Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

ahogy az első rész, ez is hasznos volt, köszönöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Melack válasza Lenry (#1) üzenetére


Melack
veterán

Köszönöm HA5BRG kolléga nevében is. Ötletgyűjtést ide várjuk, ha összejön elég, akkor lesz belőle 3. rész is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Már jeleztem az előző cikkben is,ha írnátok az eladásról egy cikket azt is szívesen vennénk,mert erről szinte semmi információ sincs...Most sikerült eladnom az első terméket,csak sokat szenvedtem vele , mire mindent beállítottam...de így is sok kérdés maradt még :B , de a cikkhez emelem kalapom :R

[ Szerkesztve ]

(#4) Gyula84


Gyula84
veterán

hali köszi a leírást :R lenne egy kérdésem paypallal kapcsolatban hozzá adtam a bankkártyám és jött valami email, hogy -400huf ezt mire vette le? :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#5) Melack válasza Gyula84 (#4) üzenetére


Melack
veterán

Ez az, amit az elsőben írtam, hogy ez a próbaterhelés. Ez kell ahhoz, hogy lássák, nem kamu számot adtál meg. Vissza fogod kapni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Egy kis információ, remélem pár embernek segít:

"A harmadik országból az interneten megrendelt és az ajándékba kapott postai úton érkező árukat vámeljárás alá kell vonni. Nem kereskedelmi forgalom esetén, vámmentességet biztosít a 1186/2009/EGK tanácsi rendelet 23. cikke, melynek határa 150 EUR. Nem lehet vámmentesen vámkezelni az alkoholtartalmú termékeket, parfümöket, kölnivizeket és dohány vagy dohánytermékeket sem. A 2007. évi CXXVII. törvény (áfa) azonban nem biztosít áfa tekintetében ilyen magas mentességi értékhatárt. Áfa terhet már 22 EUR összeghatár felett kell fizetni. Tehát egy termék maximum 22 EUR határig vám- és áfa mentes, 22 EUR – 150 EUR értékig vámmentes, de áfa köteles, 150 EUR felett vám és áfa köteles. Az áfa mértéke jelenleg 27 %. Vámot és áfát ajándék küldemények esetén is fizetni kell! Az Európai Unióba való belépésig felmerülő szállítási, biztosítási költség vámérték növelő tényező abban az esetben, ha azt a vevő fizeti. Tehát vámot és áfát nem csak az ár, hanem a postai költségek után is fizetni kell. Amennyiben a beérkező küldemény tekintetében a vámmentesség nem áll fenn, úgy a vámeljárás vám – és nemzeti adófizetés mellett folytatható le. Amennyiben a küldemény nem magánszemélytől érkezik (pl.: internetes rendelés) és vámfizetési kötelezettség merül fel (az áruk értéke a 150 EUR-t meghaladja), úgy az adott árura vonatkozó vámtételt a Kombinált Nomenklatúra határozza meg. A dohány és dohánytermékeknél (értéktől függetlenül), a szerződéses vámtételt kell alkalmazni. Magánszemélyek esetében további könnyítés, hogy 1000 EUR összeghatárig a vám elé állítást a Magyar Posta végzi el. Önnek ezért a vámhatóság felé nincs teendője, csak a postával van kapcsolatban. "

Ha valaki valamit nem ért privátban nyugodtan keressen meg :)

(#7) Gyula84 válasza Melack (#5) üzenetére


Gyula84
veterán

köszi :R nem olvastam figyelmesen :N

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#8) tomtrial


tomtrial
tag

Nagyon jó cikk, mint kezdő ebay-es nagyon sokat tanultam belőle. Köszönöm szépen!!!

(#9) MasterDeeJay

Remek írás. Már sokmindent rendeltem e-bayről és eddig még csak kettő dologal buktam.

Az egyik egy picoPSU volt ami a helyi postán veszett el. Tacking number alapján sikerült kinyomozni hogy eljutott a helyi postára és ott vége. A postán persze semmit nem tudnak, lehetséges hogy a postás kiszállításkor hagyta el valahol a csomagot. (legtöbbször részeg a postás, nem feltételezem azt hogy akár ki is ellopta volna)
A másik egy pendrive amit még nem kaptam meg, de az eladót és a terméket is törölték az ebayről. Így ha nem kapom meg akkor nem tudhatom kinek szóljak mivel nem tudok az eladóval kapcsolatba lépni. Hétvégén ha nem érkezik meg akkor megpróbálom az ebayes help-et.

Ezeken kívül a csomagokat sokszor felbontogatja a vám, ezzel talán nincs is baj.
A magyar posta szokta elcseszni a dolgokat (kb 50eFtnyi cucc veszett el), de inkább országon belül vesznek el a csomagok nem az ebay-esek. Országon belül ha tehetem csak futárral küldetek mindent.
Ebay eddig nekem totál megbízható, Paypalt meg rendszeresen használom más netes vásárlásra is.

[ Szerkesztve ]

(#10) Melack válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


Melack
veterán

Én belföldön a futárok díját sokallom, ha fel kell adnom egy kisebb csomagot, az is minimum egy ezres :/ Királyi posta idáig jól bírta, nem tört el semmimet. :D

A vámosok már csak ilyenek - sose tudhatják, hogy mi lehet a csomagban.

A törölt felhasználó kapcsán eBay/PayPal help, aukciós adatokkal jelentkezz. A többi már az ő dolguk.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11) MarQs válasza WhiteWalker (#3) üzenetére


MarQs
senior tag

Grat az első eladáshoz!
Nekem egy pár hónappal ez előtt volt szerencsém befejezni az első ilyen processzt... aztán jöttek a kellemetlen pillanatok, mikor rendezni kellett volna az oldal használatáért a jutalékokat.
Persze, nem az összeg mértékével volt a gond, hanem "hogyan?" kérdéskörrel. Azóta a helyzet szerencsére megoldódott, de kíváncsian olvasnám a Te tapasztalataidat a témában! Vagy akár bárkiét... :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12) MarQs válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


MarQs
senior tag

Ha a fizetés lebonyolítására PayPal-t használtál, akkor szinte minden esetben vissza kapod a pénzed, ha az eladó, vagy akár a posta a hunyó.
Évekkel ez előtt volt, hogy egy több tízezres tétel vételárát térítették vissza - azóta üldözi őket kitartóan hálám. :K

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#13) LÁZ


LÁZ
addikt

Hiánypótló irás, kezdőknek musthave. Annyi kiegészitést tennék, lehet benne volt, csak elsiklottam felette, ha igen, bocs, tehát:

Ha az eladónak az aukción belül nem tudsz irni, mert nem szállit ide, és jön a kék felirat :D , még mindig van egy opció, a Community/Profiles részen regnév alapján rákeresel, és Send Message.

Persze van esély, hogy válaszra sem méltat, de a személyes tapasztalatom az, hogy 10ből 7szer jön válasz, illetve képes és hajlandó postázni is az adott terméket, annak ellenére, hogy a hirdetésben ezt kizárta. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14) MasterDeeJay válasza MarQs (#12) üzenetére

Köszi! Szerencsére mindig paypalt használok.
Érdekelne hogy viszont ilyenkor ki nyeli le a kárt (tehát ha a postán veszett el)?

Az eladó nem kapja meg a pénzt (visszavonják?) vagy van valami biztosítás ebay-en?

(#15) faber24


faber24
őstag

Jó kis cikk, többnyire egyet tudok vele érteni (én is jó pár cuccot vettem már e-bay-en és vaterán is). De...nem vagyok benne biztos, hogy aki sem angolul, sem németül (mert van német nyelvű verziója is e-öbölnek) bodogul, annak ajánlatos ezeken vásárolni.Szépen leírtál sok mindent, de ha nem érti az illető, hogy mi van ott, nagy bukta lehet a vége...aki nem beszél semmilyen nyelvet (bár aki számítógépes körökben mozog, Internetet látott..akkor ez nem túl esélyes...), annak ott a Vatera meg a Teszvesz, ott is megkap mindent az e-beyről, igaz, jó kis magyar kereskdő hasznával, de hát ez a tudás - nem tudás ára....

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#16) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi a folytatást! :C

(#17) MarQs válasza MasterDeeJay (#14) üzenetére


MarQs
senior tag

Ha a postán veszett el az áru és a feladónak van papírja róla, hogy valamikor elindított egy csomagot - ergo nyilvántartásba van véve (lásd itthon: ajánlott küldemény) - akkor annak elvesztése esetén a posta anyagi felelősséget vállal minden ilyen esetben.
A hazai szolgáltatónknál ennek a mértéke meg van határozva az épp aktuális üzletszabályzatban és ez a kézbesítés közben bekövetkező sérülésekre is vonatkozik. Azt már csak magam gondolom, hogy valószínű más országokban is kitérnek ezekre a helyzetekre.
A PayPal a vevőt vétlensége esetén minden eseteben kártalanítja, annak terhét pedig - megeshet, hogy nem 100%-osan - az eladóra terheli, lévén az eladó felelőssége, hogy megfelelő postai szolgáltatást válasszon a kézbesítéshez, a küldemény elvesztése esetén pedig saját magát is megóvja a kártól, vagyis bebiztosítsa magát egy úgymond biztosítással.
Itthon ezt hívják értéknyilvánításnak, aminek különböző értékhatárai vannak - sávonként növekszik a szolgáltatás ára. A legolcsóbb biztosítás, a 10.000 Ft-os értékhatár opciója 365 Ft.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#18) McSpy


McSpy
őstag

Én már több mint 550 sikeres vásárláson vagyok tul 100% pozitiv feedback-l,de most eladni szeretnék,és meg is van a módja hogy kell,de azzal van gondom,hogy megbizható,és lehetöleg olcsó posta,vagy egyéb csomagszállitó cég kellene,amivel el tudom juttatni külföldre a csomagot.
A gond ott kezdödik,hogy 20kg a csomag,és a posta honlapján 10kg-ig van a díjszabás,ha valaki tud jo csomagszállitó céget,annak megköszönöm :R

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#19) Melack válasza McSpy (#18) üzenetére


Melack
veterán

Érdemes ajánlatot kérned a futárcégektől, pontos adatok mellett (szélesség*magasság*hossz; tömeg; ország) elég gyorsan tudnak válaszolni. Aztán ezt velünk is megoszthatnád :)
A Posta honlapján lévő telefonszámot hívd fel, ott meg tudják neked mondani, hogy mennyibe is kerülne a csomagod. Itt nézd meg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20) McSpy válasza Melack (#19) üzenetére


McSpy
őstag

köcce :R

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#21) Arena87


Arena87
aktív tag

"Honnan tudhatjuk, hogy visszaélnek a kártyával? Egyszerű! Olyan tranzakciók jelennek meg a kivonatban, a netbank számlatörténetben vagy az SMS értesítőben amiről nem tudunk, nem mi használtuk a kártyát, illetve nem a gyerek és nem a feleség. Nem mondom, hogy mindig gyanakodjunk de jobb félni, mint megijedni. Itt megragadom a lehetőséget azt mondom: ez itt a reklám helye, legyen mindenkinek SMS értesítés a kártyán. Sok-sok pénzt spórolhatunk magunknak egy esetleges kártyaadat-lopás (hivatalos nevén fraud-cselekmény) esetén."
Ennél már csak az a jobb megoldás, ha internet kartyát/számlát kérünk bankunktól és azt használjuk. Még ha el is lopják max csak annyit tudnak levenni róla, ami éppen van rajta, ha van. :)
Amúgy nagyon jó cikk, grat! :) :R

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#22) rainmen


rainmen
aktív tag

Egy ideje használom az e-bay-t. Eddig minden rendben ment. Volt egy téves vásárlásom, nem olvastam el rendesen a leírást, de kérésre az eladó törölte a tranzakciót és a PayPal-en keresztül vissza tudtam kérni/kapni a vételárat.

Egy észrevétel/jótanács a vámáfával kapcsolatban: alkatrész ára 44$ free shippel, másik 23$ és 22$ a shipping. A drágább (1$ :D ) terméket vettem, mert a számlára nem írták rá a shipping díját, így az ÁFA értékhatár alatt maradtam. Más amerikai oldalról is szoktam rendelni, eddig egyszer ment vámáfára, mondjuk az 206$ értékű volt.
Nagyobb értékű dolgokat nem szoktam rendelni.
Ja és én a PayPal számlámra utalom a vételárat +1-2000 Ft-ot és utána vásárolok.

(#23) olbaidhun


olbaidhun
őstag

és köszönet! Várom a harmadik részt!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#24) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jó írás!

Nekem is az USA--> EU postai gondok szoktak előjönni leginkább. Vagy megoldom valahogy, vagy találok valakit aki postáz ide is. De mindent le lehet bizniszelni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Volt valakinek negatív élménye a vámmal kapcsolatban?
Tippek, hogy lehet átcsúszni a vámon?
Nagyobb értékű dolgokat nem mertem eddig rendelni, mert ha elvámolják már nem feltétlenül jövök ki olcsóbban, mintha itt Magyarországon rendelném meg.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#26) Tikakukac válasza Vadmeggy (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Hong-Kong. Cipőt hozattam 3 hétig ültek felette, talán volt 4 is. De nem vámolták meg csak tartották. Amúgy Giftes cuccként küldenek mindent, de néha lehet gixxer, ez benne van a pakliban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) WhiteWalker válasza MarQs (#11) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi...ez jó kérdés :Ués Neked hogy sikerült? Azt hittem ez automatikusan levonódik... :U amúgy van egy ilyen apróbetűs rész ,ezt nem igazán tudom értelmezni... :B

"For items listed and sold on eBay.com, eBay.ca and eBay.cafr, until you've established a successful sales history on eBay, funds from your sales will only be available to you, in most cases, 21 days after the buyer pays you. To get your funds sooner, quickly ship the order and provide us with required tracking references"

[ Szerkesztve ]

(#28) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm :))

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszönöm.Ez is hasznos volt mint az első. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#30) Louies


Louies
tag

jó írás, köszi.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#31) utánvétel válasza rainmen (#22) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Szerencséd volt akkor. A postaköltséget is vámolják és áfázzák, de ebben az esetben te szerencsésen megúsztad.
Tudok konkrét rendelésről, ahol az áru értéke 1.800 USD volt, Taiwanból jött, de a vámon elfogadták az eladó által (előre lebeszélt) 690 USD-s összeget és ennek alapján került kiszámításra az akkor még 25% áfa és 4,7 % vám.
Volt olyan is amikor a közel 1.900 USD értékű áru (usából rendelve) valami oknál fogva nem ment vámra, hanem csak jött a postai értesítés, hogy át lehet venni,és letétbe rakták lakhely szerinti postahivatalnál.
A legutolsó gondolatodhoz, én is ráutalom a pay-pal számlámra a forintot, és utána vásárolok, sőt most már egyre több eladónál tapasztalom, hogy a vásárlás leütése után azonnali fizetést kér, így ha nem lenne a pay-pal accountom feltöltve, meg sem tudnám venni, tekintettel, hogy nincs hozzárendelve dombor (hitel)-kártya.
A minap eladni szerettem volna (eddig még csak vásárlásaim voltak) és nagy csodálkozásomra hiába volt fedezet a pay-pal egyenlegen, nem volt hajlandó az ebay az adott 0,89? (azt hiszem) USD-s termékfeltöltési-aukció indítási díjat (vagy minek nevezik) a pay pal számlámról leinkasszózni, hanem kérte, hogy rendeljek hozzá az általa megadott (visa, mastercard, stb) fajtákból, és azzal szerette volna, ha teljesítem a fizetést. Így sajna az eladásom meghiúsult, dombor kártya hiányában.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#32) utánvétel válasza LÁZ (#13) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Ezt én is megerősítem. Vettem Németországból terméket (ráadásul licittel nyertem meg) úgy, hogy a küldés csak Német o és Ausztriára volt korlátozva. Licitálás előtt írtam az eladónak, hogy szeretnék én is vásárolni tőle miért nem küldi Magyarországra?
Válaszolta, hogy küldi, lebeszéltük a küldés díját még licitálás előtt (azt hiszem 69 EUR volt a postaköltség, egy 480 EUR terméket vettem tőle) és végül szerencsésen robot (automata) licittel én nyertem meg az eladásra kínált termékét.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#33) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Nem kell dombornyomott kártya a Paypal-hoz sima egyszerű mezei, visa vagy bármilyen más kártya is hozzárendelhető a számlához.

(#34) utánvétel válasza F_Gergely (#33) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Sima elektronikus nem jó hozzá , csak aminek van a 4 számjegyű végződése.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#35) F_Gergely válasza utánvétel (#34) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem sima, nem dombornyomott, nem chippel ellátott bankkártyám van (Raiffeisen), és a 2005-ben nyitott OTP Junior kártyám tökéletesen megyezzik ezzel a kártyával, annyi a különbség hogy míg az OTPs az Visa kártya volt addig a mostani meg Mastercard, de nem dombornyomott.

(#36) Duree


Duree
veterán

Szeretem az ilyen hasznos írásokat,sok bajtól és kellemetlenségtöl megkíméli az embert.Köszönet érte.

duree54

(#37) utánvétel válasza F_Gergely (#35) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Oké, de kell a 4 számjegyű kód a mi a kártya végén található, vagyis csak olyan kártya jó hozzá.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#38) XtremLor


XtremLor
őstag

Jok az ilyen cikkek, aki most kezd el ebay-t használni, sokat tanulhat belőle, nem a saját kárán.
Nekem dec. óta kering valamerre a postán egy csomagom, felvettem a kapcsolatot eladóval küld egy másikat! Üzletelés előtt érdemes megnézni kitől is veszed, ha probléma van az a pár dollár megtérül, nem mindig a legolcsóbb a jobb:K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#39) F_Gergely válasza utánvétel (#37) üzenetére


F_Gergely
őstag

Azt nem tudtam :R
De akkor azt nem értem milyen kártya az aminek nincsen 4 számjegyű kódja? Ha a 7 évvel ezelőtti Junior kártyámon volt ilyen akkor van olyan mai forgalomban lévő kártya ami nem rendelkezik ilyen számmal? Hát ez eléggé ciki... :DDD

(#40) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Húgomnak lenne PayPal-lel gondja. Kint él Angliában a párjával, neki van angol bankszámlája a párjának csak magyar. Szeretett volna PayPal-on átküldeni a srác számlájára egy összeget, hogy a kezelési költség egy részét megspórolja. A pénz meg is érkezett a srác PayPal accountjára, de valamiért mégsem férnek hozzá, és nagyon nem értjük hogy miért?

(#41) F_Gergely válasza zotyesz66 (#40) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ez engem is érdekelne hogy lehet paypalról pénzt felvenni, mert én is fogok kapni a számlámra pénzt csak nem tudom onnan hogyan tovább.

(#42) utánvétel válasza zotyesz66 (#40) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Ha a pay-pal accountján megjelent az összeg, akkor az átjött (megérkezett)
Felvenni onnan nem lehetséges, hiszen a pay-pal egy virtuális bank, tovább kell onnan utalnod a Withdraw funkcióval egy létező valós bankszámládra.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#43) Melack válasza F_Gergely (#41) üzenetére


Melack
veterán

Van egy Withdraw opció, ott tudod a bankszámládat beállítani. Utána oda tudod az összeget kiutaltatni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44) F_Gergely válasza Melack (#43) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszönöm, ezt nem tudtam, most én is okosabb lettem :R

(#45) utánvétel válasza Melack (#43) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Pont 16 mp-vel előztelek meg a válasszal

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#46) MarQs válasza utánvétel (#31) üzenetére


MarQs
senior tag

Pénzmozgáshoz nem kritérium a dombornyomott kártya!
A dologhoz elég egy kifejezetten netes vásárlásra szánt kártya, un. (VISA) virtuális bankkártya.
Ezt ugyan úgy - akár egyedüliként is - hozzá lehet rendelni a PayPal fiókhoz és azonnal lehet vele fizetni. Egyben ez a legbiztonságosabb formája is a fizetésnek, mivel:

1. A kártya napi vásárlási limite mindig, automatikusan 1 Ft-on áll. Ezt a limitet a kártyatulajnak kell módosítania minden fizetési processz előtt. Nagyon egyszerű, a kártyát kibocsátó bank webes netbank felületén kell elvégezni a beállításokat.
2. A valódi folyószámlád adatai - gondolok itt a kártyaszámra, bankszámla számra - még a PayPal-hoz sem jutnak el, mivel az csak a virtuális kártya számát látja. Lévén csak ezt adod meg a kártya és a P.P. számla összefűzésekor.
3. A kártya, annak kiállításakor ugyan úgy megkapja a CVC/CVV kódot, mint bármelyik más dombornyomott kártyán is van. Tehát ami más esetekben "a kártya végén található", az itt is megvan!

További előny a gyorsaságán túl, hogy az a hétvégéken is ugyan úgy fenn áll, ergo a hét bármelyik órájában percek leforgása alatt be tudod fejezni a tranzakciót.

A dolog lényege pusztán annyi, hogy ez a "plasztik" egy dombornyomott kártya tulajdonságait virtualizálja - ebből származtatták a nevét is - ami egyben egy köztes kapuként is áll a fizető-, valamint a fogadó fél között és csak annyit ereszt át ez a kapu, amennyit a tulajdonosa engedélyez. Ezen felül: se ki, se be.

Évekkel ez előtt, mióta regisztráltam a szóban forgó oldalakon ezt a megoldást használom...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#47) khron78


khron78
őstag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy eladás esetén az ebay részére a jutalék fizetés hogy működik eby.co.uk oldal, mert én állandóan csak a manuális fizetéssel tudom kiegyenlíteni a számlát, amivel mostanában szintén gondjaim adódtak. Sima paypal számlával nem lehet ezt beállítani?

(#48) MarQs válasza WhiteWalker (#27) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez az apró betűs rész csak annyit takar, hogy az első sikeresen eladott áru ellenértékét, a vételárat csak a vevő általi fizetést követő 21. nap után kapod meg az említett oldalakon (eBay.com, eBay.ca, eBay.fr). De, ha a folyamatot gyorsítani szeretnéd - erre is van mód - akkor add meg a küldemény azonosítóját ("tracking references") az eBay-nek.

Ergo, csak akkor kapod meg zöldfülű eladóként a pénzedet, ha az eladás sikerrel zárult: a vevő is pozitívval nyugtázta az adás-vételedet. Ez egyfajta biztonsági szűrő a lámák és csalók ellen, de csak a .com, a .ca és az .fr domain végződésű oldalakra érvényes... a szöveg szerint.
Személy szerint a co.uk oldalát szoktam használni az eBay-nek és ott ilyen kikötés nem lépett életbe az első eladásom alkalmával - egyből jött a zsé.

Viszont! Az oldal használatáért fizetendő jutalék rendezése nem kis parámmal járt.
Ugyanis, ha a nagy-britanniai oldalra regisztrál az ember - amúgy nem tudom, hogy már domainekkel ez nincs-e ugyan így - úgymond külföldiként a, ha jól emléxem négy(!) fizetési mód közül csak egy használható, ami a dombornyotott kártyával történő fizetés.
PayPal-lal, bankkártyával, postai utalvánnyal csak a belföldiek fizethetnek és egyedül csak a dombornyomott verzió univerzális... és mivel én nem használok ilyet... kicsit elhúzódott a történet. Majdhogy nem egy követelés behajtó ügynökséghez került a 3 fontos, kb. 1.100 Ft-os hátralékom. :U
(A "követelés behajtó ügynökség" esete szó szerint értendő!)

Pusztán ezért kérdeztelek, de ha jól vettem ki, akkor Te még nem vagy abban a stádiumban, hogy csengetned kéne... :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#49) MarQs válasza khron78 (#47) üzenetére


MarQs
senior tag

Választ találsz az előző kommentemben...
De "manuális fizetés" alatt amúgy mit értessz? Érdekelne...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#50) rainmen válasza utánvétel (#31) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem szerencsém volt. :N
Amerikában (e szerint) nem divat feltüntetni a postaköltséget.
De nekem ez így jó.
Mondjuk az egyéb, amerikai cuccokon sem volt rajta a postaköltség a számlán, emlékeim szerint. Mondjuk ez egy jó nagy köcsögség kitolás a felhasználókkal. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.