Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Klara_ válasza Sasos (#1950) üzenetére


Klara_
őstag

Kitakaritom en is akkor a bongeszdet, mar ugyis rafer.

(#1952) mope válasza OldAkita (#1947) üzenetére


mope
tag

mára megjavult :DDD :DDD
elérem a routert, működik google DNS nélkül is... szinte hihetetlen, nem tudom mit tett magával az éjjel :C :U

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#1953) Sasos válasza Klara_ (#1951) üzenetére


Sasos
senior tag

Lehet, hogy elkiabáltam, mert azóta megint jelentkezett az anomália. Amit még észrevettem, hogy az elsődleges WAN (Nálam két net előfizetés van, így használom a dual WAN-t) esetén randomra azt írja, hogy leválasztva. Ezt 3-4 másodpercig jelzi, majd visszaáll a "csatlakoztatva" állapotra. Természetesen a net nem szakad meg közben, simán futnak a letöltések, IP cím csere sincs, pedig az elsődleges WAN PPPoE-vel csatlakozik. Úgyhogy ez valószínűleg valami bug lesz. Ha hazaérek majd megtesztelem több böngészővel a dolgot. Mondjuk amíg teszi a háttérben a dolgát hiba nélkül, addig nincs nagy baj, de minden esetre bosszantó apróságok.

(#1954) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok

Tettem fel régebben 1 kérdést illetve mást is érdekelt hogy hogyan lehet elindítani routerrre kötött hdd-re a torrentezést ios rendszer alól.Eddig a gyári letöltbe fájl kiválasztásnál sehogy nem lehetett a torrent fájlt beadni az ios rendszer sajátossága miatt miszerint fordítva működik a fájl kezelés mint androidon.
Az új ios9-nél van megoldás.

Torrent fájl letöltésénél megjelenik a "megnyitás ezzel" felirat.
Kikell választani 1 felhő szolgáltatást dropbox,one drive ,iCloud drive nem megy közvetlenül csak ha közvetlen elérést adunk neki mondjuk workflow appal vagy ifles-ba letöltés onnan iCloud-ba.
Ha fent van felhőbe akkor meg kell nyitni az Asus download mastert és fájl kiválasztásnál be lehet neki adni onnan.

A másik felhő nélküli megoldás PDF olvasóval readdle documents app-ba letöltőd es ebből ki lehet választani a gyári letöltés kezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#1955) zannor


zannor
tag

Üdv!

A HGG firmwarrel nektek is folyamatosan 87% felett van a RAM kihasználtsága? Korábban a gyárival nem volt ilyen. Most 87% a minimum. Próbáltam nvram törlést is, de nem javult.

(#1956) Intruder2k5 válasza zannor (#1955) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

87% kihasználtság önmagában nem jelent problémát, a kernel a lehetőségekhez képest kihasználja a rendelkezésre álló memóriát gyorsítótárazásra, ami helyes is, mivel sokkal gyorsabb, mint ha akkor töltené be a kellő dolgokat, amikor már szükség van arra. Ha belépsz PuTTY-al, és megnézed pontosabban miként alakul a foglaltság, szerintem be is bizonyosodik ez. Nálam Tomato alatt így néz ki...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# free -t
total used free shared buffers
Mem: 255724 233736 21988 0 1560
-/+ buffers: 232176 23548
Swap: 506036 37660 468376
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# cat /proc/meminfo
MemTotal: 255724 kB
MemFree: 17284 kB
Buffers: 1476 kB
Cached: 151764 kB
SwapCached: 19928 kB
Active: 141956 kB
Inactive: 63848 kB
HighTotal: 131072 kB
HighFree: 2168 kB
LowTotal: 124652 kB
LowFree: 15116 kB
SwapTotal: 506036 kB
SwapFree: 468376 kB
Dirty: 2340 kB
Writeback: 0 kB
AnonPages: 52520 kB
Mapped: 50068 kB
Slab: 26812 kB
SReclaimable: 4236 kB
SUnreclaim: 22576 kB
PageTables: 692 kB
NFS_Unstable: 0 kB
Bounce: 0 kB
WritebackTmp: 0 kB
CommitLimit: 633896 kB
Committed_AS: 95000 kB
VmallocTotal: 1015800 kB
VmallocUsed: 4552 kB
VmallocChunk: 1009572 kB

Tehát nálam is 17MB szabad memória van, viszont jó 150MB-ot "csak" cache-elésre használ a rendszer. A RAM nem azért van, hogy üresen álljon, azzal nem mész semmire.

(#1957) OldAkita válasza zannor (#1955) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Az enyém is 87-88%-on van állandóan

(#1958) *H* válasza zannor (#1955) üzenetére


*H*
aktív tag

A Merlin 378.55 beta 1 óta nincs rendszeres cache ürítés ARM routereken. Ezért mutat kevesebb szabad RAM-ot. Ha valaminek szükséges, akkor szabadul fel memória. Ez normális működés. Mivel a HGG Merlin-re épül, ezért arra is igaz.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1959) zannor válasza Intruder2k5 (#1956) üzenetére


zannor
tag

Értem. Akkor nem túrázom rajta.
Megzavart, hogy a gyári fw alatt max 60%-ra ment fel...

(#1960) Sasos


Sasos
senior tag

Azt jól látom, hogy nekem kell kézzel megadni a nyári időszámítás kezdetét és a végét?
A múlt héten a gyerkőcök nem jutottak nethez (hétfő délután), a beállított időben. Kattintgattam össze vissza, mire feltűnt, hogy nem jó időt mutat a router. Majd megtaláltam a nyári időszámítás beállításait, ahol 10 hó 2. hetének vasárnapjára volt belőve (Mivel nem nyúltam hozzá, gondolom ez a default.). Átraktam a 4. hétre, ezzel nincs is baj, de ugye vagy a 4. vagy az 5. hétre esik 10. hó utolsó vasárnapja. Azt komolyan minden évben nekem kell nézegetni március és október előtt, hogy éppen hányadik hétvégére esik az óraállítás, vagy én nem veszek észre valami beállítási lehetőséget?

Szerk:Gyári, utolsó FW.

[ Szerkesztve ]

(#1961) Keckix válasza Sasos (#1960) üzenetére


Keckix
tag

A gyári utolsó FW egy nagy rakás **** Én is bajlódtam az idő beállítással, és a portokat sem engedi ki! Vissza raktam az előzőt, és minden flottul megy.

(#1962) sztanozs válasza SonyNex7 (#1954) üzenetére


sztanozs
veterán

Én azt csináltam, hogy beállítottam, hogy legyen megfigyelt könyvtár, és onnan húzza be automatikusan a torrent fájlokat.
A könyvtár meg be van mappelve FTP-re és oda simán tudok feltölteni torrent fájlokat (ftp klienssel IOS alól).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1963) Multibit válasza Keckix (#1961) üzenetére


Multibit
veterán

Idő rendben, port forwarding rendben - az utolsó gyári fw-vel ;)

(#1964) Sasos válasza Keckix (#1961) üzenetére


Sasos
senior tag

Amúgy nálam minden rendben vele. Az előzőben nem te állítod a nyári időszámítás kezdetét és végét? Szerintem abban is úgy volt.

(#1965) sztanozs


sztanozs
veterán

BTW az aktuális tomato nem tudta rendesen restartolni a routert hajnalban:
Wifi-ből csak az egyiket indította el, azt is rosszul - az eszközök nagy részén nem csatlakozott, ahol igen, ott nem volt link - még a router sem volt elérhető. Illetve lehet, hogy igazából nem is indult újra, hanem a shutdownba fagyott bele.

Kézzel kellett újraindítanom (fizikai off/on).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1966) Keckix válasza Sasos (#1964) üzenetére


Keckix
tag

Ott tette a dolgát a time server

(#1967) kali válasza Keckix (#1961) üzenetére


kali
legenda

teljesen jó az utolsó verziós gyári firmware, soha rosszabbat!

Sasos; a korábbi firmware verziókban is manuálisan kellett megadni.

(#1968) hackeeeee válasza kali (#1967) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam sincs vele most már semmi gond. A bétával volt 1-2 anomália, azt nem is használtam, de úgy néz ki, hogy a stable szoftverrel minden rendben.

Véleményem szubjektív...

(#1969) kali válasza hackeeeee (#1968) üzenetére


kali
legenda

a korábbi béta verzióval is csak annyi gondom volt, hogy az upnp állapotát hibásan jelezte ki, de a mostani véglegesben már az is javítva.

(#1970) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby [RELEASE] v132

Changelog

[RELEASE] 132
All versions:
– 4G: add support for QMI modems (E398, MF821) – thx @Othmar
– 4G: add uqmi tool with all depends
– 4G: add watchdog and a lot of improvements
– kernel: cdc-wdm module update
– kernel: huawei_ether: write connection status info to log
– p910nd: update to 0.97
– usb_modeswitch: ver 2.2.5 with data package 2015-06-27
– minidlna: Fixes for DSD support (dsf, dff) music files – thx @Takeshich
– minidlna: update to 1.1.5
– openssl: update to 1.0.2d
– dropbear: update to 2015.67

K26ARM:
– Add Buffalo WZR-1750DHP support (not fully finished)
– Make an image for RT-N18U without SMP (NOSMP) – fixed CPU load but older wl/et/cft modules and Paragon NTFS driver instead of Tuxera.
– add missing IPSEC modules
– FIXED issue #8 – Router mode issue
– FIXED issue #7 – ARM does not sync time after boot – switch from Asus`s ntpclient to Mipsel`s ntpc

K26/K26RT-N/K26RT-AC:
– clean-up 4G/LTE modules, add missing modules to K26RT-AC
– fixed OpenVPN Routing Policy: load correct modules of IPSet

(#1971) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok! Egy tp link routert cseréltem erre az asus modellre. Minden beállítást békén hagytam, csak a wifi kapott jelszót. A csere óta nem tudom használni a routerre kötött iptv-t. Pontosabban a műsort pontosan kiírja, hbo on demand is megy hibátlanul, csak a tv adást nem tudom nézni. Mi lehet a gond?

(#1972) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Van az iptv-re vonatkozó beállítás a router-ben. Fejből viszont sajnos nem tudom megmondani, hogy hol és mit keress. Ha addig nem érkezik válasz, akkor ha hazaérek leírom, viszont a pontos beállítást nem tudom, mert Én soha nem használtam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1973) kali válasza DEJVID (#1971) üzenetére


kali
legenda

szia,

a lan beállításoknál van külön iptv fül ott nézz rá a beállításokra.

(#1974) Sasos válasza kali (#1967) üzenetére


Sasos
senior tag

Igen, nekem is így rémlett. De mit állítasz be, ha az egyik évben az 5., a másik évben a 4. hét vasárnapja az óraállítás? Ez nekem kicsit "balkáni" funkciónak tűnik.

(#1966) Keckix: A time server most is teszi a dolgát, azzal nincs baj. Csak hogy mettől meddig vagy +2-ben azt adod meg kézzel, de ez eddig is így volt, ez nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#1975) kali válasza Sasos (#1974) üzenetére


kali
legenda

tényleg érdekes, hogy muszáj évről évre manuálisan pötyködni, megoldhatták volna automatára, már amennyire lehetséges.
más kérdés, hogy eddig évente cseréltem routert, szóval legfeljebb egyszer kellett ilyesmit beállítani/módosítani - bár ez a router most kivétel lehet, jövőre is elég erős hardverűnek fog még számítani, meg annyira bevált, hogy nem feltétlenül kell még utódot keresgélnem.

[ Szerkesztve ]

(#1976) Sasos


Sasos
senior tag

Kettős WAN esetén a "Megfigyelő engedélyezése" mit takar?
Merthogy a ping gyakoriság, meg egyebek akkor is állíthatóak, ha ez az opció ki van kapcsolva. Feltételezem enélkül is nézi, hogy élnek-e a kapcsolatok a két WAN porton. Csak azért kérdezem, mert ha bekapcsolom, akkor teletolja a log-ot ilyen bejegyzésekkel:
Oct 18 18:56:28 WAN(0) Connection: Fail to connect with some issues.
Oct 18 18:56:33 WAN(0) Connection: WAN was restored.

Közben nincs net szakadás. Vagy ilyenkor egy-egy ping-re nem jön válasz, vagy túl későn esetleg, és ebből neki az jön le, hogy szakadás van?

(#1977) SonyNex7 válasza sztanozs (#1962) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Szia

Nem igen értem amit írsz. :o
Kifejthetnéd privátba nekem hogy mit hogyan mivel csinálsz.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1978) Sasos válasza Sasos (#1976) üzenetére


Sasos
senior tag

Este átrakta a "megfigyelő"-t google-ről wikipedi-ára. Az eltelt ~9 órában egy hibát sem talált. Úgyhogy nem az elsődleges net kapcsolatommal, és nem is a routerrel van a gond úgy fest.

(#1979) Keckix


Keckix
tag

Gyári FW alatt hogy kell beállítani a VPN szerver PPTP-t hogy a routerra kötött pc megosztott mappáját elérjem, és kliens oldalon kell-e megadni dns-t? Egyszerűen sehogyan sem sikerül :W :W :W

Segítsetek pls.

(#1980) energomatt válasza Keckix (#1979) üzenetére


energomatt
senior tag

Úgy tűnik, hogy akik a fórumot rendszeresen olvassák, nem használnak VPN szervert. Leírhatnád, hogy neked miért fontos ez?!

(#1981) sztanozs válasza Keckix (#1979) üzenetére


sztanozs
veterán

Én OpenVPN-t használtam, tomaton. Nem tudom, hogy a pptp hogy (nem) működik - korábban elég sok problémám volt vele (l2tp, portok nem mentek ki), így azt inkább hagytam, amikor utoljára vpn kellett.

Itt van egy fapados howto a szerver oldali kulcsok beállítására:
http://dev.mensfeld.pl/2014/07/setting-up-a-vpn-server-on-a-tomato-router-wrt54gl/

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1982) amargo válasza energomatt (#1980) üzenetére


amargo
addikt

de, en hasznalok. csak a kerdesbe semmi konkretum nincs..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1983) Keckix válasza energomatt (#1980) üzenetére


Keckix
tag

Távoli pc-men lévő adatok (hálózati meghajtóként) elérése.

@sztanozs: Köszi, de a pptp jobban vágom.

[ Szerkesztve ]

(#1984) balaaa88 válasza Keckix (#1983) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Tudom, hogy lényegében nagyon kicsi az esélye, hogy bárki feltöri, belemászik az otthoni hálózatába bárkinek is, de tudjunk róla, hogy a PPTP VPN kapcsolat "hivatalosan" sem biztonságos, törhető. Azon kívül, hogy egyszerű beállítani, más előnye nincs. Open VPN határozottan jobb nála.

(#1985) Repiv


Repiv
tag

Jól értem a leírásokat: ezzel a router-el meg tudom azt csinálni, hogy a régebbi eszközök (ps3, notebook) csatlakoznak a 2,4 ghz-es g vagy n wifihez, a modernebb eszközök (újabb mobil, újabb gép) 5 ghz-es ac wifihez és mindezek egy hálózaton lesznek?

köszi

(#1986) Savageboy válasza Repiv (#1985) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Persze.

(#1987) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Holnap kötik be a DIGI-t nálam. Eddig soha nem állítottam be PPPoe kapcsolatot. Mit kell itt beállítani? Gondolom felhasználói név + jelszó. Egyebet mit?

(#1988) kali válasza OldAkita (#1987) üzenetére


kali
legenda

mást nem nagyon, ideális esetben jó alapon az mtu, mru...stb., a wan ip cím automatikus lekérése legyen automatikus, a bontás adott üresjárati idő elteltével értéke pedig 0 legyen.

(#1989) Multibit válasza OldAkita (#1987) üzenetére


Multibit
veterán

Neked is: [link]

(#1990) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek

(#1991) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok. Egy kis segitség kellene. 3G modemet csatlakoztatnék a routerhez, ami majd megosztja a mobilnetet. Beállitásban tud valaki segiteni. Legfrissebb Tomato Shibby féle firmware van rajta.Odáig eljutottam, hogy a "Basic" menüben beállitottam ezeket az értékeket: WAN:3G modem,USBport(amin a modem van), PIN...., APN:internet, tárcsázás:#777. Természetesen minden egyes beállitás után SAVE és Reboot megvolt..
Látom a modem led diodán hogy megtalálta a 3G jelet, de csak állandóan Connecting van az állapotsávban.
Mit rontottam el?
UI: PC-n tökéletesen működik a modem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1992) sztanozs válasza csori23 (#1991) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen 3G modemet - megnézted, hogy a támogatott listán rajta van-e? Az, hogy windows alatt megy, nem nagy fegyvertény, sajnos bizonyos típusú eszközöket kifejezetten windows alá gyártanak...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1993) csori23 válasza sztanozs (#1992) üzenetére


csori23
aktív tag

Azt nem tudom támogatja-e, mert azt a listát nem találom, de a log fileban felismeri, ugy hogy gondolom hogy támogatja. Am Huawei E367 HSPA+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1994) csori23


csori23
aktív tag

Készitettem pár képet a beállitásról, ill a logról. Hátha valaki megtalálja benne a hibát.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1995) sztanozs válasza csori23 (#1994) üzenetére


sztanozs
veterán

Connect script failed? ;]

Viccet félretéve, dobj be egy lsusb kimenetet is lsz. Ja és lehetőleg ne screenshotban.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1996) csori23 válasza sztanozs (#1995) üzenetére


csori23
aktív tag

Bocsesz, de láma vagyok én ehhez. Esetleg elmagyaráznád részletesebben mit-hova?

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1997) sztanozs válasza csori23 (#1996) üzenetére


sztanozs
veterán

Administration > run command (vagy valami hasonló)
A felső text mezőbe beírod, hogy lsusb, az alsóból meg kimásolod a kimenetet és beilleszted ide a válaszba (és programkód módba teszed a szöveget itt a fórumon lent a megfelelő gombbal).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1998) csori23 válasza sztanozs (#1997) üzenetére


csori23
aktív tag

Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0003
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002
Bus 002 Device 003: ID 12d1:1506

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1999) csori23


csori23
aktív tag

és most hogyan tovább? Van valami megoldás rá?

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#2000) sztanozs válasza csori23 (#1999) üzenetére


sztanozs
veterán

dmesg output-ot is tudsz adni?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.