Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) tildy válasza Mr X (#395) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, en abbol indultam ki, hogy sokszor nem is reggelizem.
Tejeskave, aztan indulas. Ebedre ket sajtos tekert (1.20) , vacsora meg csirkemell (salataval, krumplival ) fejenkent kb 1.5 -2 font.

Nem a sokemeletes a panel, hanem maga a fal. Laktam teglas sokemeletesben is, hazkozponti futessel , ott nem volt sok a futes (22 ezres kozos koltsegben benne volt ).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#402) Mr X válasza tildy (#401) üzenetére


Mr X
veterán

Persze, így megoldható, nekem is kevesebb kaja kellene, ha mondjuk ülő szellemi munkát végeznék. :)

(#403) Jhonny06 válasza DeFranco (#396) üzenetére


Jhonny06
veterán

"tegye fel a kezét aki itt a PH!-n tag, és mellette téglagyári melós"

Miért kéne itt bárkinek annak lennie? Úgy általánosságban értendő, hogy egy melósnak kell a kaja.

(#404) DeFranco válasza Mr X (#397) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én dolgoztam már szalag mellett, kocsikísérőként, parkolódíj beszedőként, mentálihigiénés munkatársként, szórólap terjesztőként, újságárusként, raktári rakodóként, host-ként, és árufeltöltőként.

Tudom mi a munka. :) Aki viszont itt van, az nagy valószínűséggel napi 8 órában segghájat növeszt, tehát kiindulhatunk ebből. Aki nem, az majd szól, és újratervezés.

@Jhonny06: ditto

[ Szerkesztve ]

(#405) Crystalheart válasza Mr X (#402) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk nem tudom, én vegetáriánusként - ami olcsóbb mulatság, ha alapanyagokból csináljuk - is bírom a fizikai munkát, de lehet, csak a fiatalság teszi. :)

DeFranco: "Aki viszont itt van, az nagy valószínűséggel napi 8 órában segghájat növeszt" - Azt a szociális élet hiányában lehet munka mellett is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#406) Mr X válasza Crystalheart (#405) üzenetére


Mr X
veterán

De gondolom vegetáriánusként sem úgy élsz, hogy reggelire szelet kenyér, ebédre egy merőkanál tökfőzelék, vacsorára meg két szál párolt répa. :)

(#407) Crystalheart válasza Mr X (#406) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem, másfél kiló teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyér (200 Ft) zöldségekkel az alap, ha a saját adagomat nézzük, a nap folyamán "folyamatosan adagolva". :D Persze mást is eszünk, de úgy csináljuk, hogy ilyen árkategóriában maradjon. Jó-jó, késő tavasztól őszig van tejtermék is jócskán, azt nem számoltam bele, pedig megvenni tényleg drága lenne, anélkül viszont megártana hosszú távon a hús nélküliség.

[ Szerkesztve ]

(#408) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Családon belüli kislakás (tégla), egyedül lakom benne, így a számolás könnyű.

Havi előtakarékosság a leendő lakásra, illetve egy esetleges külföldi munkánál kiköltözésre: 30.000

Közös költség: 5.000
Mobiltelefon: 5.250
Internet és TV: 6.800
Villany: 7.490 (átalány díj)
Gáz: 7.900 (átalány díj)
Víz: 2.100 (két havonta 4.200)

Kaja, bevásárlás, illetve némi nassolás: 48.000 (hétköznapi ebédek bent: 20.000 ; Bevásárlások: 23.000 ; Nasi: 5.000, éves átlag alapján)
Úszás: 6.400
Benzin: 41.000
Éves biztosítás egy hónapra eső része: 2.800
Teljesítményadó egy hónapra eső része: 1.100
Műszaki vizsga egy hónapra eső része: 1.000

Összesen: 165 ezer Ft havonta

Hitelem egyelőre nincs, nem is volt, hétvégenként szüleimnél ebédelek, ha nem így tenném, az még olyan 8-10 ezer forinttal dobná meg a havi kiadásaimat. Mosni szintén nem mosok, ezt a feladatot is átvállalták, fogalmam sincs, mennyi plusz költség lenne havonta, de szerintem egy 4-5 ezer forint körül.

Ez ma egy 27 éves fiatal költségvetése, amiben nem túl sok megtakarítás van (ezen kívül még teszek félre, de annak összege változó, ezért nem is szerepeltettem). Jól látható, utazás nincs benne, ahogy ruhavásárlás és szórakozás sem. Ezek gyakorlatilag olyan kiadások, amelyeket havonta kötelező megejteni. Sokan felhördülnek majd a magas benzin számlán, de nagyon sok időt spórol nekem az autó a fővároson belül plusz olyan dolgokhoz is használom, amelyek logisztikája kézben BKV-val nagyon nyögvenyelős lenne.

Csodálkoznak, hogy az ember külföld felé kacsintgat? A költségvetésem ugyanis a magyar átlag feletti (budapesti átlag közeli) és lám, a normális élethez éppen hogy elég.

(#409) Mr X válasza Crystalheart (#407) üzenetére


Mr X
veterán

A lényeg pont az ebben, hogy nem az számít, hogy vegetáriánus vagy-e, hanem hogy a fizikai munkához szükséges tápanyagokat biztosítod a szervezetednek.

(#410) Chaser válasza DeFranco (#396) üzenetére


Chaser
titán

Hát nem pont az vagyok, de néha közel állok hozzá ;] van hogy annyira fáradt vagyok hogy nincs erőm enni se:) Viszont ha úgy adódik gond nélkül benyomok egy egész pizzát, ahogy tegnap du. is:D 1ébként a szellemi meló engem jobban fáraszt mint a fizikai, de leginkább a szellemi-fizikai páros ami lenulláz, 5-8 ember helyett figyelni nagy élmény tud lenni 30-40 millás gép kezelése mellett, közben tölteni a dokumentációkat, folyamatos minőség ellenőrzés, egyéb "maszek" teendők. De legalább nem unatkozok olyankor:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#411) DeFranco válasza Alvin_ti4200 (#408) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mit akarsz, tök jól élsz. :) Én tudom, hogy ez kb. milyen színvonalat jelent, és csodálkoznék, ha hiányozna valami.

(#412) Crystalheart válasza Mr X (#409) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, de azért 1000 Ft-ból simán ki lehet hozni egy főre egy tápanyagban bőséges napot is, ha alapanyagokból készítünk ételt. :) Ha a tejterméket nem is magunk állítanánk elő, akkor sem mennénk túl ezen. Én csak erről szóltam. Így nincs olyan sok lehetőség, mint többen gondolkodva, de éhen sem hal az ember és tápanyaghiánya sem lesz.

(#413) Mr X válasza Crystalheart (#412) üzenetére


Mr X
veterán

Az összeget nem is vitattam, a komponensekkel volt gondom, amiket Tildy írt.

A reggelire egy joghurt után én pár óra múlva remegek, és muszáj ennem valami tartalmas kaját.

(#414) Chaser válasza Mr X (#413) üzenetére


Chaser
titán

Én pl soha nem reggelizek ha dolgozok, attól lennék rosszul:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#415) Mr X válasza Chaser (#414) üzenetére


Mr X
veterán

Ébredés után kb. 2 órán keresztül nem tudok enni, mert egyszerűen nem megy le a kaja a torkomon. De utána egyszerűen muszáj, mert szó szerint ver a víz, nekiállok remegni, elgyengülök.

(#416) Alvin_ti4200 válasza DeFranco (#411) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az embernek egy bizonyos szintig mindig hiányzik valami :) Nekem jelenleg a pihenés és a hozzá kapcsolódó utazások...

(#417) Crystalheart válasza Mr X (#413) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, egy liter joghurt is kb. 100 g sajtnak felel meg, ami nem sok. Nem tudom, nekem nincs reggeli-ebéd-vacsora, akkor eszem, amikor éhes vagyok, vagy amikor elkészül a következő adag étel. :D

(Egy órája sült meg a kenyér, kíváncsiságból lemértem a szeleteket, milyen súlyúak. Átlagosan 160 g egy szelet. Ebből most eszem a hatodikat, + 3 alma, egy kanyarintás káposzta, egy marék répa, fokhagyma. Téli menü, de olcsó. :) )

(#418) DeFranco válasza Alvin_ti4200 (#416) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De ebben nem az anyagi helyzeted akadályoz :)

(#419) Alvin_ti4200 válasza DeFranco (#418) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egy bizonyos életszínvonal után fokozottan az idő lesz a korlátozó tényező :) Még nagyon nem tartok ott, ahol szeretnék, még sincs elég időm...de ebben a korban ez legyen a legnagyobb probléma :)

(#420) k. válasza DeFranco (#411) üzenetére


k.
őstag

Régi mondás, de igaz:
Mindenki a maga szintjén szenved.
Lehet, hogy szerinted jól él, de ahogy le is írta, mindig van valami ami hiányzik.
És ez bármilyen anyagi szintnél igy van.
Van ismerősöm, 24 éves, a szülei "segítik" mindene megvan-kecó, bmw, legjobb bulikra mehet bármikor- és mégis mindig valami hiányzik neki.

(#421) Mr X válasza k. (#420) üzenetére


Mr X
veterán

"A pénz nem boldogít, de azért jobb egy BMW-ben sírni."

Ide illik. :)

(#422) DeFranco válasza Alvin_ti4200 (#419) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, abszolút, de ha kiköltöznél sem lenne máshogy :) erre reagáltam.

Azt én tudom, hogy mindenkinek viszket valami, én mondjuk ezt igyekszem elkerülni, nem is igazán szenvedek semminek a hiányától, de lehet futóbolond vagyok egy normális világban...

@k.: világ életemben tehetős, gazdag barátaim voltak, valamiért így alakult, pedig mi a szegényebbik végéről közelítettük az életszínvonalat. ott is volt sírás-rívás, kint is sírnak nyugaton, ha csak 4-et kapnak anyutól, nem 4S-t. Bővebben:link

[ Szerkesztve ]

(#423) Alvin_ti4200 válasza DeFranco (#422) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Vagy csak olyan a környezeted, hogy fel sem ébreszti benned az elégedetlenség csíráját :)

(#424) k. válasza DeFranco (#422) üzenetére


k.
őstag

Szerintem te vagy irigylésre méltó.
Nagyon becsülendő, ha valaki elégedett tud lenni azzal, amilye van, és nem nyomasztja, hogy mit nem tud megvenni :)

Jóvan na, a szerk megnézéséig nem jutottam el:D:D

[ Szerkesztve ]

(#425) DeFranco válasza k. (#424) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lol, nézd meg a szerket :D

#423: te is. :DDD

Fogalmazzunk úgy, hogy kidőzsöltem magam. 14 éves korom óta dolgoztam, sokat, sokat is kerestem, és keményen akkor luxusnak számító dolgokra költöttem a főiskoláig bezárólag. Kiéltem magam, most már más a fontos. Ha veszek valamit, az csak jó, az elérhető legjobb ár/érték arányú, de most már könnyen mondok le arról, amire nincs is szükségem.

TV-t nem nézek, ez rengeteget jelent. A reklámok és a termékelhelyezések tényleg, de tényleg borzasztóan hatékonyan programoznak.

[ Szerkesztve ]

(#426) Alvin_ti4200 válasza DeFranco (#425) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én sem igazán nézek TV-t, ahogy reklámokat se nagyon :) Nem ezek azok a dolgok, amik gerjesztik az igényt legtöbbször :) Ugyanakkor én úgy gondolom, hogyha az ember mindig megelégszik azzal, amije van, soha nem lesz meg a motiváció ahhoz, hogy a munka területén egyről a kettőre lépjen. Ezek sajnos gyökeresen összefüggő dolgok az én meglátásom szerint.

(#427) DeFranco válasza Alvin_ti4200 (#426) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, ez látod egy nagyon érdekes kérdés... ezt én sem tudom, hogy jól csinálom-e.

(#428) Crystalheart válasza k. (#424) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak engem néz ezért mindenki hülyének... :DDD

(#429) tkazmer válasza lapa (#376) üzenetére


tkazmer
addikt

15 éves ytong ház, műanyag nyílászárókkal, többrétegű üveggel, tetőn van üveggyapot nyilván nem egy A+++++ kategória, de ez van. nem panaszkodásként írtam, nyilván van eredménye annak, ha -15 fok mellett is 22-23 fok van bent, egyszerűen csak azért, mert annyira nem egyértelmű úgy tűnik pár ember számára, hogy a nagyobb házak nagyobb rezsivel járnak.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#430) Jhonny06 válasza tkazmer (#429) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez gondolom nekem szólt. Egyértelmű, hiszen kertes házban élek, ami kb. 20 éve épült. Nem tudom, hogy a tietek mekkora, de az általad írt összeg akkor sem normális.

(#431) Crystalheart válasza Jhonny06 (#430) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért ha nagyon rossz volna a szigetelése, avagy nem lenne, egészen más számok lennének azok, nekünk 200+ ezer Ft lenne gázzal fűteni ezt az alsó szintet, havonta.

(#432) dabadab válasza tkazmer (#429) üzenetére


dabadab
titán

Akkor az kb. olyan lehet, mint szuleime (mondjuk az nem ytong, hanem tegla): egy-ket raktak fel kintre plusz hungarocellt, a kazant lecsereltek egy modern kondenzacios darabra, mindjart kb. felere esett a gazfogyasztasuk.

(#431) Crystalheart: nalatok a szigeteles nem "rossz", hanem "nem letezo". B+, ha semmi mast nem csinalanal, csak felragasztanal a foldszinten korbe hungarocell tablakat (ugy remlik, be sincs vakolva meg a hazatok, szoval tul sok macera nem lenne), az is rengeteget segitene.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#433) Crystalheart válasza dabadab (#432) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Kérlek, három doboz vastaglazúrra nincs fölös pénzünk, hogy egy valahogy kinéző kerítést építhessek, nemhogy 90 m2 hungarocellre. :DDD Pláne, hogy most a fűtés 0 pénzbe kerül, egy élet alatt nem térülne meg, nincs minek megtérülnie, de attól még nehéz volna kiszorítani. Majd ha kicsit jobban fut a szekér, rendesen megcsináljuk a szigetelést.)

De amúgy én is azt írtam, hogy tkazmer-ék szigetelése - már amit az ytong ad, mert ha jól vettem ki, más nincs -, azért mégiscsak több, mint a szigeteletlen tégla, tehát ja. :)

(#434) tkazmer válasza dabadab (#432) üzenetére


tkazmer
addikt

nem vagyok otthon a hőszigetelés terén, de elvileg az ytongot már nem kell utólag szigetelni. mondjuk egy kazáncsere esetleg segíthet, bár 15 éve az akkori legmodernebb technológiát képviselő vaillant cucc lett beépítve.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.