Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Kansas válasza Kansas (#1649) üzenetére


Kansas
addikt

DLSS kapcsán érdekelne a válasz a következő kérdésekre:
- 4K+DLSS mennyivel szebb egy natív 1440p-ben renderelt képnél(tudtommal 1440p-ben renderel a DLSS)?
- 4K+DLSS mennyivel gyorsabb egy olyan 1440p-s képnél, amit post process filterrel vagy egyéb extra setting(pl. FXAA) használatával küllemre azonos szintre hoztak?

Mert ha nem jelentősen, akkor köszi, de DLSS nélkül, csak a felbontást és a settingeket babrálva bármilyen kártyán lehet gyorsulást elérni, és eddig is lehetett...

(#1650) sylex1: parancsolj, ezért. szvsz parasztvakítás, szubjektíve nem látom, hogy többet tudna mint amit nélküle is össze lehet hozni
"ami által az RT funkció meg jobb" nem jobb, az RT-n nem változtat semmit, a felbontást veszi vissza és utána próbálja visszaokosítani egy HW-támogatott AA metódussal, persze hogy gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1652) kolopele válasza Varázslóó (#200) üzenetére


kolopele
nagyúr

A lényeg, hogy lesz végre normális 4k kártya a 3090 személyében, nem? Erre várunk elég sokan már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#1653) gbors válasza Kansas (#1643) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja igen, a Hardware Unboxed videót még egyszer végignézve kiderült, hogy 1440p-ben nem CPU bottleneck van, hanem az új design sajátosságai miatt 4K-ban és afölött jön elő a teljesítmény egy része

Nem jók a következtetéseik (leírtam itt), erre ne építs nagyon.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1654) Kansas válasza Kansas (#1651) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, mielőtt kényszeres fikázással vagy anti-NV hozzáállással vádolna bárki:
- ez a 30% a jelenlegi csúcs és az előző csúcs konzumer kártya közt teljesen rendben van, kb. ennyit vártam, szép előrelépés, valamivel alacsonmyabb árszinten
- ami ellen ágálok, az az hogy a valós számok ismeretében sem képesek egyesek belátni, hogy túl lett hype-olva a cucc, és Jensen össze-vissza hazudozott(pont mint a Turing bemutatójakor)
- a 2080Ti-kat egyikre sem érdemes lecserélni, olyan áron legalább is semmiképpen, amibe pár opportunista kókler próbálja beleugratni a Turing-tulajokat
- a számomra legfontosabb előrelépés az hogy egy 3080-nal már úgy tűnik, hogy végre tényleg minimális kompromisszumokkal lehet normális fps-sel 4K-ban játszani, MS Flight Sim-hez meg 3080 musthave már a stabil 30fps-hez is 4K-ban(már annak, aki arra gyorsul)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1655) GalaHU válasza Albigator (#1636) üzenetére


GalaHU
őstag

Bocs, csak elkapott a lendület. :)

Amúgy nem értem a teljesítményért károgókat, világos volt hogy ez egy 4K-s kártya lesz, ott 25-35%-al többet is tud, nincs kérdés. Végre meglesz mindenütt a stabil 60fps, sőt HDMI 2.1-en akár fölé is tud menni. Én ezt várom nagyon hogy kipróbálhassam az LG C9-emen.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1656) Balazska90


Balazska90
tag

Vannak már tesztek?

[link] wow.
Azért első blikkre a 3090 közel sem duplázza a 2080ti-t pedig voltak ilyen hangok is hogy + 80-90 % stb. RDR2 alatt mondjuk iszonyat mit megy..ott majdnem megvan a dupla. Az igen...

[ Szerkesztve ]

(#1657) Kansas válasza gbors (#1653) üzenetére


Kansas
addikt

Meglátjuk, több teszter is ígért direkt erre kihegyezett tesztet, illetve majd a 3070 megjelenésekor kiderül.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1658) Yany válasza Kansas (#1651) üzenetére


Yany
addikt

A quality DLSS esetenként a natív 4k-nál is szebb képet eredményez, de valójában ha csak 90%-osan megközelítené is cserébe a kvázi dupla sebességért, már akkor is azt mondanám, hogy fer ajánlat. Az egyetlen valódi gond a DLSS-sel nem a minősége, hanem a támogatottsága. Szóval valójában de, ha van elérhető DLSS, biztos használom is. Nem úgy, mint anno a a Radeonokon bevezetett MLAA-t, ami akkora orbitális kamu AA, hogy nem értem, miért nem kaptak a nyakukba egy jó kis class action-t miatta. A RIS ahhoz képest egy megváltás, holott az is csak egy post-process. A DLSS egész más ligában játszik, csak terjedjen el jobban. (a 2.0-sról beszélek, amihez bőven találsz nagyon jó anyagokat a yt-on, még HUB-ék is csináltak róla jó kis elemzést)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1659) Kansas válasza Yany (#1658) üzenetére


Kansas
addikt

Mit szívsz, hogy dupla sebességet haluzol? 20% különbség sincs DLSS be és kikapcsolt állapota melletti sebesség közt.
A natív 4K-nál szebbet is max valami halucináció okozhat, objektíve csak képminőség-csökkenés van(nettó adatvesztéssel jár az eljárás), még az új DLSS mellett is - ez egy sebesség-növelő feature, másra nem jó.

No, látva a módosításokat, itt fejeztem be veled a társalgást, láthatóan lövésed nincs arról, mi az antialiasing, és hogy a RIS egyáltalán nem antialiasing, hanem egy sharpening filter, semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz azon kívül, hogy a RIS-t egy minimális AA-val nyakon öntve DLSS-szerű eredményt lehet elérni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1660) Kansas válasza Balazska90 (#1656) üzenetére


Kansas
addikt

Megvan a 80-90%, csak épp a 1080Ti-vel szemben... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1661) Yany válasza Kansas (#1659) üzenetére


Yany
addikt

Néztél is meg anyagot, vagy csak hadonászol a levegőben és fölényeskedsz tudatlanul? Épp te linkeltél HUB videót. Nézd meg a revisited anyagukat, hogy a 4k Quality DLSS mit hoz tempóban és minőségben, de tessék körbenézni máshol is, rengeteg anyag van már. Nem szeretem a stílusodat.

szerk.: A másik, hogy tessék rendesen elolvasni, amit írtam. A kvázi jelentését is kikeresheted, stb. A lényeg, hogy felületesen olvasol és/vagy értelmezel, majd magas lóról beszélsz. Ilyenkor mindig azt javaslom: mély levegő, nyeljél kettőt és csak utána írj. Én is tévedhetek persze, de ahogy figyellek, nagyon gyakran írsz totálisan rossz következtetéseket. Jogod van hozzá, csak idomuljon hozzá a stílusod is pls.

Mit szívsz, hogy dupla sebességet haluzol? 20% különbség sincs DLSS be és kikapcsolt állapota melletti sebesség közt.

Azt a videót, amit linkeltél, tuti, hogy megnézted? Ez már a második tárgyi tévedésed. Két hsz-en belül és ugyanazon az anyagon csúszik el. Biztos, hogy nem látsz 20%-ot sem? No, mégegyszer... tuti megnézted a korábbi anyagokat?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1662) b. válasza Kansas (#1654) üzenetére


b.
félisten

a jelenlegi csúcs az a 3090 de mindegy.
Jensen nem hazudott, egy elméleti értéket közölt, amit ha optimalizálnak akkor ki lehet használni. A DOOM konkrétan 85 % és 93 % kal gyorsabb a 3080 kártyán mit a 2080 Super és 92 -103% a 2080 normalhoz nézve a mai teszt alapján és optimalizáltás nincs, se RT se DLSS ebben. Ez egy játékfüggő dolog lesz, mennyi lesz az annyi. [link]


Idővel jönni fognak olyan játékok egyre nagyobb arányban, amik ezt ki fogják használni, főleg az új konzolokkal majd.
A vega 64 kártyát érdemes lecserélni egy 5700 XT re plusz 20 % miatt? Mégis megtették rengetegen.2080 Ti-t miért ne cserélné le valaki + 30 % teljesítményért, jobb RT teljesítményért és jövőt állóbb architektúráért, IO Támogatásért ha annyiért el tudja adni amennyiből vesz egy 3080 kártyát?

és igen kényszeres fikázás amit csinálsz, nem kicsit túltolod .Azt gondolod te látod csak a fáktól az erdőt.
Yany meg aztán végképp nem az a fickó akivel nem lehet észérvekkel diskurálni,de úgy átom neked még őt is sikerül lehúznod.
Amúgy itt van amiről Yany beszélt, lásd mire is utalt :

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1663) Kansas válasza Yany (#1661) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, megnéztem azokat az anyagokat, te láthatólag kevésbé, vagy értelmezés nem megy.
Ezen a ponton nagyon nem izgat, mennyire szereted a stílusomat. Tényeken vitáztunk... volna, ha tisztában lettél volna velük.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1664) koko52


koko52
veterán

Milyen szar vétel egy 180k- val olcsóbb kártya ami még gyorsabb is 20-30%-al mint a 2080ti (ex) csúcs. És még csak nem is csúcs, közép-felső.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1665) Kaci84 válasza Kansas (#1654) üzenetére


Kaci84
őstag

Abszolút így gondolom én is. Továbbá szerintem sem a CPU limit miatt kisebb a külömbßeg 1440p-ben. Elég megnézni az FSP szamokat 1-1 játeknál. Ki lehet próbálni kisebb felbontasokon a regebbi kártyakat símán tudnak 160-200 vagy több FSP-ket csúcs procikkal.
Továbbá az is elgondolkoztató hogy arányaiba hiába adja ki a matek hogy megéri a 3080 sok juzer elgondolkodik vajon megéri-e rádobni a +100ast a 2080Ti-re amikor gyakorlatilag az is elég. Persze ez már nagyon egyénfüggő. Aki régen 2080Ti-t vett az meg 3090-et vesz. Mindegy majd kiderül.

(#1666) zsid válasza edward2 (#1644) üzenetére


zsid
senior tag

Chill. Amint megjelenik a digitecnél rendelhetőként a 3080 és a 3070 akkor a most 0 licites 2080-ak és 2080Ti-k ára bőven fog még esni a Ricardon :DDD

<tRucKdriFteR>

(#1667) Kansas válasza b. (#1662) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, ha fél lábra állok, letakarom a bal szemem és a jobbal enyhén hunyorítok, akkor a VW is Audinak látszik... normális esetben azért van különbség.

Ha a jelenlegi csócs a 3090, akkor ez eddigi csúcs meg a Titan RTX volt... de tényleg mindegy. Csak NV már megint a nevezéktanával próbál ködösíteni, amit rengetegen beszoptak...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1668) Kaci84 válasza b. (#1662) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké ha így allunk hozzá sok AMD kártya is sokkal erősebb ha ki lenne lett volna használva a tudása vagy az ereje.

(#1669) yericho800 válasza Kansas (#1654) üzenetére


yericho800
aktív tag

+1
:K

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#1670) Dare2Live válasza Kaci84 (#1665) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Megfigyelésem/tippem szerint akik 2080TIt vettek azoknak nem szokott nagy gondot/lelkiválságot okozni a 3080/3090 kipengetése...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1671) b. válasza Kaci84 (#1668) üzenetére


b.
félisten

Pontosan. csak itt a 40 % szinte garanált előrelépésben minimum bárhogy is van kihasználva a tesztek szerint. A CB teszt szerint az Anno 1800 volt a leggyengébb a 2080 Ti hez, 11 % kal. ott is túlment rajt. és a másik véglet a DOOM.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1672) Albigator válasza GalaHU (#1655) üzenetére


Albigator
őstag

Semmi gond.

Ha valaki csak a kommentem olvasta el, valóban teljesen félreérthette.. :D

(#1673) Kaci84 válasza b. (#1671) üzenetére


Kaci84
őstag

En akárhogy is néztem átlagba 26% jött ki 4K-n. 1440P Kombóba meg 21.5%. Oké értem én majd Driver meg majd kihasználtság de ez továbbra is egy talán és egy majd. Na meg érdekes módón itt készpenzen vesszük AMDnél ugyanerre meg legyintünk.

(#1674) ladyka válasza Dare2Live (#1670) üzenetére


ladyka
csendes tag

ha a jelenlegi 2080Ti -mat nem kéne gariztatnom nem gondolkodnék cserén :). A garanciában bízom, hogy nem javítanak hanem levásárolhatom és akkor egy 3080 lesz 21:9 1440p monitorral. Ha megjavítják egyenlőre marad minden a mostani állapotban(így is elég az ereje)
Nyilván vannak akik könnyen kipengetik és vannak akik nehezebben, de jelen esetben inkább egyel vissza váltanék +30%ért mindsem még 300-500 eurót fizessek a (tipp)40-50%ért

(#1675) edward2 válasza zsid (#1666) üzenetére


edward2
addikt

meglepő amúgy, hogy digitecen nincs kint semmi. Ők azért mindig élvonalban szoktak árakat meg elérhetőséget közölni. :F

(#1676) zsid válasza edward2 (#1675) üzenetére


zsid
senior tag

Biztosan még nincs készleten.

<tRucKdriFteR>

(#1677) BiP válasza Kansas (#1649) üzenetére


BiP
nagyúr

én úgy néztem, hogy 3080 vs. 2080Ti, mennyivel gyorsabb, és az RT-nél volt a legnagyobb a gyorsulás.
De a te megközelítésedben is az jött ki, hogy gyorsabb az új RT.
+20% javulás, az lehet, hogy nem váltja meg a világot, de Te nem is ezt mondtad:
"Ráadásul az első tesztekl alapján nem tűnik úgy, hogy RTXv2 magok érdemben hatékonyabbak lennének a Turing-féle RTX magoknál"
20% javulás szerintem érdemi javulás. Nincs rá egzakt szám, mitől számít érdeminek, szerintem javult.

(#1651) Kansas: Nem vagyok a DLSS híve, mert trükközéssel éri el a javulást, hogy nem eredeti felbontásban (pl.4K) renderel, hanem kisebben, így érhet el sebességnövekedést.
Viszont valahol meg mégis ott motoszkál, hogy ha ezt észrevehető minőségromlás nélkül megoldja, akkor végülis csak nyer az ember a dolgon.

(#1654)Kansas : Jensen most is túlzott, a vérében van, csak most kisebbet lódított, mint a 20-as gennél, mert akkor egy nagy lufi volt, most viszont valóban van komoly teljesítményugrás is mögötte.
És ezt a részét kommunikálod furán. Most azt írod, hogy +30% oké, rendben van, mégis úgy érződik a szavaidból, mintha nem.
Pedig nézd azt, hogy a sima újgen xx80 ver 30%-ot az előző xx80Ti-ra, és az masszív.
(főleg a 1080Ti vs. alig gyorsabb 2080 fényében.)

(#1678) b. válasza Kaci84 (#1673) üzenetére


b.
félisten

hát akkor ne akárhogy nézd :DDD :
CB teszt : [link]
De a világ nem csak 2080 Ti tulajokból áll amúgy ,sőt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1679) edward2 válasza zsid (#1676) üzenetére


edward2
addikt

Még arra leszek kíváncsi, hogy a készleten lévő 20xx sorozattal mi lesz? Ilyen árakon beragadnak örökre vagy valami masszív leárazás lesz?

(#1680) Yany


Yany
addikt

Kíváncsi leszek, hogy a holnap debütáló custom kártyák hogy teljesítenek, az elég jó képet adhat arról, hogy egyáltalán mennyi tartalék maradt a jelenlegi szilícium lapkákban, vagyis, hogy mennyire jó a kihozatal, illetve mennyire hajtotta ki az NVIDIA a specikből a szusszt. Az pedig egy kis spekulációnak ad teret, hogy mennyire tart a konkurens termékektől.

Mindenesetre nálam ez a generáció most elég telitalálat: 2080 (Super) árban 2080 Ti-nál is minimum 20, de sokszor 40%-ot is meghaladó sebesség, gyönyörű kivitelezés, halk(abb) hűtés. Jen-Hsun ígéretei természetesen túllőttek, de aki ezen meglepődött, az még nem látott VGA debütöt életében. Ajánlom sokkterápiaként a Vega bevezetését, utána toleráns lesz az "up to" és "2x" kifejezések valóságtartalmának alacsony szintjére.

edward2, mondjuk kérdés, hogy mekkora készletek lehetnek, mert azért az NVIDIA-t nem érhette váratlanul sem az ár, sem a teljesítmény-ugrás, minimum leszólt a partnereknek, hogy óvatosan a rendelésekkel. :DDD ...vagy nem. :DD

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1681) zsid válasza edward2 (#1679) üzenetére


zsid
senior tag

A 2gen Ryzen érkezésekor a 2000-resek leárazódtak, az 1000-resek meg nagyjából eltűntek a készletről. Gondolom itt is hasonló lesz majd, elvégre mókás lenne ha a 2080ti drágább lenne mint a 3080 :D

<tRucKdriFteR>

(#1682) zebra_hun válasza b. (#1678) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nekem sokat jelent a 0.2%-os teszt ott. Van pár játék ahol a 2080ti jobban teljesít :)

(#1683) Kansas válasza BiP (#1677) üzenetére


Kansas
addikt

+30% összteljesítmény nagyon jó, +20% RT teljesítmény nem akkora szám, mert az összteljesítményben töredékét számít csak(ugye a 40% 20%-a az összességében csak 8% - nem semmi, de nem váltja meg a világot).

"a sima újgen xx80 ver 30%-ot az előző xx80Ti-ra, és az masszív." - látom, téged is behúzott NV CEO a susnyásba a nevezéktanos trükközéssel. Azzal, hogy a Titan utódot betette a számozott konzumer lineup tetejére, egy olyan elnevezéssel(*90) ami az előző négy(!) generációban(GTX 690 esetében volt utoljára) nem volt használva, pillanatnyilag teljesen elhagyta a Ti jelölést a modellpalettáról, ráadásul fenntartja a reményt a népben, hogy esetleg még jöhet akár egy Titan kártya is felülre(vajon mennyiért, ha a 3090-et 1500 dodóért vesztegeti, ha jön fölé még valami, máris nem olyan jó az árazása).
Az egyetlen kártya aminek a helye egyértelműnek tűnik, az a 3070, amiről viszont még majd' egy hónapig nem fog kiderülni, pontosan mit tud.
Az én gyanúm az, hogy ezt az egészet arra használja, hogy kedvére buherálhassa a termékpalettát attól függően, végül mit tesz le az asztalra az AMD az RDNA2 lineupban.

Teszem hozzá, marhára remélem hogy az AMD végre lerak egy full lineupot az asztalra, mert mióta megjelent a Vega, az AMD lineupok és előd-utód viszonyrendszer még ennél az elnyomott NVidia trükközésnél is zavarosabb volt...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1684) Yany válasza b. (#1678) üzenetére


Yany
addikt

Atyaúristen!

Most nézem, hogy 4k-ban durván két és félszer gyorsabb egy 3080-as a Vega64-esemnél. :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1685) Kaci84 válasza b. (#1678) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen nem 2080Ti tulajokból áll, de akinek gyengébb van annak meg még meszebb van a 3080. A fáma arról, szól, hogy többet ígértek és a Júzerek többet vártak. Továbbá rettentő ingerlően oszották az eszet a régi kártyák hirdetései alatt. Mint mondtam igen létezik driver javítás és játékoptimalizálás, de ez megint csak majd. Ez megint egy gyengítő tényező. Teljesítmény tekintetében pedig az átalgot kell most nézni nem pedig állandóan a Doomot mutogatni. Az általad linkeltben is kisebb számokat láttam, de én a Techpowerupot hitelesebbnek tartom a játék merítés is nagy.

(#1686) Kansas válasza Kaci84 (#1685) üzenetére


Kansas
addikt

A TPU-val az a baj, hogy ugyanannak a listának a két mért értéke közt évek telnek el, és nem nagyon frissítik se a drivereket, se a játékcsomagot, hogy nehogy meg kelljen válniuk, vagy aktualizálniuk kelljen a hatalmas adatbázisukat.
Egy-egy tesztjük önmagában jobbára hiteles, az "örökranglistájuk" ellenben sántít baromira...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1687) Kaci84 válasza Kansas (#1686) üzenetére


Kaci84
őstag

Pont ezért aki gondolja nézzen rá az aláírásomra, mert ahogy elérhető lesz a cucc már adom is a gázfröccsöt az Octaviának és megyek a kártyáért. i9 10900K pipa, 2080Ti pipa, fogymérő pipa, 14 játák betöltve pipa, már csak a 3080 hiányzik. Az eddigiekhez hasonló formában csinálok septiben egy hiteles tesztet. Mivel sajnos én még nem vagyok lefizetve.

(#1688) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Imádom ezeket a kommenteket amik arról szólnak, hogy nah tessék megmondtam, hogy sehol se lesz 2x2080RTX teljesitménye!! Haló? Eddig hány gpu került olyan marketinggel a piacra, hogy az 100% igaz volt? Tegyük hozzá van játék ahol ez a 200% amúgy igaz :U
Nagyon megy itt a fullba tolom a kretént szitu. A megszokottakhoz képest elég nagy előrelépés amit a 3080-al elért az nVidia. Rég volt ilyen teljesitmény növekedés de tény, hogy ezt segitette a 20-as széria 0% bonusz teljesitménye RTX nélkül mérve persze. Bírom, hogy anno betámadtatok, hogy mi az hogy a 1080Ti eddig bőven elég volt mindenre most meg jaj a DLSS meg RTX az nem számít csak a rasztert kell nézni :U
AMD se jobb ugyanúgy kamuznak, mondom ezt úgy hogy volt 1080Ti,RTX2080 és 5700XT -m.
AMD-nek semmi hardvere ami hozná a 2080,2080S és 2080Ti szintet. Majd most szerintetek lenyomják az nVidiát teljesítménybe? Úgy szidjátok itt az nvidiát mintha nem értenétek, hogy 2080Ti +20-40% teljesitmény 700USD MSRP -val! Ez nagyon jó! Persze itthon kevésbé ahol +50% lesz rajta, 27% +magyar boltok 90%-a mocskos sokat rátesz.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1689) Dare2Live válasza Kaci84 (#1673) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"En akárhogy is néztem átlagba 26% jött ki 4K-n."

Mutasd már azokat a teszteket ahol átlag 26% jön ki 4Kn. CBn 35%, TWn 37%al erősebb átlagban.

Itt a leggyengébb. [link]
De még itt is 32%al erősebb 4Kn átlagban a 3080 mint a 2080TI.
Mielött matek probléma bejönne: 76*1.32=100.
És akkor a DLSS 2.0át nem említettük, vagy hogy driver vonalon 3080ban még van tartalék.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1690) Yany válasza Kaci84 (#1685) üzenetére


Yany
addikt

Azt feltételezed, hogy akinek gyengébb van, annak azért gyengébb, mert nem tudta kifizetni? Mire gondol itt a költő? Ha ezért írod, hogy "még messzebb", akkor általánosítás esete forog fenn, amivel nagyon mellé lehet lőni. Hogy ne menjek messzire, akár nekem sem gond a 3080, de a 2080 Ti kiemelkedően gáz ár/érték mutatója és a gigantikus árcetli együttese nem igazán volt vonzó ajánlat. A Vega 64-et is akciósan vettem OCUK-ból. Szóval attól, mert valakinek nincs 2080 Ti, nem jelenti azt, hogy egy egyébként is jóval olcsóbb 3080-asra ne telne neki. Vagy most valami más miatt írod, amit nem tudok megfejteni. :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1691) Kansas válasza Kaci84 (#1687) üzenetére


Kansas
addikt

A teszt nem csak attól lesz hiteles, hogy le vagy-e fizetve, hanem legalább annyit számít a módszertan is - nézd csak meg, GN mennyire aprólékosan kidolgozza és finomítja a sajátját, hogy szakmailag rendben legyen... de még az is félrevihet, ha az átlagok számításakor nem mértani hanem számtani közepet veszel.
Szóval hajrá, sok sikert, majd küldj linket!

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1692) AsakuraDave válasza Dare2Live (#1689) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Biztos 1080p-ben nézte...
2080Ti és felette 4K játékra vannak tervezve illetve 4K-s teszten fogja kiadni a 2 GPU teljesitmény különbségét de ezt úgy se fogják elfogadni, tudnak fröcsögni azon, hogy 1080p-n csak 110%-ot tud :))

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1693) BiP válasza edward2 (#1679) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem azokat fogják az idei Black Friday-en nagyonmagas%-os akciókban kiszórni, 450-500e-es cédula áthúzva.

(#1683) Kansas: látom, téged is behúzott
Nem, nem húzott be. Attól még, hogy a 3090 egy Titán utód, (igen, tudok értelmezni én is), és a 3080 most a jelenlegi csúcs konzumer, attól az még egy x80-as. (ahogy anno a 1070 és 1080 is önmagában jött, később jött a Ti).
Sőt, hogy te magadat idézzelek: "(#1621) Kansas: 3070 egészen pontosan a 2070 árában jön,"
Tehát a 3070 az 2070 utód, a 3080 meg 2080 utód, nem pedig 2080Ti utód.

RT: +20%: szerintem meg az, hogy 50% helyett csak 40%-ot veszít az RTX on, szerintem jó arány. (hiszen mindezt alapból magasabb fps-ek mellett produkálja, tehát nyers RT teljesítményben nagyobb az ugrás, mint 20%.).
Mindegy, tekintsd nyugodtan kevésnek, nekem nem fáj.

Abban viszont egyetértünk, hogy én is szurkolok az AMD-nek, hogy letegyen egy _erős_ full lineup-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1694) b. válasza Kaci84 (#1685) üzenetére


b.
félisten

Mi mi? Azt gondololod azért vannak sokan 2070 vagy pascal / vega kártyán mert nem tudnanak megvenni erősebbet? Biztos van ilyen is.
Az előző genben is a 2080 ig láttam értelmét a kártyák ár / értékének most is addig látom.Az aki egy CEO bemutató slideja és ígéretei alapján vár bármit is a valós tesztek helyett megérdemli a nyűgjét. Amúgy ki az ki azt gondolta volna hogy ekkora előrelépés lesz ebben a generációban? ( egy embert tudok )ne hülyéskedj már hogy te azt gondoltad augusztusban hogy a 3080 az előző 2080 ra ráver 60-80 % -t mert ezt nem iszem el. Nevetséges és tipikus mentalitás mikor valakinek semmi nem elég jó. Úgy érzem teljesen más mozit nézünk mi meg te kansassal.
Szomorkodjunk azon hogy egy CEO marketingen egy elméleti számot közölt és búslakodjunk hogy csak 60-80-90 % kal erősebb az előző gen azonos kártyájához képest, ez a jó mentalitás. :DDD
De vegyünk AMD-t mert ők 20 % -t léptek előre az előző generciós vega 64 hez képest és ugyan annyiért adják. érdekes szemlélet....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1695) Kansas válasza BiP (#1693) üzenetére


Kansas
addikt

"tekintsd nyugodtan kevésnek, nekem nem fáj."
Megmondom neked egész pontosan, miért keveslem: mert engem is behúzott annyira a hype, hogy reménykedjek benne, Jensen nem minden ponton hazudott, és legalább a 3070-nek RT mellett meglehetett volna a 2080Ti teljesítmény... úgy szurkoltam neki pedig... de nem úgy tűnik, hogy átlagban meglehetne... talán majd Doom-ban... mea culpa...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1696) Yany


Yany
addikt

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1697) Dare2Live válasza b. (#1694) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A 3070/3080 az elmúlt 10-15év talán legnagyobb teljesítménybeli ugrása. De biztos, hogy dobogón van.
De megy a sírás.
Vicc.

Amikor az 1080 kijött az nem verte ennyivel a 980TIt pedig a Pascal is baromira nagy előrelépés volt.

Sírni max az árak miatt lehet. Amiben viszont a forint ereje is rendesen benne van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1698) Yany válasza b. (#1694) üzenetére


Yany
addikt

Ezt a picsogást én sem értem. Van egy kártyánk, ami generációról generációra végre(!) képes volt azonos árszinten 60~80%-kal nagyobb teljesítményt nyújtani. Ez nonszensz, hogy még nyűglődünk is ezen. De bezzeg majd az RX... hehe, legyen úgy!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1699) hahakocka


hahakocka
senior tag

Ezek alapján AMD simán hozni fogja a 3080 -at mert azt is mondták tesztelők hogy kb 2db 5700xt nek felel meg és pont ezt ígérték már korábban erőben a Big Navi-ra. Kérdés alacsonyabb lesz a melegedése, a fogyasztása az ára. Mivel 7nm+ on vannak így azért esélyes. S kisebb méretű is a gpu a 3080 hoz képest.

(#1700) syIex válasza Yany (#1696) üzenetére


syIex
veterán

De ő is mondta, hogy az igazi baj vele az, hogy többet igértek, de amit kaptunk is borasztó nagy előrelépés az elődhöz képest.
A 3080 és a 2080 Ti összehasonlítás pedig azért nem állja meg a helyét, mert nyilván a 3080 Ti (valamikor tavasszal gondolom) lesz az ami a helyett jött és nem pedig a mostani "sima" verzió. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.