Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Albigator válasza BiP (#1749) üzenetére


Albigator
őstag

És ha 1 hamburgertől még nem lakok jól és éhes maradok? ;]

Amúgy esélyes, hogy 4K-ra is többen vesznek majd 3080-at mint 3090-et.

[ Szerkesztve ]

(#1752) kolopele válasza Kaci84 (#1750) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ráadásul a Palit Jetsream vagy a Gainward Phantom is milyen jó kártyák, csak sokan félnek tőlük, mert ugye csak az Asus meg az MSI, holott ennek korántsem kellene így lennie. Semmivel nem maradnak el ezek a kártyák a "nagyoktól", csak ma már a Gigabyte (ami az Aorust leszámítva egy ..........., az Asus (ott is ugye csak a Strix), vagy az MSI (Gaming x) jobban elterjedt márkák.
BIP: Na és ha utálom a hamburgert, és rántott sajtot akarok, de még két darabtól sem lakok jól, vagy legalábbis úgy érzem, pedig de? :D

[ Szerkesztve ]

(#1753) kolopele válasza Albigator (#1751) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valószínű, de csak az ára miatt.

(#1754) s.bala31 válasza edward2 (#1743) üzenetére


s.bala31
őstag

AMD RX tulajoknak nehéz feldolgozni amit a mai tesztekben láttak, ezért próbálnak valamibe belekötni és reménykedni hogy majd a BIG Navi ....:)

(#1755) Kaci84 válasza kolopele (#1752) üzenetére


Kaci84
őstag

Ez így van. De pl. a nagyokat azért teljesen nem érik be. Ár érték arány persze jobb. Nekem talán a GaminX széria tűnik a legkiegyensúlyozottabnak.

(#1756) MegalodonS válasza kolopele (#1752) üzenetére


MegalodonS
őstag

A Zotac is jo es 5 ev garancia ad, en azert valasztom megint :K

(#1757) BiP válasza kolopele (#1752) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig éhségre kötelező a hamburger.
Ugye milyen furán hangzik :)

(#1751) Albigator: én is pont ezt mondom.

(#1758) kolopele válasza Kaci84 (#1755) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem is az volt a favorit, egészen a Pascalig, de utána az újabb hűtésük mindent felrúgott nálam. A ventik finomhangolása gyárilag teljesen elmaradva, egy hirtelen nagy felpörgés terheléskor, plusz játékok közben is minden újraindulásnál, amikor ugye a GPU hőfoka miatt kikapcsolnak. Ezt hallgatni nem volt éppen szívderítő, és ugyanezt csinálta az 1660 Ti is, nem csak a 2080 Ti, de az Aorus, Strix is, csak ezek lényegesen halkabban kapcsolgattak ki-be. Én a Gaming X - et úgy használom, hogy külön csináltam egy venti profilt játékra, hogy soha ne kapcsoljon ki közben, de lényegében minddel ezt tenném. A Palit, Gainward ugyanezek, hűvösségben és hőfokokban egyaránt, max. a hirtelen felpörgés ezekre sem jellemző, de ez a ki-be kapcsolgatós venti fordulat ugyanaz, a csapágyazásnak sem éppen a legbarátibb. Emlékezz vissza a Pascalos Gaming X - re, Strix - re, stb., 60 foknál bekapcsoltak, de csak 45-50 foknál kapcsoltak újra ki, azt is úgy, hogy hallani nem lehetett, viszont erre ritkán volt szükség, mert egy játék nem sűrűn esett le 45 fokra azért. Szóval MSI, Asus, Gigabyte, Palit, Gainward, Evga, stb., olyan mindegy jelenleg. Meglátjuk, a mostani szériánál milyenek lesznek ezek a hűtési megoldások.
MegalodonS: Igen, de ott sem mindegy melyik. Az AMP!Extreme - ek voltak igazán jók.

[ Szerkesztve ]

(#1759) kolopele válasza BiP (#1757) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyszer szalmonellát kaptam tőle, azóta rá sem bírok nézni :D

(#1760) joey04 válasza b. (#1721) üzenetére


joey04
titán

:K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1761) Feri7619


Feri7619
tag

Csak egy kis csemege a százalék számolgatóknak!
Itt láthatják a 3080-asban rejlő tartalékokat, amit esetleg még a játékokban nem látnak, mert nem a 3080-asra vannak tökéletesen kihegyezve, vagy mert még kezdetlegesek az új platform driverei! Ja, és ez a 3080-as kártya 2k és 4k-ra készült, valamint számításigényes munkahelyi ill. otthoni munkaállomásnak! Lásd 3D szerkesztés, renderelés... Ez nem full HD kártya!!!!! Az Nvidia mindent amit ígért a hónap elején, az betartotta, máskülönben nem lenne képes ekkora különbségekre, a 20-as szériával szemben, ha izomra van szükség!
A játékokban meg majd kijönnek egyre jobban a különbségek idővel... az a 30 Terraflops számítási teljesítmény nem a manóknak lett beillesztve, dísznek!!! Lásd lentebb... Az időskála perc és másodperc. 3D renderidő... A 2080 több mint dupláját hozza, és a 2080 Ti is bőőőven lemaradva!!! ...és ez még csak a kezdet!!!
Azt hiszem, ehhez nem kell többet hozzáfűzni, az eredmény magért beszél... Aki meg hitetlen, az legyen, az ő baja!
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

(#1762) Feri7619


Feri7619
tag

elnézést...* Teraflops

(#1763) koko52 válasza kolopele (#1752) üzenetére


koko52
veterán

Én is a Gainwardot preferálom. Jó hűtés, teljesítmény ugyan az. Bár lehet a Strix 150-et hoz ez pedig csak 148-at, de kibírom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1764) Nite válasza koko52 (#1763) üzenetére


Nite
őstag

no es a gainwardnal mi lenne az msi gaming x megfeleloje? mert meg elcsabulhatok :U

Paid my dues!

(#1765) koko52 válasza Nite (#1764) üzenetére


koko52
veterán

Melyik széria?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1766) Nite válasza koko52 (#1765) üzenetére


Nite
őstag

igazabol 20-as 30-as is erdekel, meg nem tudtam eldonteni, hogy 3070 vagy 2080

Paid my dues!

(#1767) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Mikor lesz kapható itthon is a 3080?

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1768) worxland válasza Bennyboy (#1767) üzenetére


worxland
addikt

Ha gyors és szerencsés vagy, akkor ma. 5 percig :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1769) syIex válasza Bennyboy (#1767) üzenetére


syIex
veterán

Elvileg délután 3, de én erre nem vennék mérget.. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1770) koko52 válasza Nite (#1766) üzenetére


koko52
veterán

Phantom, Phoenix

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1771) M.T.


M.T.
senior tag


Forrás [link]

(#1772) worxland válasza M.T. (#1771) üzenetére


worxland
addikt

Szokásos blabla.
RTX 3080 + Ryzen 3950x -> 850 W
Tesztben meg a fenti kombó evett ~ 500-550 wattot. :)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1773) Tengri válasza worxland (#1772) üzenetére


Tengri
senior tag

:K
Én is rákérdeztem ryzen 9 3900x+ rtx 3090-nél elég lesz a 750-es.
Az MSI honlapja is azt írja:
GeForce RTX™ 3090 GAMING X TRIO 24G

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#1774) edward2 válasza s.bala31 (#1754) üzenetére


edward2
addikt

Ja egy két embernek elgurult a gyógyszere ahogy látom. Én is remélem big navi dob valami nagyot, de azt se kell elhinni hogy jóval olcsóbban fogják árulni.

Ma mikortól kapható hivatalosan?

(#1775) Laraxior válasza edward2 (#1774) üzenetére


Laraxior
titán

Die Grafikkarten mit GeForce-RTX-3080-Chipsatz von NVIDIA können ab dem 17.09.2020 um 15 Uhr vorbestellt werden.
(CaseKing)

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1776) syIex


syIex
veterán

Most írtam az Alzának és sajnos tolódik náluk is a 3080... :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1777) sormo válasza hahakocka (#1725) üzenetére


sormo
tag

1-2 éven belül már újabb kártyák jönnek ki...

(#1778) bulikavagyok válasza syIex (#1776) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Remek hír! :( Köszi az infót!

(#1779) syIex válasza bulikavagyok (#1778) üzenetére


syIex
veterán

Sajnos ez van. :(((
Marad a caseking.de, de ott is elvileg csak előrendelés lehetséges szóval az is kérdéses mikor kapom készhez majd.... :O

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1780) arpi6k válasza syIex (#1776) üzenetére


arpi6k
addikt

Kösz az infót. :(

Intel & ATI

(#1781) Laraxior válasza syIex (#1779) üzenetére


Laraxior
titán

Ha sikerül nekem lecsapni rá, akkor felteszem az apróra :))
Egy FE-t mindenképpen be akarok húzni, meg lehet hogy egy Zotacot, azon elég jónak tűnik a cooler.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1782) syIex válasza Laraxior (#1781) üzenetére


syIex
veterán

Nekem az EVGA lesz, mert megtartani akarom nem eladni! :DDD
Ha itthon tudtam volna leadni a rendelést akkor Strix lett volna, de az FTW3 jobban bejön! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1783) bulikavagyok válasza syIex (#1779) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem külföld sajnos nem játszik. :(

(#1784) Tengri válasza Laraxior (#1781) üzenetére


Tengri
senior tag

"lehet hogy egy Zotacot, azon elég jónak tűnik a cooler."

Csak bele ne fuss egy szériahibásba. Náluk ez gyakori probléma. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#1785) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Alza mar 350ezer az msi gaming. Szépen megy fel mindegyik ára.
Most meg a tuf van 295 ert a ventus is 315

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#1786) MegalodonS válasza Laraxior (#1781) üzenetére


MegalodonS
őstag

Nehogy elfelejtsd, a Zotac a vasarlas utan, 30 napot ad,hogy regisztralj az extra garanciara 3+(2)ev!!14:00 ora es vasarolhatoak lesznek az UK-ban,a RTX 3080 sorozat. :C :C

(#1787) Laraxior válasza MegalodonS (#1786) üzenetére


Laraxior
titán

Én mindig mindent beregelek, így nem kell a bolttal kínlódnom, bár a Casekinggel amúgy sincsen ilyen gond. :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1788) MegalodonS válasza Tengri (#1784) üzenetére


MegalodonS
őstag

Az en Zotac GTX 770 AMP-m, meg mindig hibatlanul megy,pedig van benne 1-2 ora :Y Amugy az 5 ev garancia, meg megoldja :K

(#1789) Tengri válasza Dadpool (#1785) üzenetére


Tengri
senior tag

Az elmúlt napokban is folyamatosan ugrált az ára. Volt már 330 fölött is és 310 alatt is. Akkor kell megijedni amikor már elérhető és 400k környékén lesz ;]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#1790) MegalodonS válasza Tengri (#1789) üzenetére


MegalodonS
őstag

£649(Zotac) - £848(AsusROG STRIX GAMING),mar most, az ar ami lathato!!

(#1791) devast válasza syIex (#1779) üzenetére


devast
addikt

Semelyik típusból nem lesz ?

(#1792) marcarc válasza devast (#1791) üzenetére


marcarc
senior tag

Ha lenne se lesz mert ha kapnának is pár darabot házon belül elmegy.

(#1793) devast válasza marcarc (#1792) üzenetére


devast
addikt

Akkor alza kilőve. Marad OCUK. Esetleg más eu-s hely ? caseking az bitang drága.

(#1794) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Az előbb hívtak a PlayIT Store-ból, náluk sem lesz ma semmilyen kártya.

(#1795) Tengri válasza MegalodonS (#1788) üzenetére


Tengri
senior tag

Én egy pár hónapos ZOTAC AMP! Extreme GTX 1080 TI-t vettem itt kéz alól a HA-n. A garanciapapírja egy hazai kereskedéshez szólt, de nem volt sétagalopp mire megkaptam azt ami jogosan járt. Amúgy annak a típusnak amit garanciáztattam egy teljes szériája ventilátor vezérlés hibás volt. Amikor leadtam a kártyát másik 5 kártya várta már a visszaküldést a gyártóhoz és 3 db az enyém előtti közvetlen sorszámosok voltak. Egy ismerősöm 2xxx Zotac-ja volt hasonló problémával visszaküldve.
Azóta MSI-t veszek.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#1796) MegalodonS válasza devast (#1793) üzenetére


MegalodonS
őstag

Egy parat irtam regebben!!

Scan,Ebuyer,OCUK,Novatech,CClonline,itt azert lehet majd szerintem talalni :D

GL HF :K

(#1795) Tengri

Vannak ilyen sorozatok,remelem a 3080 nem szenved majd ilyet :Y

(#1797) Kaci84


Kaci84
őstag

Valaki tervez előrendelni külföldről? Na mondom az igét.
A FT- Eur váltáson elmegy 5-6e Ft biztosan. Akkor ott van még az extra szállítás a magyarhoz képest az is lehet 2-3e Ft. Eladásnál majd itthon 10-20e Ft biztosan kevesebbet ér majd a külföldi gari végett. Megéri, hogy elöbb legyen meg? A külföldi bolt se tud konkrétat igérni és amire ideér lehet itthon is lesz vagy max pár nap hijján. Szerintetek megéri?

(#1798) syIex válasza devast (#1791) üzenetére


syIex
veterán

Szériára értették szóval ma biztos nem és nem tudni mikor. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1799) syIex válasza devast (#1793) üzenetére


syIex
veterán

Az sem olcsóbb egyébként szerintem. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1800) bulikavagyok válasza Kaci84 (#1797) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem nem. Árban nem jössz ki sokkal jobban, plusz megnyugtatóbb a hazai gari. Első szériás terméknél különösen ajánlott szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.