Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) b. válasza edward2 (#1248) üzenetére


b.
félisten

A sima 2070 az 5700 és az 5700 XT között van félúton.
A 2070 super átlagosan valamivel erősebb mint az 5700 XT, pár kivétellel. Nagyjából elmondható hogy nem igazán érdemes a 4 kártyát külön kategórába tenni.
5700 XT és 5700 volt nekem is, jelenleg 2070 van a gépemen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#1252) edward2 válasza yericho800 (#1249) üzenetére


edward2
addikt

Már korábban leírtam másnak is. FullHDban is lehet úgy gamelni, hogy megfekszik a 2060S+. Például SSAA (ami szerintem az egyetlen elfogadható) vagy DSR. Plusz ugye maxon minden és hirtelen fullHDban sincs FPS (mert valójában akár 4K-n is játszhatsz csak le van skálázva)

(#1253) gbors válasza edward2 (#1252) üzenetére


gbors
nagyúr

Már 2019-ben is jöttek olyan játékok, ahol a 2060S éppen csak elég fix 60 FPS-hez fullHD-ben, Ultra beállítással, de SSAA, DSR meg egyéb ilyen GPU-zabálók nélkül nélkül. Meg RT nélkül, persze. A Cyberpunk 2077-nek meg ki tudja, mi fog kelleni.
Szóval kell a több erő, mindig is kellett, és ez most sem változik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1254) Malibutomi válasza Pug (#1239) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

2080ti szintet mar januari leakben a korai fos tesztkartya joval felulmulta.

2080ti-t 2db 5700xt is hozza multigpu-ban ami nem epp a legjobb skalazodas.

Egy rdna1 chip ami ketszer akkora mint az 5700 xt lenne 2080ti felett. De most rdna2 jon ha minden igaz joval magasabb orajelekkel is, es ujabb architekturan.

De ez mar ki lett beszelve parszor

(#1255) BoneDragon válasza Malibutomi (#1254) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ja, parszor mar leirtad minden topikban mekkora kiraly lesz, csak bizonyitek nincs. Papiron mindig olyan jol hangzik az amd, aztan azon is marad.
Gondolom ha nem fogja megutni a 2080ti szintjen akkor is megmagyarazod majd miert is jobb... :o

(#1256) Malibutomi válasza BoneDragon (#1255) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem irtam semmit hogy milyen kiraly lesz, egyszeruen tenyeket kozoltem

Januari leak volt volt. teny
Ha felmesz a 3DMark oldalaral es ranezel 2 X 5700XT-re akkor meg azt latod hogy ott van kb mint a 2080Ti. teny

Ujabb architektura jon? igen. teny
Tud magasabb orajelet? 2.2Ghz a PS5-ben. Tud. teny.

Tenyeket kozoltem es logikus kovetkeztetest. Ha ezt teged zavar es inkabb hasrautos blablat akarsz olvasni meg akkor elnezesedet kerem

[ Szerkesztve ]

(#1257) BoneDragon válasza Malibutomi (#1256) üzenetére


BoneDragon
veterán

Minden egyes alkalommal "tényeket" közöltök Abuval az élen, aztán nem lesz belőle semmi...
Hiszem ha látom a teszteket, addig amit irtok blabla marad számomra, ahogy az elmúlt x évben is az volt.

(#1258) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Egy kis segitseg kellene??

1.Corsair HX 750 tapom van, az eleg lesz?? (RTX3080)
2.Milyen kabelek kellenek az uj kartyakhoz, vagy milyet szerezzek be??
Koszonom :R

RTX 3080 - Mennyi kabel kell :Y :Y :Y :Y

(#1259) Laraxior válasza MegalodonS (#1258) üzenetére


Laraxior
titán

Ha nem 400W-ot fogyasztó CPU van mellette akkor elég.
Kábel nem kell, átalakítót adnak ha referenciát veszel, ha nem akkor meg 2x8pin, ha combosabb példányt veszel akkor 3x8pin.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1260) ricsip válasza MegalodonS (#1258) üzenetére


ricsip
addikt

220 ezres felíratkozós embernek már ad az nvidia sample-t?

-

(#1261) syIex válasza ricsip (#1260) üzenetére


syIex
veterán

Nincs több ezer csatorna amelynek akkora feliratkozója lenne és ilyen témával foglalkozik szóval szerintem simán. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1262) yericho800 válasza edward2 (#1252) üzenetére


yericho800
aktív tag

simán high max pl death stranding 4k 60 fps nyomtam a 2060s
nem az alul optimalizált szarokat kell ide venni :F :N
metró exodus is rt maxon simán megy 60 fps full hd :K

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#1263) Pug válasza yericho800 (#1262) üzenetére


Pug
veterán

Van aki meg mindent IS max-on, lehető legmagasabb FPS mellett szeretne futtatni. Eltérő igények, ennyi. Vicces, hogy minden új gen esetén előjön, miért kell ennél, meg annál gyorsabb kártya...

(#1264) Kansas válasza Pug (#1263) üzenetére


Kansas
addikt

Ez most nem fog tetszeni neked, de megmondom én, szerintem miért jön ez elő újra és újra...
Hallottál már Ferrari tulajdonost azon nyafogni, hogy mennyibe kerül az új modell? No, ezért... :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1265) Pug válasza Kansas (#1264) üzenetére


Pug
veterán

Senki nem mondta, hogy minden aron meg is kell venni a next gen csucsat... ;)

Sot, meg azt sem, hogy minden next gen-nel egyutt valtani kene (en pl megjelenes ota egy R9 290X-et nyuzok).

Azt meg mar vegkep senki se mondta, hogy normalis lenne a felmillas dgpu arazas... :N

Ennek ellenere az meg teny marad, hogy van az a reteg akinek erre a teljesitmenyre igenye van es rohogve perkal erte ennyit... welcome to the capitalist profit based society

[ Szerkesztve ]

(#1266) ttt1


ttt1
őstag

Alzánál meg lehet nézni az Asus rog strix 3080-at 3 db 8 pines csati van rajta :) Az azért már szép :)

[ Szerkesztve ]

(#1267) worxland válasza ttt1 (#1266) üzenetére


worxland
addikt

Van, amin 3x8pin van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1268) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Ma felhívtam "pár" boltot illetve ismerőst és sajnos nem szolgáltak túl jó hírekkel a forgalomba kerüléssel kapcsolatban. A legtöbb boltnak fogalma sincs arról, h mikor lesz náluk 3080-as kártya, de általában mindenki legalább 2-3 hétre tippelte a polcra kerülést. Egy emberrel sikerült csak beszélnem, akinek volt konkrétabb infója számomra, ő azt mondta, h itthon leghamarabb október elején lesz elérhető két vagy három nagyobb webáruházban (pontosan nem emlékszem sajnos, h melyiket említette, az egyik biztos, h az Aqua volt). De ezek az áruházak sem árulhatják októberig, hiába kapják meg hamarabb! - mondjuk azt nem nagyon értettem, h miért nem?! A kisebb boltok (mint ők) szerinte csak október második felében illetve november elején jutnak majd hozzá. Szerinte az egyedüli esélyem a szeptemberi vásárlásra Magyarországon az Alza lesz, de az is bizonytalan még (nyilván erre neki nincs rálátása).
Nekem tegnap felajánlott egy kedves fórumtársunk egy ROG Strix 2080Ti-t, amit hétfőn meg is vásárolok tőle. Kedden megyek az új gépemért, nem szeretnék heteket várni a teszteléssel. Most úgy készülök, h ezzel kell majd az elkövetkezendő néhány hetet "átvészelnem", de nyilván nem fogok a kardomba dőlni ha valamilyen csoda folytán mégis sikerül kerítenem egy 3080-ast jövő héten. :)

[ Szerkesztve ]

(#1269) Gyuri27 válasza Pug (#1263) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor meg nem kell picsogni. Zsebbe kell nyúlni és kivágni azt az 500-600k-t osz élvezni nem fórumon szájkaratézni. Ennyi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1270) Kaci84 válasza bulikavagyok (#1268) üzenetére


Kaci84
őstag

Bulikavagyok:
Esküszüm pont ezt írtam neked.

Edward2: Ismét saját tesztemet tudom mutogatni. Az 5700XT 2070S szint.

[ Szerkesztve ]

(#1271) Kansas válasza Pug (#1265) üzenetére


Kansas
addikt

Nyafogni tipikusan az a réteg szokott, akinek az igénye meglenne, csak a pénze nincs.

Kicsit tudathasadásos dolog ez:
Egyrészt nyugodtan, bánom is én kinek mi az igénye, ha megengedheti magának, vegye meg azt' használja egészséggel az igényéhez illő terméket...
Másrészt, amíg van aki bármennyibe kerül is, megveszi, addig nem lesz árcsökkentés és ha nem is normális, de norma lesz a félmillás árazás...
Ráadásul nem a félmillás VGA ára a legbotrányosabb, hanem a kézszázezresé... ami az első bányászláz előtt még százért vehető volt... Az RX480-am másfél évvel a megvétele után többet ért(többe került használtpiacon), mint újkorában
Harmadrészt, a nagyigényűek egy jelentős hányada igazából nem olyan nagy igényű - kíváncsi lennék, vakteszten hányan vennék észre játék közben(nem állóképen nagyítóval) a különbséget egy mai játékban a High/Very High/Ultra beállítás közt, vagy a 130 vs 240 fps közt... inkább csak a tudat kell, hogy "nekem minden Ultrán megy"...

Bár ha azt nézed, pl. a 3090 az a Titan RTX utóda, ezer dodóval olcsóbban, és csak az ára miatt gondolkodik mezei user a megvételében, mert a 2080Ti kezdőára környékére lőtték be. Tehát akár örülni is lehetne, hogy ez a generáció olcsóbb az elődénél...

Ráadásul vannak azok mint én is, aki rendszeresen jóval a valódi igénye fölötti képességű VGA-t vesz, mert 2-3-4-5 évig nem szeretné cserélni... realisztikusan nekem elég lenne egy 1660Super vagy egy 5600XT FHD-ra, nem kellett volna 5700XT-t venni, csak akkor cserélgethetném egy-másfél évente... lehet is, hogy átállok erre, bár nyilván e-hulladék szempontjából nem optimális hozzáállás, és abban se vagyok biztos, hogy mindent egybevéve olcsóbb... utána kéne egyszer számoljak.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1272) bulikavagyok válasza Kaci84 (#1270) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jaja, és sajnos lehet, h igazad lesz!

(#1273) Kaci84 válasza Kansas (#1271) üzenetére


Kaci84
őstag

Egészen biztos, hogy olcsóbban jössz ki ha 1-1,5 évente fejlesztesz. Nem csak egy rövid szakaszt kell vizsgálni ahol lehet, hogy ez nem teljesen igaz.
Nem lesz több e hulladék, mert egyrészt vehetsz úgyszint használtat másrészt ha eladod használtan az akinek eladtad nem fog újat venni, szóval ugyanott van a dolog.

(#1274) Kansas válasza Kaci84 (#1273) üzenetére


Kansas
addikt

No, meglátjuk akkor, mennyibe fog fájni egy RTX3060 vagy egy annak megfelelő szintű RX6xxx(vagy meddig esik a 2080S ára), aztán lehet, ha kiadja a büdzsé, váltok...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1275) syIex


syIex
veterán

Ajaj [ezek] nem túl baráti árak. :Y

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1276) edward2 válasza Kaci84 (#1270) üzenetére


edward2
addikt

Kösz a videót. 5 másodperc múlva hatalmas stutter az 5700XT-n. Ugyanannyi az FPS mint a 2070S-en csak az egyik élvezhetetlen.

Látom közben néhol meg a 2070S stutterel. Ez a géped vagy a kártya problémája?

[ Szerkesztve ]

(#1277) BoneDragon válasza syIex (#1275) üzenetére


BoneDragon
veterán

Komolytalan ez a "bolt"'.

(#1278) Dreamie válasza syIex (#1275) üzenetére


Dreamie
őstag

Asustól igen :) , mármint magasabb árakkal dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1279) marcarc válasza syIex (#1275) üzenetére


marcarc
senior tag

playit bolt :D

(#1280) syIex válasza Dreamie (#1278) üzenetére


syIex
veterán

Én Asus parti vagyok és Strixet szeretnék, de 600-tőle többet biztos nem adok érte szóval, ha ez tényleg ennyi lesz akkor másik verzió után nézek. :))

De az megnyugtató, hogyha a bolt nem a legkomolyabb. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1281) AsakuraDave válasza syIex (#1280) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Mondjuk én alapból megvárnám a különböző AIB teszteket vagy FE kártyát vennék.
Pl 5700XT esetén a Strix eléggé el lett cseszve a TUF-ról nem is beszélve, igaz nVidia kártyát talán még nem csesztek el ennyire.
Readás a playit tudtommal kormányhaver birtokolja nem régóta így annak a max 1-2 vevőtől kell majd nekik a profitot kiszedni ;]

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1282) Kaci84 válasza Kansas (#1274) üzenetére


Kaci84
őstag

Ha tudom, hogy figyelembe veszed a tanácsom azért részletesebben kifejtetett volna. Igaz a 1-1,5-2 éves csere, de ez egy ökölszabály, nem mindegy milyen terméket és mikor. Pl. most ne vegyél semmit. Egyrészt 5700XT-d van ami szerinted is bőven elég neked még sok is. Szerintem is elég 1440P-hez talán mindenre. Mivel amúgy is egy alul éretékelt kártya most azt eladni nem érdemes. Esetleg tényleg akkor ha a 2080S,2080Ti az új kártyák fényében alul árazott lesz, de az 5700XT-hez túl lesz mindenképp mind eddig is volt.
Amire érdemes figyelni, az új cuccok miatt lehet, hogy aránytalanul beesik a 2080Ti ára, de az 5700 széria meg mivel nem NV lehet csendben megbújik és nem esik annyit az ára eleve nagyon nagy ártartalékkal rendelkezik pl. miközbe 2070S szint sokszor 50-80-al is olcsóbb volt annál a közelmúltban. Szóval csak akkor válts mégis ha egy 20XX NV kari ésszerű váltási közelségbe kerül.
Azért nem egyszerű, mert a piac sokszor teljesen értelmetlenül áraz be. Közelmúltban pl. 5700XT vs 2070S a gyengébb driverek és egyéb apróság reálisan nem érhet (-)50-80e Ft-ot, vagy pl. használt alig garis 1080Ti 180-ért miközbe új 2070S volt 200-tól.
30XX meg akinek nincs birtoklási inger vagy teljesítmény igény annak tavasz nyárra.
Persze ez csak egy tapasztalat mentén kialakított vélemény. Lehet nem így van. :)

[ Szerkesztve ]

(#1283) syIex válasza AsakuraDave (#1281) üzenetére


syIex
veterán

A 20-ás széria esetén a Strix volt a legjobb hutessel rendelkező kártya, de talán a 10-esnél is.
Szerintem mire elérhető lesz addigra lesz teszt is, de azért nem akarok sokat késlekedni, mert ha kevés a készlet hónapokat nem akarok várni rá. Persze ehhez az is kell, hogy 600 alatt legyen vagy a körül legalábbis nekem. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1284) Kaci84 válasza edward2 (#1276) üzenetére


Kaci84
őstag

Sylex1:Valóban egészen jól sikerült, azért megy a marketing is. A GaminX is olyxan jó hanem jobb és talán többször olcsóbban is. FTW-t ritkábban találni, de azoos áron talán az is jobb választás. Továbbá ha csak a hűtést nézzük bátrabbaknak jó megoldás egy naghyon olcsó VGA-t venni aki nem matricáz és venni rá egy Arctic Accelero hűtsét 20-ért. 2080Ti-n próbáltam és kb Strixel megegyező hűtési teljesítménye van, de sok szhempontból még jobb is.

Igen az Radeon nem tökéletes, de azóta van újabb driver is. Na meg kinek mennyit ér a pár apróság. Mostanában divat mindeféle mikrolaggot meg hasnolókat nézni, régebben 10+éve amikor kis hülyék voltunk az volt a mértékegység, hog fut a játék a gépemen és nem akad. Aztán bejött a Fraps néztük az fps-t. Most már 25 féle mérőszám van arra, hogy jól fut e játék.
Fogalma sincs mitől van elvileg jó a gép SSD-ről megy és a RAM is sok, Intel CPU magas órajellel 8 fizikai maggal. Lehet a rögzítés, renderelés, YT feldolgozás környékén keresnedő némi hiba. Meg AMD-nél talán nincs külön chip amir rögzíti a felvételt.

[ Szerkesztve ]

(#1285) Kansas válasza Kaci84 (#1284) üzenetére


Kansas
addikt

Én azért kezdtem el fontolgatni az 5700XT cseréjét, mert sajnos ez egy driver szempontból eléggé elcseszett széria - hiába jó a teljesítménye, ha napi legalább egyszer összeszarja magát rajta a WoWS(CTD), és olyan randa rajta az Assassin's Creed: Odyssey, hogy kénytelen vagyok 200%-ra skálázva(gyak. 4K-ban) játrszani, ami így leüti az fps-t 45-50 környékére... ehhez képest a laptopom GTX1650-én nincs ilyen gond, csak az annyival gyengébb, hogy enélkül is 40-45 körül van az fps.

Több gondom van ezzel az egy kártyával, mint az összes többivel együttvéve az elmúlt 25 évben(AMD, NVidia, S3, Voodoo volt vegyesen, legnagyobb részt persze Radeonok), még a legújabb driver mellett is.
Lehet, ha ezekkel a játékokkal nem játszanék, semmi bajom nem lenne, de hát játszok velük...
Eredetileg jövő ősszel terveztem a cseréjét, talán kihúzom vele addig, talán nem, meglátjuk..

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1286) edward2 válasza Kaci84 (#1284) üzenetére


edward2
addikt

Mondjuk személy szerint én 20 éve a legjobban a stutterre vagyok érzékeny. Ami például minden nap ősz hajszálakat okoz nálam, hogy VLC-t PCről futtatva pár percenként ilyen stutter van. Egyszerűen képtelen vagyok rájönni kigooglezni hogy mit kéne állítanom... a gépen minden fut szépen és VLC akadozik. :F

(#1287) Pug válasza edward2 (#1286) üzenetére


Pug
veterán

A cache-t manualisan felnyomtad VLC-ben az alap 3000ms-rol lejatszas elott?

Mondjuk az igazan nagy mkv-k (60giga+) eseten ez sem segit, en ezert valtottam wmp classicra.

[ Szerkesztve ]

(#1288) ricsip válasza Pug (#1287) üzenetére


ricsip
addikt

Nem tud annyit cache-elni a VLC ilyen méretű fájloknél, h. kiküszöbölje az olvasási jitter-t?

-

(#1289) Pug válasza ricsip (#1288) üzenetére


Pug
veterán

Asszem 65000-70000ms a max cache. Nalam az 50-60 giga felettieknel ez keves volt, probalkoztam mindennel, amit a neten talaltam, de semmi se oldotta meg, WMP classic csont nelkul visz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1290) BiP válasza edward2 (#1286) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyszerűen képtelen vagyok rájönni...hogy mit kéne állítanom
A parancsikont valamelyik MPC-re :)

(#1291) K0vasz válasza Malibutomi (#1256) üzenetére


K0vasz
aktív tag

szvsz ha annyira király lenne a big navi, akkor már "kiszivárogtattak" volna valami teszteredményt, hogy az emberek ne vásárolják be magukat az új nv kártyákból, mire ők egyáltalán a bejelentésig eljutnak. mert persze biztos lesznek olyanok, akik megvárják október 28-át, hogy legalább a marketinges teljesítményeredményeket/árakat lássák, de rengetegen vannak, akik úgy vannak vele, hogy "nyilván most se fog tudni semmit villantani az AMD, fölösleges várni", és megjelenéskor lecsapnak az RTX30xx-ekre

(#1292) Kansas válasza K0vasz (#1291) üzenetére


Kansas
addikt

"de rengetegen vannak, akik úgy vannak vele, hogy "nyilván most se fog tudni semmit villantani az AMD, fölösleges várni", "
Akik nem bírják kivárni, azok megérdemlik, hogy ne tudjanak választani, hanem "eszi, nem eszi, nem kap mást" alapon vegyék az NVidiát... remélem, ők a Ryzent se várták meg ugyanilyen indokkal, és bevásároltak valami túlárazott Intelt...
Több cikkben utaltak egyébként arra, hogy az is lehetséges, hogy az AMD kártyák a bejelentés napján válnak elérhetővé, vagy nagyon kevéssel utána... ha ők is várnak az elérhetőséggel egy hónapot, akkor megérdemlik, hogy a nép NV-ből tárazzon be... lassan már rá kéne jöjjenek, hogy ki kéne rúgni a francba az egész marketing-részleget, ők a cég legrosszabbul teljesítő részlege...
Egyébként szerintem ezek akik alapból úgy állnak hozzá, hogy az AMD márpedig csak szar lehet, azok hiába várnák ki, úgyis NVidiát vennének, nekik kb. mindegy...

(#1293) Kaci84: +1, bár azért ha tényleg szar, akkor ilyen érvek mentén se kell megvenni, mert az se jó, ha az AMD kanászodik el, hogy akármi szart kiadnak, úgyis van aki megveszi, ha elég olcsó... de igen, ha nincs lényegi különbség a számomra fontos paraméterekben /tulajdonságokban, hajlamos vagyok én is az AMD-t megvenni.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1293) Kaci84


Kaci84
őstag

Úgy vagyok vele, hogy azért sokunknak meg kellene gondolni,,hog bizony az ADM-t is támogatni kell. Már többször tapasztalhattuk, hogy milyen az amikor nincs verseny. RTX 20xx, Intel 6xxx,7xxx stb.
Ismerem az ellnérveket , "nehogy már én vegyel rossz kártyát" stb. Sajnos pont, hogy de. Ha nincs pénz kutatás fejlesztésre pont azt fogunk venni. Az egyik oldal sz.r lesz a másik meg drága.
Nyílván nem kötelező illetve aki teheti. Viszont én a ló túloldala efektust érzem. Miszerint a Redon termékek minden hibája ellenére alul vannak értékelve, illetve a megnyilvánulsok is olyanok inkább, hogy "AMD milyen rossz, nem érdemes rá várni, biztos nem vennék" meg hasonló marhaságok. Így aki nyitott lenne rá vagy együtt tudna élni a hibákkal pláne a sokkal kedvezőbb ár mellett azoknak is elmegy a kedve, miközben hallomásokra alapozik, de tapasztalata nincs a termékkel.

(#1294) sormo válasza syIex (#1275) üzenetére


sormo
tag

Sebaj 2 év múlva hardveraprón lehet már 170-ért is venni...

(#1295) yericho800 válasza Gyuri27 (#1269) üzenetére


yericho800
aktív tag

pont :K :R

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#1296) edward2 válasza Pug (#1287) üzenetére


edward2
addikt

Igen a szokásos dolgokat végig zongoráztam. Cache időt nyomtam pár tízezerig de semmi. Aztán írtak olyat, hogy valtoztassak output modult defaultról dx10re vagy 9re vagy opengl stb. Már nem emlékszem,de eddig semmi sem segített.
Amúgy amit ricsip ír nekem ilyen gyanúm van, hogy valahogy HDDről mintha x időnként lenne valami jitter.

(#1290) BiP
Igen jó ideje elmélkedem, hogy váltani kéne.

[ Szerkesztve ]

(#1297) syIex


syIex
veterán

Végül szeptember 16-ig kell várni a 3080 tesztekre és a 3070 október 15.-én lesz elérhető.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1298) green dude


green dude
tag

Ezt észrevette közülünk valaki? Most olvastam. A dobozon úgy tűnik, hogy jó irányban áll a nyolcas. Azt nehezen hinném el, hogy véletlenül történt és senkinek nem tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

(#1299) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

HUB is beszerzett egy RTX3080 FE-t :C :C :C Jövő héten kikerül a tesztjük :R
[link] Illetve egy 5700XT vs 2060S/2070S. AMD -nél valahogy trend ez a hónapokkal később jobban teljesít a kártyájuk sztori. Ami persze tök jó de megnyomhat egy kártya launch-ot ha a szoftveres rész miatt gyengébb mint amit tudna... :U
Nekem egyre jobban tetszik az FE, szomorú, hogy 99%, hogy nem fogok tudni bezsákolni egyet :O :O :O

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1300) Hopkins95 válasza AsakuraDave (#1299) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tetszik az a középre helyezett idétlen tápcsatlakozó azzal az elosztóval? Szerintem eléggé béna megoldás lett.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.