Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) k-adi válasza MaraTóni (#26) üzenetére


k-adi
nagyúr

"1440p-ben, full max grafika+RT innentől kezdve folyamat 60fps garantált."

szerintem sokan erre várnak már :D

(#52) arabus válasza F34R (#49) üzenetére


arabus
addikt

teljesen USA-ban itt 1500x356

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#53) Raymond válasza Picco (#47) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54) Alogonomus válasza Gausz (#12) üzenetére


Alogonomus
őstag

Steam statisztikát elvileg eléggé félreviszik a kínai adatok. Kifutott modellek ott még második életet kaphatnak valami elmaradottabb régióban, míg a fejlett világban már a 1440 kezd feljönni.

(#55) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

jól sikerült és 4K 3080al menni fog rendesen... de továbbra is drágaság lesz.

3060 érdekesebb lesz az átlag 90%nak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#56) GoldhandRent válasza Alogonomus (#54) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Plusz sokan (énis) azért veszik le a felbontást 1080-ra, mert gyenge a kártya 1440p-re 144Hz mellett.
Na majd most :DD

-

(#57) ollie válasza Gausz (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

fHD-hoz is kell már egy felső-középkategóriás kártya minimum, ha 60 fps felett akarsz játszani. Nekem RTX 2060 Superem van (2070-el van egy szinten), és kell fHD-ban az új játékokhoz (Death Stranding, Horizon Zero Dawn, Control, etc). Persze, játszhatnék medium beállításokkal is 1660-as kártyával, de nem fogok, mert pont az a lényeg, hogy a maximumra tudjam tenni.

***

(#58) hahakocka


hahakocka
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=60g5xOkzupU
Friss mai videó
Hm itt írják hogy lesz Navi 21 és Navi 22 is. S hogy a Navi 21 a 3090 és 3080 közt lesz erőben. 80 CU lesz rajta. Alatta a 3070 és 3080 erejű darabok lesznek 72 CU val. Árak és fogyasztás még nincs de mivel 7nm+ al jön szerintem ezekben verheti az NV-t.

[ Szerkesztve ]

(#59) hahakocka válasza F34R (#49) üzenetére


hahakocka
senior tag

1500 + 27% Áfa és Euróra váltás és kisker árrés.

(#60) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

1080 helyére egy 3070 lehet befigyel majd. De lehet már akkor a 3080 kellene..

https://utdetailing.hu/

(#61) #52931072 válasza tasiadam (#48) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ja, ez bekavar az állóvízbe, februárban használtan vett gtx-et, most többért adtam el mint amennyiért vettem. Ilyen sem volt még az utóbbi 20 évben.

(#62) MASSlag


MASSlag
tag

Ez így egyáltalán nem rossz ez.
A tesztek alapján határozottan nagyobb az ugrás, mint amennyi az előző két generációkban volt (feltéve, ha eltekintünk az RTX beveztésétől).
A Df videó alpján 70%-plusz várható.
Perf - Ár
2080->3080 +70% - $700-$800 +14%
1080->2080 +23% - $600-$700 +16%
980->1080 +49% - $550->$600 +10%
780->980 +44% - $650->$550 -18%

Most már csak egy jó AMD válasz kell.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#63) syIex válasza F34R (#49) üzenetére


syIex
veterán

Annyi lesz.
3090: 1499$
3080: 699$
3070: 499$

Most pótolják a 20-as széria nagy árait teljesítménnyel is.. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#64) syIex válasza hahakocka (#59) üzenetére


syIex
veterán

500-600 körül tippelem egyébként, fajta és széria függően a 3090-t,
de ez már "érni" is fog annyit, ha azt nézzük a 2080 ti is annyi volt eddig és jó pár embernél ott virított a gépben! :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#65) Puma K válasza Gausz (#40) üzenetére


Puma K
veterán

Vagy inkább 140W-al is beéri 1,5 óra Overwatch után 2560x1440-es felbontásban ésszel beállított lehető legszebb grafikával (az 1080 Ti után amit váltott csak a 122%-os felskálázást vettem vissza 100%-ra):

GPU: 1920 MHz@0,95 v
VRAM: 15800 MHz

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#66) Parano1d válasza hahakocka (#58) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Jelenleg ismert infok alapján 5120 shader procit fog tartalmazni az új radeon, ez a 5700XT duplája, ha hasonló órajelen fog ketyegni, akkor 2x Tflops számítási teljesítmény a valószínű. Ez mondjuk azért jó, mert ez kb a 3070 szintje (inkább kicsit erősebb), és le tudják fedni a piacot vele a 3070-től lefelé.
Nyilván az árazásról és a fogysztásról nincs adat, de kb ez a realitás.

[ Szerkesztve ]

(#67) awexco válasza Parano1d (#66) üzenetére


awexco
őstag

Durva , h mekkorát ugrottak előző verzióhoz képest ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#68) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ez alapján a Big Navi kb a 3070-3080 között lesz, talán imkább 3080hoz közel a +VRAM miatf. A 3090-jez, ha igaz amit az NV állít akkor köze nem lesz. Pedig gyanítom az AMD 1000 dollárhoz közeli áron szerette volna árulni, így max 700 a reális. Mondom mind ez qkkor, ha nem kamuzik az Nvidia és nem az RTX-es difiket mutatta meg, illetve hogy a TFLOPS nem kvázi kamu a való életben.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#69) paprobert válasza GeryFlash (#68) üzenetére


paprobert
senior tag

A Digital Foundry-s teszt alapján a NV-s TFLOPS "kamubb" lett, mint eddig, de nem túlságosan, úgy tűnik. Azaz egy picit rosszabb lett papíron lévő számítási teljesítmény kihasználhatósága, de nem vészesen.

Majd az NDA feloldásakor ezt konkrét számokban is kimutatható lesz, nem csak arányszámokban.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#70) bunnyhu válasza LGG555 (#5) üzenetére


bunnyhu
senior tag

800 dollár még mindig a fele az itthoni 2080ti árának és azt is elég sokan veszik. Még ha az euró + áfa az is 380e körül van, nem 450.
Hű, mekkora bukó lesz a 2080ti eladás ... mondjuk az én 1080ti-m se fog annyit érni mint vettem, de azért akkorát nem fogok bukni mint a nagytesósok. Épeszű ember nem fogja megvenni max a megfelelő 3xxx ár feléért kb.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#71) K0vasz válasza GeryFlash (#68) üzenetére


K0vasz
aktív tag

ELVILEG ezek a mostani számok úgy jönnek ki, hogy be van kapcsolva a DLSS (dolgoznak a tensor magok), vagyis nem a valós teljesítményt mutatják. mondjuk ha ez az új verzió már minden játékon megy, plusz nincs szemmel látható minőségromlás, akkor lényegében ez mindegy is

(#72) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Tetszenek a számok a specifikáció és az árazás is.
Csak a VRAM mennyisége nem. Reméltem azért, hogy a 3070 is 10+GB felett indul majd és nem 8GB-os lesz megint a 70-es széria.

Gamer for Life

(#73) Parano1d válasza bunnyhu (#70) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Azért ezeket az ajánlott árakat tessék fentartással kezelni, az első időben tuti nem fognak tudni annyit gyártani, amennyire igény lenne, a boltok meg annyiért fogják árulni amennyit nem szégyellnek.

[ Szerkesztve ]

(#74) green dude válasza GodGamer5 (#29) üzenetére


green dude
tag

A hardveraprón reális VGA árakat ne várjunk szerintem. ;] Szomorú, de ez van. Ha kint lesz a 3070 akkor mennyiért is fogjak adni a használt 2080 Ti kártyákat? 150 körül 1-1,5 év garival? Azt megnézném. :DD

(#75) syIex válasza K0vasz (#71) üzenetére


syIex
veterán

Hands ON :U
Ez bizony valós teljesítmény! :Y

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#76) syIex válasza S_x96x_S (#33) üzenetére


syIex
veterán

Elvileg ezek maradnak a 2*8 pin és nem kell plusz hozzájuk.
Bár az FE verzióhoz nem ártana csatolni pluszba egy átalakítót és úgy azzal sem lesz gond! :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#77) martonx válasza torma1981 (#46) üzenetére


martonx
veterán

Benéztem, elvileg október 7-re lett kiírva az AMD Big Navi bejelentés. Szeptemberre emlékeztem :(

Én kérek elnézést!

(#78) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Na, úgy látszik az Nvidia szerint jók lettek a nextgen konzolok és AMD videokártyák :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#79) torma1981 válasza green dude (#74) üzenetére


torma1981
veterán

Miért mit vártál? Ha el akarják adni akkor annyiért kell nekik. Vagy annyiért adja mint majdnem az új szériát? Senki nem fogja megvenni.

(#80) Carlos Padre válasza MaraTóni (#14) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Lehet neked lesz igazad, de egy olyan konkurencia ellen nem kell xx90-es kártyát indítani 10k+ cudával és 350+wattal ami "böfögni sem fog tudni semmit sem".

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#81) devast válasza Parano1d (#73) üzenetére


devast
addikt

Miért ne tudnának ? Nagy a verseny a samsung 8nm-es node-ért? Én úgy hallottam a kutya nem használja... Max akkor lehet gáz ha a micron nem tud elég gddr6x-et szállítani.

(#82) K0vasz válasza syIex (#75) üzenetére


K0vasz
aktív tag

az S-sel összevetve még "szuperebb" lett volna, de azért ez így is elég derék, valóban :)

(#83) b. válasza torma1981 (#23) üzenetére


b.
félisten

ebben aza durva hogy 70-80 % DLSS 2.0 nélkül, ráadásul lesz 3.0 is hamarosan...
Az FE verzió 799 $ az AIB kártyák 699 $ MSRP vel lesznek..
Mondjuk nekem az FE jön be, azt fogom venni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#84) green dude válasza torma1981 (#79) üzenetére


green dude
tag

Ezzel tisztában vagyok, nem én vagyok eltájolódva. Az a probléma, hogy sokan túl sokra tartják a kártyájukat. Hidd el vannak olyan majmok akik a magasabb áron is megveszik. Az eladók meg pofátlanok, mert megtehetik az említett majmok miatt. Most kíváncsiságból körbenézek, egy ideje nem nézegettem. Megnézem találok-e csak próbagaris 1080 Ti-t, 150/160 körül (nyilván az az ár irreális érte).

(#85) torma1981 válasza green dude (#84) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor rajtuk rohad a cucc. Ennyi. Mert eladni annyiért úgy sem tudják.

(#86) tibaimp válasza imi123 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy ezen én is meglepődtem. Rengeteget lépett előre a CUDA magok száma. Az én sima 2070-ben van 2304 CUDA mag, ebben meg a 3070-ben több mint a duplája 5888! Az komoly!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#87) green dude válasza lemusz (#41) üzenetére


green dude
tag

Jah, király volt. :DD A 3 kártyahely megvan?
Nekem az előre bekészített 3080 is tetszett. Azért az első pár percben kiszúrtam. Azt hittem, hogy véletlenül hagyták úgy, de gondolom csak növelni akarták az izgalmat azoknak akik észrevették.

(#88) syIex válasza green dude (#87) üzenetére


syIex
veterán

Az nekem is fel tűnt, de nem vágtam le, hogy az az amúgy.. :D
De a sütős jelenetnél azért tapsoltam egyet! :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#89) -Alvin-


-Alvin-
tag

Nah már csak árak kellenek a karikra :))
[link]

(#90) syIex válasza -Alvin- (#89) üzenetére


syIex
veterán

Eddig az FE mellett voltam, de a Strix nagyon bejön! :Y
Amúgy, ha rá kattintasz ott az ára is!
A Strix pl 1589,99 font tehát olyan 640k..... :DDD

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#91) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes, akkor mégsem alkalmazzák az új 12 tűs tápcsatit?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#92) Puma K válasza Carlos Padre (#80) üzenetére


Puma K
veterán

Amiről beszélsz 3090-es kártya azt külön a 8k felbontáson való játékra szánja az Nvidia.

Már 2013-ban teszteltük haver GTX 670-es kártyájával, hogy a driver-ben beállítható egyedi felbontást miként lehet kamatoztatni a játékokban. A végeredmény azaz volt, hogy minden élesebb és részletgazdagabb lett. Erre a felskálázásra egy külföldi fórumon talált rá haver: [link]

Ez a felskálázás egy ideje hivatalosan is beköltözött az Nvidia driver-ekbe DSR néven.

A DSR-el az adott megjelenítő natív felbontását lehet maximum 4x-esre állítani és vannak még alatta kisebb mértékű felskálázások:

Ezzel a DSR-el játszottam a GTX 1080 Ti-vel 5120x2880-as felbontásban. Amelyik játékban meg volt beépített felskálázás ott azt használtam. De ilyen nem mindegyik címben-grafikusmotorban van.

Az meg sajnos tény, hogy adott teljesítmény szint felett az AMD nem tud sem köpni sem nyelni.

Ettől még az Nvidia kiszolgálja adott generációnként ezeket az átlagtól magasabb és ugyan réteg igényeket, de közben gennyesre keresi magát.

Hidd el ha az AMD-nek is lenne a zsebében hasonló a VGA-k terén mint a CPU-knál látható, akkor már előhúzták volna ők is. Csak sajnos hasonlóan mint az Intelnél úgy az AMD VGA részlegén is úgy tűnik dilettáns idióták dolgoztak-dolgoznak....

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#93) syIex válasza tibaimp (#91) üzenetére


syIex
veterán

De igen, csak a FE esetén. :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#94) Hopkins95 válasza green dude (#87) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is azon röhögtem, ahogy a váza mögül lazán kiveszi a kártyát, mondom ez jópofa :C
Tényleg így kell egy prezentációt csinálni, tömör és velős, tanítani kéne! :K

Amúgy megnéztem a Digital Foundrys videót is és úgy tűnik igazat mondanak a teljesítményről. Persze tudom, Nvidiás játékokban volt csak mutatva hozzávetőlegesen a teljesítmény, de erre azt mondom ez már döfi! Örülök neki, hogy skippeltem az első RTX szériát, azok a kártyák most vesztenek majd az értékükből igazán.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#95) syIex válasza Hopkins95 (#94) üzenetére


syIex
veterán

Igen, főleg a 2080 Ti... Kíváncsi leszek mennyiért fognak menni! :K
Én reméltem, hogy valami komoly lesz (ennyire komolyra nem is számítottam) és eladtam egy jó hónapja még 400-ért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#96) RubbishBin válasza adamssss (#18) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Presztizs. :DDD Egy dobozba zárt kártya, a szoba sarkában. Az emberek 90%-a le se sz@rja, nem hogy presztizs lenne. Ha az a presztizs, hogy egy nick mögött kiírod az aláírásodba olyan embereknek, akik nem tudják ki vagy...akkor elnézést kívánok.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#97) -Alvin- válasza syIex (#95) üzenetére


-Alvin-
tag

Hát nagy csodák nem lesznek 800 dollár az 800 font Európában. A 3070 meg 500 dollár szal lehet számolgatni :D Szal újonnan 200k forint.

(#98) Hopkins95 válasza syIex (#95) üzenetére


Hopkins95
addikt

Még épp időben eladtad, nagyon jól tetted! :K Lényegében így kb. ugyanabból a pénzből jóval erősebb illetve RTX-ben hatékonyabb kártyát kapsz majd!

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#99) syIex válasza -Alvin- (#97) üzenetére


syIex
veterán

Így van, de ez ár/érték arányban sokkal sokkal jobban megéri, mint a 20-as széria! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#100) tibaimp válasza syIex (#93) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, köszi :R .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.