Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#7101) Indiant válasza kmarci25 (#7097) üzenetére


Indiant
addikt

"A fizikai lünetta baromi hasznos szerintem." - sokat búvárkodsz? Ha nem akkor még mire jó????

(#7102) adamklark válasza Indiant (#7101) üzenetére


adamklark
senior tag

pszichológia is szerintem, nekem s3 frontier vagy milyen órám volt előtte és nagyon hiányzott a lunetta active 2-nél, sokat baszkuráltam :). sportoláshoz jobb az active 2 mert kisebb és kevésbé nyom, de na hiányzik

(#7103) Nordik


Nordik
őstag

Tegnap megnéztem MM-be mindkettőt ki is próbáltam, mindkettőt feketébe. Mindkettobol a nagyobbat. Valahogy az Active 2 jobban illik hozzam, szerintem nem nőies, vékony csuklón túl sok már a Watch 3, igazán robusztus óra.
Egyebkent a fizikai lunetta tényleg valamivel könnyebben kezelhető, de ez megszokás kérdése, viszont nem gondolnám, hogy ér 30-40ezerrel többet. :U

(#7104) kmarci25 válasza Indiant (#7101) üzenetére


kmarci25
veterán

A kérdés alapján nem tudod mire való ezen az órán.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7105) Indiant válasza kmarci25 (#7104) üzenetére


Indiant
addikt

Egyáltalán nem tudom. Úgy olvastam, hogy búvárkodáshoz való. "merülés kezdete óta eltelt időt lehet vele mérni"

(#7106) ollie válasza Indiant (#7101) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A menüben mászkálni vele. Persze lünetta nélkül is lehet.

***

(#7107) kmarci25 válasza Indiant (#7105) üzenetére


kmarci25
veterán

Arra a "normál" (értsd: nem okos) órán lévő lünetta való.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7108) szalai112 válasza kmarci25 (#7107) üzenetére


szalai112
senior tag

Sziasztok :))
Most ez lett az új csengőhang az órán :DD
[lKnight Rider] az emberek felfigyelnek rá , föleg amikor órán telefonálok :C
K.I.T.T gyere ide :DDD

(#7109) toto0569 válasza szalai112 (#7108) üzenetére


toto0569
addikt

Hogy lehet át rakni zenét az órára,mert nekem még sosem sikerült...
Azt írja,hogy nincs kapcsolódva... pedig kapcsolódva van.
Próbáltam NFC-vel, wifi-n, és bluetooth-on is. :(

(#7110) szalai112 válasza toto0569 (#7109) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Csináltam egy kis youtube videót.
Ha megvagy vele szólj és törlöm.
https://youtube.com/shorts/utHjpOq0BZU?feature=share

[ Szerkesztve ]

(#7111) toto0569 válasza szalai112 (#7110) üzenetére


toto0569
addikt

Igen ,én is így tettem volna át de azt írja,hogy nincs kapcsolódva
Csak pörög az alján,hogy "kapcsolódás az órához" és ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#7112) szalai112 válasza toto0569 (#7111) üzenetére


szalai112
senior tag

Bluetooth-os vagy esimes?

(#7113) toto0569 válasza szalai112 (#7112) üzenetére


toto0569
addikt

E-simes az óra de nincs előfizetve,csak bluetoothon kapcsolódik

(#7114) szalai112 válasza toto0569 (#7113) üzenetére


szalai112
senior tag

Akkor gyári vissza álítás és újra párosítod az órát.
Ha nem kapcsolodik, jobb ötletem nics

(#7115) toto0569 válasza szalai112 (#7114) üzenetére


toto0569
addikt

Az óra kapcsolódva van mert a hívások ,emailek,üzenetek megjönnek...
Csak átküldeni nem tudok semmit,erre azt írja ,hogy nincs kapcsolódva

[ Szerkesztve ]

(#7116) szalai112 válasza toto0569 (#7115) üzenetére


szalai112
senior tag

Ez így érdekes.

(#7117) toto0569 válasza szalai112 (#7116) üzenetére


toto0569
addikt

Elég ha a bluetooth be van kapcsolva a telón és az órán?

(#7118) toto0569 válasza szalai112 (#7116) üzenetére


toto0569
addikt

Képet át tudok küldeni, hangot azt nem...

(#7119) Dello79 válasza S@c@ (#7099) üzenetére


Dello79
aktív tag

:D :D jogos ! tényleg felcserélem néha... de csak Freudi elszólás.. mivel ( most figyelek ) a vérnyomásmérés nem külön szenzor.. ezért a sima pulzusmérős adatokból próbál ilyen-olyan algoritmusok alapján vérnyomásértéket becsülni... ezért szoktam, bevallom hibásan , vérnyomásmérés helyett pulzust írni ! :) de hogy, ne legyek félreérthető a pulzusméréssel semmi gond nincs.. az mindig hozza +-2 eltéréssel amit az OMRON M2 , maximálisan meg vagyok azzal a funkcióval elégedve.. :)

De ma amúgy , ismét mondta az óra, hogy helló.. eltelt 1 hónap.. szóval ma újrakalibráltam, és jött is ki új HEALTH progi.. mindig várom, hogy javuljon ez a funkció :) bár már lényegtelen.. az óra is és a funkciók is.. mert mindenki a 4-est várja és a WearOS-t .. én is arra koncentrálok már :D remélem minél előbb kijön !

(#7120) toto0569 válasza szalai112 (#7116) üzenetére


toto0569
addikt

rájöttem...nem támogatott fájl. pl. az amit belinkeltél "Zedge"...
De az is csak a "ringtones" mappában nem támogatott, átrakva a "music"-ba már elfogadta.

[ Szerkesztve ]

(#7121) szalai112 válasza toto0569 (#7120) üzenetére


szalai112
senior tag

Oks , hirtelen nem tudtam hogy miért nem jó :F

(#7122) modd3r válasza bbendre (#7090) üzenetére


modd3r
őstag

Köszönöm szépen a választ!

(#7123) T_Stark


T_Stark
őstag

Lehet, hogy csak én vagyok béna, és nem találtam még meg, de hogy lehet ezzel az órával "távvezérelni", elsütni, a telefon fényképezőjét?
Csúnyán néznék ha sehogy, mert ilyet még a régi, harmadába kerülő órám is tudott.
Telefonom is Samsung, S20 FE.

(#7124) adamklark válasza T_Stark (#7123) üzenetére


adamklark
senior tag

van hozzá app asszem camera controller néven, azt keresd

(#7125) T_Stark válasza adamklark (#7124) üzenetére


T_Stark
őstag

Megvan, köszi!

(#7126) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

S-Healtbsn nem lehet külön az edzés hangkalauz hangját állítani?! Megpróbáltam a rendszerhanggal, média. Mégis a zene elnyomja bt. fülesben. Vagy nem veszi le a zene hangerejét eléggé. 50% alig hallani. Ötlet?!

Üdv: -=Yogibear=-

(#7127) Badboys


Badboys
őstag

Azt valaki tudja, hogy a Healt app óra nélkül miért nem jelzi ki, hogy mekkora távot mentem kerékpárral? Mert nálam kb. 2 hónapja csak akkor jelzi, ha az óra is indítva van.

(#7128) huphilko


huphilko
csendes tag

Frissen beszerzett Active 2-m használhatom-e a Xiaomi telefonom Type-c típusú gyorstöltőjével, illetve annak USB foglalatába dugva a vezeték nélküli, órához kapott töltőt?
Köszönöm a segítséget!

(#7129) ollie válasza huphilko (#7128) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A töltőbölcsőn vezetékének végén Type A csatlakozó van (a régi, hagyományos USB), szóval ha olyan van a töltőn, akkor igen, de az USB C-t nem tudod az órába dugni, csak a bölcsőjével (vagy bizonyos vezeték nélküli töltőkkel) tölthető. De akár számítógépbe is dughatod a bölcsőt (bármibe, amin 5V a kimenet).

***

(#7130) huphilko


huphilko
csendes tag

Köszönöm.
További nyűgöm, hogy a Health app használatához Samsung account kell, de nem tudok létrehozni, mert nem küld hitelesítő pin-t.
Elrontok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#7131) ollie válasza huphilko (#7130) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, próbálj meg a weben létrehozni accountot: [link]

***

(#7132) dpági


dpági
újonc

Off: ma sikerült kimosnom a watch active 2-met egy 2 órás 40 fokos programmal... És semmi baja :Y :R

(#7133) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Én úszni járok vele uszodába, egyelőre szerencsére nem esik szét. [kép] [kép]
Mondjuk a véroxigén szintet igazán mérhetné...

Régebben vízilabdáztam: ez bemelegítés és utána 10x200m volt (25-ös medence, 5x gyors, 2x mell, 3x gyors). A 200-ak között látszik a pihenés :)
Viszont 2300m sok, kb 100m-rel többet mutat.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7134) ollie válasza dpági (#7132) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek után már nem tenném vízbe, mert szinte biztos, hogy a mosószer károsította a tömítést, és bármikor átengedheti a vizet.

***

(#7135) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho.
Lenne egy kérdésem. Van nekem egy Galaxy Watch órám, amit imádok. Gyakorlatilag minden téren elégedett vagyok vele, ám mostanság felfedeztem egy gyenge pontját. A tengerszint feletti magasság mutatását.
Mostanság egyre gyakrabban túrázom, és ahogy kell el is indítom a "Túrázást", de a magasságnál akkora baromságokat ír hogy az észveszejtő. Múltkor Tokajba 10.000 métert írt folyamatosan. Aztán valamiért leesett 160-ra, és miközben kétszer mentem fel a hegyre meg kétszer jöttem le, egy métert nem ment se fel, se le..fixen maradt 160on, miközben asszony Honor Magic Watch 2-je, gyakorlatilag centire pontosan jelzett folyamatosan. A tegnap előtti Bükki túrán is hasonló volt a helyzet ahol -16ról indult, majd 460méter szintkülönbség után ment fel nullára...

Nah de a lényeg...ebben jobb a Watch Active 2? Mert minden másban ez is tökéletes számomra, így felsleges lenne cserélném, ám ha az Active 2ben ez már jól működik, akkor elgondolkodom a cserén..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7136) Doosa


Doosa
aktív tag

Úgy fest úszás közben beázhatott az órám. :(
Elég sokat úsztam vele régebben aztán ugye nem igazán lehetett uszodába menni és leálltam. Egy hónapja újra kezdtem és uszás után folyton előjött a galaxy pay (hosszú menü gomb nyomás). Korábban is volt ilyen 1x-2x, de most folyamatosan. Be kellett tennem "úszás módba" hogy ne reagáljon a gombokra, de ezután meg elég gyorsan lemertül.
Feltöltöttem, de ugyanolyan maradt szóval kikapcsoltam. Mikor vissza akartam egy nap múlva kapcsolni elösször bekapcsolt, de utána boot loop-ba került és szinte teljesen lemerült.
Pihentettem még pár napot, akkor sikerült bekapcsolnom, de olyat láttam amit még soha: mintha az amoled meg lett volna repedezve és átvilágott a kijelzőn a pulzusmérő zöld ledje :Y . Nem biztos, hogy az volt, de zöld volt és olyan ütemben vibrált ahogy a pulzusmérő ledje.
Kishíján el is temettem az órát, de egy hét mulva megint bekapcsoltam, és akkor már csak az volt a baj, hogy a menü gombot érzékelte. Egy napot használtam is úgy, hogy "úszás módban" volt, nem is merült le gyorsan.
Eltelt még 2-3 hét és most kvázi hibátaln az óra, már majd egy hete :D
Egyik reggelre elkzedte a menü gomb beszorulásos dolgot, de miután megnyomtam párszor megjavult.

Azon túl, hogy így jártam és hogy ne vigyem vízbe van valakinek valami ötlete amivel életben tudom tartani az órát? :))

Külföldi fórumokon olvastam hasonló esetekről és ott is mindenki úszás után tapasztalt hasonlót. Ti hallottatok már hasonlóról? Ettől a hibától függetlenül sem vagyok maradék nélkül elégedett az órával, de jobb híján lehet megint samsungot vennék, csak hogy merjek így...

(#7137) ollie válasza Sirandrish (#7135) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapból nincs benne magasságmérő, rá lehet tölteni Samsung appot, amivel tudja mutatni, de a GPS adatok alapján jelzi ki a magasságot (nem mér semmit, letölti az internetről, hogy a tartózkodási helyednek megfelelően milyen magasan vagy, legalábbis így tudom). Szóval ez pontos, amennyiben már csatlakozott a műholdakhoz (meg az internethez, vagy a telefonodon, vagy sim kártyán keresztül). Egyébként a másik módszer a magasság mérésre a légnyomás mérése, mert ugye az magasságonként eltér, de mivel az időjárástól is függ, az sem lesz sosem pontos.

[ Szerkesztve ]

***

(#7138) Schuler888 válasza Doosa (#7136) üzenetére


Schuler888
senior tag

Minden uszas elott es utan inditottal uszas modot, ugye az utan a lenyeg amikor a megfelelo Hz segítségével kitolja a nedvességet a hazbol

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#7139) Sirandrish válasza ollie (#7137) üzenetére


Sirandrish
legenda

És akkor azt külön kellene elindítani? Egyébként ahogy elindítom a túrázást, mutat magasságot. Sőt, részidőnként be is mondja...csak persze a sz*rt :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7140) kmarci25


kmarci25
veterán

Feleségem Active2-jének májusban levált a hátlapja, garanciában javították. Most, 2 hónappal később, újra levált. Elképesztő! :((( Most megy újra gariban javításra. Azért ez így nagyon nem járja.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7141) jack982 válasza kmarci25 (#7140) üzenetére


jack982
aktív tag

feltennél egy képet erről?

(#7142) ArthurShelby válasza ollie (#7137) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"GPS adatok alapján jelzi ki a magasságot (nem mér semmit, letölti az internetről, hogy a tartózkodási helyednek megfelelően milyen magasan vagy, legalábbis így tudom)"

Nem tudom próbáltad e már az appot:
1. Kalibrálni kell
2. Nálam a lépcsőház liftjében (ahol túl sok gps jel nincsen) méri egész pontosan a magasságot.

Ergo barométer alapján működik.

Nálam a mérés nem folyamatos, kicsit késik pár mp-et.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7143) ArthurShelby válasza Schuler888 (#7138) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha elindítom az úszás edzést utána külön be kéne kapcsolni a vízalatti módot is, vagy azt automatikusan kapcsolja be?

Illetve ha strandolok, akkor be kell kapcsolnom a vízalatti módot, vagy egy idő után érzékeli, és magától bekapcsolja?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7144) kmarci25 válasza jack982 (#7141) üzenetére


kmarci25
veterán

A legutóbbiról nem találom sajnos a képet. A mostaninál észrevettük, hogy már mozog, nem erőltettük, hogy leváljon. Itt egy kép róla, és egy videó, amin látszik mia helyzet. Olyan, mintha a ragasztó melegben megolvadna, és nem tart. Az én 3-as órámon semmi ilyen nincs, uyganez a lap betonstabilan áll. Ugyanazzal a töltővel töltjük, és nagyjából ugyanolyanok a hordási szokásaink is, sőt, én szerintem kicsit aktívabban is használom. A neten rákerestem, többen jelezték ugyanezt a problémát.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7145) djalmasi


djalmasi
tag

Halihó. Nem vagyok teljesen tisztában vele, hogy most akkor a Samsung mennyire vállal garanciát az esetleges beázásokra ? A napokban megyek fürdeni strandra és nem tudom mennyire merjem a kezemen hagyni az órát? Nagyon szerettem a régi Honor Band 4-emben, hogy gyakorlatilag bárhova vittem (legyen az 30 fokos termál víz vagy normál nem termál víz) meg sem kottyant neki és 2 év alatt semmi baja nem lett, de ez azért más kategória :F

[ Szerkesztve ]

(#7146) jack982 válasza kmarci25 (#7144) üzenetére


jack982
aktív tag

hát ez tényleg durva. én visszakérném pénzt, és vennék garmint vagy polart.
mondom ezt úgy, hogy gwa2-m van, de a szoftver egy kalap szar, valszeg már nem is lesz jobb.

(#7147) Doosa válasza Schuler888 (#7138) üzenetére


Doosa
aktív tag

Az úszás mód alapból elindul ha inditom az úszás edzést, szóval persze abban a módban volt.
De azért nem kell bedőlni az Apple marketingnek. Ha kilépsz a modbol valóban plüttyen hármat és a hangszóróból kijön a víz nagyja, de nincs itt black magic. A gomb nem ettől fog nem beázni a hangszóró túloldalán.
Az úszás mód egyetlen értelme, hogy kikapcsolja az érintő kijelzőt.

A többi úszást érintő kérdésre:
Az úszás mód magától nem indul el ha az óra vizbe ér, csak ha az ember úszást indít.
A Samsung semmilyen garanciát nem vállal beázásra.
Ettől függetlenül én édsevizben magamon hagynám az órát, azért van, pl tóban fürdés. Wellness-be mondjuk nem vinmém.

(#7148) kmarci25 válasza jack982 (#7146) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahamm, de a pénzt nem adják vissza, ilyen opció nincs, csak akkor ha a szervíz nem javíthatónak minősíti az órát. Én is ott tartok, hogy inkább más készüléket valasztanánk, ha lenne rá lehetőség.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7149) Sirandrish válasza jack982 (#7146) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azok közül melyiket érdemes megvenni, ami max egy áron van a Watch Active 2vel? Nézegettem már én is, és mivel mára már inkább sportórára mintsem okosórára van szükségem, talán ideje lenne váltani..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7150) jack982 válasza Sirandrish (#7149) üzenetére


jack982
aktív tag

Polar a370-s nagyon jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.