Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) MarQs válasza WhiteWalker (#27) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez az apró betűs rész csak annyit takar, hogy az első sikeresen eladott áru ellenértékét, a vételárat csak a vevő általi fizetést követő 21. nap után kapod meg az említett oldalakon (eBay.com, eBay.ca, eBay.fr). De, ha a folyamatot gyorsítani szeretnéd - erre is van mód - akkor add meg a küldemény azonosítóját ("tracking references") az eBay-nek.

Ergo, csak akkor kapod meg zöldfülű eladóként a pénzedet, ha az eladás sikerrel zárult: a vevő is pozitívval nyugtázta az adás-vételedet. Ez egyfajta biztonsági szűrő a lámák és csalók ellen, de csak a .com, a .ca és az .fr domain végződésű oldalakra érvényes... a szöveg szerint.
Személy szerint a co.uk oldalát szoktam használni az eBay-nek és ott ilyen kikötés nem lépett életbe az első eladásom alkalmával - egyből jött a zsé.

Viszont! Az oldal használatáért fizetendő jutalék rendezése nem kis parámmal járt.
Ugyanis, ha a nagy-britanniai oldalra regisztrál az ember - amúgy nem tudom, hogy már domainekkel ez nincs-e ugyan így - úgymond külföldiként a, ha jól emléxem négy(!) fizetési mód közül csak egy használható, ami a dombornyotott kártyával történő fizetés.
PayPal-lal, bankkártyával, postai utalvánnyal csak a belföldiek fizethetnek és egyedül csak a dombornyomott verzió univerzális... és mivel én nem használok ilyet... kicsit elhúzódott a történet. Majdhogy nem egy követelés behajtó ügynökséghez került a 3 fontos, kb. 1.100 Ft-os hátralékom. :U
(A "követelés behajtó ügynökség" esete szó szerint értendő!)

Pusztán ezért kérdeztelek, de ha jól vettem ki, akkor Te még nem vagy abban a stádiumban, hogy csengetned kéne... :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.