Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Bacusuz


Bacusuz
őstag

van valakinek egy 3.0.0.4.376.xxxx firmware?
Asusnál nem szedi egyiket sem.Csak pörög ...pörög...

megoldodott

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#852) Bacusuz válasza kali (#847) üzenetére


Bacusuz
őstag

sikerült a kétlépcsős frissítés..köszi

az usb 3.0 interferencia csökkentése engedélyezve van.egy régi samu vinyó 250gb,melyet egy lg tv hajtott meg eddig,külön tápja nincs neki,és usb2.0 portra van dugva

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#853) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Asus RT-AC56U routerem van. Valamikor tavaly ősszel olvastam, hogy "föl lehet okosítani", rá lehet tölteni olyan firmware-t, amivel külső HDD-ről tud seedelni. Akkor nem mertem kipróbálni ezt a firmware-t, most pedig nem találom, hol van.

Tudnátok segíteni? :U

Előre is köszönöm.

(#854) Intruder2k5 válasza ariel96 (#853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tomato, vagy Merlin, nem tudom melyik volt amit akkor láttál.

[ Szerkesztve ]

(#855) xAcidx válasza ariel96 (#853) üzenetére


xAcidx
tag

Szia!

De ezt a router buherálás nélkül is tudja.

Sőt az új FW óta a beépített DM is jobb lett. Naponta felmegy ~80GB.

(#856) ariel96 válasza Intruder2k5 (#854) üzenetére


ariel96
tag

Itt a PROHARDVERen olvastam, nem tudom, melyik firmware-t ajánlotta.

Buherálás nélkül hogyan tud seedelni? Csatlakoztattam a külső HDD-t a router USB portjára, de nem történt semmi.

Ott kezdődött a gond, hogy a klienst nem tudtam föltenni a WD-re.

Hogyan lehet seedelni külső HDD-ről? :U

Előre is köszönöm az okítást. :B :K :R

(#857) Bacusuz válasza ariel96 (#856) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ha ezt leirnatok szajbaragosan ugy engem is erdekelne. :C

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#858) odipapa válasza Bacusuz (#857) üzenetére


odipapa
senior tag

HDD-t csatlakoztatjátok, USB alkalmazásoknál Download Mastert instaláljátok.

(#859) ariel96 válasza xAcidx (#855) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Hogyan? Le írnád részletesen? :U :B :R

(#860) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok.

Remélem erre gondoltatok és nem beszéltünk el egymás mellett.

Első lépés:
Csatlakoztasd a hdd-t a routerhez, majd ezt vagy valami hasonlót kell látnod a kezdő oldalon:

Második lépés:

Bal oldali menübe katt az USB Alkalmazások fülre.

Harmadik lépés:

Az oldal alján van egy olyan opció, hogy Download Master.
Ezen belül van egy olyan gomb, hogy install. Ez fogja feltelepíteni ennek a kliensnek az adatait a hdd-re.

Negyedik lépés:

Ha minden rendben ment, akkor valami ilyesmit kell látni: "Uninstall Disable Help" A download master alatt. (lásd a képen)

Ezután két féleképpen is el tudod érni a letöltő klienst.
Vagy rákattintasz a "Download Master" szövegre és behozza neked a klienst (lehet be kell jelentkezned, ugyan az a jelszó és a felhasználónév, mint a routered elérésénél), vagy pedig beírod a hálózati elérést és utána írod, hogy :8081 (példa: 192.168.1.1:8081)

Innentől szerintem eligazodtok a kezelő felületen.
Üdvözlet.

[ Szerkesztve ]

(#861) SzJoco_


SzJoco_
csendes tag

Sziasztok!

Digis kábelnetem van. Gyári Firm-en beállítottam az ASUS gyári DDNS szolgáltatását, illetve bekapcsoltam a VPN-t is. Felhasználó/jelszó páros is megvan.
Munkahelyen vagyok, itt szeretnék csatlakozni a saját hálózatomhoz, de nem tudom, hogy milyen klienst használjak, illetve azt hogyan állítsam be, hogy működjön a VPN.
Nem szeretnék új hálókártyát létrehozni, hanem valamilyen egyéb segédprogram csinálja ezt meg nekem, pl. Cisco VPN Client, vagy OpenVPN kliens, vagy hasonló.
Tudna nekem ebben valaki segíteni? Mit ajánlotok, mit kellene beállítanom?

(#862) balaaa88 válasza SzJoco_ (#861) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Pptp vpnt tudsz csinálni, azt kezeli a Windows is natívan.

(#863) SzJoco_ válasza balaaa88 (#862) üzenetére


SzJoco_
csendes tag

Szia!

A tutorialok között ezt megtaláltam. Azt viszont nem szeretném, hogy felvegyek egy új hálózati kapcsolatot a gépen (munkahelyi gép), és az egyiket letiltom, a másikat meg engedélyezem, hanem úgy, ahogy a Cisco VPN Client is kezeli, egy kattintással csatlakozom, és egy kattintással le is csatlakozok.

Ebben tudtok segíteni?

(#864) ariel96 válasza Feribacsi555 (#860) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm. :R

(#865) ariel96 válasza Feribacsi555 (#860) üzenetére


ariel96
tag

Sajnos nem boldogulok. Tudnál még segíteni?

Nem megy a kliens letöltés. A Download Master segítene a klienst a külső HDD-re telepíteni????

Ha ez sikerülne, akkor sem tudom, hogyan lehet seedbe állni. Van egy mappa, ami tartalmazza a letöltéseket, egy másik pedig a torrent file-kat.

Nem megy. :W :O :U

(#866) hsrasus válasza ariel96 (#864) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Illetve van DM alkalmazás PC-re, (és azt hiszem androidra is, de nekem BB-m van, uh azt nem ismerem) aminek az újabb kiadása már egész jól sikerült, mert ha rákattintasz a torrentfájlra (persze csak ha azt az alakmazást teszed alapértelmezettre torrent fájlok kezeléséhez), akkor automatikusan berakja a letöltendők közé és már szedi is lefele a filmet a neted sebességétől függően. a legnagyobb királyság (amellett h folyamatosan seed-ben marad a torrent amíg akarod), h a letöltött tartalmat utánna SMART TV-vel simán eléred és meg is tudod nézni. nekem eddig a maximum torrentek száma olyan 50 körül volt (nem emlékszem pontosan), azt is simán kezelte, nem éreztem semmilyen problémát.

[ Szerkesztve ]

(#867) hsrasus válasza ariel96 (#865) üzenetére


hsrasus
aktív tag

nem kell semmilyen klienst letöltened. gyakorlatilag az a kliensed! tehát a kiválasztott fájlnak torrent fájlnak kell lennie, majd rányomsz az alkalmazásra és már működni is fog. szal jó helyen kapirgálsz :K , de az álatalam javasolt módszer szerintem egyszerűbb.

(#868) ariel96 válasza hsrasus (#867) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Én ezt a WD-t már megpakoltam filmekkel, külön mappában ott vannak a torrent file-ok. Nem letölteni szerettem volna, hanem seedelni a HDD-re mentett anyagot. :U

Smart TV-m van, de sima TV-ként kezelem csak. Szóval nem megy ez a megosztás még nekem. :U

[ Szerkesztve ]

(#869) odipapa válasza ariel96 (#868) üzenetére


odipapa
senior tag

Megkeresed a merevlemezen a DM által létrehozott complete mappát (sokadik almappa lesz, most nem tudok elérési utat írni).
Bemásolod a filmjeide, utánna a DM ben elindítod a torrent fájlokat.

(#870) ariel96 válasza odipapa (#869) üzenetére


ariel96
tag

OK. Köszönöm. Holnap megnézem. :F :R

Ma kissé elfáradtam. Megcsináltam a firmware frissítést, és kezdem kapisgálni ezt a letöltés, seed dolgot.

(#871) Feribacsi555 válasza ariel96 (#870) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Az a lényeg, amit már föntebb is elmondott a kolléga, hogy a routernek van ez a torrent kliense, ami létrehoz egy mappát a hdd-den. Ha seedelni szeretnél akkor először is abba a mappába kell másolni a seedelni kivánt fájlokat, ahova a routernek be van állítva, hogy a letöltött, kész fájlokat tárolja.
Ha abba a mappába bemásoltad vagy alapból ott vannak a filmjeid, akkor nincs más dolgot, mint a kliens webfelületén a hozzáadás gombbal hozzáadni a filmekhez, adatokhoz való torrent fájlt.
Ekkor a kliens leellenőrzi, hogy 100% ban egyeznek-e a fájlok (ez eltart egy darabig) és utána kezdi meg a seedet. Remélem érthető, de ha nem akkor szivesen csinálok róla videót is :)

(#873) HPet75


HPet75
csendes tag

Basszus. Épp hétfőn délután rendeltem meg...

Egyébként a gyári asus fw mennyire megbízható és szolgálat kész a tomatóhoz képest?

(#874) kali válasza HPet75 (#873) üzenetére


kali
legenda

gyári firmware verzióval használom a routert a vásárlás óta és stabilan, megbízhatóan teszi a dolgát.

(#875) odipapa válasza ariel96 (#870) üzenetére


odipapa
senior tag

\nas\Download2\Complete

(#877) Bacusuz válasza ariel96 (#876) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszönöm,szerintem hamarosan kipróbálom.
Google chromeból a torrentoldalról nem lehhet rögtön ide menteni a torrentet?
Ha belemegyek a win intézőből a vinyóba bejelentkezés kell,de a router jelszó nem jó...

Kérlek, a warez tartalmú dolgokat ne itt beszéljétek meg, keressétek egymást privátban :) - Atesz

[ Módosította: KrAt ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#878) SzJoco_ válasza SzJoco_ (#861) üzenetére


SzJoco_
csendes tag

Erre valaki tud valamit?

Digis kábelnetem van. Gyári Firm-en beállítottam az ASUS gyári DDNS szolgáltatását, illetve bekapcsoltam a VPN-t is. Felhasználó/jelszó páros is megvan.
Munkahelyen vagyok, itt szeretnék csatlakozni a saját hálózatomhoz, de nem tudom, hogy milyen klienst használjak, illetve azt hogyan állítsam be, hogy működjön a VPN.
Nem szeretnék új hálókártyát létrehozni, hanem valamilyen egyéb segédprogram csinálja ezt meg nekem, pl. Cisco VPN Client, vagy OpenVPN kliens, vagy hasonló.
Tudna nekem ebben valaki segíteni? Mit ajánlotok, mit kellene beállítanom?

Más: A hálózaton lévő egyik gépet nem akarom kiengedni netre. Jelenleg Szülői felügyelettel csinálom a tiltást. Van más módja is ennek? (Szerintem van, csak nem tudom, hogy hol?)

(#879) helgi


helgi
aktív tag

Megjött a router. Tetszetős darab. Viszont a régi routeremet is szeretném használni.
Arra gondoltam hogy az asus lesz a modemen rajta, és a régi routerem pedig wifin kapcsolódna az asus-ra.
Így a régi routerem is szolgáltatna wifin netet pár dologhoz.. A régi routerem egyébként egy Linksys WRT54GL.
Mit kell tennem hozzá?

(#880) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Hogy lehet beállítani egy user-nek, hogy mi legyen az FTP home könyvtára?
Most a györkérbe lép az is, akinek egy al-al-almappa van megadva.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#881) helgi


helgi
aktív tag

Valaki?

(#882) jeni válasza helgi (#881) üzenetére


jeni
félisten

innen próbálj infót szerezni,még sosem csináltam olyat,hogy az Asus RT-AC68U(ez most lényegtelen) annak a wifi jelét tovább adva egy másik (Linksys WRT54GL) routernek mely a kapott jelet még tovább szórva más helységek fel használható legyen egy utólagosan rácsatlakoztatott router esetében.
Gondolom ez segíteni fog.

[ Szerkesztve ]

(#883) helgi válasza jeni (#882) üzenetére


helgi
aktív tag

Köszi jól jőtt. De lehet még kevés lesz... Majd meglátom még.

Köszi :)

(#884) ariel96 válasza helgi (#879) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Nemrég a UPC olyan modemet adott, ami ad 2,4 GHz-en és 5 GHz-en is. Én a modemhez kábellel csatlakoztatom az Asus routert.
Szerintem te is inkább kábellel csatlakoztasd a routert a másikhoz. A kábel gyorsabb kapcsolatot ad. :)

[ Szerkesztve ]

(#885) amargo válasza helgi (#879) üzenetére


amargo
addikt

[link]

[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#886) horvathr


horvathr
újonc

Sziasztok. Kb 3 hónapja van meg a routerem és kisebb malöröktől eltekintve tökêletesen meg vagyok elégedve vele. Egy 1 TB-os HDD van rákötve a 3.0ás porton, lekopogom simán szalad a Download Masterrel.. Amit viszont tapasztalok, hogy nagyon lassan tudok másolni róla.. Mindegy, hogy milyen eszközről van szó: laptop (5ghz), tablet(2.4ghz), xbox(wired) van rákötve és mindegyiken hsonló eredmenyt produkal.. ~2,5 mbps allandoan, de ketlem hogy ennyit birna. Hogy tudnám kideriteni, hogy mi lehet a probléma? :W

(#887) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

kocsit akartam tovább tanulgatni a routeromat és ez fogadott:
:F
Nem reagál sem a 192.168.1.1-re sem a 192.168.1.76-ra.
ötletetek ?

előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#888) helgi válasza Bacusuz (#887) üzenetére


helgi
aktív tag

reset

(#889) Bacusuz válasza helgi (#888) üzenetére


Bacusuz
őstag

de nincs elmentve a beállítás.... :O
a wifi és a net is megy kiválóan..
mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#890) kali válasza Bacusuz (#887) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáltad úgy, hogy kapcsolat bontása, router újraindítása és az azt követő csatlakozás után bejelentkezni az adminisztrációs felületre?
milyen módosítást eszközöltél a beállításokban, amire így reagált?

(#891) Bacusuz válasza kali (#890) üzenetére


Bacusuz
őstag

Semmilyet.
fiamat hagytam csak itthon játszani....
kapcsolatot a hálozatnál tudom bontani?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#892) kali válasza Bacusuz (#891) üzenetére


kali
legenda

az ellenoldali eszközökre értettem, hogy azokat lecsatlakoztatni és úgy újraindítani (ki-, majd bekapcsolni) a routert.
az általad linkelt képen nem *.1.1 végű ip cím van, próbáld meg az ott szereplővel is.
az direkt lett módosítva?

[ Szerkesztve ]

(#893) Bacusuz válasza kali (#892) üzenetére


Bacusuz
őstag

Vezérlőpultban néztem egy hálózati térképet.
Kidobta a routert http://192.168.1.66/ címen.
és lőn bent vagyok.
hogy állítódott el?

köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#894) kali válasza Bacusuz (#893) üzenetére


kali
legenda

manuálisan; lan -> lan ip -> ip cím

(#895) SonyNex7 válasza Bacusuz (#887) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Szia

Nekem akkor csinálta ezt amikor az elején meg csak bezártam weblapot nem jelentkeztem ki szabályosan.
Arról az eszközről jelentkeztem vissza amiről szabálytalanul léptem ki.
Amióta figyelek erre nincs ilyen gond.

Amúgy a gyári fw-t használva kiválóan működik 2 hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#896) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Samba miért nem akar működni?
Be van állítva a fiók mappa jogok kiadva, win7 látja is a megosztást csak mikor beírom a felhasználónevet meg jelszót elküld melegebb éghajlatra.. :((

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#897) Sárpac válasza Sárpac (#896) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A vicc az, hogy vendégként meg beenged! :W

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#898) ariel96 válasza Bacusuz (#887) üzenetére


ariel96
tag

Szia!
Nekem is szokott ilyeneket írni, de ez nem gond. Amikor földolgozza a beállítást, újra be tudok lépni.
Egyszer valamit elállítottam a router oldalán, utána nem tudtam belépni, de a router tette a dolgát. Amikor megelégeltem a dolgot, fogtam egy vékony csavart, és megnyomtam egy gombocskát (reset - nem láttam, csak gondoltam, hogy az lehet). Ezután újra az admin, admin beírással léptem be, és megismételtem a WiFi titkosítás beállítását. :)

(#899) MC Pite


MC Pite
veterán

378-as fw-et érdemes felrakni (376osom van, médiaszerver már normálisan működik ezzel), vagy ha nincs most semmivel bajom, hagyjam a fenébe? Nem különösebben szimpatikus az a rész hogy resetelni kell a routert - feltételezem a konfig elmentése és visszatöltése nem ajánlott ilyen esetben.
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#900) Klara_ válasza MC Pite (#899) üzenetére


Klara_
őstag

Roviden: ajanlott firssiteni, beallitasokat kezzel kellene vissza tenned.
Bovebben: keresobe ird be, vagy olvass vissza!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.