Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Xiaomi 12T Pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) beny003


beny003
csendes tag

Nehéz szülés volt megtalálni a módját, hogy hogyan varázsoljam rá a telepíthetetlen OTA romot, de sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#902) smobika válasza beny003 (#901) üzenetére


smobika
tag

Szia! Leírod a titkot, hogy sikerült rávenni a frissítésre🙏👍👍 :R

(#903) beny003 válasza smobika (#902) üzenetére


beny003
csendes tag

Szia!
Eléggé macerás a dolog, de megpróbálom a lehető legérthetőbben leírni.
Először is, minden képpen nyitva kell lenni a bootloadernek, és ebből adódóan kell hozzá pc is.
És akkor kezdjük, mivel ugye nincs még fastboot rom, és az ota file sem telepíthető manuálisan a recovery-ben, így kutattam egy kicsit a neten, és olyan módszert találtam, hogy az ota rom zip-jét kicsomagolod, abban van egy payload.bin file, és egy ehhez a művelethez készített programmal (Fastboot Enhance Tool) flash-eltem rá a telefonra. Nagyjából úgy mintha fastboot rom lenne.
Igazából ezt a módszert nem ajánlom mindenkinek, csak a nagyon kísérletező kedvükben lévőknek, mert eléggé sok minden balul sülhet el (vagy én volt még béna benne).
Nekem például első próbára bootloopot kapott a teló és nem kapcsolt be, ráadásul bezárult a bootloader is.
Aztán mikor sikerült bootolni a rendszert, nem volt hang és nem csatlakozott a kamerához sem.
De aztán végül sikerült egyenesbe hozni mindent, és most már olyan mintha simán magától frissült volna hiba nélkül a rendszer.

(#904) user26 válasza beny003 (#903) üzenetére


user26
aktív tag

Szia, ha nyitva a bl., akkor a twrp-bol a recobery rom fel mehet. Nem kell vele "játszani".
Persze én tiszta telelepitessel tennem fel, de aki szeret próbálkozni, mehet a dirty flash is.

Zárt rendszernél OTA - jön, jött, a "szokásos" formalitas, kinek előbb kinek utóbb, kinek sehogy.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#905) beny003 válasza user26 (#904) üzenetére


beny003
csendes tag

Szia!
Igen tudom, de én pont azt az utat akartam kikerülni, hogy twrp-t kelljen telepíteni, mert akkor nem tudtam volna a "játék" után vissza zárni a bl-t (csak ha fastboot romot telepítek vissza, és abból nincs még hyperos), így pedig sikerült frissíteni hyperos-re, és utánna vissza is tudtam zárni a bl-t, és így original zárt rendszerrel megy tovább.

(#906) beny003


beny003
csendes tag

A Xiaomi Community legújabb (5.3.31) verziójában megjelent a bootloader nyitási kérelem HyperOS rendszerekhez:

[ Szerkesztve ]

(#907) DEVIL2


DEVIL2
csendes újonc

Csak nekem csinál olyat frissítés óta hogy Messenger nél a felugró chat fej nem mutassa a beszélgetést? Csak ha belépek a messengerbe

(#908) user26 válasza DEVIL2 (#907) üzenetére


user26
aktív tag

Nem biztos, hogy HyperOS a gond, persze nem tudom biztosra, de azt igen, hogy a Messengerrel az elmúlt napok, hetek alatt voltak gondok.
Próbáltad app adatok törlése, gyorsítótár törlése ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#909) beny003 válasza DEVIL2 (#907) üzenetére


beny003
csendes tag

Ugyan ezt a hibát tapasztalom én is, de ezek már a HyperOS telepítése előtt is jelentkeztek nálam.

(#910) DEVIL2 válasza user26 (#908) üzenetére


DEVIL2
csendes újonc

Meg nem de megpróbálom,köszi az ötletet

(#911) DEVIL2 válasza beny003 (#909) üzenetére


DEVIL2
csendes újonc

Nekem csak most csinál ilyet frissités után

(#912) DEVIL2


DEVIL2
csendes újonc

Frissítés óta egy szar :) :)
Nehezen old fel gondolkodik egy csomót
Csak nekem csinál ilyet ?

(#913) darvinya válasza DEVIL2 (#912) üzenetére


darvinya
titán

Igen, azaz módoltnál nem tudni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#914) chris-v válasza DEVIL2 (#912) üzenetére


chris-v
senior tag

Nekem csak az első feloldás volt csak lassú, utána minden jó.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#915) DEVIL2 válasza chris-v (#914) üzenetére


DEVIL2
csendes újonc

Konkrétan a mai nap használhatatlan volt a telefon , kétszer indította magát újra ,akadozott ,
Most kezd magához térni

(#916) user26 válasza DEVIL2 (#915) üzenetére


user26
aktív tag

Android fő verzió váltáskor ajánlott, de nem kötelező factory reser, "ami ilyen jellegű gondokat megold", elméletben.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#917) faja0124


faja0124
tag

Kint van a fastboot eu verzió

(#918) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Tiszta telepítéssel (BL unlockolva van) hogy a legegyszerűbb feltenni ezt az új rendszert? Egy ideje már 18-on vagyok és tegnap elkezdte a telefon, hogy Magyarországon nem csatlakozik fel a SIM hálózatra (másik telefonban igen, másik - szintén Yettel - SIM az enyémben szintén nem), de ahogy határt lépek már fent is vagyok másik szolgáltató hálózatán. Úgyhogy mindenképp újra akarom rakni, viszont akkor már az új, HyperOS-t tenném fel. :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#919) user26 válasza Szoszo94 (#918) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Vagy esetleg PC segítségével (fastboot rom)
Link: diting_eea_global_images_OS1.0.1.0.ULFEUXM_20240107.0000.00_14.0_eea_5a5fcb4b73
- PC, driverek rendben
- MiFlash progival, a telepítés előtt figyelni, hogy a bl nyitva maradjon, vagy ha szükséges zárni. (lock all, ha ezen marad akkor lezárja)
- Teljes törlést csinál, és majd tiszta módba telepíti fel a rendszert

vagy esetleg Recovery-ből (recovery rom)
Link: miui_DITINGEEAGlobal_OS1.0.1.0.ULFEUXM_10053329d1_14.0
- TWRP, vagy Orangefox recovery-ből szépen telepíted, majd telepítés után reboot recovery, majd wipe menüben formázol "yes" beírásával, ezek után tiszta telepítési módban felkerül a rendszer.
(kicsit szögletesen írtam le, nézz utána millió leírás van róla)


Egy kis további infó, érdekesség
Aktuális kínai recovery dev:
miui_DITING_OS1.0.24.1.29.DEV_a803750c1c_14.0.zip
Aktuális kínai recovery stabil:
miui_DITING_OS1.0.2.0.ULFCNXM_10cb54f830_14.0.zip
Aktuális EEA recovery stabil:

miui_DITINGEEAGlobal_OS1.0.1.0.ULFEUXM_10053329d1_14.0.zip
+ nem hivatalos verzióban létezik:

Xiaomi.eu heti kínai dev - hybrid rom:
xiaomi.eu_multi_DITING_OS1.0.24.1.29.DEV_os1-14.zip
Xiaomi.eu stabil - hybrid rom:
xiaomi.eu_multi_DITING_OS1.0.2.0.ULFCNXM_os1-14.zip
EliteROM heti kínai dev - ingyenes
HyperOS1.0.24.1.22 DEV
EliteROM NG kínai dev - fizetős:
EliteRomNG-HyperOS1.0.24.1.22-DEV-A14-OS1.0
EliteRom GA - kínai dev - fizetős:
EliteGaming-HyperOS1.0.24.1.8-DEV-A14-OS1.0
EliteRom NG stabil - fizetős
EliteRomNG-HyperOS1.0.2-ChinaStable-A14-OS1.0
+ 1-2 helyen láttam orosz módosítású fizetős verziókat



Jelenlegi írásomkor ezek voltak az aktuálisok.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#920) Szoszo94 válasza user26 (#919) üzenetére


Szoszo94
őstag

Köszi :R
Ezt a telefont még nem csesztettem, egyedül BL nyitás volt meg, de akkor PC-ről fastbooton rátolom :K Hétvégén talán lesz is rá időm.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#921) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#920) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ebbe beleszaladtam.....az előző (Mi 8) volt unlockolva, úgyhogy várhatok 168 órát :C :W

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#922) DEVIL2


DEVIL2
csendes újonc

Hát nemtudom csak nekem tett be eza frissites ? Pár naponta össze ömlik a rendszer ,nem reagál semmire néha még arra sem hogy újra akarom indítani
És azóta mintha gyorsabban is merülne

(#923) faja0124 válasza DEVIL2 (#922) üzenetére


faja0124
tag

Illik a xiaomi telokat új verzió és új Android frissítés után újra rakni.
Én így csináltam nálam minden jó, sok régi hiba nálam javítva lett.
Miui 14 Android autó nem működött
Mobil net random nem volt csak azután javult meg ha át raktam repülő módba vagy újra indítottam.

[ Szerkesztve ]

(#924) GrimMan


GrimMan
csendes tag

Másfél hónapja ráhúztam az előzőre a stabilt. Így 11,85 GB-ot foglal. Ram: jobb, üzemidő: jobb, semmi bizonytalanság-gyors, ahogyan kell. Remélem, a többség szintén olyan elégedett, mint én. ;)

[ Szerkesztve ]

Discere non est vitiosum, sed ignorare. (Muret)

(#925) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Aki gyári HyperOS -t használ, megtudná írni, hogy mi a Kamera verziószáma, köszi ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#926) chris-v válasza user26 (#925) üzenetére


chris-v
senior tag

5.1.000820.2

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#927) user26


user26
aktív tag

Hoop mi csúszott átt a kerítésen ? :DD :D Hamarosan...

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#928) darvinya válasza user26 (#927) üzenetére


darvinya
titán

Hát jó lenne 1 hónapon belül, mint 6 hónap után.
De miért nem mentetted le csomagot felrakás előtt?
Pár napig bárki fel tudja addig rakni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#929) user26 válasza darvinya (#928) üzenetére


user26
aktív tag

Nem nekem jött meg. Megosztották. Itt a link, de nem nagyon jön le. OS1.0.2.0.ULFEUXM
Gondolom kis idő kell 1-2 óra, 1-2 nap, és elérhető lesz mindenhol.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#930) darvinya válasza user26 (#929) üzenetére


darvinya
titán

Kösz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#931) faja0124


faja0124
tag

Valaki le tölti és fel tudja rakni az legyen szíves jelezni hogy sikerült e neki. Köszönöm

(#932) user26 válasza faja0124 (#931) üzenetére


user26
aktív tag

Mit ? Melyik romot ?
recovery romot telefonról twrp/orange fox -ból, ha a bl nyitott.
fastboot romot PC-ről, Mi flash -el, ha a BL nyitott
Ha zárt a BL, akkor majd OTA -n jön update formában. Régió "játszással" lehet próbállkozni, hogy elöbb - utóbb kapjad meg.
HyperOS "mizéria", állítólag hivatalosan olyan közlemény került ki, hogy akinek nyitott a BL, és gyári rendszert használ, neki nem fog OTA -n jönni, csak aki "vegytiszta" rendszerű...

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#933) beny003 válasza faja0124 (#931) üzenetére


beny003
csendes tag

Nekem a recovery rom "other reason" hibát dob ki mint mindig, csak a fastboot romot tudtam telepíteni megintcsak...

(#934) faja0124 válasza beny003 (#933) üzenetére


faja0124
tag

Köszönöm!

(#935) interstate76


interstate76
addikt

Azt mi okozhatja, ha az akksira folyamatosan 1%-ot ír ki, és bár fel lehet tölteni, de nemhogy nem gyors a töltés, hanem épp ellenkezőleg: 2,5 és 3W között ingadozik.

Akksihiba vagy más is lehet?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#936) user26 válasza interstate76 (#935) üzenetére


user26
aktív tag

Másik kábellal próbáltad ? Másik töltőfejjel ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#937) interstate76 válasza user26 (#936) üzenetére


interstate76
addikt

Igen, több is van mindegyikből, nem ott van a hiba. Másik telefonnal gond nélkül megy a gyorstöltés, itt pedig még a lassú is alig.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#938) user26 válasza interstate76 (#937) üzenetére


user26
aktív tag

Nem biztos, hogy az aksi ment tönkre, lehet az USB csatlakozó koszolódott el. Nekem sután csatlakozott, mintha nem akart volna belemenni a lukba. Hol érzékelt, hol nem, és csak lassan töltött.
Szervízbe küldtem, kitakarították, koszos volt, és most perfekt.
Lehet más a gond még mindig, nálam ilyen volt.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#939) interstate76


interstate76
addikt

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam: folyamatosan 1%-ot ír ki a töltöttségre. Akkor is, ha fullon van, és ebben az állapotban akár napokig bírja töltés nélkül (nyilván csak akkor, ha nem nyúzom túl sokat). De a lényeg az, hogy lassan ugyan, de feltölt, és ennek ellenére a töltöttség 1%-on marad a telefon szerint.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#940) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy aki gyári EEA ROM -t használ nála is ilyen a mappa testreszabás lehetőség ? Tehát ez megtalálható benne ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#941) beny003 válasza user26 (#940) üzenetére


beny003
csendes tag

Igen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.