Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) murga válasza murga (#50) üzenetére


murga
tag

Kipróbáltam egy másik USB3-as winyót is, egy WD 2TB-t.... és lőn csoda működik... Mi lehet a baj a Samsung story station 2TB-os ketyerével? Mindkettőnél 1 partició van, és mindkettőn vannak adatok...
Nem lenne kompatibilis az ASUS router a Samsung Story Stationnal?

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#52) IcsOne


IcsOne
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy ez a router alkalmas lenne-e arra,hogy a rádugott winyóról számítógép használat nélkül letudjam játszani a rajta lévő filmeket a DLNA és UpNP képes smart TV-en. Ha igen de tudtok jobbat esetleg olcsóbbat ajánlani azt is szívesen várom :)Köszönet!

(#53) fabias82 válasza IcsOne (#52) üzenetére


fabias82
tag

Erre én is Kíváncsi lennék,tuti letudja játszani a filemekt a tv-róla csak kérdés hogy a nagyobb méretű mkv anyagokat hogyan tudja lejátszani! Lehet a hetekben lesz nálam egy ilyen próbára,majd jelentkezem!

(#54) Svájcinéger válasza IcsOne (#52) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Szia !

Szerintem simán. Nekem egy RT-N15U-m van és arról is megy, bár nagyon nem használom.

Üdv.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#55) fabias82 válasza IcsOne (#52) üzenetére


fabias82
tag

Szia!

Nah sikerült egy ilyen Routert pár hétig tesztelnem, és tv- függő,hogy routerre csatlakoztatott HDD-ről mkv hd anyagokat lejátszon a tv!Samsung tv-n ment de viszont olyankor nem lehetett tekerni a filmbe...Philips 2012-szíriáktől fölfelé mkv filmek nem lejátszhatók,DLNA ebben a formában és LG -tv se mindegyiken... ha ilyen módban szeretnéd a routert használni NAS ként jobb ha megpróbálod valakinek a routerjével!Nagyon válogatós dolog...

(#56) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok,

RT-AC56 om van es az lenne a problema hogy a tegnap vasarolt kulso vinyo haz + wd red nem csinal szart se a routeren. pedig fontos lenne.
(kikapcsoltam a wifi alatt az USB mitomenmi a neve...) de ugy sem ment.
Valakinek valami ottlete?

kocc

(#57) hunluigi válasza Z0mbi (#56) üzenetére


hunluigi
senior tag

A februári firmware frissítést rátoltad már? Nekem ugyan felismerte a külső winyót, de az USB3 porton majdhogy nem teljesen használhatatlan volt a frissítés előtt, de az USB2 porton is rendszeresen leesett a hálózatról. (verbatim USB3 ház és samsung 1T kombó) A frissítés óta minden ok vele, pedig már azon filóztam viszem vissza...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#58) OldAkita válasza hunluigi (#57) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nagyon kezdek rágerjedni az AC56U-ra. Torrentezni szeretnék vele egy Adata710-es usb 3.0-ás wincsire és innen dlna-val nézni a filmeket. Főként azért tetszik mert igen gyors a tesztekben a fájlműveleti sebessége.
T-s Cisco EPC3925 szolgáltatói routerre szeretném dugni, de fogalmam sincs hova. T letiltotta a bridge módot, szóval olvastam olyat hogy ne a cisco lanról dugjam az AC56U wanjára, hanem cisco lanról AC56U lanjára.
Te hogy csinálod?
Torrentezel?
Használsz dlna-t?
Magyar a gyári FW?
Gyáriban van Transmission?
Tomato felmegy rá?
Lan portok sávszélessége korlátozható egyenként?
Akkor lennék nyugodtabb ha valaki írna ide hogy nála már hónapok óta megy folyamatosan a torrent le-fel gond nélkül.
Gondolkozok az N66U-n is, de ez sokkal de sokkal gyorsabb. Az viszont kipróbált darab, sok tapasztalattal, atomsatbil.
Jó sok kérdést öntöttem ide :))
Kérlek írj le minden tapasztalatot ha van kedved :R
Ja, a lényeg. Nekem kéne nagyon hogy az mkv mellé tett srt feliratot lejátsza. Ezzel kapcsolatban mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#59) ocsi242


ocsi242
újonc

Az lenne a kerdesem hogy ez az Asus RT-AC56U router, 5 GHz-es sávon csak ac tipusu Wi-Fi szabványt támogat? vagy n-est is?

(#60) Svájcinéger válasza OldAkita (#58) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Szerintem az, hogy kitegye az mkv mellé tett feliratot a médialejátszó függvénye. Ha ez egy "TV", akkor nem hiszem, hogy kiteszi. Nekem D5500-as Samum van és az nem rakja ki.

A gyáriban emlékeim szerint nincs transmission. Tomato valszeg felmegy rá, keress rá a neten.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#61) hunluigi válasza OldAkita (#58) üzenetére


hunluigi
senior tag

A frissítés előtt voltak vele gondjaim, de amióta feltoltam a februári updatet azóta hetek óta atomstabilan megy.

Nálam a T-home cisco router lan - asus wan összeköttetés megy. Bridge üzemmódban nem is gondolkodtam, mert, a ciscom kb 6 mbitre képes wlanon (ne kérdezd miért...) ami 20 mbit mellett elég nagy veszteség.

Torrentezni nem torrentezek, így arról nem tudok nyilatkozni.
A DLNA megy szépen. 1080-as tartalmakkal sincs gondom... Tv LG LN570S, HTPC-n inkább hálózati meghajtóként érem el a HDD-t, illetve ftp üzemben is elérhető, de úgy lassabb.
A firmware magyar
Transmission Tomato megválaszolva előttem
Lanra azt hiszem nem tudsz korlátozást beállítani, MAC-ra viszont igen.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#62) OldAkita válasza Svájcinéger (#60) üzenetére


OldAkita
aktív tag

N66U topicban olvastam ezt
Közben megkérdeztem hogy áll a helyzet most, mire ez volt a válasz: "megy most már gyárin is,azóta már kijött egy pár fw
Annyira kell csak figyelni,hogy a film nevével megegyező legyen a felirat.
pl : Terminátor.mkv - Terminátor.srt
Így működni fog."
Szóval Tv függő is lehet, de az én tv-m LG LA660s le tudja játszani pc-ről dlna módban az srt-t, úgyhogy ha az AC56U FW-ja tudja, akkor TV-m tudni fogja.

(#63) OldAkita válasza hunluigi (#61) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Szuper, jó ezt hallani hogy stabil. Az én netem 50/5-ös és a cisco ezt hozza is minden gond nélkül. Akár megpróbálnék vele is torrentezni, csakhogy le van tiltva az usb portja. Ezért kell a router. Persze ha már lesz, akkor jó lenn ha gyors lenne, letöltésre és adatmozgatásra és ez tényleg gyors.
Sajnálom hogy nem torrentezel és erősen reménykdem hogy van valakinek ilyen routere aki torrentezik is és DLNA-zik is vele. Feltételezem nem én lennék az egytelen és első az országban aki torrentezni szeretne vele :)
Erősen bízok benne hogy le tudja játszani azmkv mellé tett srt-t mert bár tudom hogy sokak véleménye szrint venni kell egy medialejátszót és az tudni fogja, de én már csak ilyen igénytelen vagyok és elég nekem a DLNA :))
Örvendek erősen hogy magyar a gyári FW, Tomato-ra meg rákérdezek itt-ott.
A MAC címre történő sávszélességkorlátozás is tökéletesen megfelel nekem.
Köszönöm hogy válaszoltál.
Ami még érdekelne hogy vajon mennyit fogyaszt teljes terhelésen, normál használatnál és wifi nélkül éjszaka torrent feltöltögetéssel, de mivel nem torrentezel ez mindenképp talány marad egyelőre.

(#64) OldAkita válasza ocsi242 (#59) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Az én szavam nem szentírás ebben a témában mert kb annyit tudok erről a routerről mint te :), de azt gondolom, ahogyan minden más terméknél itt is igyekeznek visszafelé kompatibilissé tenni. Nagyon meg lennék lepődve ha nem tudná az összes szabványt ami az ac-nél lassabb, régebbi.

(#65) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Közben találtam ezt, ami elég régi, tavaly szeptemberi és már ez támogatj az srt feliratot :), szóval a legfrissebb biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#66) ocsi242 válasza OldAkita (#64) üzenetére


ocsi242
újonc

Koszi, van benne logika!

(#67) Svájcinéger válasza OldAkita (#62) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Én mondjuk a hdd-t dugom a TV-re, úgy nekem nincs felirat. A TV-n is szoktam firmware-t frissíteni. DLNA-t kikapcsoltam, mert wifin nem az igazi, de majd lehet, hogy rápróbálok ismét.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#68) hunluigi


hunluigi
senior tag

Tegnap elég instabil volt a T-home szolgáltatása (megint). Volt itthon egy telenoros mobil netem huawei modemmel. Gondoltam rádugom, most pont jól fog jönni. Fel is ismerte, de azzal a mozdulattal, a másik usb portról lehajította a külső HDD-t. Na végig próbáltam, pár kombinációt, és arra jutottam, hogy ha a 3g modem be van dugva (függetlenül attól, hogy connectál-e) akkor a HDD nem fog menni. Mintha egyszerre csak egy usb portal birkózna meg. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat? Mert így pont nem ér semmit, hogy 2 usb van rajta.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#69) OldAkita válasza hunluigi (#68) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Még nem tudok tapasztalatot mondani erre, mert két órája bontottam ki a dobozát és kezdtem ismerkedni vele.
Ez a probléma azért lehet érdekes mert én Y kábellel szeretnék usb 3.0-ás hdd-t kötni rá és akkor lehet hogy szintén ledobja.
Annyit azonban első próbaként tudok mondani hogy a T-s Cisco routerre eddig hiába kapcsolódtam a tv-vel 2.4Ghz-en vezeték nélkül, a full HD 3d filmeket pár másodperc után elkezdet utántöltögetni. Cisco EPC3925 nem tudja az 5GHz-et, az AC56U viszont gond nélkül. Kicsit féltem mert 11m-re van a tv a routertől és van közte egy 10cm-es válaszfal, és ez a táv 5Ghz-en már sok, azonban láss csodát, akadásmentesen streamelte a Repcsiket 3D-ben :)))))) Örülök mint majom a farkának :)

(#70) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok! Csak egy kérdés... amit a hozzáértésem hiánya generált valószínűleg. Ehhez a routerhez kifejezetten ezt az adaptert találtam [link]
Ez USB 2.0-ás. Namármost az USB 2.0 a max sebessége 480 Mbit . Akkor hogyan tudna ezen akár 867Mbit/s közlekedni az adat? Ezt nem értem.. vagy rosszul értem..

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#71) corvin1984


corvin1984
tag

Penteken vasaroltam egy ilyen routert, abban bizva, hogy megfelelo utodja lesz, a kisse mar "elavult" wrt54gl routeremnek. Sajnos az elso tapasztalatok nagyon kiabranditoak voltak. A router webes konfigja bizonyos menuk eseten percekig csak tolt es nem tortenik semmi, mindaddig, amig le nem allitom a betoltes es ujra nem frissitem az oldalt. Igy mire addig eljutottam, hogy frissitsem a fw-t a hajam kihullot. Az asus oldalan irtak, hogy az uj fw orvosolja az ie, firefox hasznalata soran keletkezo hibakat. Sajnos a hiba frissites utan is megmaradt, idegesitoen maceras igy ide oda lepkedni a menuben es konfigolni,mert a response time botranyos. Probaltam 2 geprol, kabeles es wifis kapcsolaton keresztul is. Valakinek hasonlo tapasztalata/megoldasa? Koszi!

(#72) OldAkita válasza corvin1984 (#71) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Én is most vettem ilyet, és bár se IE.-t se Firefox-ot nem használok, hanem Operát, nekem problémamentesen kezeli a menürendszert.

(#73) hunluigi válasza corvin1984 (#71) üzenetére


hunluigi
senior tag

chrome alatt megy szépen.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#74) corvin1984


corvin1984
tag

Ma reggel megprobaltam megint... Toltam egy hard resetet, ami nem segitett. Mivel adblock-ot hasznalok, azt kikapcsoltam, de nem segitett. Aztan azon filoztam, hogy ez nem lehet ekkora egy fos, mire leesett, hogy hatha a tuzfal ill. annak barmely okos kis mellekszolgaltatasa. Eset Smart Security-t hasznalok aminek a 'web filter' moduljat kikapcsoltam, mire a roueter webes felulete elkezdett megfeleloen mukodni. Sosem szivatott meg meg az Eset foleg nem igy, teljesen transzparens modon, de hozzadva a web filter kivetel listajahoz a router IP cimet megoldotta a problemat. Ha valaki belefutna, akkor ezzel probalkozzon. Udv.

(#75) OldAkita válasza corvin1984 (#74) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Jó hogy leírtad hogyan oldottad meg, lehet hogy más is belefut ilyesmibe.
Nálam egyetlen apróság van, Budapestre állítva az időzónát +2 órát ad hozzá a valós időhöz. Ha Londoni időt választom, akkor a valós időt mutatja. Mindezt természetesen legújabb gyári FW-al.

(#76) OldAkita válasza OldAkita (#75) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Közben, ezen gondolkozva, bekattant hogy téli időszámításban vagyunk. Ha kézzel beállítom az átállási időpontokat a téliről nyárira akkor valószínű jó lesz az az idő.

(#77) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Ismerkedek a kezelőfelülettel és a VEZETÉK NÉLKÜLI--->PROFESSZIONÁLIS-ban találtam egy ilyet: USB 3.0 interferencia csökkentése. Állítgattam és végeztem egy adatmozgatási sebességtesztet.
Ezek a másolgatási sebességek jöttek ki:

Szóval ha leszedni akarok valamit, amit torrenttel töltöttem le a 3.0-ás hdd-re akkor növekszik a sebesség, ha rámásolni akarok, akkor nincs számottevő gyorsulás. Persze az is igaz, ha tiltva van az interferencia csökkentés, akkor a másolási sebesség növekedésének az az ára hogy romlani fog a 2.4Ghz-es wifi kapcsolat minősége.

Előző hozzászólások közt, fórumtárs említette hogy 3g stick-et dugott az usb 2.0-ás portra és eldobta a wincsit. Gondoltam ezt kipróbálom, de nem volt 3g stick-em viszont volt egy pendrive kéznél. Csatlakoztattam és azonnal elérhetetlenné vált a router kezelőfelülete.

[ Szerkesztve ]

(#78) OldAkita válasza OldAkita (#77) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Szerkesztési időm lejárt, itt folytatom.
Leválasztottam a pendrive-ot és rádugtam a pc-m egyik usb portjára. Változatlanul elérési problémák mutatkoztak a router kezelőfelületén. Beleolvasva a naplófájlba, észrevettem hogy jelzi érzékeny a FAT32-re. Akkor esett le a tantusz hogy a pen drive-ot FAT32-re formáztam mert LG tévém csatornalistájának letöltéséhez a tv csak FAT32-re formázott pendrive-ra hajlandó dolgozni.
Nem tudom miért képes befolyásolni a router működését vezérlő felületet egy ilyen távoli helyre csatlakoztatott FAT32-es pendrive, de én ezt tapasztaltam. Hozzáteszem, a bajok akkor jöttek elő ha a torrent letöltéséhez tallózgatni kezdtem.

(#79) OldAkita válasza OldAkita (#78) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Tartok tőle hogy a FAT32-es pendrive-nak semmi köze a problémákhoz mert mióta el van távolítva újra elérési gondok vannak.
Naplófile-ban szerepel ez: kernel: FAT: utf8 is not a recommended IO charset for FAT filesystems, filesystem will be case sensitive!
Beillesztettem a böngésző keresőjébe és kidobott olyan fórumot ahol valaki ugyezt kérdezi. Valami olyasféle válasz érkezett rá hogy egyfajta ISO karakterkészlet gondja van. Gondoltam egyet és magyarról angolra váltottam a kezelőfelületen. Kiváncsian várom mi sül ki belőle.

(#80) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Angolon is megakadt.
Kérdésem, ha egyelőre nem akarom távolról elérni a routert, akkor is kell valamit állítanom a DDNS-nél?
Jelenleg ilyen üzenetet kapok a DDNS menüben:
A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ (192.168.x.x, 10.x.x.x, vagy 172.16.x.x).

Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

Befolyásolhatja ez torrentezést vagy bármit ami a belső hálózaton törénik?

(#81) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

sziasztok
sajnos szombaton ranyomtam a download master frissitesre amit felajanlott a router.
azota nem megy a torrent. azt mondja

Mar 24 22:45:29 admin: nice -n 19 sh /opt/S50downloadmaster.1 start
Mar 24 21:45:35 transmission-daemon[1837]: Couldn't bind port 51235 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?) (net.c:371)
Mar 24 21:45:35 transmission-daemon[1837]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 241664 (tr-udp.c:78)
Mar 24 21:45:35 transmission-daemon[1837]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 241664 (tr-udp.c:89)

Mi a p..cs?
Mar volt gyari visszaallitas, ujra installalas, minden. gyari fw-t hasznalok.
3.1.0.88 as transmission lett.
Valakinek esetleg hasonlo problemaja?

Ja es a port ami fent van azt mar a defaultrol valtoztattam kinomban mert mindre ezt irja... a defaultra is.
elore is kocc

(#82) OldAkita válasza Z0mbi (#81) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Torrent nekem se megy. Nekem első perctől a legújabb FW van fent és eleinte minden gond nélkül ment vele a torrent. Aztán egyre sűrűbben kezdett megfagyni, webes felületet nem értem el, torrent leállt. Ilyenkor kikapcsoltam majd be és egy darabig jó volt. Hétvégén már többet volt kikapcsolva mint be :) Hozzáteszem, vagy 15 torrent lett letöltve és van egy gyanúm hogy a gyári FW download mastere nem tud jól kezelni ennyi torrentet. Talán a N56-N65 topicban olvastam hogy a gyári FW torrent kliense 5 torrentet tud kezelni. Elképzelhető hogy ez se tud többet, azért fagyogat. Ma reggel a család már besokalt hogy állandóan ki-be kapcsolgatom a routert, úgyhogy lehúztam ról az usb 3.0-ás wincsit. Most persze kifogástalanul megy, csakhogy torrentezésre vettem :). Elképzelhető hogy ha végre elérhetővé válik az AC56U-ra is a Tomato, akkor javulás lesz.

(#83) Z0mbi válasza OldAkita (#82) üzenetére


Z0mbi
senior tag

az a gond hogy az update elott kb 10-15 torrent ment egyszerre... semmi gond nem volt. (usb 3 as vinyora)
most megy a samba, minden megy kiveve a torrent. :(

(#84) OldAkita válasza Z0mbi (#83) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Azt csináltam hogy az usb 3.0-as wincsit, ami eddig tartalmazott egy ntfs és 3 true crypt-el titkosított partíciót, egybeformáztam és most már egyetlen ext4 partíció van rajta. Újratelepítettem rá a download master-t és időmből arra futotta most hogy 2 torrentet rátettem hagy seed-elje. Csinálja szépen! Este ha hazajövök kiderül mi van.

(#85) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Nem merem elkiabálni, de úgy néz ki bejön az Ext4 a 3.0-ás wincsin. Tegnap este óta hibamentesen torrentezek vele, immáron 6 torrent fut.
6MBytes/sec letöltési sebességemet szinte tökéletesen kihasználva tölt éppen egy filmet.

(#86) Svájcinéger válasza OldAkita (#85) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Ez a gyári fw amivel működik a torrent ? NTFS partícióval nem volt jó ?

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#87) OldAkita válasza Svájcinéger (#86) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Igen, ez gyári FW. Nem merném azt állítani hogy az NTFS miatt voltak gondjaim a torrenttel. Volt ugyanis az NTFS mellett 3 olyan partíció amelyeket TrueCrypt-el titkosítottam. Nem tudom pontosan, hogy is csinálja a TrueCrypt, de az biztos hogy értelmetlen adathalmazzal tölti fel a titkosított partíciót és meglehet előtte megformázza FAT32-re. De ez nem biztos, csak azért mondodm mint lehetségest mert a router naplójában sok figyelmeztetés volt hogy érzékeny a FAT32-re. Ha pár hétig stabilan megy EXT4-en, akkor kiváncsiságból visszapartícionálom NTFS-re de már nem lesz mellette semmi egyéb partíció, úgy mint most az Ext4-nél. Elképzelhető hogy akkor az NTFS is jól fog működni.

(#88) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Lemértem a fogyasztást.
Adatforgalom nélkül, rákötött usb-s wincsi-vel, wifi nélkül 8.2W, Jágvarázs-t 3d-ben streameli kábelen a tv-re 8.6W-9.0W.
Bekapcsolt wifi-vel felugrik a fogyasztás 10.8W-12.5W-re akár üresjáratban, akár ha a Jégvarázst 3d-ben streameli 5Ghz-en a tv-re.

kikapcsolt wifi-vel

bekapcsolt wifi-vel

Ha valaki rendelkezik fogyasztási adatokkal, örömmel hasonlítanám össze ezekkel, mert ez a mérő olcsó kategóriás darab.

(#89) Z0mbi válasza Z0mbi (#83) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Hat hetvegen megprobaltam a merlin FWt. Megorultem mikor lattam a UI-t sok dolgot tud amire igenyt tartanek. de a DM miutan elindult osszefosta magat. de nem is lehetett onnantol az admin feluletet elerni csak LAN rol. ezt sikerult 3x repodukalni 1 ora alatt. ugyhogy vissza a gyari FW, DM nem upgrade elve es megy csodalatosan ahogy eddig.
Ugyhogy oro bodotta!

(#90) hunluigi


hunluigi
senior tag

Basszus.... mióta feltettem az új firmet, hiába van a DLNA bekapcsolva, sem az laptopom sem a TV-m nem látja. :O Más találkozott ezzel???

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#91) hunluigi válasza hunluigi (#90) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na akkor mindenki okulására meg is válaszolom magamnak... :U

Az új firm nem "engedi" hogy a DLNA csak egy alkönyvtárra vonatkozóan működjön. Magyarul, ha nem egy egész kötet megosztását jelölöm ki, hanem csak egy alkönyvtárat, akkor nem működik. Nem reklamál, nem dob hibát, egyszerűen nem látszik a hálózaton. Most pillanatnyilag jó így, csak mivel tárolok mást is a külső HDD-n (pl biztonsági mentéseket) és így az abban lévő média tartalmakat is osztja. Ha valaki tudja az anomália okát, és annak megoldását, ne tartsa magában.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#92) OldAkita válasza hunluigi (#91) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nekem is a legújabb FW van fent és kísérletképp most készítettem egy free folder nevű mappát és csak azt osztottam meg. TV látja, de csak azt a mappát. USB-s hdd-m ext4 formátumú. Tied NTFS? Mert tervezem hogy kipróbálom csak NTFS-ben is, ugyanis először úgy próbáltam használni hogy 4 részre volt partícionálva, amiből csak 1 partíció volt NTFS, a többi 3 True Crypt-el titkosított partíció volt. Feltételezem a True Crypt FAT32-re formáz, mert a rendszernaplóban állandó szereplő volt hogy a FAT32-re érzékeny és hogy az volt, mi sem bizonyítja jobban hogy állandóan fagyogatott a gyári FW. Ezután egyebformáztam az egész hdd-t EXT4 formátumúra, azóta hibátlanul megy. Viszont mindenképp tudni szeretném hogyan viselkedik NTFS formátumban?

(#93) hunluigi válasza OldAkita (#92) üzenetére


hunluigi
senior tag

Igen NTFS de az volt a frissítés előtt is. A korábban vázolt 2 USB-s kezelési problémák, és a DLNA kötöttségét leszámítva amúgy az új firm megy stabilan. A TV-m hálózati mappákat nem kezel, így fontos a DLNA mert csak így érem el a hálózati tartalmakat. A samba része ment eddig is és most is hibátlanul a médiaszerver funkciótól függetlenül. Ez valami hülye bug lehet megint amit sikerült bele varrniuk a legutóbbi javítgatásoknál. :(

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#94) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Most már nálam is NTFS-en megy a hdd és amíg kísérletezek nem a másolgatási sebesség tesztelése végett, de áttettem egy filmet a 3.0-ás Adata HD710-ről - ami a router usb portjára van dugva - a gépemre egy filmet. Azonban úgy melengette a szívem a másolási sebesség hogy nem bírtam ki hogy ne kérkedjek vele (amit egyébként szégyellek) és megmutassam egy képen.

(#95) astro1 válasza OldAkita (#94) üzenetére


astro1
csendes tag

Szia OldAkita!
Szép teljesítmény. Az a kérdésem, hogy milyen távolságból kapcsolódtál a routerhez? Volt közben akadály, mondjuk fal? Laptop-ot, vagy PC-t használsz? Azóta is stabil a torrentezés? Hány torrent van a listádban jelenleg?
Köszi

(#96) hunluigi


hunluigi
senior tag

Új 3.0.0.4.374.5656 firm elérhető!

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#97) OldAkita válasza astro1 (#95) üzenetére


OldAkita
aktív tag

UTP kábellel kapcsolódik a PC a routerhez. A router usb 3.0 portjára dugott hdd-ről másoltam filmet a PC-re.
Egy idő után problémák kezdetek előjönni és leformáztam a hdd-t ext4 formátumra. Jó ideje így megy a torrentezés, talán 18 torrent van most épp a listámban. Viszont egyre erősebb bennem a gyanú hogy nem sok jelentősége van, milyen formátumra van formázva a hdd. Sokkal inkább lényeges lehet, amit olvastam hogy hamar betelik a NAT tábla. Meg ne kérdezd ez mit jelent mert fogalmam sincs. :) Ha jól emlékszem akkor amikor az akadozás elkezdődött és a router kezelőfelületét nem tudtam elérni, akkor a szolgáltatói routeren DMZ-be volt írva az Asus MAC címe. Most nem ez van, hanem egy véletlen működőképes menüpont a IP Pass through menüpontban van beállítva az Asus MAC címe. Mióta így van nincs probléma, azonban erre nem lehet alapozni mert ez kevés szolgáltatói routeren elérhető, nálam is véletlen maradt meg és ha resetelek el fog tűnni. Szóval igyekszem nem resetelni :)
A szörnyű az hogy bármit írkálok, annak az ellenkezője is igaz lehet, mivel fogalmam sincs miért akadozott és most miért nem. Csak találgatok.

(#98) OldAkita válasza hunluigi (#96) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Frissítettem. A végén kérte hogy indítsam újra manuálisan. Kikapcsoltam a hátulján lévő gombbal, vártam 10 mp-et majd bekapcsoltam. Így szoktam. Bekapcsolás után hibajelzés jött. A hdd-n hibás valami, töröljem vagy hszanáljak PC-t. A hibásnak itélt file-t sehol nem találtam. Kisérletezés folyik, de érzem hogy a vége format c: lesz:(
Tanulság! Firmware frissítés előtt válasszuk le a hdd-t, utána húzzuk ki az usb portból és csak azután frissítsünk.
Az új FW-t innen töltöttem le. 28.66MB.
Van azonban alatta egy Source Code ami szintén frissült most és egy 658.37MB-os darab. Ez vajon mi? Kell ez?

[ Szerkesztve ]

(#99) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Persze hogy format c: lett a vége. Azóta másodszorra produkálja hogy ha másolok egy olyan könyvtárba amit nem a gyári firmware Médiaszerver, Szamba, vagy FTP menüpont alatt hozok létre, hanem kívülről, a fájlkezelőmmel, ami most épp egy Linux Mint filekezelő, de gondolom lehet a Windows intéző is, akkor az így létrehozott mappába történő másolás félúton leáll. Este történt ilyen, gondoltam most reggel újra másolom, hát most is leállt. Ekkor vettem észre hogy a fentebb felsorolt menüpontok alatt nem is létezik az a mappa amit kívülről hoztam létre. A szoftverfrissítés előtt ilyen gond nem volt. Most azt próbálom hogy nem fogok mappákat létrehozni csak a gyári FW-n belül.

(#100) OldAkita válasza OldAkita (#99) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Na azt hiába próbálom, nem tudok almappát létrehozni a Servers Centeren belül. Csak a gyökérben enged. Viszont most meg gond nélkül átmásolta amit már kétszer nem tudott :) Az is lehet hogy Windows-ban kellene ezt próbálgatni, bár most is ext4 a hdd formátuma, gondoltam jót tesz neki a linux, viszont az is lehet hogy mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.