Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) syIex válasza MegalodonS (#1148) üzenetére


syIex
veterán

Hát igen, azért majd egy hónap kell általában mindennek. Jó esetben 3 hét! :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1152) envagyok válasza koxx (#1150) üzenetére


envagyok
veterán

:D :DD :D :C

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1153) AsakuraDave válasza hahakocka (#1145) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ez nagyobb blöff mint hogy a 3080 2x gyorsabb a 2080-nál. Vagy van official Lizaszu tweet erről?
Nagyon örülnék kompetetivitasnak de úgy érzem gpu fronton ugyan az lesz mint most hogy 5700XT a csúcs. Legjobb navi 3080 alatt lesz mint most 5700XT-2080 és csak szoftveres RT. Ha belegondoltok abba hogy az AMD 7nmen nem érte utol a 2080s 2080Ti-okat...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1154) syIex válasza AsakuraDave (#1153) üzenetére


syIex
veterán

Igen valószínűleg így lesz.
Nem hinném, hogy a 3080-nak lesz kihívója egy darabig.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1155) edward2 válasza MegalodonS (#1148) üzenetére


edward2
addikt

Amd előző éveit figyelembe véve jó lesz az 2021 márciusnak is.

(#1156) green dude válasza Gyuri27 (#1039) üzenetére


green dude
tag

3600 CL 16-on, vagy 3200 CL 14-en.

(#1157) BiP válasza syIex (#1154) üzenetére


BiP
nagyúr

Magasra tették a lécet, annyi szent.
De ha 3070-3080 közé bejönne a Big Navi, már az is hatalmas előrelépés lenne, mert választási lehetőséget kínálna, és az árak is hatással lennének egymásra.

(#1158) Chibass


Chibass
tag

Már nagyon vártam az új generációt a HDMI 2.1 miatt. Ezért ha 100 ezerért adnák a használt 2080Ti-t se venném meg, mert nem tudom kihasználni vele a 4K TV-met (120Hz, 10 bit full RGB).

Jelenleg 1070 van, de jó lenne feljebbi 3080-ra váltani 3070 helyett (650w tápom van, szerintem megkockáztatom).

i7-7700K van a gépben alapon járatva, de azt most nem váltom le csak később és azt is csak olyanra, ami tud Thunderbolt 3-at hangkártya miatt. A VRAM-ot azért én is kevésnek tartom, de valszeg ezen tudtak spórolni.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#1159) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Erdekes sokan irjatok,hogy keves lesz a memoria a kartyan,3080 10GB GDDR6X (vagy megsem??)

Erdekes cikk, GDDR6X vs GDDR6

NRZ encoding is only capable of generating ones and zeros, PAM4 is capable of generating four binary values per clock cycle, so it is capable of encoding 2 bits per cycle compared to only 1 of NRZ, thus doubling the width band.

[ Szerkesztve ]

(#1160) #72042496 válasza Chibass (#1158) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt lehet már tudni, hogy az nVidia engedélyezi-e a 10 bitet HDMI-n? Ha nem, akkor "baj" lesz azokkal a tévékkel, amelyeken 40 Gbps a HDMI FRL.

(#1161) AsakuraDave válasza MegalodonS (#1159) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hát igen ezért sírom el magam sokszor, hogy 2080Ti tulajok sírnak hogy csak 10giga ram lesz a 3080-on.. Azért ha már valaki ilyen hardverrel rendelkezik kicsit bele áshatná magát a dolgokba jobban.. Emberek csak annyit látnak hogy számok 6-8-11-20GB és csak azt hiszik hogy ennyi a "méret a lényeg". Elfelejtik, hogy a ram is órajelen működik és több fajtája van ddr3,ddr4,gddr5,gddr6 és sorolhatnám.
Ugyan így tök jó, hogy ott az 5700XT ami versenyzik a 2080, 2070S-el de az AMD kártyája évekkel modernebb és hatékonyabb technologián készült kártya(7nm) vs egy régi technologia(12nm?). Félek hogy a big navik se lesznek verseny képesek de cserébe "olcsóak" lesznek talán. Könyörgök, hogy tévedjek :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1162) Yany válasza MegalodonS (#1159) üzenetére


Yany
addikt

A cikk nem rossz, köszi a linket, de azt a kérdést egyáltalán nem firtatja, hogy a 10 GB elég-e, ha emiatt írtad.

Ezt a listát ismertétek?
Freesync monitors compatible with GeForce

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1163) AsakuraDave válasza Yany (#1162) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Szerinted egy memónak csak mérete van? Teljesítménye nincs, csak egy "tároló"? Mert akkor 120GB-os GDDR2-es kártyákat lehet jobb lenne gyártani ;]

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1164) Hopkins95 válasza MegalodonS (#1159) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, ő is ezt mondja: Why You Shouldn't Buy a RTX 3070

De nekem az RTX 3080 akkor is drága, annyit akkor sem vagyok hajlandó fizetni érte. :N

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#1165) Yany válasza AsakuraDave (#1163) üzenetére


Yany
addikt

Tessék? :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1166) Ribi válasza Yany (#1165) üzenetére


Ribi
nagyúr

Huha, vannak itt bajok :U

(#1167) #54625216 válasza Hopkins95 (#1164) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mondjuk a csávónak a videón olyan arrogáns a stílusa, hogy csakazértis az ellenkezőjét csinálod, mert nehogy már... :DD

Amúgy sem az a dilemma, hogy ha van $800-am új videókártyára, akkor spóroljak-e $300-at a 3070-en, hanem hogy ha van $500-am vga upgrade-re, akkor nem érné-e meg inkább ugyanennyiért nextgen konzolt venni.

(#1168) Ribi válasza #54625216 (#1167) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csávó nak szörnyen irritáló arrogáns TVshopos stílusa van. Plusz pár dolgot direkt úgy próbál beállítani, hogy nem teljesen hazudik, csak félremagyaráz. Szörnyű. :(

(#1169) Gyuri27 válasza green dude (#1156) üzenetére


Gyuri27
félisten

3600 és szükiteni az időzitéseket ha lehet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1170) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Jövő hét kedden hozom el az új gépemet a boltból, már csak egy videokártya hiányzik belőle. :) Mit gondoltok, van arra bármi esély, h pénteken vásároljak (Magyarországon) egy 3080-as kártyát? Nincs kedvem heteket várni rá, szval ha nem, akkor nézek egy használt 2080-ast a hardveraprón.

(#1171) AsakuraDave válasza bulikavagyok (#1170) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Kizárt dolog szerintem, max ha sikerül előrendelned valahol.
Helyedbe várnék vagy ideiglenesen valami olcsó használt kártyát vagy a régid nincs meg?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1172) MegalodonS válasza AsakuraDave (#1161) üzenetére


MegalodonS
őstag

Uj dolog ez a GDDR6X es meg nem lattuk a nyul ureget ugye.A cikkben van 1-2 erdekes mondat!

(#1162) Yany

1.Of course, the potential it provides is enormous, and you can reach memory performance levels never seen before.

Na ez egy kicsit ijeszto,de jo a vasarloknak, nem jo az AMD-nek.Ugye a Micron eloszor az NVDIA kartyait fogja kiszolgalni az AMD pedig var vagy fejleszt de az ido!!Tehat eleg lesz e a 10,8... GB,??nagyon ugy tunik!!

2.Greater margin for overclocking.They could potentially double performance.

Na meg ijesztobb mert ugye kapunk egy alap kartyat, amit ki tudja hova huzhatunk??Jaaa a start vonal ott van,ahol a GDDR6 huzva kifullad!!

3.Although it is not currently taking advantage of its full potential in terms of performance, there is the potential to double the memory bandwidth, and for now they have already managed to considerably reduce consumption and the heat generated, which are already perks that are well worth it.

Ha ki sem tudja hasznalni a potencialjat,akkor a kerdes,mit tud,mit kapunk majd a jovo heten??

(#1164) Hopkins95

En is a 3070 neztem ki magamnak,utkozben meggondoltam magamat,3080 lesz.Az en kartyam mar nagyon regi,Zotac GTX 770 AMP tehat nekem a valtas azonnali,5 ev garanciaval meg jo az ar-ertek aranya es ez is zotac lesz:K

[ Szerkesztve ]

(#1173) AsakuraDave válasza MegalodonS (#1172) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hát én full laikus vagyok mert nem néztem utána de ugye van gddr5 meg gddr5x ami majdnem gddr6 szint? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1174) bulikavagyok válasza AsakuraDave (#1171) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Több mint tíz éves az előző asztali gépem, azt sem tudom már, h milyen kártya van benne!? :B De attól szerintem jóval erősebb az integrált 630-as is, ami az új gépben van. Én az Alzában bízom egyébként - bár nem tudom, h miért?! 1-2 hetet simán várok, de 1-2 hónapot már nem szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#1175) #72042496 válasza bulikavagyok (#1174) üzenetére


#72042496
törölt tag

1-2 hét alatt már találsz szerintem, az Alzánál pl. szeptember 17-re várják.

[ Szerkesztve ]

(#1176) Yany válasza MegalodonS (#1172) üzenetére


Yany
addikt

1. "az AMD pedig var vagy fejleszt de az ido!!"
Itt nincs ilyen kérdés. A GDDR6X exkluzív technológia, az NVIDIA és Micron közös gyereke. Az AMD erre hiába vár.

2/3. Ezt egyáltalán nem tudhatjuk még. Esélyes egyébként, de gyakorlati tapasztalatok még nyilván nincsenek, így pl. a gyanúsan alacsonyra vett tempó okát is csak találgatjuk ugye, miszerint a GPU általi magas fogyasztás kompenzálását szolgálja. Ha ez így is van, vajon csak ez az oka, vagy...?

Mindenesetre nekem még(!) nagyon szimpi a speci és a kivitelezés, de nagyon várom a 14-i leleplezéseket...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1177) bulikavagyok válasza #72042496 (#1175) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ezért bízok az Alzában, de konkrét infóm nincs a 17-ről sem. Neked van esetleg? :B
A helyi boltosok eléggé borúlátóak egyébként. Azt mondták nekem két helyen is, h örüljek, ha 3-4 héten belül hozzá fogok tudni jutni Magyarországon. Bár ezeknek a vidéki kis üzleteknek nyilván nem túl releváns a véleményük.

(#1178) Andor22 válasza bulikavagyok (#1177) üzenetére


Andor22
aktív tag

alza esetleg ipon stb szeptemberben
lehet arany áron :DDD

(#1179) bulikavagyok válasza Andor22 (#1178) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Olyan türelmetlen típus vagyok, h szívesen kifizetek pár tízezer forint "day-1 felárat". Most rakták össze nekem a komplett gépet (plusz monitor), szval alig tűnik fel az a "kevés" plusz a számlán. OK, azért aranyáron nem kell. :B Alzát nézem napi szinten, az Iponnál viszont még listázva sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1180) Kaci84 válasza bulikavagyok (#1177) üzenetére


Kaci84
őstag

Külföldröl is rendelhetsz van bolt amelyik kihozza. Ilyenkor bele kell kalkulálni, hogy eladáskor egy ~ 20-al kevesebbet fog érni.
Én is készlethiányra számítok vagy valósra vagy manipuláltra, továbbá 300 alatti árra sem számítok. Mégtovább én a közölt teljesítményt sem hiszem el.
Valóban ha most veszel 20xx lehet csökken még az ára ha kijönnek az újak na de ha megveszed a 3080-at mivel csak újat tudsz ahogy bontod abból is leesik egy 20as rögtön és mivel újdonság ezért pár hónap alatt még egy jelentősebbet. Szóval ha veszel egy 2080Ti 220-ért, 2080S 180-ért vagy 2070S 160-ért talán olyan rosz boltot nem csinálsz, esetleg 5700XT-t 140-ért.

(#1181) #72042496 válasza bulikavagyok (#1177) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, én is csak a honlapon láttam. :)

[ Szerkesztve ]

(#1182) Kansas válasza MegalodonS (#1172) üzenetére


Kansas
addikt

Azért jelenleg ezt a sávszélességet felezett órajellel tudja, gondolom csökkentett üzemi feszültség mellett... nyilván emiatt kiválóan lehet húzni, de ha GDDR6 órajeleken kezded el járatni a kétszertes sávszél mellett, tippem szerint gondok lehetnek a fogyasztással(áramfelvétellel), de még inkább gondok lehetnek a hűtéssel, ami esélyesen a felezett frekvenciára van tervezve.
Plusz, amit nem tudunk, hogy esetleg a több feszültségszint miatt nem is biztos, hogy tudna full GDDR6 frekin üzemelni(persze a kétharmada is jelentősen gyorsabb).
Végül, de nem utolsósorban azt sem tudjuk még, hogy a GPU-nak mennyire van szüksége ennél nagyobb RAM sávszélre, mennyire tudja kihaszálni, magyarul mennyit gyorsul egységnyi VRAM OC-től... lehet, hogy nem sokat, és akkor már megérte a fogyasztáson spórolni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1183) Ribi válasza MegalodonS (#1172) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mind a 3-ra a Vega VII a válasz, hogy magában a sávszél semmit sem jelent.
Annak nagyobb volt a mem sávszél mint 3090-en, oszt?

(#1184) MegalodonS válasza AsakuraDave (#1173) üzenetére


MegalodonS
őstag

Micron Technology GDDR6X: Bringing Gaming and AI to Life

(#1176) Yany

Jaaah,akkor az meg rosszabb az AMD-re nezve!Azt hittem mas gyartoknak is adnak majd :F
A fenti linkelt video azert mutat valamit.Persze jovo heten majd kiderul :K

(#1185) Kansas válasza Ribi (#1183) üzenetére


Kansas
addikt

Azért a GPU nem mindegy, nem lehet azt mondani, csak mert a Radeon VII lassabb volt nagyobb RAM sávszél mellett, hogy akkor már a 3090 se tud vele mit kezdeni...

(#1184) MegalodonS: csak akkor, ha a Radeonok VRAM sávszél-bottleneckesek, ami korántsem biztos...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1186) AsakuraDave válasza Ribi (#1183) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Két azonos gpu-t hasonlits össze egyik 10 gddr5 másik 8 gddr6, melyik lesz gyorsabb? :U
De amúgy meg ha jól tudom a radeon vii jóval gyorsabb olyan workflow progiba ami vram függőek és nem csak a mérete miatt..

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1187) Ribi válasza Kansas (#1185) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ilyet én nem mondtam. Csak annyit, hogy magában a nagy mem sávészel semmit sem jelent.
3070 kb fele a 3090-nek szinte minden paraméterében. Pont a mem sávszél lesz ami miatt a "potentially double performance" nem jön ki? Hja, biztos. Előre kinyilatkoztat a csávó a nagy büdös semmire. Szememben szánalmas ahogy ezt nyomja. Enyji, semmi több.

AsakuraDave: Játékban ez mennyire jött ki? Igen, semennyire. Ez gémer kártya, nem quadro. Nem a dupla mem sávszél miatt lesz gyorsabb, hanem a többi paraméter miatt. Számítani számít, és lehet visszafogja majd 10%-al, de ha 3070-re GDDR6X-et raknak, attól nem lesz "double performance" az kerek 100%.

[ Szerkesztve ]

(#1188) bulikavagyok válasza Kaci84 (#1180) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nézegetem az Idealo.de-t (és .at is)! Ez is egy opció, de csak végső esetben szeretnék élni vele. Eladás nem lesz egy hamar, mert legalább 3 évre veszek most gépet.
A 3080 gyors "elértéktelenedésében" nem vagyok olyan biztos egyébként! Nem tudom, h mi lesz a forint árfolyamával, illetve a gyártással is lehetnek még problémák a későbbiekben.
Egy garis 2080Ti-t max 200k körül be mernék vállalni egyébként, de annyiért nem nagyon találok (érthető módon). Szval egyelőre marad a várakozás.

Balika911: Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#1189) syIex válasza Andor22 (#1178) üzenetére


syIex
veterán

Nem hiszem, hogy a launch idején más ára lenne, mint ami lesz amúgy is. :N
Remélhetőleg a 3080 szeptember 17 és a 3090 pedig 24.-e.
Alzánál ugye már fent van az oldalon, de a többi nagyobbnál még nincs.
Bár van még idejük. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1190) syIex válasza bulikavagyok (#1177) üzenetére


syIex
veterán

A hivatalos megjelenés az a dátum és mivel már mi is "első körösek" vagyunk várhatóan aznap el indul igen! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1191) edward2 válasza bulikavagyok (#1174) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem előfordulhat olyan szituáció, hogy a 10 éves GPU erősebb mint a 630 integrált. Nézd meg mid van.

(#1192) Kansas válasza Ribi (#1187) üzenetére


Kansas
addikt

A "potentially double performance" a VRAM-ra vonatkozik, logikusan, hisz felezett frekvenciával nyilván a RAM teljesítmény is feleződik.

A 3070-en ráadásul sima GDDR6 van, nem GDDR6X...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1193) dante3 válasza syIex (#1189) üzenetére


dante3
addikt

Amúgy a 3070-el mi lehet a helyzet, mert az még Alzánál sincs? :(

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1194) bulikavagyok válasza syIex (#1190) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Remélem így lesz! Én mindent meg fogok tenni, h hozzájussak egyhez. :D

edward2: Igazból nincs jelentősége! Játszani úgy sem fogok tudni rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#1195) AsakuraDave válasza Ribi (#1187) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Miért ne lehetne dupla teljesitmény? :D Ez csak a 2 memó sebessége közt van nem azt mondja hogy 50fps -> 100fps , kis logikával annyit jelenthet pl hogy gddr6x 10gb bőven tudja tartani pl 16gb gddr6 szintet (most csak mondtam valamit) a többi már a gpu adottságain függ :U

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1196) Laraxior válasza dante3 (#1193) üzenetére


Laraxior
titán

Mert az októberben jön.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1197) dante3 válasza Laraxior (#1196) üzenetére


dante3
addikt

Ohh, hát akkor nem várok rá, komplett gépcsere lesz, addig elvegetálok a 970-essel. :R

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1198) Kansas válasza AsakuraDave (#1195) üzenetére


Kansas
addikt

A VRAM méretnek csak akkor van hatása a sebességre, ha nem fér el a játék a VRAM-ban, ezért többet kell RAM-ba nyúlkálnia... de ott már játszik a PCIe v3 vs. PCIe v4 reláció is.
A 16GB GDDR6 egész addig lassabb lesz a 10GB GDDR6X-nél, amíg 10GB-ban elfér a szükséges adattömeg. De ez is csak akkor igaz, ha a GDDR6X nem felezett frekvencián megy, mert akkor pont azonos a sebességük.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1199) edward2 válasza bulikavagyok (#1194) üzenetére


edward2
addikt

Jó ez mondjuk igaz :)

(#1200) Yany


Yany
addikt

Friss ropogós RTX 3080 Unboxing cikk
És videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.