Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#6151) coolinggg válasza Gabesz1019 (#6145) üzenetére


coolinggg
tag

Fekete acél?? Mire gondolsz? Csak fényesre polírozott van belőle tudtommal. Ez a verzió kimondottan komoly, elegáns megjelenésű, az alu mindkettő sportos, ha ez segít a választásban...

(#6152) ollie válasza Gabesz1019 (#6145) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja igen. A fekete szín festés, vagyis az le tud pattanni, ha odaütöd az órát valamihez.

[ Szerkesztve ]

***

(#6153) Schuler888 válasza krisz12071 (#6139) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6154) HoldfenyLuna válasza jack982 (#6144) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Három ötletem maradt:
1: átnézni az engedélyeket mind a telefonon, mind a csatlakoztatott eszközön
2: indítani egy mérést, hátha szinkronizál és megjelenik
3: eltávolítani a Helath appot és újra feltenni

(#6155) jack982 válasza HoldfenyLuna (#6154) üzenetére


jack982
aktív tag

köszi

(#6156) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Köszi a válaszokat. Rendeltem egy acélt. Kíváncsi leszek rá. 44mm előszőr biztos szokatlan lesz a 40mm után de a sima Active-ot kicsinek találom. Ti használtok fóliát? Nekem van pár mikrokarc az órámon, de leginkább csak közvetlen napfény fele fordítva láthatóak.

(#6157) tipuka válasza Gabesz1019 (#6145) üzenetére


tipuka
addikt

annyiért szerintem ne hagyd ki, ha szeretnél váltani.
szilikon szíjat tudsz hozzá úgy is venni utólag, ha nem tetszene a bőr. :)

(#6158) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Media Markt, mint hivatalos Samsung viszonteladó nem 2 év gyári garanciát kellene, hogy adjon? Megérkezett a számla és az email, hogy átadták a futárnak a csomagot. Majd jött egy email, hogy mellékletként küldik a jótállási jegyet, amiben az szerepel, hogy 1 év a gari, mert 100000 Ft alatt van a termék. Én úgy tudtam, hogy a Samsungnál maradt a 2 év alap garancia. Vagy ugyanúgy tudok regisztrálni a +1 évért?

(#6159) ollie válasza Gabesz1019 (#6158) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Media Markt nem Samsung garanciát ad. Kötelessége garanciát vállalni az általa forgalmazott termékekért, szóval 1 évet fog adni, ha nem éri el az ár a 100 ezret. Ettől még a Samsung maga 2 évet biztosít az órára.

***

(#6160) Gabesz1019 válasza ollie (#6159) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Értem, köszi. Csak fura volt, hogy most a garanciajegy is elektronikusan érkezett. 2 éve mikor Samsung telót vettem a MM-tól akkor még a hivatalos Samsung garanciajegyet küldték lepecsételve. De akkor gondolom emiatt az ársávos dolog miatt van ez az e-garanciajegy.

(#6161) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!
Ennél az óránál vannak régiók?
SM-R820NZKAXEH ez pl. 44mm-es, magyar piacra készült?
Köszi.

Hja, látom igen... :B

#5557ollie

Ezek szerin a KV nem XEH-et ad...hiába írja a weboldaljuk.

[ Szerkesztve ]

(#6162) ollie válasza zzola (#6161) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A KV rendelésemnél az volt a röhej, hogy a termék megnevezésében benne volt, hogy XEH, amit a weboldalon feltüntettek, sőt, a bizonylaton amit küldtek, más sorozatszám volt, mint az óráé, amit kaptam. Szóval szándékosan csaltak.

Konkrétan ezt rendeltem, de helyette bolgár régiósat kaptam.

Szerencsére visszautalták az árát, miután visszaküldtem a terméket. Ettől függetlenül ez akkor sem volt tisztességes a részükről. Van aki észre sem veszi, hogy más terméket kap.

[ Szerkesztve ]

***

(#6163) zzola válasza ollie (#6162) üzenetére


zzola
félisten

[Itt] is XEH van (AQUA). Edigitalnál tuti magyart adnak - remélem - 75k most. Lehet innen venném. Néztem a Watch 3-mat, de annyira nem győzött meg a felár. Illetve Telekomnál most 109k az LTE.
Azon gondolkodtam, ha 1-1,5 napot bír ki az óra, akkor az LTE-s meddig bírja, reggeltől-estig? Vagy?

Kösz.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6164) ollie válasza zzola (#6163) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aquánál nem csak magyar van, és szerintem Edigitálnál sem.

***

(#6165) zzola válasza ollie (#6164) üzenetére


zzola
félisten

:((
Edigital elvileg hivatalos viszonteladó. Akkor mégis hol vásároljon az ember?

[ Szerkesztve ]

(#6166) ollie válasza zzola (#6165) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem számit, hogy hivatalos viszonteladó vagy nem, attól még árulhat más régiósat is. ÉS ez így is szokott lenni.

***

(#6167) Gabesz1019 válasza ollie (#6166) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Akkor lehet, hogy MM-tól én sem XEH-t fogok kapni?

(#6168) ollie válasza Gabesz1019 (#6167) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az MM kivétel (meg persze a Samsung shopok és mobilszolgáltatók), ott mindig XEH-t árulnak. Viszont bárhol máshol kaphatsz másmilyet is.

***

(#6169) pczinder válasza zzola (#6163) üzenetére


pczinder
tag

Én automatikus csatlakozást állítottam be. Így, amíg a BT kapcsolat aktív a telefonnal (5-10 m), vagyis a telefonról kapja a hálózati elérést és a netet, az LTE üzemmód inaktív és az óra úgy fogyaszt, mint a BT változat. Vannak azonban helyzetek, amikor nincs a zsebedben a telefon (pl. kimész az udvarra valamiért, nagyobb épületben eltávolodsz a telefontól, füvet nyírsz stb.), és akkor lép be az LTE üzemmód. Na az valamennyivel fokozza a merülését, de elérhető maradsz minden szempontból. De hát ugye valamit valamiért.
Nekem így is bőven megvan a két nap.

(#6170) zzola válasza pczinder (#6169) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#6171) lafaty80


lafaty80
őstag

Csak saját tapasztalatot írok le.
Most estem át a covid-on, reméltem az óra (w2 44mm) és teló (s10) jó segítség lesz. Hát...
Telefon stressz mérésnél a véroxigén szint sajnos nagyon alá mér. Az óra ekg és vérnyomásmérő is meghülyült egy 3 napos időszakban. Magas pulzusnál nem tudott mérni pulzust 10-ből 8 alkalommal. Ilyenkor az ekg is pitvarfibrillációt mutatott. Vérnyomásmérő rész sem volt stabil.
Ezt azt eredményezte miután összefostam magam az ijedtségtől, hogy bementem az sbo-ra a helyi kórházba, ahol alaposan megmértek, volt hogy közben néztük az órát is a dokival. Az orvosi mérések rendben voltak, a telós hülyült.
Most covid végén kipróbáltam újra, és úgy tűnik beállt sz óra is.
Csak hát, amikor kellett, akkor nem vizsgázott jól nálam.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#6172) Schuler888 válasza lafaty80 (#6171) üzenetére


Schuler888
senior tag

100bpm felett nem mer az ecg

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#6173) lafaty80 válasza Schuler888 (#6172) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát igen, tapasztaltam :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#6174) zzola válasza ollie (#6168) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!
Akkor marad a MM-ból a vásárlás! Az acél 75k-ért elég jó dealnek tűnik...

(#6175) S@c@ válasza lafaty80 (#6171) üzenetére


S@c@
őstag

Mit ertesz az alatt h ala mer a veroxigen meres a telefonnak?

(#6176) kmarci25 válasza zzola (#6163) üzenetére


kmarci25
veterán

Decemberen vettük az edigitalnál az Active 2-őt és a Watch 3-at is mindkettő magyar régiós.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6177) lafaty80 válasza S@c@ (#6175) üzenetére


lafaty80
őstag

Pulzoximéter kellett orvosom javaslatára. Míg az 98-97-et mutat, addig a telefon 91-92-öt. Ez az eltérés nálam pl. állandó.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#6178) kmarci25 válasza lafaty80 (#6177) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam watch3-on 95 alatti érték sosem volt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6179) S@c@ válasza lafaty80 (#6177) üzenetére


S@c@
őstag

legalabb nem felette mutatta hamis kepzetbe ringatva...sztem az rosszabb.

(#6180) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Megrendeltem az alus watch active2-őt,azt szeretném kérdezni valaki használja xiaomi telóval-úgy hogy minden funkciója elérhető normálisan?

köszi

(#6181) krisz12071 válasza lafaty80 (#6171) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Az elég elszomorító,hogy pont akkor nem megbízható,mikor kellene. :(

Schuler888: Pont akkor nem mér (ekg) mikor kellene?

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#6182) nylacika


nylacika
aktív tag

Üdv! Érdeklődnék, hogy véroxigén szintet lehet-e mérni az órával, mert az alkalmazások között nem találom. Watch 3 van, azon szerepel az alkalmazás.

Közben látom, hogy sajna nem sok esély van rá...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Black + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#6183) Joci?? válasza Schuler888 (#6172) üzenetére


Joci??
senior tag

Nem ertem miert nem tud 100felett merni, ezt tapasztaltam active2 es withings-nel, apple watch pedig siman mer 100felett is :N

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#6184) S@c@ válasza Joci?? (#6183) üzenetére


S@c@
őstag

Azt hittem mar reg eladtad az orat. Mert visszakeredtem es csak panasz van. Javaslom, ha ennyire nem jon be es apple fele huz a szived vedd azt. Annak is van nagyon jo topikja.

(#6185) Joci?? válasza S@c@ (#6184) üzenetére


Joci??
senior tag

Jol hitted, megtalaltam azt a csoportot is, koszonom, de azert mert nem samsung fele oram van meg csak irhatok ide, nem?!

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#6186) coolinggg válasza Joci?? (#6183) üzenetére


coolinggg
tag

Csak nyugodtan írd le a fontos dolgokat. Ez a fórum nem a samsung dicsőítésére született bátorkodom azt gondolni. Így legalább tud az ember tájékozódni a különböző alternatívákról. Amennyiben pedig így van ahogy írtad, akkor ez rendkívül fontos információ lehet egyeseknek, ha már annyira fontos ez nekik.
Valaki kérdezte hogy rendben megy-e minden Xiaomi telefonnal. Annak és másoknak írom, hogy a csak samsunggal megy minden!

(#6187) Joci?? válasza coolinggg (#6186) üzenetére


Joci??
senior tag

Igy erzem en is meg ha mas nem is igy latja :R
Nekem is fontos volt az ecg, szerettem is a samsung orat, felesegemnek meg mindig az van neki az ecg nem fontos igy neki megmaradt en viszont valtottam, az orat nem fikazom mert baromi jo, de az hogy mas keszulekkel nem megy nem tudtam benyelni, samsung telefon meg nem kell igy nem maradt mas vissza mentem almaekhoz, es meglepodesemre itt mer a muszer 100bpm felett is, hatha ez masnak is jelent valamit. :K

[ Szerkesztve ]

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#6188) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok!

Én 2 hete vagyok tulajdonosa samu active 2-nek (Aqua-ából rendeltem én is) és minden szuperül működik rajra. Pulzus/vérnyomást szoktam ellenőrizni az otthoni vérnyomás mérővel is és elég pontosan mér az óra.
Egy problémám van eddig. A kérdésem azokhoz szólna, akik használják az órát futáshoz is.
A gyári futás monitorozót én nem használom, mert nem lehet vele részletesen személyre szabni a futás edzés programot. Helyette a Gear Tracker-t telepítettem erre a célra. Telefon nélkül is elvileg kellene működnie a GPS követésnek. Ezzel ellentétbnen a fenti alkalmazással borzasztó módon méri még a másodperceket is. Minden második mp-t duplán számol. Az 1 perces pihenőm így olyan mintha csak fél lenne....A futás elején nem kapcsoltam be külön (óra főmenüből) helymeghatározást, mert az appon belül ez be volt állítva. Esetleg ez lehet a hiba, vagy felejtsem el a futás követést teló nélkül....
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#6189) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Örülök,hogy leírtátok ezt a 100 feletti mérés dolgot,mert így ki is esett a lehetséges órák köréből. :(
Mindegyik Samsung ilyen?

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#6190) S@c@ válasza Joci?? (#6185) üzenetére


S@c@
őstag

Termeszetesen, orulok en is minden pro kontra ervnek is. Csak legyen meg a balansz. (sok forumon fizetett ertekesitok jaratnak le markat h a masik feke tereljek a vasarlot)

Sztem sem tokeletes az ora, de kompromisszumokkal elfogadom. Az apple watchbol az azzonali fizetés és a picivel erosebb szoftver ami sztem jobb. Sport tevekenyseg elemtesben pl futas es itt a hobbi futast mondom meg a samsung sokkal tobb erteket es statod ad a usernek.

(#6191) polonic


polonic
félisten

Hogy hogy nem tud az óra 100 felett pulzust mérni?
Edzés közben simán mutatja akár a 160-as pulzust is.

(#6192) Sgr_A válasza polonic (#6191) üzenetére


Sgr_A
addikt

100 feletti pulzusnál EKG-t nem tud mérni

(#6193) polonic válasza Sgr_A (#6192) üzenetére


polonic
félisten

Értem.
Mondjuk azt nem gondolnám nagy problémának.
Azért a 100 fölötti nyugalmi pulzus nagyon nem normális. Ott már nem az órával kell nézegetni az EKG-t.
Meg sportolás közben, ha 100-nál magasabb a pulzus, akkor is érdekes lenne a mérés alatt 30 mp-ig fogni az órát másik kézzel.
Sajnálatos, hogy a covidos topiktárs ezért nem tudta használni. De sajnos ez az óra nem erre van. Ezt leírják pár helyen, hogy nem helyettesíti a normális orvosi eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#6194) 용 Bob


용 Bob
senior tag

100 feletti szívfrekvenciánál gondolom nehezebb már lekövetni az összehúzódásokból mért elektromos jelet. A SAMSUNG-nak így is több, mint 1,5 év volt mire az EMA jóváhagyta szenzorok használatát EU-ban. 100-as pulzustól egyszerűen nem mérne akkurátusan az óra EKG szempontából, ezért nincs is engedélyezve az opció ezen tartomány felett.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#6195) adamklark


adamklark
senior tag

1,5 évet faszakodtak közben a szenzorok tönkre mentek, pl nekem se működik ecg ami elég szánalmas.. vérnyomásmérés legalább többé kevésbé pontos (konzisztensen +-3/5)

(#6196) coolinggg válasza 용 Bob (#6194) üzenetére


coolinggg
tag

Hát annyi biztos, hogy nem te vagy a samsung titkos, fizetett lejáratója. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6197) 용 Bob válasza coolinggg (#6196) üzenetére


용 Bob
senior tag

Ebben most kellene iróniát éreznem? Mert csak a tényeket írtam le. Egyébként nekem semmi bajom az órával, most is hordom. Tud mindent, amire én használom.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#6198) coolinggg válasza 용 Bob (#6197) üzenetére


coolinggg
tag

"A SAMSUNG-nak így is több, mint 1,5 év volt mire az EMA jóváhagyta szenzorok használatát EU-ban."
Ott voltál amikor a samsung emberei nap mint nap erejüket megfeszítve dolgoztak az engedélyeztetésen és a megbízható működésen?
Mi a véleményed arról hogy másfél évig hagyták, hogy mindenki vegye az órát akármilyen telefonja van, aztán kizárták őket UTÓLAG bizonyos szempontból, pedig az óra TELJES árát fizették ki?

(#6199) dionaea válasza coolinggg (#6198) üzenetére


dionaea
őstag

Erre én azt mondom hogy követik a trendeket. Sajnos sokan megszivtàk. De hát marketing, Meg minden gyártónak az a célja hogy a saját termékeit vegyék meg. Sajna bejott nekik. Túl kell lépni ezen mivel gondolom fogyasztó védelemhez nem lehet fordulni.

(#6200) coolinggg válasza 용 Bob (#6197) üzenetére


coolinggg
tag

Az jó ha neked minden jó. De a 6105 hozzászólás szerzője (már ha nem titkos ügynök) szerinted mit érez? Természetesen nincs veled bajom, csak a véleményedre vagyok kíváncsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.