Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) gbors válasza Dare2Live (#1697) üzenetére


gbors
nagyúr

A 3080 tényleg komoly előrelépés, egy hajszállal nagyobb, mint az 1080 volt. A 3070 viszont ettől elég messze lesz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1702) Yany válasza syIex (#1700) üzenetére


Yany
addikt

Én értek mindent, csak azt nem, hogy akárhogy csűrjük, csavarjuk, ez a termékdebüt konkrétan bebandzsította az embereket, hogy "Most mi van?! $699?!". Igaz, nem kapunk érte sokat, csak az említett gigantikus, az előző gen csúcsát is alaposan lelépő teljesítményugrást, sokkal jobb hűtést, szebb megjelenést (szubjektív), AV1-et, HDMI 2.1-et, stbstbstb. Jah, szerintem is szar és tényleg nem unalmas, amit itt a siránkozással művelnek egyesek.

Egyetlen dolog, ami jogosan oldja ezt a lelkesedést: az RTX 20x0 kártyák siralmas ár/érték mutatóját könnyű volt lelépni. De ettől még a fentiek tények maradnak. De hát sírva vígad a magyar... hát hajrá, sírjatok. :DDD

szerk: sylex, ezt a hszt ne vedd magadra, csak a tiédre reagálva írtam meg...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1703) K0vasz


K0vasz
aktív tag

nem tudom, honnan jött ez a "2x2080ti" teljesítmény, de még a hónapokkal ezelőtti nagy szivárogtatásos videóban (More's law dead vagy mi) is arról volt szó, hogy alsó hangon 50%-os lesz a teljesítménynövekedés, és gyk. pontosan ennyi is lett - 4K-ban 50%+ fps van a 2080S-hez képest

@hahakocka: az előző genben 7nm vs 12nm volt, és akkor fej-fej mellett voltak teljesítmény/fogyasztásban. annyira nem értek hozzá, de a 12->8 nagyobb ugrásnak tűnik (tudom, más gyártó), mint a 7->7+, úgyhogy én inkább arra tippelnék, hogy a radeonok még ennél is jobban fognak fűteni (és mivel az a cél, hogy legalább teljesítményben lépést tudjanak tartani valahogy az nv-vel, ezért ezt le fogják szarni)

(#1704) Kaci84 válasza Kansas (#1691) üzenetére


Kaci84
őstag

Valóban ez részben igaz, de mostanában sűrűn lehetett hallani a részrehajló tesztelés kapcsán. Én egyenlőre semmi extrát nem csinálok csak lefuttatom a benhcmarkokat és kiírom az eredményeket. Aztán majd ha nő a kapactás és nézettség és én is fejlesztem még magam egyre részletesebb lesz a dolog. Linket nem küldök, de az aláírásom bárki megnézheti.

Dare2Live : Való igaz itt valamit elnéztem. Valóban a 2080Tihez képest 32%-al erősebb. Mentségemre legyen, hogy cserébe meg a 2080Ti csak 26%-al gyengébb. :DDD

Yany: Nem tudja vagy nem akarja most mindegy. Meg amúgy is, mert csak beszélgetünk itten szubjektív dolgokról. Ebből a szempontból ahogy most látom ezt tudom megosztani. Igen most a használt piac árai alapján meg a 4K teljesítményigény kapcsán a 3080 egy jó ár/érték arányú kártya viszont rossz áru kártya. Ezért is gondoltam, hogy még a pénzesebbeknek is reálisabb lehet megállni egy használt 2080Ti-nél mintsem még 100-150-ért tovább menni a 3080-ra. Aki meg nagyon pénzes és nem is sajnálja annak reálisabb a 3090. Nem írom ki minden HSZ alatt, de bizony ez sem egy abszolut igazság. Mivel én is egy felhasználó vagyok és hozzájárulok a stathoz és van létjogosultsága ennek, hisz épp a minap éreztem ezt, hogy minek is adjam el akár 200-árt a Ti és vegyek 350-ért 80-at. Nyílván lesz ilyen is meg olyan is, de most úgy látom a régiek alul az újak meg felül vannak értékelve.

b. : Attól még, hogy az ember tudja, hogy nem annyi lesz attól függetlenül nem lenne muszáj ennek mindig így lennie, hogy automatikusan el kel osztani kettővel. És igen sokan bedöltek, mert szerintem azért a Strix OC-t pár hónaposan kár volt eldurrantani 160-ért, ahogy itt Aprón egy tanult kolléga tette. De még ez is mindegy. Inkább a Hype psziológiáról érdemes-e kapcsán beszélni, meg, hogy tanuljunk belőle és ne legyünk naivak. Igen sokan direkt vagy véletlenül el vannak/voltak tájolva. Kérdezd meg a régi kari tulajokat a HSZ-ekről és a kapott privátokról meg a 150 alatti 2080Ti vétel álmokról.

Yani és a többiek: Milyen síránkozás? Azért, mert az erre dedikált fórumon megbeszéljük mi volt mi lesz stb. Összre lehet hasonlítani típust a típussal ez meg szemlélet kérdése. Lehet pénzügyi oldalról is nézni továbbá, hogy nettoban mit kapunk. Lehetne ennyi erővel mondani a másik oldalt is, hogy most az fáj, hogy nem ugrálunk a tábortűz körül mind együtt 3080-al a kezünkben és énekelünk vidám dalokat?
Igen én annyira nem vagyok elszállva, mondhattjuk nem örülök annyira. Azért, mert a 4K-t még így is drágának tartom alatta meg amúgy is a használt piac jobb vételnek tűnik. Igen csak "tűnik", mert az árak még nem végelgesek se itt se ott.

Aki kulturáltan vitázik legyen szíves mnár rendesen elolvasni és értelmezni amit a másik ír és ha nem egyértelmű nem a legrosszabbat kinézni belőle és abba belekötni.

[ Szerkesztve ]

(#1705) Kansas válasza K0vasz (#1703) üzenetére


Kansas
addikt

Akármekkora előrelépést ki lehet hozni, csak jól kell megválasztani, mihez képest ;]
A 2080S-hez még nem hallottam hasonlítani... :R

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1706) K0vasz válasza Kansas (#1705) üzenetére


K0vasz
aktív tag

hát, pedig a 2080S-nek is 700 dollár az alapára, meg a 3080-nak is. oké, 3080ti nincs még, de még lehet, és akkor az lesz párban a 2080ti-vel (és árban van is bőven hely számára a 3080 meg a 3090 között)
nekem inkább az furcsa, hogy az emberek egy 1200 dolláros xx80ti-hez hasonlítanak egy 700 dolláros xx80 kártyát

(#1707) b. válasza Kansas (#1705) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1708) kolopele válasza Dare2Live (#1697) üzenetére


kolopele
nagyúr

A felsorolásból szerintem a 3090 - et se hagyjuk ki. Mondhatni 4k - ra kötelező vétel. Ellenben kisebb felbontásokra azért már lehetett találni kártyákat eddig is, attól függetlenül, hogy a 3080 is egy remek kártya lesz minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#1709) koko52 válasza K0vasz (#1706) üzenetére


koko52
veterán

Párszor már én is leírtam, egy olcsóbb kártya többet hoz, és ez zavar egyeseket. Ez normális???

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1710) syIex válasza Kansas (#1705) üzenetére


syIex
veterán

Pedig a helyett jött és ezt az nvidia is megmondta és úgy is hirdette végig.
A 2080 Ti helyére nyilván a 3080 Ti fog jönni valamikor jövőre a 3080 és 3090 közé! :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1711) hahakocka válasza K0vasz (#1703) üzenetére


hahakocka
senior tag

Két esélyt vetnek fel sokan, hogy vagy 300 watt fölé is mennek a teljesítményért AMD nél vagy marad az eredetileg 250-275 watt kicsit gyengébb mint 3080 erővel. Majd kiderül. De az a leakelt fps es képnél látszott hogy az egyik karijuk valszeg a 6700-6700xt az alsóbb kateg egál lesz a 2080ti vel tehát a 3070 el harcol.

(#1712) Feri7619 válasza Kansas (#1705) üzenetére


Feri7619
tag

Pedig a 3080-as a 2080-ast jött váltani! Nézd vissza az Nvidia bejelentést!
Ehhez kell mérni a dolgokat! Lent linkelem is :D
Még csak nem is a Super, hanem a sima 2080!
Szakmai szemmel is nézem a kártyát, 3d-ben is szerkesztek, nem csak játszogatok, ami vagy kihasználja a hardvert, vagy nem teljes egészében.. A 3d szerkesztő kihasználja a dupla cuda cor-okat, és az új RT magokat is! Ott, nemhogy a 2080-hoz képest duplázott teljesítményben, hanem a 2080S-hez képest is! A 2080Ti -t 55-60% kal veri Cuda renderben! Optix rendernél /rtx mag/ 50-80% kal! Ez most már tény! És most lehet bújni a Blender teszteket, meg a V-ray-t :D De ezek igaz eredmények, és megmutatják, még mennyi tartalék rejtőzik a 3080-asban, amit egy játékban vagy ki tudnak aknázni, vagy nem, és fps-ként látod, vagy sem.. de a nyers erő ezt hozza ki! Alátámasztja a bejelentést! A játékok nem mindig optimálisak megmutatni egy kártya erejét, főleg nem akkor, amikor a jelenlegei játékokkal tesztelünk, holott a kártya a következő generációs játékoknál fog igazán muzsikálni, ami az új konzolgenerációkkal jön, és felejtsük már el a full HD-t! Abban gyenge, nem arra tervezték! Ráadásul nem is meleg a kártya, és nincs 40 decibell sem load alatt. A partner gyártóknál sokkal jobb hűtők lesznek, persze extra felárért, de +100 dollárt nekem megér a csend és a hűvösebb kártya!
itt az ígért link!!! :
https://www.youtube.com/watch?v=WHOzzjPm39M

[ Szerkesztve ]

(#1713) Spirit válasza syIex (#1710) üzenetére


Spirit
őstag

Sebességben hova tennél egy 3080Ti-t? Mert a 3080 és a 3090 között jó, ha lesz 20%.
Beteszel egy 3080Ti-t, ami 10%-al lesz gyorsabb a 3080-nál 1000$-ért? Még mindig a 3080 a legerősebb, amire ép ésszel szabad pénzt kiadni.

(#1714) Yany


Yany
addikt

A productivity teszteket néztétek ebben a korábban már linkelt videóban?

:Y

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1715) Kansas válasza syIex (#1710) üzenetére


Kansas
addikt

Nem mondta meg és nem hirdette úgy - az ára azonos, és kb egy slide-on szerepel a 2080Super(de csak mert a 2080 már nincs a piacon elvileg) - de hazudtolj meg nyugodtan, és mutasd azt a rengeteg marketinganyagot ahol nem a 2080Ti-hez vagy a 1080Ti-hez hasonlítják a 3080-at.
Én nem láttam ilyet, de bevallom, nem is néztem meg minden marketing-vackot, mert a teszteket vártam inkább.

Ti kártyákról eddig egy szó sem volt, ellenben azt erősen hangsúlyozta Jensen, hogy "our new flagship: 3080"...
Az megvan, ugye, hogy az előző "flagship" a 2080Ti volt, ami legelőször jelent meg és semmit nem hoztak utólag fölé a lineupba.
Bár abban igazad lehet, hogy talán most a Ti-t arra spórolják, amire tavaly a Super-t használták - hogy bármi áron, de legyen picit gyorsabb kártyájuk az AMD oldali direkt vetélytársaknál.

Gondolom, neked akkor tetszett a Radeon VII is....

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1716) Yany válasza Kansas (#1715) üzenetére


Yany
addikt

Én nem láttam ilyet, de bevallom, nem is néztem meg minden marketing-vackot, mert a teszteket vártam inkább.

Kansas, ne már, kezd nevetségessé válni, amit csinálsz. Te azt az anyagot sem nézed meg rendesen, amit te magad linkelsz, erre egy olyat vonsz kérdőre, ami tök triviál. Ne más keresse már meg helyetted azokat a slide-okat, ahol az NV a 2080 Super kártyával veti össze a teljesítményét. Biztos vagyok benne, hogy egyedül is megtalálod.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1717) Kansas válasza Feri7619 (#1712) üzenetére


Kansas
addikt

Köszi a linket, csak kár hogy a 2080 duplája sincs meg.
1440p-ben úgy +50-55%-a van
2160p-ben meg úgy +70%-a

A következő generációs játékokig még tuti kijön egy új VGA széria mindkét oldalon, mert kb. 2022-re saccolják pl. az Unreal 5-öt használó játékok eljövetelét, a hivatalos dátum(az engine megjelenéséé) is 2021.
Szóval de, a mostani, és közeljövőben kijövő játékokban mért teljesítmény a mérvadó.
Egyébként a Quadro-k annyival drágábbak vagy annyival szarabbak, hogy nem azt használsz?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1718) Alpi.


Alpi.
addikt

Cccc .... :DDD
Nem értem, mitől botrány, hogy csak 50-60%-al gyorsabb változatlan áron ??

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1719) Kansas válasza Yany (#1716) üzenetére


Kansas
addikt

Ez már kezd izzadságszagú lenni, abbahagyhatnád...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1720) Kansas válasza Alpi. (#1718) üzenetére


Kansas
addikt

Azta! Végre lelépte az RX5700-at cost/frame-ben... :Y

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1721) b. válasza Kansas (#1720) üzenetére


b.
félisten

tényleg átmentél teljesen AMD trollba .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1722) Kansas válasza b. (#1721) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, ezt már nem lehetett máshogy bírni :DD , nagyon kevesek képesek itt túllépni az NVidia troll szintjén...
Tudom, ne menjek a szintjükre, mert legyőznek rutinból... :R
No, megyek is inkább WoWs-ozni, mielőtt nyáladzani is elkezdek... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1723) Feri7619 válasza Spirit (#1713) üzenetére


Feri7619
tag

A 20 gb Ti verzió nem a játékok miatt kell főleg, hanem akik dolgoznak is vele, pl 3d szerkesztés, ahol ha a jelenet meghaladja a Vram mennyiségét, a rendert átveszi a cpu, ami lényegesen lassabb, mint pl egy rtx magon alapuló render... De video szerkesztőben is fontos, kell a sok Vramm a Raw felvételekhez... óriási méretű akár egy pár perces tömörítetlen RAW 5k videóanyag is!!! Azt megvágni, fényelni realtime... Szóval bár lehet majd játékra is használni persze, de a 20 gigás inkább munkához való, és ott nagyon nem mindegy, hogy az előző verzió 7000usd /Tesla V100 16Gb/, ez pedig csak 1000 usd lesz, és ráadásul gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

(#1724) Nite válasza Kansas (#1715) üzenetére


Nite
őstag

tessek itt a marketing anyagod, 3080 a 2080-hoz hasonlitva, az angolban pedig segitek akinek kellene, up to = akár, az nem azt jelenti, hogy minden esetben!

de teljesen mindegy, mert nincs szuksegem a 2080ti-nal nagyobb teljesitmenyre, azt meg felaron hozza majd a 3070 ;]

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#1725) hahakocka


hahakocka
senior tag

A 10 gb kérdés meddig lesz elég? Pl 1-2 éven belül tuti már lesz jó pár game ami benyeli. Kérdés hogy az AMD tényleg 16gb al jön e ki, de a 7nm+ s a Radeon VII es 16gb miatt el hiszem hogy azzal jön ki alapból. Meg egy kis ellensúlyozás.

(#1726) b. válasza Kansas (#1722) üzenetére


b.
félisten

igen csak te nem ezt mutattad magadról eddig a fórumon...Lehetett veled kultúrált formában észérvekkel beszélni attól, hogy a másik oldalhoz kötődsz.
Nem látok itt egy Nvidia troll hozzászólást sem , akár csak becsmérlést a konkurenciára nézve.
Azt meg hogy elfogult és elégedett pár ember egy Nvidia hírnél ilyen előrelépésnél szerintem neked kellene feldolgozni.
Remélem, sőt biztos vagyok benne, hogy te is fogsz örülni a Big navi érkezésének és teljesítményének .peace.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1727) 2xar válasza Nite (#1724) üzenetére


2xar
tag

"de teljesen mindegy, mert nincs szuksegem a 2080ti-nal nagyobb teljesitmenyre, azt meg felaron hozza majd a 3070"

Nem fogja. Kb 2-3 játék létezhet amiben utolérheti a 2080TI-t, a többi tízezerben meg 2080S-t fog hozni. Tudod: "up to".

[ Szerkesztve ]

(#1728) Nite válasza 2xar (#1727) üzenetére


Nite
őstag

en nem mondom, hogy fogja, azt sem, hogy nem fogja, megvarom a teszteket! ettol fuggetlenul nem veletlenul volt ott a ;]

ezen kivul az nvidia slide-jan a 3070 eseteben nincs "up to" :K

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#1729) Feri7619 válasza Nite (#1724) üzenetére


Feri7619
tag

Ez így van! ráadásul mint említettem, 3d szerkesztésnél render időben a 2080 Supert is duplázza, bár ezt kevesen nézik, de engem ez is érint, és egyáltalán nem mindegy! Szóval nincs itt semmi szarakodás, a kártya brutálisan jó! 700 usd ért +70% performance, és + 120% 3D rendering performance bőven megéri, pláne, hogy én az 1070Ti-ről váltok majd rá.. nekem 2.5-3x gyorsulást hoz 4k játékban, /mivel 4k monitorom van a meló miatt/ 3D renderben pedig több mint 7 szerest!

(#1730) Nite válasza Feri7619 (#1729) üzenetére


Nite
őstag

az eleg komoly fegyverteny :Y

Paid my dues!

(#1731) Dare2Live válasza kolopele (#1708) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ezt a 4Kra kötelező a 3090 miből jött le neked?

A 3080 ami még fejlődni fog fpsben jelenleg 2080Ti +32-37% hoz. Lényegében kompromisszum mentesen megy a 4K@60. Sok játékban főleg ahol kell megvan 4Kban a 100+fps. Véletlenül se értek egyet.

Persze akinek megér +20% dupla árat és van végtelen pénz hajrá. Vagy ha kell az SLI mert 8K...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1732) Yany válasza Kansas (#1720) üzenetére


Yany
addikt

Színvonal ezerrel. Kár, hogy abszolút nem építed a topikot, mert amennyit idefirkálsz, juthatna párhasznos és/vagy érdekes gondolatnak is hely. Most lett ignore, sok szerencsét... ;)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1733) syIex válasza Dare2Live (#1731) üzenetére


syIex
veterán

Vagy akinek 4K@120+ FPS kell! :P

Kenses, nézd végig újra az ÖSSZES kiadott összehasonlító videót amiben mindegyiknél el mondják, hogy a 2080-hoz felesleges hasonlítani, mert oda meg vissza veri ezért is hasonlítják a 2080 Ti-hez.
Nézd meg újra az nvidia bejelentést elsejéről amiben elmondja, hogy az új 3080 a 2080-at váltja, mert azelőtt az volt a "flagship" becézve! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1734) Dare2Live válasza 2xar (#1727) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Tudod: "up to""

Pont amiatt van a fejvakarás, hogy nem "up to"t mondott 3070re.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1735) 2xar válasza Nite (#1728) üzenetére


2xar
tag

Mert találtak egy játékot/beállítást, ahol a 3070 3%-al gyorsabb mint a 2080TI. Az meg már hosszú lett volna hogy "Up to 3% faster than the 2080TI". Meg hülyén is hangzott volna :DDD

Az "up to 2x 2080"-ból is az lett végül hogy 66%-al gyorsabb nála átlagban (4k-ban, TPU), ami nagyon nem 100%.

Nem mintha bármennyi értelmét is látnám bármelyik gyártó saját marketing slide-jára egy fikarcnyit is adni... A 3080 mért eredményeiből és a 3070/80 speckóiból kell kiindulni.

(#1731) Dare2Live: nagyzolási mánia...

[ Szerkesztve ]

(#1736) Nite válasza 2xar (#1735) üzenetére


Nite
őstag

az atlag 66% gyorsulas nyelvtanilag tokeletesen lefedi azt, hogy "up to 2x faster" ;)

a 3070-et pedig varjuk meg a tesztekkel :K

Paid my dues!

(#1737) worxland válasza worxland (#588) üzenetére


worxland
addikt

"a Doom gameplay részeknél a 2080 és 3080 közötti különbséget inkább 40% körüli különbség jön ki a 2080 Ti és a 3080 között, nem pedig 27"
No, mindenkinek igaza lett :). Bitwit tesztje alapján Doom 4K-ban a 3080 38%-kal veri a 2080 TI-t, de az összes teszt átlaga alapján csak 24%-kal gyorsabb az új király 4K esetén, kisebb felbontáson meg annál is jóval kevesebbel. Jobbra számítottam, pláne 1080p és 1440p esetében.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1739) 2xar válasza Nite (#1736) üzenetére


2xar
tag

A kulcsszó a "nyelvtanilag". Morálisan/pszichológiai szempontból (milyen feltételezésre jut az átlag ember ha "up to 2X"-t olvas), a legevésbé sem.

Egyébként a 66% önmagában még nem "fedi le az up to 2x faster-t". Semennyire nem ekvivalens a kettő. Átlag 33% előny mellett is előfordulhatna olyan játék ahol tud 100% előnyt. Sőt átlagban akár lassabb is lehetne, mégis egyetlen játék alapján joggal lehetne hangoztatni, hogy "up to 2x" gyorsabb. Csak az még nagyobb megtévesztés lenne, mint így, a 66%-os különség esetén.

Én már egyáltalán nem várom a 3070-teszteket. Egész egyszerűen az egy rossz ár/érték arányú kártya lett, ez már most látszik (teszt sem kell hozzá, elég ha tudsz osztani meg szorozni). Legalábbis a 3080-hoz képest biztosan. Holott, ennek fordítva kéne lennie. Amit várni érdemes az már csak egy jó ár/érték arárnyú Navi a 3070 árszintjén - vagyis ami TÉNYLEG fogja tudni hozni a 2080TI-t.

[ Szerkesztve ]

(#1740) Alpi. válasza worxland (#1737) üzenetére


Alpi.
addikt

Doom kb. minden felbontáson hozza fixen a %-okat. :D
Fos egy motor, na...

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1741) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Erre figyeltetek?
A teljesítménykeret érezhető leszorításával is csak alig veszít teljesítményt (mondjuk ez a 2080-ra is igaz, nagyon nem lineáris a teljesítménycsúcs felé az energiafelvétel-teljesítménytöbblet aránya), tehát lehet érdemben "csendesüzemre" kényszeríteni majd. Nyilván a gyártók által a kártyákra integrált silent/oc módokon túlmutatóan.

[link]

(#1742) Alpi. válasza Maelephant (#1741) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, és felfele még kevésbé javul. 375-380w furmark alatt GN review oc setupja és egy-két % fps. 50w pluszra. 300w alulfesszel szinte változatlan teljesítményt hoz. Nem vagyok biztos abba, hogy a custom típusok 400w körüli tdp osztályokkal olyan nagyon FE fölé tudnak majd kerülni. Illetve kérdéses, mennyire lesz komoly a 3090 ehhez képest. Puszta számok alapján, ha ne adj Isten tényleg ennyire nincs sok az architekturában, én nem tartom kizártnak, hogy kicsit kérdőjeles lesz az a több, mint 2x akkora árcédula. Meglátjuk !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1743) edward2 válasza 2xar (#1739) üzenetére


edward2
addikt

Amúgy minden rendben? :U

(#1744) Yany


Yany
addikt

GN RTX3080 Teardown

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1745) Maelephant válasza Alpi. (#1742) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, ahogy írod is, a GN tesztben egy idő után már romlanak is az eredmények (remélem jól emlékszem, zsákszámra nézem a teszteket).
A cbase.de végkövetkeztetései között is így összegez:
"Warum Nvidia weitere 50 Watt TDP für die im Testparcours ermittelten vier Prozent Leistungsgewinn geopfert hat, wenn der Sprung in der Leistung doch auch ohne diese Maßnahme beachtlich ausgefallen wäre, bleibt vorerst offen."
Nyilván, ettől még KELL :D :D :D.

(#1746) BiP válasza Kansas (#1695) üzenetére


BiP
nagyúr

Tehát csalódott vagy, mert Jensen 2080Ti teljesítményt ígért ~200-220e Ft-ért, és ehelyett lassabb lesz mondjuk ~10%-kal, tehát "csak" kb. a 2080Super szintjét fogja hozni. Értem.

(#1704) Kaci84: miért kéne a 2080Ti-ra ráfizetni 100-150e-et egy 3080-hoz?
Amúgy az a +30% megér némi felárat, ha valaki a gyorsabb kártyát akarja. Szerintem a 3080 egy jó ár/értékű kártya. Drága, de jó ár/értékű. Sőt, nem is annyira drága, mint a 2080Ti volt :)
Hol 350e a 3080?
szerk: Ja, Asus ROG Strix az alzán. Hát aki a 3080-ak közül a legdrágábbat akarja, végülis lehet azt is. Csak ne ez legyen az egyetlen összehasonlítási alap, ha van kártya 290-ért is (asus tuf).

(#1708) kolopele: "A felsorolásból szerintem a 3090 - et se hagyjuk ki. Mondhatni 4k - ra kötelező vétel."
Aha, persze. Fordítsuk meg inkább. Aki 3090-et vesz, vétek lenne nem 4K-ra használni.

(#1739) 2xar: "Én már egyáltalán nem várom a 3070-teszteket. Egész egyszerűen az egy rossz ár/érték arányú kártya lett, ez már most látszik (teszt sem kell hozzá, elég ha tudsz osztani meg szorozni). Legalábbis a 3080-hoz képest biztosan. Holott, ennek fordítva kéne lennie. "
Így van, ez már a bemutató meg a kikerült spec. alapján látszott, hogy a 3080 jobb ár/érték arányú kártya. Vagy fordítva nézve a 3070 annyira le van butítva a 3080-hoz képest, (és annyival meg nem olcsóbb), hogy a 3080 fényében nem éri meg. Pedig önmagában viszont egy jó kártya lesz, a 20-as szériához mérve pláne, csak a 3080 még jobb :)
Ha valaki Ti vagy Super kártyát vár, akkor a 3070/3080 között ott a rés, oda jöhetne valami.

[ Szerkesztve ]

(#1747) yagami01 válasza Kansas (#1717) üzenetére


yagami01
aktív tag

" Egyébként a Quadro-k annyival drágábbak vagy annyival szarabbak, hogy nem azt használsz? "
3D-re nagyon, de nagyon sok ember van, aki nem ruház be egy Quadro-ra. Többek között azért, mert egyrészt drága. Másrészt pedig nagyon sok esetben felesleges. Modellezni, textúrázni, renderelni (engine függő, de főleg ezekkel) anélkül is vígan lehet. Legalábbis ezekben a munkaterületekben ez a helyzet tudtommal. Én is még 280X-el textúrázok 4K-ban és modellezgetek. Nem mondom, hogy néha nem szenvedés, de ha ez van el tudok vele lenni. Persze nem véletlen lesz cserés pár héten belül, de ismerek olyat, aki évek óta 950-el tolja. Mert neki az elég, ezen belül is olyan munkái vannak/voltak, hogy elég. Ugye az se mindegy, hogy pár low poly asseten dolgozol, 4K-ban textúrázól, XY renderrel renderelsz vagy több millió polygonnal és nagy jelenetekkel dolgozol. Nagyon jól tud jönni a 3xxx széria munkára, én is néztem teszteket, abban valóban hozzá a duplát vagy még kicsit jobbat is és a CUDA sajnos e tekintetben egy elég jelentős érv az AMD-vel szemben. (Redshift perpill pl. csak Nvidai kártyákat támogat és hát nem egy rossz cuccról beszélünk)
Szvsz. nagy többségében nem kell a Quadro ehhez, szerintem. Legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján. A másik az, hogyha valaki játszani is szeretne a gépén a munka mellett, akkor megint csak nem biztos, hogy erre a hibrid dologra a Quadro a legjobb választás, így meg hogy simán elvégezhető a munka elég jól és gyorsabban mondjuk az új szérián, nem is biztos, hogy indokolt. (Persze, még egyszer mondom területfüggő lehet.)

És ahogy linkelték... ha az "up to" azt jelenti, hogy akár 2x gyorsabb, mint a 2080... ha így nézzük nem hazudtak, mert igen, akár 2x gyorsabb is lehet... renderben és 3D-ben... nyers erőben... :) ( Ahogyan a Zen procik is elhúznak az Intellel szemben renderben, munkában, nyers erőben. ) Ezt persze nem tették hozzá és mindenki játokokra asszociált, de örülök, hogy legalább így tudták ezt hozni (valamilyen szinten fontosabb is). És hát játékoknál sem kell összességében szégyenkeznie, teljesen jól sikerült, kíváncsi leszek az egyedi hűtésesekre, a 3090-re és a big navira is.

(#1748) kolopele válasza BiP (#1746) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem ugyanaz majdnem a kettő? Aki 3090 - et vesz, úgyis 4k - ra veszi.

(#1749) BiP válasza kolopele (#1748) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem ugyanazt jelenti a 2 mondat.
De, aki 3090-et vesz, az 4k-ra veszi. Én is ezt értettem alatta, hogy fordítsuk meg az eredeti mondatot.
Viszont nem mindenki vesz 3090-et, aki 4k-zik. Ez a nem mindegy. Ezért ne mondd, hogy 4k-hoz kötelező a 3090.

Pl. Nem mindegy, hogy 1. ha éhes vagy, kötelező hamburgert enned vagy 2.ha eszel egy hamburgert, jóllaksz.

[ Szerkesztve ]

(#1750) Kaci84 válasza BiP (#1746) üzenetére


Kaci84
őstag

Nekem edig úgy jött le, hogy a nép annyival olcsóbb használt árat tartana reálisnak. Eddig aprón jobban Strix meg GamingX ment szóval kb egy teljesítmény szintet érdemes összehasonlítani. TUF 2080Ti nincs is, de mondjuk síma Gigáért sem akarnak majd 150-nél többet adni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.