Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arabus


arabus
addikt

jó lett.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#2) Bandit79


Bandit79
aktív tag

..ha az az árgrafikon közel valós ,akkor nem rossz..

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A bemutató alapján iszonyat kemény lett az új gen. :Y

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) .mf válasza Bandit79 (#2) üzenetére


.mf
veterán

Nem rossz, de nem is jó.
Nem rossz, hogy a 3070 nem drágult tovább, mégis egy jelentős ugrás, az előző topját hozza; kevésbé jó hír, hogy maradnak a magas árak, pár éve még a top (1080) jelent meg 500 USD-s áron, itt pedig ez a középkategória, ami felett már most van 2 kártya, aztán még jöhetnek a Ti / Super verziók is később.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) LGG555 válasza GodGamer5 (#3) üzenetére


LGG555
aktív tag

A bemutatók mindig ilyen szépek, majd a valós tesztek többet mutatnak, viszont 800 dollárt a közepes kártyáért az adjon aki milliárdos.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#6) m0h0senator válasza LGG555 (#5) üzenetére


m0h0senator
őstag

Miért? Én azt fogok venni de nem vagyok milliárdos most akkor mivan? :F

An odyssey through the realm of consciousness.

(#7) imi123


imi123
őstag

A Cuda mag számok tutik?Kicsit sokallom.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#8) edward2 válasza LGG555 (#5) üzenetére


edward2
addikt

Közepes? Ezt hogy hoztad ki?

(#9) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

ezek után - bezuhannak majd a használt és az előző gen-es GPU árak.
Lesz még itt nagy akció és készletkisöprés.

Mottó: "A verseny jó!"

(#10) Habugi


Habugi
addikt

700$ a 3080 és itt egy apró DF teszt is: [link]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#11) Bandit79 válasza LGG555 (#5) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Mihez képest közepes? Az AMD-hez viszonyítva nem is annyira közepes.. :)

(#12) Gausz


Gausz
aktív tag

Miért nem próbálnak meg az igényeknek megfelelő kártyát csinálni? Most néztem steam hardware-statisztikáját: a userek 65,5%-a 1920*1080ban játszik:

A felső 10%nak készülnek a 300W-os kazánok??? Miért nem tudnak a megfelelő helyre koncentrálni, és 100W-ból kihozni, amit kell? Na persze, az nem is 700$-ba kerülne.

(#13) S_x96x_S válasza imi123 (#7) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A Cuda mag számok tutik?Kicsit sokallom.

szerintem jók ..
10496; 8704 ; 5888

Mottó: "A verseny jó!"

(#14) MaraTóni válasza LGG555 (#5) üzenetére


MaraTóni
tag

Közepes kártya? Laza, ahhoz képest hogy a konkurencia még csak böfögni sem fog tudni semmit sem, ami akár csak a közelébe ér, és radásul marad a 700$-os ár, pedig ha "szemetek" lennének még emelhetnének is...
Szerintem +70-100% teljesítmény, RT alatt meg akár 3x-os is, nem rossz ugyan azért az árért amibe a 2080-as fájt. Persze ez jelentősen degradálni fogja a 20xx széria árait, de az AMDnek is csökkentenie kell a jelenlegi cuccok árain, ha akarnak eladni valamit október-november magasságától kezdve.... ;]

(#15) torma1981 válasza Gausz (#12) üzenetére


torma1981
veterán

Majd mostantól nem. Elérhetővé vált a 4K. :D :P VÉGRE.

(#16) LGG555 válasza Bandit79 (#11) üzenetére


LGG555
aktív tag

Nem az AMD -hez hasonlítunk hanem a józan észhez, a 3080 nem éri meg a 800 dollárt.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#17) imi123 válasza S_x96x_S (#13) üzenetére


imi123
őstag

Közben láttam hogy ez hivatalos.Azért ezek fognak fűteni rendesen.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#18) adamssss válasza Gausz (#12) üzenetére


adamssss
veterán

Mert a profit es a presztizs nem ott van. Ennyi pont. Akiknek sok vegyenek regebbi olcsobb vga-t. A sirast meg lehet a sarokban folytatni. Otthon.

A kartyak meg brutalisak. A tulajok boldogok lesznek veluk. Le a kalappal az nv elott.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19) LGG555 válasza MaraTóni (#14) üzenetére


LGG555
aktív tag

A teszteken jó ha felét tudja hozni amit itt láttunk.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#20) bestyen válasza Gausz (#12) üzenetére

Először mindig a felső kategóriát mutatják be.

(#21) Balu77


Balu77
őstag

Kíváncsi vagyok hogy a 3060 mikor fog felbukkanni és persze a fogyasztása milyen lesz. Azért a 3090 350W-os fogysztása elég brutál.
Közben a tőzsde is áraz, az nv részvényárak szépen kúsznak felfelé, miközben az nv a legutolsó negyedéves jelentésében jelentősen felülmúlta a várakozásokat. És ebben nem is az asztali gaming szegmens, hanem inkább az adatközpontok voltak a húzók. Most ha a gaming szegmensben is durrant egy nagyot, olyan sikercéggé nőhet akár a befektetők körében, mint az Apple, vagy Tesla. Már csak az Amd-nek kell valamit felmutatni, de ezek mellett nem lesz könnyű dolga.

izé

(#22) Bandit79 válasza Gausz (#12) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Neked meg mi a bajod, ha kisebb új vga-t akarsz ,akkor vársz türelemmel... :)

(#23) torma1981 válasza LGG555 (#19) üzenetére


torma1981
veterán

Már van teszt.

https://www.youtube.com/watch?v=cWD01yUQdVA&feature=youtu.be

Amit mondtak igaz lehet. Nem kamuztak.

[ Szerkesztve ]

(#24) K0vasz


K0vasz
aktív tag

engem személy szerint a nyers erő kevésbé érdekel (én is a fentebb említett "kétharmadhoz" tartozom, aki fullHD-n játszik), sokkal inkább a ray tracing izgat most, és bár nem akkora az előrelépés, mint amit pletykáltak, de ez a másfél-kétszeres gyorsulás még így is azt jelenti, hogy egy 3060 RT teljesítménye egy picivel a 2080S RT teljesítménye fölött lesz, ami azért nem rossz

összességében pedig remélem, hogy az AMD felkötötte a gatyáját, mert ha ezek után a big navi maximum az új széria alsó felével lesz pariban, az nagyon csúnya lebőgés lesz

(#25) syIex


syIex
veterán

Gyere ram 3090! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#26) MaraTóni válasza imi123 (#17) üzenetére


MaraTóni
tag

Elég jónak tűnik ez az új fajta hűtés, azért kíváncsian várom majd a teszteket hogy igaz is e, amit elmondtak róla. No meg a custom kártyákra is rálesek először, mielőtt döntenék milyen 3080-ast veszek, de engem megvettek az tuti. 2080-asról is érdemes váltanom, ez nem kérdés. 1440p-ben, full max grafika+RT innentől kezdve folyamat 60fps garantált.

(#27) frame120 válasza Gausz (#12) üzenetére


frame120
tag

Készülnek azokra az igényekre is kártyák. Jelenleg az 1660ti ilyen. Valószínűleg a következő generációban is jön majd fhd-ra való kártya 3050 vagy hasonló számozással.
Viszont vannak játékok, ahol a 4k 60fps már nincs meg ultrán egy 2080ti-al sem(rtx-el meg főleg nem). Nem baj, ha ki szolgálják azt az igényt is. Nem kötelező 4k-ban játszani, nem kötelező megvenni a fél milliós kártyát, én sem teszem. Ettől még elfér.

(#28) S_x96x_S válasza Gausz (#12) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Miért nem próbálnak meg az igényeknek megfelelő kártyát csinálni?
> ... 1920*1080

neked mi az igényed? :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#29) GodGamer5 válasza S_x96x_S (#9) üzenetére


GodGamer5
addikt

Várom már az 5700xt-ket az aprón 100k alatt... :D

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#30) MaraTóni válasza LGG555 (#19) üzenetére


MaraTóni
tag

Én úgy látom hogy 4k-ban van meg 70-100% plussz, elég csúnya verés lesz ez most.
Az NV nem gyengén több pénzt tud áldozni fejlesztésre, és ez most úgy érzem meghozta gyümölcsét. Szóval kár vergődni... de várjuk meg a teszteket, ez igaz. Viszont nem hinném hogy csalódás lenne, az eddigi legnagyobb difinek igérkezik generáció váltások között.

[ Szerkesztve ]

(#31) And01 válasza imi123 (#7) üzenetére


And01
aktív tag

Érdekes módon a pletykák kerek perec fele ennyi cuda magról szóltak gpu-ként.
Valószinűleg bizonyos részegységek duplázódnak, ami miatt duplán számolják a magokat.
A valós tesztek megmutatják, de szerintem (kéretik nem megkövezni) a valós alkalmazások többségénél osztani lehet a magszámokat kettővel. (Marketingből 5 csillag)
Egész egyszerüen ennyi normál (turing type) cuda magot nem lehetne beletolni egy chipbe 8nm-en.

(#32) LGG555 válasza GodGamer5 (#29) üzenetére


LGG555
aktív tag

Biztosan mindenki fog rohanni 1000 dolláros kártyát venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#34) MaraTóni válasza LGG555 (#32) üzenetére


MaraTóni
tag

700-ból először lett 800, most meg már 1000. Elég savanyú a szőlő neked, nem? :U

(#35) K0vasz válasza MaraTóni (#26) üzenetére


K0vasz
aktív tag

hát én pont, hogy úgy láttam még a bemutató animáción is, hogy a felső ventilátor egyenesen a procira fújja a meleg levegőt :D

(#36) Shing


Shing
őstag

Engem is jobban érdekel, hogy mit hoznak ki olcsóbban. Bár abszolút nem érdekel ha megint előjönnek egy 6GB-os kártyával. Ezeket kifogja nyírni a kevés VRAM. Szerencsére most úgysem vennék kártyát.

A legfontosabb fícsör az RTX IO. Mondtam, hogy nem kell vészharangot kongatni a konzolok miatt. Mire odajutunk hogy szükség van rá már kész van a szabvány, sőt még be is van gyorsítva. Ja és 2 év múlva már PCIE5.

(#37) imi123 válasza MaraTóni (#34) üzenetére


imi123
őstag

Kell ide "ellenzék" is. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#38) ForRedGlory válasza Gausz (#12) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Talán mert 1080p-ben minden CPU limites lenne és egyáltalán nem jönne ki a VGA ereje.

[ Szerkesztve ]

(#39) MaraTóni válasza K0vasz (#35) üzenetére


MaraTóni
tag

Jaja, nekem is gyanús kicsit ez a dolog. Valszeg vizezett procinál nem gond, de levegősnél... szóval tesztek mint mondtam, de engem az MSI nagyon meggyőzőtt a Gaming Trio X-el, majdnem biztos hogy 3080-as is az lesz

(#40) Gausz válasza Bandit79 (#22) üzenetére


Gausz
aktív tag

2060-nak is kell 160W, annál kisebb nincs a generációjában...

(#41) lemusz


lemusz
addikt

Néztem élőben a showt, amikor emberünk a sütőből vette ki a 3090-et nagyon felröhögtem. :D

(#42) GalaHU


GalaHU
őstag

Pompás kártyák, alig várom hogy az Asus kiadja a 3080-át és megy is a csere. Assetto CC-ben eddig nem bírta semmi a 4k60-at, ennek röhögve nyomnia kell!

ugyanitt 2080ti eladó! ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#43) torma1981 válasza GalaHU (#42) üzenetére


torma1981
veterán

2080 Ti-t hamar add el mert apró pénzt fog érni nemsokára.

(#44) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Remek hírek, egy 3080-ra vevő leszek. :) Mi a tapasztalat, ilyenkor mennyire gyorsan jut el a hazai forgalmazókhoz egy ilyen kártya? Szeptember 17-én már a polcokon lesz?

[ Szerkesztve ]

(#45) martonx válasza MaraTóni (#14) üzenetére


martonx
veterán

Azért szeptemberben jönni fognak az új generációs AMD kártyák is, szóval az ilyen erős kijelentésekkel én még várnék 1-2 hetet.

Én kérek elnézést!

(#46) torma1981 válasza martonx (#45) üzenetére


torma1981
veterán

Lehet tudni mikor lesz náluk a bejelentés?

(#47) Picco


Picco
addikt

fogadni mernek hogy ezekben a szamokban valami trukkozes van. nincsenek RT on/off benchmarkok es az is vicces lenne ha az RT be lenne kapcsolva.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#48) tasiadam


tasiadam
veterán

Innye mennyi 1080/1080ti es 2060 super es efolotti kartya lett hirtelen elado... Lassan le lehet cserelni az 580-at valamire.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49) F34R


F34R
nagyúr

Az mennyire valos hogy a 3090 az 1500$ lesz?
[link]

(#50) #52931072 válasza GodGamer5 (#29) üzenetére


#52931072
törölt tag

Plusz az nv 10.. 20.. -as kártyákból is lesz egy rakat a használt piacon, ilyen pofátlan árazás mellett ekkorát ver az előző generációra. Mondjuk mire ideér, pakolódik még az árra bőven.
Itten most komoly árversenybe kezdett az nvidia, ezt csinálná az intel is, ha tudna mit gyártani. :DD

/lgg555/
Először mindig a csúcskategória virít, majd aztán a darabszámos cuccok.
Mit kell ezen fanyalogni? Tudni lehetett, hogy nagyot fog gurítani az nv. Majd élesben kiderül, hogy mi igaz a marketingből. Az amd jól teszi, ha összekaparja magát, különben nem sokáig lesznek ilyen árak a csúcskategóriában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.