Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bunfi válasza marcarc (#250) üzenetére


bunfi
őstag

Elbír, csak a videókártya nem biztos, hogy magas %-on lesz kihasználva. Szerintem oda 6 mag mindenképp jobb lenne hosszútávon.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#252) makaj


makaj
csendes tag

Hát jó drága lesz váltani. Alapból 140-nel nagyobb a teljesítménye a 3080-nak mint a jelenlegi 1080-amnak, úgyhogy jöhet az új táp is.
Viszont kicsit ijesztő a PCIe 4.0. Jelenleg halandó embereknek nincs is olyan processzora, ami ezt támogatná, Intelnek egyáltalán nincs is ilyen.
Remélem csak mutatóba rakták oda, és nem lesz instant CPU bottleneck, jelenleg egy 8700K-m van 4.8GHz-re húzva, és biztos nem tervezek upgradelni még. De ha kiderül hogy bottleneck és nem lehet kihasználni a GPU-t a PCIe 3.0 miatt, akkor lehet megéri várni egy évet, mire kijönnek értelmes árú Intel CPU-k, addig talán olcsóbb lesz a GPU is és egyben upgradelni.

(#253) ImpersonatoR

Jól látom hogy akkor ez a széria (és gondolom akkor az új Navi is) PCIX gen4 -es ergó a jelenlegi Intel z490-es szériával ütközhetek sávszél limitbe ?
Mondjuk a teszteket maga az nvidia pont 10900K val készítette szóval akkora gond valószínűleg nem lesz.
Csak inkább a jövő szempontjából kérdéses. Január környékén jön a "Z590" -ami mar elvileg tudja :F

(#254) m0h0senator válasza makaj (#252) üzenetére


m0h0senator
őstag

Minden grafikon alatt ott volt, hogy i9 szóval PCIe 3.-as rendszer alatt mérték ezeket. Én simán beteszem az 5820K mellé majd a 3080-at. Felrakom 4,4-re 1440p-n barátok lesznek.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#255) pandras83


pandras83
senior tag

szinte látom magam előtt a sok aprós rtx 2060-2070-2080-2080ti hirdetést, ahol a szöveg leghangsúlyosabb része mindig az lesz, hogy mennyi volt a bolti ára az adott kártyának

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#256) paprobert válasza Palinko (#242) üzenetére


paprobert
senior tag

"milyen érdekes hogy pont akkor találtak +80%-ot a kártyákban mint mikor az nvidia..."

Amikor rekord profitot termel egy cég, akkor pontosan lehet tudni, hogy óriási tartalékok vannak árazásban. Amikor pedig új architektúra és node váltás is van, ez még jobban kicsúcsosodik.
Azért hoztak végre valódi értéket a piacra, mert a konzolgyártók bizony nem a hardveren akarnak pénzt keresni, ezzel pedig versenyezni kell.

"A kereskedőkön is lehet röhögni meg kárörvendeni, de a végén úgyis rajtunk csattan, vagy felhagynak a forgalmazással mert baromira kockázatosnak ítélik meg, vagy nem fognak ezentúl berendelni készletet és majd közelharcot vívunk egymással hogy jusson a készletből, vagy túlárazzák stb stb mindegy a végén rajtunk csattan az ostor a kiszámíthatóság fontos az üzletben."

Csak ne féltsd őket. Komplett termékkivezetési stratégia szokott vonatkozni a régi generációra. RENGETEG pénzt kerestek a 2000-res kártyákon, főleg a központilag ukázba adott 200 dolláros áremelés után az utolsó hónapokban.

Az is feltűnt hogy már 3 gen óta nem nagyon mozgott a VRAM sehova,

Mindegyikből lesz duplázott VRAM változat. Valamikor.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#257) ollie válasza marcarc (#250) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A játékoknak már most is elkel a 8 magos proci.

***

(#258) Palinko válasza keembo (#243) üzenetére


Palinko
tag

Ja teljesen hihető, hogy 2080Ti-van a gépükben de hát eddig nem dolgoztak most viszont jaja munka :D

(#259) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Azert jol idozitettek az uj kartyat, Oktoberben jon World of Warcraft: Shadowlands, uj kiegeszitoje is, ott azert lehet,erint 1-2 embert :K Mire az AMD eszbe kap,mar az emberek bevasarolnak ,az AMD meg csak bemutato videonal fog jarni :D :D :D

(#260) m0h0senator válasza MegalodonS (#259) üzenetére


m0h0senator
őstag

+ Cyberpunk, Fortnite RTX (tömegtermék), COD RTX

An odyssey through the realm of consciousness.

(#261) ForRedGlory válasza keembo (#243) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem mindegy neked, hogy ki és milyen okból, mennyiért árulja a kártyáját? Kb semmi közöd hozzá... majd ha nem viszik el, akkor rárohad vagy eladja olcsóbban. :W

Eladni sem érdemes, jelenleg is a leggyorsabb kártya, bőven jó lesz évekig. Utána már jön a következő generáció és akkor úgyis zsebbe nyúlós lesz.

[ Szerkesztve ]

(#262) Palinko válasza paprobert (#256) üzenetére


Palinko
tag

Nagyon jó meglátások! Viszont hogy voltak tartalékok az árazásban az nem jelenti azt hogy ekkora tartalékoknak kellett hogy legyenek a technológiában is, és azért a legtöbbet a szerver piaci meg professzionális termékeikből keresnek mert a gamerhez képest csak kicsit drágábbak és jobbak cserébe 10 ezres árcédulával vannak ellátva, szóval nem csoda hogy a szerver részlegük hozta a legtöbb bevételt és gondolom profitot is mert hiába hozna a gamer szekció nagy bevételt ha a profit kevesebb rajta.
Az AMD nél volt node és arhitektúra váltás is, 5700XT az eredménye és mégsem volt ekkora hatalmas ugrás, idénre meg huh találtunk 80%-nyi teljesítményt, ez szerintem nem csak nekem gyanús.

Értem köszi ezt nem tudtam és igazad van nem tudom a kereskedők mennyiért vették a kártyát de úgy tudom a nagyker ár is drága volt, szóval olyan hatalmas haszont a kiskerek nem értek el rajta, de ugye ők nem is halmoznak fel készletet, a nagykereket meg lehet ezzel a 200$-os dologgal próbálták védeni hogy akkor beszedték amit a most még meglévő készletet olcsóbban kell adniuk, de megint a felhasználó szívta be, mert aki pár hónapja vett 2080Ti-t nem igazán boldog most és kb ő fizette akkor ki azt a 200$-t amit annak fognak leengedni aki pár hét múlva veszi ugyanazt a 2080Ti-t :D

(#263) lgdavid112 válasza ollie (#222) üzenetére


lgdavid112
csendes tag

Mert kb 3 középső embert fizetsz meg az nvidia "végfelhasználói" árától számítva.

:D Gyönyörűek az aprós hirdetések.

[ Szerkesztve ]

(#264) keembo válasza ForRedGlory (#261) üzenetére


keembo
tag

Én nem rá gondolok, amikor megtörténik az üzlet, hanem a szerencsétlenre, aki benyeli. Legalább lenne korrekt ára. Mondhatnám, hogy "aki hülye, megérdemli", de ezt a szöveget el lehetne sütni az unokázós csalások áldozataival is, ennyi erővel. Nem teszem. Csak átlátok a szitán és néha jó ennek hangot adni, a laikusabbakért.

(#265) BoneDragon válasza m0h0senator (#260) üzenetére


BoneDragon
veterán

+ Minecraft. Rengetegen játszanak vele.

(#266) Alogonomus válasza MegalodonS (#259) üzenetére


Alogonomus
őstag

A WoW simán elfut egy 1070/1660S kártyán. Aki a Shadowlands raytracing miatt vesz gyorsan Ampere kártyát minimum 250 ezer forintért októberig, az meg is érdemli. Bőven várhatott volna az AMD kártyájáig, hogy biztosan a jobb ajánlatot választhassa.

(#267) paprobert válasza Palinko (#262) üzenetére


paprobert
senior tag

"Az AMD nél volt node és arhitektúra váltás is, 5700XT az eredménye és mégsem volt ekkora hatalmas ugrás, idénre meg huh találtunk 80%-nyi teljesítményt, ez szerintem nem csak nekem gyanús."

Volt ott is óriási ugrás, csak egy kicsit rejtőzködött. :) Az 5700XT-t, egy RX480 kaliberű kártyát el tudtak sózni másfél kategóriával feljebb.
Illetve a Navi karakterisztikája olyan, hogy a fogyasztása felére esik 20%-os sebességcsökkentés mellett, ami egyenes úton vezet a hamarosan érkező Big Navihoz.
Szóval csak amiatt nem láttuk az óriási teljesítmény ugrást, mert az AMD-nek nem volt kapacitása csúcskártyát is hozni, de potenciál ott van már most is.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#268) Synthwave válasza paprobert (#267) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az 5700 XT hol RX 480 kaliberű?

Ezt komolyan nem értem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#269) duracell89 válasza pandras83 (#255) üzenetére


duracell89
senior tag

Ez mekkora arc: https://hardverapro.hu/apro/keresek_2080ti-ket_az_ampere_kartyak_bejelenteseve/hsz_1-50.html [link]
:C :C

(#270) BoneDragon válasza duracell89 (#269) üzenetére


BoneDragon
veterán

Istenem mekkora troll. :DDD

(#271) keembo válasza duracell89 (#269) üzenetére


keembo
tag

Tele van tesztekkel dehiszen! Engem meggyőzött, mint Horst Fuchs!

(#272) paprobert válasza Synthwave (#268) üzenetére


paprobert
senior tag

A specifikációja alapján a Navi10 egyértelműen a Polaris10 utódkártyája.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#273) keembo válasza Synthwave (#268) üzenetére


keembo
tag

Gondolom a maguk idejében érti.

(#274) ollie válasza lgdavid112 (#263) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ez nem igaz.

***

(#275) Kansas válasza Synthwave (#268) üzenetére


Kansas
addikt

Én konkrétan egy RX480 Nitro+-t cseréltem RX5700XT Pulse-ra, és kb 100% ugrás teljesítményben... a közvetlen előd RX580 csak egy húzott RX480 volt.
Annyiban hasonlít az RX480 és az RX5700XT, hogy egy topkategória nélküli lineup legerősebb tagja mindkettő, megjelenéskor a konkurenciát is nézve felső-középkategóriás kártyák.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#276) Palinko válasza paprobert (#267) üzenetére


Palinko
tag

Radeon VII-em van azért nem láttam ugrást az 5700XT-nél :D A 480-hoz képest igazad van.

(#277) torma1981 válasza BoneDragon (#270) üzenetére


torma1981
veterán

Igaza van. Ennyit ér árban. Aki nem adja el annak rajta rohad a kártya.

(#278) Ringman


Ringman
nagyúr

elég szomorú hír (számomra), hogy a 3080 is csak 10 GB ramot kap.

a 8GB-os 1070-emnél rendszeresen elfogy a vram. cad+fem+browser (utóbbi is elég sok vramot fogyaszt) a felhasználás, quadroval meg nem vagyok ár/érték arányban előrébb.

(#279) Kansas válasza Ringman (#278) üzenetére


Kansas
addikt

várd ki a teszteket(ha lesznek ezekre az alkalmazásokra), más architektúra, sokkal nagyobb VRAM sávszél/throughput, talán nem kell neki akkora RAM méret...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#280) duracell89 válasza torma1981 (#277) üzenetére


duracell89
senior tag

(#281) Ringman válasza Kansas (#279) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy meg kell várni a 3080 supert, hátha ott lesz már 16GB-os opció

(#282) Kansas válasza Ringman (#281) üzenetére


Kansas
addikt

Ha lesz 3080 Super egyáltalán... én hajlok arra, hogy igazából a 20x0Super-ek is csak azért jöttek ki, mert a Navik jobban teljesítettek a vártnál - szóval sok múlik az RDNA2-es VGA-kon, milyen teljesítményszintre érkeznek, milyen áron...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#283) keembo


keembo
tag

Az nyilvánvaló, hogy karácsonyra elszállnak az árak, amit meg az Nvidia most hozott, az előzmények tudatában azt az Amd nem tudja behozni. Amit tartani tud esetleg, az az ár/teljesírmény arányban egy jobb, de teljesítményben alsóbb réteg. Vagy ugye versenyképes darab olcsóbban, de kazán (mondjuk télre időzítve nem hülyeség). Nyilván várjuk meg a teszteket, na de vásárlás szempontjából megéri-e várni az Amdre?

(#284) Fücsök007 válasza Kansas (#282) üzenetére


Fücsök007
őstag

Valószínűleg lesz RTX 3070 16GB-os verzió is, amint lesz Big Navi. ;) Októberben jön a gyári változat, novemberben a 16GB-os verzió és az RTX 3060. Még nem lőttek el minden puskaport. :))
keembo: kb. az RTX 3080-as szintjén lesz a kimaxolt Navi GPU, ami nagy ugrás azért.

[ Szerkesztve ]

(#285) Synthwave válasza Kansas (#275) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Így igen, csak a fogalmazás nem volt egyértelmű.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#286) #16939776 válasza Kansas (#282) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert azt sem lehet előre megmondani, hogy ragaszkodnak-e a 3080-3090 közti ár és teljesítmény szakadékhoz, amihez hozzá tartozhat az, hogy a nem csúcs kártyán bizony memória mennyiség limitbe ütközz, ha azt "professzionális módon akarod használni".
Amivel a 3090 ugyan nem fog küzdeni, csak 2x drágább lesz. Választhatsz.
kb. akkora várnám, amikor már a semi-pro usererek tele vásároltak magukat a 3090-al amitől lejtmenetbe kapcsolnak az eladások. kb ekkor van értelme kiadni a 16GB-s 3080-at. Addigra a várakozók is megenyhülnek, meg aki "limitbe" ütközött a 3080-as 8GB-s kártyával, az is váltani fog, erre, vagy a 3090-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#287) Kansas válasza Fücsök007 (#284) üzenetére


Kansas
addikt

"kb. az RTX 3080-as szintjén lesz a kimaxolt Navi GPU, ami nagy ugrás azért"
Nem lenne rossz... főleg mert a 3090 igazából nem a 2080Ti utóda, hanem mindenki(és az 1500 dolcsis ára) szerint a Titan RTX-é.
Magyarul hosszú idő után először fordulhatna elő, hogy az AMD is lefedi a paletta felső felét.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#288) keembo válasza Synthwave (#285) üzenetére


keembo
tag

Így igen, csak a fogalmazás nem volt egyértelmű.

"Isten hozott a világomban!" - Al Bundy

(#289) duracell89 válasza Kansas (#287) üzenetére


duracell89
senior tag

Sorry ha csak én maradtam le valamiről, de lehet tudni, hogy az AMD mikor rántja le a leplet az új generációról? :F Jó öreg RX580-am lassan megpihen majd, de azért az AMD-nek adnék egy esélyt, nem is beszélve a készlethiányról, amivel az Nvidia fog küzdeni eleinte.

[ Szerkesztve ]

(#290) Kansas válasza duracell89 (#289) üzenetére


Kansas
addikt

Erről én sem tudok semmit, de ekkora NVidia durrantás után sokáig nem halogathatja a bejelentést, ha szeretne labdába rúgni...
A legjobb cikk amit RDNA2 témában ma olvastam, de ez se említ konkrét megjelenési vagy akár csak bejelentési időpontot.
Tippem szerint a bejelentés meglesz az új RTX-ek startja előtt, a megjelenés meg valamikor az új generációs konzolok környékén várható...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#291) keembo válasza duracell89 (#289) üzenetére


keembo
tag

Elvileg még ősszel jön a válasz. Nekem egy teljes konfig csere lesz, 1050 Ti-vel a csatasorban, de alaposan át kell gondolnom, hogy tényleg megéri-e 300k+-t adnom azért az eyecandyért amit kapok cserébe.

(#292) Kansas válasza keembo (#291) üzenetére


Kansas
addikt

300K-t talán nem, de 150-200K környékén lesznek a 3070-ek és tippem szerint az AMD konkurenseik, annyit megérhet.
Ha akkor tudtam volna, amit ma tudok, nem vettem volna 5700XT-t 160K-ért, hanem ráültem volna még egy évig az RX480-ra és most vettem volna annyiért az idei eresztésből valamit... :W de hát mindig van mire várni, előbb utóbb dönteni kell, és ez nekem tavaly ilyenkor jött el.
Idén kb. 150K-t szánok a PS5-re(plusz amennyiért eladom a PS4-em), új VGA-ra most nem telik...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#293) tibcsi0407 válasza Kansas (#290) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az esélytelenek nyugalmával úgy is ráérnek. :)

https://utdetailing.hu/

(#294) Kansas válasza tibcsi0407 (#293) üzenetére


Kansas
addikt

Gondolod? Szerintem sem nem esélytelenek, sem nem érnek rá... :P
Bár az esélyeiket hatékonyan tudják csökkenteni azzal, ha nagyon ráérősek...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#295) #06658560 válasza paprobert (#256) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Amikor rekord profitot termel egy cég, akkor pontosan lehet tudni, hogy óriási tartalékok vannak árazásban"

Azért ez nagyon nem igaz. Egy forgalom felfutás nagyon meg tudja tolni a profitot, ha a komplett költségkalkulációt kevesebb darabra számolták ki. Ha egyéb költségek kifutnak, szintén.

(#296) paprobert válasza #06658560 (#295) üzenetére


paprobert
senior tag

Ok, de nem volt itt három-négyszeres darabszám :)

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#297) #06658560 válasza Kansas (#290) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem csak az NV miatt nem halogathatja sokáig: jön a karácsonyi szezon, akkorra nem csak bejelenteni kell a kártyákat, hanem a boltokba juttatni minden raktárat feltöltve, millió teszttel megtámogatva, hogy lehessen tudni mi az, pörögnie kell a hypenak. Ha kicsúsznak a szeptemberi bejelentésből és az októberi piaci startból, akkor nehéz lesz ezt teljesíteni. Pláne ha az OEM-ek frissítenek hamarabb, akkor egy évre bukják őket esetleg, de jó pár hónapra biztosan.

(#298) tibcsi0407 válasza Kansas (#294) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát az eddigi évek alapján.

https://utdetailing.hu/

(#299) Zanik válasza Kansas (#292) üzenetére


Zanik
addikt

Hasonló cipőben járok én is, csak én nem léptem meg a cserét.
Maradt az RX480, 1080p-t még kiszolgálja. Idén (vagy jövő év elején) egy PS5, aztán majd megvárom míg kijön az AMD RDNA2-vel, és beállnak a készletek és az árak is, és akkor eldöntöm hogy nVidia vagy AMD.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#300) Kansas válasza #06658560 (#297) üzenetére


Kansas
addikt

Az OEM-ek szerintem már képben vannak(NDA mellett) a nekik szánt termékek kapcsán, a többivel egyetértek.

(#298) tibcsi0407 és gondolom az addigi évek alapján a Ryzen megjelenésekor se vártál mást... nem mindig relevánsak az "eddigi évek", különösen, ha épp olyat készül csinálni a gyártó, amit eddig hosszú ideje nem - gyakorlatilag az utolsó igazán high-end VGA-ja az AMD-nek az R9 szériában a Fury/Fury X volt, 2015-ben.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.