Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) utánvétel válasza rainmen (#22) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Szerencséd volt akkor. A postaköltséget is vámolják és áfázzák, de ebben az esetben te szerencsésen megúsztad.
Tudok konkrét rendelésről, ahol az áru értéke 1.800 USD volt, Taiwanból jött, de a vámon elfogadták az eladó által (előre lebeszélt) 690 USD-s összeget és ennek alapján került kiszámításra az akkor még 25% áfa és 4,7 % vám.
Volt olyan is amikor a közel 1.900 USD értékű áru (usából rendelve) valami oknál fogva nem ment vámra, hanem csak jött a postai értesítés, hogy át lehet venni,és letétbe rakták lakhely szerinti postahivatalnál.
A legutolsó gondolatodhoz, én is ráutalom a pay-pal számlámra a forintot, és utána vásárolok, sőt most már egyre több eladónál tapasztalom, hogy a vásárlás leütése után azonnali fizetést kér, így ha nem lenne a pay-pal accountom feltöltve, meg sem tudnám venni, tekintettel, hogy nincs hozzárendelve dombor (hitel)-kártya.
A minap eladni szerettem volna (eddig még csak vásárlásaim voltak) és nagy csodálkozásomra hiába volt fedezet a pay-pal egyenlegen, nem volt hajlandó az ebay az adott 0,89? (azt hiszem) USD-s termékfeltöltési-aukció indítási díjat (vagy minek nevezik) a pay pal számlámról leinkasszózni, hanem kérte, hogy rendeljek hozzá az általa megadott (visa, mastercard, stb) fajtákból, és azzal szerette volna, ha teljesítem a fizetést. Így sajna az eladásom meghiúsult, dombor kártya hiányában.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.