Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Nite válasza kolopele (#2692) üzenetére


Nite
őstag

az en felfogasom rossz? tenyleg? vegulis adhatnank egy kilo kenyeret is 10000 forintert nem? neked ugyis lesz mibol megvenni, nekem is lesz, a kereskedo meg hulye lenne olcsobban adni amig otvarul tularazottan is lesz aki megveszi! akinek meg nem jut ra az dogoljon ehen!

ertem en hogy az egy alapveto elelmiszer, ez meg lenyegeben luxuscikk de az analogian nem valtoztat! a penzet mindenki arra kolti, amire akarja, ha szuksegem lenne egy 3090-re, en is meg tudnam venni milliokert is, nem az ar a gond, hanem az indokolatlan felar amibol a gatlastalan kereskedo extrem hasznot huz mert meg igy is van kereslet!

Paid my dues!

(#2702) kolopele válasza Nite (#2701) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor ne velem veszekedj, hanem vedd meg, ha szükséged van rá, ha meg nincs, akkor engedd el. Piacgazdaság van már sok-sok éve, nem szocializmus (szerencsére).

(#2703) Cassi válasza BiP (#2700) üzenetére


Cassi
senior tag

Vagy csak beépített emberek voltak üres dobozokkal, hogy fellendítsék a boltnak az előrendelést.

(#2704) gbors válasza kolopele (#2698) üzenetére


gbors
nagyúr

Érdemes lenne elkülöníteni, hogy a "drága dolog" magas árkategóriájú termék, vagy átmeneti hiány miatt felpumpált árú termék.
Az első esetben egy niche-piacot támogatsz, amelynek az értelméről lehet vitatkozni, viszont munkahelyeket teremt, mozgatja a gazdaságot, stb.
A második esetben azt támogatod, hogy telhetetlen egyének kevés munkával sok pénzt keressenek gyorsan, és nem mellesleg drágává teszed mindenki más számára is a cuccokat.

Nyilván azt csinálsz a pénzeddel, amit akarsz - de azt aligha nehéz belátni, hogy míg az első kategória általánosságban véve hasznos vagy semleges, a második alapvetően káros. Leszámítva persze azt a pár individuumot, akinek ilyenformán 1-2 óra munkáért 100-200e pénzt teszel a zsebébe.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2705) syIex válasza gbors (#2704) üzenetére


syIex
veterán

Vagy aki örül, hogy végre megvan és nem igazán érdekli mennyibe is fájt?
Aki ilyeneket próbál instant megvenni azt nem igazán kell szerintem félteni! :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2706) lacus83 válasza gbors (#2704) üzenetére


lacus83
senior tag

Szerintem pedig túl kéne ezen lépni. Nem csak kolopele fórumtársnak van annyi pénze hogy megvegyen valamit. Csak fel kell lépni apróra mennyien árulnak pl 3080at.itt is van pár ebben a topikban, de olyan is aki már használ is.
Szóval van itt pénz sok mindenkinél, de pl megkövezni valakit mert neki van pl meg nekem nincs az baromság.
Igaz ez más hardverre is I9 cpu, 100+k alaplap stb.
Engedjük el. Mindenki azt vesz amit tud vagy akar,ha hitelből ahoz sincs senkinek semmi köze. Vagy megkereste az árát vagy majd ha hiteles akkor majd eztán fog keményen fizetni.
Sokadik alkalommal jön fel ez a téma, egészséges irigység lehet mindenkiben, de nem sok értelme valakibe beleállni mert neki telik valamire :R
Magyar mentalitás dögöljön meg a szomszéd lova stb.
Pl nekem 3 hónapja egy belépős vgam sincs,lehet nem is lesz, mert meggondolom jobban mire költők. de a 4 hónapos lányom helyette több örömöt ad mint egy 4k Gaming 3080al.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#2707) kolopele válasza gbors (#2704) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem lehetne esetleg azokat oltogatni, akik megvettek már itt néhány kártyát csak azért, hogy aztán drágábban eladják? Én nem eladni akarom, hanem használni, nem szokásom ilyen pitiáner üzletekkel foglalkozni. Én is a termelésből élek, munkahelyeket teremtek, de az nem ilyen egyszeri 100-200 ezrekről szól. Oké, készlethiány van, felnyomta az árakat, de Pisti vagy Józsi nem azért csóró, mert néhányan megveszünk pár drága kártyát. Nem másokra kellene állandóan mutogatni, és főleg nem kellene senki zsebében turkálni. Én is azt mondom, rendesen túlárazott jelenleg mind a 3090, mind a 3080, de van amikor az ember nem tud várni. Én sokkal inkább azokat nem értem meg, akik hanyatt-homlok eladták szinte bagóért a kártyáikat, főleg az ilyen 2080-2080 supereket a bizonytalanért cserébe. Sosem szabad ilyet csinálni addig, amíg a piac nem rendeződik teljesen, mert ugye a több százezres pluszt már nem biztos, hogy mindenki tudja vállalni, utána meg marad a többség ki tudja meddig kártya nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2708) gbors


gbors
nagyúr

@lacus83 és @kolopele: elolvastátok, amire válaszoltatok? Nem oltogatok senkit, irigységről meg pláne nincs szó. Csak azért dobtam be, mert szerintem sokaknak nem esik le, hogy ha van, aki 500k-ért megveszi a 3080-at, akkor szűk készlet esetén elkerülhetetlen, hogy annyi legyen az ára. Ez nem menti fel az üzérkedőket, persze. Over and out.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2709) -FreaK- válasza syIex (#2689) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kicsit lemaradtam az eseményekről az elmúlt ~két hétben , van már Strix is? Láttatok már róla teszteket? Az érdekelne mennyivel jobb a hűtése mint a TUF-nak, meg persze, hogy mi a felára.

(#2710) syIex válasza -FreaK- (#2709) üzenetére


syIex
veterán

Tegnap jött az országba egy kemény 6db-os szállítmány.
Egyre lecsaptam ma fogom átvenni és majd teszek be teszteket róla! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2711) BiP válasza syIex (#2710) üzenetére


BiP
nagyúr

És akkor majd téged is lehet látni sorbanállás közben, ahogy hónod alá csapod a 3080-ast :)

(#2712) Strezi válasza lacus83 (#2706) üzenetére


Strezi
őstag

:R
Nekem meg lenti konfig áll kihasználatlanul egy szinte üres új lakásomban, oszt akkor mi van 😉
Jó gyereknevelést, az fontos! Anyagiak max alapot adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2713) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Fejezzetek be a flamet es nyugodjatok meg. Hozzaszolokkal pedig ovatosan, aki az apron eppen felarral arul, annak erdeke fenntartani a hiszteriat a kartyakkal kapcsolatban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2724) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Másik nvidia topicban írtam, de hátha van valaki akit itt is érdekel egy azonnal átvehető kártya. :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2726) gabika1972 válasza kolopele (#2707) üzenetére


gabika1972
tag

Azért kíváncsi lennék, hogy egy jól prosperáló vállalkozás két tízéves gyerek és egy 2080 ti mellett mi az a halaszthatatlan dolog ami miatt az ember "nem rud várni"(és a hangsúly itt a két gyereken van)? Csak hogy magunkfajta "írigykedődòknek" legyen már egy cél ahova 53 évesen érdemes elérni...

(#2727) gabika1972 válasza syIex (#2710) üzenetére


gabika1972
tag

Mennyit raksz rá,mennyiért várhatjuk a HA-n? Igaz a pletyka hogy kirakták a szűrödet a 3080 topikból etikátlan viselkedés miatt?

(#2728) proci985 válasza gabika1972 (#2726) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet csak most van ideje szerelni az elkovetkezo ket honapban.

btw ha egy avatar be van szurkulve (egy adott topikban) akkor oda epp nem tud irni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2729) kolopele válasza gabika1972 (#2726) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mi köze ennek a két gyerekhez? Amúgy 12 évesek, és ők sem panaszkodhatnak a gépeik miatt, de semmi más miatt sem. Iskola, tanulás, játék, beszélgetés, stb. együtt, utána játszhatnak valamennyit, én meg általában akkor kezdek bele egy komolyabb játékba amikor már alszanak. Remélem nem arra akartál kilyukadni, hogy első a játék, és csak utána a család, mert ez ítélkezés látatlanban. A vírus előtt minimum egy hónapos nyaralások, hétvégi kirándulások, stb. zajlottak, most sajnos az otthoni nyaralást kellett választanunk, de ahhoz is adott minden. Szóval nem értem, mi is a problémád. Nekem a 4k miatt kell az erősebb kártya, ez van, egész életemben idegesített az, ha valami nem úgy működött mint szerettem volna, és mindig tettem is azért, hogy másként legyen. Bármi is legyen az...........
proci985: Ugye nem gond, ha erre a gúnyos megjegyzésre nem írok semmit? Olyan vagy te is itt, mint én a saját területemen, csak én nem rakok ki senkit csak ha már erősen indokolt.

[ Szerkesztve ]

(#2730) proci985 válasza kolopele (#2729) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

semmi guny nem volt benne. forumon 30 folott, azaz 10+ ev munkatapasztalat es senior munkakor ahol ennyi penz hardverre belefer, ez realitas. par topikban teljesen normalis, hogy valaki a szabi es munkamennyiseg fuggvenyeben upgradel.

nekem anno ket honapig allt egyszer az uj hardver egy dobozban par eve egy inkompatibilis backplate miatt ami persze csak szereles kozben derult ki. azon a hetvegen volt ra idom, utana viszont volt egyeb dolgom.

persze, egyebkent meg a te penzed, te tudod, csak jelezni akartam gabika1972 fele, hogy adott esetben az embernek nagyon jo indoka van, hogy miert adott nap kell a cucc.

csak én nem rakok ki senkit csak ha már erősen indokolt.
felreerted amit irok es belemallsz szemelyeskedve, oke.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2731) kolopele válasza proci985 (#2730) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mert félreérthető volt. Azért egy kártyát kicserélni nem egy hosszú művelet, na meg ki bírná azt ki egyáltalán most? ;) Főleg ha netalán vissza is kell küldenem, sosem lehet tudni. Nem állt szándékomban személyeskedni veled, csak mindig az van, hogy "félreértek" mindenkit, aki megjegyzést tesz irányomban valamilyen módon. Ezek után viszont belátom, hogy tévedtem veled kapcsolatosan, és elnézésedet kérem érte.

[ Szerkesztve ]

(#2732) FingR86


FingR86
őstag

nem tudom volt e már, ha igen bocsi

[ Szerkesztve ]

(#2733) BiP válasza kolopele (#2729) üzenetére


BiP
nagyúr

Én sem éreztem semmi gúnyt benne.
Nekem is volt tavaly olyan, hogy megvettem a NAS-ba az új alaplapot (akkor volt kihagyhatatlan ajánlat - értsd: egyáltalán tudtam szerezni, mert hiánycikk volt), aztán fél évig pihent a fiókban, mert nem volt rá időm nekiesni. Igaz, nem is 5 perc lett volna, mint egy vidkártyacsere.
Szóval van olyan, hogy az ember inkább a szabadidejéhez igazítja a vételt, mert 2 gyerek mellett kevés van belőle, meg kell becsülni :)

(#2724) Sontir Fel: el is fogyott. (melyik nvidia topikban? Van pár.)

(#2727) gabika1972: Szintén: melyik topikban? ilyenkor dobjatok már linket vagy pontos nevet utalgatások helyett.
Gondolom nem arra gondolsz a sok közül,amelyikben ő a mod? :)

[ Szerkesztve ]

(#2734) Sontir Fel válasza BiP (#2733) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nvidia gpuk jövője. Nincs is már, de emeltek az árán.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#2735) proci985 válasza kolopele (#2731) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2736) Strezi válasza BiP (#2733) üzenetére


Strezi
őstag

Talán ez: [link]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2737) BiP válasza Strezi (#2736) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha nem tévedek, akkor pont ebben moderátor proci985. [link] Majd ő megerősíti.
Úgyhogy gyanítom nem ez. Mindegy, annyira nem fontos, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy utalgatások helyett hivatkozás is legyen.
(ami nálam is pont lemaradt, mert mire beszúrtam volna a linket, kifutottam a szerkesztési időből)

[ Szerkesztve ]

(#2738) gabika1972 válasza Strezi (#2736) üzenetére


gabika1972
tag

:K

(#2739) proci985 válasza BiP (#2737) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elotte Kalandor is beirt hazigazda szinten. utana nekem volt picit tobb idom ranezni a topikra, de kb ennyi.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2740) xeon forever


xeon forever
addikt

Hall of fame. :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#2741) bfkerek válasza bfkerek (#176) üzenetére


bfkerek
kezdő

40 napja 819 949 Forintot jósoltam, akkor páran itt hülyének néztek....https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/?st=3090

Hát valóban tévedtem, mert alálőttem ~60 000 - 90 000 Forinttal!

(#2742) kolopele válasza bfkerek (#2741) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezek szerint nekem még szerencsém volt a 750 ezres árral :) Persze azt tartsuk szem előtt, hogy ez az extreme digital meg az e-mag, két webshop, ahonnan nem érdemes eleve vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#2743) xeon forever válasza kolopele (#2742) üzenetére


xeon forever
addikt

Oke, hogy kazân, de nekem ez egy futes szezon ara. :)) :R

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#2744) #72042496 válasza bfkerek (#2741) üzenetére


#72042496
törölt tag

A (#176)-ról Mérő László "bizonyítása" jut eszembe; egy néninek ötöse lesz a lottón. Kérdezik tőle, miért azokat a számokat játszotta meg:
- Az éjjel pöttyös birkákkal álmodtam, 4 lábuk volt és 7 pötty a hátukon. Megtettem a 4-et és 7-et. A két szám összege 11, a szorzatuk 32, összeolvasva 47, és így.
- De hát 4x7 az nem 32, hanem 28.
- Ááá, 32 az, hiszen nyertem vele!

Az első hetek-hónapok amúgy is ilyenek. Tavaszra, talán előbb, valószínű lesz készlet, lesz konkurencia, csökken a hype és megnyugszanak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#2745) kolopele válasza xeon forever (#2743) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mennyivel kazánabb szerinted, mint amikor 1080 Ti - t használtam SLI - ben? Köze nincs a kazánhoz. Fűteni nem videokártyával szokásom egyébként :)

(#2746) xeon forever válasza kolopele (#2745) üzenetére


xeon forever
addikt

Egy jol szigetelt szobat be lehet futeni 1kw pc-vel. :DD

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#2747) flashpointer


flashpointer
őstag

Linus rovid tesztje a 3070-rol

(#2748) Maelephant válasza xeon forever (#2746) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Gyakorlatilag 10 ember folyamatos testhő-termelése (lehet, hogy tévedek, nem vagyok hozzáértő, valahol láttam, hogy hűtendő, zárt tereknél személyenként kb. 100W-nyi teljesítménynek megfelelő (? ha ennek egyáltalán van értelme) hőtermelést kell semlegesíteni).

(#2749) gyendre2


gyendre2
tag

Sziasztok ! 3070 ha véletlen lesz itthon, az mikor lesz? Milyen időzóna szerint 10.29 ? Megéri éjfélkor felkelni ? :D

(#2750) gyendre2 válasza gyendre2 (#2749) üzenetére


gyendre2
tag

Reddit szerint : Elvileg délután 2 németországban, délutá 1 UKban.

(#2751) flashpointer válasza gyendre2 (#2750) üzenetére


flashpointer
őstag

remelem az amazon bespajzolt eleget :D

(#2752) marcarc válasza flashpointer (#2751) üzenetére


marcarc
senior tag

...and it's gone

(#2753) Uzi74 válasza gyendre2 (#2750) üzenetére


Uzi74
senior tag

A német Nvidia küldött remindert hogy 14:00-kor indul

(#2754) Uzi74 válasza Uzi74 (#2753) üzenetére


Uzi74
senior tag

Esély se volt rá, mielőtt összeomlott a notebooksbilliger oldala (ahol a FE lett volna), még kaptam egy:
"NVIDIA GeForce RTX 3070 Founders Edition
Leider ist dieser Artikel nicht mehr verfügbar."

(#2755) Cassi válasza Uzi74 (#2753) üzenetére


Cassi
senior tag

Ez kedves tőlük. Rá szoktam nézni néha az nvidia.de shopra, de még soha nem volt egyik 3000-es kártya sem.

Ugyanolyan hiány van, mint 3080-asból. Normál körülmények között egy ilyen tréfáért fejek hullanak, mert a karácsony előtti bevétel kiesése nagyon tud fájni. Most biztos ráfogják a vírusra, és egyébként is, PS5 se lesz nagyon tavaszig.

(#2756) 2xar válasza proci985 (#2728) üzenetére


2xar
tag

Ugyan már, ne légy te is ennyire naiv. Az adott kolléga napi szinten órákat tépi itt a billentyűzetet, meg rendszeresen filléres használt cuccokat ad-vesz itt HA-n. Mennyire reális hogy ne lenne ideje szted? Ugyanannyira, mint ahogyan az adatlapján lévő cuccok egy része is kitalált (régebben az egész kamu volt). Akárhányszor kértem tőle hogy igazolja, hogy valóban a birtokában vannak azok a luxus tárgyak, amikkel dicsekedik, mindig inkább órákon át írogatott kitérő válaszokat, ahelyett hogy egyetlen fotót is csinált volna. Más esetben meg, mikor sokkal olcsóbb, hihetőbb hardver elemekről volt szó, akkor készséggel igazolta, hogy rendelkezik vele. Nem hiszem el, hogy még mindig van aki nem lát át rajta. Egyszerűen egy nagyzolási mániában szenvedő ember, aki folyamatosan hazudozik a mesés gazdagságáról. Neki arra áll fel, hogy elhiteti másokkal hogy ő milyen gazdag. Teljesen nyilvánvaló. Sokakkal ellentétben itt a fórumon, akik valóban bármit megengedhetnek maguknak és nem számít nekik az ár, Ő csak szóban gazdag. És a többi állítása (munkáját, családját illetően), ugyanennyire fenntartásokkal kezelendő.

(#2757) Raymond válasza 2xar (#2756) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a dolog annyira hirhedt es atlatszo mar hogy nem kellett visszaneznem proci hozzaszolasat vagy az elottevalokat hogy tudjam a rezidens gyartulajdonosrol van szo :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2758) xeon forever válasza Raymond (#2757) üzenetére


xeon forever
addikt

:))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#2759) BiP válasza xeon forever (#2758) üzenetére


BiP
nagyúr

A fiatal Gabe Newell Dilophosaurus vacsorának öltözve?

De úgy látom, mást is foglalkoztat a dolog :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#2760) xeon forever válasza BiP (#2759) üzenetére


xeon forever
addikt

Na igen...
Ez Meg a tuti best ever.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#2761) Balazska90 válasza Cassi (#2755) üzenetére


Balazska90
tag

Nem ráfogják hanem tényleg a vírus miatt van gond.Egyrészt a megváltozott világ miatt sokkal többen dolgoznak otthonról, sokkal többet ülnek otthon is az emberek, törvényszerű hogy ilyenkor több VGA fogy.
Tavasszal az Iphoneból is hiány volt, szimplán csak a lezárások miatt Kínában, kicsit kiesik a gyárak termelése, máris gond van.
Egy ilyen globalizált világban minden hatással van mindenre.

(#2762) Duddi válasza MaraTóni (#14) üzenetére


Duddi
aktív tag

Na, mi a vélemény a konkurencia böffentéről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.