Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2001) schor válasza PACSA75 (#1998) üzenetére


schor
tag

Igen, én is ezt szántam utolsó lépésnek. Holnap nekiugrom. Köszönöm 😊

(#2002) HSanyi válasza StLui (#2000) üzenetére


HSanyi
tag

Akkor bt kikacs és használt az óráét.
Szó szerint pár másodperc, míg megvan a fix. 3-6 mp szokott lenni.

:R :R :R

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#2003) StLui válasza HSanyi (#2002) üzenetére


StLui
veterán

nincs kapcsolgatás, feleségemnek már az is agyára megy, hogy naponta, kétnaponta elveszti teljesen a kapcsolatot, csak az órán BT kikapcs segít akkor is (bár most éppen pár napja nem csinálta). Külön kellett telepíteni, indítani stravát, mert nem adja át neki az adatokat. Már a magától indul, manuálisan indítom is egy szarságnak tűnik, mivel a magától indul egy trágyadomb, egy bringázást ma is 15 felé darabolt, persze térkép nincs mert éppen nem sikerült manuálisan elindítani, nem találtuk hirtelen, feleségemnek meg incs türelme hozzá. Amazfit pace-val ehhez képest semmi gondom nem volt. Sajnos ez az egyetlen óra ami elfogadható kinézetű volt a számára, de egy katasztrófának gondolom mrá szoftverileg, egy túlbonyolított marhaság az egész.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2004) Diokhan válasza StLui (#2003) üzenetére


Diokhan
addikt

Egyáltalán nincs túl bonyolítva, csak ahogy az Apple termékek sem mennek tökéletesen a samsung cuccokkal, úgy ezek az órák is a sajátjukkal kompatibilisek 100 százalékosan. Ez mindig is így volt és ezután is így lesz. Milyen telefonnal szeretnéd használni?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#2005) StLui válasza Diokhan (#2004) üzenetére


StLui
veterán

de rohadtul túl van bonyolítva, azon kívül is, hogy xiaomi A3-mal nem működik normálisan. Pl.nem tudom már hány dolgot írtatok itt nekem, hogy nézzek meg mi hol van engedélyezve, hát már ez egy közröhely. MIndegy már lekattanok ról, számolja a lépeést, meg náha elindul amérés magától azt jól van, ennyi 120-ért. Csak most ez BT kapcsolgatás, hogy ne atelefongps-ét használja, már teljesen kiakasztott, ez már vicc.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2006) Andrejhub válasza galbi1972 (#1764) üzenetére


Andrejhub
csendes tag

Szia!

Le tudnád írni, végül hogyan sikerült feltelepíteni a Samsung Blood Pressure alkalmazást az órára, illetve kapcsolatot létesíteni a számítógép (Tizen Studio) és a telefon között? Nekem már egyszer minden gond nélkül sikerült feltelepíteni az órára az alkalmazást, de visszaállítottam alaphelyzetbe az órát, és most két napja próbálkozom feltelepíteni, de nem találja meg a Tizen Studio a Remote Device Manager scannelésével az órát (pedig ugyanaz a laptop, ugyanaz az óra, ugyanaz a wifi hálózat). :(

Előre is köszi a választ.

(#2007) Skynet258 válasza Andrejhub (#2006) üzenetére


Skynet258
veterán

Töröld le a Samsung Tizen Studio-t, telepítsd újra hátha látja. A dolog menetét itt leírtam, de akkor tulajdonképpen egyszer már megcsináltad, nem tudom így mennyit segít... de nézd át, hátha kimarad egy lépés vagy valami. ;)

https://geekpulse.hu

(#2008) HSanyi válasza StLui (#2005) üzenetére


HSanyi
tag

:Y :Y :Y :Y
Annyiból nem vicc a BT kapcsolgatás, hogy ha az órán edzést indítasz, de még látja a telefont, de azt nem akarod elvinni magaddal, mikor elveszti a kapcsolatot már akkor sem áll át saját gps-re. ezt már modelleztem.

Szóval, ha teló nélkül mész edzeni, akkor vagy akkor kell az edzést indítani, mikor levált a telefonról, vagy le kell választani.

Egyébként nekem Xiaomy Note 5-l tökéletesen megy az óra, automatikusan visszacsatlakozik a telóra, ha elvesztette, mert pl. az autóban hagytam és kimegyek érte.

Így inkább nem a programot kell szidni, hanem esetleg olyat is akarunk, amit a Samu mérnökei nem gondoltak volna.
Nekem pl. az AOD automatikus fényerő szabályzása hiányzik, mert ami lakásban jó, a napfényben nem látszik, mintha nem lenne bekapcsolva az AOD.
Bizonyára másnak más hiányzik, vagy tűnik hülyeségnek....

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#2009) ferenck válasza Andrejhub (#2006) üzenetére


ferenck
senior tag

Nálam sem találta, hiába kerestettem, ezután kikapcsoltam a bluetootht csak a wifi maradt és úgy már azonnal megtalálta.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#2010) Diokhan válasza StLui (#2005) üzenetére


Diokhan
addikt

Miért nem vettél a telefonodhoz való órát? Ez tudod milyen? Mintha a xiaomi telefonoddal Apple watchot szeretnél használni és az apple mérnökei lennének a legnagyobb balfék banda, hogy elcseszték, mert a te xiaomi kitudjahányas MIUI rendszereden nem megy rendesen. Vegyél szépen xiaomi okosürát hozzá és maradéktalanul fogja csinálni, amire tervezték, a saját telefonjával.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#2011) Andrejhub válasza Skynet258 (#2007) üzenetére


Andrejhub
csendes tag

Köszönöm a választ "Skynet 258". Igen a Te leírásod alapján sikerült először, de most sajnos nem sikerül, pedig már nagyon sok dologgal próbálkoztam: Tizen Studio újra, óra gyári visszaállítás, másik hálózat, másik laptop. Úgy is próbáltam, hogy "cmd"-ből közvetlen megadtam az óra ip címét: "C:\tizen-studio\tools>sdb.exe connect 192.168.0.73", de sajnos így sem látta a gép az órát.

"ferenck" Neked is köszi a választ, sajnos bluetooth kiakpcsolás sem segített.

(#2012) Andrejhub válasza Andrejhub (#2011) üzenetére


Andrejhub
csendes tag

Véletlen idézőjelben írtam a neveteket, de ha már idézőjelet használtam legalább Skynet258 nevét írtam volna jól le, de ez nem sikerült. Elnézést, már nem tudtam szerkeszteni a választ.

(#2013) torrente777 válasza Andrejhub (#2011) üzenetére


torrente777
tag

Windows tűzfal kikapcsolás?

(#2014) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Samsung Pay témában ha jól értem a leírtakat, akkor csak az órán kell módosítani a régiót a telefont nem kell babrálni ugye? Azt nem szívesen gyalulnám le. Ha már van Curve kártyám megpróbálkoznék beállítani az órás fizetést :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2015) Andrejhub válasza torrente777 (#2013) üzenetére


Andrejhub
csendes tag

Köszi az ötletet, most kipróbáltam tűzfal nélkül is, de sajnos így sem megy.

(#2016) polonic válasza SpongyaBob (#2014) üzenetére


polonic
félisten

Így van. Telefonhoz nem kell hozzányúlni.

(#2017) SpongyaBob válasza polonic (#2016) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi! Na akkor csinálok délután egy mentést az óráról és felteszem a payt :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2018) bazccka


bazccka
tag

megjött a Spigen Liquid Air tokozat a SGWA2-re. Istenien néz ki vele az óra. Még egy ClearPlex kell rá a médiamárkból, és kész. :DD

(#2019) Diokhan válasza bazccka (#2018) üzenetére


Diokhan
addikt

Szuper. Kapunk esetleg képeket róla?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#2020) StLui válasza Diokhan (#2010) üzenetére


StLui
veterán

Leírtam miért ezt vettem a feleségemnek, és az A3 natur android rendszer, nem miui

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2021) Diokhan válasza StLui (#2020) üzenetére


Diokhan
addikt

Értem. Ettől függetlenül még mindig nem az órát csinálták meg szarul, csak nem jártál eléggé utána, hogy hogyan működik problémamentesen. Szerintem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#2022) PACSA75 válasza Andrejhub (#2011) üzenetére


PACSA75
őstag

Én is kipróbáltam, de nem jártam sikerrel, azaz nem látja az órát, szóval nem vagy egyedül. Viszont nem próbáltam manuálisan beírni az IP címet, ezzel még futok egy kört.

(#2023) torrente777 válasza Andrejhub (#2015) üzenetére


torrente777
tag

Az órán mind a 2 helyen bekapcsoltad a fejlesztői beállítást aztán újraindítottad az órát?Szoftververzió kopogtatás aztán hibakeresés bekapcsolása reboot?Plussz a tizen stúdióba ha elindítod a keresést az előző ip címet töröld ki hogy induláskor ne legyen ott ip cím.

[ Szerkesztve ]

(#2024) PACSA75 válasza Diokhan (#2021) üzenetére


PACSA75
őstag

Egyet értek, amíg egy hiba nem tömegesen jelentkezik, addig nem kellene egy terméket szidni. Szerintem is az óra beállításában rejlik a megoldás, azt viszont az adott modell topikjában kellene körül járni.

(#2025) HSanyi válasza Diokhan (#2021) üzenetére


HSanyi
tag

Sajnos ebben van kis tévedés.
Vagyis az óra jó, a droid alapvetően szabványos, DE!!!!
Sajnos ott az alapvetően, vagyis a szoftver fejlesztés az sehol nincs a toppon, így az egységesnek gondolt csatlakozó felületek nem tökéletesek.
Vagyis egy szabványos rendszernél nem szabadna gyártó specifikusan működni valaminek, hanem a csatlakozó felületeken keresztül egyformán.
Persze lehet, hogy a Samu fejlesztők direkt tesznek aknákat, hogy az emberek a szabványos (ugyan nyílt) rendszerekbe vetett hite megboruljon és elkezdjenek csak márka specifikusan gondolkodni.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#2026) HSanyi válasza PACSA75 (#2022) üzenetére


HSanyi
tag

A fejlesztői mód bekapcsolva?
Utána az ujra indítás megvolt?
Nekem utána mindig látja az órát a pc is a routeren keresztül is.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#2027) PACSA75 válasza HSanyi (#2026) üzenetére


PACSA75
őstag

Isten király vagy, ez volt a gond, a restart hiányzott. Köszi.
Mostmár csak kalibrálnom kellene, nincs itthon vérnyomásmérő eszköz, de megoldom.

(#2028) HSanyi válasza PACSA75 (#2027) üzenetére


HSanyi
tag

:C :C :C

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#2029) polonic


polonic
félisten

Töröltem az óráról az email alkalmazást. Most vissza szeretném rakni, de nem találom a galaxy store-ban.

(#2030) HoldfenyLuna válasza polonic (#2029) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Esetleg ha Wear appban megnyitod az alkalmazásokat és ott legalul AZ E-mailre mész, nem ad ki vmilyen opciót? Más ötletem, Max az óra újraindítása.

(#2031) SpongyaBob válasza SpongyaBob (#2017) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Addig a részig simán eljutok hogy megadom az utolsó parancsot, de az órán nem elindul a régiókód választó :( Ötletem sincs miért... Egyszerűen nem csinál semmit.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2032) Diokhan válasza HSanyi (#2025) üzenetére


Diokhan
addikt

Mindenki a saját profitját nézi. Ha a samu úgy csinálta volna meg az órát, hogy egy zsebszámológéppel is simán menjen, senki nem venne samsung telefont, akinek az óra miatt kell. Ez mindig is így volt, ezután is így lesz. Ezért van az, hogy az apple gépeken futó macOS külső segítség nélkül a világ összes kincséért sem lenne képes NTFS filerendszert írni, mert a tech világ ilyen.

(#2024) PACSA75 - Köszi, én is valami hasonlóra gondoltam.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#2033) StLui válasza Diokhan (#2021) üzenetére


StLui
veterán

Az hogy az amúgy sima androidos A3-mal megszakad a kapcsolat, és néha csak a BT ki bekapcs segít ezt efogadtam, ezért érdeklődtem kinek működik normálisan más, új Xiaomi telefonnal. Arról azért ne feledkezzünk meg, hogy csak iOS-re írja a Samu hogy korlátozottan használható, minden mással teljes körűen, de mindegy. Az összes többi a óra menüje működése ami szeriintem egy túlbonyolított, átlagembernek használhatatlan valami. Eleve azért vettem órát, hogy ne a telefon legyen használva,még a gps, de mindíg nlam, nálunk van a telefon. Az összes többi mrá végkép apróság a rangataeg engedélyezéssel, feleségem számára érthetetlen, átláthatatlan menürendszerrel.
PL én elindítottam az amazfit órát, mért, átkerült a telóra és a stravára, nem kellett variálni, hogy mikor mit és hogyan indítsak, se semmit engedélyezgetni 5 helyen külön. Vagy jó az ha magától elindul, aztán akkor meg "szart sem" mér, nem szószerint, de hogy miért nem rajzol térképre útvonalat olyankor azt sem értem, de mindegy. Ezeknek semmi köze már a telefon márkájához.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2034) Andrejhub válasza torrente777 (#2023) üzenetére


Andrejhub
csendes tag

torrente.777, HSanyi nagyon Királyok Vagytok. Két napja próbálkoztam mindennel eredménytelenül, a restart segített. NAGYON KÖSZÖNÖM!

[ Szerkesztve ]

(#2035) PACSA75 válasza StLui (#2033) üzenetére


PACSA75
őstag

Az Amazfit, Xiaomi / Huami termék, talán ezzel a márkával jobban össze tudod kovácsolni a telefonod menürendszerét és a te igényeidet, nem is értem miért nem ebben a markában gondolkodsz. Ha egyszer az Active 2 nem akarja amit te, nem kellene erőltetni. Nekem az S10 el tökéletesen működik.
Megjegyzem, hogy iPhone XS + Apple watch ról jöttem át, ami teljesen más kategória, de ettől függetlenül meg vagyok elégedve ezzel a kombóval is.

(#2036) StLui válasza PACSA75 (#2035) üzenetére


StLui
veterán

Ezeket már 5x körbejártuk, ez volt egyetlen óra ami tetszet a feleségemnek (övé, de ezt már 10x leírtam itt legalább) Eladni nem fogjuk mert gombokat ér ahhoz képest amennyiért vettük. Feleségem telefonját el tudjuk használni családon belül, így váltok neki telefont.
Neked nem is telefon GPS-ét használja az óra ha össze vannak kapcsolva? Mert ha igen, akkor tök imndegy milyen telefont vennénk. (Apple watch sem tetszik, pedig lett volna hozzá egy iphone)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2037) polonic válasza StLui (#2036) üzenetére


polonic
félisten

Ha sport tevékenységet mérsz vele, akkor az óra saját gps-ét használja. Egyéb esetekben a telefonét.

(#2038) fles1


fles1
csendes tag

Sziasztok,

Leendő GWA2 SS black tulaj vagyok, már úton van a készülék és nagyon izgatottan várom, mivel ez lesz az első okosórám. Szempontok, ami miatt ezt választottam az LTE képesség, illetve küllemre sokkal elegánsabb, mint a sima Galaxy Watch - ami engem azokra a bumszli rágótartós játék karórákra emlékeztet, ha emlékszik még rá valaki... :DD Ja és mellesleg nem kell érte egy kanyit se fizetnem, drága cégem jóvoltából.
:C

Viszont az igaz, hogy nincs véroxigén szint mérés!? Azt hittem ez adott, amennyiben az óra tud vérnyomást is mérni... A másik kérdésem pedig, hogy S10+ telóm van, hátlapjáról sokkal lassabban tölti fel, mint a saját bölcsőjéből?

És egy kis érdekesség, mert korábban sokan érdeklődtetek mikorra várható az új széria...
https://www.techradar.com/news/samsung-galaxy-watch-2-release-date-price-news-and-leaks

Peace!

(#2039) StLui válasza polonic (#2037) üzenetére


StLui
veterán

Hát ezt most már nem értem, ma írta itt valaki, hogy csak akkor ha leválasztom a telefonról. Mit mérhetek vele még amihez kell a GPS?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2040) Skynet258 válasza fles1 (#2038) üzenetére


Skynet258
veterán

Hivatalosan nem tud (még) vérnyomást sem mérni, csak fel lehet rá ügyeskedni...

https://geekpulse.hu

(#2041) ribarszki


ribarszki
őstag

Ma vettem le az órám a fürdőszobában, kicsúszott és 1,5 m magasról a járólapra érkezett, természetesen pont az óra teljes üvegfelülete csattant a kerámia járólapon.... :(

De nem lett semmi baja, mert Spigen tok és Clearplex fólia van rajta. :DD Ma törtem volna másodszor szilánkosra az óra üvegét ha nincs Clearplex fólia. Nem reklám, mert semmi közöm hozzá, de ez a fólia tényleg nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#2042) GuruZone


GuruZone
őstag

köszönöm én is a segítséget, nálam az volt a gond, hogy a hibakeresés kapcsolóját nem találtam, csak a fejlesztői beállításokat kapcsoltam be.

Hibakeresés kapcsolója: beállítások > óra névjegye > és itt legeslegalul: Hibakeresés
(nem klasszikus gombot kell keresni, hanem az aláhúzott szöveget)

Pluisz még nekem szükségem volt az SDB kliens (remélem jól írom) 4.2.12-es verziójára [link]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2043) HSanyi válasza Diokhan (#2032) üzenetére


HSanyi
tag

Hát azért mérnöki szemmel nem ennyire összeesküvés elmélet a világ, de a Föld akár lehet lapos is.
Azt Aple és Winfos termékek összehasonlítása is téves, mert ott két szoftver szabványról beszélünk, ami akár azonos vason is működhetne, nem pedig azonos csatlakozó felületről. (Max OS alatt is kezelhető az ntfs, igaz külön szoftverrel) és a két cég azért támogat köztes szabványokat, mint az ext2.
De mivel ez a téma itt alapvetően off, így én elengedem a továbbiakban.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#2044) HSanyi válasza polonic (#2037) üzenetére


HSanyi
tag

Ez sajnos biztosan nem így van.
A lakás előtt indítottam a kerékpározást, gps fix megvolt és az óra még bt kapcsolatban volt a telómmal.
Majd mikor nem jött a beállított 5km -s jelentés, ahol szokott, néztem, hogy villog csak a gps.
Az addigi utat mentettem, majd újra kezdtem a rögzítést, pár másodperc alatt gps fix és utána minden működött rendben.
Otthon az első edzésné csak 2 gps pont volt, majd semmi, csak idő, pulzus kalória.
A másodiknál, mikor már nem volt bt kapcsolat, hiszen több mint 5 km-e voltam a telótól, végig rögzítette a távot. Ez az akkumulátor fogyasztáson is meglátszott, hogy belső GPS megy.

Szóval próbáld ki, mert ez a rész nincs teljesen egyértelműen dokumentálva a leírásban (R820)
Hozzáteszem a Fit is így működik.

Privátot írj, arról mindig kapok értesítést, KÖSZI

(#2045) guifater


guifater
tag

Sziasztok Guruk!
Olvastam, hogy lehetőség van - a vérnyomásmérős beállíthatóságán kívül, ami már működik nálam - a véroxigén mérésének beállítására is. Tisztelettel érdeklődnék, ennek mi a menete? Ha lehet, okos anyuci, buta gyerek stílusban! Előre is köszi

guifater (Galaxy S9 és SM-R825F)

(#2046) SpongyaBob válasza guifater (#2045) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia, ezt hol olvastad? Mert ez engem is érdekelne :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2047) guifater válasza SpongyaBob (#2046) üzenetére


guifater
tag

Itt a fórumon, feljebb. Ezért kérdeztem. Sajnos szívbeteg és COPD-s vagyok, ezért ezekre az adatokra + EKG, szükségem lenne.

guifater (Galaxy S9 és SM-R825F)

(#2048) polonic válasza guifater (#2047) üzenetére


polonic
félisten

Azért az óra használata nem helyettesíti az orvosi eszközökkel történő rendszeres méréseket, teszteket.
Nyilván nagyon hasznos funkció, segíthetnek is. De ne alapozz az órára semmit, ha egészségügyi gondjaid vannak.

(#2049) róland válasza guifater (#2045) üzenetére


róland
veterán

A stressz-szint mérésekor - ha jól emlékszem - mindig mér SPO2-t (azaz véroxigén-szintet) is az óra.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2050) guifater válasza róland (#2049) üzenetére


guifater
tag

Valószínűleg, de sehol nem olvasható, látható , konkrétan ez az adat.

guifater (Galaxy S9 és SM-R825F)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.