Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#7051) kmarci25 válasza kisdani (#7050) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem tudom, hogy van a Samsungnál, de Xiaominál ilyenkor az történik, hogy a háttérben futó Wear alkalmazást kilövi a rendszer memóriakezelése. Valahogy rá kéne bírnod a telefont, hogy hagyja futni a Wear-t.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7052) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

A hétvégét az enyém sem bírta a Velencei tónál. :O
Még garanciális, tudtok mondani szerviz elérhetőséget? Megpróbálnám, mert szeretem.

Üdv,
G.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#7053) ollie válasza VeryByte (#7052) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármelyik SES. De ha beázott, kicsi a valószínűsége, hogy javítják garanciában.

***

(#7054) VeryByte válasza ollie (#7053) üzenetére


VeryByte
őstag

Egy próbát megér.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#7055) PoLizei


PoLizei
aktív tag

lehet, hogy a ragasztó felolvad ebben a kánikulában, a tűző napon. érdemes lesz erre odafigyelni.

P*L****

(#7056) szalai112 válasza PoLizei (#7055) üzenetére


szalai112
senior tag

klimás a munka helyem :))

(#7057) Badboys válasza szalai112 (#7027) üzenetére


Badboys
őstag

Nekem az S20FE telefonnal más tapasztalataim vannak mint amit linkeltél 1 hónap emailezés és fogy. védelem az eredmény 0 la. Ennyit a Samsungról és híres termékeiről. Magyarázták a magyarázhatatlant. Undorító és semmirevaló banda. Legalábbis a Magyar Samsung. Ez kizárólag az én véleményem tükrözi.

(#7058) Jorgos01


Jorgos01
tag

Erre esetleg tudna valaki válaszolni?

[link]

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#7059) ArthurShelby válasza Jorgos01 (#7058) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam is előjött ez a probléma (foci). Viszont ha megnézed a telefonon a focit, csak pulzust mér kb, ugyanannyit mint az órán az egyéb edzés. Magyarán a foci és a tenisz a telefonon nem más mint egy egyéb edzés átnevezve az adott sportnak (utólag az egyéb edzést egyenként te is át tudod nevezni, ha rámész a szerkesztésre)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7060) Jorgos01 válasza ArthurShelby (#7059) üzenetére


Jorgos01
tag

Igen, pont ez a gondom, hogy így alig van információm.
Éppen ezért indítottam teniszt úgy is, hogy kültéri futást indítottam az órán bekapcsolt, GPS-el.
Ekkor már láttam megtett távolságot, pulzuszónát, max/min pulzust, elégetett kalóriát, stb, sőt az edzés végén az órán kirajzolta, hogy hogyan szaladgáltam össze-vissza a teniszpályán.
A Samsung Health szinkronizációval már elég sok mindent láttam a telefonon is, de a térkép adatok nem jöttek át a telefonra.
Azt hogyan lehet megoldani, hogy a telefonra átjöjjenek a GPS adatok?
A "futásként" telefonra átjött adatokat át tudom-e esetleg nevezni focira, teniszre vagy éppen arra amire akarom.

Korábban erre a célra egy Amazfit BIP-et használtam.
Ott is kültéri futásként indítottam a teniszt, focit, majd a szinkronizáció után a telefonon átírtam az edzés nevét és szépen láttam a mozgásomat térképes formában is.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#7061) ArthurShelby válasza Jorgos01 (#7060) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak az egyebet tudod átállítani másra, ahogy észre vettem (és nem is biztos, hogy vissza tudod állítani).

"Azt hogyan lehet megoldani, hogy a telefonra átjöjjenek a GPS adatok?"
[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7062) Jorgos01 válasza ArthurShelby (#7061) üzenetére


Jorgos01
tag

Hát akkor marad a focira, teniszre a kültéri futás, ezzel legalább kapok infókat a tevékenységről.
Azért fura, hogy egy 20.000,-Ft-os eszköz rugalmasabb, mint egy 70.000,-Ft-os. Így jártam.
A GPS-s tippet köszi, a következő tenisznél kipróbálom, remélem így már jó lesz.
Köszi.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#7063) ollie válasza Badboys (#7057) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi baj volt az S20FE-vel?

***

(#7064) Badboys válasza ollie (#7063) üzenetére


Badboys
őstag

Exinos. Melegedett, majd visszahűlésig kikapcs, és hasonló nyalánságok. Most is az van csak SD s. Személyesen vittem szervízbe nem javítható mondták.Ezek ilyenek. Végül hatalmas buktával eladtam.Több mint egy hónap levelezgetés után föladtam. Sajnos nem egyedi probléma volt csak van aki eggyüt tud élni vele van aki nem. Az utobbi voltam. Az óra miatt vettem újra samut, de egy ipari hulladékok. Ez a saját véleményem. Nem is értem, hogy egyesek hova fényezik a termékeiket.

(#7065) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

GWA2-esem szervizérett lett.
Bevittem az Allee Samsung boltba, illetve ugyanott a Telekom-hoz, mindkettő az Aradi utcába irányított.
Ma elvittem oda, ott pedig sajnos számlát is kérnek a garancia papír mellé, mert már másfél éves. Lehetséges, jogos ez?
A gondom az, hogy az óra másodkézből van és akitől vettem az is az apóséáktól kapta ajándékba, akik persze a számlát nem adták neki oda, csak a garancia papírt.
Na, ilyenkor mi a teendő, menjek utána vagy vegyek egy másikat?

Üdv,
VB

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#7066) HoldfenyLuna válasza VeryByte (#7065) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én amióta az eszemet tudom a gari levél blokkal együtt érvényes... Esetleg az eredeti vásárló kérjen szlát Tétől...

(#7067) Ateszpapa válasza VeryByte (#7065) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Én használtan vettem HW apróról.
Nem kaptam számlát, csak gari levelet (elektronikusan)
Majdnem másfél éves mikor szervizbe küldtem, az eladó is csak 1 év garit jelzett, ami még decemberben lejárt.

Kihívtam a TMX mobilfutárt, mert a Telekomtól lett véve és akkor ingynesen igénybevehető a szolgáltatás.
[link]

Feltöltöttem a garilevelet, de ügye a számlát nem, mert nincsen meg.
Futár jött, elvitte majd 1 hétre rá visszahozta.
Érdemes regisztrálni az oldalon, hogy nyomon kövesd.

És láss csodát, megcsinálták a készüléket!

Úgyhogy, ajánlom neked is, ha van Telekomos gari leveled, egy próbát megér.
:)

(#7068) subset válasza subset (#6969) üzenetére


subset
senior tag

Sziasztok,
Előzmény: egyszer csak elromlott... :O
Személyesen érdeklődtem a javítás állapotáról, mert hiába volt ott a telefonszámom az átvételi papíron nem voltak képesek értesíteni...
(https://oktogonszerviz.hu/)
Kaptam egy több mint 40 ezres javítási költséget a még "garanciális" elromlott órámra :) :K
Indoklásképp meg is nézhettem az "indikátor papír" elszíneződését, miszerint beázott a vízálló óra.
Nagyon boldog vagyok.....

Tehát mehet a kukába.
Tanulság: b@ssza meg az összes gyártó az IP minősítéseit !!!....

Az érdekes a dologban, hogy több mint egy éves extrém használat után, egy gyanútlan esti zuhanyzást követő alvás után már nem ébredt fel....illetve próbált de nem ment neki így ugye szerviz lett a vége.

Az együtt töltött idő - (bő 1 év) tényleg tartalmasan telt.
Gyakorlatilag csak töltés idejére került le a kezemről. 30x biztos meg lett úsztatva Velencén, Balatonon, vízi csúszdázott, supozott stb. és minden este lezuhanyoztunk. Azt tényleg jobban megértettem volna ha egy ilyen vízen töltött nap után dobja be az unalmast....

Mondjuk (számomra) meg is szolgálta azért az árát, tavaly még az ECG reményében lett megvásárolva, amit sikerült is - mikor "kiszivárgott" feltenni rá.
Voltak/vannak szívritmus gondjaim, az óra segítségével sikerült ezt dokumentálnom is még februárban, amit dokinak mutatva tisztán látszott mi a gond, így már tudjuk merre kell elindulni ! Addig nem sikerült "nyakon csípni" a problémát, csak találgatni lehetett.
Ezeket a sorokat az ECG szkeptikusok figyelmébe ajánlom - jó melegen !!!! Úgyhogy nyugodjanak le, működik, és nagyon hasznos dolog, hogy ott lehet az ember kezén....amíg el nem romlik....

Hosszú évek óta van/volt okosórám, karkötőm....most nem tudom milyen lesz a következő....dilemmába kerültem.

Mindenkinek problémamentes GWA2-zést !
Konklúzió: ha nem muszáj ne ebben vízeskedj..... ;)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7069) dionaea válasza subset (#7068) üzenetére


dionaea
őstag

Hát rossz hír hogy kuka de köszi a tapasztalatokat sztem hasznos volt

(#7070) bbendre


bbendre
őstag

Ezt az IP ratinget egyre kevésbé értem...
Több forrást mást ír. Van ahol az X7 mehet vizbe és túléli (de ha megnyomsz egy gombot akkor sérülhet) , az x8 pedig mehet vízbe és képes üzemelni is (azaz nyomkodhatod és használhatod, pl uszás funkció)
Máshol azt írják, hogy az x8 mehet vizbe és 1 méterik max 30 percig bírja.
És itt vannak a telefon gyártók. A telefon és óra x8. Mehet vízbe (?), van rajta hivatalos teszt, uszás funkció, szabad vízben, medencében... vállalja a leírásba, hogy tudja, de ha beázik akkor nincs rá garancia? Ezt totálisan nem értem. Mintha az lenne, hogy a monitor képes megjeleníteni képet ha rákötöd a számítógépre de ha mégsem jelenik meg kép akkor nincs rá garancia(?).

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#7071) adamklark


adamklark
senior tag

az emberek kicsit túlgondolják az IP besorolást telefonoknál, nem jelenti hogy vízálló.. csak kint tartja a vizet x percig bizonyos nyomás/mélysékig, vannak különböző ragasztó anyagok meg gumik a telefonban, attól még simán be tud ázni ha eszetlenül csapatod a sós tengerben vagy nyomatod rá a vízsugarat. nem adnak rá garanciát mert tudják hogy ráfizetnének. max akkor adnak garanciát ha egyértelműen szarul volt összerakva, de "természetes" beázásnál így jártál sajnos

Én úgy fogom fel hogy nem kell szívrohamot kapnom ha a telefonomat vagy órát leöntöm/kis eső éri, ha fél óráig úszok egy *medencében*, de utána meg kell szárítani, azt hiszem az órában van is ilyen rezgő funckió ami kiviszi a bentrekedt vizet

(#7072) ArthurShelby válasza adamklark (#7071) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha a ragasztás enged el, ott semmilyen rezgő funkció nem segít se előtte, se utána, ami elégségesen kirezegteti a mikrofonban/hangszóróban bennrekedt vizet

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7073) szalai112 válasza ArthurShelby (#7072) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Nekem is van GWA2 Esim 44mm, nálam is vitem fürödni, termál víz és kád.
Igy bele gondolva meleg víz nagyobb ellenség, de nekem sose ázot be.

(#7074) adamklark válasza ArthurShelby (#7072) üzenetére


adamklark
senior tag

persze, ezt csak úgy írtam hogy egyébként van ez a funckió is

(#7075) galbi1972


galbi1972
tag

Üdv. GWA2 44-es SM R820 USA régiókódra állítva. Tizen verzió 5.5.0.2
szoftver v. : R820XXU1DUE3 / SM-R820NSKAXAR.
EKG; SamsungPay tökéletesen működik de a vérnyomásmérés még mindig nem. A Samsung Healt Monitor 1.1.0.191.dante63-as verziója van fent a telefonomon (Xiaomi MI 9T). Van már rá valami megoldás, mert nálam vagy a vérnyomásmérés vagy az EKG működik de csak külön-külön lassan egy éve. Fontos lenne magas vérnyomással küzdök...

(#7076) modd3r


modd3r
őstag

Azt lehet tudni, hogy a Wear OS-re való atallas után meddig lesz még támogatott a Tizen?

(#7077) Badboys válasza modd3r (#7076) üzenetére


Badboys
őstag

Eddig mannyire volt?

(#7078) djalmasi


djalmasi
tag

Halihó. Napi rendszerességgel használom a WA2 (44MM, Legfrissebb verzió) órámat kerékpározáshoz, de sajnos egyre gyakrabban fordul elő hogy akár 15 percre is elveszíti a fonalat és csak gondolkodik, hogy "haló?pulzus?itt vagy?" én meg csak bámulom az órát és nem értem, hogy mi történik. A használat nem a nappali időszakban van így nem izzad meg a karom és nem kerül "szennyeződés" a bőröm és a szenzor közé, direkt figyelek rá hogy a szenzor is tiszta legyen és az óra szíj is jól a kezemen legyen, ne lötyögjön, de egyszerűen nem tudom elérni, hogy stabilan mérje a pulzust. Utólag visszanézve az appban mondjuk egy 1-2 órás menet során legalább 30 percet kihagy / elhagy és nem mér olyan pontokon ahol azért szerettem volna visszanézni, korábban volt gyári resi így azt az opciót kihagynám.

Esetleg valakinek volt már hasonló problémája? Ezt az üzenetet kapom alkalomadtán :U

[ Szerkesztve ]

(#7079) szalai112 válasza djalmasi (#7078) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Velem is elő fordult, hiába tissza a böröm :F

(#7080) kisdani


kisdani
csendes tag

Sziasztok,
Olyan problémám lett, hogy kint dolgoztam a keretbe amikor már teljesen lemerült az óra. Azóta ha töltőre rakom csak felvillan a rebboting majd kikapcsol és ismétlődik.
Gondoltam felhívom a boltot ahonnan rendeltem 1 éve, mert elviekben van rá 24 hónap gari.
Sajnos, ahogy láttam a boltx.hu megszünt és elérhetetlen.
Esetleg valaki tudna segíteni mit lehetne tenni az órával?

Nagyon köszönöm!!

(#7081) szalai112 válasza kisdani (#7080) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Telemax szervíz száma : 0615858381
Samsung órát is javitannak.
https://www.mostmobil.hu/szerviz-kalkulator
Itt meg kb egy árajánlatott ír az órára.
Gyári garancia van hozzá?

(#7082) Dello79 válasza subset (#7068) üzenetére


Dello79
aktív tag

Szerintem olyan hogy ECG szkeptikus nem létezik.. ezt senki sem firtatja.. kizárólag a pulzusmérése kuka mert az nem mérésen, hanem mindenféle samsung algoritmusos becslésen alapuló random baromság.. ha komoly mérés lenne, nem kellene havonta újra tanítani az algoritmust.. hanem működne mint az ECG ami mér.. és jó ..

(#7083) S@c@ válasza Dello79 (#7082) üzenetére


S@c@
őstag

Pulzusmeres nem egyenlo vernyomas meres. Mar tobszor hibasan irtad, pedig a ketto nem ugyanaz!

(#7084) adamklark


adamklark
senior tag

nemtom miért kell még mindig ezen rúgózni, senki, samsung se mondta hogy orvosi pontosságú a mérés..

(#7085) ArthurShelby válasza Dello79 (#7082) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"ha komoly mérés lenne, nem kellene havonta újra tanítani az algoritmust"
:W :W :W

Műszerek kalibrálása az egyik leglényegesebb dolog. Az, hogy milyen gyakran kell kalibrálni egy műszert semmilyen arányosságot nem mutat a technológia megbizhatóságával, ellenben a kényelmetlenséggel igen.
Az autók teljesítményméréséhez is évente kell kalibrálni a padot, de a rendőrségi szondáknál is van kalibrált és hitelesített mérő. Minden műszert kalibrálni kell bizonyos időközönként.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7086) S@c@ válasza ArthurShelby (#7085) üzenetére


S@c@
őstag

Enged el, kotekedni jar ide. Olvasd vissza korabbi kommentjei is ezt tukrozik.

(#7087) kmarci25 válasza Dello79 (#7082) üzenetére


kmarci25
veterán

A pulzusmérést nekem még sosem kelltt kalibrálnom. A vérnyomásmérést igen, de Te nem arról írtál. ;] :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7088) kisdani válasza szalai112 (#7081) üzenetére


kisdani
csendes tag

Köszi szépen felhívom őket
Nem tudom van -e hozzá gyári gari csak egy számlát kaptak annó tőlük.

(#7089) roszika92 válasza kisdani (#7080) üzenetére


roszika92
újonc

Szia,

lehet a csillagok együtt állása de én a mai napon pont ugyan így jártam és ugyan ezeket produkálja annyi különbséggel, hogy nekem a töltöttség legalább 85%-on volt.

Most keresem a gariztatáshoz a doksikat..

(#7090) bbendre válasza modd3r (#7076) üzenetére


bbendre
őstag

Samsung Galaxy Watch Active 2: Még 16 hónap
Samsung Galaxy Watch 3 : Még 27 hónap
Forrás: [link]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#7091) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Végre megérkeztek allitól a védő tokok. Közel 2 hónapra;-D Nem is olyan bunfordi, mint képzeltem. Még jó is mutat, viszonylag. Az érzékenysége is jó. Így 1,5 év után rászántam a védelmet, amit terveztem. Több kis súrlódási kocc volt, eddig mindig megúsztam. Remélem tartós lesz. Nem öregszik el, nyúlik meg,nem egy alá a por, stb. Mondjuk rögtön 2 rendeltem, 1 tarcsiba.🙂
[Kép1]
[Kép2]

Üdv: -=Yogibear=-

(#7092) Nordik


Nordik
őstag

Megtudjatok írni mivel tud kevesebbet a Watch 3nal? Árban jobb, de ha olyan funkciók hiányoznak amik szükségesek inkább a Watch 3at veszem. Bár van pár tízezer különbség… :U

[ Szerkesztve ]

(#7093) kmarci25 válasza Nordik (#7092) üzenetére


kmarci25
veterán

Első sorban a kinézetében különböznek. Amúgy hardver, szoftver ugyanaz, csak az Active2-ben a véroxigén mérés le van tiltva, nem elérhető. Én kizárólag azért vettem a Watch 3-at, mert sokkal jobban tetszik a kinézete.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7094) Nordik válasza kmarci25 (#7093) üzenetére


Nordik
őstag

Nemtudom nekem vékony karom van, így én a Watch 3at soknak éreztem a kezemen, a bőr szij se tetszik. Persze tudom lehet más szijat kapni.

Legyegeben ugyanazok a funkciók, egyedül a veroxigen mérés hiányzik? Minden masba ugyanaz akkor? Akksi tényleg az Activeba jobb?

(#7095) adamklark válasza Nordik (#7094) üzenetére


adamklark
senior tag

meg watch 3-nak van fizikai lunettája ha jól emlékszem

(#7096) szalai112 válasza adamklark (#7095) üzenetére


szalai112
senior tag

és dubla a rom watch3 -ban 8GB abból felét elvisszi a rendszer ,
active2 4GB rom felét visszi a rendszer.
[link] samsung honlap watch3

[ Szerkesztve ]

(#7097) kmarci25 válasza Nordik (#7094) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkuban jobb az Active2? Kétlem, nejemnek az van, ugyanúgy tölti kb mint én. A fizikai lünetta baromi hasznos szerintem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7098) Dello79 válasza S@c@ (#7086) üzenetére


Dello79
aktív tag

Nem kötekedni járok ide, bocsánat. Csak a vérnyomásmérést fikázom folyamatosan, aminek van alapja és dühít , hogy imádom az órát és van egy hasznos funkciója ami használhatatlan. Szóval nem kötekedni járok ide, csak felvilágosítom azokat akik a vérnyomásmérés miatt veszik meg az órát. És igen, van Omron vérnyomásmérőm rendszeresen hasonlítom az értékeket és több vérnyomásmérőt is használtam már... aznap +2 nap még úgy ahogy jók a mért értékek és kuka.

De semmi gond, meg lehet győzni, videózza le valaki hitelesen, hogy az óra rendszeres hiteleített pulzusmérővel 2-3 héten át hozza ugyan azokat az értékeket.. és még azt is elegedem hogy koppra.. elég lenne nekem a +-5 érték eltérés..

(#7099) S@c@ válasza Dello79 (#7098) üzenetére


S@c@
őstag

Ha csak egyszer a pulzusmerest es a vernyomas merest nem keverned ossze, akkor elhinnem hogy nem kotekedni jarsz ide. Viszont minden egyes alkalommal kevered a ket fogalmat. :W

(#7100) adamklark


adamklark
senior tag

többször lett is postolva az eredmény, nálam olyan +-4 volt az eredmény konzisztensen pedig hülye front miatt változik elég erősen a vérnyomásom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.