Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Dr. Akula válasza AsakuraDave (#746) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Ott a 1080Ti mai napig nincs értelme ennél erősebb kártyának szerintem."

Már amennyiben fullhd@60fps-nél megálltál grafikában...

"A 20-as szériát aki megvette és nem az RT miatt, hogy azt "kiélvezze" akkor az hatalmas baklövést követett el"

Nem éppen, mert az 1080Ti SLI se lett volna olcsóbb, csak az még nem is mindenhol működik, cserébe jóval többet fogyaszt. Van azért már 4K is jóideje, nem állt meg a fejlődés a fullhd-nál. És akkor még 60 fps fölé nem is mentünk.

Már lentebb írták hogy a Borderlands dfemónál nem merték kiírni milyen beállításokkal ment, valószínűleg rendesen pimpelni (= csalni) kellett benne.

(#752) AsakuraDave válasza Dr. Akula (#751) üzenetére


AsakuraDave
őstag

fullhd :D Ember irtam, hogy 4k..
1080Ti 4k borderlands 3 avg 38fps
2080ti 4k borderlands 3 avg 47fps
A 2080Ti SEM elég 4k/60fps-re minden játékba.

A full hd-t meg felejtsük már el ekkora teljesitményű gpuknál istenem, de 1080p 144hz-re a 1080ti bőven elég. 2k 144hz-re is.
full hd-ra veszel fél millás gpu-t hát gratulálok :C
Biztos nagy esportolo lehetsz akinek fullhd/360fps kell, de kompetetiv beállításokkal cs,cod,rainbow6 stb még a 1080ti is tud 240+-t fullhdn

De a %-ot kimerték írni és a 20-as szériának lehet tudni a teljesítményét arra nem tudsz rászámolni 80%-ot, matek ennyire nehéz? Pedig le is vezettem neked :)
Nem 144fps lesz itt 4k-n hanem 60+ fixen :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#753) 2xar válasza gejala (#745) üzenetére


2xar
tag

Ne felejtsd el hogy a speckók alapján 3070-es a 3080-hoz képest egy sokkal lejjebb pozicionált kártya, mint anno a 2070 volt a 2080-hoz képest.

3080 vs 3070:
+50% TFLOPS
+50% ROP
+70% memória sávszél

2080 vs. 2070:
+34% TFLOPS
+5% ROP
+0% memória sávszél

Viszonyításképpen, a 2080 vs. 2060:
+56% TFLOPS
+35% ROP
+33% memória sávszél

Ezek alapján a 3070-es a generációján belül inkább oda lett pozicionálva, ahol korábban az x60-as kártyák voltak. Ez csak az árán nem látszódik sajnos. Ami azt jelenti, hogy a 40%-al drágább 3080-as kártya +50%-ot fogni hozni hozzá képest teljesítményben, így paradox módon jobb ár-érték aránya lehet mint a 3070-nek.

(#754) ollie válasza sormo (#711) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De gondolom nem fHD-ban.

***

(#755) gejala válasza 2xar (#753) üzenetére


gejala
őstag

Vagyis röviden azt mondod, hogy mivel a Turing egy gyengén sikerült generáció lett, így az Ampere sem lehet jobb.

A helyzet az, hogy a Turingot el kell felejteni. Fermi óta a legnagyobb bukás volt. Remélhetőleg 8-10 évig megint nem lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#756) ollie válasza AsakuraDave (#752) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Felejtsd el a Borderlands 3-at. Nézd meg valami modernebb játékkal, pl Death Stranding, Control, Horizon Zero Dawn. Más az 1000-es és 2000-es sorozat között is óriási különbség van, még nagyobb lesz a 3000-essel.

***

(#757) sormo válasza #30786816 (#731) üzenetére


sormo
tag

Afterburner mutatja mind a 4 magot és ugyanazt az egyenletes órajelet adja az összes.

[ Szerkesztve ]

(#758) 2xar válasza gejala (#755) üzenetére


2xar
tag

Nem. Azt mondom, hogy a 3070-es túlságosan lebutított kártya lett a generációján belül. Még ha igaz is, hogy a 3080-as tud +80%-ot a 2080-hoz képest (amit szvsz csak nagyon ritka körülmények között fog tudni, nem általánosságban), a 3070 akkor is bőven a 2080TI alatt lesz, annyira vissza lett vágva. A 3070 gyakorlatilag a 2060 utódja.

[ Szerkesztve ]

(#759) nuke7 válasza Alogonomus (#749) üzenetére


nuke7
veterán

azt írtad, hogy "ez a kialakítás rossz lehet" -> szerintem meg nem, mert nagyobb légmozgást kap a procihűtő is.

(#758) 2xar : csak sajnos drágábban... :(

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#760) sormo válasza ollie (#754) üzenetére


sormo
tag

De fullhd-ban.

(#761) sormo válasza -Faceless- (#743) üzenetére


sormo
tag

Userbenchmark az 1%.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-9600K-vs-Intel-Core-i5-10600K/4031vs4072

(#762) nuke7 válasza sormo (#761) üzenetére


nuke7
veterán

a userbenchmark sajnos nem megbízható ilyen szempontból... direkt régi játékokkal / esport játékokkal méri a cpu-s dolgokat, és az intel marketing csapata pénzeli őket... :(

https://www.notebookcheck.net/UserBenchmark-gets-banned-from-major-subreddit-due-to-drama-generation.461875.0.html

https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i5-10600-sample-manages-higher-bench-result-on-UserBenchmark-than-AMD-Ryzen-5-3600-despite-overall-lower-test-scores.461737.0.html

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#763) gbors válasza 2xar (#758) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem egészen, a 3070 egy nem túlzottan megvágott Tier 2b chipre épül, ami teljesen normális - még magasabban is van, mint a 2070 volt. A 3080 van durván megtolva, x80-as kártya már nagyon régen jött Tier 1-es chipen, még ha alaposan meg is van nyesve. Ettől függetlenül a köztük lévő gap áll, a 80-as vagy 50%-kal gyorsabb lesz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#764) sormo válasza nuke7 (#762) üzenetére


sormo
tag

Hiszek neked.

(#765) edward2 válasza AsakuraDave (#750) üzenetére


edward2
addikt

Én például 1080ra vennék egy 3070et. Igaz, hogy szeretem a 4xSSAA-t vagy egy 4K DSR-t.

Az, hogy egyszerre vegyen az ember VGA-t meg 4K monitort szerintem egy kicsit húzós.

(#748) -Faceless
Azt hogy mit mivel ajánlanak egy kérdés. Én egy I3 mellé is be mernék rakni egy 3070-et.

(#766) ollie válasza sormo (#760) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ettől függetlenül gyorsulhat több magos vagy szálas proceszorokkal. Na meg az sem mindegy, hogy milyen játékokról van szó.

***

(#767) AsakuraDave válasza ollie (#756) üzenetére


AsakuraDave
őstag

???
Borderlands 3 egy végtelen rosszul optimalizált játék és ott ér el ekkora többletet a 3080, miért is jobb egy már aszinkornra irt játékkal nézni? Azzal csak még többet kéne tudnia a 3080-nak... Persze szkeptikus vagyok de ebbe mit olyan nehéz megérteni, hogy ott a DigitalFoundry-s videó Borderlands, Control stb 2080-ra a 3080 RT on vagy off de rá ver 70-90%-ot. Én bízom bennük, hogy nem kamu adatokat mutattak mert az egyik legrészletesebb videókat szokták csinálni.

[link] Aki ezek után se érti, hogy jelenleg 1080Ti > ALL az hagyjon békén :D

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#768) ollie válasza edward2 (#765) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én legfeljebb csak 10-es sorozatú i3 mellé tennék, ahol már 8 szál van.

***

(#769) 2xar válasza nuke7 (#759) üzenetére


2xar
tag

Hát igen... Lesz majd sírás-rívás ha kijönnek a tesztek.

Számomra meglepő hogy mindenki mennyire benyelte az Nv marketing-rizsát, miszerint a 3070 = 2080TI, 3080 = 2x 2080.

A 3080-as valóban jó ár-érték arányú és teljesítményű kártya lett, komoly előrelépés. Nem véletlen hogy a DF-nek is ezt a kártyát adták csak oda "tesztelésre".

A 3090-es ehhez képest említésre sem érdemes. Plusz 15% teljesítményért cserébe +115% ár...

A 3070-es pedig úgy le lett butítva, hogy nem nagyon tűnik reálisnak , hogy valóban fel tudná venni a harcot a 2080TI-val. Elég megnézni a speckókat (3070 vs. 2080TI). Egyedül FP16/32/64-ben van előnye a 3070-nek (ott elvileg óriási mértékű, de tudjuk hogy nem nagyon lesz ez 100%-ban kiaknázható). Minden más téren (memóra méret/sebesség, textúrázás stb.) +30-50% a 2080TI javára.

[ Szerkesztve ]

(#770) sormo válasza ollie (#766) üzenetére


sormo
tag

Remélem is, hogy gyorsulni fog mert szemezek egy ideje a 10gennel, legyen már értelme.

(#771) ollie válasza AsakuraDave (#767) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van olyan, hogy DLSS 2.0 meg Ray Tracing. Mondd már meg nekem, hogy a 1080Ti mennyire jó ezekben. Pont ezek tesznek óriási különbséget az 1000-es meg 2000-es sorozat között.

***

(#772) edward2 válasza AsakuraDave (#767) üzenetére


edward2
addikt

Ezt a videót megnézve arra a következtetésre lehet jutni, hogy aki most olcsón akar megoldást az a 1080Ti használt piacot nézegesse. (persze a valós tesztek majd jobb rálátást adnak a 30xx-ről)

(#773) Dr. Akula válasza AsakuraDave (#752) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"A 2080Ti SEM elég 4k/60fps-re minden játékba."

De egy 1080Ti meg igen, aha, persze, hihető... :D

(#774) AsakuraDave válasza ollie (#771) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Leírtam olvass vissza.
A felár az RTX kártyákon a 1080Ti-hoz mérva CSAK a ray tracing teljesítmény, 2080Ti esetén lehet 20% non ray trace +sebesség. Hatalmas különbség kérlek ne nevettes, volt 2080-om 2k monitorral és a ray tracingel a játékok épp hogy játszhatóak voltak. DLSS a legtöbb játékba még nem a 2.0-ás tudtommal de tény, hogy Controlba már RT+DLSS a 2080 elég jól futtatja.
Control RT/DLSS alatt 2080-ra a 3080 hozza a 70-90%-ot és mikor kifejezetten RT szakasza van a pályának ott megy fel a +90%-ra... De lehet csak angolul nem ért itt sok ember és nem érti mi megy a videóba... HA igaz a DigitalFoundry videó akkor k.va jó kártyák lesznek, persze ehhez kellett hogy a 20-as széria ekkora gány legyen...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#775) AsakuraDave válasza Dr. Akula (#773) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Troll uram kérlek hagyj békén :D
A SEM szót te hogy értelmezed? Egy szóval se írtam, hogy a 1080Ti elég lenne.
Szóval a 38avg meg az 47avg fps neked ég és föld, megér +200k-t :C
Hát akkor most majd hogy örülhetsz ha fele annyiért kapsz +80%-ot még! :R

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#776) -Faceless- válasza AsakuraDave (#750) üzenetére


-Faceless-
őstag

Hát azért 2K-t egy 2600-al már nem annyira vállalnék be, de túl sok mindentől függ ez. Én inkább csak általánosítottam. Egy 10600k-val, vagy 3600/3700-al már azért szinte bármilyen használatot lefed az ember.

(#777) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#775) üzenetére


AsakuraDave
őstag

A +80% a 1080Ti-ra értve mivel nagyjából =2080 non rt/dlss teljesítmény :U

Illetve most lemaradt:
HA IGAZ amit a DigitalFoundry videóba mutatnak mert bennük még nem csalódtam, hogy fake marketingelt videót csináltak volna hardverről vagy szoftverről..

@(#776) -Faceless-
Nekem 2k/144hz-re 2080 + 2600 4.1ghz ment és elég volt mindenre a proci, de persze majd 3080 mellé lesz új amd proci ha jön idén

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#778) Dr. Akula válasza AsakuraDave (#775) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Troll uram"

Te figyi, ezt a stílust otthon lehet hogy megengedheted magadnak, de velem nem, ajánlom gyorsan fejezd be! Azt se tudod mit írsz, csak kötözködhess, full ellentmondásban van egyik mondatod a másikkal, aztán meg mindenki hülye csak te vagy helikopter...

"Egy szóval se írtam, hogy a 1080Ti elég lenne."

vs:
"Ott a 1080Ti mai napig nincs értelme ennél erősebb kártyának szerintem." [link]

(#779) AsakuraDave válasza Dr. Akula (#778) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Fejtsd már ki, hogy ezzel, hol fejezem azt ki, hogy a 1080Ti 4k/60fps kártya?
Nincs jelenleg 4k/60fps kártya a piacon értsd már meg :D A 2080Ti SEM fix 60fps persze gyorsabb a 1080Ti-nál de nem sokkal, persze neked lehet a 38 meg 47fps között ég és föld van mint már szólottam :)

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#780) gejala válasza -Faceless- (#776) üzenetére


gejala
őstag

Játékokban 5% különbség van 2600 és 3600 között. :U

De 60 fpshez alapból mindegy a proci, csak legyen 6 mag és 4 Ghz környéke.

(#781) M.T. válasza AsakuraDave (#728) üzenetére


M.T.
senior tag

"Digital Foundry szerintem elég megbízható és nem egy szponzorált csatorna amin a pofádba hazudják a marketinges dumát"
Hát khmm az egész internetes világban szinte egyedüliként ők kaptak jogot publikálni videót a startkor és elhiggyem hogy semmi közük az NVIDIA hoz (nem szponzorált).

[ Szerkesztve ]

(#782) Dr. Akula válasza AsakuraDave (#779) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most akkor elég neked az 1080Ti, mint Bill Gatesnek a 640k RAM, vagy nem, döntsd már el!

[ Szerkesztve ]

(#783) C3POW válasza Dr. Akula (#782) üzenetére


C3POW
csendes újonc

Off téma egy kicsit. De szerintetek váljak meg még most az 2080-tól vagy majd mikor majd tudom az árakat? :R

(#784) 2xar válasza M.T. (#781) üzenetére


2xar
tag

Lehetséges egyébként, hogy a DF nem kapott kenőpénzt azért, hogy csak szépeket meg jókat mondjanak a 3080-ról. Elég volt hozzá az, hogy az Nv hajszálpontosan megszabta, hogy milyen körülmények között tesztelhetik a kártyát, ahogyan erre több utalás is van a "tesztben". Milyen rendszerben, milyen beállításokkal, milyen játékokkal stb. Ezzel gyakorlatilag reprodukálták az Nv által cherry-pick-elt körülményeket. Hivatkozási alapnak használhatták azt, hogy "a többi játékhoz/rendszerhez/stb. még nincs kész a driver".

Cserébe persze a DF sem járt rosszul azzal az exklúzív tartalommal, ami pár nap alatt a csatorna legnézettebb videója lett valaha...

(#785) sormo válasza C3POW (#783) üzenetére


sormo
tag

Szerintem most add el nekem 100-ért minden nappal csak kevesebbet ér! :)

(#786) Dr. Akula válasza C3POW (#783) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Felesleges, most túl nagy a hype, még mindenki ámuldozik a marketingszámokon, még nem jött el a "ja, csak ennyi?" felébredés, ezért mindenki kivár és csak áron alul tudod eladni.

(#787) AsakuraDave válasza Dr. Akula (#782) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ez az egész topik arról szól, hogy ár/teljesitménybe a 30-as széria brutál jónak igérkezik főleg a 20-as szériát tekintve. Nekem elég a 1080Ti teljesítménye mert ennél érezhetően többet max a 2080Ti tudna de az meg nem ér annyi pénzt ár/teljesitmény-t tekintve. Persze a 2080Ti a leggyorsabb kártya jelenleg(vagyis a Titan RTX vagy mi van még felette). De nem éri meg, aki 2080Ti -t vesz annak elég jó fizuja lehet ha megéri neki az a többlet és minél drágább valami annál nagyobb lesz rajta a veszteség idővel és nekem ezek mind számítanak. Elém raksz 2 gépet egyikbe 1080Ti másikba 2080Ti, ezeken 4k max futnak a játékok nincs rt meg dlss nekem mindkettő tökéletes lenne és akkor melyiket venném? Hát az olcsobbat természetesen.
Most ELVILEG lesz egy kártya nem annyira horror áron mint a 2080Ti és verni fog rá X0%-ot fele annyiért nekem ez már az az ár/teljesitmény ami miatt cserélném a 1080Ti-t.
De már cseréltem 2080-ra hogy ray tracinget megnézzem abba a kevés játékba amibe van, most meg 5700XT-m van és ez is kiszolgál 2k/144hz-en.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#788) C3POW válasza sormo (#785) üzenetére


C3POW
csendes újonc

Azért ezt egy kicsit túlzásnak érzem, de 180-ért a tiéd lehet. :)

(#789) Palinko válasza M.T. (#781) üzenetére


Palinko
tag

Na ez az ők sem a raktárból lopták ki egy honest benchmarkra

(#790) Dr. Akula válasza AsakuraDave (#787) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ígérkezni mindenki nagyon jól tud, csak hát ennek rendszerint sok köze nincs a valósághoz.

Miért ne érné meg a 2080Ti, ha egyszer más nem ad ekkora teljesítményt? Mivel helyettesíted? Egy "de legalább olcsóbb volt"-tal?

(#791) sormo válasza C3POW (#788) üzenetére


sormo
tag

Köszi alszok rá, de asszem megvárom én is a 3070 árazását és kiderül mi a legjobb választás. ;)

(#792) iguana válasza Hopkins95 (#747) üzenetére


iguana
őstag

lol.imádom ezeket a videókat :D

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#793) b. válasza Yany (#736) üzenetére


b.
félisten

elméletileg jók az eredmények : [link]

"In terms of cooler noise and performance, the GeForce RTX 3080 operates at a peak temperature of 78C when hitting its peak TBP of 320W with a noise output of just 30dBA. For comparison, the Turing Founders Edition coolers peak out at 81C with a noise output of 32dBA when hitting their TBP of 240W (RTX 2080 SUPER). In NVIDIA's own testing, they reveal that the GeForce RTX 3080 averages at around 1920 MHz with a GPU power draw of 310W and a peak temperature of 76C."

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#794) nuke7 válasza Dr. Akula (#778) üzenetére


nuke7
veterán

.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#795) 2xar válasza b. (#793) üzenetére


2xar
tag

Ez hülyeség sztem. Egész egyszerűen ők is félreértelmezték azt az ominózus grafikont, ahogy a legtöbben. 320W-ot nem fogsz lehűteni 4 hőcsővel, 30dBA zaj mellett. Mellesleg a 2080S FE hűtése sem tudta 32dBA zajjal lehűteni a 240W-ot, inkább 36dBA volt az. Bár ha 10 méterről mérték akkor, lehet hogy kijött a 32dBA :)

(#796) b. válasza 2xar (#795) üzenetére


b.
félisten

na igen majd a valódi tesztek fogják megmutatni. Azért elég különleges hűtő, meg fogjuk látni. Nekem az EVGA -ra írtak 39 dBA-t, az valóban halk volt, ha annyit hoz akkor már nem nevezhető rossznak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#797) kisselandras válasza Kaci84 (#723) üzenetére


kisselandras
senior tag

Elhiszem hogy fáj hogy buksz rajta :DD menny igyál egy sört a számlámra :D

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#798) Alogonomus válasza nuke7 (#759) üzenetére


Alogonomus
őstag

A kártya ventillátora a kártya hőjével már felfűtött levegőt fújja a procihűtő elé. Ezzel az elrendezéssel a procihűtő egy már valószínűleg nagyjából 60 fokosra felfűtött levegőt kap, és annak a levegőnek kellene még a proci hőjét is felvennie. Mindenképpen rosszabb helyzet, mint a jelenlegi kártyáknál, amikor a hűtőbordák elhelyezésétől függően alaplapra merőlegesen vágy azzal párhuzamosan a kártya valamelyik oldalánál távozik a felmelegített levegő, és a házban uralkodó elölről hátra felé áramló levegővel keveredve a gép hátsó részén távozik a kártya hője a proci hőjétől elkülönülve.
Ezért írtam, hogy "ez a kialakítás esetleg rossz lehet". Eddig a szoba 25 fokos levegőjét kapta a procihűtő, ezzel a kialakítással viszont a kártya 60 fokos levegőjét fogja kapni. Vagy nagyobb teljesítményű hűtő kell majd a procira, vagy a proci teljesítményét kell visszább venni.

(#799) Kaci84 válasza kisselandras (#797) üzenetére


Kaci84
őstag

Látod pontosan az ilyen szemtelenséggel lehet kihúzni a gyufát. A te és hozzád hasonlók ott vannak minden 2080Ti hirdetés alatt és oktatják mennyiért is kellene adni. Csak tudnám mit érdekel bárkit is a 2080-ak használt ára amikor szépen meg lehet vásárolni a fantasztikus 3080-at. Ja értem, nincs rá pénz, de 200 alatt azért jó lenne a 2080Ti. Elhiszem hidd el. Ha tényleg annyiért lesz 3080 (nem lesz) és tényleg olyan erős (nem olyan erős), akkor majd a piac beárazza a többi kártyát, addig várni kell türelemmel.

(#800) sormo válasza Alogonomus (#798) üzenetére


sormo
tag

Vagy vízhűtés a procira...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.