Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Sikerült a módszered Oracle VirtualBox-ban tesztelve. Csináltam imgburn-el egy isot a .wim fájlomról és utána becsatoltam a virtualboxba, mint optikai meghajtó és ezután a parancssorban el tudtam érni, mint meghajtó Írod a visszaállítás során, hogy diskparttal létre kell hozni particiót, stb.

Én a win 10 telepítővel hoztam létre a particiót, megformáztam, de a telepítés megkezdése helyett visszalépkedtem a kezdő ablakra és rányomtam a számítógép javítására, majd kértem a parancssort. Aztán az általad leírt dism /apply-image stb... paranccsal megcsináltam a leírtak szerint. VirtualBoxba valamiért a bootrec /fixboot parancsot nem engedte (a másik kettőt igen) és visszaállítás utáni első indításkor hibát írt a gép. Ezért újra elindultam a telepítőről, rányomtam egy indítási javítást és jó lett. A következő újraindítás után betöltött a visszaállított rendszer és láss csodát az előkészített és pár feltelepített programommal megrakott windows 10 fogadott. Már csak aktiválni kell az OS-t, az Office 2016-ot, beléptetni tartományba és kész. Ez kb 10 perc. Így kb egy gép újratelepítése és bekonfigurálása 30 perc lesz a korábbi legalább 2-3 óra helyett. Nem beszélve a verziófrissítésekről (1809 és társai).

Következő lépés az, hogy van egy pár napos 1809-re frissített kész rendszert futtató gép, annál is csinálok sysprep-et és készítek belőle .wim fájlt, majd ez lesz az a rendszer amit egy darabig használni fogok, ha újra kell telepíteni a gépeket. Munkahelyemen van 46 db HP Prodesk 600-as gép, mindre Windows 10 Education x64 megy majd rá (eddig is az van rajtuk), megegyezik csavarig az összes vas. Így a klónozott rendszert visszaállítom majd, amikor szükséges és "csókol anyád Lujza". Megkímélem magam az órákig tartó és ismétlődő újratelepítésektől és a programok telepítésétől. A tesztelésre jelenleg egy 1709-es windows 10-em volt, de próbálkozáshoz az is jó volt.

Régóta kerestem ilyesmi klónozási módszert, hatalmas köszönet az írásodért. Érthető, világos és pontos. :R :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.