Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) sztanozs


sztanozs
veterán

Tisztességes tarnsmission vagy rtorrent felrakható gyári fw alá?
Az asus-os sincs tisztességesen integrálva, úgyhogy nem nagyon érdekel, hogy nem érem el egy gombnyomással.

Más - régi pc-n vaolt kb 100 torrent futtatva (utorrent alatt). Ha megvannak a torrent fájlok, akkor importálhatók ezek valahogy transmission alá úgy, hogy ne akarjon mindent újra letölteni, hanem seedeljen onnan, ahova már le van töltve (nehezítésként már utorrent alatt alkönyvtárakba rendeztem a letöltött cuccokat, nem minden egy közös donload mappa alatt van)?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1802) mcbb


mcbb
csendes tag

Sziasztok!

Én már próbálkoztam a gyári FW-vel, Merlinnel és Tomato-val, és minden igényemet csak a Tomato tudta kielégíteni. A gyári nem tölt rendesen vissza, a Merlin pedig a nyár eleji UPC modemcsere áldozata lett :) (egyfolytában eldobta a kapcsolatot, Tomato még egyszer sem).
Intruder2k5 oldala alapján tettem fel, oda kellett figyelni, de nem volt bonyolult a telepítés.
Fel kellett még tenni az Entware-t, majd abból az rTorrentet, de erről is van több leírás. Az rTorrent tud egyedül RSS-t használni, ezért volt fontos számomra (van benne pár jó plugin, azokat is telepíteni kell).
Nekem csak a legkisebb UPC 30/3-as netem van, de így is most 21 napja megy és feltöltött már 631GB-ot.
Azért írom ezt így le, mert azért sok órám elment a "tökéletes konfig" megtalálására, szerintem ezen az úton sok fáradságtól megkímélitek magatok. (Tehát Asus Tomato-val, modem bridge módban, ddns: ajánlom a freeDNS-t (afraid.org) és a vinyó legyen ext3) :)

(#1803) Intruder2k5 válasza mcbb (#1802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor most csomagold be, és mentsd el az /opt mappát, ha bármi gondod van, akkor egy pillanat alatt helyre tudd állítani.

cd /
tar -cvzf /nas/opt.tar.gz /opt

Ezután pedig valahova mentsd el a /nas mappából a file-t. :)

(#1804) mcbb válasza Intruder2k5 (#1803) üzenetére


mcbb
csendes tag

Köszi, már meg is tettem! :)

(#1805) Klara_


Klara_
őstag

378.55.3_HGG-FINAL-al problemaim vannak. 3-4 naponta kifagy a router tole, elmegy a net, az admin feluletre sem tudok belepni, a WiFi gomb sem reagal az oldalan. Ki kell kapcsolni majd ujra be. Masnal van ilyen gond?

(#1806) *H* válasza Klara_ (#1805) üzenetére


*H*
aktív tag

Igen, ismerősöm is panaszkodott, hogy random szakad a net.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1807) Klara_ válasza *H* (#1806) üzenetére


Klara_
őstag

DIGI-s vagyok, lehet a DIGI is benne van. De nem csak a net szakad. Mint irtam kiakad az egesz, az adminba sem nem tudok belepni, hogy a logot meg tudjam nezni mi a nyugje. WiFi gomb se reagal, teljesen KO az egesz, csak a ki-bekapcsolas segit rajta.

(#1808) *H* válasza Klara_ (#1807) üzenetére


*H*
aktív tag

Lehet. Szintén Digi-n lóg az a router is. Nekem Merlin-nel régebben párszor volt ilyen, mostanában nem. Azon a routeren pár napja volt egy full reset, Merlin került fel, a HGG helyett. Azóta még nem jött elő a hiba.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1809) energomatt válasza Klara_ (#1805) üzenetére


energomatt
senior tag

Ilyen gondom ugyan nem volt, de volt más, a feltöltés korlátozottan működött. Többszöri oda-vissza fw csere után (gyári, HGG, Merlin), minden esetben a gyári alaphelyzetre állítás, nvram törlés ellenére, az történt, hogy a problémát mégiscsak egy ismételt gyári fw visszarakása, majd gyári alaphelyzet + nvram törlés oldotta meg. Ettől mégiscsak megjavult, erre tettem vissza a Merlint, mint az egyetlen olyat, ami nálam megbízhatóan kezeli a DLNA eszközöket. Tehát mindenféle probléma esetén ajánlom ezt a módszert első lépésként, annak ellenére, ha volt is nvram törlés, vagy gyári alaphelyetre állítás korábban.

[ Szerkesztve ]

(#1810) sztanozs válasza Klara_ (#1807) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem is előfordult már egyszer ez a héten. Nincs wifi, nincs net, wifi gombra nem reagál - hard off/on segített csak.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1811) Klara_ válasza sztanozs (#1810) üzenetére


Klara_
őstag

Thx, akkor kicsit megnyugodtam, hogy nem HW hiba. Megprobalom hetvegen amit Energomatt ajanlott, es meglatjuk valtozik-e valami.

(#1812) sztanozs válasza Klara_ (#1811) üzenetére


sztanozs
veterán

mondjuk nekem egy olyan usb-s vinyó volt rádugva, ami szerintem már félig halott. Attól simán beállhatott.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1813) Klara_ válasza sztanozs (#1812) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam mar semmi, csak siman routerkent megy, osztja a netet...

(#1814) energomatt válasza Klara_ (#1813) üzenetére


energomatt
senior tag

Arra, azért ez túl drága router. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1815) Klara_ válasza energomatt (#1814) üzenetére


Klara_
őstag

Sokkal nagyobb terveim voltak vele, de vegul igy alakult. Nem hasznalom a tervezett NAS funkcioit, pedig ezert valasztottam ezt anno. Inkabb gyorsabb net lett es beuzemeltem a Serviio-t.

[ Szerkesztve ]

(#1816) energomatt válasza Klara_ (#1815) üzenetére


energomatt
senior tag

A media szerver és az ftp szerver is jól működik nálam. Ettől miért lenne lassabb a netem?

(#1817) Klara_ válasza energomatt (#1816) üzenetére


Klara_
őstag

Hol mondtam, hogy lassabb a net ettol? Gyorsabb nettel vissza seedelem amig megnezem a PC-rol Serviioval amit akarok. Felesleges a gep nelkul rakotott HDD-vel is seedelgetnie a routernek. Ha nincs szuksegen interentre nalam ki van kapcsolva a router.

[ Szerkesztve ]

(#1818) energomatt válasza Klara_ (#1817) üzenetére


energomatt
senior tag

Valóban, máshogy értettem. Én továbbra is látok ellentmondásokat, de hát ahány router, annyi szokás.

(#1819) Klara_ válasza energomatt (#1809) üzenetére


Klara_
őstag

Melyik gyarit itt raktad vissza?

(#1820) energomatt válasza Klara_ (#1819) üzenetére


energomatt
senior tag

RT-AC56U_3.0.0.4_378_4585-g44c234f.trx

(#1821) Klara_ válasza energomatt (#1820) üzenetére


Klara_
őstag

OK, thx. En a meg erre raktam a HGG-t, RT-AC56U_3.0.0.4_378_6117-ge96e3eb.
Most mar nem erek ra vacakolni vele, kapott egy nvram torlest, meglatjuk eleg-e neki. Ha nem, akkor jon a te modszered, arrol az fw-rol.

[ Szerkesztve ]

(#1822) energomatt


energomatt
senior tag

Mellesleg: nem tudom milyen tapasztalatok vannak az Asus támogatással kapcsolatban. Írtam egy levelet online, amire az az automatikus válasz jött, hogy 48 órán belül felveszik velem a kapcsolatot. Ez volt már vagy két hete.

(#1823) *H* válasza Klara_ (#1821) üzenetére


*H*
aktív tag

Valami más lesz a gond, mert tegnap én is tapasztaltam megint a fagyást egy RT-AC68U routeren. Merlin 378.55 FW. Éppen ment filmlejátszás DLNA-n, közben böngészés egy PC-n és egyszer csak kiírta a TV, hogy kapcsolat megszakadt. A PC-n éppen egy oldalbetöltés volt. Egy kis idő után ott is írta, hogy sikertelen. Kezelőfelület elérhetetlen. Csak a ki/bekapcs segített. A router szintén Digin volt.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1824) Klara_ válasza *H* (#1823) üzenetére


Klara_
őstag

Jo lenne tudni mi okozza ezt...

(#1825) energomatt válasza *H* (#1823) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem látok összefüggést. A media szerver független a net kapcsolattól. Attól, hogy nincs net, nem fagyhatna le.

[ Szerkesztve ]

(#1826) kali válasza energomatt (#1814) üzenetére


kali
legenda

nálam is csak alapfunkciókkal megy most - moddolt firmware meg nem is volt rajta soha -, de egyáltalán nem bánom így sem, hogy ez van, megnyugtat a tudat, hogy ilyen erős hardverű és viszonylag nagy funkcionalitású eszközöm van, amiből bármikor kihozható a jelenleginél több is, ha úgy hozza a szükség.
ja, és a netem is csak 100/100 Mbps.

(#1827) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Megerősített jó hírként írom le. Hiába írja ki figyelmeztetésként : A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

Ezzel nem kell foglalkozni mert igenis működik a NO-IP. Telekom, szolgáltatói Cisco EPC 3925 van előtte DMZ-be téve.

(#1828) Intruder2k5 válasza OldAkita (#1827) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem lehetséges, hogy csak azért működik, mert korábban más eszközzel más firmware-el, más szoftverrel volt update-elve a no-ip host, és azóta nem változott az IP címed?

(#1829) G-Bali


G-Bali
senior tag

Azt szeretném kérdezni hogy ha Windows (8.1)allat akarnám a külső (3.5')hdd-t ext/4-re megformázni, ugyan is később akarom a gyári Fw elcseréljük, de most még NTFS van rajta de csak most tudom lementeni azt az 800GB-ot, viszont még nem cserélem le a Fw - t, csak előre formáznám, hogy miként lenne jó és érdemes 2-3 partíciót csinálni a biztonság kedvéért
Remélem érthető volt...?
Köszönöm

(#1830) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1831) G-Bali válasza Intruder2k5 (#1830) üzenetére


G-Bali
senior tag

köszönöm ,már szedem is !
Olyat lehet hogy egy része NTFS a másik EXT/4 ?és a router mind két részet használja ?
A EXT a torrentre lenne a többi meg mentés ,de a router kezeli és olvassa?

(#1832) Intruder2k5 válasza G-Bali (#1831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet, olvasni és írni is tudja az NTFS-t, csak lényegesen lassabban, és nagyobb terhelést kiváltva, mint EXT2/3/4-el.

(#1833) Calogero válasza energomatt (#1781) üzenetére


Calogero
addikt

Ismerősömnél is "lassabb" feltöltést produkál az Asus, mint a Digis ZTE.
Nem sokkal, így nem is panaszkodik rá, de azért érdekes.

[link]

(#1834) OldAkita válasza Intruder2k5 (#1828) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Erre nem tudok választ adni. Ha bekötik a Digi-t minden kiderül. Akkor tuti változni fog az IP-m

(#1835) *H* válasza energomatt (#1825) üzenetére


*H*
aktív tag

Szó sem volt összefüggésről, csak az egy időben jelentkező hibákról. Nem a netkapcsolat szakadása miatt nem volt DLNA. Nem a net ment el, nem a wifi szakadt meg, hanem lefagyott a router. Egyik funkciója és szolgáltatása sem volt elérhető.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1836) energomatt válasza *H* (#1835) üzenetére


energomatt
senior tag

Ha nem írtad volna a végére, hogy a router szintén digin volt, akkor talán én sem értem úgy.

(#1837) *H* válasza energomatt (#1836) üzenetére


*H*
aktív tag

Azt csak azért említettem meg, hogy ugyanazon szolgáltató hálózatán volt a router, mint a másik amelyik szintén fagyott.
A lényeg, hogy akinek a válasz ment és mindenki más is értette...

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1838) energomatt válasza *H* (#1837) üzenetére


energomatt
senior tag

Az a kérdés tehát, hogy elfogadjuk-e azt, vagy nem fogadjuk el, hogy a net esetleges szakadozása miatt lefagyhat-e a router? Szerintem nem, szerinted meg ezek szerint igen. Ezzel nincs semmi probléma, most tisztáztuk.

(#1839) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

A tegnapi nap óta én is tulajdonosa vagyok egy ilyen routernek. Torrent használat közben akadt egy kis problémám, ezzel kapcsolatban volna egy kérdésem.
Lassúnak találtam a feltöltést és az ellenőrzés ezt írta ki:

Utorrent 3.4.6 Beta a használt torrent program. A progin belül engedélyezve van ez a két dolog, ezért gyanítom, hogy a routeren kellene valamit állítani.

Ha valaki esetleg tud ebben segíteni. Mit, hol és hogyan kellene be/átállítani?

A segítséget előre is köszönöm! M.

Közben elvileg megtaláltam itt ezeket a beállításokat:

Be vannak(be is voltak) pipálva a dolgok, mégis lassú a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#1840) Keckix válasza Madycsa (#1839) üzenetére


Keckix
tag

A megoldás: használd az uTorrent 2.0.4-et, és tökéletes lesz! :)

(#1841) Madycsa válasza Keckix (#1840) üzenetére


Madycsa
tag

:U Csak így lehet megoldani? :) :F :Y :B

Kábellel kapcsolódok....ez kimaradt az infók közül.

(#1842) Multibit válasza Madycsa (#1841) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel engedélyezted a roueredben is a UPnP-t, megtettél mindent ami szükséges (router részről).
Egyébként honnan tudod, hogy lassú a feltöltés? Honnan tudod, hogy gyorsabbnak kéne lennie? Router nélkül próbáltad?

(#1843) Keckix válasza Madycsa (#1841) üzenetére


Keckix
tag

Igen

(#1844) Madycsa válasza Multibit (#1842) üzenetére


Madycsa
tag

Igen...próbáltam...az eddigiekhez képest lett sokkal lassabb.

(#1845) Multibit válasza Madycsa (#1844) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy nem érted. Router nélkül sokkal gyorsabb a feltöltés, mint routerrel?

(#1846) Madycsa válasza Multibit (#1845) üzenetére


Madycsa
tag

Értettem. :K :U

(#1847) Multibit válasza Madycsa (#1846) üzenetére


Multibit
veterán

A NAT-PMP elől vedd ki a pipát és feltöltés közben csekkold a 60947 portot ezzel! Mit mutat?

(#1848) sztanozs


sztanozs
veterán

Tomatot-raktam volna fel ma, de nem jutok tovább a semminél.
30-30-30 után megflasheltem, ping is van, viszint nincs se webfelület, se wifi. Mit csinálok rosszul.
Ezt raktam volna fel: tomato-RT-AC56U-ARM--131-AIO-64K.trx

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1849) Intruder2k5 válasza sztanozs (#1848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

NVRAM törlés? TIR-ben le van írva a menete.

Ha nem segít, akkor újra kell flashelni.

[ Szerkesztve ]

(#1850) *H* válasza energomatt (#1838) üzenetére


*H*
aktív tag

OFF.
Fejezzük be ezt az értelmetlen offolást. Nem tudom mit ragozol ezen, mit nem értesz te egyedül itt a fórumon, de nekem nem szokásom értelmetlen üzenetekkel gyarapítani a fórumot és a hozzászólásaim számát. Nem, nem a net szakadásáról van szó, hogy az okozta, mert nem szakadt meg a szolgáltató oldaláról. A router lefagyott, csak tényként lett megemlítve, hogy érdekes módon 4 random lefagyó router is azonos szolgáltató hálózatán van. Egyébként a net szakadása okozhat gondot és nem feltétlenül központi hiba miatt. Két helyen is tapasztaltam, hogy a telefon/internet elosztó vagy már beszerelés után vagy egyszerűen megmozgatva, szakadást okozott és volt, hogy 10Mbps kapcsolatot jelzett a router, nem működött a telefon, internet, fagyás, stb.
ON.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.