Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nekem nem platform ugyan a cikk tartalma, de kifejezetten igenyes es kellemes iras :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2) woros


woros
őstag

Látom, hogy sok a parancssorbeli dolog és van ez az unattend.xml is. Én őszintén sokkal egyszerűbben csináltam meg ezt az egészet. Felhúztam egy kívánt windowst és a telepítés után rögtön nyomtam a CTRL+SHIFT+F3 kombót, amivel újraindul a rendszer majd a beépített rendszergazdai fiókkal lép be. Ezután felraktam a programokat majd sysprep - általánosítás - leállítás vagy újraindítás. Majd a Központi Windows-telepítési szolgáltatásokban létrehoztam a Boot imaget majd a Capture imaget, elindítottam a sysprepelt gépet, hálózatosan bebootoltam és a capture imagel feltöltöttem a szerverre a sysprepelt windowst.

Ez miben másabb?

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Amikor először láttam, hogy windows alatt lecserélve az alaplap-processzor-ram kombinációt semmit sem kell tennem hogy automatikusan működjön újra a windows, örömódákat zengtem.
Szinte sehol sem kommunikált, de óriási újítás!

(#4) Krugszvele válasza woros (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Én erről is szívesen olvasnék egy részletesebb leírást!

(#5) R3wind


R3wind
csendes tag

Visszatalálós, ki tudja mikor jöhet még jól. :R

(#6) mbalint987 válasza woros (#2) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ma finomítok a cikken, és belekerül az Audit Mode is (a billentyűkombináció amit írtál, ehhez kapcsolódik). A szerveres rész viszont egy kisvállalkozásnál nem alternatíva, pár számítógépnél meg felesleges is lenne.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#7) total90


total90
veterán

Egesz jo, de gyorsabb megoldas is van :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) elithun


elithun
őstag

Igényes írás, jó volt olvasni! Egyszer még lehet szükségem is lesz rá. :)

(#3) Krugszvele
+1

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) devil-k válasza total90 (#7) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mégpedig? 😊

- mozi bolondéria -

(#10) Victoryus94 válasza total90 (#7) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én is kíváncsi vagyok; egy kisebb középvállalatnál mi a legegyszerűbb módja 15-20 gép telepítésének.

(#11) mbalint987 válasza Victoryus94 (#10) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ha van "szervered" (azaz felesleges géped) és hálózati infrastruktúrád, akkor legegyszerűbb hálózatról feltolni a lemezképet a gépekre. Ezt Windows Server nélkül is meg tudod oldani, ha telepítesz egy Linux szervert, és arra például egy FOG szervert.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#12) Pubszon


Pubszon
veterán

80 gép fog hozzám tartozni, amit öregek fognak használni, így ezzel a módszerrel megcsinálom egyszer, utána már csak 1-2 alkalmazásba való bejelentkezés és aktiválás marad. :K
Nagyon jó dolog, köszönöm a cikket! :C

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#13) Victoryus94 válasza mbalint987 (#11) üzenetére


Victoryus94
őstag

Gép az van bőven (szerver is), köszi.
Több céghez járok ki, ezért keresek egyszerű megoldást. Kizárt hogy akkor lesz 3-4 felesleges órám, amikor épp kelleni fog.
Egyelőre 2-3 géptől többet nem kellett egyszerre installálni, de van 1-2 cég, ahol a celeron/dual core már nem bírja az iramot. Ha egyszerre lesz cserélve, még egy ESET telepítés is órákba telik (minden gépen), ha nincs automatizálva. :)
Gondolom egyértelmű, hogy hétvégéi munka, nem mindegy mennyi idő megy el. Szóval köszi a tippet.
Figyelgetek, ki-mit ajánl, aztán legközelebb letesztelem 2-3 géppel a nyertes ötletet.

(#14) lacima


lacima
tag

Üdv!

Sysprep-et használom én is, majd amikor a gép kikapcsol -->Clonezillával lementem a lemezképet külső merevlemezre, vagy ha hálózat van akkor választhatóan NAS, megosztott mappa stb.-re. Ezután ha kevés gép van simán bebootolok a gépeken és visszatölti az image-eket közben lehet kivenni a lemezt és a következő gépen indítani (kivéve ha külső vinyóról megy a visszatöltés nyilván :). Több gépnél clonezilla server és network boot megadod hány kliensre tolja ki az image-et és megcsapja.

(#15) vicze válasza Victoryus94 (#10) üzenetére


vicze
félisten

A varázsszó az MDT (Microsoft Deployment Toolkit), mindegy a cég mérete, amíg nincs System Center a legjobb megoldás. Ugyanazokat a toolokat használja mint amik a cikkben le vannak írva, csak az automatizálás szintje sokkal magasabb. Persze az automatizmus szintjén befektetett időtől és hozzáértéstől függ.
Hálózati telepítéstől az USB-ig minden lehetséges, így tökéletesen skálázható.

(#16) Csóró™


Csóró™
senior tag

Jó a leírás, csak kicsit körülményes.

Évek óta System Rescue CD -vel dolgozok. Minden tud amit kell:
- Live CD vagy USB, hálózati helyek csatolása stb.

Miután Partimage -val lementek egy előre beállított gépet, kb. 10 perc alatt felhúzom az újat nulláról. És még mókolni se kell (max új széria számot megadni a Windowsnak)

(#17) Pubszon válasza Csóró™ (#16) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem akarsz írni erről egy cikket?
Jó lenne még pár hasonló iromány. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18) mbalint987 válasza vicze (#15) üzenetére


mbalint987
aktív tag

De itt megint az van, hogy kéne egy Windows Server is mellé, mert anélkül nehéz lesz az eszközt használni (finoman fogalmazva). Egy Windows Server-hez meg pénz és gép kell, ami nem minden kkv esetében áll rendelkezésre. Nem is beszélve otthoni környezetről....

(#16) Murphy(O.o): Szerintem a cikkben bemutatott megoldás a leginkább fapadosabb, ennél egyszerűbb nem igazán van. Egyszerűsíteni a lemezképes résznél tudsz maximum, de a Sysprep például semmiképp nem hagyható ki (és a válaszfájl is ajánlott, bár ott is lehetne egyszerűsíteni).

Más: Kicsit leforrázottan látom, hogy a cikk egyáltalán nem sikeres, holott az gondoltam, hogy mivel alapvetően olyan megoldásról van szó, amely sok esetben rengeteg időt megtakaríthat, viszonylag érdekes lesz. Csak tudnám hogy hol szúrtam el...

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#19) Pubszon válasza mbalint987 (#18) üzenetére


Pubszon
veterán

Sehol nem szúrtad el, nagyon jó a cikk!
Ez sok embernek lesz hasznos, aki velem ellentétben nem fog ide írni. Nem akarok senkit megbántani, de mások jönnek a saját megoldásaikkal, észrevételeikkel, de nem írnak róla cikket, hogy megosszák másokkal veled ellentétben!
Én ezt díjazom és mint írtam, nagyon nagy hasznát fogom venni! :R
Több hasonló hasznos cikk kellene, mint például ez, mert ezzel sok idegességet és munkaórát lehet megspórolni. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#20) MatyiDeLudas válasza mbalint987 (#18) üzenetére


MatyiDeLudas
újonc

Nem rossz, kellemes kis írás, de van egyszerübb és gyorsabb megoldás is.
Csak igy tovább!!!

[ Szerkesztve ]

(#21) mbalint987 válasza Pubszon (#19) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Örülök, hogy hasznát veszed majd és hogy segíthettem! :R Alapvetően a sikerességet a hozzászólások számából, illetve az oldalletöltések számából szoktam megállapítani, ezek alapján következtettem arra, hogy nem sikeres a cikk, bár ugye azt is tudom, hogy ilyen megoldás inkább rétegigényt szolgál ki. Mivel viszonylag kevés az ilyen szakirodalom a témában (legalábbis magyarul), ezért úgy érzem, hogy van helye a leírásnak.

Egyébként még van egy-két apróság, amivel még kiegészítem a cikket, hogy még inkább pontosabb legyen, például az Audit Mode, mint olyan, egy hasznos apróság, kimaradt a cikkből.

és Mindenkinek: A más megoldásoknak egyébként örülök, viszont nem igazán tudok mit kezdeni velük (a fórumozókat viszont biztosan segíti), de ha a cikkhez van valami észrevétel/javaslat, amivel tudnám fejleszteni, annak örülnék.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#22) Pubszon válasza mbalint987 (#21) üzenetére


Pubszon
veterán

Az a baj, hogy ha fel raknak egy vicces GIF képet, ahhoz is írnak sokan, meg sokan megnézik, de haszna nulla. Ez pedig hasznos, bizonyos rétegnek.
Pár dolgot hiányolok: A Sysprep hogyan érhető el, letöltési link, stb. Ilyesmivel, bővítsd a cikket, én még párszor el fogom olvasni, az tuti. :D

Egy tipp: Ha kiegészíted, akkor azt tüntesd fel, hogy utólag raktad be, mondjuk Update: jelzővel, hogy tudjuk mi is. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#23) vicze válasza mbalint987 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Rossz a gondolkodásmód. :) Igen kell szerver és sajnos DC is rajta, de két VM-ből megoldható, simán egy Eval verzióval pár nap alatt, ha csak otthonra kell. Ha kész a boost média semmi nem kell hozzá.
Attól függően milyen gyakran csinálod annak függvényében körülményes.
Meg tudom én is csinálni kézzel, szinte ugyanazt de sokkal macerásabb. Tényleg attól függ, hogy mennyire sűrűn kell frissíteni, illetve mennyire komplex image kell.

Esetleg még nézd meg az ICD-t (Windows Imaging and Configuration Designer), sok mindent megold nagyon egyszerűen és lényegében kiválthatod a WSIM-et. Persze alkalmazást nem raksz vele bele, hagylak nem egy modern app.

Nem hinném, hogy elszúrtál bármit is, inkább sokan sokféleképpen csináljuk. :) Kinek mi az egyszerű.
Nyilván onnan, hogy megtanultam a DISM-et a fene használná mást. :P

(#24) vicze válasza Pubszon (#22) üzenetére


vicze
félisten

Minden ami a cikkben szerepel, egy alap Windows része Windows 7-től bármelyik Windows-zal megcsinalhatod. Ténylegesen semmi nem kell hozzá.
Amúgy a kész WIM-ből már nagyon könnyen telepítő média készíthető minden gond nélkül.
Egy VM-ben meg tudod csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#25) Enigma1945


Enigma1945
őstag

igényes, segítőkész cikk! Minden elismerésem! :)

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#26) kpityu2


kpityu2
őstag

" és nagyon örülnének neki, ha mihamarabb a gépeken találhatnának egy friss Windows 10-et, egy Office csomagot és még pár apróságot."

Kamuuuu! :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#27) devil-k válasza MatyiDeLudas (#20) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mégpedig? ;)

- mozi bolondéria -

(#28) devil-k


devil-k
nagyúr

Nekem olyan programra lenne szükségem, ami mondjuk az összes beállításomat szinkronizálja mondjuk 4-5 Windowsos gépen. :) De nem a Microsoftos fiókos dolgora gondolok...

- mozi bolondéria -

(#29) gabber01 válasza Krugszvele (#3) üzenetére


gabber01
addikt

Ezt hogy? Épp alaplap csere előtt állok és marha jó lenne ha nem kellene 0rol kezdenem a már belakott rendszerem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Hiánypótló írás. Köszönjük! :R :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#31) Ereshkigal válasza Csóró™ (#16) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tegnap kipróbáltam a cuccost, mondjuk vissza nem állítottam vele, csak mentettem.
Kérdések: mennyire jelenthet gondot, hogy a Partimage 7 éve nem frissült? Amikor ntfs-ről backupoltam (ntfsre), akkor kiírta, hogy az ntfs támogatás "experimental", persze lefutott rendesen, de megbízható?

(#32) mbalint987 válasza gabber01 (#29) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Egyszerűen csak annyi a dolgod, hogy elindítod a C:\Windows\System32\Sysprep\sysprep.exe-t, kiválasztod az "A kezdőélmény indítása" opciót és a "Leállítás" műveletet, megcsinálod a lapcserét, majd visszakapcsoláskor minden rendben lesz, a Windows első indítási varázslója elindul, de minden programod és beállításod megmarad.

(#23) vicze1: Jelen pillanatban a (képzeletbeli) cégem képfájlait Microsoft Deployment Toolkit segítségével készítem és terjesztem (így tesztelem ezt a megoldást is), és hát persze, hogy könnyebb mint a cikk megoldása. Viszont egy szerver felrakása, utána még tartományvezérlővé avanzsálása és még utána WDT-t felrakni, beállítani... Nem nehéz, csak kissé időigényes, ha mindössze 4-6 gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#33) gabber01 válasza mbalint987 (#32) üzenetére


gabber01
addikt

Szuper. Köszönöm.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34) PistiSan


PistiSan
addikt

Köszi a cikket, amikor erre volt szükségem, szinte sehol nem találtam rá magyar nyelvű leírást. Én is inkább mentem a partíciót és azt állítom helyre az új gépen, így gyorsabb szerintem, illetve nem kell hozzá szerver így sem.

(#35) Polllen válasza mbalint987 (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Teljesen rendben van az írás. Engem csak az forrázott le, hogy van aki több gépet tart karban és ezek a dolgok újdonságok...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36) Pubszon válasza vicze (#24) üzenetére


Pubszon
veterán

Ki is próbálom VirtualBox-al. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37) zolee001 válasza vicze (#15) üzenetére


zolee001
őstag

Avagy az Express Deployment Tool (EDT) for Windows 10
Download itt

Eyszerübb mint az MDT

(#38) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Frissítettem a cikket pár aprósággal, néhol pontosítottam, illetve a megfelelő helyeken jeleztem az alternatív megoldásokat is!

Illetve köszönöm a pozitív visszajelzéseket! :R

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#39) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#31) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Közben megtaláltam: tömörített rendszerfájloknál és nagy fragmentációnál lehet probléma. Ha nem száll el hibaüzenettel a mentés, akkor nincs gond, a visszaállítás is menni fog.

Bár az ext4-et meg nem támogatja, akkor felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#40) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Jó cikk volt, szerintem még hasznát veszem. Köszönöm. :R

plus ça change, plus c'est la même chose

(#41) MasterDeeJay

Jó cikk, nekem eszembe nem jutna ilyesmi. Szimplán fogom a kész telepített win10-et és leklónozom majd mehet a többi gépre.
Az én Win10-em volt már sokféle konfigban és köszöni jól viseli a hardverválltozásokat. (kis AM1 athlon, X6-os Phenom, 3 féle dual procis szerverlap, 2 féle workstation, egy noti és a mostani konfig)
Gyakorlatilag belerakom egy gépe, majd eszközök előkészítése és már megy is. Kulcsokból is váltogattam az épp aktuális gépnek megfelelőt, pro és enterprise között simán átáll és a windows update is megy normálisan.
Az sem baj hogy fent van nvidia és ati driver. Egyszerűen használom és megy.
Sata vezérlő volt inteles, amds ahci, raides többféle, még ata mód is egyszer.
Szóval részemről csak klónozás, pl aomei backuppal fogni két USB3-as racket az ledarálja pár perc alatt.
Dinamikus köteteknél meg a jó öreg Ghost, az leszarja milyen a kötet csak 1:1-ben zuzza át, igaz az jóval lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#42) Romvr


Romvr
őstag

Lehet hogy hülye kérdést teszek fel, de ha ezt a WIM-fájlt átnevezem Install.WIM-re és berakom egy telepítőbe akkor képes lesz ISO-ból telepíteni a konfolt rendszert? Sose csináltam még ilyet de jó lenne mert akkor nem kellene minden telepítésnél annyit szöszölni még.

Szeretném integrálni az Office2016-ot meg pár gyakran használt programot és beállítást egy telepítőbe amit aztán csak futtatok USB-ről és ott van minden pár perc alatt és nem igényel több mókolást max az Update futtatását. Főleg hogy most kijött a Creators Update és év végéig nem is nagyon várható újabb nagy csomag.

Szóval hogy tudok ezzel a megoldással egy telepítő ISO-t készíteni?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#43) zolee001 válasza Romvr (#42) üzenetére


zolee001
őstag

Erre vagyon feltalálva a Windows To go persze a licenszelés külön történet

(#44) Romvr válasza zolee001 (#43) üzenetére


Romvr
őstag

A Windows to Go az egy pendrive-ra telepített hordozható munkakörnyezet... mi köze van a windows tömeges telepítéséhez n+1 számítógépen? :F

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#45) zolee001 válasza Romvr (#44) üzenetére


zolee001
őstag

Bocsánat. félreértelmeztem a kérdésed,most ovastam csak ujra el
Az EDT -t szoktam használni és a windows deployment szerepkört a serveren,egyesével a gépekhez rohangálni már rég nem nyerö, a szivás ott van ha olyan szervezethez kell menned ahol nincs normális infrastruktura

(#46) mbalint987 válasza Romvr (#42) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Az első kérdésed válaszára én is kíváncsi lennék. :) Elméletileg mennie kell, a telepítő sem csinál mást, mint hogy "alkalmaz" egy képfájlt a kiválasztott meghajtóra. Egy próbát megér!

A második kérdésedre a válasz tulajdonképpen ez a cikk. Felrakod az Office csomagot, Sysprep, képfájl készítés, és mindegyik gépre alkalmazod. A különböző hardverek nem jelenthetnek akadályt.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#47) vicze válasza mbalint987 (#46) üzenetére


vicze
félisten

Ha használtad már az MDT-t akkor tudod, hogy a válasz az hogy nem. A módosított WIM-et csak bizonyos szintig tudja a alap setup.exe képzelni, ezért kell a WinPE a telepítéshez MDT-nél.
Ugye az a telepítő se csinál mást miat amit a cikkekben leírtál, de megcsinálva előre a partíciókat és egyéb ellenőrzést. Custom WinPE.
A alap Windows setup.exe csak a válasz file-t kezeli, illetve drivert és cab-okat, frissítéseket lehet belerakni.

Amúgy install WIM-ből így kell ISO-t csinálni. Sajnos nem találtam jó leírást. :(

Amúgy túl sok program esetében probléma lehet, hogy 4GB-nél nagyobb lesz a WIM, akkor darabolni kell. Uefi esetében csak fat32 lehet a telepítő média különben nem tud bootolni róla, ezért jön a képbe a 4GB korlát.

(#48) mbalint987 válasza vicze (#47) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem, a WinPE nem azért kell, hanem azért, hogy a MDT-specifikus dolgokat (Task Sequences kezelése, megfelelő drivereket injektálása, stb.) meg tudja oldani. Ettől függetlenül lehet, hogy nem kezeli a Windows Setup a módosított képfájlokat.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#50) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszönöm a leírást! Ha nem gond, részben felhasználnám. Hasonló témában szakmai fórumot kezdtem építeni Portable OS // Apps címen. Akit érdekelhet a történet kukk be.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#51) timelord1987


timelord1987
őstag

Szia!

A lemezkép visszaállításánál ezt a parancsot már a cél gépen adom ki?
Dism /Apply-image /ImageFile:V:\Windows_image.wim /Index:1 /ApplyDir:C:\

A V meghajtó a felcsatolt hálózati meghajtót jelenti?

A Windows System Image Manager-ről tudsz majd készíteni egy részletes leírást?
Azt meglehet oldani, hogy a gép neveknél a számozásokat növelje automatikusan 1-esével? Például: SP-01, SP-02

(#52) mbalint987 válasza timelord1987 (#51) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Akár jelenthet hálózati meghajtót is, de helyi lemezt is, a lényeg, hogy itt egy abszolút elérési utat vár a DISM.

"A Windows System Image Manager-ről tudsz majd készíteni egy részletes leírást?"
Nagyon szívesen készítenék, de (főleg így érettségi előtt) túl sok időm nincs, szóval ha lesz is cikk, majd később jelenik meg. Azonban ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok.

"Azt meglehet oldani, hogy a gép neveknél a számozásokat növelje automatikusan 1-esével?"
Valószínűleg meg, bár módot hirtelen erre nem ismerek. Az egyik megoldás, hogy minden DISM után módosítod a válaszfájlt, de szerintem van egyszerűbb megoldás is.

(#50) olbaidhun: A cikk szövegét és képeit nyugodtan felhasználhatod, viszont ilyenkor jelöld a forrását a felhasznált tartalmaknak.

"a w10 már nem jön zavarba, ha új hardver környezetbe kerül"
Lehet hogy kisebb az esélye, de érdemes biztosra menni szerintem (ez főleg AMD/Intel váltásnál nyűgös).

(#49) moha bácsi: Ez egy jó ötlet, mindenképpen szem előtt tartandó a klónozás során! :R

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#53) gabber01 válasza mbalint987 (#32) üzenetére


gabber01
addikt

Nos, megpróbáltam így, végülis elindul meg minden, csak a hang nem működik, sem az USB3 portok, hiába vannak bekapcsolva és drivert is megpróbáltam feltenni hozzá, meg a hangkártyát is újratelepíteni.

Sanszos, hogy windows clean install kell...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#54) Longeye


Longeye
tag

Szia!

Nagyon köszönöm a cikked, szerintem is remek. Én inkább részleteiben fogom hasznát venni, mert megtanultam belőle néhány dolgot, amit eddig nem tudtam, de én is máshogyan csinálom.

Ne foglalkozz vele ki mit mond, hogyan "KELL" csinálni, informatikában nincs ilyen! Minden problémára ezer megoldás van, s mindenki azt használja, amelyik neki jobban kézre esik.
Másrészt meg egy jó rendszergazdának illek mindenféle módszert megismernie és azt alkalmaznia, ami az adott helyzetben a leghatékonyabb.

Én pl. DRBL/Clonezilla SE + winroll-t használok a gépek mennyisége és a hely specialitása miatt.
FOG-ot is használhatnék, csak amikor kialakítottam ezt a rendszert, a FOG még nem tudott különböző méretű winchestereket kezelni és a mi gépparkunk akkor még elég vegyes volt.

Egyik hozzászóló már írta, hogy az ilyen cikk csak egy bizonyos vékony réteget szólít meg, szóval az olvasottság nem mérvadó.
Abban is egyetértek az említett hozzászólóval, hogy több ilyen cikkre lenne még szükség.

Mégegyszer köszi! További szép napot!

/* Egy lelkes kontár */

(#55) fuze


fuze
őstag

Sziasztok! Nagyon jó a leírás, jelenleg úgy áll a dolog, hogy mindent személyre szabtam. Az lenne a kérdésem, hogy ha a start menüt (csempéket kitöröltem) a hátteret, profilképet, startképernyőt is megváltoztattam, illetve a tálcára is tettem ikonokat, ezek meg fognak maradni? Mert olvastam itt ott, hogy a start menü és a tálca layout változtatás nem mindig marad meg.

Az a terv, hogy minden felhasználónak saját profilt hozunk létre minden gépen, ami egy adott layouttal indul. Nem vagyok informatikus, csak egy lelkes grafikus azért szenvedek ennyire. Fél napig telepítgettem mindent, így jó lenne ha nem rontanám el :)

Az új fall update iso-t használtam ha ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#56) kisspepe


kisspepe
tag

Igen jó a cikk. Azonban a válaszfájl készítéséről is jó lenne egy részletes cikk. Angolul tudom lehet találni, csak nekem az kicsit gondot jelent még.

(#57) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Sikerült a módszered Oracle VirtualBox-ban tesztelve. Csináltam imgburn-el egy isot a .wim fájlomról és utána becsatoltam a virtualboxba, mint optikai meghajtó és ezután a parancssorban el tudtam érni, mint meghajtó Írod a visszaállítás során, hogy diskparttal létre kell hozni particiót, stb.

Én a win 10 telepítővel hoztam létre a particiót, megformáztam, de a telepítés megkezdése helyett visszalépkedtem a kezdő ablakra és rányomtam a számítógép javítására, majd kértem a parancssort. Aztán az általad leírt dism /apply-image stb... paranccsal megcsináltam a leírtak szerint. VirtualBoxba valamiért a bootrec /fixboot parancsot nem engedte (a másik kettőt igen) és visszaállítás utáni első indításkor hibát írt a gép. Ezért újra elindultam a telepítőről, rányomtam egy indítási javítást és jó lett. A következő újraindítás után betöltött a visszaállított rendszer és láss csodát az előkészített és pár feltelepített programommal megrakott windows 10 fogadott. Már csak aktiválni kell az OS-t, az Office 2016-ot, beléptetni tartományba és kész. Ez kb 10 perc. Így kb egy gép újratelepítése és bekonfigurálása 30 perc lesz a korábbi legalább 2-3 óra helyett. Nem beszélve a verziófrissítésekről (1809 és társai).

Következő lépés az, hogy van egy pár napos 1809-re frissített kész rendszert futtató gép, annál is csinálok sysprep-et és készítek belőle .wim fájlt, majd ez lesz az a rendszer amit egy darabig használni fogok, ha újra kell telepíteni a gépeket. Munkahelyemen van 46 db HP Prodesk 600-as gép, mindre Windows 10 Education x64 megy majd rá (eddig is az van rajtuk), megegyezik csavarig az összes vas. Így a klónozott rendszert visszaállítom majd, amikor szükséges és "csókol anyád Lujza". Megkímélem magam az órákig tartó és ismétlődő újratelepítésektől és a programok telepítésétől. A tesztelésre jelenleg egy 1709-es windows 10-em volt, de próbálkozáshoz az is jó volt.

Régóta kerestem ilyesmi klónozási módszert, hatalmas köszönet az írásodért. Érthető, világos és pontos. :R :C

[ Szerkesztve ]

(#58) Core2duo6600 válasza Mikeee89 (#57) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az install.wim edet ráteszed a telepítőre, telepítőn lévőt törlőd, és simán telepítesz egyet, és nem kell parancssorral kinlódni, akkor amikor helyre akarod állítani.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59) Mikeee89 válasza Core2duo6600 (#58) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Kösz a tippet ezt majd kipróbálom

(#60) Pöttön


Pöttön
őstag

Ezzel a megoldással meg lehet azt csinálni, hogy a feltelepített, és a netről fel driver-ezett win10-emről, amin fent van már 1-2 plusz általam használatos program, arról készítsek egy telepítő iso-t?

Azért, hogy ha van egy váratlan rendszer összeomlás, vagy háttértár hibásodás, akkor gyorsabban újra tudjam rakni a gépet, és akkor a driverezéssel sem kell már szórakoznom, illetve 1-2 program fent lenne már alapból amiknek a telepítéséhez net kapcsolat kellene.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#61) Erkaft95


Erkaft95
csendes tag

A lemezkép létrehozás babrál ki velem.

Egy 10 megás wim fájlt csinál csak.
Gondolom az nem jó a telepítőben lévő legalább 10 gigás helyett..

Értékeljetek légyszíves, ezt mindenki elfelejti!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.