Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) worxland válasza marcarc (#848) üzenetére


worxland
addikt

650-es táppal 650-ig vagy jó. A táp megadott névleges teljesítménye mindig a LEADOTT teljesítmény, nem a felvett.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#852) janeszgol válasza worxland (#851) üzenetére


janeszgol
félisten

A gyártók mindig bronze minősítésű tápot adnak meg. Tehát jelen esetben az új kártyáknál ez 700 watt bronze, ha hinni lehet a táblázatoknak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#853) Alogonomus válasza worxland (#851) üzenetére


Alogonomus
őstag

Annyiban igaza van, hogy a 650-es táp 650W maximálisan előforduló igényig jó, nem 650W átlagos igényig. Az kérdés, hogy pont 520W átlagos igény esetén fordul-e elő maximum 650W pillanatnyi igény, de semmiképpen sem szabad kicentizni a táp teljesítményét.

(#854) #72042496 válasza janeszgol (#852) üzenetére


#72042496
törölt tag

A VGA gyártók nem foglalkoznak azzal, hogy Bronze vagy más, mert teljesen mindegy. X vagy Y watt a leadott (rendelkezésre álló) teljesítményre vonatkozik, azt pedig nem befolyásolja a táp minősítése.

[ Szerkesztve ]

(#855) janeszgol válasza Alogonomus (#853) üzenetére


janeszgol
félisten

Én 520 watthoz 750-es Gold tápot vennék. Ha várható későbbi bővítés, és esetleg ez nem fogyasztáscsökkenéssel, hanem fogyasztásnöveléssel jár, akkor nagyobbat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#856) worxland válasza Alogonomus (#853) üzenetére


worxland
addikt

Felejtsd el az 520 wattot, az egy félreértés - 398 wattot fogyaszt a gépe egy 650-es táppal. 1080 Ti TDP: 250 W, 3080 TDP: 320 W - 70 wattal fog többet kérni egy 3080, az még mindig csak 470 W, baromira nem lesz határeset. Most én is megmértem a jelenlegi konfigot max terhelésre (Furmark GPU stress és CPU-Z CPU stress egyszerre), 388 W volt a felvett teljesítmény. Az én tápom is 80+ Gold, ennél a szintnél a hatékonyság a cég adatai alapján 93% körül van, tehát a gép fogyasztása 360 W körül alakult, ami stimmel is, tudván, hogy a proci 140, a kártya 150 watt körül kajál, a többit meg kéri az X570, az AIO, a RAM, a 200 millis ventik és az SSD-k. Játék közben messze nem fog ennyit enni, valószínűleg megáll 300-320 watt körül.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#857) syIex válasza oriic (#847) üzenetére


syIex
veterán

Alza.hu elorendeles tájékoztató esetén a 3090 árak már ott vannak. :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#858) RpPRO válasza adamssss (#18) üzenetére


RpPRO
őstag

A profit mindenhol az alsó / középkategóriában van. Mindenhol.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#859) arabus válasza worxland (#856) üzenetére


arabus
addikt

ezt a gyári tdp-kár eröltetned mert egy 100-ast simán hozzá dobhatsz.
és meg is bukott a számolgatás.
ha meg elszáll alaplap mindig megy vele de néha proci vga ssd.
ez nem jó taktika hogy majd én megmutatom ennyiböl is kijön!
vagy fizeted a pasas cuccát is a takarékos megmagyarázás után?

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#860) Alogonomus válasza worxland (#856) üzenetére


Alogonomus
őstag

Ő csak annyit mondott, hogy most 398W-ot vesz fel a tápja, és a 650-es táppal szerinte 520W belső rendszerfogyasztásig jó lesz. Vagyis van 120W tartaléka a tápban.

(#861) worxland válasza Alogonomus (#860) üzenetére


worxland
addikt

Hagyjuk. Nem érted.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#862) janeszgol válasza #72042496 (#854) üzenetére


janeszgol
félisten

Igaz, hülyeséget írtam. A hatásfok a felvett és a leadott közötti különbséget adja meg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#863) worxland válasza arabus (#859) üzenetére


worxland
addikt

"ezt a gyári tdp-kár eröltetned mert egy 100-ast simán hozzá dobhatsz.
és meg is bukott a számolgatás." - OK, mutass nekem arra bizonyítékot, hogy a 1080 Ti 350 wattot eszik. Mert másnak ez eddig nem jött össze. Elég csak a prohardver tesztjét megnézni: [link]
A 3080-ról pedig csak akkor tudhatsz valós adatot, ha az nVidiának dolgozol.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#864) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Gondolkodott már valaki azon milyen lesz a 3090 SLI :C :Y
És milyen táp kell neki?
kb 2db 600W-os vagy 1db 1-1,2kW-os :Y
azért érdekes lesz, mikor lemennek 5-7nm-erre és csökken a fogyi.

Én mondjuk egy 3040-3050-3060 szériát várok
fogyasztás 120W alatt, de teljesítmény 1080-2060 körül
vagy valami brutális árcsökkenés a 1070-2060 körül

(#865) -FreaK- válasza arabus (#859) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nézzetek már meg egy rendes tesztet erről, mielőtt másokat nézték hülyének.. Teljesen igaza van, pont ezt nézte meg a GN is pár napja. [link]
Már a címe is elég beszédes. Ajánlom továbbá "vegyünk jó nagy tápot hogy biztos elég legyen" hívők figyelmébe a hatásfok grafikon tanulmányozását is.

+ ha egy táp 650w-os, akkor azt folyamatosan leadott teljesítményként tudja, ennél nagyobb csúcsokat simán tud kezelni.

(#866) worxland válasza worxland (#863) üzenetére


worxland
addikt

Egyébként a HWiNFO64 nagyon szépen mutatta, ahogy elindítottam a 150W TDP-s kártyámon a Furmark-ot, a H64 egyből jelezte, hogy a GPU fogyasztás felment 155 W-ra. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#867) arabus válasza worxland (#863) üzenetére


arabus
addikt

nem irtam szándékosan sem gyártót sem tipust
bizonygatni meg nem fogom egy megmagyarázónak.
ez mind függ az adott kártyától is mennyi tápcsatlakozó van rajta
mennyi áramot tud ott felvenni stb.. nem lehet igy meghatározni.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#868) worxland válasza arabus (#867) üzenetére


worxland
addikt

Ez eddig kamu, ezzel próbálkozz a nyeretlen kétéveseknél. Én valódi példákat hoztam fel, mérési eredményekkel, ha kell, valószínűleg még találok 20 linket hasonló eredményekkel. És ezek után jössz a nagy mellénnyel, hogy én vagyok a megmagyarázó? Ez így donaldtrumpi szint.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#869) Palinko válasza angyalpc2 (#864) üzenetére


Palinko
tag

Nem is lesz sli, játékokban eddig is értelmetlen volt minden máshoz meg ott az nvlink, az természtesen lesz.

5-7nm-től én nem várnám a fogyasztás csökkenését, mert 8-ról azért nem egy akkora ugrás, plusz a Radeonok is hiába mentek le 7-re a fogyasztások ismertek, nem lehet kőből vizet csavarni, 300 watt miatt most olyanok vannak kiakadva akik régen 3 izzóval fogyasztottak ennyit....

(#870) Puma K válasza angyalpc2 (#864) üzenetére


Puma K
veterán

Bácsi, korábban mikor még az SLI a fénykorát élte volt aki 3 meg 4 kártyát is használt egyszerre. Már akkor is voltak 1200-1600W-os tápok amik kellettek ehhez a mutatványhoz.

Sőt aki meg anno a feszültségzár mentes Nvidia kártyákat tuningolták a végletekig és akár 2db ilyen is volt a gépébe azok is szépen rángatták a tápok bajszát.

Igazán semmi új nincs a nap alatt, csak most már egyszerűbb az ilyen igényeket kiszolgálni. Meg most már van minőségi 2000W-os táp is hogy legyen hely még nyújtózkodni és egy akár 500W-os fogyasztású proci is bedobni a masinába pl: [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#871) Lajtorja válasza -FreaK- (#865) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Nem értek a lovakhoz, de úgy rémlik a hatásfokgörbe maximuma az nem a max teljesítmény környékén szokott lenni.

--- ---

(#872) flashpointer válasza arabus (#859) üzenetére


flashpointer
őstag

Hova szall el mi? Tonkremegy minden mert nem eleg nagy a tap? Irhatnal errol egy tanulmanyt mert mashol meg nem hallottam a temarol!

(#873) Palinko válasza flashpointer (#872) üzenetére


Palinko
tag

Lehet a villámot kihagyta a képletből? :F

(#874) Hopkins95 válasza ollie (#827) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én bloweres kártyát használok már 3 éve és tökéletesen teszi a dolgát. Most az hogy melegebb mint a két ventis kártyák, az meglehet, de a specifikáción belüli üzemi hőfokon működik, szóval nem látom a problémát. Ha megnézném a hőmérsékletet a kuckóban, akkor meg lehet hogy az jönne ki, hogy odabent kisebb a hőmérséklet mint a 2 meg 3 ventis kártyáknál.

(#821) Palinko És mi lenne akkor, ha továbbfejlesztenénk a koncepciót és kompakt téglatestet nagyobb térfogatú téglatestre cserélnénk? :U Így több levegőt tudnánk rajta áramoltatni. Vagy maradhatna pl. az alsó része a standard téglatest, a teteje meg ilyen kúp alakban kiszélesedne.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#875) Kansas válasza Palinko (#873) üzenetére


Kansas
addikt

Egy normális táppal az se nagyon számít(leold a túláramvédő és még a tápod se döglik meg, nem hogy az ami utána van kötve)... lehet hogy neki csak Vargáné tápokkal vannak tapasztalatai és a csúcs a Codegen, abban a világban igaz lehet amit ír, de a mai modern tápok védelmi funkciói mellett a táp nem nagyon visz magával semmit... egy jobb FSP, Corsair, Seasonic táppal nem akkor spórolsz, mikor megveszed...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#876) worxland válasza Lajtorja (#871) üzenetére


worxland
addikt

Egy jobb tápnál ott sem vészes.
BitFenix Whisper:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#877) Palinko válasza Hopkins95 (#874) üzenetére


Palinko
tag

Nem lenne sok hely már a pcie bővítő slotoknak de sok ember nem is használ már nagyon mást. Hasonló megoldás volt mikor a Noctua D 15-öt tették a kártyára és jobb volt mint a 3 ventis gyári :D Csak ugye az alá nem sok mindent teszel már be. A trapézosítást nem igazán értem mert a gépház jelenti az akadályt.

(#878) Sylvanas


Sylvanas
csendes tag

Nekem egy FSP Hyper S 700W 85+ tápom van, simán elég lesz egy 3080 mellé a gépemben :)

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#879) schawo


schawo
titán

Egy jó minőségű (Seasonic Gold volt említve, pont jó példa) 650W-os tápot 650W-ra terveztek. Csúcsban elmegy leadott ~800, felvett ~900W-ig, ott old le a védelme. Én egy régebbi 450W-os Seasonic S12II tápomat tartósan használtam bőven 450W felett egy épített vizes rendszerben szénné tuningolt 6-magos X5680 (230W felvett) és szénné tuningolt 7970 GE (250W+) mellett (felvett oldalon 600W-ot nyaldosta néha még játékokban is). Mindenki nyavajgott, hogy úristen, meg ne próbáljam, szétmegy, stb. Évekig ment a kis bronz 450W-os full üzembiztosan. Valamelyik céges irodai gépet mai napig lelkesen kiszolgálja (már csak 100W alatt kell dolgoznia), pedig van már vagy 10-12 éves.

Persze felvett 900W-on nem érdemes tartósan használni a 650W-ot, na de hogy a konnektorban mért 520W-ra kéne korlátozni, az totális marhaság. Ha konnektorban nem lépi át a 700W-ot, akkor 10 évnél tovább velünk maradhat. Persze semmi sem teljesen garantált. Az RM1000i tápom egy alap 1080Ti és egy i5-8400 mellett (konnektorból 350W alatt) másfél év alatt kidöglött. Van ilyen. De ezt nem azzal kell kivédeni, hogy legközelebb 1500W-ot tápot veszek, biztos ami biztos (az 1000-es is tök fölösleges volt, csak az volt épp nagyon akciós). Így lett egy RM650x helyette.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#880) ollie válasza #72042496 (#854) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A VGA valóban nem fog többet fogyasztani, de a tápnál magasabb lesz a hőveszteség, vagyis kvázi magának a tápnak a fogyasztása lesz magasabb.

***

(#881) Hopkins95 válasza Palinko (#877) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tessék, pirossal bejelöltem neked mennyi hely van még a gépházban a kártya mellett. [kép]

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#882) #72042496 válasza ollie (#880) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van ilyen előnye a magasabb besorolású tápoknak, igen. Talán a feszültégeket is stabilabban tartják, mert jobb a belsőjük (biztos akad ellenpélda). De ez a usernek lehet érdekes, a gyártói ajánlásokat nézve mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#883) Palinko válasza Hopkins95 (#881) üzenetére


Palinko
tag

Ez tök jó! Nekem is hasonló mert Fractal Design Define S2 és Radeon VII páossal kb ugyanannyi helyünk van de nem csak mi ketten létezünk a világon és bár felőlünk terjesztkedhetne lefelé a kártya lenne olyan aki joggal kérdezné hogy hová tegye a PCIE cuccait ezentúl? Sőt még közöttünk is lenne konfliktus mert nekem a D15-ös hűtő épp hogy csak nem ér a kártyához tehát 1-2 cm nőne felfelé az számomra azt jeneltené hogy nem használhatom a hűtőmet.

Sőt olyasmire is gondolni kell hogy már így is nehezek a kártyák és feszítik a slotot, ezt most képzeld el +1 kg-al. Valahogy már alátámasztást is ki kéne találni, ilyen sín, olyan akármi ami működik a 999999 féle házzal.. Amit meséltem hogy rátették a D15-öt VGA-ra ott asztali bench volt és úgy tehermentesítették az elemeket ahogy akarták, egy klasszikus desktop házba erre nincs lehetőség.

(#884) worxland válasza Palinko (#883) üzenetére


worxland
addikt

"Valahogy már alátámasztást is ki kéne találni, ilyen sín, olyan akármi ami működik a 999999 féle házzal."
[iPon]
[Gugli]
[iPon 2]

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#885) Ezekiell válasza Palinko (#883) üzenetére


Ezekiell
veterán

Van ilyen, vga holder-re keress mondjuk alin.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#886) Hopkins95 válasza Palinko (#883) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mindenkinek nem lehet megfelelni. Nem mondom hogy minden kártya legyen blower, de szerintem FE Edition lehetne pl., régen ilyenek voltak. Ha meg a súlyról beszélünk, a 3 ventis kártyák sem könnyű gyerekek már, meg ahogy linkelték, már én is tudtam, hogy létezik hozzá ilyen tartó is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#887) Kaci84


Kaci84
őstag

Láttam kialakult egy kis táp vita. Szerintem sokunknak nem kell tápot cserélni majd az új VGA kapcsán, de pár gondolat.
A tápnak nem a név telj kell nézni hanem a 12V ágat, ami minőségi tápnak ugyanannyi olcsóbbaknál lehet kevesebb.
Valóban 50%-nál a legjobb a hatásfok, de 75-80%-nál is optimális még.
Egy minőségi tápot lehet magasabb kihasználtságon is használni nyugodtan, pláne annak aki csak mondjuk hétvégén játtszik.
Egy minőségi 500W táp nem 500W-os inkább 550-600 lesz az. Saját kezüleg teszteltem az Enermax Platimax 500W tápomat, 630W-ot képes volt leadni egy órán keresztül (700W felvenni+fogymérő) úgy, hogy nem volt egetrengető hő se zaj. Nyílván nem így kell használni csak példa volt, hogy nem kell beszarni ha egy 500-as tápnak 400-450-et kell leadni.
VGA 350W+CPU 65-95W =445W 550W tápnál ez 80% Ha a 60fps a cél akkor a proci nem fog 100%-on tekerni, szóval még ennyi se lesz a fogyasztás.
Itt a minőségit a GOLD vagy felfelé értem és főleg a nevesebb gyártóktól: Seasonic (Antec, XFX,Asus) Super Flower (EVGA), FSP (Be Quiet), CWT(Enermax, Corsair) - a teljesség igénye nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#888) Yany válasza Yany (#736) üzenetére


Yany
addikt

Itt valami ilyesmire gondoltam:

Ennél halkabb és hatékonyabb hűtést el sem tudnék képzelni. És az a 2 ember a világon, aki rak valamit a PCIe slotba, az vesz majd valami hagyományosabbat. ;)

Aki pedig a tömeget kifogásolja: egyrészt összességében nem feltétlen lenne sokkal nehezebb + ott van tartást biztosító erőkarnak a többi PCIe slot hátfala is. De be is burkolható ez a hűtés is, amit a szokásos támasztásos megoldással is meg lehet támasztani.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#889) Palinko válasza Hopkins95 (#886) üzenetére


Palinko
tag

Én is láttam a tartókat már de azért nem alapkellékek meég, a blower design az a szerver compute unitok miatt alakult ki és tökéletes oda, de teljesen mások az igények ott azért. Nem örülnének ha nem tehetnék egymáshoz olyan közel a kártyákat, szóval persze értjük egymást mindent meg lehet oldani, de azt a részét emeltem ki hogy miért összetettebbek és bonyolultabb a helyzet annál ahogy tűnik és még valahogy lehűtik a mostani megoldásokkal biztos nem lesz semmi innováció. Utána is előbb jönnek a vizes megoldások (ami nekem sem szimpatikus) mintsem szórakoznának a léghűtéssel továbbra is.

(#890) Kolbi_30 válasza worxland (#851) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Valojaban a 650 w tapod nem addig jo..90% hatasfokkal 585 w..ez rajta van a tapod adatllapjan..valamint az is, hogy a hatasfoka hol a legjobb..ez kb mindig 50% terhelesnel, alatta folotte ettol kevesebb.Persze sok itt a mindenhez is erto..

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#891) Kaci84 válasza Kolbi_30 (#890) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem egészen. A 650W-os táp 650W-ot ad le a gép felé mindegy milyen hatásfokú, minősítésű. 90% hatásfokú 715W vesz fel a konnektorból, 80% hatásfokú 780W-ot és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#892) Kansas válasza Yany (#888) üzenetére


Kansas
addikt

"És az a 2 ember a világon, aki rak valamit a PCIe slotba"
Álmodj csak... sokkal többen vagyun, aki mondjuk nem elégszik meg a dzsunka alaplapi hanggajl, vagy berak egy PCIe-M.2 bővítőt, netán valami RAID kártyát, vagy extra USB, Thunderbolt, USB-C, stb portokat... nem csak egybites gamerek vannak a világon, akinek a VGA-n kívül megáll az élet...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#893) Yany válasza Kansas (#892) üzenetére


Yany
addikt

Azt az egy szem slotot látod legalul a képen? Azért egynek hagytam ám helyet. ;) Peace.
Meg egyébként igen, attól mert NEKED van, fenntartom, hogy niche piac vagy és a többség toszik rá. Lehet, hogy a csendre is, de ettől még működőnek gondolom a koncepciót, megyünk is ebbe az irányba (elég pár most bejelentett 3000-es GeForce-ot megnézni), csak valamiért egyik gyártó sem ötvözi a blower kifújással járó előnyét a csendes megoldásokat alkalmazó axiális ventikkel.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#894) worxland válasza Kolbi_30 (#890) üzenetére


worxland
addikt

"Persze sok itt a mindenhez is erto.." - öngól. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#895) Kaci84 válasza Kansas (#892) üzenetére


Kaci84
őstag

Ez rendben is van, de a valóságban ez a szám kisebb mint gondolod. Egy viszonylag jól felszerelt alaplap minden tekintetben kiszolgál egy átlagos vagy kicsit afeletti felhasználót. Még így is sok esetbe kényelmesen távol a VGA-tól befér egy valamilyen kártya. Ha valaki ennél is igényesebb akkor valszeg pénze is van pl. egy 9slotos pci-e házra. Én is most vettem egy Fractal Definie 7XL-t 70e volt ebbe megy majd a 3090SLI :))

(#896) syIex válasza Kaci84 (#895) üzenetére


syIex
veterán

Nekem csak egy lesz remelem inkább előbb, mint utóbb. :DDD
Viszont sokáig vertical helyzetben volt és nagyon tetszett aztán lehet úgy fogom használni csak a kérdés az, hogy nem-e lesz melegebb. 2080 Ti esetén nem volt vele baj a Strix esetén, most is olyat tervezek. :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#897) worxland válasza Kolbi_30 (#890) üzenetére


worxland
addikt

Igen a táp adatlapján rajta van. Bizony rajta. Ehun a 650-es táp adatlapjának a lényeges része:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
Van kérdés?
Ja igen, ez az amerikai hálózatra vonatkozik, ahogy fentebb belinkeltem, 230V-nál jobb az átalakítás hatásfoka kicsivel, így ott az AC kisebb lesz, de a DC marad.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#898) Kolbi_30 válasza Kaci84 (#891) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Összes agon leadja, de minden "nagy"fogyaszto a 12V agon van..es azon csak a hatasfokig adja le biztonsagosan.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#899) Kaci84 válasza syIex (#896) üzenetére


Kaci84
őstag

Én is csak teszt miatt fogom beszerezni, hátha 10 megtekintéstől több lesz a csatornámon. :D Vertikalokkal az a baj, hogy csak 2slotosak és hozzáér épphogy az üveghez.Ez a másik ami tettszett a házba, hogy 3-as a vertikal hely. Másik megoldás ha az ember nem mozgattja a házat és biztos helyen van bejebb tenni, de ilyenkor le kell mondani a rögzításröl. Vagy okosan egyáb módot találni neki. Láttam olyant is, hogy valaki álványszerű tartobba tette mint régen a mobilokat.

(#900) Kansas válasza Kaci84 (#895) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, ezért gyártanak ma is több ATX alaplapot mint ITX-et, mert nem kellenek az extra bővítőhelyek... abból amit mondtok, az következne, hogy mATX-nél nagyobb alaplapoknak nincs létjogosultsága...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.