Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Intruder2k5 válasza hunluigi (#750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenképpen várd meg, amíg végez, ez néha eltart 8-10 percig is!

(#752) hunluigi válasza Intruder2k5 (#751) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na csak talpra állt a kis rohadék... már rajta keresztül írok. Azért bevallom férfiasan igy 39 évesen is be tudok még barnázni hogy hazavágtam. :DDD Nagyon sokat segítettél és megint tanultam valamit. Hálás köszönetem! Na beleásom magam a menüjébe. :R

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#753) Intruder2k5 válasza hunluigi (#752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyes! A leírtakat meg tudom érteni, egyáltalán nem mindegy, hogy 30k ide, vagy oda, de az ASUS routerekben pont az a jó, hogy mindegyikben van ilyen recovery mód, és még ha véletlenül a kedvenc mp3 file-od flashelted rá előzőleg, ezzel a módszerrel akkor is helyre tudod állítani, még mondjuk egy TP-LINK-nél a legtöbb esetben soros kábel, és a router szétszerelése, forrasztása is szükséges ahhoz, hogy újra életet lehelj bele.

Ja, és szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#754) hunluigi válasza Intruder2k5 (#753) üzenetére


hunluigi
senior tag

Az asus ddns beállításra nincs lehetőség :F

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#755) Intruder2k5 válasza hunluigi (#754) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra az egyre sajnos nincs, de van ott sok egyéb szolgáltató.

(#756) hunluigi válasza Intruder2k5 (#755) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na akkor ezen a szokásomon is kénytelen leszek változtatni... Azt még leírhatnád nekem, hogy mit állítsak hogy átjusson a t-home cisco-s vackán mert most 192.168.0.13 a wan ip és az eredeti problémám is innen indult.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#757) Intruder2k5 válasza hunluigi (#756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na most olyan értelemben átjutni nem fog, mint ahogy eddig is működött, hogy az ASUS kapja a WAN IP címet, de van megoldás minden távoli elérésre, és a DDNS-re is!

Utóbbihoz annyit kell tenned, hogy a kiválasztott DDNS szolgáltatás beállítása mellett, a Basic -> DDNS oldalon a legfelső, IP address opciót, állítsd "Use External IP Address Checker" állásba!

Előbbihez pedig az ASUS WAN IP címét, írd be a CISCO DMZ menüjébe, így az minden a WAN felől érkező kérést továbbítani fog az ASUS felé, és így csak azon kell a szükséges port forwardokat, és/vagy távoli eléréseket beállítani.

Esetleg a CISCO DHCP szerver részében nem ártana az ASUS-hoz fix címet rendelni, MAC cím alapján, nehogy holnap meg valami másik IP-t adjon az ASUS-nak.

(#758) hunluigi válasza Intruder2k5 (#757) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ok köszönöm!

Esetleg melyik DDNS szolgáltatót ajánlanád ami free (fáj egy kicsit az asuscomm hiánya de ez van)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#759) Intruder2k5 válasza hunluigi (#758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó kérdés... Én személy szerint noip-t használok, de ennek van annyi hátránya, hogy ha 30 napig nem változik az IP címed (OFF)(már pedig T kábelen tudtommal nem változik)(/OFF), akkor jön egy email, benne egy captcha, és újra aktiválni kell a host-ot 1-2 kattintással. Ha a 30 nap alatt van IP cím változás, akkor a 30 nap számlálása újraindul.

1043ND és OpenWrt topikban többször ajánlották még az ipdns.hu-t, állítólag ott sincs semmi ilyen lejárat, szabadon használható!

A többivel nincsen tapasztalatom, mert előtte nekem is DynDNS volt, ami ugye fizetős lett. Ja, meg ezen kívül amolyan backup-ként még minden éjjel 0:00-kor, és minden WAN UP eseménykor küld a router egy emailt, amiben benne van az aktuális WAN IP cím is, néhány más adat mellett.

(#760) Zirowe válasza Intruder2k5 (#759) üzenetére


Zirowe
nagyúr

changeip
2013. októbere óta megy nekem hibátlanul, router automatikusan frissíti hetente az ip címet, mailekkel a regisztrálásom óta nem zaklatot. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#761) envagyok


envagyok
veterán

Esetleg tud valaki lehetőségről, hogy merlin alá hogyan lehetne tvheadend servert feltenni?
Illetve a gyári torrentet is jó lenne lecserélni, nekem eléggé vérszegény.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#762) Intruder2k5 válasza envagyok (#761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

rtorrent telepítése Debian alá, Merlin fw-hez.
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?board=28.0

(#763) Multibit


Multibit
veterán

Jó ez az AiProtection az új firmware-ben, csak rugalmasan kell kezelni. A WAN-on keresztül történő router hozzáférést és a portnyitásokat én bevállalom, mert szükségem van rájuk. Viszont eddig FTPS-sel értem el kívülről a NAS-om FTP szerverét. Blokkolta is a router, ahogy kell. Átálltam SFTP-re, így már nem pampog :)

(#764) Laca0


Laca0
addikt

Amúgy megéri feltenni az új szoftvert?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#765) Multibit válasza Laca0 (#764) üzenetére


Multibit
veterán

Ha az új szolgáltatások nem is érdekelnek, a biztonsági javítások és a bugfixek miatt érdemes feltenni.

(#766) Laca0 válasza Multibit (#765) üzenetére


Laca0
addikt

Ok. Köszi! Akkor fel kell írnom minden beállítást, mert reset is kell... :((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#767) Klara_


Klara_
őstag

A 2,4GHz WiFi savok teljesen telitettek nalunk hala az UPC-nek, 13-as csatornan meg ugy ahogy elboldogulnak a 2,4-es telefonjaink, viszont a 14-es csatornat ajanlgatja erosen a WiFi analyzer. Oda nem tudom allitani a routert csak 13-ig. Mit benazok el?

(#768) SonyNex7 válasza Klara_ (#767) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nálam automatán van miért nem jó úgy ?

Tud valaki segíteni VPN beállításban?

(#769) Egon válasza Klara_ (#767) üzenetére


Egon
nagyúr

14-es csatorna Japan only. Esetleg ha átállítod a lokációt a routerben Japánra, felajánlhatja, de sanszos, hogy nulla kliens fog tudni csatlakozni (nekem a Sony Xperia U-m már a 12-es csatornán se látta a hálózatot).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#770) Intruder2k5 válasza Egon (#769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ráadásul Japánban is Only B Mode! Persze CFW-k ezzel sokszor nem foglalkoznak, és akár itthon is beállítható a 14-es csatorna, N módban is. Az mondjuk meg másik kérdés, amit Te is írtál, hogy milyen kliens tudja kezelni...

[ Szerkesztve ]

(#771) Klara_ válasza Intruder2k5 (#770) üzenetére


Klara_
őstag

Koszi, Egon neked is.
Akkor marad ahol van. Rettenet ez az UPCwifiFree aradat ami elozonlotte az etert nalunk.

[ Szerkesztve ]

(#772) Zirowe válasza Klara_ (#767) üzenetére


Zirowe
nagyúr

13at se nagyon ajánlom, mert sok eszköz vagy egyáltalán nem látja, vagy kapcsolódik, majd megszakítja a kapcsolatot, utána meg nem látja.

Haverom járt így egy t-s hgw-vel: telefonja szakadozott, laptop meg nem látta, nem tudta mi a baj, majd kiderült, hogy a 13as az alapértelmezett, lerakva 11re már minden rendben volt.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#773) Egon válasza Klara_ (#771) üzenetére


Egon
nagyúr

Érdemes időnként kísérletezgetni.
Nálunk anno nekem (is) a 11-es csatorna volt a legjobb, de sajna mostanában ezt mások is felfedezték.
jelenleg a 2-es (!) a legstabilabb, legerősebb, leggyorsabb alternatíva.
Hosszú távon pedig marad sajna, az 5 GHz (már akinél: nekem jelenleg sajna egysávos routerem van): minél előbb kikopnak a régi kliensek, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#774) Intruder2k5 válasza Zirowe (#772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennek az az oka, hogy az USA szabvány 1-11 csatornákat ismeri, és sajnos sok kliens csak erre van normálisan felkészítve.

(#775) Multibit válasza Klara_ (#771) üzenetére


Multibit
veterán

Csak a 2.4 GHz-et tudják a klienseid? 5 GHz nem játszik nálad?

(#776) Klara_ válasza Multibit (#775) üzenetére


Klara_
őstag

Most sajnos csak 2,4GHz - telefonok. Minden mas vezetekelve van.
13-mas csatorna eddig (mai nap) gond nelkul mukodik.

(#777) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok,

openvpn klienseket szeretnék beállítani a routeren, de nem megy :( (korábban tomato alatt RT-N16-on nem volt gondom...) itt most a gyári firmware-rel próbálkozom...

Ami van az openvpnhez:
- ovpn fájlom
- ca.crt
- client.crt
- client.key

a vpn tun és tcp

esetleg valaki tud segíteni hogy hogy tudom gyári firmware-ben beállítani a vpn klienseket? Vagy rakjak tomatot? HA igen melyik tomatot érdemes felrakni?

(#778) ZolySoft


ZolySoft
csendes tag

Sziasztok!

Legújabb tomato felment a routerre, de az összes led nem világít,
kivéve a power-t. Egyébként 1előre úgy néz ki minden megy, de az
5 GHz-es része csak akkor indult el, amikor a countryt átállítottam
Hungary-ra. Ledekkel kapcsolatban már olvastam, hogy másnál is
volt ilyen, azóta van vmi megoldás erre? Előre is kösz mindenkitől...

(#779) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok!

Délutánra, estére van betervezve a cucc beizzítása, így első körben olyan kérdésem lenne, hogy melyik FW-t érdemes használni a következő feladatokra (értsd: gyári, tomato, stb.). Tapasztalatom nincs ASUS routerek terén. OpenWRT-t használok.

- testreszabhatóság (8/10)
---QOS, Firewall, Guest WiFi, egyéb.
- SAMBA megosztás kezelése (10/10)
- DLNA szerver (10/10)
- normálisan bekonfigurálható VPN szerver jó lenne (6/10)
- esetleg valamilyen SFTP (5/10)
- torrentek letöltése nagyon esetlegesen (3/10)

Illetve plusz kérdésként lehet-e olyat csinálni vele, hogy a rádugott HDD-n / HDD-t titkosítja vagy titkosítva is tudja kezelni?
Köszik előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#780) ZolySoft


ZolySoft
csendes tag

Sziasztok!

Vki felrakta már a 127-es tomato-t?
Érdekelne, hogy a ledek égnek-e vagy csak továbbra is a power led világít ...

Üdv,

(#781) balaaa88 válasza ZolySoft (#780) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hát valószínűleg én vagyok a láma, de eddig nem sikerült felrakni tomatot a cuccra. recovery-be rakom. http-n keresztül feltolom a fw-t, várok 5 min-t, nyomom amit kell, de visszajön a korábban feltett merlin... :D

(#782) odipapa válasza balaaa88 (#781) üzenetére


odipapa
senior tag

Lehet hogy többet kellene várnod.

(#783) Intruder2k5 válasza balaaa88 (#781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legyél türelmes, nem tudom mi az oka, de sokszor több idő kell ettől. Pont múlt héten flasheltem egy RT-N66U-t, azzal is vagy ~8 perc volt, amíg reboot-olt.

Este elindítod, aztán vacsi, vagy éppen zuhanyzás, és addig talán megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#784) balaaa88 válasza Intruder2k5 (#783) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Nah. Én voltam a láma. A te leírásod alapján simán ment a dolog. Megy is a köszi érte. Simán ment minden, ahogy le volt írva. Valószínűleg a gond az lehetett, hogy nem töröltem az NVRAM-ot előtte a https-s recovery-jéből. :)

Mondjuk ez a Tomato jobban tetszik, mint a gyári FW vagy Merlin FW.

[ Szerkesztve ]

(#785) Intruder2k5 válasza balaaa88 (#784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az bizony gond, akkor nem szokott elindulni. Jó a Tomato, csak akiknek gyors netük van, és kell hozzá a HW NAT, sajnos nem használhatják. Bár ARM van "helyette" CTF, ami némileg kompenzálja a HW NAT hiányát.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#786) balaaa88 válasza ZolySoft (#778) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Ledek nálam sem működnek a Power-en kívül. Legújabb Tomato-n.

Így pár óra távlatából sokkal jobb a Tomato (nekem), mint a Merlin vagy az ASUSWRT. Átláthatóbb talán. A router is faxa. Erős. USB3 teszi a dolgát. LAN to USB3-ra megvan a 27-28 MBps. Netem meg nem sok. 30/3-as. Bőven kibírja. Egyelőre tuti ez marad. OpenWRTsebb. Azt meg szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#787) Rolly válasza Rolly (#777) üzenetére


Rolly
veterán

ebben esetleg tud valaki segíteni?

(#788) Bacusuz


Bacusuz
őstag

hali
van egy régi wr841 routetem
szerintetek ehhez képest az 56u erősebb vagy gyengébb jelet szór?
esetleg az 55u két böszme antennájával erősebb lehet?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#789) kali válasza Bacusuz (#788) üzenetére


kali
legenda

szia,

csak a 2.4 GHz tekintetében valamivel gyengébb szórású az rt-ac56u, hiszen belső antennás, szemben a külső 2 * 5 dBi antennás tl-wr841nd típussal.
az rt-ac55u ugyan külső antennás, de az sem csak 2.4 GHz, hanem 5 GHz képes is, az antennája pedig osztott, így csak 2.4 GHz tekintetében az sem szór úgy, mint a tl-wr841nd.
nem is szerencsés a csak 2.4 GHz képes routereket összemérni dual band - adott esetben ráadásul nem csak n, hanem ac szabványt is tudó - eszközökkel csak 2.4 GHz tekintetében, hiszen utóbbiak nem csak arra vannak kihegyezve.
azt is érdemes figyelembe venni, hogy a dual band eszközöknél esetén kevésbé előny a szórás "erőssége" tekintetében a külső kivitelezés - ha osztott megoldású - a belsővel szemben, abban a tekintetben jobb inkább, hogy könnyebb megfelelő pozícióba állítani, amíg a belső antennás megoldásnál az egész routert mozgatni/forgatni kell.

(#790) Keckix


Keckix
tag

Van új gyári FW!
Próbálta már valaki?
Ennél az fw nél is kell reset?

[ Szerkesztve ]

(#791) Klara_ válasza Keckix (#790) üzenetére


Klara_
őstag

Ha erre gondolsz: ASUS RT-AC56U Firmware version 3.0.0.4.378.4585 2015/03/12
"[Important 1]
If your firmware is 3.0.0.4.374.xxxx, please upgrade to 3.0.0.4.376.xxxx first. Only 3.0.0.4.376.xxxx can upgrade to this version.

[Important 2]
This version included AiProtection and AdaptiveQoS. After firmware updated, please press the reset button more than five seconds to reset the router to avoid some compatibility issues."

Akkor kell. Es az elejet is tartsd be!
En a 3.0.0.4.378_4376-on vagyok erdekes, hogy az meg eltunt a honlaprol.

[ Szerkesztve ]

(#792) kali válasza Klara_ (#791) üzenetére


kali
legenda

a pontos azonosító nem változott;
md5: f249d56b59b1c20bfd194db106bc190f image/RT-AC56U_3.0.0.4_378_4376-g7b5c40e.trx - így a tartalom sem, hanem csak az elérés és a dátum.

(#793) Keckix válasza Klara_ (#791) üzenetére


Keckix
tag

Én is a 4376-on vagyok, azért is kérdeztem mert arra nem tér ki a log-ban. De még most sem lettem okosabb.

Az biztos hogy a reset utáni frissítés a legbiztonságosabb

[ Szerkesztve ]

(#794) vincevega válasza Keckix (#793) üzenetére


vincevega
csendes tag

Ez a reset után mindent újra beállítani móka annyira nem felhasználóbarát :(

Welcome to the mindfuck

(#795) kali válasza vincevega (#794) üzenetére


kali
legenda

vannak olyan javítások/új funkciók, amik anélkül nem tudnak teljesen érvényesülni, ez ellen a gyártó sem tehet, a programozási...stb. szabályokat ők sem tudják felülírni.

(#796) Klara_ válasza kali (#792) üzenetére


Klara_
őstag

Megis 4585 lett a vege, akkor csak csinaltak valamit, kulonben minek neveztek at?
Ha hazaerek letoltom es kiderul.

(#797) kali válasza Klara_ (#796) üzenetére


kali
legenda

letöltöttem közben és belenéztem, azóta megint változtattak rajta, más lett már az azonosító is, viszont a leírásban azt nem módosították, illetve az online frissítő sem találja újabbnak a korábbi verziónál.

(#798) Klara_ válasza kali (#797) üzenetére


Klara_
őstag

Uj ez firm, nalam sok verziot szinten talalt meg online, kezzel kellett feltenni.
Felment most ez is, resetet a 4376-rol most kihagytam mivel mondtad, hogy a leirast nem valtoztattak.

(#799) Multibit válasza kali (#795) üzenetére


Multibit
veterán

Ezzel nincs is semmi gond. Én mindössze azt szeretném, ha egy mezei scriptbe lehetne menteni a beállításokat, amit frissítés és reset után lehetne visszatölteni. Nem új dolog, más gyártók alkalmazzák ezt a módszert.

(#800) Bacusuz válasza kali (#789) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi a választ ezzel sokat segítettél.
Eddig azt hittem,hogy egy srágább/újabb routerrel jobb jelem lesz.
Bár sehol nem találtam az asus antennáinak adatait. :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.