különben nagyjából 2 napot bírna az alábbi használattal:

- GPS on
- WIFI auto
- BT on
- pulzusmérés óránként
- edzés auto
- időjárás 1 óránként frissítve 4-6 településre
- AOD off
- hang off
- rezgés on
- naponta min. 1 óra séta
- napi 5-10 perc köredzés folyamatos pulzusméréssel
- ha úgy jön ki, akkor telefonálás az órán keresztül

éjszaka amúgy töltőn, így minden reggel 2 nap 7-8 óráról indul a számlálás.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1002) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Nem találtam olyan lehetőséget az órán, hogy külön bixby rutin, mint a telefonon. Az óra persze átveszi a ne zavarj üzemmódot a telefontól. Viszont az órán nem némítja le a hangot, mint pl. a telefonon. Szerintem sokkal humánusabb, ha csak rezeg ébresztésnél a karomon, hiszen pl. a nappaliban közben úgyis ébreszt hanngal a telefon. Kicsit fárasztó minden este csak rezgésre állítani. Jó lenne, ha lehetne automatizálni. Van rá valami mód (nem találtam), vagy külön app?! Thx.

Üdv: -=Yogibear=-

(#1003) róland válasza Yogibear974 (#1002) üzenetére


róland
veterán

Én simán rezgőre állítottam az órát. Ha viselem, úgyis érzem a rezgést. Ha nincs nálam, akkor pedig elég ha csak a telefon csörög. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1004) HMárió válasza róland (#1003) üzenetére


HMárió
junior tag

Én is így használom. Az meg amúgy is furcsa lenne, hogy ha az óra és a telefon külön hangon szólal meg.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1005) TGa


TGa
tag

Tudja valaki hova kerülnek az edzés adatok 30 nap után?

(#1006) róland válasza TGa (#1005) üzenetére


róland
veterán

Telefonon az Samsung Health alkalmazásban lehet visszakeresni.
(Felhasználói kézikönyv/Alkalmazások és funkciók/Samsung Health/További információk fejezet: "Csak az elmúlt 28 nap adatai kerülnek mentésre. A korábbi adatokat a mobilkészülék Samsung Health alkalmazásában tekintheti meg.")

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1007) HMárió


HMárió
junior tag

Észrevettétek, ahogy a Viber legutolsó frissítése óta megint megjelenik a küldött kép az órán?
De csak akkor, ha egy üzenet jön. Ha már jön utána mégegy üzenet, akkor csak annyit ír, hogy XY fényképet küldött. :))

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1008) zazu001


zazu001
tag

Sziasztok!

Olvastam már korábban itt meg a Huawei P30 tipocban is, hogy van aki együtt használja. Akkor aki P30-at és active 2-őt használ, az nem tapasztal semmilyen hiányosságot? Nekem most s7 edge-el van összekötve, de megérett már a cserére.

Még nincs fólia meg tok rajta - nagyon tervezem, hogy lesz rajta - és sajnos azt tapasztalom, hogy a legapróbb koppanás - véletlen az asztalhoz vagy bármihez hozzáér - akkor a fekete részén a kijelzőnek ilyen kis sérülések keletkeznek. Nem lehet érezni, nem repedt, csak mintha a a rétegek közötti ragasztás sérülne. Volt már valakinek ilyen?

(#1009) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Feleségemnek vettünk egy ilyen órát, január eleje óta használja, helymeghatározás bekapcsolva, de nem találok rögzített térképet túráról, hol kéne lennie? Health alkalmazásban utolsó tevékenységeknél kerestem amikor belépek egy-egy rögzített sporttevékenységbe. Health-nek van PC-n megtekinthető változata? Nagyon pici a grafikon, semmit nem látni szinte a pulzusadatokból.
Még egy: Stravanak, vagy másnak át tudom adni az adatokat? Közben ha jól olvasom Strava appot kell rá telepíteni, nem összekapcsolni a Health-et.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1010) StLui válasza StLui (#1009) üzenetére


StLui
veterán

Még egy kérdés bejött így, próbáltam belépni a store-ba de nem tudok, sikertelen. Ez mi miatt lehet?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1011) róland válasza StLui (#1009) üzenetére


róland
veterán

Endomondo és Strava alkalmazások telepíthetők az órára, de a kapcsolt telefonon lévő párjuk is kell a megfelelő működésükhöz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1012) Skynet258 válasza zazu001 (#1008) üzenetére


Skynet258
veterán

Én Mate 20 Pro-val használom, simán működnek együtt... ;)

https://geekpulse.hu

(#1013) StLui válasza róland (#1011) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, most már csak rá kellene jönnöm miért nem tudok belépni a store-ba az órán

Healthben nem lehet, nem kellene látnom a rögzített aktivitás térképét?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1014) StLui válasza StLui (#1013) üzenetére


StLui
veterán

Közben telefonról wearable alkalmazásból sikerült telepítenem a strava-t meg a kapcsolat is megvan a telefonos strava appal.

róland: Köszi! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1015) becenevem válasza róland (#1011) üzenetére


becenevem
aktív tag

Plusz a LOCUS MAP a túrához.
Óráról indítom, azt használom, nem kell elővenni a telefont.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#1016) szotyika77 válasza becenevem (#1015) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Párom okosóra vásárláson gondolkodik, és két órát nézett ki. Az egyik a Samsung Galaxy Watch Active, a másik a S.G.W. Active 2. A kérdésem az lenne, hogy megéri az Active 2 azt a felárat amennyivel drágábban adják, vagy hétköznapi használatra megfelel az első verziós Active is?

Visszaolvastam 2-3 oldalt, és láttam, hogy kevés funkció nem működik más telefonokkal, és érdekelne, hogy párom Huawei P10-el használná, lenne valami hiányossága a készülékkel?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1017) HMárió válasza StLui (#1009) üzenetére


HMárió
junior tag

Szia!
A térképet az órán az edzés befejeztével kell látnod az edzés összegzése végén.
Telefonon pedig az Shealth alkalmazásban szintén a legutóbbi edzésekbe belépve láthatod.
Ha ezt nem látod, akkor vélhetően tiltve van a helymeghatározás az Shealth és/vagy az óra részére. Van sima helymeghatározás. Ha nem akarod, hogy csak hozzávetőleges krix-kraxot rajzoljon a térképre mint nyomvonal, akkor a pontos helymeghatározást kell bekapcsolnod.

(#1012) Skynet258

Persze. Simán működik... Csak az ilyen hozzászólásokban elfelejtik megemlíteni, hogy a Samsung partner vagy saját alkalmazásai közül sokminden nem fog működni. És akkor jönnek majd a csodálkozások, hogy "Nekem miért nem működik ez, az, meg amaz, míg a haveromnak igen". Szóval felelőtlenül ilyeneket ne jelentsünk ki szerintem, hogy minden faján működik egyéb telefonnal. Gondolom mivel nem használsz bizonyos funkciókat, ezért nem tudod, hogy nem működik, mivel nincsen benne sem az órádban, sem a telefonodban...
Ugyanis nem Samsung telefonok nem töltik le a saját, vagy a Samsunggal szerződött partnerek programjait idegen telefonra. Pl a Here maps sokaknak nem jelent meg az alkalmazásboltban, mert nem Samsung telefont használtak. Így nem tudtak órán navigálni. Most nem tudom hogy van, de régen így volt. Vagy pl az órán a zenevezérlő néhány funkciója csak samsung zenelejátszóval megy. Most játszott zenelista, számok keverése, ismétlés, stb. Aztán a Samsung Email kompatibilis mindennel órán, míg a Google Mail nem. Szerintem még van pár ilyen dolog...

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1018) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A stressz mérést tudja az óra?
A véroxigén mérést is esetleg?

(#1019) Fradipuma válasza gyuri2008 (#1018) üzenetére


Fradipuma
tag

Stressz mérés fixen van, a véroxigén szintről nem tudok. Az a fránya EKG jöhetne már. Láttok esélyt esetleg, hogy unpackeden bejelentik a frissítést?

(#1020) StLui válasza HMárió (#1017) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, most nincs a közelemben, majd megnézem, de ott, a healt-ben nem volt térképrajz, és helymeghatározás be van kapcsolva, de csak egyféle ilyen lehetőséget találtam, majd megnézem mégegyszer

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1021) predakon válasza Fradipuma (#1019) üzenetére


predakon
őstag

Nem bannam.... Akkor nem adnam el, igy viszont lelkesen hirdetem

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#1022) Kasya válasza Fradipuma (#1019) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha jól tudom, nem a Samsung sara, hanem az engedélyeztető hivatalé.

(#1023) róland


róland
veterán

Mai szoftverfrissítés mi jót hozott?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1024) trokigabi válasza HMárió (#1017) üzenetére


trokigabi
csendes tag

Hol lehet beállítani a pontos helymeghatározást?

(#1025) StLui válasza trokigabi (#1024) üzenetére


StLui
veterán

Én most kerestem, nem találtam se az órán, se a leírásban ilyet.
Annyi, hogy: Beállítások, Kapcsolatok, Hely, és ott lehet választani, Módszerek: GPS és vezeték nélküli hálózat (nekem ez van alapból), Vez. nélküli, és GPS.
Valamint Healt-ben se lehet kapcsolni ilyesmit, ennek ellenére nekem a telefonon a Healt appban nincs térkép.

Szóval továbbra is érdekelne, hogy kéne látnom térképet a Healt appban séta, túra, bringázás esetén?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1026) Intel q8200 válasza róland (#1023) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Szia! BTA1 szoftverre frissitett?

iPhone 14 pro

(#1027) trokigabi válasza Intel q8200 (#1026) üzenetére


trokigabi
csendes tag

Nekem csak ennyit mutat.

(#1028) róland válasza Intel q8200 (#1026) üzenetére


róland
veterán

Nem, a jelenlegi verzió: R825FXXU1ATA1

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1029) róland válasza StLui (#1025) üzenetére


róland
veterán

Az óra Health alkalmazásában lehet bekapcsolni

a Beállítások/Edzésészlelés/Hely rögzítése kapcsolóval:




http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1030) StLui válasza róland (#1029) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, ez nem volt bekapcsolva, eszembe sem jutott volna itt keresni. Edzésészlelés alatt azt értettem, hogy automatikusan észlel bizonyos sporttevékenységeket :Y

:R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1031) sanyika987


sanyika987
aktív tag

jó lenne tudni már az ekg ról valamit
csak amiatt vettem ezt az órát
mikor megláttam a frissítést biztam benne de nem :(

iphone 14

(#1032) F_Gergely válasza sanyika987 (#1031) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én is erre várok, de amig nem használható a funkció nem veszem meg az órát.

(#1033) HMárió válasza sanyika987 (#1031) üzenetére


HMárió
junior tag

Én is letettem róla. Eleve azt se értem, hogy miért kellene megvennem, mikor se az órás fizetés nem működik, se magyar diktálás, se magyar bixby, se ekg és se esim nincsen. Még egy nyamvadt viber üzenetet se lehet kezdeményezni, csak válaszolni lehet. Szóval fapados az egész. Vajon Koreában megvenne valaki olyan okosórát, ami csak magyarul tud?
Semmilyen kedvezményt nem kapunk azért mert félig tudjuk kihasználni az óránkat. Egyébként a sport méréssel kijátszottam magam 2 év alatt és a számlapok cserélhetősége se hoz lázba. Vagy iWatch lesz nekem, vagy semmilyen.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1034) pappfer


pappfer
csendes tag

Ebben az órában "single GPS" van, ugye? Nincs dual frequency GPS, mint a Honor órájában?

(#1035) sanyika987 válasza HMárió (#1033) üzenetére


sanyika987
aktív tag

Életemben először vettem Samu terméket de szerintem utoljára
Ez a hozzá állás nem egy top céghez méltó
Tudom sokan fognak fikázni ezért de én így érzem
(Volt családba más Samu termék is nem 1 termék alapján írom ezt)

iphone 14

(#1036) HSanyi válasza pappfer (#1034) üzenetére


HSanyi
tag

Hali!
A leírások szerint egy csatornás GPS-Glonass-Galileo támogatása van.
Viszont ami a lényeg, általában a z óra maga (telefonról leválasztva) 3-6 mp alatt fixálja a pozíciót. Ez saját tapasztalat.

https://www.usegalileo.eu/EN/inner.html#data=smartphone

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1037) HSanyi válasza sanyika987 (#1035) üzenetére


HSanyi
tag

Max csak azért, mert semmit nem írsz felháborodásodon kívül, ami lehet jogos, vagy akár tévedés is.
Ebben a formában semmi tartalma a hozzászólásodnak.
:R :R :R

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1038) sanyika987 válasza HSanyi (#1037) üzenetére


sanyika987
aktív tag

Az ígért EKG frissítés amiről senki nem tud semmit pl
A többi termékének meg a rendszer optimálisa a kiábrándító
Pár szóban ennyi

iphone 14

(#1039) gyuri2008 válasza sanyika987 (#1038) üzenetére


gyuri2008
veterán

Az ekg semmi hasznát nem tudod venni,csak orvos tudja kielemezni.
Meg nem is lesz pontos.
Ez butaság, és fölösleges +.

(#1040) sanyika987 válasza gyuri2008 (#1039) üzenetére


sanyika987
aktív tag

Akkor az egész óra fölös ennyi pénzért főleg ezek szerint

iphone 14

(#1041) HSanyi válasza sanyika987 (#1038) üzenetére


HSanyi
tag

Érdekes, én úgy vettem, hogy nincs benne a funkció, vagyis ha benne lesz, akkor jó, ha nem akkor is megvan mire akartam használni.
Szóval ez még tévedés.
A rendszer optimalizálás alatt mit értesz?
Minden működik, nekem még Xiaomi telóval is, nem csak Samuval, szóval nem tudom miért lenne optimalizálatlan.

De természetesen a Te döntésed, elég annyit írni , hogy nem jött be (volt olyan órám nem is egy) oszt jónapot.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1042) sanyika987 válasza HSanyi (#1041) üzenetére


sanyika987
aktív tag

Optimalizálását más egyéb Samu termékre írtam
Az óra szoftveresen jó
Engem az zavar H a konkurensek olcsóbban nUjtanak ilyet
De kövezzetek meg ha nem

iphone 14

(#1043) Intel q8200 válasza róland (#1028) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Oh oke. En azt hittem a bta1 a legujabb. Nekem meg nem elerheto az uj. Bar gondolom sok ujjitast nem hozott?

iPhone 14 pro

(#1044) HSanyi válasza sanyika987 (#1042) üzenetére


HSanyi
tag

:R :R :R :R
Semmi gond ezzel, vagyél másikat.
Demokrácia van, nem kövez meg senki, ha valós értékeléssel, vagy csak szubjektív benyomások alapján döntesz.
Mindenki maga dönti el kinek mi mennyit ér.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#1045) trance89 válasza sanyika987 (#1042) üzenetére


trance89
őstag

"Engem az zavar H a konkurensek olcsóbban nUjtanak ilyet
De kövezzetek meg ha nem"

Nagy tévedésben élsz, sokan pl a watch gt2-t is okosórának titulálják holott csak egy túlárazott fitneszkarperec
Az az óra amelyik nem tartalmaz wifi-t nem okosóra, egy kizárólag BT-s "karperec" 10-12 méteren belül használható a telóval ezért aztán nagy kényelem hogy a kert végén wifi-n kapcsolódva is jelez az óra a karomon míg a teló az ágy mellett pihen...
És ez csak 1 dolog amit említettem, a Tizen OS nemnagyon említhető 1 lapon az olcsóbb órák buta rendszereivel amik igaz hogy elketyegnek akár 1-2 hetet is egyetlen töltéssel de cserébe sokkal hülyébbek
A 7-es droiddal telepített ócska kínai 100-120 eurós IPS kijelzős "okosórák"-at nem venném ide, azok nem okosórák hanem kerek kijelzős telefonok a karon, szar hardverrel és ugyanúgy szar szoftverrel...

(#1046) desmond18x


desmond18x
csendes tag

Sziasztok!

Én is gondolkodok egy ilyen kis óra beszerzésén, viszont, nem tudom, hogy most vegyem meg, vagy inkább várjak. Esetleg nem tudja valaki, hogy kb mikor várható az új generáció bejelentése? Nem szeretnék úgy járni, hogy most megveszem és 1-2 hónapra rá bejelentik az újat :/

(#1047) F_Gergely válasza gyuri2008 (#1039) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ne haragudj, de nem igy van.
Csak egy pelda: [link]
En is orulnek neki, de vicc, hogy az apple megcsinalta mar, a samsung meg csak igerget, funkcio meg nincs

(#1048) HMárió válasza sanyika987 (#1035) üzenetére


HMárió
junior tag

Mások azt mondják, hogy a google órai rosszabbak. Szerintem maga az okosóra intézménye nem fejlődött még ki. És ugye direkt nem tesznek bele minden funkciót, mert akkor nem tudnának kiadni évről évre új órákat. És ez a probléma. Nem csak a Samsung márka csinálják ezt, hanem mind.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#1049) gyuri2008 válasza F_Gergely (#1047) üzenetére


gyuri2008
veterán

Én arra gondolok,hogy ez egy reklám fogás.
Vannak már olyan vérnyomás mérők amik kimutatják a ritmuszavart is.
Természetesen ez az én véleményem.
Attól még lehet benne igazság.
Én arra is gondolok,hogy hardveresen valami nem stimmel.
Ez megint csak egy lehetséges dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1050) F_Gergely válasza gyuri2008 (#1049) üzenetére


F_Gergely
őstag

Pedig ezek jók, és pontosan is mérnek vérnyomás mérővel pont az a baj, hogy nem hordozható nincs valós idejű visszajelzés.
Elég sok ilyen cikk van, hogy ki hogy húzott ki a bajból az okosóra.
Én emiatt vennék, de az almát rühellem samu meg még nem csinálta meg. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.