Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Kansas válasza Palinko (#343) üzenetére


Kansas
addikt

"Közben az nVidia nem piszkálja a konzolos piacot az AMD meg békén hagyja a high end vonalat." Ez konkrétan marhaság.
Nintendo Switch-ben konkrétan NVidia Tegra X1 van, a nagykonzolokat azért nem az NV látja el, mert nincs CPU-ja ami elég erős lenne hozzá, és custom üzletága se nagyon van.
Az AMD próbálkozott eddig is a high-enddel, a Vega64 és a RadeonVII is oda akart tartozni, csak a GCN4/GCN5 nem volt alkalmas rá - ahogy fentebb is írtan, GCN2-nél de még GCN3-nál is volt az NV csúcskártyájához hasonló erejű AMD VGA(R9-290X illetve Fury X). Két ciklus maradt ki...

(#346) Kaci84: ez azért lehet, mert nem teszt, hanem marketinganyag... :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#352) BiP válasza Hopkins95 (#347) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért ezt még nem jelenteném így ki.
Puhatolóznak a 2080Ti tulajok. Meg azért azt is vedd figyelembe, hogy még nem kapható semmilyen 3000-es kártya, csak bejelentés volt, így semmi nem indokolja, hogy most, a boltba kerülés előtt odaszórják a kártyákat.
Majd ha valóban megjelennek és fizikailag kaphatóak lesznek a kártyák, akkor beállnak majd a 2080Ti árak is.
(na, akkor kell megcsípni :) )

(#353) #10949376


#10949376
törölt tag

Hát én inkább ps5 vagy új xbox-t venném ezekből az árakból az is 4k lesz ,több játékkal ,csalók nélkül.

(#354) Kaci84 válasza keembo (#350) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké, csak itt sokan tényként kezelik már, hogy ennyiért lesz annyival erősebb stb.
Eleve mér most emeltek egy kicsit az ajánlott áron 1 nap alatt!! Erre rájön még az adó a kreált vagy valós készlethiány, na meg ez az ár a FE-re vonatkozik. Egy Strix, GamingX mindig jóval drágább szokott lenni.

(#355) keembo


keembo
tag

Ez csak egyéni vélemény, vagy aki romantikus alkat az most az Amd-nek drukkol a történet szempontjából?

(#356) ollie válasza #72042496 (#342) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, sőt, biztos nem vagyok nagy gamer, de én úgy gondolom, hogy a 2160p@120-as kijelzőkhöz is jó lehet akár csak egy közepes VGA.

Talán az új generációból (RTX 3000) jelenleg, de 1-2 év múlva már az sem.

[ Szerkesztve ]

***

(#357) Chrys_ válasza #10949376 (#353) üzenetére


Chrys_
addikt

Van XBOX One X itthon, nem mindent jó kontrollerrel játszani, az extra bill-egér irányítás nehézkes, inkább maradok PC-n.

(#358) gbors válasza Hopkins95 (#347) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem gurult el semmi, hanem még az utolsó pillanatban próbálnak jobban kiszállni a kártyából, mint ha várnának addig, amíg ténylegesen kapható lesz az új gen. Próbálkozni nem bűn - megvenni meg nem kötelező.
Ráadásul, ha már néhány fent van 230-as áron, akkor nem is sok értelme van feltenni 170-ért - 90%, hogy annak az lesz a sorsa, hogy valaki lecsap rá, és másnap 230-ért árulja.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#359) Hopkins95 válasza BiP (#352) üzenetére


Hopkins95
addikt

Erre a válaszom, amit fentebb már linkeltek :D ;] : Keresek 2080ti-ket! Az Ampere kártyák bejelentésével 150.000 körül érdekelnének! Többet nem érnek.

(#358) gbors Helyes, remélem rájuk is rohad annyiért...engem nem paliznak be 200+ ezres árakkal, az tuti :U

(#357) Chrys_ Ez az egy kritikus dolog, ami még engem is PC-n tart. Horizon Zero Dawnt pl. ezerszer jobb egérrel játszani, holott sok órát játszottam konzolon is. De tegnap pl. Sea of Thievest nyomtam PC-n és váltogattam, majd billentyűzettel játszottam több órán keresztül, mert sokkal ügyesebben ill precízebben tudtam manőverezni úgy.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#360) kisselandras válasza Kaci84 (#348) üzenetére


kisselandras
senior tag

Az árak már tegnap kint voltak áfa mentessen s a hardveres teljesítmény is [itt van]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#361) keembo válasza ollie (#356) üzenetére


keembo
tag

de 1-2 év múlva már az sem.

Ezt nem kellene engedni fogyasztói szinten. Ha megrekedne a hw fejlődés, még évekig, exponenciálisan javulhatna a dolog, annyira aluloptimalizált. Semi-related: m.web és a modern web overall. Piros gombot teszünk végül az átlag proli ujja alá is.

(#362) Predatorr


Predatorr
őstag

Mindent elvisz a 2080-am 4k-ban, maxon, leszámítva pár optimalizálatlan szart. RTX ON, szintén mindent maxra téve még semmit nem kellett 1440p alá butítanom. Miért cserélnék egy, még ennél is sokkal többet fogyasztó kártyára? Főleg, hogy az a "dupla" teljesítmény szerintem inkább csak 20-40% lesz, ahogy eddig is. Ráadásul az egyre "igényesebb" (értsd: optimalizálatlanabb) játékok pont fordítottan arányosak e játékok minőségével, tehát olyat még kevésbé miért vennék.

catlaca: Ki lenne a másik szereplő ezen a piacon? :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#363) Kansas válasza kisselandras (#360) üzenetére


Kansas
addikt

Az nem a hardveres teljesítmény, hanem az NV marketinganyag...
Majd ha a GamersNexus vagy az AnandTech lehozza a tesztet, akkor látjuk a teljesítményt.
Remélem a PH is csinál majd tesztet, de igazából nem számítok rá, az utóbbi pár évben csak az AMD tesztekben szerepelnek az NV termékek, saját cikket nem sok kapott...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#364) Kaci84 válasza kisselandras (#360) üzenetére


Kaci84
őstag

Ezt mondom, sehol egy teszt, itt se amit linkeltél. Teszt nekem az ahol játék közben látod az adatokat és a beállításokat.
Igen az Ipon is 699$ (206e) ír, de az NV honalpján már 650GBP van ami 260e Ft. Ez elvileg adó nélküli és ajánlott ár ami az FE-re vonatkozik. Biztos vagyok benne, hogy a Strix, GamingX bőven 300 felett indul.

(#365) BiP válasza Hopkins95 (#359) üzenetére


BiP
nagyúr

Majd ha 180-ért lehet kapni 3070-et, a troll is szerezhet magának 150-ért 2080Ti-t vagy Titan-t. Kicsit elébe akart menni a dolgoknak, és úgy szerezni olcsón kártyát, hogy _még_ talán eladható drágábban is. Türelmetlen a fiú.
Ez egy ilyen játék. Vagy megvárod az új kártyákat, és veszel akkori áron, vagy türelmetlen vagy, de most még csak 230e-ért kapsz. Az idő pénz - ebben a vonatkozásban is.

(#366) devast válasza Kaci84 (#364) üzenetére


devast
addikt

Angliában Áfával növelt árat mutatnak azért 650 font... :U

(#367) Soulles válasza Kaci84 (#364) üzenetére


Soulles
tag

Nekem pl. a 1080TI + 1080p-144Hz kihúzza a következő generációig biztosan. CoD Wz-ben 120FPS felett van mindig. Persze tudom az újdonság ereje meg a must get érzés, de azért nem kell elsietni :)

(#368) Predatorr válasza BiP (#365) üzenetére


Predatorr
őstag

224e-ért vettem másfél éve a 2080-at, azóta csak drágult. Még tréfagaros boltokban is 245e-ről indul. Nem kizárt, hogy az új kártyákkal is ez lesz. Csak a kivárás végett mondom.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#369) Synthwave válasza #52931072 (#330) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Minimális kockázat, csak normális eladótól kell venni, amire itt van lehetőség. Plusz több, mint valószínű, hogy arra is ugyanúgy ott lesz a gari, csak rövidebb időre szól.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#370) Kaci84 válasza devast (#366) üzenetére


Kaci84
őstag

Könnyen lehet valóban, bár éppen kiírhatnák is. Én akkor sem hiszem ezt, hogy az NV ilyen jótét lélek lenne, hogy 70-80-90% teljesítményt odaad csak úgy egyik napról a másikra.

Mindegy ha megjelenik elsők között veszem meg és csinálok valós tesztet a csatornámra.

(#371) Kansas válasza Kaci84 (#364) üzenetére


Kansas
addikt

De ha megnézed a 20x0 árakat, akkor 689GBP-ért van 2080Super, amit itthon már bruttó 260e-ért lehet kapni 3rd party kivitelben... a Gaming X és a Strix persze 300e fölött vannak, de 689GBP nem 650GBP... és ez a kettő mindig is túlárazott volt, vehetsz Gainward-ot is vagy Zotac-ot, azok olcsóbbak, és annyival nem rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#372) BiP válasza Predatorr (#368) üzenetére


BiP
nagyúr

1,5éve (2019.március) lokális mélyponton volt az euró, 315 körül (forrás MNB), Most 355. Just sayin' :)

[ Szerkesztve ]

(#373) #10949376 válasza Chrys_ (#357) üzenetére


#10949376
törölt tag

Én meg pont fordítva vagyok egér bill megoldható konzolon vagy egy egyedi +gombos gamepad és gyakorlás ,ami nekem a legfontosabb nincsen csaló a játékban ha nincs Pc-s engedve crossplatformon, megvárom a új konzolokat ,ha lesz rá írt játék ami álejtős min 4k akkor azt veszem ,nem fejlesztek már pc-t

(#374) #52931072 válasza Predatorr (#362) üzenetére


#52931072
törölt tag

Hehehe, hát az ájemdé, de ércsük a fricskát.

(#375) Kaci84 válasza Kansas (#371) üzenetére


Kaci84
őstag

Most azt látom a .de oldalon 700Eur, ami 245e Ft. Nem hinném, hogy a kereskedők egy belépő modellnél ennyiért adnák. Több éves modelnél már mást tészta. És még mindig FE-t hasonlítujnk a piacon lévő kiváló Customokkal.

[ Szerkesztve ]

(#376) Nite


Nite
őstag

hardverapro zsenialis tegnap ota, garis 2080 super van fennt olcsobban mint 2070 super ;]

Paid my dues!

(#377) BiP válasza Nite (#376) üzenetére


BiP
nagyúr

Amikor 1 nap alatt ennyit esnek az árak, előfordulhat ilyen anomália. (gondolom a 2070Super hirdetés még nem volt frissítve vagy csak az eladó nem kapcsolt időben, stb).
Azt kell venni, ami kedvezőbb. A piac beáraz majd.

[ Szerkesztve ]

(#378) keembo


keembo
tag

Most még elhülyéskedjük, közben grafikában vannak új versenyzők, mint az Intel (lol). Az AI és a neurális hálózatok a jövő, képalkotás terén is. Ma még gyerekcipőben van, de fogadni mernék rá, hogy ott teljesedik ki a gépesíthető aritmetika etalonja.

(#379) #52931072 válasza Synthwave (#369) üzenetére


#52931072
törölt tag

Inkább a relatíve csekély árelőnyre gondoltam, nekem a használt az használt. 20 ezer forintos cuccokat sem veszem meg 16-ért. Persze ez csak az én álláspontom.

(#380) Predatorr válasza BiP (#372) üzenetére


Predatorr
őstag

Erre céloztam. :P (Február.) De aki szerint a Ft erősödni fog ( :)) ), várjon csak. ;) Kormányunk a tavaszi 3.5mrd€ hitelfelvétel után ősszel is ezt tervezi, mert a devizahitel a maflábbaknak is annyira bejött.

Catlaca: a csúcs(közeli) kártyák piacán az ájemdé képviselete zéró. :B

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#381) Palinko válasza Kansas (#351) üzenetére


Palinko
tag

Switchen normális konzolnak venni egészen nevetséges, de azon túl én úgy tudom a tegrákat nem fejleszti tovább az nVidia szóval a nintendo nézhet új hardware iránt. CPU-t nem tudna maga tervezni? Régen volt pletykában, vagy ne tudna az intellel partnerségbe lépni? Ugyan már. Próbálkozni meg odérni két külön fogalom, most is felső közép kategóriába várom őket, de ne legyen igazam.

(#382) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

500 dollár a 3070-ért, ami 2080Ti szint? Jól hangzik. Már kezdtem lemondani arról, hogy valaha is új nvidiát fogok még venni a 2xxx-es széria után, de a 3070-ből ha megáll 200 környékén a founder's, az azért elgondolkodtat majd a vásárláson tavasszal, amikor majd aktuális lehet már a váltás nálam is.

(#383) #16939776 válasza BiP (#322) üzenetére


#16939776
törölt tag

A valós fölé lőtt árigényt úgy nézd, hogy nem max beállításokkal, de folyamatos, szaggatás, frame droppok nélkül szeretnék 150-200Fps-el játszani 4K-n!, úgy mint eddig Fhd-n.
Ezek az átlag feletti elvárások azok, amik miatt a "tényleges fölél lőttem az árigény-t".
Az egy dolog, hogy a VGA valószínű adott hozzá, de az csak a jéghegy csúcsa. :)

(#384) #06658560 válasza Palinko (#381) üzenetére


#06658560
törölt tag

Intellel partnerségre? Akkor eléggé lemaradtál a hírekkel, ugyanis az Intel tesz, tett meg mindent azért, hogy az NV nehogy x86 kompatibilis CPU-t gyárthasson, valamint a chipset részleget is minél jobban igyekezett kinyírni, amikor még volt.

(#385) #52931072 válasza Predatorr (#380) üzenetére


#52931072
törölt tag

A csúcsközeli kártyák piaca úgy kb a vásárlók 98%- át hidegen hagyja( lehet, hogy túlzásba estem). Az majd kiderül, hogy virít-e valamit ebbe a szegmensbe az amd, de a fejlesztésekbe ölt pénzeket nem ez a szegmens fogja visszahozni, hanem az összes többi eladott kártyából fogy visszacsordogálni. Villantott az nv, hogy ilyet is tud és lesz aki meg is tudja venni. Azért nem lett újra felfedezve a spanyol viasz.

kopi31415

Na ja, van akit meghat a promózás, 20 év alatt láttam párat mindkét oldalról, majd a gyakorlati próbáknak hiszek.
Tényleg marha jó kis nv chipsetes lapok voltak régen, volt socketA nf7-esem, király nv hangkártya volt ráintegrálva.

[ Szerkesztve ]

(#386) #06658560 válasza #52931072 (#385) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak épp az az a szegmens, amelyikkel a többit is promózni lehet.

(#387) K0vasz válasza #06658560 (#386) üzenetére


K0vasz
aktív tag

egyrészt igen, másrészt viszont az talán még többet nyom a latban, hogy míg AMD-ből alig van pár kártya, és legutóbb is csomót kellett várni a customokra, addig nvidiából kb. végtelen kínálat van a különféle kártyákból (ugye csak az MSI 29 kártyát jelentett be pár napja, amik a 3090-3070 vonalat fedik le), és nvidiánál már az 1. nap ott van a teljes "arzenál"

(#388) Palinko válasza #06658560 (#384) üzenetére


Palinko
tag

Valamit hallottam de ez pont azért volt hogy ellehetlenítse a saját gyártást és az inter karjaiba essen, cserébe az nVidia-t inkább nem érdekelték a konzol dolgok és hülyére keresték magukat a szerverbe szánt gyorsítókkal ahol eleve sokkal nagyobb a profit mint a consumer piacon és én még nagy fejlődési lehetőségeket látok benne.

(#389) #72042496 válasza ollie (#356) üzenetére


#72042496
törölt tag

Épp azt mondom, hogy nem feltétlenül, mert integer scaling mellett simán lehet negyed felbontáson rendereltetni (1440p monitoron talán nem érdemes, 2160p monitoron szerintem simán. Így gyengébb VGA mellé ironikus módon épp az utóbbit választanám.)

Emellett ott a többi "okos" funkció, amit említettem.

(#390) ollie válasza keembo (#361) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De mit nem akarsz engedni? Akkor ne vegyél 4k meg 8k tévét és monitort, és lobbizzál azért, hogy a többiek se vegyenek. Ezt most komolyan írtad? Álljon meg a technikai fejlődés, mert nem jó, ha felső kategóriás kártya kell a 4k-s monitorhoz? Vagy úgy gondoltad, hogy évekig ne fejlődjön a grafika a játékokban?

***

(#391) ollie válasza Kaci84 (#364) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A GBP-s ár áfás ár.

***

(#392) Kansas válasza #72042496 (#389) üzenetére


Kansas
addikt

+1 én is épp ezért keresgélek 4K monitorok közt - az egyetlen probléma jelenleg, hogy értelmes áron nincs belőlük olyan, ami 60Hz fölött tudna FreeSync/GSync-et, pedig az FHD-re leskálázva jól jönne... !K-ban per pillanat elég a 40-60Hz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#393) ollie válasza #72042496 (#389) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, de akkor minek 4k monitor, ha csak fHD-ban használod? Egyébként a fele felbontás (mindkét irányban) még épp elmegy, mert nem fog homályosodni a kép.

Mondjuk az egy reális szempont, hogy a desktop legyen 4k-ban (internet, 4k film, stb), a játék meg jó fHD-ban is.

[ Szerkesztve ]

***

(#394) Kansas válasza ollie (#393) üzenetére


Kansas
addikt

Mondjuk egy 27"-os 4K monitoron amit a VGA bír, mehet 4K-ban(filmek, net, régebbi játékok, stb), az a pár ami meg nem, az mehet FHD-re skálázva, és az integer scaling-gel nem lesz elmosottabb a kép, mint egy 27"-os FHD monitoron(amilyet pl. én is hajtok).
Az én játékaim többsége(Skyrim, pl, vagy akár WoWs, stb) menne 4K-ban a mostani konfigomon, főleg, hogy 27"-on full búcsút lehetne inteni az antialiasing-nak, az ilyen AC: Odyssey-félék meg lehetnek visszaskálázva... nagyon vissza kell fogjam magam, hogy ne cseréljek monitort...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#395) #30786816 válasza Palinko (#381) üzenetére


#30786816
törölt tag

"CPU-t nem tudna maga tervezni? Régen volt pletykában, vagy ne tudna az intellel partnerségbe lépni?"

Minek? Nagyon úgy néz ki, hogy megveszik az arm-ot.

(#396) lemusz válasza #52931072 (#379) üzenetére


lemusz
addikt

Az a baj, hogy ha mindenki így lenne ezzel, akkor már rég belefulaldtunk volna az elektronikai szemétdombba. Nagyon rossz felfogás ez, hogy semmiből se használtat, mindig csak az új, főleg ha ez még párosul a trendkövető magatartással, azaz viszonylag hamar cseréled le az eszközeid újabbra. Így is pazarol a világ az erőforrásaival, 6-7 hónap alatt annyi fogy el, mint amennyinek 12 hónap alatt kellene.

(#397) #30786816 válasza lemusz (#396) üzenetére


#30786816
törölt tag

Jajj, a használt kártyák sem az égből potyognak. Amiatt, hogy ő így gondolkodik, csak csökkennek a használt árak, mert vásárláskor nem vesz ki, de eladáskor berak a használt piacra.

(#398) BiP válasza Kansas (#394) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem akarlak kiábrándítani, de 4K monitoron nem szép a fullHD, de semmiképp sem olyan, mint amilyen egy natív fullHD monitoron, akármennyire is ezt súgná a logika (vagy csak nekem van szar 4K monitorom)
Nem azt mondom, hogy elvetélt az ötlet, amit vázoltatok, de nem hozza ugyanazt a minőséget.
És nem tudom, mennyire vagy háklis a recére, 27" 4k-n sem lehet teljesen elfelejteni az antialiasingot. Igaz, vissza lehet venni, de egy 2x-es gyors típusú így is javasolt szerintem. Volt 27" 4k-m.

#399: oké, én szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#399) Kansas válasza BiP (#398) üzenetére


Kansas
addikt

Vagy nem használsz integer-scaling-et, ami kikapcsolja az interpolációt, és pl. egy FHD-s pixelt a 4K-s monitoron 2x2 pixelen jelenít meg natívan, elmosás nélkül... plusz 32" monitor távolságban a FHD már natívan se néz ki jól - én használtam egy ideig Samu 32" FHD TV-t monitornak, nem tetszett... de lehet hogy az csak amiatt volt, mert TV.
Minden esetre 32" az nagyon a felső határa a FHD-nak 1m-nél közelebbről nézve talán már túl is van rajta...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#400) edward2 válasza #10949376 (#373) üzenetére


edward2
addikt

Ez a pc csalózás egy hatalmas myth. Persze évezredenként ha belefutsz egybe. Ha gyakran találkozol 'csalókkal' akkor nincs annyi skilled ami PC multinál elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.