Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) IceCube71 válasza jano_77 (#6396) üzenetére


IceCube71
csendes tag

Miért lenne "fos" újítás?
Nagyon sok 8GB belső tárhellyel rendelkező telefon tulajdonos gondját oldaná meg.
Telefon 8GB belső tárhelyéből a fele? marad a programoknak. Ha elfogy akkor törölsz és telepítesz újat. SD-vel 64-128GB méretűvel megnöveled a használható méretet és így már annyi programot telepítesz amennyit szeretnél.

Most képzeld el veszel egy erősebb hardveres 8GB telefont, kiegészíted SD-vel és így olcsóbban jössz ki mint ha vennél egy 32-64GB belső memóriás komolyabb telefont.

De ne szaladjunk előre, várjuk meg mi lesz a vége a frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

(#6402) Joe.36 válasza IceCube71 (#6401) üzenetére


Joe.36
addikt

Szerintem is :) +1 Akinek meg van 32 GB annak nem kötelező használni, mert úgy értelmeztem hogy ki lehet választani, de akinek csak 8 GB van annak tényleg hatalmas segítség.

De ezek szerint ha használom majd akkor lehet hogy mondjuk filmeket, zenéket nem tudok rá másolni a számítógépről ?

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#6403) gusthy válasza Joe.36 (#6402) üzenetére


gusthy
veterán

De tudsz. De csak a telefonon keresztül.
Tehát Úgy nem, hogy az SD kártyát a gépbe dugod.

(#6404) Joe.36 válasza gusthy (#6403) üzenetére


Joe.36
addikt

Tehát adatkábelen keresztül, akkor semmi gond :) Mindig úgy szoktam, nem fogom levenni a tokot, hátlapot stb... És szerintem elég gyorsan átmennek a dolgok. Ha ez így lesz szerintem előrelépés jó irányba.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#6405) PBA válasza gusthy (#6394) üzenetére


PBA
aktív tag

Szia, ott a pont, köszönöm a tippet. Én marha (mivel az update után romlott el pont), nem is gondoltam a SIM-re. Ma szereztem egy másikat, és hoppá, azonnal működött minden. Mondjuk nem értem, mitől pusztul meg egy nyomorék SIM kártya, és miért pont a frissítéskor... :)

Mindegy, tanulságos volt. Köszönöm a tippet!

(#6406) gusthy válasza PBA (#6405) üzenetére


gusthy
veterán

Hát ennek ezer oka lehet. Pl tudjuk, hogy nemrég frissült a rádió egység firmware, azt nem csinálja vissza a 174-re visszaállás. És lehet, hogy régi sim kártya volt, ami már nem volt kompatibilis az új rádió egységgel.
Szívesen :)

(#6407) gusthy válasza Joe.36 (#6404) üzenetére


gusthy
veterán

Vagy wifi, Bluetooth. De egyébként igen.

(#6408) grobi007 válasza keram2009 (#6375) üzenetére


grobi007
tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Rákeresve a hiba megnevezésre, ami a GHOST TOUCH, több fórumban is találtam infokat. Szerencsére kiderült, hogy az esetek többségében nem hardveres, hanem szoftveres hiba okozza. Ebben a fórumban is írta egy fórumtárs, hogy pl. a 174-es végződésű frissítés is tud ilyet okozni.
Egy szó mint száz, csak azért írtam be, azon túlmenően, hogy megköszönjem a segítséget, úgy néz ki, hogy sikerült megtalálni az ellenszerét is, mivel immár 2 napja nem tapasztaltam ezt a jelenséget.
Nemes egyszerűséggel annyi a teendő, hogy újra kell kalibrálni a kijelzőt vagy a Touchscreen Calibration vagy a TouchRecalibrate applikációval.
Nem tudom, hogy melyik a jó/jobb. Én megcsináltam mindkettővel, így nem tudom, hogy melyik oldotta meg a problémát, de most jó, ez a lényeg.

Bízom benne, hogy tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6409) gusthy válasza grobi007 (#6408) üzenetére


gusthy
veterán

Hurrá. Újabb probléma megoldva. Már csak a bizonytalan sim2-re kéne valami.

(#6410) Joe.36 válasza gusthy (#6409) üzenetére


Joe.36
addikt

Én pár naponta újra indítom a telefont és nekem elég ritkán csinálja, talán 100 bol egyszer.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#6411) dpit9


dpit9
csendes tag

Üdv! Előre is elnézést kérek de nem olvastam át az előző posztokat! Segítséget szeretnék kérni olyan ügyben hogy hol lehet a zenfone 2 est szervizeltetni , nevezzük nevén üvegcsere kellene!
Előre is köszönöm!

(#6412) gusthy válasza dpit9 (#6411) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem itt csinálták
http://erintokepernyo.hu/

Asszem huszonegy ropi volt, a telemax majdnem 40.

(#6413) dpit9 válasza gusthy (#6412) üzenetére


dpit9
csendes tag

Köszi a gyors választ! milyen lett a végeredmény? Olyan üveget kapott amilyen volt? Mennyi ideig tartott?

(#6414) gusthy válasza dpit9 (#6413) üzenetére


gusthy
veterán

Olyat és kb egy óra talán. Meg kell száradnia.
Na azóta van rajta üvegfólia :)

[ Szerkesztve ]

(#6415) jano_77 válasza lovi27 (#6397) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én inkább olyan hibákat várnék megoldani az újabb és újabb frissítésekkel, amiket sajnos már sokadik update óta nem képesek elkövetni, mégpedig a SIM2 felvételi problémáját - tudom nem mindenkinél jelentkező hiba - illetve a mostani 184-es frissítéssel is jelen van az, hogy állandóan beragad vmi app, ami nyalja az akksit rendesen! Első 2 nap remek volt, alig merült, azóta meg minden nap többször kell manuálisan bezárnom az akksi zabáló appot, ami leggtöbbször az Asus Calling Screen vagy mi. A saját telefon app. Amíg ezek nem oldódnak meg, lehet akár milyen háttér memória növelő megoldás, sajnos nem lesz normális telefon a ZenFone 2! :( (pedig kezdetben nagyon szerettem, de manapság már többet bosszankodom miatta :U :W )

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#6416) dpit9


dpit9
csendes tag

Üvegfolia alatt nem törik a kijelző ha leesik?

(#6417) dpit9 válasza gusthy (#6414) üzenetére


dpit9
csendes tag

Üvegfolia alatt nem törik a kijelző ha leesik?

(#6418) F.E.K.. válasza dpit9 (#6416) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jó esetben csak az üveg fólia törik, pont ez az egyik lényeges funkciója.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#6419) gusthy válasza dpit9 (#6417) üzenetére


gusthy
veterán

Ez, ami most van rajta, már a második üvegfólia. Látnod kellett volna az elsőt, amikor kicseréltem :) úgy nézett ki, mint egy pókháló.
A kijelzőnek pedig semmi baja.

(#6420) gusthy válasza jano_77 (#6415) üzenetére


gusthy
veterán

Az Asus Calling Screen a Play áruházból frissül. Fenn van a legújabb?

(#6421) gusthy


gusthy
veterán

Ja, még valami.
A Beállítások Akkumulátor lapján ha az ember rábök az egyes appokra, ott egyesével le lehet tiltani, hogy az adott app ébren tarthassa a telefont. Nem tudom, hogy a Calling Screen esetén is ott van-e ez az opció, de érdemes lehet kipróbálni esetleg.

Ez majdnem ugyanaz, mint a Doze a Marsmallow-ban.

[ Szerkesztve ]

(#6422) jano_77 válasza gusthy (#6421) üzenetére


jano_77
nagyúr

Frissült igen, de amit javasoltál azt most azért beállítottam. Reméljük megoldja a gondot. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#6423) Edi77 válasza jano_77 (#6422) üzenetére


Edi77
őstag

És ha beállítottad, utána indítsd újra a telót :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6424) jano_77 válasza Edi77 (#6423) üzenetére


jano_77
nagyúr

megtörtént, mert a google play nem indult és amiatt is újra kellett indítanom, de köszi :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#6425) gusthy válasza jano_77 (#6424) üzenetére


gusthy
veterán

Majd kérünk beszámolót :)
Ja és a két checkbox-ból csak az egyiket kapcsold be, rád bízom annak megfejtését, hogy melyiket :)

[ Szerkesztve ]

(#6426) jano_77 válasza gusthy (#6425) üzenetére


jano_77
nagyúr

Őöööööö.....mi van, ha mindkettőt bekapcsolom?! Mert hogy így tettem. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#6427) gusthy válasza jano_77 (#6426) üzenetére


gusthy
veterán

Nem próbáltam ki :) de én bizonytalan lennék, hogy az "eszköz ébresztésének megakadályozása" esetén megkapom - e a bejövő hívásokat. De persze lehet, hogy ez csak az én túlaggódásom :) ki kell próbálni.
Azért nem próbáltam ki, mert nalam meg se jelenik ez az app, annyira nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#6428) petyus80


petyus80
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Miért van az,hogy nem tudok képet feltölteni a telefonról a prohardverre? Rányomok,hogy fájlok kiválasztása és azt írja,hogy nincs megfelelő alkalmazás a művelet végrehajtásához. Valami ötlet?

(#6429) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak! Ezt a frissitest hol talalom? Le akarom torolni, semmi lenyeges. Majd ha jon a MM, frissitunk!

(#6430) gusthy válasza petyus80 (#6428) üzenetére


gusthy
veterán

Érdekes. Nekem feladja a kamera, videokamera, hangrögzítés és Dokumentumok alkalmazást is.

(#6431) dpit9


dpit9
csendes tag

Csoda akkor kiprobalom köszönöm!

(#6432) woodlandarts


woodlandarts
tag

Na lefrisitettem a SELFIE telót végre, jött 2 frissités , egyik 250 mega., másik 150 mega , bulid szám 05.10.ei frissités , sorban telepitette fel a rendszer , természetesen a cm security , clean master , puffin browser , dr booster , omlet chat töröltem 1böl minek ezek . 60 alkalmazás frissült le közben iszonyat melegedett a telo de most már jó , hiába van benne 3 giga ram a rendszer lenyal 1,6ot van hogy 800mega marad persze a gyors kapcsolon üritem a memoriát folyatosan. Esetleg nem akarnak a ram kezelésben segiteni a telonak az asus , mert pl egy kinai no name 2gbos telonàl marad simán elég memória szabadon persze azok gyengék hardveresen , kamera tekintetben is meg ritkán jön frissités jiába a feltolt aku szàm .A SELFIE akuja az harmatos , délutàn 50%on vagyok igy rà kell töltenem nehogy 5kor lemerüljön de igy regelre 20%marad . De jo telo , igaz a facebook ezen is néha mocorog , de az szinte mindenhol zabál , még a hiper szuper galaxykat is képes kiakasztani . De anyi baj legyen . Az aku üzem idön és a ram kezelésen kéne valamit javitani .
Esetleg a 6os droid megold valamit ezen a telon ?

(#6433) zolikaDB válasza woodlandarts (#6432) üzenetére


zolikaDB
veterán

Paromnak Selfie van. Ha vmi erdekel, ide irok vele kapcsolatban. 18-23 app szokott futni a hatterben, napkozben mobilnet, delutan wifi. Igy kb estefele merul le, es igazabol semmi nem lassu nala. Pedig ő ahogy latod, hasznalja, nem kimeli!

(#6434) Oceanus


Oceanus
tag

Sziasztok!

Valaki megmondana mi okozza h nem tudom kikapcsolni a pin kod kerest? Nem engedi a lock screen-nel egyszerudn szurke ez annyi...

[Screenshot]

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz!

(#6435) kaosz86 válasza Oceanus (#6434) üzenetére


kaosz86
aktív tag

Egyszer régebben nekem az eset mobil security antivírus csinálta ezt.
Aztán meg az adguard.

A beállítások/biztonság/hitelesítési adatok törlése menüpontra tapicskolva szűnt meg a hiba

(#6436) woodlandarts válasza zolikaDB (#6433) üzenetére


woodlandarts
tag

Köszi a választ ide irom , a SELFIE fórumon alig irnak , nekem is kb 18-23 körül futnak az appok . Nálam szintén 4G délelött utánna wifi . Délelött csak megnézem ha a mesengeren kapik üzit válaszolok , meg pl emailt meg facere fellépek igy délutánra lemegy az aksi 50%ra ekkor feltöltöm mert nem akarom hogy este 6ra lemerüljön . Lehet kibirná de bámulatosan gyorsan tud 20%rol lemerülni 12%alá . A lassulást ugy értettem ha pl facebookon képet akarok feltölteni a galériából mire oda lapozok a képek közt néha be lassul a képek betöltése és ilyenkor ki irja a telo hogy a facebook alkalmazás nem válaszol de utánna magához tér , ez csak a képek betöltésénél van rendszer használatilag nem lassul semmit sem . Csak ez a hirtelen aku merülés zavar . Mondjuk 3 napos a telo de nem hiszem hogy házi trükköket kell alkalmazni az új aksik bejárarásánàl . Elsö bekapcsoláskor még nem töltöttem fel ismerkedtem a rendszerrel amikor kérte hogy merül akkor töltöttem , de azota is igy töltöm ha lemegy 50re akkor rátöltök . Vagy kikéne sütni hagyni lemenjen az aku 0ra? A ram hasznàlat meg 1giga körüli ami marad szabadon . Az aku jobban zavar de hát mit várjak egy 3ezres akutol. A Cubot H1 ben 5200aku van az nálam 2 napot kibir , azt csréltem re Selfire mert a Cubotban gyenge a kamera meg a hardver, de erös volt az aku . Nem baj makd max 2x töltöm naponta kibirom . Majd beszerzek egy power bankot vész esetère ....

[ Szerkesztve ]

(#6437) Oceanus válasza kaosz86 (#6435) üzenetére


Oceanus
tag

Nagyon köszönöm, megoldódott! :R

Ember tervez, Isten perverz!

(#6438) gusthy válasza woodlandarts (#6436) üzenetére


gusthy
veterán

Az mondjuk nem teljesen értem, hogy ha fut 18-23 app, és emellett még van 800MB szabad RAM, át miért kevés?
Egyébként is, nem azért vettél olyan telefont, amiben ennyi RAM van, hogy használja a készülék? Mi hasznos lenne belőle, ha szabadon lenne két giga? Ettől gyors, mármint attól, hogy használva van a memória. Arra való.
Ha egy telefonban kevés a RAM, vagy rosszul használja, azt nem onnan veszed észre, hogy a szabad memória kevés, hanem onnan, hogy lassú, hogy mindig újratölti az appokat, hogy a böngésző újratölti az oldalakat, ilyesmi. De szerintem 3GB mellett ez nem jellemző.
Egyébként ha kilődözöd az appokat - nem tudom, hogy csinálsz - e ilyet - attól lassabb lesz és többet fog fogyasztani, mert mindig be kell töltenie, amit kilőttél.

Arról nem is beszélve, hogy a "szabad memória" fogalma valójában egy nagyon bonyolult kérdés, itt most nem mennék bele a problémába, hogy mikor mi számít szabadnak. Úgyhogy szerintem ennek érdemes elengedni a kezét, ha amúgy a cucc jó, gyors, kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#6439) zolikaDB válasza gusthy (#6438) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én simán azt tapasztalom, hogy amikor leteszem a Xiaomi Mi3-at, és ezt piszkálom, gyorsabban történnek a dolgok. Gondolom, a frissebb hw, és a jobban optimalizált sw miatt. Pedig az Mi3 Snapdragon 800 és 2GB RAM.
Node, ott ha fut az Opera, facebook, messenger, instagram, akkor van 300MB szabad RAM, és ha visszalépsz a böngészőbe, újratöltögeti az oldalakat :)
Szóval, jó ott azért a Selfie, meg ezek alapján a ZF2 is.

[ Szerkesztve ]

(#6440) kaosz86


kaosz86
aktív tag

B-) cool

[ Szerkesztve ]

(#6441) woodlandarts válasza gusthy (#6438) üzenetére


woodlandarts
tag

Értem és tényleg úgy van , hiába lövöm ki akkor is újra indulnak a rendszer alkalmazások
De amiket használok és kilépek belölük vissza áll 1 giga körülre . Most opera mini , zene halgstás ,mesenger melett van 900 mega szabad ram . De az aku nemsolá merülöre kapcsol , akkor nem lehet csak 6 örás üzem idöt kinyerni belöle ? Mert igy most 2x kell töltenem 1 nap :(

(#6442) gusthy válasza woodlandarts (#6441) üzenetére


gusthy
veterán

Mit értesz kilépés alatt? Egyszerűen csak visszatérsz a kezdőlapra, vagy le is állítod?
Nos, a Messenger az olyan, hogy attól minden telefon merül, mint a könnyűbúvár.
Egyébként mi van bekapcsolva? 4G, WiFi, bt? Folytonos szinkronizálás?

[ Szerkesztve ]

(#6443) woodlandarts válasza gusthy (#6442) üzenetére


woodlandarts
tag

A kilépés alatt azt értem hogy az alkalmazás váltóra rányomok ilyenkor beadja a megnyitott alkalmazásokat és bezárom öket . Mindig ezt csinàltam.bàrmelyik telomon de itt a selfie gyorsan megyitja még bezárva is . Folyamatos wifi , no gps , no szinkronizálàs . ha emlegyek itthonrol akkor oár óra 4G . De 2x kell töltenem . Kora hajnalba és délre 50%alatt van igy rátöltök hogy birja estig . Facebook , mesenger , opera mini , zene , egy kis youtube max ennyi . Csodàt nem vártam egy 3ezres akitol kb erre számitottam . A cc 5500 volt a h1 elött azt is 2x kelet töltenem .

(#6444) gusthy válasza woodlandarts (#6443) üzenetére


gusthy
veterán

Na ez az, ami totál felesleges és fogyasztja a villanyt... Mármint az alkalmazások ezen módon történő lelövögetése.
A folyamatos wifi / 4G mellett igen, fogyni fog a villany :)

[ Szerkesztve ]

(#6445) woodlandarts válasza gusthy (#6444) üzenetére


woodlandarts
tag

Igygagyom most nem lövök le semmit , de a wifire szükség van mert akkor nem jönnek meg a mesemger üzik . Majd 2x töltöm 1 nap ennyi , nem azért vettem a telot , hogy az asztalon álljon 2 napig használatlanul . Jah tud valaki valamit a vezetélné l küli töltésröl mintha olvastam volna valahol , hogy lehet olyat is ebben vagy nem ? Ha igen hogy müködik és milyen eszközzel . :R

(#6446) F.E.K.. válasza woodlandarts (#6445) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Beépített lehetőség nincs, külső (tok) vagy a hátlap alá barkácsolható megoldások léteznek csak sajnos.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#6447) gusthy válasza woodlandarts (#6445) üzenetére


gusthy
veterán

A tiéd tudja a Quick Charge-ot?

(#6448) szori válasza gusthy (#6444) üzenetére


szori
tag

Na ez tényleg érdekelne. Inkább hagyjam megnyitva az alkalmazásokat, minthogy bezárjam őket? Pont azért zárom be, hogy a háttérben ne fussanak és ne merítsék az akksit. Erre kiderül, hogy rosszul csinálom :) Egyébként tudsz erre konkrét példát is mondani, vagy valahogy "bizonyítani"? Komolyan érdekel, hogy ez valóban így van-e, vagy csak egy hoax. Vagy igazából nincs jelentősége :-D

(#6449) woodlandarts válasza gusthy (#6447) üzenetére


woodlandarts
tag

Igen 2As töltöje van 50-60 erc alatt 60% ra tölto fel , a mobilarénás videó végén halottam olyat hogy vezeték nélküli töltés , ez tényleg igy van ès milyen módon ? Valamint èrdekelne engem is ez az app bezárofstás , eleve ott a gyors kapcsolon a boost gomb az meg bezár mindent . A netet alvo modba tettem igy 4 ora alatt semmit se merült le.

(#6450) gusthy válasza szori (#6448) üzenetére


gusthy
veterán

A háttérben nem "futnak", hacsak nincs valami olyan dolog, amitől futniuk kellene. Be vannak töltve a memóriába, és békésen pihennek, amíg nem aktiválod őket. Tehát nem fogyasztanak delejt.
Értelemszerűen pl a Messengerre ez nem igaz, ő figyel a bejövő üzenetekre, de ott meg úgyse az az app fut a háttérben, amit le tudsz lőni, úgyhogy nem mész semmire azzal, ha kilövöd, ki kell belőle lépni az appon belül, ha azt akarod, hogy tényleg leálljon.

Ami a hoax, az az, hogy a mindenféle memória törlő meg ilyenolyan gyorsító alkalmazások jók bármire is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.