Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#7701) kmarci25 válasza zsmboj (#7700) üzenetére


kmarci25
veterán

Pontosan milyen is az az óra? (Beállítások - Óra névjegye)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7702) zsmboj válasza kmarci25 (#7701) üzenetére


zsmboj
csendes tag

SM-R825F / Tizen 4.0.0.7 elvileg a legfrissebb.

Most neztem a Samsung oldalan, hogy a Samsung Health Monitor-t nem csak a telefonra, de az orara is telepiteni kellene. Oda viszont nem tudom hogy lehetne, mert se telefonrol se orarol nem talalom meg a store-ban.

[ Szerkesztve ]

(#7703) kmarci25 válasza zsmboj (#7702) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha jól tudom oda akkor települ, amikor a telefonon lévő Health monitor kapcsolódik az órával. Az a baj, hogy valamiért ez nálad nem történik meg.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7704) bbendre válasza zsmboj (#7700) üzenetére


bbendre
őstag

Az oran nem jelenik meg a Healt App? Elvileg onnan kellene inditani az vernyomas merest. Esetleg root, custom ROM van a telefonon?

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#7705) Schuler888 válasza zsmboj (#7702) üzenetére


Schuler888
senior tag

4007 nem tamogatott. Frissits

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#7706) nagycoge válasza nagycoge (#7686) üzenetére


nagycoge
csendes tag

megérkezett a TMX árajánlata:

így sajna nem lesz megjavítatva
keresnem kell valami alternatívát helyette

(#7707) Indiant válasza nagycoge (#7706) üzenetére


Indiant
addikt

Azért érdekelne, hogy miért kell a komplett órát kicserélni egy háttérvilágítás hiba miatt. (olyan mintha a kifogyott benzin miatt a kocsit kéne cserélni)

(#7708) nagycoge válasza Indiant (#7707) üzenetére


nagycoge
csendes tag

(#7709) zsmboj válasza Schuler888 (#7705) üzenetére


zsmboj
csendes tag

Aha, koszonom a tippet! Megprobaltam frissiteni, latom mar 5.5.0.2-nel tart a Samsung. Valamiert egyenlore nem jartam sikerrel. Meg probalkozom.

(#7710) ShadowX válasza nagycoge (#7706) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez komoly? Ezért már majdnem Watch Active 4-et lehet kapni... :W

(#7711) ollie válasza nagycoge (#7706) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol, én 75-ért vettem a Watch4-et (44mm, BT-s), a Samsung shopban (kuponnal).

***

(#7712) ShadowX válasza ollie (#7711) üzenetére


ShadowX
őstag

És milyen? Erős a csábítás, de a google pay-en (meg a gördülékenyebb működésen kívül) más előnyt nem tudok felhozni a javára akárhogy erőlködök. Mennyivel áll másképp a csuklón, mint a WA2?

(#7713) Ateszpapa válasza ollie (#7711) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Azért nem mindenkinek volt 35 ezres kuponja.

(#7714) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire megbízható ez az okosóra? Milyen rajta a szoftver, értem ez alatt, hogy akadozik-e? Mennyire pontos a vérnyomásmérő, ekg?
Kb mennyit bír az aksija normál használat mellett ha mondjuk csak napi 2x megmérem a vernyomasom meg egy ekg-t?

Köszönöm előre is az infókat! :R

Üdv: Gábor

(#7715) zsmboj válasza Schuler888 (#7705) üzenetére


zsmboj
csendes tag

Sikerult, most rajta van az 5502. Semmi valtozas leszamitva, hogy mar a telefonon se talalom a Health Monitort (leszedtem es ujra probaltam telepiteni, de mar nem talalom se a galaxy storeban se a google playben.)

(#7716) bbendre válasza menyoronc (#7714) üzenetére


bbendre
őstag

Hááát. Tud akakozni, azert ez csak egy ora es tobb napot bir egy kis aksival, de teljesen rendben van.
A vernyomas merest havonta kell kalibralni, altalaban pontos. Az EKG ekgzik. Mindket esetben nyugodtan kell ulnod. 100 alatti pulzus.

2-3 napot bir egy toltessel. Egy 8 oras tura GPS-el egy nap alatt vegez az aksival. Az EKG es vernyomas meres nem fogyaszt sokat.
Az EKG es vernyomas meres funkciok csak Samsung telefonokkal mukodnek.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#7717) ollie válasza ShadowX (#7712) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem bántam meg. Kicsit vékonyabb, mint az Active2, ami kifejezetten tetszik benne, egyébként ugyanakkora. Ami még jobban tetszik, hogy sík az üveg rajta, és van egy kis pereme is az órának, így jobban védett. Az OS is jobbnak tűnik, már most van pár dolog, ami tizenen nincs (pl google pay, bár még kevés kártyával működik, youtube music, buds pro vezérlő, stb), a bónusz, hogy ezen nincs letiltva a véroxigén mérés.
Összességében nincs óriási különbség egyelőre, de a Watch4 jövőállóbbnak tűnik. Az üzemidő nekem kb ugyanaz, mint a 44mm-es Active2-vel volt.
Ja, ami egyelőre rossz, hogy a tizenes órákhoz képest nagyon kevés még a watchface, de már a megjelenés óta is jó pár megjelent, várhatóan rengeteg lesz itt is pár hónapon belül.

***

(#7718) ShadowX válasza ollie (#7717) üzenetére


ShadowX
őstag

Köszi! :R

Ez a része nem teszi jobban elállóvá a csuklótól az órát? Ettől tartok a legjobban, ezért cseréltem az előző "okosórámat".

(#7719) menyoronc válasza bbendre (#7716) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Köszönöm :R

Üdv: Gábor

(#7720) ollie válasza ShadowX (#7718) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem, de majd este megnézem még egyszer.

***

(#7721) adamklark válasza menyoronc (#7714) üzenetére


adamklark
senior tag

nekem nem akadozik, fut rajta rendben, vérnyomás olyan +-5-t mutat általában, EKG sose működött ami zavaró de ez van. Normális használattal olyan 2-3 nap (bluetooth).

(#7722) menyoronc válasza adamklark (#7721) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Szia! Köszi neked is az infókat! EKG-val mi a gond?

Másnak működik?

Üdv: Gábor

(#7723) modd3r válasza menyoronc (#7722) üzenetére


modd3r
őstag

Mióta először fel lehetett hekkelni az órára, azóta működik. Vérnyomás dettó.

(#7724) menyoronc válasza modd3r (#7723) üzenetére


menyoronc
aktív tag

:C

Üdv: Gábor

(#7725) adamklark válasza menyoronc (#7722) üzenetére


adamklark
senior tag

amióta kijött a funkció nem megy mert nem működik a szenzor, de külföldön most nincs lehetőségem cserélni

[ Szerkesztve ]

(#7726) Badboys válasza ollie (#7717) üzenetére


Badboys
őstag

Hát igencsak mást olvasok külföldi portálokon. Sőt már aláírás gyűjtés folyik, hogy vegyék vissza mert használhatatlan tákolmányok. Én inkább kivárok egy pár hónapot talán érik valamennyit, de az is lehet, hogy nem. 2 szer tátottszájjal futottam a f...sz erdőbe harmadszor nem fogok.

(#7727) ollie válasza Badboys (#7726) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom hol olvasol ilyet, de az itteni fórumon sem sok elégedetlen van. Semmi hátránya nincs az Active2-höz képest, én legalábbis nem találtam semmit.

***

(#7728) Badboys válasza ollie (#7727) üzenetére


Badboys
őstag

Ez csak az egyik [link] de eléggé durva. Sok szerencsét hozzá. :R

(#7729) bbendre válasza Badboys (#7728) üzenetére


bbendre
őstag

Ebben nagyon sok betű van. :D
Viccet félretéve ez az early adopter disadvantage. A WA2 vel is milló gond van/volt ráadásul a Tizen EOL product, mégsem rohangálnak az emberek égő fcklyával. A Redditen mindenre is van egy ilyen subreddit.
Az Iphone13 meg az IOS15 is szidják mert még mindig nincs AOD mégis tovább forog a föld és minden megy tovább pedig annak aztán tényleg nagy a tábora és nem egy Samsung wearable. Majd jönnek a patcheket és a következő generációk...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#7730) adamklark


adamklark
senior tag

gondolom azok pattognak akiknek valami baja van, aki meg van elégedve az nem ír sokat. watch active 2 is amikor kijott jött a sok hozzászólás hogy így meg úgy szar de persze semmi gond nem volt az órával

(#7731) ShadowX válasza adamklark (#7730) üzenetére


ShadowX
őstag

Hát tudni kell mire akarod használni és előtte utána kell olvasni. Akkor nem ér meglepetés. :)

Én pl. imádom ahogy együttműködik az S21 meg az óra.

[ Szerkesztve ]

(#7732) gyuri2008 válasza nagycoge (#7706) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ezek nem normálisak. :F

(#7733) flashike válasza nagycoge (#7706) üzenetére


flashike
tag

Uh hát így akkor lehet be se küldöm nekik a "csak" plexi törött gwa2 órámat.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#7734) nagycoge válasza gyuri2008 (#7732) üzenetére


nagycoge
csendes tag

elég vastagon fogott a ceruza, az biztos

(#7735) nagycoge válasza flashike (#7733) üzenetére


nagycoge
csendes tag

én is "csak" egy kijelző cserére számítottam, max 40 ezer körül
az még fájdalomküszöbön belülmaradt volna
az a baj, hogy nem tudom, mit vegyek helyette :F
most nincs "kedvem" 130 ezret kiadni egy watch4-ért, főleg, ha az is csak két évig bírja :W

(#7736) flashike válasza nagycoge (#7735) üzenetére


flashike
tag

Nekem mázlim volt a samsungos kuponnal, egyelőre nem bántam meg a watch 4-re váltást. Szerintem találsz olcsóbban watch 4-et főleg itt.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#7737) zsmboj válasza zsmboj (#7715) üzenetére


zsmboj
csendes tag

A tobbieknek tanulsagkepp: hiaba volt rajta az 5502 verzio, utana ujbol frissiteni kellett az orat, es meglett az EKG es vernyomasmero. :)

(#7739) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy az LTE variánst hogyan kell visszaállítani, hogy az e-sim ne törlődjön?
Köszönöm!

(#7740) ArthurShelby válasza zzola (#7739) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha megvan még a qr kódod, amivel aktiváltad, akkor elvileg azzal újra tudod aktiválni (olyan, mintha ha ki-be tennéd a sim kártyát). De őszintén, még én sem próbáltam, csak ezt olvastam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7741) szalai112 válasza ArthurShelby (#7740) üzenetére


szalai112
senior tag

Tudomásom szerint 1x használatos qr kod.

[ Szerkesztve ]

(#7742) ArthurShelby válasza szalai112 (#7741) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jogos, bocsánat, tévedtem!

T: "Az előfizetésed aktiválásához kapott QR-kód egyedi és kizárólag egyszer tudod felhasználni!" [link]

Voda: "Hogyan tudom egyik eSIM-es készülékről áthelyezni az eSIM-emet másik eSIM-es készülékbe?
Először a régi készülékről kell törölni az eSIM profilt, ezt készülékenként eltérően a beállítások menüpontban lehet megtenni. Ezt követően az új készüléken a QR kód beolvasásával, és a megerősítő kód megadásával kell hozzáadni az eSIM profilt. A QR kódot és a megerősítő kódot a My Vodafone online fiókodban, a Beállítások – SIM kártya beállítások menüpontban találod." [link]

Emiatt gondoltam, hogy ugyanaz a qr kód jó, de akkor valószínűleg automatikusan egy új qr kódot generálnak neked a my vodafone fiókban.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7743) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Sziasztok!
Itthon,hogy minden funkció működjön rajta rendesen,csak a XEH kódos óra jó?
Őszintén szólva néztem egyet használtan,de a tulaj nem tudja megmondani milyen kódos.
Az órán van ekg funkció/program,de nem samsung telefonnal használja,így ki se tudja próbálni.
Köszi!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#7744) ollie válasza krisz12071 (#7743) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem feltétlen csak a XEH, de olyan régiósnak kell lennie, ahol engedélyezve vannak ezek a funkciók.
Meg tudod nézni az órán, ha engedélyezed a developer options-t úgy, hogy sokszor nyomsz rá a szoftver verzióra (az órán), aztán az óra mutatni fogja a szoftver infó/szoftver verziónál a régiókódos részt is, pl így:
SM-R870NZKAXEH
(ez Watch4 kódja, szóval nem pont ilyen lesz, de az utolsó 3 betű a régiókód).

***

(#7745) krisz12071 válasza ollie (#7744) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#7746) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy akkumulátor időben mennyi a különbség a 40 és 44mm között?

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#7747) ollie válasza krisz12071 (#7746) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sok. A kisebb jó esetben 2 napig, a nagyobb meg 3 napig bírja.

***

(#7748) Tibord


Tibord
senior tag

Sziasztok!

Szeretném az órán aktiválni a vérnyomás mérést.
Láttam a nyitó hozzászólásban, hogy van erről bejegyzés (link).

A kérdésem az, hogy azóta történt valami változás az ügyben?
pl.: újabb verziót kell használni, vagy egyéb ilyesmi.

(Nem vagyok túl jó ezekben a dolgokban, remélem így is sikerül majd megoldani.)

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#7749) bbendre válasza Tibord (#7748) üzenetére


bbendre
őstag

Milyen telefonod van?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#7750) Tibord válasza bbendre (#7749) üzenetére


Tibord
senior tag

Xiaomi mi 11 lite

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.